De Topografische Dienst DONDERDAG 17 JUNI 1937 TWEEDE BEAD PAG. 5 HET RIJK EN DE ECHOPUT Zwendelpractijken van de Holl. Escomptobank Tegen den directeur twee jaar geëischt. Jarenlang incasseerde een Rijksbeambte de baten In de eerstkomende jaren f 1000.voor het Rijk Verschenen is het verslag: van de Algemeene Rekenkamer betreffende haar werkzaamheden over 1936. Opge merkt wordt, dat de laatste jaren het getal der aanteekeningen in de versla gen der Kamer gaandeweg kleiner wordt, hetgeen een verblijdend ver schijnsel is te r Er heeft zich een geval voorgedaan, zoo merkt het verslag op, dat rijkseigendom ja renlang door een rijksbeambte ten eigen bate werd geëxploiteerd, zonder dat iemand aan dacht daaraan schonk. Bij toeval kwam bij de Kamer ter sprake, dat van de gelegenheid tot het bezichtigen van den echoput te Apeldoorn, die zich in rijksterrein bevindt, een druk gebruik werd gemaakt en dat daarmede, aangezien entree geld werd geheven, een belangrijke bate werd verkregen. Een onderzoek in de bu reaux der Kamer toonde aan, dat die bate noch geheel, noch gedeeltelijk het rijk ten goede kwam. Zij vroeg daarom inlichtingen aan den minister van Financiën. Deze antwoordde aanvankelijk slechts, zich in verbinding te moeten stellen met het De partement van Waterstaat, daar de woning, waartoe de echoput behoorde, bewoond werd door een kantonnier van den rijkswaterstaat; bovendien waren over den echoput onder handelingen loopende met de administratie van het kroondomein. Later voegde de r nister hieraan toe, dat de Rijkswaterstaat overweging had, de kantonnierswoning den echoput af te breken, in verband met noodzakelijke wegverbreeding en den aanleg van wegverbreeding ter plaatse. Als gevolg daarvan zou een eventueele exploitatie van den put door het rijk nader onder de oogen moeten worden gezien. In afwachting was de bestaande toestand bestendigd, waarbij de kantonnier de entree-gelden voor zich be hield. Met de Kamer was de minister echter van oordeel, dat deze gelden ten bate va schatkist moesten komen. De eerste brief over dit onderwerp dateert van 1934. In 1935 werd de echoput gesloten daar het verkeer gehinderd werd door de exploitatie. Begin 1936 kreeg de zaak haar beslag. Het rijk verhuurde het terrein, waarin zich de echoput bevindt, voor den tijd van vijf en twintig jaar aan het kroondomein, met recht tot onderverhuur. Het kroondomein gaf den echoput, te zamen met een paviljoen, par keerterrein, enz., inmiddels op kroondomein- grond aangelegd, in onderverhuur aan een particulieren exploitant. Het bedrag, dat het rijk aan huur zal ontvangen, hangt samen met de onderhuur, die het kroondomein zal ontvangen en met de kosten, die het kroon domein heeft gemaakt. Zoodoende zal de exploitatie van den echoput/ waaruit het rijk vóór Mei 1936 geen inkomsten trok, in het ver volg een bate afwerpen, in de eerstko mende jaren circa 1000 per jaar. De crisisdiensten Wat de z.g. crisisdiensten betreft, merkt de Kamer op, dat thans een streven is waar te nemen naar het betrachten van de zuinig heid, die in den openbaren dienst vereischt wordt. Intusschen waren ook in 1936 van de zijde der algemeene rekenkamer meermalen aanwijzingen gegeven of voorstellen gedaan, welke konden leiden tot verbetering van de werkwijze dezer instellingen en tot bezuini ging. Dr. Colijn arriveert aan Huis ten Bosch in Den Haag, waar hij wederom een onderhoud had met H. M. de Koningin PRINS BERNHARD BEZOEKT DE A.M.V.J. In den loop van den middag heeft Z.K.H. Prins Bernhard gister volkomen officieus een bezoek gebracht aan het gebouw der A.M.V.J. aan de Stadhouderskade te Am sterdam. Bij zijn vertrek werd de Prins door het publiek hartelijk toegejuicht Het jaarlijksche internationale jongeman nen-kamp van de Wereldbond van C.J.M.V. wordt dit jaar in ons land gehouden en wel van 21—28 Augustus a.s. op de Ernst Sillem Hoeve, het Vacantie-huis van het Nederlandsch Jongelings-Verbond te Lage Vuursche. VERDUISTERING TE ARNHEM Ten nadeele van Chr. Metaalbew. Bond De politie te Arnhem heeft in ver zekerde bewaring gesteld den penning meester van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks. en Transportarbeiders, afd. Arnhem, verdacht van verduistering van 1200, ten nadeele van die bond. De man heeft een bekentenis afgelegd. De radio-uitzending van den Bondsdag te Middelburg Nogmaals vragen van den heer Krijger De heer K r ij g e r, lid der Tweede Ka mer, heeft aan den minister van binnen- landsche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid, in aansluiting aan het door hem op 2 Juni 1937 ingezonden antwoord alsnog mede te deelen: a. de redenen, waarom ook niet repres sieve controle werd uitgeoefend op de ge deeltelijke uitzending door de N.C.R.V. van den 49sten Bondsdag van den Nederland- schen Bond van Jongelingsvcreenigingen op Gereformeerden grondslag; b. naar welke normen de radio-omroep controle-commissie de personen beoordeelt bij beantwoording van de vraag of op de door hen uit te spreken en uit te zenden redevoeringen al dan niet controle zal wor den uitgeoefend, en c. of den sprekers, die het in dit geval aangaat, bekend was of wel bekend kon zijn, dat hun redevoeringen en toespraken waren gesteld zoowel buiten preventieve als buiten repressieve controle, en, zoo ja, of de minister dan niet an oordeel is dat de vertrouwenspositie, waarin de sprekers aldus waren gesteld, hun aanleiding be hoorde te geven tot bijzondere nauwgezet heid en uiterste voorzichtigheid, zulks mede met het oog op de, ten tijde van de uitzen ding in vollen gang zijnde, stembusactie en op het besluit van de regeering om den radio-omroep voor die actie niet ter be schikking te stellen? 2. Is de minister niet van oordeel, dat het; waar velen in den lande overtuigd zijn, dat de grenzen van het toelaatbare zeer zeker, zelfs beteekenend ver, zijn over schreden, ter bevrediging van het rechts gevoel, zeer gewenscht is, dat worde ver zocht ën gepubliceerd antwoord van de radio-omroep controle-commissie op de bei de volgende vragen: a. of door bedoelde sprekers van de gelegenheid om ongecontroleerd het ge sprokene te doen uitzenden een ruimer, zelfs veel ruimer, gebruik is gemaakt dan door die commissie „mede gelet op de practijk van dergelijke uitzendingen in vorige jaren", werd verwacht en kon worden verwacht, en b. of, indien contróle zou zijn toege past, al dan niet wijzigingen en (of) schrappingen zouden zijn voorgeschre ven?* De verkeersbrug over de Noord Het werk gegund De levering en maken van de vaste overspanning van de groote verkeers brug over de Noord te Alblasserdam is opgedragen aan ae N.V. Werkspoor te Amsterdam voor 182.252,Voorts zijn ook aan andere bruggen fabrieken stalen onderdeelen gegund, voor een belangrijke hoeveelheid aan de Vries Robbé te Gorinchem. Vrouw bij aanrijding gedood Op de brug van de Jan Evertsenstraat /er de Admiraliteitsgracht te Amster- amis gistermiddag een ruim zestigjarige vrouw, die weifelde bij het oversteken, door een personenauto aangereden. Zij werd zoo ernstig gewond, dat zij eenige oogenblikken later overleed. Het stoffelijk overschot is naar het Wil- helminagasthuis overgebracht. De bestuur der van de auto treft geen schuld. Gisteren werd irt Rotterdam een verkeerstelling gehouden. Eenige tellers la actie bij den Matheaesserweg in Rotterdam-W* De Reohtbank te Amsterdam gepresi deerd door Mr. 'l'hon e, behandelde giste ren na een zeer uitvoerige instructie, de stralzaak tegen den directeur van de Hol- iandsohe Escomptobank, den 36-jarigen koopman S. M. E. 1. T., die verdacht wodt door zwendelpractijken een groot aantal cliënten van de Bank te hebben benadeeld. Uit de groote reeks leiten zijn er slechts twee in de dagvaarding ten laste gelegd. Dr. Maurice Godart te Sointe Menehould (Marne) en Henri Seuerac te N a m e n gaven na op de bekende wijze door recoisiers te zijn bewerkt, hun waardepapieren aan de Escomptobank af, waardoor het geld verlo ren ging. Een reeks deskundigen en getui gen zijn door den officier Mr. Wassen- li e r g h gehoord, waarna hij een uitvoerig requisitoir hield. Spr. achtte de geheele primaire dagvaarding bewezen. Deze verdachte is lichamelijk een wrak, zegt spr. tenslotte, doch daarmede mogen we thans niet te veel rekening houden. Tij dens zijn directeursbaantje zijn zijn zenu wen geschokt, doch dat is zijn eigen schuld. In zijn lichamelijken toestand mogen wij geen vrijbrief zien voor het begaan van mis drijven. Een gezond mensch lijdt in de ge vangenis minstens evenveel als verdachte. Legio zijn de slachtoffers: een oude dame raakte 170.000 kwijt, een geestelijke zijn ge heele bezit. Naar hen gaat ons medelijden uit Ik requireer aldus besloot Mr. Wassen- bergh tegen verdachte twee jaar ge- igenisstraf. ;t woord is vervolgens aan de verdedi ging Mr. Hart.og de Vries, die er op wijst, dat verd. niet wist welke rol hij speel de. De hoofdschuldigen zijn Haemlisch en de remisters. De voor oplichting noodzakelijke medewerking heeft hij niet geleverd. Ook de erduistering acht Mr. de Vries op juridi sche gronden niet bewezen. Mr. L o e b bespreekt de figuur van ver dachte, een figuur die tot zijn ware propor ties moet worden teruggebracht. Dan is bij niet meer dan de zich zijn leelijkë rol ge deeltelijk bewuste signatuur-strooman. Ook zonder hem zouden alle wandaden zijn ge pleegd. Spr. vertrouwt, dat een eventueele straf voorwaardelijk zal worden opgelegd. De rechtbank zal 30 Juni vonnis wijijzen. Inbraak te Groningen Verdachte reeds gegrepen Dinsdagavond kwam de bierhandelaar Th. Alma. wonende aan het Kattendiep te n i n g e n tot de ontdekking, dat te zij nen huize was ingebroken. Een geldkistje in houdende 780 gulden, was verdwenen. Bij een ingesteld onderzoek vond de recherche een spoor van den dader en arresteerde den jarigen A. B., die vaak in de zaak van den heer Alma kwam en daar ook Dinsdag avond was geweest. Bij zijn aanhouding was hij nog in het bezit van zevenhonderd gul den. Hij ontkende iets van den diefstal af te etwen. Het geldkistje is nog niet terugge vonden. De man blijft voorloopig in arrest DE VERDUISTERING TE BEDUM In verband met de verduistering door den kantoorhouder der posterijen te B e d u m, den 52-jarigen D. L.. vernemen wij nader, dat het verduisterde bedrag ongeveer twee duizend gulden bedraagt. De man zal na zijn ontslag uit het Academisch Ziekenhuis- te G r o n i n g e n ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. Oef! Wie den breeden stroom van indivi- dueele inschrijvingen voor den marsch aan zich voorbij heeft zien trekken, kan begrijpen, wat de organisatoren in Delft in deze dagen te verwerken hebben. Er zijn zelfs oogenblikken geweest, waarop aan onze loketten de inschrij vingsformulieren finaal „uitverkocht" waren. En juist de laatste dagen komen ook de inschrijvingen van vereenigingen en detachementen eerst goed door. Hoe groot de deelname is? We kunnen het op dit oogenblik nog op geen honderd na zeggen. Wel staat nu reeds vast, dat het aantal individueele loopers dat aan den start zal verschijnen, alleen al de 500 zal overtreffen! De groote „stoot" van het aantal deel nemers wordt echter weer geleverd door de militaire- en burgergroepen. Velen zullen het, nu de inschrijvings termijn officieel is gesloten, betreuren, toch nog weer niet op tijd met de opgave te zijn geweest. Onze Hollandsche eigenschap van „op het laatste nippertje" nietwaar? Nu: dezulken mogen moed grijpen! Voor vereenigingen, detache menten en groepen, die niet tijdig gereed konden komen met het inzenden van hun inschrijf-formulier worJt de ge legenheid daartoe nog drie dagen langer geboden. Inschrijvingen, die uiterlijk Maan dagmorgen aan het bekende adres Noordeinde 65 de bus zijn binnengeval len zullen dus nog worden geaccepteerd. Maar die datum is ook on herroepelijk! En nu de individueelen: De ingewijden weten het wel. dat ze zich ook aan den start kunnen opgeven, zij het dan. dat het inschrijfgeld dan met 10 ct. wordt verhoogd. Toch moesten zij. die van plan zijn te komen, niet zoo lang wachten. Ze doen zich zelf schade, want ze missen de deel nemerskaart, die hun recht geeft op Een frisch en fleurig beeldhet on g-Holland" van nu trekt er met fikschen pas op uit, in training voor den tweeden Rotterdammer-Marsch. Het is de hoofd- marsch-groep van de C.V.L.O. Rotterdam-Zuid, die men hier ziet marcheeren. En zoo gaan er tientallen groepen op padl DOODELIJK ONGEVAL TE BOEKEL Te Boekei is een doodelijk ongeluk ge beurd De Eerw. zuster Jacobina, van het klooster van de Zusters van Liefde, stak gisterochtend voor het raadhuis te Boekei den weg over. Zij liet eerst een autobus passeeren, doch bemerkte niet dat daar achter nog een autobus volgde. Zij werd door laatstgenoemd voertuig gegrepen. Mei kracht sloeg zij met het hoofd tegen het spatbord, waardoor de dood vrijwel onmid dellijk intrad. De vervaardiging van kaarten voor allerlei doeleinden Fotografen, Cartografen, Graveurs enwonder menschen Aan de Prinsessegracht 15, Den Haag, staat sedert eenige jaren een monumentaal, doelmatig en sober inge richt gebouw dat de naam draagt: Topografische Dienst; d.w.z. dienst der plaatsbeschrijving. Oor spronkelijk had deze rijksinstelling, onderdeel van het departement van defensie, maar met een eigen direc teur, geen andere taak dan kaarten te maken voor legerdoeleinden. Maar in de loop der jaren begreep men, dat economische bedrijfsopvattin gen konden leiden tot meer doelmatige besteding van de verworven plaats en terreinkennis en dat men met de verkregen gegevens zoowel het publiek belang als de rijksschatkist kon dienen. In een der kamers van dit gebouw werden wij dezer dagen vriendelijk ontvangen door den heer A. van Hengel, directeur der instelling, geassisteerd door de heeren C. A. J. von Frijtag Drabbe, chef van de Opnemingsdienst en L. A. M. 011 e n h o f f, bedrijfsleider van de Reproductiedienst. De heer Van Hengel zette in een korte toe spraak de eerlijk- bedoeling dezer perscon ferentie uiteen: meer belangstelling in den lande wekken voor de kaarten, welke de Dienst vervaardigt ten behoeve van toeristen, wandelaars en soortgelijke lieden, maar ook voor architecten, bouwondernemers en andere belangstellenden. Want de glorie van de Topografische Dienst bestaat vooral hierin, dat hij feillooze producten op de markt brengt. Immers, wan neer de fouten op de kaarten maximaal 1M millimeter bedragen, dan mag men gerust zeggen, dat het menschelijk-volmaakte be reikt is en dat een streven naar nog meer nauwkeurigheid doelloos kan heeten. Deskundige voorlichting Wij hebben met aandacht geluisterd ge durende ruim anderhalf uur naar de deskun dige lessen van de heeren Von Frijtag Drabbe en Ottenhoff, die ons vertelden hoe de mooie wandelkaarten van Nederland ont staan; maar wij zouden er al heel weinig van kunnen navertellen, indien eerstgenoem de ons niet een boekje meegegeven had, waarin men kan lezen wat er al zoo aan vast zit om de veelkleurige kaarten te maken. Naar die op schrift gestelde voordracht ver wijzen wij dan ook den belangstellenden lezer, die interesse heeft voor de technische zijde van dit vraagstuk. Voora! voor den in gewijde is het zeldzaam belangwekkende lectuur, want welk onderdeel men ook neemt, Een verdwaalde toerist die na 3 uur 16 1 en 3 sec. zoeken van een boekhandelaar moet hooren: Waarom kocht u niet kaart van de „Topografische Dienst"? (Overgenomen uit een reclameboekje van deze Rijksinstelling.) het is overal werk van zeer hoog gehalte: het gebouw aan de Prinsengracht herbergt geleerden en kunstenaars. Natuurlijk, voor den oppervlakkige is alles even eenvoudig. Men neemt een kadastrale kaart, welke immers al sedert jaren bestaat, of een verbeterde oorlogskaart, zooals Napo leon indertijd liet maken: stuurt er een land meter op uit, die de nieuwe stoffeering van het landschap aanbrengt op de kaart, en klaar is Kees. Of, het kan nog eenvoudiger. Wie wel eens een vliegtocht meemaakte van Amsterdam naar Twente zag, boven Naarden gekomen onder zich deze oude ves ting met haar regelmatigheden van grachten, kaden en eilandjes liggen en dacht onmid dellijk bij zich zelf: wat moet een luchtfoto toch een nauwkeurige projectie geven deze regelmatige vestingvorm. Het spreekt vanzelf, dat de topografische dienst reeds voor lang tot dezelfde conclusie was gekomen; dat hij de terreinen opneemt met vliegende camera's en dat de hulp van het kadaster al meer wordt uitgeschakeld, ja, dat het kadaster zich thans op de uitkomsten van de dienst gaat beroepen in plaats van omgekeerd. Op zich zelf schijnt dit de eenvoudigste zaak van de wereld. Men klimt met het fototoestel in de lucht, richt het loodrecht op larde en men krijgt een fotografisch beeld, dat een zuivere projectie geeft van de werkelijkheid. Maar het is ook duidelijk, dat de praktijk niet zoo eenvoudig is als het be ginsel; reeds daarom niet, omdat het on mogelijk is uit een zwevend vliegtuig de lens loodrecht op de aarde te richten. En het spreekt vanzelf, dat er zeer ingewikkelde toestellen en even inge wikkelde berekeningen noodig zijn om de afwijkingen te constateeren en de verkregen platen te „onthoeken". Het heeft geen zin deze technische bizon- derheden over te schrijven; reeds onze plaatsruimte zou er zich tegen verzetten. Wie echter de uiteenzetting hoorde en het wetenschappelijk laboratorium van de dienst in oogenschouw nam is diep doordrongen van de bekwaamheid, ijver en toewijding, waarmee iedereen bezield is. En het strekt de „heeren der schepping" niet tot roem, dat bij het uitwerken der gegevens heel veel dames zijn betrokken, omdat haar toewijding en geduld onbegrensd zijn. De reproductiedienst Dit wil natuurlijk niet zegen, dat het man nelijke personeel in ijver en plichtsbetrach ting te kort schiet. Want ook aan de afdee- lingen aan welke de nadere uitvoering der kaarten is opgedragen, komt het op nauw keurigheid tot in het minimale en op geduld tot in het oneindige aan. j een wandelkaart, onverschillig of het 1 25900, 1 50000 of 1 op 200000 is, maar eens voor u en aanschouw het filigranaire lijnenspel: u zult verbaasd staan over de fijnheid. En dan zagen wij teekenaars aan het werk wier hand volgens den chef aanvankelijk te.... fijn was: en dan spreekt men van afwijkingen van tienden van millimeters. Terwijl men 2J^ maand lang ijverig werkt om een HA. polderland in beeld te brengen. Wij kunnen ons niet wagen aan een be spreking hoe de kaart, die eerst in klad gereed gemaakt is, niet alleen door lucht foto's, maar ook door aanvullingen van ver kenners ter plaatse, verder gereed gemaakt wordt om afgedrukt te worden. De veelkleu righeid maakt natuurlijk verschillende druk vormen, welke in elkaar passen noodig. Steen, zink, alluminium, celluloid, verf en vette inkt spelen daarbij een voorname rol. Maar ten slotte is de vorm zoover, dat hij afgedrukt kaïn worden. Omdat het meer op nauwkeurigheid dan op spoed aankomt, ge schiedt alles op platte persen, doch wat deze afleveren is dan ook superieur. ORANJE BOVEN een niet onbelangrijke reduc-j ROFFELR1JMEN tie op de reiskosten naar Delft. En de marschleiding bezorgen ze extra moeite, ómdat het verwerken van vaak honderden liefhebbers, die zich aan den start opgeven altijd moeilijk is. Om dit alles te voorkomen stellen we de gelegenheid open om met ingang van he den t o t (niet: en met) Vrijdag 2f dezer de dee 1 n emerska arten aan de loketten van onze bu reaux af te halen. Men moet daarvoor echter den ver hoogden prijs van resp. 0.70 voor den hoofdmarsch, 0.45 voor den jeugd- marsch en 0.50 voor actief dienende militairen betalen. Bij den start moet men de deelnemerskaart nog even laten af- teekenen om deze geldig te maken. Voor de treinreis is, gelijk gezegd, de af te halen kaart wèl geldig. Wie nog nalatig was, haaste zich nu. Men zal daar geen spijt van hebben. Zij. die reeds een inschrijvingsformu lier invulden halen qeen kaarten af: ze krijgen hun deelnemerskaart in den loop van deze of in het begin van de volgen de week toegezonden. Gevierd als nooit te voren. Eén jubelzang van zuivre vreugd Was overal te hooren, Eén juichtoon trilde door de stad En vulde alle straten, Het feestlied: God heeft Nederland Oranje nog gelaten! Hoe blij is onze Koningin En 't Prinslijk Paar ontvangen, Gevierd met bloemen, vlaggen, groen En blijde jubelzangen! Het was of iedre bloem, elk lied Het luide wou verkonden: In liefde hebben Vorstenhuis En Volk elkaar gevonden! Het was een wonder heerlijk feest. Het kón bijkans niet beter, Maar 't schoonste was het slotakkoord Dat trilde door de aether: Het dankwoord van de Kroonprinses, Der vorstelijke Vrouwe Die ons persoonlijk een zeer groot Geheim kwam toevertrouwen. Laat diepe dank voor zooveel vreugd In onze harten leven. Laat Nederland zijn Kroonprinses Met zijn gebed omgeven. Laat Nederland met hart en ziel De Naam des Heeren loven En bidden dat het waarheid zij: Het blijft Oranje Boven! (Nadruk verboden) LEO LENS. Bij zomerkleeding behoort een mooie bruine huid. Dat staat sportief en charmant. Uw gelaat, hals en armen worden snel, écht bruin, indien U, deze bij fietstochten en bij verblijf in de zon, inwrijft met AMILDA-zonnebruincrême.Deze beschermt U tevens volkomen tegen vervel len en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 cL Ons land in kaartbeelden Sedert 1933 men bezig een geheel nieuwe kaart samen te stellen, welke geheel uit luchtfoto's is opgebouwd: een fotogrammeti- sehe kaart. Daartoe is het land verdeeld in vakken, omdat geen enkele kaart op groote schaal als één geheel uit te geven is. Men is gekomen tot een indeeling in 62 bladen. Hoe die 62 kaartbladen, die tezamen het geheele land vormen, zijn gerangschikt, is op eenvoudige wijze zichtbaar op de z.g. blad wijzer, zijnde een overzichtsblad, waarop die indeeling in kleuren voorkomt. Om zoo'n kaart te kunnen lezen, moet men natuurlijk de teekens kennen, welke er op voorkomen. De verklaring daarvan vindt men in de regel in één der blanco hoeken en dat levert dus geen moeilijkheden op. Niet zonder succes heeft de Topografische Dienst zich op dit vredeswerk geworpen. Schier van jaar tot jaar nam de omzet en de financieele bate toe: niet het minst tenge volge van de zeer doelmatige reclame; zooals het boekje met geestige teekeningen, dat een verhaaltje geeft van een reiziger, die ver dwaalt omdat hij geen topografische kaart bij zich heeft. Wij kunnen niet anders doen dan met volle overtuiging deze rijksinstelling, welke niets bureaucratisch heeft en zich aan maatschap pelijke eischen weet aan te passen, hartelijk bij het publiek aan te bevelen. De politie verjaagt een groep demonstree rende café-bedienden voor een der cafes te Brussel, waarvan het personeel niet deelneemt aan de staking uit protest tegen de wet op den alcohol-verkoop in België.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5