Nieuwe Leidsche Courant Gemeenteraad van Leiden DINSDAG 8 Juni 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 De kwestie van de arbeiders woningbouw Wordt achtervolgd door het staken der stemmen De ontslagen bij de Lichtfabrieken Ook al uitstel der behandeling wegens het staken der stemmen Gistermidag vergaderde de Gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen. 'Afwezig met kennisgeving mevr Braggaar- de Does en de heeren v. d. J aan en van Eek. De voorzitter deelt mede. lat mode op instigatie van de gemeente Leiden door de Vereeniging van Nederlandaclie Gemeenten een adres aan (ie reguiring is gericht inzake liet verstrekken van een duurtê-toeslag op de werkloozensveun. (n behandeling komt daarna de gedrukte agenda. Ie Benoeming van een leeraar in hel Engelsch aan het Gymnasium. Benoemd wordt met ingang van 1 Sopt dr. A. A. Prins leeraar aan de R.H.B.S. tc Hoorn. Hamerpunten 2e Voorstel tot het verhuren van iie groote speelplaats van de voormalige bewaarschool aan de van der Werfstraat aan J. A. van der Revden -Tr.. te Leiden. Goedgekeurd. 3e Voorstel: a. tot het beëindigen van de pachtovereen komst met H. de Ligny, betreffende het per ceel weiland nabij den Kanaalweg, kadas traal bekend gemeente Leiden. Sectie M No. 5779 (ged.); b. tot het verpachten van het sub a ge noemde perceel weiland aan J. P. Teske, te Leiden. Goedgekeurd. 4e Voorstel inzake het verhuren van de groote en kleine zaa! der Stadsgehoorzaal tegen verlaagd tarief aan de Konijnenfok- kersvereeniging „Leiden en Omstreken", ten behoeve van de door haar in December 1937 te houden konijnen- en pluicnveetentoou- stelling. Goedgekeurd. 5e Voorstel: a. tot het aangaan van een overeenkomst met. den eigenaar van het perceel Oude Vest No. 157 inzake ruiling van een tweetal strookjes grond nabij de Oude Vest; b. tot het wijzigen van de raadsbesluiten van 26 Augustus 1935 en 13 Juli 193G. inzake het uitgeven in erfpacht van een terrein ge legen tusschen de van der Werfstraat en de Oude Vest. aan de Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmanswonin gen. te Leiden. Goedgekeurd. 6e Voorstel tot het verkoopen van een pei ceel bouwterrein tusschen de Cronestein- kade en de Thorbeckestraat, deel uitmaken de van het perceel kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie M No. 5191, aan Gebrs A. en N. Mol. te Leiderdorp. De heer Goslinga (a.r.) vraagt enkele inlichtingen omtrent de wijze van betaling Lu de voorwaarden staat niets van cautie storten of rente betalen. Weth. Splinter antwoordt dat deze zaak toch geregeld is en dat de voorwaarden .worden gesteld in de koopacte. Goedgekeurd. 7e Voorstel tot het Inbrengen van een drietal speel- en sportterreinen bij de Sport stichting. Goedgekeurd. Se Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningen gedurende het 3e kwartaal 1937. Goedgekeurd. 9e Voorstel tot het wijzigen van het raads besluit van 19 April 1937, inzake het instel len van een registratie van jeugdige werk loozen. De heer Goslinga (a.r.) begrijpt niet waarom B. en W. zich tot den minister heb hen gewend met de vraag of de vrouwelijke werkloozen ook onder de registratie konden vallen. B. en W. hadden eenvoudig het raadsbesluit kunnen uitvoeren. Wethouder van Stralen zet uiteen, dat men voor de registratie der werkloose en werkende jeugd een bijdrage van het Rijk noodig heeft. B. en W. hebben zich tot de Regeering gewend om zich er van te overtuigen of de bijdrage ook voor de regis tratie van de vrouwelijke jeugd zou worden gegeven. 10e Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van het verbeteren van de verlichting van de Hoogewoerd. Goedgekeurd. Voor de derde maal uitgesteld lie I. Herstemming over het voorstel- Elkerbout. sub a, inzake het bij den Raad aanhangig maken van het in Ingek. Stuk ken No. 68 bedoelde bouwplan van de Wo- pingbouwvereeniging „Ons Belang"; II. Voortzetting van de behandeling van- a. het voorstel tot het intrekken van het beginsel-besluit van 21 Maart 1932 inzake den bouw van een aantal arbeiderswonin gen met Rijksvoorschot, voor zooveel betreft de door de Woningbouwverenigingen „Ons Belang" en „de Goede Woning" en de door de gemeente te bouwen woningen; b. het praeadvies op de verzoeken van de Woningbouwvereniging „Eensgezindheid" inzake den bouw van een aantal woningen en de tekoopaanbieding door L. Snoeker van grond benoorden de Trompstraat; c. het voorstel, om de verdere adressen en het voorstel-Schoneveld d.d. 20 Juni 1936 als afgedaan te beschouwen. Bij de herstemming over het voorstel- Elkérbout wordt dit. voorstel verwor- l ipen met 16 tegen 13 stemmen. Voor de f s.d.a.p. en de heeren Eikerbout, Key en y. Weizen. 1 Bij de stemming over het voorstel- [~fcub a van B. en W. staken do stemmen echter opnieuw, daar inmiddels de heer 7 Carton de s.d. rijen is komen verster- J ken en de heer Coster zich bij de stero- J ming vergist. De verdere behandeling 7 wordt dus voor de derde maal uitge- T steld. De ontslagen bij de lichtfabrieken 12e. Beantwoording van de interpellatie Van den heer van der Voort inzake het op- wachtueldstellen van personeel der Stede lijke Fabrieken van Gas en Electriciteit- Wr In zijn beantwoording zegt de Voor zitter, dat de kwestie van de ontsla gen is geregeld volgens te voren bepaal de objectieve richtlijnen, waarbij de Rijksregeling is gevolgd. Van de 13 personen die zijn ontslagen waren er 6 op arbeidscontract werkzaam. IS gingen vrijwillig heen, 8 hadden 35 of ïeer dienstjaren en van de overblijvende 11 personen, waarvoor in het belang van den dienst van de rangorde moest worden afgeweken zijn er 6 tusschen de 53 en 60 jaar, 4 tusschen de 40 en 50 jaar en één van 36 jaar. (Men zie ook het uitvoerig en nauw keuriger bericht omtrent deze beantwoer ding elders op deze pagina). De heer Sehüller (s.d.) stelt namens den interpellant (die nog niet aanwezig is, li ij komt even later binnen) voor, dat de beantwoording van B en W. aan de raads leden schriftelijk wordt toegezonden, waar na in een vergadering voor 1 Juli (het tijd stip van het ontslag) de zaak opnieuw aan Ie orde kan komen. Dit wegens de ingewik keldheid van het antwoord. De Voorzitter acht dit uitstel onnoo dig en ongewenscht. Als 't voorstel in stemming wordt ge bracht staken de stommen, zoodat in de volgende vergadering opnieuw over dit voorstel Tan orde moet worden ge stemd. Op een vraag van den heer Groene- e 1 d wanneer deze vergadering zal plaats .inden, antwoordt de Voorzitter dat de Raad dit afwachten moet. De Raad gaat daarna in geheime zitting Na heropening der deuren wordt de rond- raag aan de orde gesteld. De heer E 1 k e r b o u t (a.r.) heeft opge merkt dat het werk aan de Rijnstraatbrug nagenoeg stil ligt. Wat is daarvan de oor- Wethoudcr Splinter antwoordt dat een wijziging in de. constructie ecnige stagnatio heeft gebracht. Daarna sluiting. STADSNIEUWS De Armenraad In zijn gisteravond gehouden vergadering heeft de Armenraad tot voorzitter gekozen Prof. Dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. De vergadering, die geleid werd door Dr. H. J M. Boonacker, keurde verder de rekening on er 1936 goed en stelde de begrooting voor 1937 vast, hetgeen het vorig jaar wegens de toen hangende plannen tot inkrimping an het bureau voorloopig was uitgesteld. Vervolgens kreeg de heer C. Leeflang, so ciaal-paedagoog van de Zuid-Hollandsche Vereeniging „Het Groene Kruis het woord om te spreken over Zwakzinnigenzorg. Spr. onderscheidt de voorzorg, de zorg en de na- Onder de voorzorg is te verstaan het onderkennen van de zwakzinnigheid en het bevorderen, dat de zwakzinnige kinderen op de scholen en in die omgeving komen, die voor hen passen en de beste kansen bie den voor hun ontwikkeling en hun welzijn. De zorg betreft in de eerste plaats de scholen voor buitengewoon onderwijs. On der invloed van de nieuwe inzichten, die N\ij aan Adler danken, is het karakter van het onderwijs geheel veranderd, het is indivi dueel onderwijs geworden. De resultaten zijn verrassend, het blijkt mogelijk deze kin deren. zoo op te voeden en op te leiden, dat zij in staat worden tot het leveren van zeer goede werkstukken, dat zij ipassen in het bedrijfsleven en dat de buitenwereld niet aan hen ziet, dat zij zwakzinnig zijn. De lijst van beroepen, waarin zwakzinnigen goed voldoen is zeer lang. Een noodzakelijke aanvulling is de na zorg. Op de school moet volgen de werkin richting. waar de zwakzinnigen bezig zijn dus aan lediggang worden onttrokken en waar zij een klein loon verdienen, namelijk de winst, die gemaakt wordt op de door hen vervaardigde artikelen. Voor de genen die een plaats in het gewone be drijfsleven hebben gevonden, blijft nood zakelijk, dat er iemand is tot wien zij zich kunnen wenden, als bijzondere moeilijk heden zich voordoen. Op deze wijze hebben de zwakzinnigen bezigheid en kosten zü de gemeenschap vrij wel niets. Laat men hen aan hun lot over. dan worden zij liet slachtoffer van allerlei kwaad en kosten als geïnterneerden in ge vangenissen en gestichten handen vol geld Wist U, vroeg de spr. tenslotte, dat in alle plaatsen, waar scholen voor buitengewoon onderwijs bestaan, ook nazorg wordt ge geven, alleen in Leiden niet.? Opdat deze leemte worde aangevuld bepleit spr. dat be langstellenden zullen vormen een vereeni ging voor zwakzinnigenzorg. Nadat de spreker eenige vragen had be antwoord. die hem uit de vergadering wer den gesteld, sloot de voorzitter met dank aan den inleider en met de wensch dat in Leiden een vereeniging voor zwakzinnigen zorg tot stand moge komen. PLANTSOEN-CONCERT Donderdag 10 Juni a.s. des avonds 8 uur precies, zal de Harmoniekapel, onder lei ding \an den heer H. J. A. Blokhoven, „T. D." liet tweede concert van den Bond van Leidsche Fan fare verenigingen in het Plant soen (Musis Sacrum) verzorgen Programma 1. T. en D. Defileermarsch, H. J. A. Blok hoven. 2. Jubel Ouverture Chr. Bach 3. Les Roses du Midi, Grand Valse Johann Strauss 4. Fantasie Militaire Paul Gison 5. Steadfast and True C. Teike. 6. Ouverture „Konig-Mijdas" R. Ellen,berg 7. Fantasie Balleh L. Montagne. 9. Fantasie Carmen G. Bizet. 9. Slotmarsch. OPBRENGST COLLECTE NAT. RECLASSEERINGSDAG. De collecte ten bate van het Reclassee- ringswerk, welke Zaterdag 5 Juni alhier is gehouden heeft f 532.52 opgebracht. Het comité van uitvoering zegt dames- en hceren-collectanten vriendelijk dank voor hun medewerking. ORGELAVONDEN FEIKE AS MA. Het le programma der wekelijksóhe orgel avonden in de Hooglandsche Kerk door den heer Feike Asma, bestaat morgen Woens dag 9 Juni (8.15—9.15 uur) uit werken van P.ühn (Koraalvariaties). Bach (Sonate I), Handel (Varialies), Merkel (Fantasie) e.a. De toegang tot dit concert is vrij. Pro gramma 10 «enti DE ONTSLAGEN EU DE LICHTFABRIEKEN Uiteenzetting van den burgemeester Naar aanleiding van de interpellatie-v. d. Voort heeft de Voorzitter van den Raad gis teren de volgende uiteenzetting gegeven van de volgende personeel-ontslagen in verband met de reorganisatie 'bij de Lichtfabrieken: Vooropgesteld zij, dat het ambtenaren reglement der gemeente geen afvloeiings regeling inhoudt, zulks in tegenstelling met het Rijksambtenarenreglement. Waar dit laatste reglement reeds vóór de gemeente lijke verordening in het leven was geroepen, mag deze afwijking niet aan een toevallig heid worden toegeschreven; de desbetref fende bepaling van het Rijksambtenaren, reglement is bewust weggelaten teneinde de gemeente niet reeds hij voorbaat te binden aan een voor het Rijk getroffen regeling, waar de toestanden anders kunnen zijn. Er is dus voor de wijze van reorgani satie niet een bepaalde gedragslijn voor geschreven, doch niettemin werd voor de afvloeiing de rijksregeling gevolgd, zoodat het geheel onjuist is te meenen, dat de ontslagen zijn verleend zonder een vooraf opgemaakt plan. De afvloei ing heeft dus plaats gehad volgens ob jectieve richtlijnen. Er bestond dan ook geen aanleiding om gevolg te geven aan het door eenige organi saties gedane verzoek om de beslissing in. zake de afvloeiing aan te houden totdat in het ambtenarenreglement een afvloeiings regeling «zou zijn opgenomen. Dit zou een aanmerkelijke vertraging hebben gebracht in de hezuiniziner. waartoe reeds bij de he- grooting werd besloten, en dit geheel noode- loos, aangezien, nu de rijksregeling reeds onverplicht werd gevolgd, het resultaat van de afvloeiing tenslotte toch niet anders zou zijn geweest dan thans. Aan de desbetreffende organisaties werd bij missive, van 31 Maart 1937, een maand vóór de vergadering van het Georganiseerd Overleg, medegedeeld, dat tegen uitstel be zwaar bestond. Het zal na kennisneming van het boven staande duidelijk zijn, dat er evenmin aan. leiding bestaat om gevolg te geven aan de door het Georganiseerd Overleg aangeno men motie om de gegeven ontslagen, voor- ?r zij niet zijn gevraagd, op te schorten, in afwachting Nan de toepassing eener in het Georganiseerd Overleg behandelde af- loeiingsregeling. Dat inderdaad overeenkomstig de rijks regeling is gehandeld, blijkt uit het vol gende: Deze regeling houd een rangorde van on. slag in, volgens welke het eerst aan de beurt komen zij, die vrijwillig met ontslag gaan, dan zij. die 35 of meer voor pensioen geldige dienstjaren hebben, en daarna in 't algemeen zij. die de minste dienstjaren heb ben. Echter bepaalt de regeling uitdrukke lijk, dat indien het dienstbelang zulks vor dert, van die rangorde kan worden afge weken. Er vloeien thans 42 personen af. Hier onder bevinden zich 6 personen, in dienst op arbeidsovereenkomst, die buiten be schouwing kunnen blijven, omdat het Rijks ambtenarenreglement. met de daarin ver- atte afvloeiingsbepaling niet geldt voor rbeidscontractanten. Van de 37 overblijvende personen gaan er IS vrijwillig met, ontslag en hebben er Er schieten dan nog 11 personen over, ten aanzien van wie van de rangorde in het belang van dien dienst moet worden afgeweken. Deze gevallen zijn alle, zonder uitzondering, met de meeste nauwgezetheid nagegaan en beoordeeld en ook bij het nader onderzoek dat ten overvloede nog door het College is inge steld, is onomstootelijk gebleken, dat elk geval, door het belang van den dienst, hetzij wegens de bezetting van dienst vakken, hetzij wegens de mate van arbeidsgeschiktheid, hetzij op grond van andere omstandigheden beslist wordt gevorderd en gerechtvaardigd. Om over dreven voorstellingen van aard en om vang dezep gevallen te weren, moet er voorts op worden gewezen, dat onder deze groep van 11 personen, er zich 6 bevinden van 53 tot. 60 jaaa', 4 van 41 tot 44 jaar en 1 van 36 jaar. Bovendien moet de aandacht worden ge vestigd op de gunstige wachtgeldregeling der gemeente, die van de rijkswachtgeld regeling alleen het ..lange wachtgeld'1 er niet tevens het korte" wachtgeld heeft overgenomen, een omstandigheid, die vooral •oor het onderhavige personeel van veel belang is, daar dit anders ongetwijfeld bet meerendeel voor ,-kort wachtgeld" in aanmerking zou zijn gekomen. 23S7 W. Kukler, Schoonmaak bedrijf, Alex anderstraat 41. 3911 II. v. d. Boogaart, Bedrijfsleider N.V. Padox te Warmond, Jan LievensL 34. II. D. Buurman, Luit.-Kolonel, Rcgen- tcsselaan 18. Oegt. Leidsche Plaatselijke Saneering in het Broodbakkersbedrijf fJ. Walter), Zee man laan 34. 2561 fa. Hartogs en Co* Confectiefabriek, Hooge Rijndijk 86. 2390 C. J. ZNvetsloot (Paardenhandel- en slagerij) Oude Singel 8. 3917 G. J. Nijssen, Manufact.handel, Gevers straat 41, Oegst. C. Tetenburg, Café, Haven 40. O. Ch. v. d. Plas, Pr. Hendriklaan 10 Oegstgeest. 3913 Mej. Voltmnn. Justus Carelhuis nr 1 (W. Rozenstr. 57a). 3925 fa. W. S. Visser, bouw bad- en zwem- inr. „de Overdekte", Oude Vest 233. 3926 Dura's Aann. Mij., bouwwerk Heina, Haarlemmerstraat 130. KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging. 7 Juni: Wed. G. C. Hacke. Leiden, Hoogewoerd 21. Winkel in dames mode-artikelen. Uittr. E.: Wed. J. IT. L. M. HackeMulder, dd. 1 Juni 1937. Wijz. han- delsn. in: Firma G. C. Hacke, Romain Fla- mand. N.E.: R. E. A. C. Flamand, Leiden. W. van Bevcren. Noordwijk aan Zee Hoofdstraat 87. Handel in bokking en lin ing. Uittr. E.: W. van Beveren, dd. 1 Mei 1937. De zaak is omgezet in een vennoot schap onder den naam: Firma W. van Be; ii en Zonen. Soort van bedrijf thans: handel in hokking, haring enz.; tevens bloembollenkweekerij. Venn.: F. N. van Be eren, N. W. van Beveren en S. van Beve ren, Noordwijk aan Zee. Gebr. Olivo. Leiden, le Binnenvest gracht 12. Fabricatie en handel in con sumptie-ijs. N.Venn.: E. Toscani, Leiden. Nieuwe i n s c h r ij v i n g: 7 Juni: Mai- de Pelleterie. Leiden, Breestraat 177. Dameshoeden, nouveauté's. bontwerken. F..: G. Muller, Den Haag. (H.V.). Gevolm.J R. MullerDruyf, Den Haag. JEUGDIGE DIEF Door de politie is aangehouden de 13- jarige J. H. F., die zich heeft schuldig ge maakt aan diefstal van een bedrag van f 5.uit een winkellade. Spoedeischende Raadsvergadering Naar wij vernemen heeft de sociaal-demo eratische raadsfractie, in verband met de kwestie van de ontslagen bij de Stedelijke Lichtfabrieken, een spoedeischende raads vergadering aangevraagd. Deze vergadering moet uiterlijk 21 Juni plaats vinden. Rijkstelefoonnet Leiden Nienwe aansluitingen ln de maand Mei 1937 J. Buurman, drukker, woonhuis Zoe- terwoudscheweg 60 3484 N.V. Ver. Houthandel (N. Winder, chef) H. Morschvveg 137. 3423 J. Fuhri Snethlage, notaris, woonhuis Noordeindsplein 2a. A. B. Oudshporn, Garage L.B.O., Rijn sraat 3a. 3810 Joh. Lemair, Vischhandel, Heeren straat 48. 163 Mevr. Wed. C. W. Teeuwen-Mizee, Hoogewoerd 156 10 II. Lalir, W. Pyrmontlaan 18 Oegt. 52 Bestuur Herv. School (Hoofd J. T. v. Veen) EndegeesterstraatNveg 2, Oegst. 3704 J. C Mattaar (vertegenwoordiger N.V. Meelfabr. de Sleutels, v.li. de Koster en Co) Hooge Rijndijk 170b. 2670 H. J. Ticheloven, groenten- en fruit handel. Rijn- en Schiekade 48. 173 P. Volder, Heiwerken, de Sitterlaan 3( 3621 Waardtax, Waardgracht 111. 212 Mevr. C. Peltenburg-v Dorsten, Rijns- burgerweg 154. !059 Dr. J. C. de Haan. Oranielaan 14, Oegt 2051 S. v. Gijn. Haagweg 236. 2057 Mevr. Wed. M. C. de Nie-Kouw, Hugo de Vriesstraat 65. 1324 A. A. M. v. Parreeren. Lorentzkade 84 2440 J. J. M. Brusrhke. Leeraar Boekh. M.O. Regentesselaan 31, Oegt. 3353 P. Merkelijn (Bedrijfschef N.V. Siit- hoff's Uitg. Mij.), Regentesselaan 20, c- CegstgeesL UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN VISCHWEDSTRIJD Door de afd. Alphen aan den Rijn van de vereen, tot bevordering van de Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland was Zaterdagmiddag j.l. een vischwedstrijd ge organiseerd waaraan door een 30-tal lief hebbers werd deelgenomen. Na afloop zegde de voorzitter, de heer C. Hoogeveen dank voor de medewerking, vaardoor de wedstrijd een succes was ge worden en spoorde voorts aan tot activiteit voor de vereeniging. Ook dankte hij verschillende midden, standers die prijsjes hadden besóhilcbaar ge steld waardoor het mogelijk was dat aan allen een troostprijs kon worden gegeven De prijzen werden gewonnen door H. Rijnsburger le, P. Verkadc 2e en J. Kouwen berg de 3e prijs. COLLECTE-DAG. Morgen zal in onze gemeente een speldjes dag gehouden worden voor het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" welk fonds uit. gaat van het CN.V. WATERPOLO Woensdagavond neemt de competitie voor A.Z.C. een aanvang in het Alphens Zwebbad Gespeeld worden de volgende wedstrijden A.Z.C. I—D.Z.V. I uit Delft (3e klas K.N.Z.B) A.Z.C. IIZ.I.A.N. V Den Haag (res. 3e klas K.N.Z.B.) A.Z.C III—O.Z.C. IV Gouda (Goudsche Zwem-kring). KOSTELOOZEINENTING Woensdag 9 Juni is er gelegenheid voor inenting en herinenting in de volgende ge bouwen- Voor de ingezetenen van het dorp Aar landerveen ten huize van den heer W. van de Wind. arts. de» voorm. 9 uur; idem van de Lage Zijde en wel van de Oostzijde van de Aarbrug tot aan de grens an Zwammerdam, in het Raadhuis, Raad huisstraat des nam. 2 uur; idem van de Lage Zijde en wel van de Westzijde van de Aarbrug met inbegrip van Ridderbuurt tot aan de grensscheiding met Koudekerk en Won-brugge, ten huize van den heer W. van Weimeskerken, arts, al hier. des nam. 2 uur; idem van de Hooge Zijde vanaf de grens scheiding met Zwammerdam met inbegrip van de buitenwijken tot aan de Hofbrug in 't Huis der Gemeente in de Julianastraat. nam. 2 uur; idem van de Hooge Zijde vanaf de Hof- brug tot aan de grens van Hazerswoude in het Huis der Gemeente in de Julianastraat des voorm. 9 uur. Het verdient aanbeveling bij de aanmel ding trouwboekjes der ouders of geboorte, bewijzen der kinderen mede te brengen HET NIEUWE RAADHUIS Gistermiddag had in de trouwzaal van het Huis der Gemeente, zoowel als op het ;in aan de Dr. Lovinklaan de aanwij zing plaats voor den bouw van het nieuwe Raadhuis, dut zooals men weet, op 16 Juni a.s. zal worden aanbesteed. Van de zijde der aannemers bestond veel belangstelling, zoodat een groot getal inschrijvers kan wor den verwacht. HILLEGOM GEVONDEN Te bevragen aan het Politiebureau op werkdagen tusschen 7 en 8 uur n.m. kinuer- tasehje, rozenkrans, alpino, schaar, kerk. boekje en ceintuur. Te bevragen Parallel- weg 169. jongensjas, Hoofdstraat 135 taschje, 'laven 10 vulpotood, de Mon, Hoofdstraat damesrijwiel. Parallelweg 153 vulpenhouder, Hoofdstraat 44, gouden ring. GAANDE EN KOMENDE MAN Gevestigd: H J v d Beek, Kerk0»,raa. 43; IT. M. Bakhout, Vossedwarsstraat 13; W. Beukers," Hyacinthenlaan 1; A. riogervorst, Molenbuurt 29; G H J Lenssinck, Zandlaan 32; A Meiland, Zandlaan (woonwagen); C Meyer van Teylingen, Burg. Pontstraat 11; P. J. Overdorp, Leidschestr. 22; K. E. Roose, Wilhelminalaan 18. Vertrokken: M. Filinpi, Haarlem, Boog- straat 6; M v d Lubbe, Wassenaar, Sc-houw- Nveg 57b. T. Beukers, Lisse, Lisbloemstraat 3, .T. M. Duinhoven, Dorpsstraat 44, F v d Voo- ren, Warmond, Dorpsstraat 44; E. Warmer dam, Haarlemmermeer, Huigsloterdijk 255; G. v d Weyden, Voorhout, Prinsenlaan 16; C G Tb Pi-agt, Emmen, Emmercompascum 41 B; J. Reutick, Haarlem, Oudewcg 57; J.' R. Noort, F,de, Oud Arnhem schevvefg 19.. G J C, W. C. J., en J Tegelaar, Lisse, Heerweg 323. OPBRENGST RECLASSEERINGSDAG De speldjesverkoop ten l/ate van het re- classeeringswerk heeft 111.15 opgebracht. Het comité is zeer tevreden met het resul taat, daar het ruim 50.meer is dan ver leden jaar. KATWIJK AAN ZEE DOOR GRONDZEE GETROFFEN Vorige week is 't motorloggerschip KW 41 (schipper C. Dubbelaar) van de recderij „Kennemerland" met ernstige averij en een gewond lid der bemanning in IJmuiden binnengekomen. Het sclii.p was vorige week op de Noord zee, beoosten het vuurschip „Haaks" de trawlvisscherij aan het beoefenen toen het Woensdagmiddag door een grondzee getrof fen werd. De stuurman D van Beelen, die juist in de brug stond, on het gevaar zacr aanko men, werd ondanks z'n bukken achter de ijzeren wand van de brug nog zoo ernstig gewond dat hij zich bij liet binnenkomen onder behandeling van een geneesheer moest stellen. De zee liep zoo hoog dat het compas bo ven van de brug werd geslagen en het gat zeil gedeeltelijk werd vernield. Ook de boot die met stevige haken aan het dek gesjord staat werd losgeslagen en bleef aan een schoot buitenboord hangen Verder werden enkele luiken ingedrukt zoodat er veel water in 't schip kwam. Tot overmaat van ramp geraakten hier door de motonporopen defect zoodat mer. uren moest tobben om het schip lens te krijgen. De logger is naar hier opgestoomd om gerepareerd en voor de haringvisscherij klaargemaakt te worden. 25 JAAR POSTBEAMBTE De heer Jac. van Rijn herdacht dezer gen het feit dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Posterijen. De heer van Rijn kreeg 16 Juni 1912 zijn aanstelling alhier als besteller, nadat hij 9 jaar als landarbei der was werkzaam geweest. De heer var Rijn vertelde ons dat hij in deze 25 jaar verschillende directeuren heeft meege maakt Het zal den jubilaris welke woon achtig is in de Kanaalstraat 21 niet aan gelukwenschen ontbreken, daar van Rijn een alombekende persoonlijkheid in onze Gemeente is. EEN GOEDE VERBETERING Van Gemeentewege zijn twee trappen ge plaatst één op de Zuidboulevard en één op de Noordboulevard. Voor de vele strandl.e zoekers zijn deze trappen een ware uit komst. BRANDJE GEBLUSCHT Zaterdagavond ontstond in een schuurtje toebehoc-rende aan de heer Nic. v. Duyven- bode in de Lange dwarsstraat brand. De politie was onmiddellijk met een minimax ter plaatse, doch daar men voor uitbreiding vreesde, werd de hulp ingeroepen van den heer Herm. Parlevliet, die spoedig het vuur wist te bedwingen, twee fietesen welke in het schuifrtje waren gestald werden een prooi der vlammen. DE HEER J. A. COLLETTE BENOEMD TOT EURGEMEESTER VAN BRIELLO De hoofdcommies ter secretarie en waar nemend Gemeente-secretaris de heer J. A Collette is met ingang van 15 Juni a.s. he noemd tot Burgemeester van Brielle. De heer Collette is in 1S98 te Curaqao geboren en bezocht de H.B.S. te Amsterdam. Hij was hierna werkzaam te Opsterland (Friesland) en Weesp. Mei 1931 volgde zijn benoeming als hoofdcommies te dezer plaatse. In tal rijke commissies nam de heer Collette een vooraanstaande plaats in. Zoo was hij voorzitter van de crisismelk commissie al hier. Door zijn tactisch optreden in ge noemde commissie, wist hij een conflict tusschen melkveehouders en melkhandela ren te voorkomen. Voorts was hij de actieve .20 Droitwlch; pl.tn 12.20 Brussel VI; 14.20 Deutschl-sendcr; 5.20 Droitwlcli; 15 55 Diversen; 16.50 Londen R 17.20 Brussel VI. 18-50 Londen Regr; 19.20 Brus- I VI; 19.50 Londen Keg:: 20.20 Keulen (War- hau); 21.05 Deutschl-s; 22 Keulen; 22.20 Brus 1 VI; 22.30 Brussel Kr; 22.40 Weenen of dlv#; 23.05 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 1.35 London 'Keg; 12.35 Droitwlch; pjl.m 14.25 London Reg.; 6.50 Droitwlch; 18.20 Diversen; 18.45 Droltwich: 19 Tuinpraatje d.d.h J Jonker, afd. Gem.-Fl.); 19.30 Droltwich WOENSDAG 9 JUNI Programma 3: 8 Keulen: 11.05 Droltwich; pl.tn 12.20 Keulen: 13.20 Brussel VI; 13.35 Keulen; 20 Parijs R; 14.50 Diversen; 15.35 London R; 17.05 Keulen; 18.2-) Brussel Fr; pl.tn 19.10 Keu len; 20.20 London Reg; pl.m 21.40 Rome of dlv; Na afloop: Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Divers -J.36 Londen 'Reg; 13.05 Droitwlch; 14.25 L don Reg: pl.m 15.20 Droitwlch; 18.20 Divers issel VI; 19.50 London Reg; 20.20 Droit 50 Londen Reg. RADIO DISTRIBUTIE D. H. ROODHUYZEN Co. hv. MAKELAARS SUIKER RUBBER - KOFFIE CACAO per contract Amiterdamsche Uquldatiekas MV. sunca. Mia. Kom. cacao, katoen, aiiï crawn brz. tm ku«z« VAM IOM0IN. UVMfOOL NEW TOKK. CHICAGO. WIMNIKC, €Mi DAM U T«Mm> Na 30012-31012 AMSTERDAM-C. IMMEIM 30012 UUt"—**" CARLOS-AMSTERDAM. voorzitter van V.V.V. en voorzitter van da onlangs ingestelde commissie van actio tegen de plannen der Leidsche duinwater leiding Maatschappij. Als ambtenaar heeft hij zitting in ver schillende commissies. VISSCHERIJ De heer M. v. d. Plas heeft een kusf- selveeuje aangekocht met het voornemen do platvisscherij te gaan uitoefenen, LEIDSCHENDAM WERKLOOSHEID BLIJFT DALEN Het aantal bij de openbare arbeidsbemid deling ingeschreven werkloozen is weder -- bed1 c'"llr COOP. MAALDERIJ „NOOIT GEDACHT' Dezer dagen hield de Coöp. Maalderij en Aankoopvereeniging „Nooit Gedacht" te Veur en omstreken, een algemeene ledenver gadering in café „De Zwaan" te Leidschen- dam. De rekening en verantwoording van het bestuur over het afgeloopen boekjaar werd met algenv-ene stemming in orde be vonden. Bij de verkiezing van bestuursleden werden herkozen de heeren J. F. van Vliet, P. L. van Boheemen en D. Binnendijk. Her kozen werd tot commissaris de heer B. Kneppers. Besloten werd de levering aan niet-leden op denzelfden voet als voorheen voort te zetten. Verder werd besloten een verplicht spaarfonds voor de vaste leden van het personeel op te richten. Door de Coöp. Vereeniging zal een even groot bedrag ge stort worden in het fonds, als door de leden van het personeel wordt bijgedragen. De rente van de uitgezette gelden komt ten goede van het fonds. De grens voor de uit betaling van he gestorte bedrag is bepaald op een minimum aantal dienstjaren van twintig. Zij, die den dienst verlaten voor dien tijd, krijgen alleen uitgekeerd het door henzelf gestorte bedrag, plus rente, terwijl iemand, die den dienst op eervolle wijze laat na twintig jaren, 100 pCt. meer krijgt uitgekeerd, zijnde het bedrag door de Coöp. vereeniging in die jaren bijgestort. DE SAMENVOEGING Het Comité tegen samenvoeging van Stompwijk en Veur, heeft een onderhoud gehad op het departement van binnenland- sche zaken. Het onderhoud werd gevoerd met den secretaris-generaal. Men bepaalde zich alleen tot het verstrekken van inlichtin gen en gegevens; aldus werd gemeld. Dat laatste spreekt vanzelf. Overigens ge tuigt het wel van activiteit voor.... loren zaak. Want na hetgeen gepasseerd is en na de adviezen en rapporten van Ged. Staten is het ondenkbaar dat dé Regeering tot scheiding der gemeente overgaat. Jam mer, dat de verkiezingen weer oponthoud veroorzaken, want hoe langer de onaange name verhouding van tegenwoordig blijft, hoe erger het voor de naaste toekomst is. DIEFSTAL VAN IJZER Ten nadeele van B. aan den Westvlietvveg is een partij ijzer ontvreemd. Door de activi teit van de Voorburgsche politie mocht het gelukken reeds zeer spoedig de daders S. do W. en A. L. uit Den Haag, die met de partij op een wagen werden aangetroffen, te ar resteeren. Na verhoor is tegen hen proces verbaal opgemaakt- RIJWIEL GESTOLEN Door A. B. uit Stompwijk werd bij de po litie aangifte gedaan, dat, toen zijn dochter uit dekerk kwam, zij tot de ontdekking kwam dat haar rijwiel, hetwelk voor den ingang stond, was gestolen. De politie stelt een onderzoek Zend deze coupoi. Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonné op ons Wad, met gratis toezending van de bladen tot 1 Juli a.s. kwartaal week De aanbrenger (ster) ADRES: Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6