Oude Boll STADSNIEUWS TWEEDE BEAD PAG. <3 Leidsche Clir. Oranjevereeniging Ce jaarvergadering In gebouw „Prediker" werd gisteravond 'de jaarvergadering gehouden van de Leid sche Chr. Oranje-vereeniging. De bijeen komst was goed bezocht. De voorzitter der Vereeniging, Ds. H. .Thomas wees in zijn openingswoord op de gunstige uitslag van de staatkundige ver kiezingen, waaruit ook weer gebleken is. dat Oranje steviger dan ooit in ons volksleven geworteld staat Spr. betreurde het dat de L. C. O. V. in <3q laatste jaren niet zooveel heeft kunnen doon ter herdenking van nationale feest dagen als zij wel gewild had. Het gebrek aan financieele middelen vormde een groo- te handicap. Spr. riep aller medewerking in om daarin verbetering te brengen en hij deed dat in Gods Naam en in naam van .Oranje. Nadat de notulen waren goedgekeurd, bracht de secretaris, de heer L. Boekkooi het jaarverslag uit, waarin nog eens de ver schillende door de vereeniging georgani seerde feestelijkheden de revue passeerden. Het ledental bleef statinnnair maar is voor leen stad als Leiden veel te gering. Spr. wek te allen on om er alles od te zetten om het ledental uit te breiden. Het verslag werd ©nder dank goedgekeurd. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer H. van Cittert zijn jaarverslag uit. waaruit bleek dat de ontvangsten bedroegen f 850.74 en de uitgaven f 802.84. zondat er een nadeelig saldo is van f 33.10. Ook dit verslag werd onder dank aan de functio narissen na gunstig verslag van de kas- commissie, goedgekeurd. De Voorzitter sprak woorden van dank ixan het adres van het scheidende bestuurs lid, den heer P. Mazurel. die gedurende zon langen tijd in de Oranievereeniging trouw on zijn post is geweest. Onder applaus werd besloten den heer Mazurel het ecre-lidmaot Bchap aan te bieden. Bij de bestuursverkiezingen werden als be fctuursleden herkozen de heer Bopaards en Cs. van Apeldoorn en gekozen de heeren Cieneman en Zitman. Besloten werd aan den vooravond van ïJen verjaardag van H.M. de Koningin een feestavond te houden, op welken avond de Timdelerelub een historisch spel zal opvoe ren. Uitvoerig werd de propaganda en de ledenwerving voor de Vereeniging bespro ken. Verschillende middelen zullen daartoe Worden beproefd. Aan het einde van den avond ging de heer Breebaart voor in gebed. 'Autotocht voor ouden van dagen i Het Comité meldt cms: Met vreugde kunnen wij mededeelen, dat èen aantal autobezitters zich reeds hebben aangemeld om op 15 Juni a.s. mee te rijden paar Ypenburg. Het aantal beschikbaar ge stelde auto's is evenwel nog lang niet groot genoeg om aan alle aanvragen te kunnen tvoldoen. Daarom (verzoeken wij nogmaals dringend aan degenen, die zich nog niet op gaven, ten spoedigste de hun toegezonden kaart in te zenden of telefonisch berichtte eenden aan mevr. C. Smits-de Wit, Rapen burg 82, tel. 2605. f (VOETBAL Leidsch Elftal—H.B.S. 5-^ Voor don Bloedtransfusiedienst Leiden—Rijnland Voor de derde maal werd gisterenavond top het A.S.C.-terrein de wedstrijd tu6schen het Leidsch K.N.V.B.-eiftal en H.B.S.- ge speeld voor den Bloedtransfusiedienst Lei denRijnland. Er was een flink aantal bezoekers bij de ze aardige kamp. Vóór den wedstrijd en tij dens de pauze zorgde de Harmonie Triumpn, glit Oegstgeest, voor de muzikale omlijsting san dezen wedstrijd, waardoor het wachten .van de aanwezigen op aangename wijze .Werd bekort. Onder de officieels personen, die dezen Wedstrijd bijwoonden, merkten we o.m.. op ide burgemeester van Oegstgeest, den heer A. J. van Gerrevink, afgevaardigden van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis. ,van de afd. Leiden en Oegstgeest en het be stuur van den Bloedtransfusiedienst. Over den wedstrijd zelf het volgende: 't Was onmiddellijk te zien, dat hier twee fceheel verschillende ploegen aan het werk waren. Een Leidsch elftal van niet aan el kaar gewende spelers bond den strijd aan tegen een wel niet volledig, doch uitstekend spelend H.B.S.-elftal, dat de Leidsche ver dediging banden vol werk gaf. Na eeniga corners aan weersizijden ODende de Haag- Rch« rechtsbinnen na 7 min. de score (01) cn slechts enkele minuten later verhoogde de mid voor den voorsprong (02). De Lei- denaars, hoewel weinig steun ondervindend van de middenlinie, kwamen daarna meer in den aanval en na 17 min. scoorde v. Goor tegen, doch de scheidsrechter annuleerde o. i. ten onrechte dit doelpunt wegens bui ten spel. Als er een half uur is gespeeld brengt de Haagsche midvoor den stand op D3 en daarmee breekt de rust aan. In de tweede helft hadden Gans en Weer- lee van plaats gewisseld, hetgeen een aan merkelijke verbetering bleek, want de mid denlinie trok nu telkens mee ten aanval, i'.eeds na een minuut had v. Goor succes, on hij een moeilijke kans op onberispelijke wijze benutte (1—3). H.B.S. liet zich niet i tmoedigen en wist, na aanvankelijk bui tenspel, de voorsprong weer te vergrooten 1(1—4). Toen de tweede helft een kwartier oud was werd het zelfs 1—5 en het zag er fvrij hopeloos voor de Leidenaars uit.. Toch gaven zij zich geenszins gewonnen, wisten 't spel te verplaatsen en eelfs in handen te nemen en de la Bije zorgde voor 2—5, Weer lee met een fraaien kopbal voor 3—5 en v. Goor voor 45. .Toen leefde de hoop op een gelijk spel weer op, maar de Hagenanrs dachtens er anders over. Vanaf de aftrap r.am de rechtsbinnen het leer mee en slaag de er opnieuw in den voorsprong weer ie (vergrooten (46). Toch Weef de spanning bestaan en een oorverdoovend gejuich s'eeg op toen v. Goor nogmaals den achterstand Verkleinde (56). Verder konden de Leide- ïiaars het echter niet brengen en H.3.S., dat in 1934 na gelijk spel door strafschoppen beslag op den wisselbeker had gelegd, ter wijl de Leidenaars dezen vorig jaar in hun bezit kregen door een 5—4 overwinning, leg den nu voor de tweede maal op den wissel- priibo«lag. Na afloop werd deze door een afgevaar digde van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis aan den aanvoerder van II.B.S. uitgereikt, onder da-nk aan allen, die tot het welslagen van den wedstrijd hadden mede gewerkt, KINDERKOOR „EX ANIMO" Vroolijk Lente-programma Het was nu al voor de dertiende maal, dat het Kinderkoor van „Ex Animo" op het podium verscheen om een uitvoering te geven. Natuurlijk is de jeugd, waarmee de heer H. W. de Wolff voor het eerst een uitvoe ring gaf, reeds lang de kinderschoenen ontwassen en, voor een deel althans, opge nomen in het Gemengd Koor. Dat is een der voordeden, die dit zoo goed geleide kinderkoor biedt. Een bezwaar is, dat alle jaren weer andere gezichten in het kin derkoor verschijnen en de dirigent dus elk jaar weer van voren of moet beginnen. Doch dit bezwaar wordt weer waardeloos gemaakt door het bizondere voorrecht, dat talloos vele kinderen prachtig zang onderwijs krijgen als basis, zij het dan niet altijd voor een verdere muzikale scholing, dan toch voor liefde voor en waardéering an de muziek in het latere leven, waarin alelen reeds het aanhooren en genieten goede muziek zulk een troost en ver heffing kan zijn in dagen die moeilijk en vaar kunnen zijn. Deze gedachten vooropgesteld is het bij wonen van een Kinderzangavond van „Ex Animo" steeds een prettige beleving. Men geeft zich rekenschap van al de moeite, geschraagd door paedagogisch inzicht en een warme toewijding, welke de heer De Wolff zich bij voortduring getroost. Het lijkt allemaal zoo voor de hand-liggend zoo gemakkelijk, zoo ongekunsteld vanzelf sprekend, wat hij doet. En juist om dat te bereiken is zooveel toewijding, inzicht, ziel kunde noodig. Dat begint al met die kleine-kleuters, die zoo vroom-eenvoudig en zoo teer zongen: ..Jezus, goede Herder, hoor mij!" en die ver der een aantal aardige, grappige kleuter liedjes ten gehoore brachten en die daarbij zin voor een leuke kinderlijke voordracht was bijgebracht, liedjes van Van Herwaar den. Van Tussenobrek en van den heer De Wolff zelf, en die er slag van heeft kinder lijke woorden op eenvoudig kinderlijke me lodietjes te componeeren, waarbij liet le vendige rhythme en typische melodische vondsten aan het geheel een blijde be weeglijkheid geven. Deze liedjes sloegen zonder uitzondering in bij de aanwezigen en het aardige stemmingstukje, genrestuk- ie als men wil „Anneke" moest worden ge bisseerd. Een fraaie serie liederen werd ook ten «rehoore gebracht door de afdeeling Groot Koor, waarvan wij zoowel den fraaien klank als de pittige voordracht hebben gewaar deerd. We zullen al die liederen hier niet de revue laten passeeren. Het klinkt alles frisch en vroolijk en vrij en zuiver. Het is om zoo te zeggen de aDotheose van het lentelied uit den mond van kinderen die misschien een paar uurtjes in de week repeteeren, en wier cultuur, om een uiter ste te noemen, onmogelijk die der Wiener Sangerknaben kan zijn. Destemecr stellen we de prettige en aardige prestaties op prijs. Afgezien van het stemmige „Morgenlied" waarvan vooral de tweede strophe zoo ge voelig werd gezongen, bewogen deze liede ren zich in de sfeer van het jolige en grap pige, dat. steeds bij het publiek onverholen bijval vindt. Zoo'n lied van het vervelende, niettemin noodzakelijke „Huiswerk", de charge op „De Groote Schoonmaak", vinden warme waardeering. En het fraaie „Zigeu- nerlied" van Schumann., dat wat moeilijkei was dan de andere, vond een zeer goede vertolking. En tenslotte hoorden we voor de pauze nog het Meisjeskoor. Deze meisjes zijn van den leeftijd, waarvan De Genestet zeü 'k Ben te klein voor tafellaken En te groot voor een servet. Geen kind meer en toch ook nog geen volwassen vrouw. Ze hebben het voorrecht van het bezit van jonge, frissche en klare stemmen, waarvan men evenwel nog niet teveel mag eischen. Dat de heer De Wolff dit begrepen heeft, toonde hij door de liederen, die hij ze liet zingen: twep van Franz Abt en een van hem zelf. Mooi van klank, warm en blij klonk hier „het puick der soete keelen". zooals Vondel zegt. Na de pauze werd een Potpourri van oude en nieuwe bekende liederen gezon gen. begeleid door piano, slagwerk en strijk-ensemble. „Ik ben de zanger", „Komt knapen en meisjes verheft uw in koor". .Ik ben een ferme sterke jongen", „Wie zal er ons kindere douwen", „Klein kleuterke", „In 't groene dal" enz. enz., in totaal zes- en-twintig liederen, werden verhonden door aardige instrumentale overgangen, ten ge hoore gebracht, eindigend met. ons onvol prezen Oude Wilhelmus. Hieraan was ver bonden een raadselwedstrijd, waaraan iedereen kon deelnemen. In het teksthoekje was een formulier gelegd, waarop men den aanvangsregel van elk lied, en de namen van dichter en componist kon invullen Begrijpelijkerwijs wekte deze muziekale raadwedstrijd groote belangstelling. We mogen inderdaad de waarde van deze wed strijd, voor Leiden iets nieuws, ook niet onderschatten. Er werd hierbij steeds fraai en met geest drift gezongen. Een belangrijk aandeel aan het geheele concert had mevr. M. de Graaf—Schroot, die als steeds aan den vleugel haar on misbaren s'eun verleende, terwijl de heer N. Lovers de slaginstrumenten eveneens met groote toewijding bediende. Zoo was het voor ..Ex Animo" een suc cesvolle avond. Wii hopen van harte, dat het artistiek succes van dezen avond ook materieel succes ten gevolge moge hebhen Want, de voorzitter wees er bii het be^in van den avond reeds op. ondanks alle toe wijding en activiteit is het ook voor deze vereeniging niet gemakkelijk het hoofd bo ven water te houden. Nationale Reclasseerïngsdag In aansluiting op het elders in ons hlal opgenomen- bericht over de Nat. Reclassee- ringsdag, die a.s. Zaterdag ook ie Leiden ge houden wordt, deel er- wij nog mede dat men zich als collectant(e) kan opgeven bij den heer M. L. Mussert Sr., Drie Octobrstr. 21a secretaris van het Comité Leibon. „De Princevlag" Als leider van de afdeeling gymnastiek is aangesteld geworden de heer P. van Wijk, candidaat Wraar lich. oefening M. O De afdeeling Wandelsport heeft ingeschre ven voor de RoWerdammer-marsch d d 2G Juni in Delft Afstand 35 K.M. BOLL& DUNLOP 3.75 SCHIEDAM Uw aangifte-bilïet al ingeleverd? De termijn, binnen welken de aangiften .oor de vermogens- en inkomstenbelasting 1937/'3S moesten zijn ingeleverd is reeds i verstreken. Door alsnog tot spoedige indiening over te gaan kunnen de gevolgen van liet verzuim worden voorkomen; ambts halve aanslag of bekeuring zullen in het te gengestelde geval zeker niet buiten toepas sing kunnen worden gelaten. KAMER VAN KOOPHANDEL Wijziging. 2 Juni. Gcbrs. v. d. Lee, Koude kerk, Hoogewaard B. 167, kaashandel. De zaak is verplaatst naar: Leiderdorp, Hoofd straat 61. W. J. Sibbes Co., Leiderdorp, v*d. Does- straat 42, aardewerkfabriek. Overl. E.: W. J. Sibbes, dd. 8 Febr. 1937. Consumptie-Ijsfabriek „La Milano", Lei den, Morschstraat 46. N. Venn.: G. M. Tala- mini, Leiden. De Leidsche winkelstand Damesmodezaak Romain Flamand De zaak in damesmode-artikelen, geves tigd in perceel Hoogewoerd 21, voorheen fa. G. C. Hacke. thans Romain Flamand, is thans heropend. Zooals reeds in dc advertentierubiek be kend gemaakt, heeft de heer Romain Fla mand deze sedert 10 jaar bestaande zaak overgenomen en zal hij haar op dezelfden voet voortzetten. Daarbij zal hij er zorg voor dragen, dat de keuze in dames-mode-artikelen, als hand schoenen, kousen, garnoeringen, tricotages en handwerken zoo uitgebreid mogelijk zal zijn. terwijl de serie artikelen voorts uitge breid is met diverse wolsoorten. Door verschillende modernisecringen hoopt de heer Flamand voorts èn de oude clien tèle der zaak tc kunnen bevredigen èn vele nieuwe klanten U winnen. WERKLOOZEN-COMPETITIE Op het voetbal-terrein aan het Zwarte Pad had gistermiddag de eerste on'moeting plaats in de werkloozen-competitie tusschen C.G.W. en .de Fabrieksarbeiders. De heer Crama bracht bij den aanvang dank voor d«* medewerking van de zijde van het Leidsch Studentencorps. C.G.W. verloor de wedstrijd met 6—4. Vrijdagavond speelt R.K.W. 'tegen de Bouwvakarbeiders. DAMCLUB LEIDEN. De uitslagen der bordenwedstrijden luiden als volgt: le Groep: S. v. d. Reek—W. Laterveer 1lx D. Megchelse—W. F. Olivier 1lx W. Blom—F. Zijlstra 02 S. v. d. Reek—A, Pronk 11 x P. Olivier—W. F. Olivier 02x S. v. d. Reek—P. J. Lemair 1—lx J. StavleuP. Voorkamp 2—0 regl P. OlivierN. Wassenaar 2—0 W. LaterveerF. Zijlstra 20 D. MigchelseP. J. Lemair 1—1 W. F. Olivier—A. Pronk x Th. O verdijkC. J. Koree x 2e Groep: J. de VinkJ. Boter x J. v. Wezel—I. Laterveer x W. KoetzeJ. v. Wezel 02 3e Groep: A. Plezier—F. Laterveer 02 E. BulthuisS. Willems 20 x is afgebroken. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND MEI 1937 Rijwiel'belastingmerken, portecnonnaies, sleutels, handschoenen, ceintuur, 4 dames- tasschen, 2 rozenkransen, 4 broches, 2 bank biljetten, een zwarte regenjas, een armband (vern. doublé), een sigarenaansteker, een blauw zijden blouse, een zwart gymnastiek- schoentje, een zwart vulpotlood, een boekje steunbonnen, een oorknop, twee damesarm- bandhobloges, twee kwitanties, een lange damesspeld, een draagkruis met kroon, een zilveren vulpotlood, een koperen gaspijp met kraan, een psalmboek, een jongensjasje, een lederen riem, een dolkmes in schede, een betaalkaart van Ned. Muziekschool, een stootijzer, een bruine stofjas, twee schriften, dictaat cahier, een bruine muts met speld, een bloedkoralen armband met goud stukje, een studieboek, een bont, twee kin- derschoentjcs, een medaillon van N.B.v.L.O., een dashouder, 6 theedoeken, een visch- mandje, een rapport H.B.S. voor meisjes, een duimstok, een zwart damestaschje, 2 kano's, een groene vulpenhouder, een brand oliespuit. een radiateurdop. een strandtent vergunning, een vulpotlood. Gevonden in het Postkantoor. Gevonden in de Tram (stadslijn). 2 handschoenen, twee paar handschoenen, twee damseparapluies, een muts, een porte- monnaie, een kam in étui. een broche. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 1—3 uur nam. behalve Donderdags en Vrijdags ten Politie- hureele alhier. UIT DEN OMTREK ALKEMADE VLEESCHKEURING. In den loop der maand Mei zijn ter secre tarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijfsslarhtingen: 13 runderen, 1 kalf en 28 varkens. Noodslachtingen: 6 runderen. 1 graskalf en 26 nuchtere kalveren. 2 varkens, 2 scha- en 4 lammeren. Ingevoerd werd 30 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen f 213.75. LP HEN a.d. RIJN VERHURING WEILAND. Onlangs is door de Raad onzer gemeente gunstig beschikt op een voorstel van B. en W. inzake aankoop van een perceel weiland van de wed. D. van der Ent Braat, gelegen in den polder Kerk en Zanen. B, en. IV. stellen thans voor bedoeld per ceel voor den tijd van een jaar te verhuren aan den landbouwer Boogaards alhier voor den prijs van f 90 per H.A. per jaar. Ge noemde B. had dit stuk van de vorige eige nares ook reeds in pacht. IN ERFPACHT GEVEN VAN EIGENDOM DER GEMEENTE Op 31 Mei j.l. is afgeloopen een contract dat dc voormalige gemeente Aarlanderveen heeft gemaakt met zekére H. Vink, waarbij aan laatstgenoemde in erfpacht werd ge geven een perceel grond, gelegen aan het Aarkanaal nabij het gemaal „Neptunus". Deze erfpacht was 30 jaar geleden aange gaan onder voorwaarde dat een bedrag van f 8.40 jaarlijks aan pacht werd gegeven en op den grond zou worden gezet een woon huis met wachtlokaal voor passeerende stoombooten en een overzetveer zou worden bediend naar en van de overzijde van het Kanaal. Aan deze voorwaarde is voldaan. Het wachtlokaal en overzetveer zijn nu eigendom van den heer H. v. d. Wel uit Voorburg, die verlenging van dit erfpachts- scht wil eveneens voor den tijd van 30 jaar. Hiertegen hebben B. en W. geen bezwaar, maar men wil ook nu dc volgende voor waarden stellen: dat het overzetveer in stand wordt gehouden en goed zal functioneeren. Voorts dat de pachtsom wordt gebracht op 4 pet. van de waarde van het perceel het welk dan f 16 zal worden. De commissie van bijstand voor de Open bare Werken vereenigt zich hiermede. PERSONALIA Onze plaatsgenoote, mej. J. M. Cannegie ter, is Dinsdag te Aersfoort door de com missie van de Ned. Protestantenbond, na gehouden examen, toegelaten tot het twee de gedeelte van het examen voor Gods- dienstleerares. TUBÏLEUM De heer J. Noomen, wonende op het Woubrugschepad, herdenkt. 10 Juni a.s. den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de fabriek van beton- en bouwmaterialen van de firma T. P. Bos en Zn. POLITIERECHTER Voor de Politierechter te 's-Gravenhage heeft zich te verantwoorden gehad zekere A. uit onze gemeente, die bij S. een aantal ijzeren ringen had weggenomen. Deze laat ste vond het geval niet zoo heel erg. Aan de politierechter verklaarde hij, dat de waarde niet zoo heel groot was. Volgens verklaring van verdachte, wilde hij graag wat. verdienen, en die mogelijk heid zag hij in het ijzer. De officier vond, dat A. straf verdiende, en waar hij het feit wel ernstig vond, vroeg de officier acht dagen gevangenis straf. De politierechter was het hiermede niet eens en deze legde 10 boete subs, tien dagen hechtenis op als een voorwaardelijk» straf. HILLEGOM STEEDS NOG SLACHTOFFERS Bij de deze week gehouden controle op de rijwielplaatjes is tegen 38 personen proces verbaal opgemaakt, daar zij geen plaatje hadden of het niet zichtbaar droegen. Er zijn toch nog altijd personen die het niet leeren. SPOORBOOM OP HET HOOFD GEKREGEN. i Dinsdag passeerde een wielrijder "uit de Vogelenzang de spoorboomen bij de Pas toorslaan. Juist toen hij onder een der boo- men was, raakte die door tot nog toe on bekende oorzaak defect. De wielrijder be kwam een ernstige hoofdwonde en moest door leden der E.H.B.O. verbonden worden. GRATIS VISCH ETEN. Gistermorgen verloor een vischauto in de Hoofdstraat een kist met visch. Daar de chauffeur hiervan niets bemerkte reed hij door en namen omstanders de visch mede, en genoten 's middags van een gratis visch- maa.1 LEIDERDORP „HART EN STEM". De N.H. Zangvereen. „Hart en Stem" heeft in de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van den heer H. Welbooren een goed ge slaagde uitvoering gegeven. Het programma hetwelk bestond uit liederen van Bach. Handel. Mendelssohn en Zweers, werd zeer goed afgewerkt. De heer R. Heering gaf een orgel-solo: „Aria da Chiesa"; de heer Welbooren bracht een viertal nummers ten gehoore voor bariton-solo. Ds. St reeder sloot de avond op gebruike lijke wijze. DIPLOMA. Voor het diploma huishoudelijk gebruik, volgens methode snel apparaten E.N.S.A.I.D slaagde mej. W. A. de Witte, opgeleid door mej. E. J. v. Varik, alhier. USSE PERSONALIA Naar wij vernemen zijn de heeren Ir. K. Volkersz en B Donk, resp. Directeur en Leeraar aan de Rijkstuinibouwwinterschool alhier, benoemd tot leden van de Commissie belast met het afnemen van het examen tor verkrijging van de akten van bekwaam heid tot het geven van lager onderwijs in de beginselen der landbouw en tuinbouw kunde. GIFT VOOR DE ZENDING Bij de kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te kwam een gift in van f25 voor de zen ding. ALS KINDEREN SPELEN MET VUUR.... Woensdag brak brand uit in de woning van den heer T. v. W., wonende aan de Grachtweg alhier. Tijdens de afwezigheid van mevr. v. W. heeft een 5-jarig zoontje in de keuken met lucifers z,itten spelen en waarschijnlijk eenige couranten vuur doen vatten. Spoedig deelde het vuur zich mede aan de omgeving alwaar in het vele hout werk een gretig voedsel gevonden werd. De rookwolken en de reeds uitslaande vlam men werden door do omwonenden opge merkt, die in allerijl de hrandweer waar schuwden, welke inmiddels reeds met het feit op de hoogte was gekomen en spoedig uitrukte. De hrandweer was direct met het bluschmateriaal ter plaatse en begon het blusschingswerk. Met kracht werd het vuur aangetast, aangezien het vuur werd aange wakkerd door den wind die zeer ongunstig was. Hf» brandweer moeht er o "der !eW:ng van don Onoerhrnndme'>st'*r P J. Suijker- land in slagen He brrnd tot dc keuken en dn b;ikouken to benerkeTi hocwe' ook in do gang en het houtwerk aan de buitenkant van het huis begon te branden. Na een haff uur had men het vuur onder de knie. De keuken en de hijkeuken brandden geheel' uit. Ook gingen eenige rijwielen en een electrische waschmachine in vlammen op De waterschade is vrij aanzienlijk. N.V. Maatschappij voor hypothecaircrediet in Nederland waarmede gefusioneerd de N.V. Maastrichtsche Hypotheekbank v. Nederland) Gevestigd te 's-Gravenhage Thans verkrijgbaar 4 pandbrieven 100 3^a pandbrieven 98}$% met 2 uitloting per jaar Het dienstmeisje was met een der kinde ren de voordeur uitgevlucht, terwijl de wonendon een kind van bijna een jaar in veiligheid brachten. VROEG BOLLEN ROOIEN Reeds thans heeft eon firma alhier een aanvang gemaakt met het rooien van vroc ge soorten tulpen. Dit is wel bijzonder vroegI ÏEREFORMEERDE KERK Blijkens het verschenen verslag der leref. Kerk telt deze thans 455 leden, waar- an 210 belijdende leden en 245 doopleden. >ENKT OM UW BELASTINGPLAATJE Bij te Hillogom gehouden controle werden liet minder dan 22 Lisscrs bekeurd wegens iet rijden zonder belastingmerk. Fen boog cijfer! NIEUWE STRAATNAAMBORDEN Verscheidene straten werden dezer dagen voorzien van een nieuw straatnaambord. De nieuwe straatnaamborden zijn veel dui delijker dan de oude. De duidelijke witte letters op zwarten achtergrond voldoen goed. Ook werden verscheidene straten op meer dan een punt van een bordje voorzien, zoodat bij de kruispunten de straatnamen direct leesbaar zijn. NOORDWIJK COLLECTE NAT. RECLASSEERINGSDAG Burg. en Weth. hebhen aan het comité voor een te houden Nationale Reclasseerings dag 1937 toestemming verleend voor het houden van een openbare geldinzameling op Zaterdag 5 Juni a.s. Zooals men weet, wordt de opbrengst van deze collecte deeld over het reclasseeringswerk van alle gezindten. OEGSTGEEST A.R. KIES VEREENIGING In de bovenzaal van do Gercf. Kerk kwam de A.R. Kiesvereeniging gister avond in een bijzondere vergadering bijeen ter herdenking van de ontvangen zegenin gen bij de gehouden verkiezing. De verga dering stond onder leiding van den heer J- J C van Dijk. In zijn openingswoord wees deze aller eerst op het doel der vergadering n,l. bijeenkomst, niet om te roemen in eiger. kracht maar om te danken. Dank wordt gebracht a<an propagandisten voor al het werk door hen verricht, «aardoor veel is bereikt in Oegstgeest Een vooruitgang van 68 pet- kan echter nooit van propa gandawerk komen dat is een wonder in onze oogen. Met groote eerbied denkt spr aan onzen leider Dr H. Colijn, en aan het werk door hem verzet Maar van hem moet gezegd wordien dat hij niet in eigen kracht geroemd heeft: maar steeds was het: God^J alleen de eerl Dat zij ook de grondtoon van onze -dankavond. Spr. wijst op het doel van de verkiezingen en ziet in de handhaving van de eeuwige beginselen van Gods Woord het fundament er waarheid. Spr. wijst op het gevaar dat van alle kanten nog dreigt cn gebiedt nog steeds waakzaamheid. Waakzaamheid voor onze beginselen en trouw aan ons Vorstenhuis. Verder werd het woord gevoerd door den A.R. wethoudier, den heer T. van Egmond1. die aan de hand van de verkiezingsresul taten de vraag behandelt wat God nu met Nederland wil. Spr. waarschuwt tegen het betrouwen stellen op menschen en wijst er cp, hoe men door te wandelen in rechte wegen, onze vijanden zelfs zich geveinsde lijk aan ons zullen onderwerpen. Ten slotte wijst spr. op de mocitevolle dagen waarin Dr Colijn thans ook nog verkeert en dringt er op aan, om ook deze zaak ln het persoonlijk gebed te gedenken. De heer A. A- Luyendijk, als volgende spreker spreekt over hetgeen ons nu te doen staat. Spr. dringt met klem aan op waakzaamheid. Verschillende voorbeelden worden door spr. aangehaald, om te bewij zen hoe God zich van menschen wil be dienen om Zijn zaak te volbrengen. Spr. eindigt met te wijzen op de plicht om Christus' getuigen te zijn. Het A.R. raadslid, de heer J. den Ouden, wijst op de groote woorden die bij de ver kiezingen gebezigd zijn, maar wijst er te vens op hoe die door ons volk niet zijn aangenomen. Spr. wijst op de rustige wijze waarop dr. Colijn zijn verkiezingstournee heeft volbracht. Hij wijst op de groote taak die er nu is. ofti van belangen-menschen, beginsel-menschen te maken. De heer J. J. Visser wijst op de reden, waarom we kunnen komen tot een blijde herdenking. Dank is verschuldigd aan alle medewerkers, maar bovenal aan Hem aan Wien alleen het beleid is en die groote din gen aan ons bewezen heeft. Ten slotte wijst spr. op de waarheid van het spreekwoord: Adeldom verplicht De oud-voorzitter der kiesver.. de heer J. W. Bonda. wenseht het bestuur en de geheele kies-vereeniging geluk met het succes dat met Gods hulp ook in Oegst geest is verkregen. Het is echter nog ge makkelijker winst te behalen dan te bewa ren. Hij wijst op de groote verantwoorde lijkheid die ligt bij raadsleden, bestuur en leden der kies-vereeniging. De grootste taak die ons wacht ligt in ons porsoolii'k leven. Dat daaruit moge blijken uit welk beginsel dat voortkomt. Ook ds J. Verkuyl, die daarna het woord verkrijgt spreekt van de groote verantwoordelijkheid die op onze schouders is gelegd. Spr. wenseht dat mer zal moge komen tot een werkelijk Ghriste lijk regeeren. Moge het zoo zijn dat wi, geen water in de wiin doen, maar dat wij wijn in het water der anderen doen. Tenslotte wijst spreker op de sociale noo den van ons volk en de nooden der inland- sche volken in onze kolonieën, daarbij de. wensch uitsprekende, dat God het der overheid geve om voor deze nooden te blij ven zorgen. Het slotwoord spreekt ds Jac. Eringa. die de vraag aan de orde stelt: „Is Christelijke politiek nog wel mogelijk?" Om daar direct een ja op te laten volgen. .Spr. wijst op ons rersoonl'lk leven dat hierbij een gronle rol snoeit. T)e reden vnn blijdschap die de grondtoon wan van de avond is volgens snrrj.-er al'een dat. w «ti God voor kunnen danken en bestaat voornameliik ln deze drie dingen: le. de 'eest die leeft onder ons volk: 2e de groot mannen die God heeft gegeven en nog geeft en 3e de beginselen die wij van God ont vingen. Na -het zingen Van Psalm GS 10 sluii ds. Eringa met dankgebed, RADIO- DISTRIBUTIE DONDERDAG 3 JUNI Programma III: 8.eulen, 11.05 Droltwich, 12.05 ParUs R., 13.20 Brussel VI.. 13.35 Keulen, 15.20 diversen. 15.35 Londen Reg., 16.20 Deutscn* lands,. 17.20 Brussel Fr., 17.50 Keulen, 19.50 Lon den Reg.. 21.2q Keulen. 22,20 Brussel VI. 22.311 sel Fr., 22.40 Ween enof diversen, ogramma IV: 8 Brussel VI.. 9.20 diversen, 10 35 Londen Reg., 15.35 Droltwlch, 18.20 divert in, 19.Droitwdlch. VRIJDAG 4 JUNI Programma III: 8Keulen, 11.20 Lrottwleh, 12.05 Parüs R.. 13.20 Brussel VI,. 13.25 Keulen, 15.20 diversen, 15.35 Deutschl.s., 16.20 Keulen, 17.20 Brussel VI.. 18.20 Keulen, 20.05 diversen, 20.35 Londen Reg., 22.35 Boedapest of div, 2320 Berlijn Programma IV: 8.Brussel VI., 9.2o diversen, 10.35 Londen Reg, plm. 12.10 Droltwich, 13,10 Londen Reg., 17.20 Droltwlch. 18.20 diversen, 18,45 Droltwich, 20.20 G.R.D., 21,55 Droltwicn Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst d'tf apotheken wordt van Maandag 31 Mei tot en met Zondag 6 Juni a.s. waarge- nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Dnesuiu, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhel* minapark 8, Oegstgeesi, telef. 274. RIJNSBURG HERDENKINGSURE. De A.R. Kiesvereeniging en de Propagan* daclub hebben in gecombineerde samen* komst de uitslag der verkiezingen herdacht in Concordia. De voorzitter der Kiesvereen., de heer T. Kralt, verwelkomde de talrijke aanwezigen na de vergadering met gebed, psalmgezang en Schriftlezing te hebben ge opend. Hij geeft vervolgens een overzicht van do uitslag der verkiezingen, waarhij hij de re sultaten van alle sedert de invoering van 't algemeen mannen- en vrouwen kiesrecht gehouden stemmingen kort weergegeven worden. De conclusie kon daaruit getrokken worden, dat de A.R. zich ondanks felle be strijding van links en rechts en ondanks het feit dat de A.R. Kamerleden en Ministers zich nooit aan de verantwoordelijkheid ont trokken hebben, waarvan de laatste 4 jarert onder Colijn inzonderheid moeilijk waren, goed gehandhaafd heeft, ja zelfs aanzienlijk winst, maakte, meer dan eenige andere par tij. Er is groote dank aan God, aldus spre ker. en daarnaast mogen we ook dankbaar zijn, dat er gewerkt is. Hij dankt allen dio plaatselijk hebben medegewerkt. Vervolgens spreekt Ds. Broekstra eert woord, waarin hij opwekt tot trouwe arbeid om te behouden wat we hebben. We kun nen dankbaar zijn dat velen het begrepen hebben, dat het 't beste is voor land en volk, geregeerd te worden in anti-revolutionairen zin. Ook de voorzitter der Prop. Club. de heer, G. Egmond Fzn., voerde het woord. Hij. wijst op de kleine partijen, zooals de C.D.U., die de A.R. afbreuk probeeren te doen. Daar om moeten we meteen weer vooruit. Aan pakken en studeeren thuis maar ook op Kiesvereeniging en Prop. Club. Na de pauze spreekt nog Ds. v. d. Loo. Hij' wijst op de zegenrijke gevolgen die het krachtig optreden der regeering-Colijn ge had heeft voor bv. een plaats als Appelscha, die voordien overheerscht scheen te zijn door communisten. Daarom moeten wij be grijpen dat het bij de laatste stemming om groote belangen ging. Gelukkig heeft ons volk gekozen voor de krachtige gezags- handhaving. Namens de Prop. Club wordt, dan mede gedeeld dat er voor de strijdkas is opge haald f 140. Verspreid zijn 13000 exemplaren van „Nederland Waakzaam", 200 leidraden voor huisbezoekers, 1000 brochures hande lende over de C.D.U., 56 biljetten, 1000 fotos van Colijn en nog een aantal brochures over de Staatkundig Gereformeerden Eindelijk spreekt de heer Bouwman een slotwoord, waarin hij spreekt over de strijd die ieder van ons heeft te voeren. In eigen hart maar ook op het terrein van het poli tieke leven. Hij wekt op tot trouw in den strijd, trouw in het bidden, want onze strijd moet biddend gestreden worden. De geschie denis der grooten uit de historie leert ons dit. Ten slotte eindigt hij met dankgebed. Een goed geslaagde avond, dat was het algemeen oordeel. We doen het een vol gende keer weer, maar dan dc A.R. vrouwen ook op het appèl. D. W. S. De Chr. Gvmn.vereen. D.W.S. heef» als leider der heerenafdeeling benoemd do heer v. Genderen te Vlaardinge- „WILHELMINA" De muziekvereen. „Wilhelmlna" hoopt binnenkort een rondgang door 't dorp te maken, waarbij gecollecteerd zal worden voor 't tekort, ontstaan door de aanschaf* fing van 't nieuwe vaandel. SASSENHEIM TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. De Oranjevereeniging, gisteravond in be stuursvergadering in de Burgerzaal van het Gemeentehuis alhier bijeen, heeft besloten op Dinsdag 15 Juni a.s. een uitgaansdag voor de Ouden van Dagen van Sassenheim te organiseeren. Nadere bijzonderheden zul len nog worden medegedeeld. DE BRANDSPUIT GEPROBEERD Gisteravond is een goedgeslaagde oefening gehouden door de Sassenheimshe Brand weer. Het materiaal bleek in uitstekende conditie te verkeeren. VOORSCHOTEN WANDELSPORT De „Rotterdammermarsch" te houden op Zaterdag 26 Juni a.s. zal ook vanuit do richting Lcidschendam. door een gedeelto van onze gemeente trekken, tot aan den Horst, aan den Veursche weg. tii9schen 3 cn 4 uur nm. Ongeveer twee duizend per- zullen aan deze wandeling deelne- COLLECTE NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Alhier is een plaatselijk comité van aan beveling gevormd, voor de te houden col- 'ectc op Zaterdag 5 Juni a.s. ten bate van do Xederlandsche Reclasseerings instellingen -an alle gezindten. Dit comité bestaat uit «cn; M. F.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6