llirutvr geitectic (JEmiraitt Gratis tot 1 Juli a,s. Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De Nieuwe Oslo-Overeenkomst Chr. Werkgevers In Utrecht bijeen abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar No. 6100 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 2 JUNI 1937 18e Jaargang SDUttrttntitprijjm: Van I tot 5 regels !.I7Vi Elke regel meer 0.227a Ingezonden Mededelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer T» - - 0 45 Voor Tiet bevragen aan 'I bureau V wordt berekend 0.10 ONGEPASTE OPDRINGERIGHEID Elke week plaagt men ons met de toe zending van één, vaak twee exemplaren van het weekblad Hier D i n a s o, dat in België verschijnt en een soort fascisme van een zekeren heer Joris van Seeveren dedigt. In het nummer van 22 Mei kon met koeien van letters de volgende order van den leider lezen: „Bij de a.s. verkiezingen voor de Twee de Kamer op 26 Mei stemmen alle leden van het Verdinaso in Rijksnederland blanco!" De order Is niet opgevolgd. Zelden waren er zoo weinig stemmen blanco en van on waarde als bij deze verkiezing. Maar dat doet er eigenlijk niet toe. De vraag is: met welk recht bemoeit een buitenlander zich met onze interne aangelegenheden? We voelen niets voor deze „volksvreemde" vloed. DE OBSESSIE GEWEKEN We lazen dezer dagen ergens, dat menige kleine partij groot is geworden door de i tiek, welke anderen er op uit oefenden waardoor de aandacht op de opkomende groep gevestigd werd. Dit is volkomen juist. Vooral dissidente groepen, die het louter van parasiteerende en negatieve politiek moeten hebben, groeien van de bestrijding door anderen. Want ze krijgen daardoor een beteekenis, welke niet in overeenstem ming is met hun innerlijke waarde en bo vendien komen ze in de reuk van marte laarschap te staan. Ongetwijfeld heeft ook de N.S.B. te onzent hieraan voor een deel haar aanvankelijk succes te danken en had zij werkelijk een leider bezeten, die iets tot ons volk te zeg gen had, wie weet ware dan de droom van 24 Kamerleden thans verwezenlijkt Go dachtig aan de hierboven ontwikkelde waarheid hebben wij de N.S.B. niet belang L rijker willen voorstellen, dan zij werkelijk was en wij zullen ook in de toekomst daar in volharden. We hebben wat betera te doen. Dit beteekent niet dat wij de N.S.B. als juantité négligeahle willen behandelen. Zulks mocht niet, omdat zij èen levens beschouwing vertegenwoordigde, welk» plotseling beslag legde op millioenen men- schen in het buitenland en dus ook besmet tingsgevaar voor ons volk opleverde. Juist hetgeen elders geschiedde deed menigeen in ons land vreezen voor het gevaar van het nationaal-socialisme. We overdrijven niet als we zeggen, dat deze beweging voor velen een obsessie wa? geworden, welke hen als een nachtmerrie vervolgde. Maar zoo werd de oorzaak van de groei der N.S.B. ook de reden van de geweldige reactie, welke bij de stembus tot uiting kwam. Het voorbeeld van Duitsch- land en Italië was voor ons vrijheidslie vend volk zoo afschrikwekkend, dat de massa zich vol afschuw afwendde van een beweging, welke het op knechting van ons volk gemunt had. Natuurlijk kwamen daar allerlei oorzaken bij: het negativisme, de holheid, de branie, de verdachtmaking, de ordeverstoring en wat niet al. De diepste grond der aversie, welke ons volk tegen de N.S.B. had, was echter het absoluut onnederlandsch en on historisch, in wezen heidensch karakter der nieuwe beweging. Daartegen kwam, onbe stemd of welbewust de volksziel in verzet en zoo werd de ban gebroken. Het spreekt vanzelf, dat de leiders dit Vruchtbaar initiatief van Dr. Colijn Wedersijdsehe concessies van de betrokken landen Ruimer afzetgebied voor onze druiven in Noorwegen? We zijn in de gelegenheid geweest om nader te worden ingelicht omtrent het door de Regeeringen der Oslo staten op 2S Mei te Den Haag gesloten aran- gement tot het verminderen van de handelsbelemmeringen. De directeur-generaal van Handel en Nij verheid, dr H. M. H i r s c h f e 1 d, was zoo welwillend om de beteekenis van deze ook in het buitenland met sympathie ontvan gen overeenkomst, te verduidelijken. De zakelijke inhoud van de overeenkomst hebhen we vorige week reeds gepubliceerd, zoodat we in dit opzicht niet in herhalin gen behoeven te vervallen. Nadrukkelijk stelde dr Hirschfeld in het licht, dat de overeenkomst in haar geheel 'ordt gepubliceerd. Er zijn peen aanhangsels met beperken de strekking. Een ieder kan dus het geheel overzien en beoordeelen. Welbewust heeft men deze volledige pu bliciteit gekozen, omdat men van meening was, dat de heele wereld van de overeen komst moet kunnen kennis nemen en de consekwenties er uit trekken. Ongelijke grootheden Het was niet gemakkelijk tot overeen stemming te komen, omdat onvergelijkbare grootheden tegen elkaar moesten worden af gewogen. België bijv. voert voornamelijk een con- tingenteerings-politiek; Denemarken ope reert in het bijzonder met zijn deviezen, ter wijl Zweden en Noorwegen vooral kracht zoeken in hun tarievenpolitiek en met con- tinpenteering zich vrijwel niet inlaten. De wederzijdsche concessies zijn neerge legd in de eerste twee artikelen van het verdrag. Art. 1 geeft de concessies aan, waarbij België, Luxemburg en Nederland betrokken zijn. In een lange lijst zijn de artkelen opgeno men, welke vrij zullen zijn van contingen- teering. Deze artikelen kunnen dus tot elke hoeveelheid binnenkomen- Practisch worden een aantal bestaan de contingenteeringen b'u'i t'en werking gesteld. Ook zullen niet in 't openbaar willen erkennen; hoe het binnenskamers spookt en wat de geld schieters van het debacle zeggen, kunnen we voorloopig slechts raden. Daar zullen e later wel meer van hooren. We wachten het geduldig af. We verheu gen ons échter over het feit, dat de obses- an ons volk geweken is; het heeft zich de lastige gedachte uit het hoofd gezet, dat er wezenlijk gevaar bestond en dat is de groote winst van deze verkiezing. Het spreekt vanzelf, dat waakzaamheid geboden blijft, omdat hier een geestelijke strooming aanwezig is, maar men taxeere de beteekenis der N.S.B. niet hooger dan ze werkelijk is. Wij zullen haar ontwikkeling óf teruggang met belangstelling volgen, doch met een mate welke evenredig is aan haar innerlijke kracht en niet aan haar uitwendig spektakel. Wie zich heden op ons blad abonneert ontvangt de nummers, welke verschijnen vóór 1 Juli a.s., gratis. De dagen, waarin wij leven, zijn uitermate geschikt voor het toevoeren van lezers tot de Christelijke Pers. Hoe meer gezinnen dagelijks worden gebracht onder de werking van Christelijke lectuur, hoe beter de Christelijke actie kan inwerken op alle deelen van ons volksleven. Daarom vooral nü de leuze: ?een invoerrechten verhoogd. Consolidcerlng van invoerrechten Het volgend, artikel geldt de Scandinavi sche landen. Een respectabele reeks invoer rechten wordt geconsolideerd, d.w.z. ze zul !en in de toekomst niet worden verhoogd. Ook zulen geen kwantitatieve beperkingen worden ingevoerd. Van Nederlandsch standpunt bekeken zijn de verschillende concessies van beteekenis. Zoo ontstaat in België voor Nederland een vrije markt voor belangrijke produc ten als stroocarton, dat tot nog toe zwaar gecontingenteerd was. En verder o.a. voor zout, meubelen en koloniale waren. Door de consolidatie der tarieven in de Scandinavische landen verdwij nen voor den Nederlandschen handel verschillende risico-factoren. Daartegenover doet Nederland ook concessies, o.a. door de opheffing der contingenteering van papier, overleder, schoenen enz. uit de aan de overeen komst deelnemende landen. Op verruiming der handelsbetrekkingen heeft art. 3 het oog. Met België zijn b-v. momenteel besprekingen gaande over een nieuwe bilaterale overeenkomst. De bestaan de is nl. afgeloopen, maar werd stilzwijgend verlengd. Ook mei Denemerken worden on derhandelingen gevoerd om nog bestaande moeilijkheden op te lossen. In art. 4 van het verdrag is overeenge komen om elkaar mededeelinsr te doen van eventueele in het voornemen liggende nieu we handelsbelemmeringen. Over abnormale concurrentie spreekt art. 5. Op dit punt zijn nog geen conlrete af spraken gemaakt. De zakelijke inhoud der overige artikelen werd reeds eerder gepu bliceerd. De eerstvolgende bijeenkomst zal waarschijnlijk in October a.s. te Kopen hagen worden gehouden. Met het sluiten van deze overeenkomst heeft m enallereerst willen documenteeren dat vruchtdragende samenwerking moge lijk is. De toekomst zal leeren, wat de resultaten zullen zijn. Optimisme is gewet tigd daar de wereldconjunctuur een opgaan de lijn volgt. Discussie In de hierna volgende dicussie kreeg Dr. Hirschfeld nog gelegenheid nader uiteen te zetten dat consolidatie van tarieven was verkregen voor een aantal artikelen, waar voor die in het verleden niet bereikbaar was- De Nederlandse he export heeft dus meer zekerheid ver kregen. Van belang was nog een enkele opmei^ kng, die gemaakt werd over de druiven Vroeger is er in Zweden altijd invoer recht geheven op Hollandsche druiven. Die heffing kwam echter te vervallen op grond der meestbegunstiging, toen Zweden met Spanje een verdrag sloot, dat druiven van invoerrecht vrijstelde. Deze overeenkoms* Is echter niet verlengd en het logisch gevolg was herleving van het oude invoerrecht. Wel is nog gepoogd een oplossing te vinden, maar men is daarin niet geslaagd. Voor Noorwegen is het lage invoerrecht op druiven geconsolideerd. Daar is dus mis schien een ruimer afzetgebied te vinden. De kwestie van de aanbestedingen, waar in in de overeenkomst ook gerept wordt, is een programpunt op de studie-agenda. DR COLIJN CONFEREERT R.-K. Tweede Kamerfractie vergadert Naar wij vernemen is Maandagavond de R.-K. Tweede Kamerfractie in lang durige vergadering bijeen geweest Gis termiddag heeft de voorzitter van de Anti-Revolutionaire Tweede Kamerfrac tie, de heer J. Schouten, een bezoek ge bracht aan Dr. Colijn. Gisteravond bracht de heer Schouten wederom een bezoek aan Dr. Colijn, thans te zijnen huize. Mussert niet in de Tweede Kamer Mr M. M. Rost van Tonningen zal zitting nemen De N.S.B. deelt mede dat de heer A. A. Mussert geen zitting zal nemen in 'e Tweede Kamer. Zijn op volger is mr M. M. Rost v. Tonningen. Het lag in het voornemen van den Leider der N. S. B. aldus het desbetreffend communiqué bij de as. behandeling van de voorstellen tot grondwetswijziging in de Tweede Kame. ter kennis van het Neder- landsche volk te brengen „de nieuwe grond slagen voor de inrichting van het Nederland- sche imperium, waardoor zoowel het Neder- landsche volk als de Indische volkeren tot bloei en welvaart kunnen komen". Deze grondslagen liggen sinds het midden van het vorige jaar in de archieven der N.S.B. gereed. De uitslag van de verkiezing heeft echter bewezen, aldus gaat het communiqué voort, dat de overgroote meerderheid van het Ne- derlandsche volk zijn lot nogmaals onvoor waardelijk wenccht toe te vertrouwen aan de politieke partijen. Deze zijn dus ten volle verantwoordelijk voor hetgeen in de eerst komende jaren gedaan en nagelaten wordt. Dientengevolgt heeft de leider der N.S.B. besloten nog geen zitting te nemen in de Tweede Kamer. De overgroote meerderheid in ons volk heeft deze zittingneming afge- Daar hij voor de leiding der N.S.B. den bijstand noodig heeft van de heeren Van Geelkerken en Koster, zijn aangewezen om zitting te nemen in de Tweede Kamer de heeren: M. V. E. H. J. M. graaf de Marchant et d'Ansen.bourg. G. D'eters Jr., H. J. Wou denberg en mr. M. M. Rost van Tonningen, wie eerstgenoemde zal optreden als fractieleider. MEER UITVOER NAAR DUITSCHLAND Gunstiger regeling voor het derde kwartaal 1937 Ook een nieuwe reisovereenkomst gesloten Te Den Haag hebben de Neder- landsche en de Duitsche Regeerings- commissies haar gebruikelijke drie- maandelijksche bespreking gehouden. De bespreking was vnl. gewijd aan de stand van de clearing. In verband met den toegenomen invoer uit Duitsch- land waardoor de stand van de clea ring aanzienlijk verbeterde is het mo gelijk gebleken overeenstemming te be reiken over een belangrijke vermeer dering van den uitvoer van goederen van Nederland en overzeesche gewes ten naar Duitschland. Deze vermeerde ring werd vastgesteld voor het derde kwartaal van 1937. Nadere bijzonder heden zullen zoo spoedig mogelijk be kend worden gemaakt. Reeds thans kan echter worden medege deeld. dat de vermeerderde uitvoer naar Duitschland in het 3e kwartaal van 1937 geldt zoowel voor industriecle en landbouw producten als voor koloniale artikelen. Het derde kwartaal 1937 opent nieuwe uit- voermogelijkheden welker niveau ongeveer te vergelijken is met de uitvoermogelijk- heden van begin 1935. Tijdens de genoemde onderhandelingen is ook een nieuwe transferregeling tot stand gekomen welke geldig zal zijn van 1 Juli 1937 tot 30 Juni 1938. De nieuwe regeling is in hoofdzaak gelijk aan de oude. Maatrege len zijn genomen de wachttermijn geleide lijk in te loopen. Details zullen, naar men ons mededeelt nader worden gepubliceerd. Voorts werd, naar wij vernemen op 1 Juni 1. te 's-Gravenhagp onderteekend een nieuwe regeling betreffende het reizigersver keer van Duitschland naar Nederland Deze meuyve regeling wijkt slechts op enkele on- derdeelen af van de tot dusver geldende regeling. In de toekomst zal een grooter aantal in Duitschland wonende Nederlan ders op gemakkelijke wijze familiebezoeken m wederlano kunnen maken of er een deel n hun vaeantie doorbrengen. Program van Actie 1937 vastgesteld Nieuwe situatie, geschapen door statuten-wijziging, besproken De prijs van ons blad kan zeker geen beletsel zijn. Vergelijk slechts en oordeel. AFDEELING PROPAGANDA DeStadt-Schanke Leidacheplein 5 9 Tel. 33072 Amsterdam DINER 90 ct DINER TlT DINER TÏÓ* ELK DINER EEN TOPPRESTAT1& HOTEL- HAMDORFF LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Zomertuir» Badhotel BAD B0EKEL0 (De Zee op de Heide) Temidden van bosch,heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS ZONGETOVER ONDER T LOVER OP WEELDRIG MOS IN HET HEEKHUIZER BOS Brengt Uw vacanlie door in HOTEL BEEKHUIZEN VELP Telefoon 3713 Fraai Prospectus op aanvrage Het onlangs gereorganiseerde Verbond van Protestantsch-Christelijke Werkgev* 'n Nederland kwam heden in een der zalen an het Jaarbeursrestaurant te Utrecht in buitengewone algemeene ledenvergadering bijeen ter bespreking en vaststelling van een nieuw Program van Actie 1937. Na opening der vergadering gaat de Voorzitter, de heer F. L. van der Bom, voor in gebed en leest een gedeelte van Psalm 119. Bij het welkom aan de leden wijst hij op het zakelijk karakter dezer bijeenkomst. Het komt spr. verder voor. dat alle aanwe zigen het er over eens zullen zijn, dat de uitkomst der verkiezing tot dank aan God stemt, ofschoon de teruggang in de gelede ren der Christelijk-Historische Unie die evenzeer steeds op de bres heeft gestaan ter handhaving van de Christelijke grond slagen van ons volksleven, ernstig moet worden betreurd. Verder staat spr. stil bij de groote ver andering in het bedrijfsleven sedert de vo rige algemeene vergadering, begin Septem ber 1936 te 's-Gravenhage gehouden. Hij wijst op de perspectieven, die geopend zijn door de uitbreiding der werkgelegenheid en de gezonde, aanvankelijke ontwikkeling on zer export. Hij wijst voorts op de beteeke nis der economisch-technologische institu ten ter voorlichting voor de industrie en staat stil bij verdere maatregelen in haar belang en in dat van handei en scheep vaart door het nu demissionair kabinet ge nomen of voorbereid. Uitbreiding der werk gelegenheid blijft een levensbelang voor ons volksbestaan. Hierna bepaalt spr. de vergadering er bij dat bij den Christen het zakelijke niet van het geestelijke is te scheiden. Gelezen is een deel van Psalm 119. Daarin zien wij de weg uitgestippeld om ons geloof te beleven. Op één ding meent spr. nog te moeten wijzen. Laten wij toch voorzichtig zijn met leuzen, met groote woorden. Hoeveel ter men worden ook in deze tjjd gebruikt, waar mede verschillende zaken worden aange duid. Aan de andere kant, hoe menigeen meent aan de daad te ontkomen door met een term te schermen. Voor iedereen, doch in het bijzonder voor den Christen, is dit verwerpelijk. Hierna wordt bij acclamatie besloten aan Dr. H. Colijn een telegram te richten. De voorzitter vraagt aan de leden verga dering machtiging om het bestuur, dat door de recente statutenwijziging in zijn geheel moet aftreden, te belasten met de afwikkeling der loopende zaken, totdat de in het najaar te houden jaarvergadering een nieuw bestuur zal hebben verkozen. Het Concept-Program van Actie 1937 Het woord is daarop aan den Verbonds secretaris. Mr. A. Hoeker-ia, ter toelich ting van het door het bestuur voorgestelde concept-Program van Actie 1937. Spr. vangt aan met eraan te herinneren, dat de vaststelling van het Program van Actie valt in een tijdstip, dat beslissend moet worden genoemd. De geweldige over winning. door Dr. Colijn cn in hem door de prote.stantsch-christelijke politiek behaald bij de laatste verkiezingen, zal ook voor het Christelijk Werkgeversverbond een spoor slag zijn met verdubbelde ijver voort te gaan met haar arbeid op christelijk-sociaal en sociaal-economisch terrein. De tweede reden is gelegen in de reorganisatie in de vereeniging. Sedert en! de maanden is daardoor de naam: Christelijke Werkgever- Vereemgmg vervangen door: Verbond van Nedeeriannd.SCh'ChriSteJijke Werk«evers in Belangrijker is evenwel dat zich thans vakorganisaties als zoodanig bij het Verbond kunnen organiseeren. Deze ge leidelijke omzetting tot 'n protestantsch- Christelijke vakcentrale van werkgevers kan voor de komende jaren van invloed zijn op den sociaal-economischen koers, welke het nieuwe Kabinet zal volgen. In het concept-Program wordt terugge grepen naar de Beginselverklaring van 1923. Spr. vestigt in dit verhand de aandacht op het feit. dat de maatschappeliike ontwikke ling zich beweegt in de lijn. welke in deze Beginselverklaring is uitgestippeld. Vervolgens wordt het concept toegelicht Naar aanleiding van een zinsnede be treffende de samenwerking met andere organisaties vestigt spr. de aandacht op het onlangs opgerichte Comité van Sa menwerking der drie prot. christ pa troonscentrales in Nederland (boeren, middenstanders en werkgevers), in welk Comité o.m. reeds uitvoerig werd ge spróken over de verhouding van land bouw en industrie. Straks zal dit Co mité tezamen met het Christelijk Na tionaal Vakverbond vormen het Con vent der prot. christ. patroons- en ar- beiderscentralen, teneinde op die wijze in eendrachtige samenwerking de strijd te voeren voor de verdere doorwerking der christ.-sociale beginselen in Neder land en wellicht ook daarbuiten. Bij de paragraaf „Vaste Lasten" wordt vervolgens uitvoerig stilgestaan en de noodzakelijkheid van zoo spoedig mogelijke afschaffing der Omzetbelasting bepleit. Ter toelichting van de paragraaf: „Orde ning van het bedrijfsleven", wordt erop ge wezen, dat dit ligt in de lijn der ontwikke ling van dp laatste jaren, welke door het Kabinet Colijn krachtig is bevorderd. Een aantal wetten, waaronder die tot het ver bindend verklaren van ondernemersover eenkomsten en collectieve arbeidsovereen komsten, werd daartoe in het leven geroe pen en het zal er in de komende jaren om gaan deze wetten behoorlijk uit te voeren. Na deze toelichting ving de algemeene bespreking aan, terwijl ten slotte de defi nitieve tekst van het Program werd vast gesteld. Tijdens de schorsing der vergadering werd een gemeenschappelijke lunch ge bruikt in „Hermitage" te Zeist. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Het Verbond van Protestantsch-Chris telijke Werkgevers heeft te Utrecht het Program van Actie voor 1937 vastgesteld. Gistermiddag heeft Prof. Dr. H. H. Kuyper zijn arbeid als actief hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam beëindigd. Verschenen is het jaarverslag vart de R.V.S. Gunstiger regeling voor de uitvoer naar Duitschland voor het derde kwartaal 1937 Het contingent voor de lichting 1938 is vastgesteld op 25.917 man. Gister heeft Dr. Colijn langdurig ge-» confereerd met den voorzitter van de A.R* fractie den heer J. Schouten. Samenkomst en jaarvergadering van de Utrechtsche Zendingsvereeniging. Algemeene vergadering van de Chr* Ambtenaarsbond De non-interventie-commissie zal voor* loopig niet meer bijeenkomen. Prins Konoje zal trachten een nationaal Japansch kabinet samen te stellen. Roosevelt weert zich tegen de belasting ontduiking. U schildert met pleizi RipohnPrachtige kleurenGoed dekkend' Fraaie glans' En het meeste pietzier hebt U van Ripohn achteraf Want Ripolin de bette lakrerf der wereld. EPER PLOEGEN De capaciteiten die U nu reeds bezit kunnen U meer geld opbrengen als het PELMANISME U getoond heeft hoe er meer uit te halen. V raag ons gratis boekje No. 20 Pelman Instituut Damrak 38 - Amsterdam ».V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK te AMSTERDAM 4 Pandbrieven a 99% CONVERSIE tot nadero aankondiging der 5 en V/% Pandbrieven in 4 PANDBRIEVEN 99*4 OUD ZINK - OUD LOOD en alle andere oude metalen en metaal- afvallen koopt tegen de allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappij van S. A. VLES ZONEN Schiedamschesingel 98 Rotterdam Telefoon 20400 (4 lijnen) Handelsmissie Zuid-Amerika Het hoofd van de Nederlandsche handels- lissie naar Zuid-Amerika, jhr. mr. dr. H. A. an Karnebeek, is gisteravond om 8 uur 43 met den trein uit Parijs in Den Haag aan gekomen. Nat. Herstel en Mr. Westerman Verzoek i gemeenteraad te verlaten 's GRAVENHAGE, 2 Juni. Het hoofd bestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft een schrijven gericht tot mr. dr. W. M. Westerman, waarin ver zocht wordt, in verband met zijn toetre ding tot de N.S.B. zijn zetel in de Ilaag- sche gemeenteraad ter beschikking van het Verbond te stellen. ARBEIDSONGEVAL Gistermorgen heeft bij de N.V. „Padox" te Warmond een ernstig ongeval plaats gehad. De arbeider v. d. H„ die bezig was met het machinaal bewerken van kozijnen, had het ongeluk met zijn linkerhand in de beitels van de fraismachine te geraken, •aardoor alle vingers werden afgesneden. Per auto is de ongelukkige naar het Acad. ziekenhuis te Leiden gebracht voor genees kundige behandeling. gebaseerde kennis degelijke., schriftelijke opleiding tot BOUWKUNDIG OPZICHTER

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1