TEA-ROOM VROOM EN DREESMANN WOENSDAG 26 MEI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 7 MELKVEEHOUDERS OVER MELKPRIJSVERLAGING Men wil opheffing van de consumptiemelkregeling In Marcel te Rotterdam, had een vergade ring plaats van de Bond van Melkveehou- dere in Zuid-Holland, om nader overleg te plegen over datgene, wat de gemoederen van alle leveranciers van consumptiemelk in beroering heeft gebracht: de verlaging der melkprijs met één cent. De voorzitter, de heer A. N. Vaandra ger, opent de vergadering met de mededee- ling, dat het beleggen van deze vergade ring niet moet worden beschouwd als een oproep voor herhalingsoefeningen. De be doeling is, zegt spr., U in te lichten over den stand van zaken. Laten we allen een drachtig bijeen zijn, vervuld van denzelfden geest. We hebben zakelijk te streven naar beëindiging van het onrecht, dat we nog steeds ervaren. Of we dit in de laatste ver gaderingen practisch deden, wordt in ruime kring betwijfeld op overdreven wijze. We erkenden immers zelf reeds, dat de minder vriendelijke bejegening van ambtenaren on toelaatbaar if Laat ik mezelf nog mogen corrigee- ren en aanvullen ten aanzien van mijn uitlating in de laatste vergadering over (parasiteeren, wat ilc den melkhandel verweet. Het was geenszins mijn bedoe ling te generaliseeren. Wien de schoen niet past, trekke hem niet aan. Ik dacht slechts aan degenen, die arme veehou ders steekpenningen hebben afgeperst. Er kleeft bloed aan zulk geld en dege nen. die het kwaad misdreven, zullen goed doen ernstig te overwegen of ze het in den vorm van gewetensgeld niet zouden restitueeren. Het is meer dan laakbaar, dom of karak lerloos het thans in de courant (bedoeld is de N.R.C., Red), per anoniem schrijven te doen voorkomen, alsof de positie der con sumptiemelkers dermate behaaglijk was. dat ze slijters en grossiers met honderden guldens nasleepten om een contract te mogen afsluiten. Zulk een vooretelling van zaken is in hooge mate misleidend. Het feit dat de schrijver zijn naam ver zwijgt wijst meer op karakterloosheid dan domheid. Het publiek dient juister te worden inge licht. Overgaande tot de orde, deelt spr. mede. dat de cent. die men terug wil hebben, nog niet op tafel gelegd kan worden. Hij be grijpt niet, waarom daarover zoo lang ge studeerd moet worden. Door de rekening courant had men toch alles in zijn hand om later nog rectificeerend op te treden. Er is thans echter toezegging, dat binnen een week door den regeeringseommissaris een beslissing zal genomen worden. Naar aanleiding van deze mededeeling (voerden verschillende aanwezigen 't woord. Men drukt er zijn spijt over uit, dat het zoo lang duurt voor er antwoord komt. We moeten niet blijven rusten. Er is den secr.- gen. van Landbouw dezer dagen nog ge wezen op de nood bij de boeren, ook op het prijsverschil, dat er ten gunste van Fric- sche veehouders bestaat, die industriemelk leveren. Men wil zelf de prijs bepalen van het eigen product. In elk geval meer zeggen schap en opheffing van het regeeringscon- tract. De Voorzitter merkt op, dat dit reeds gevraagd is. Hij vertrouwt er op, dat den boeren recht gedaan zal worden. Een ander wil naar Den Haag gaan om met de prijzencommissie te spreken en als geen recht gedaan wordt, dan moeten we aandringen op opheffing der consumptie melkregHing, wat reeds is gedaan, zooals de voorzitter heeft opgemerkt. Dat onze melkprijs berekend wordt naar willekeurig opgegeven cijfers door een be langhebbend concern, is een onrecht. De in- dustrieprijs is te laag, dus ook de consump tiemelkprijs, merkt de heer Jac. B i e- mond op. Doch we moeten ook de hand in eigen boezem steken en letten op de fouten, die we gemaakt hebben. Maar we kunnen ook zelf doen, wat anderen doen en zelf op treden, zooals elders gedaan wordt, door coöperaties. Als de contracten weg waren, zegt de heer De Kroes, zou de prijs we! oploopen en die contracten zijn op goed vertrouwen tot stand gekomen. Maar als het zoo gaat moet aangedrongen worden op het annulee ren der contracten. Door den heer v. Woerden wordt hier tegen gewaarschuwd De crisis is nog niet voorbij, vooral voor ons niet. Laat ons af wachten, wat Den Haag doet. De heer Har dij 7. er wil invloed uit oefenen op de hedenmiddag te bepalen prijszetting; maar dit is nog maar een ad vies aan den minister, zegt de Voorzitter. We kunnen dus den Minister nog vragen met onze wenschen rekening te houden. De heer P a r 1 e v 1 i e t wijst op '1 schan delijke fooienstelsel, dat de boerenstand groole schade bracht en dengenen, die van dit fooicnstelsel afweten en dit verzwijgen treft de schande daarvoor. De Voorzitter merkt op, dat bezwaren hiertegen reeds lang zijn incrediend. Door den heer v. d. Marei wordt den heeren. die van de consumptiemelkers in de prij zencommissie zitten, den raad gegeven te bedanken, als er geen recht geschiedt. Er worden eenige leelijke woorden ge sproken, wat den Voorzitter aanleiding geeft deze te wraken niet alleen, doch ook voor het vervolg te verbieden. We moeten waar dig blijven. De heer B i e m o n d meent, dat we de consumptiemelkregeling niet moeten opge zegd zien te krijgen, doch verbterd. Lukt dat niet, dan moet zij opgezegd wor den. Volgens den heer v. d. Stoel is dit voorstel een inconsekwentie. Er is reeds opheffing gevraagd. De heer Biemond zegt hetzelfde te bedoelen als de heer v. d. Stoel De voorzitter zegt dat het standpunt is een meer bevredigende consumptiemelkre geling of anders opheffing te bepleiten. De regeling weg of anders verbetering zoeken. GEMENGD NIEUWS Meisje ontvoerd De dader aangehouden Gistermorgen meldde zich bij de gemeente politie aan den I-Ieenweg te 's-Graven- zande een 15-jarig meisje met de mede deeling. dat zij den avond tevoren door een jongeman tegen haar wil was meegenomen in de richting Vlaardingen. Onder het uiten van bedreigingen, was het meisje gedwongen des nachts bij dit jong- mensch in een berm langs den weg te blijven. Des morgens al tijdig was het tweetal te voet verder gegaan in de richting van 's-Gravenzande. waar het individu een woning was binnen gegaan. Het meisje dat geheel overstuur was. had in Rotterdam kennis gemaakt met het De- doelde jongmensch. De politie stelde een onderzoek in en hield in een woning aan den Maasdijk onder de gemeente Naaldwijk een 19-jarige jongeman aan, in wien het meisje dengene herkende, die haar had meegenomen. Na voorloopig verhoor, is het jongmensch Ier beschikking gesteld van den Commissaris ivan Politie te Vlaardingen. Bij het verder onderzoek is nog ge bleken dat de aangehoudene in verschillende andere plaatsen van ons land. o.a. te 's-Her- togenbosch.' zich eveneens aan misdrijven heeft schuldig gemaakt. PROPAGANDIST GEARRESTEERD De heer Veltmeijer, propagandist van de nationaal-socialistische beweging, die dezer dagen een rede te Assen heeft gehouden waarin hij de regeering heeft beleedigd, is te B u s s u m. toen hij aldaar een rede wilde uitspreken, gearresteerd. De laatste ronde te Amsterdam De wapenstok kwam er aan te pas De politie te Amsterdam heeft van nacht tegen half twee op den Admiraal de Ruytenveg bij de Krommert een auto aan gehouden, waarin drie propagandisten waren gezeten, die op een verboden uur verkiezings lectuur verspreidden. Krachtiger heeft de politie moeten optre den bij het uitgaan van een politieke bijeen komst, welke gisteravond in de Apollohal werd gehouden. Toen de meeste deelnemers aan deze vergadering zich hadden verspreid, wilde een groep van een paar honderd bor den, waarop politieke emblemen stonden af gebeeld, een optocht vormen, maar de politie verspreidde deze menschen, die evenwel een eind verder opnieuw een optocht formeer den, waarbij de politie op schreeuwen en schelden werd onthaald. De motorpolitie heeft daarop met de wa penstok de demonstranten definitief ver spreid. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Toen de bewoners zich reeds ter ruste hadden hegeven, is gisteravond omstreeks half elf brand ontstaan in de kapitale boer derij van den heer H. Vullings 111 de buurt schap Graft wegen bij Groesbeek. De brand is ontsraan in de nabijheid van den schoorsteen. De brandweer mooc-t door gebrek aan water lijdelijk toezien en het is slechts aan d-* gunstige windrichting te danken, dat het belendende varkenshuis gespaard bleef. Door dezen brand is het met twaalf kin deren gezegende gezin dakloos. Boerderij en inboedel waren xereekerd. Malversaties bij den B.V.L. te Alkmaar Gewezen secr.-penn. staat terecht Twee Jaar tegen hem geëischt Voor de arrondissementsrechtbank te Alk maar stond gisteren terecht P. J. O., tot December van het vorig jaar secretaris-pen ningmeester propagandist van het Verband Alkmaar van den Bijz. Vrijw. Landstorm en verdacht van het zich wederrechtelijk toe eigenen van gelden, den Staat der Neder landen of de gewestelijke commissie van den B.V.L. in het Verband Alkmaar toebe- hoorende. Men zal zich herinneren, dat begin Decern ber van het vorig jaar deze secretaris-pen ningmeester van het Verband Alkmaar van den B.V.L. door de Alkmaarsche politie ge arresteerd werd. Uit het onderzoek der boe ken bleek, dat O. jarenlang zeer vreemd met de gelden van den BV.L had omge sprongen. Eveneens bleek toen, dat O. her haaldelijk zelf kwitanties had geschreven en had onderteekend met gefingeerde na men. Dikwijls ook gebeurde het. dat wel goede namen onder de kwitanties stonden, maar dat de onderteekening valsch was Verder zag O. tallooze keeren kans om kwi tanties te laten onderteekenen, terwijl hij dan later het bedrag invulde. Op deze manier moeten in de loop der jaren vele duizenden guldens zijn zoek ge raakt. Dat dit mogelijk was, kwam, doordat men O. volkomen vertrouwde. Getuigen-vcrhooren Uit de getuigenverhooren van de heeren Middelhof burgemeester van Hoogkarepel en voorzitter van de Gewestelijke B.V.L; G van Sitteren, administiateur van de B.V.L.; P. Rood, rijksveldwachter te Oudkarspel; J Tuin, tuinbouwer te Andijk; A Barnhoorn, arbeider te Texel en W. H. v d Horst. Rijks accountant te Heemstede, die als deskun dige gehoord werd, kwam vast te staan.dat Een nieuwe Douglas 'D C 3 arriveert it de ljsselhaven te Rotterdam en wordt op de wal geheschen om naar Waalhaven getransporteerd te worden. verdachte op te grooten voet had geleefd en om zich te dekken de door den Staat op zijn girorekening ten behoeve van de B.V.L. gestorte gelden had verduisterd, verschil lende personen blanco kwitanties had laten tcekenen, daarop hoogere bedragen had in gevuld. dan hij had uitbetaald en bovendien kwitanties met gefingeerde namen had in geleverd. Eerste muggenzwerm op Urk Het regenwater bederft Op Urk is, zoo meldt men ons, de eerste groote zwerm muggen aangeland. Na eenige voorloopers vooruit te hebben gezonden, zijn ze thans gekomen met millioenen. Alles is, vooral 's morgens, bedekt met deze diertjes. Masten, zeilen en rompen der vaartuigen zijn bijna niet te zien. De muren en daken der huizen zijn als met een muggenkleed overdekt. Ook zwermen er duizenden naar binnen. Gelukkig dat ze niet kwaadaardig zyn, want ze steken niet. Maar toch kunnen ze voor Urk gevaarlijk worden: want ze komen ook terecht in de regenbak. Daarom hebben velen hun vergaarbak afgesloten met een stukje gaas. Hierop blijven de muggen dan wel liggen, doch het water moet dan toch maar door de dikke laag diertjes heen drin gen, met het gevolg, dat velen stinkend wa ter in hun bak krijgen. Het is te hopen dat er geen ziekten door ontstaan. Mocht de wetenschap maar spoedig een middel uitvin den, ter afdoende bestrijding. Een halve ton zoek gemaakt Twee jaar geëischt tegen Alkmaarsche bedrijfsleider In de zaak tegen den bedrijfsleider van de firma J Eecen G.zn, den heer N., die gisteren wegens verduistering op groote schaal voor de rechtbank te Alkmaar terecht stond, eischte de officier een gevangenisstraf van twee jaar. Men zal zich deze zaak nog wel herinne ren. N. genoot het volle vertrouwen van tic firma en was onder meer belast met het innen en het beheeren der gelden van ge noemde firma. Op zekeren morgen bleek N, te zijn gevlogen en eer. u'tgebreid onder zoek leidde de Alkmaarsche recherche naar Zeeland, waar men N. vond in een der duinen op Zeeuwsch Vlaanderen. Hij leefde daar in kommervolle omstandigheden, had geen cent meer hij zich en sliep 's nachts in een zomerhuisje op den grond. Toen men hem vond, waren zijn voeten half bevroren en N. moest dan ook direct na zijn arresta tie in het ziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. Intusschen was gebleken, dat hij zich aan verduisteringen had schuldig gemaakt op groote schaal, dat deze verduisteringen lie pen over het tijdvak 1930 tot en met 1936 en op het moment der ontdekking tot f 60.000 waren opgeloopen. Requisitoir en verdediging De officier van justitie, mr van der Feen de Lille, achtte geen verzachtende omstan digheden aanwezig, waarom hij twee jaar gevangenisstraf retiuireerde. De verdediger, mr II Scholten betwistte op juridische gronden, dat hier sprake was van verduistering. Spr. hoopte, dat de recht bank er rekening mede zou houden, dat verdachte reeds een half jaar in voorarrest had doorgebracht. De uitspraak werd bepaald op a.s. Maan dag half twee. De Koninginneharing wordt op het paleis Het Loo «foor eeü lakei ui ontvangst genomen. LAATSTE NIEUWS Prins Bernhard in Den Haag Z.K.H. Prins Bernhard was heden in Den Haag ter bijwoning van do vergadering van den Raad van State. Motorfietser tegen auto gebotst en gedood De duorijder ernstig gewond In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur stond op den Valkenwaardschenweg te Aalst voor de drukkerij van de firma Schaefer en Co een groote vrachtauto, waaruit een pers gelost werd. De wagen was dwars over den weg geplaatst, dooh 1 had den voorzorgsmaatregel genomen om ter zijde een man met een roode lantaarn te zetten, die het verkeer waarschuwde. Uit de_ richting Valkenswaard naderde korten tüd later in volle vaart on een motor fiets de 25-jarige kolenhandelaar J. van Beek uit Eindhoven met on de duo H. Meerakker, eveneens uit Eindhoven. De bestuurder sloeg geen acht op de waar schuwingsseinen, die met lantaarns en met den claxon van de vrachtauto gegeven wer den en vloog met groote snelheid tegen den wagen op. Van B.. die onder de auto terecht kwam, werd op slag gedood, van de werd ernstig gewond en is, nadat de eerste hulp was verleend, naar het St. Joseph- ziekenhuis te Eindhoven overgebracht Hedenochtend was het 'bewustzijn nog niet geheel teruggekeerd. De overledene was ongehuwd. De bemanning van de „Sarkani" Blijkens een op het departement vaji bui- tenlandsche zaken binnengekomen ambtelijk telegram bevindt zich de bemanning vam het sa „Sarkani" in goeden welstand. Verkiezingsopstootjes in Amsterdam De „stembusstrijd" heeft op verscheiden plaatsen-in Amsterdam opstootjes veroor zaakt. In de Ten Katestraat maande een agent van politie een opgewonden menigte voor een stembureau tot doorloopen. De samenscholen den reageerden hierop door met steenen te gooien in de richting van den agent. Deze werd aan zijn knie geraakt en loste daarop een schot in de lucht. Het schot trof een juffrouw die uit een raam het tumult gadesloeg. Zij kreeg een schampschot aan het hoofd en is per auto van den genees kundigen dienst naar het Wilhelminagast- huis overgebracht. Haar toestand is niet ernstig. In Amsterdam-Noord heoft de politie voorts een troep politieke fanatici uiteenge dreven, waarhij een man een slag met een gummistok kreeg. VEREEN. VAN CHR. BEWAARSCHOOL. ONDERWIJZERESSEN Hoofdakte-examens Geslaagd voor het theoretisch gedeelte examen hoofdakte der vereeniging van Chr. Bewaarschoolonderwijzeressen in Nederland de dames M. J. H. Sol, Hillegersberg; H. J. Schenderling en C. J. Nogarede, beiden te Rotterdam; A. Borsje, H. G. Crans, A. A. Sampiemon en J. van der Veer allen te 's-Gravenhage. Aan de gevolgen overleden Uit Kerkrade wordt ons gemeld: De 70-jarige zwerver D. Snakkers, die in den afgeloopen nacht door de ehectrische werd overreden, is vanmorgen in het zieken huis overleden. Een Fransch vliegtuig omlaag geschoten BILBAO, 26 Mei (Havas) Een Fransch vliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Pyroneën, dat den dienst onderhoudt tus- schen Bayonm en B:lbao word vanochtend om elf uur ter hoogte van Sopelana door jachtvliegtuigen der opstandelingen omlaag geschoten op het oogenblik dat deze toestel len boven Bilbao en omstreken opereerden. De bestuurder van het Fransche vliegtuig werd ernstig, een passagier licht gewond. Het toestel is gedeeltelijk vernield. Officieele Berichten By K.B. van 21 Mei 1937 is aan den Res.- Luitenant-Kolonel W. J. M. Linden, van het regiment Jagers, en aan.den Reserve-Majoor Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, van het regiment Grenadiers, vergunning gunning verleend tot het dragen op de uniform van het Deutsche Olympia-Ehrenzeichen, zweiter klasse, hun verleend door den Duit- schen Rijkskanselier. By K.B. van 22 Mei 1937 is aan den Res.- Eenste-Luitenant T. J. Veringa van het 4e Regiment Infanterie, eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. SCHOOLNIEUWS UNIVERSITEIT VAN LEIDEN Geslaagd: Doet. ex. Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Scheikunde, do heer S. Rosenthal! Schevenlngen. Examen van apothekers-assistent te Leiden de dames M. v. d. Volde, Den Haag, M. Schip TJajp per. Oud-Beyerland en do heer Liei Llang. Lelden. Geslaagd: Doet. hoofdvak Scheikunde, do heer L. J. de Kreuk! Natuurkunde, VERDRONKEN Eenige wielrijders, die langs het Kerkpad te T e r A a r reden, zagen in den Langeraar- schen Poel onder die gemeente, een man te water liggen. Op eenigen afstand gleed een boot. zooda* het vermoeden voorhanden lag, dat de man overboord was gevallen. Zij slaagden er in hem aan den wal te brengen, waarna een medicus nog geruimen tijd ge tracht heeft de levensgeesten weer op te wekken. Deze pogingen bleven evenwel vruchteloos. Naar later is komen vast te staan was het slachtoffer een circa 60-jarige verpleegde uit de Johannes-stichting te Nieuw veen. Gisteravond is de 21-jarige N. Groot, uit Hoorn, bij het zwemmen in de haven ver dronken. De jongeman geraakte in een fuik. Een meisje, dat bij hem was, trachtte hem nog te red-den, doch kon daarin niet slagen Op haar hulpgeroep kwam men per roeiboot hulp verleenen en wist men door het weg trekken der visschersnctten den jongen te bereiken. Hij was toen echter reeds over leden, zal tijdens het thee-uurtje van 35 uur door eenige manne quins de nieuwste modellen van onze confectie-afdeeling worden getoond, in onze Thé complet „Special" o.50 Zonder prijsverhooging. LEIDEN WEER RUMOER IN DUINDORP Politie dreef met sabel en en gummistok belhamels uiteen Vier personen gewond •s-GRAVENHAGE, 26 Mei. Vannacht zijn N.S.B.-ers en politieke tegen stand ei-s tweemaal handgemeen geraakt De eerste ontmoeting tusschen beide partijen had plaats omstreeks midder nacht. Dertig N.S..B-ers waren op dat uur heizig pamfletten te werpen in de bussen van bewoners üi de Compasstraa', Zij worden door eenige honderdon politieke tegenstanders gevolgd, dio op den hoek van de Com passtraat en de Magneet straat de N.S.B.-ers met steenen begon nen te bekogelen. De politie greep toen in en joeg de menschen met sabel en gummistok uiteen. Een 16-jarige en een 28-jarige Scheve- ninger liepen verwondingen op. Zij wer den in de ziekenhuisverpleging in de Duinstraat verbonden en konden hierna op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. Geen van beiden wist mede te deelen of hij van de politie dan wel van een van de vechtersbazen een klap heeft ge kregen. Dezelfde N.S.B-ers werden een uur later andermaal lastig gevallen. Ach tervolgd door ongeveer honderd poli tieke tegenstanders raakten partijen slaags op den hoek van de Van Boctze- laerlaan en den Kranenbureerweg. Wederom maakte de politie door een charge met sabel cn gummistok eeu einde aan de vechtpartij. Ook hier vielen twee slachtoffers. De 30 jarige W., uit do Frankenstraat cn de 22-jarige B., uit do Jacob Gillesstraat werden gewond cn konden, na in het Roode Kruisziekenhuis verbonden te zijn. op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. Noch de .een, noch de ander wist hoe hij gewond was geraakt. De politie zet het onderzoek naar de daders van deze relletjes voort Auto-ongeluk APELDOORN, 26 Mei. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier is te Klarenbeek gemeente Voorts, een auto in volle vaart op de splitsing Klareubeckscheweg-Woudweg, tegen een boom gelwtst. Do auto werd be stuurd door den 18-jarigen F. J. Hammelink uit Deventer, naast wien zijn 22-jarige broer eveneens uit Deventer, gozeten was. De beide jongelui waren op weg naar Roosendaal, waar zij vanochtend hun ouders, die mot dc boottrein het laatste traject van de thuisreis uit Indië zouden afleggen, wilden begroeten. Op genoemd kruispunt werd een boom met zulk een vaart aangereden, dat deze afbrak. Vervolgens sloeg de auto over den kop. Door omwonenden werden de beide inzit tenden uit de totaa Ivernielde huurauto be vrijd, waarna dr. Ter Borg uit Klarenbeek de eerste hulp verleende. F.cn hunner had kaakfractuur en een gebroken neusbeen opgeloopen. terwijl de ander klaagde over pijn in de borst. Beid eslachtoffers zijn per auto naar Deventer vervored. Concours koetswerken K.N.A.C. Ofschoon de inschrijving voor het con cours van koetswerken dat door K.N.A.C. op 5 Juni a.s. op het gemeentelijk parkeerter rein en het daarvoor gelegen gedeelte van den boulevard te Scheveningen wordt geor ganiseerd eerst Vrijdag a-s. te 24 uur sluit, zijn thans reeds meer dan 100 automobielen ingeschreven. RIVIERBERICHTEN Adri Bohltn, Rljnzecvaart 2. Cresendo 3. Hekla, Ham- min 4, Willem 3, Helena, Methan. Credo. Scarpe. W eater bouwing, Berta, Magme, Weaer, ViliDo- nar, BIks; Rheinfahrt 2, Binkhorst; Honette, Pols; Anna, de Graaf; Frio, v. Vliet; Kanaal vaart 2, Wigger; Grotius, v. d. Zande, Vermeer, Huisman; St. Josef, Visser; Friedrichahof. Gut- Jahr; R. Karcher 33, Maler; Koblenx, Gramhau- sen; Maria Judith, Jansen; Harpen 62. Deinet; Vol tl Sublto. Joore; Walsum 9. v. DeUen; Mon- ton 21, Deres; Eliza, Kissing; Friederike, Weid- kamp; 2 Zusters, Volker; Eva 5, Heerlng; Botlek, Jabbins; Witiches, de Wit; Totlla, Jansen; AM STERDAM: Gotelinde, v. d. Berg; Ratti, Visser; Wezel, Wjjnen; Cem 3, Jolle; Lucia. Janssen; DORDRECHT, st. Somme; st. Seine; VREES WIJK: st. IC Vaart 17; st. Schulp; st. Frits; WEERT: st. Meeuw; PANHEEL: st. Gonda; MEPPEL: Nieuwe Zorg. v. d. Pol; ZWARTSLUIS Isala, v. Raalte; DEVENTER: Madonna, Hu- bers; MASTENBROEK: Eendracht. Breeder WIJK BIJ DUURSTEDE: Rlka, de Ble; ELST: De hoop, Pieterse; WEURT: Comptolr 13. Kern: LEIDEN: Zeldenrust, Trouwborst; UTRECHT: Gerritje, Nout; APELDOORN: Vertrouwen, Kos ter; MAKKUM: St. Antonlus, v. d. Horst; VEL- SEN: Frecia. Stork; TRICHT: Hechel, v. Mete ren; DORDRECHT: Watina, UruhBERGEN OP ZOOMIngcor, BakerenSTEENBERGEN Maria. v. Meeheren; OUDE PEKELA: Versun. Hooltjes; DELFZIJL: Soli Deo Gloria. Kalkhuis; VLIEREEDE: Gerhard. Boll; Flora. Wagenma kers; Johanna Becker, Beeher; ERLF.COM: Kou, Wilhelmina, v. Gent; ZAANDAM: Frans, v. Ga meren; VLAARDINGEN: Maasstroom 35. Knaps; ARNHEM: Antonlus. v. d. Spek; SCHIEDAM: Spes, Peelen; HOORN: Eensgezindheid. Korpo raal; DEN HELDER: Janna. Kielen; C.ORIN- CHEM: Combinatie, v. Ree; DONGEN: Door Gunst Verkregen. VermeulenMUIDENHoop op Zegen. v. Veen; DEN HAAG: Amoldus. v. Dam; HARLINGEN: Mutatio. Touw: DEN HAAG: Di- beno, Deen; PUTTERSHOEK: 3 Gebroeders. Wolthuis: ALKMAAR: Corma, Verhulst: BELGIë: st. Splca; st. Martin; st. Goliath; Monte Rosa, v. Ingen; Ingelina Maria. Teuben Nellv, MaasMunster, ErtelVerlaine, Wetteling Dina Maria, KoremanPaulina, Wigger; Lena Pieternella. BaaijSanara 102, Heppert; Isala 3, Boltslag; Irene. Schram; August Therese, Rcfj- niers; Svlvia, Stolk; De Gruijter 23, Relnart; st. Gerard, Verbracken; Ougree 4. Llsser; Fraca, v. Gemert; Pax. v. Rattingen; Roselin, Wfjkmans: Simone, de Raech; Maria Lenie, Roos; Josco, Sterlin; Joma, Driessen; Phenix II, Haubich Stad Aerschot, Claassen; Edelwels 14, Brahnn' Orphee, Lessinay; Sybilla, Geffens; Camlcl, de Schepper; Ernestine. Boelen. ROTTERDAM: stoomschepen: Flat 14, Neuss, Alcijon, Asa, Sebaja. Breezand, Leda, Pro ct Con tra, Lis: Osnabruck. Kuhn; Grimberg, Klapdar; Maasstroom 34, Velthuizen; Tourist, v. Vugt; Einigkeit. Oeks; Unilever XI. Wilting; Anna Karl. Gilles; Rhein en Main, Schmidt: Industrie 76. Kumpf; Ida, Surlng; DORDRECHT: et. Rhin; st. Sll≮ st Oise; Nelly, Schot; Fiat. v. Neyen- hof; LEIDEN: Sterre der Zee, de Geus; NIJME GEN: De Zukunft. Krcissler; DIRKS LANDRio, Ruitenberg; ALKMAAR: Sp&njaardsdlep. rte Breejen; LEIDEN: Risico. Peters: MILLINGEN: Johanna, v. Bon: GROOTE LIND: Pieternella Ma., de Wachter: SOEST: Willy, Honkoop; HEL MOND: Volstreden. Berends; ELBURGEner- pie 5. Bon; BEEK EN DONK: Antonio 2, v. d. Bakker; Rijn Schelde 20, de RoeckAcra, v. Zar ten; Alcl, Gra&uwe; Ratlve, Drom; Faandr Claassen; Marguerltte. v. d. Sande: Nautilus Dondt; Florent, Everaert; Hollandia, Veralul Amelie, Courtolr; Louisa, Hertog; Spea Vara 2. VerhagenVerdo, VermeulenWajang. Leasen .Fluviale 8. Rosenbrand; Fluvlale 30, Blommers Rival, P. VijvenHendrlka, Wijngaarden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7