H ANDEL en NIJVERHEID Naar Buiten huwelijks ZATERDAG 22 MEI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Stadsnieuws OPENBARE VERGADERING DER A.R. KIESVEREENIGING Prof. Dr. K. Dijk en de heer W. Wagenaar spreken In de Graanbeurs is gisteravond een openbare vergadering gehouden van de A. R. Kiesvereeniging Nederland" en Oranje" in welke vergadering als spre kers optraden Prof. dr. K. Dijk uit Kam pen en de heer W. Wagenaar uit Den Haag, no. 9 van de A. R. candidaten lijst. De vergadering stond onder leiding van 'den heer D. Parmentier die na de opening op de gebruikelijke wijze in zijn openingswoord de beide sprekers hartelijk welkom heette en den heer W. Wagenaar feliciteerde met zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. (Applaus.) De flnancieele politiek der Regeerino Als eerste spreker trad de heer Wagenaar op. die iets wilde zeggen over de finan- cieele politiek der regeering-Colijn. Spr. wees cr op. dat de Regeering-Colijn in '33 in zeer moeilijken tijd aan het bewind kw De handel leed een kwijnend bestaan, was nood in de land- en tuinbouw, de scheepvaart was ingezonken, er was eer rustbarend groote werkloosheid. Er een tekort van 190 millioen in de begrooting te dekken. De Regeering-Colijn diende plan in, waardoor het lek voorloopig worden gedicht. De tijd werd echter steeds moeilijker. De uitgaven namen hand over hand toe. Indië moest geholpen. De spoor wegtekorten moesten worden gedekt. De ge meenten moesten geholpen. En zoo zijn ei vele andere oorzaken aan te wijzen om de toename der begrootingstekorten te verkla. ren. Was het wonder, dat de Regeering maatregelen moest nemen, die zij in nor male omstandigheden achterwege zou heb ben gelaten. Men begon dan ook al spoedig zijn critiek te geven. Men moest een con structieve welvaartspolitiek voeren, werd er gezegd. Het plan van den arbeidt Het geld moet maar gevonden worden uit leening. Jawel, maar de rente en aflossing moeten er toch zijn. Men was tegen inkrimping der uitgaven. De regeering moest het maar ha len waar het zat. En dan moet men weten dat iemand met 500.000 gulden inkomen 312.000 gulden belasting betaalt (meer dan GO pet.). De regeering heeft het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt. Ze had ook tekorten pd tekorten kunnen stapelen. Feit is, dat op *t oogenblik de teeke nen van opleving zicht- en tastbaar zijn en ongetwijfeld zullen de staats inkomsten daarvan de vruchten pluk ken. Dit blijkt reeds heden. Sommige belastingen gaan ruimer vloeien. Maar nu het herstel aanvangt kan men natuurlijk niet direct denken aan b.v. staats pensioneering. Eerst moet de regeering maatregelen die zij noodgedwongen moest nemen weer trachten op te heffen. Van eenige luxe kan geen sprake zijn. Soberheid en nog eens soberheid is noodig. Een donkere schaduw werpt zich op 't oogenblik over alle dingen. Dat is de scha duw van de snelle bewapening overal op de Wereld. Nederland moet zich zelf zoo goed mogelijk besohermen. Het is onbegrijpelijk, dat de C.D.U. de uitgaven die de staats- pensioneering zal meebrengen wil bestrij den uit de ..baten" van een nationale ont wapening. Alleen menschen, die niet tot regeeren worden geroepen kunnen dat zeggen. Do regeering heeft een zware taak ver- yuld en de leden der regeering hebben per. soonlijk zware offers gebracht. Laten wij alles in het werk stellen om, met Gods hulp, er voor te zorgen, dat in de komende jaren die politiek wordt voortgezet die Dr. Colijn tot heil van ons volk is begonnen te .voeren Na deze met warm applaus begroete rede werd gezongen: Een vaste Burcht is onze God. Rond de A.R. banier Daarna was het woord aan Prof. Dr. K. P ij k, die aanving met er op te wijzen dat de verkiezingsstrijd ditmaal veel méér is dan een politieke worsteling. Het gaat thans om de bewaring van de geestelijke vrijheid .van ons volk. Deze geestelijke achtergrond van den strijd wil spr. dezen avond in het Lijzonder onder oogen zien. Er zijn men schen die ons toeroepen, dat we ons a.r. .vaandel maar op moeten rollen. Dat doet de B.d.a.p., die ons een kapitalistisch beginsel .verwijt. Dat doet het communisme, dat het christendom gram is en voor Christus' kerk geen plek grond over heeft. En verder is er het woeste getier van het nationaal-socia- lisme, dat nog wel Gods Naam op de lippen neemt, maar handelt volkomen in strijd met Gods gebod. De C.D.U. zingt bijna denzelfden zang als het marxisme. De S.G.P. uit zioh in zware woorden om de kiezers er van te overtuigen 'dat wij de ordinantiën Gods verloochenen. Er zijn ook in onze eigen kringen- klaag tonen van degenen die zich gedupeerd ge voelen. Wij kunnen de laatste wel begrijpen. Wat hebben b.v. de werkloozen een genade noodig om standvastig te blijven en trouw aan het beginsel. Laat men veel hidden voor de getroffenen en hen omtuinen met leen muur van belangstelling en medeleven. Hebben wij nog wel een anti-revoliu- tionaire banier omhoog te heffen? Ver loopt onze strijd niet in de zakelijke en materieele dingen van het leven? Dr. Kuyper heeft ons reeds gewaarschuwd voor het gevaar, dat wij het verschil in karakter van den tijd over 't hoofd zou den zien. Er is een tijd voor den strijder en er is een tijd voor den bouwer. Het zijn geniale geesten, die de groote lijnen trekken. Maar wat dacht ge: als het be ginsel in de practijk moet worden ge bracht, brengt dat geen geestesspanning mee? Is dat dikwijls nog niet veel moei lijker? Wat is God toch" goed voor ons geweest, "dat hij ons in de tachtiger jaren een man gaf als Kuyper, die vooraan ging in den strijd. En wat is God toch goed dat Hij ons in dezen tijd een man geeft als Dr. H. Colijn die in de brandende economische vraagstukken thuis is als geen ander. God gaf ons mannen, die het beginsel trouw i lijven. Zou het Colijn moeite gekost hebben de strijd in te gaan. als hoofd van een nalio. ial blok? Spr. weet dat het hem ge- Maagd is.- Maar zonder aarzeling heeft Dr. Colijn gekozen voor de a.r. partij. De geestelijke worsteling van onze dagen wordt gekenmerkt door drie din gen. In de eerste plaats door het naar voren dringen van de autonomie van den mensch (in welke lijn het ligt van te zeggen dat zonder een bepaald men- schenkind Nederland geen toekomst meer heeft). Hiertegenover stellen wij de souvereiniteit Gods, waaraan ieder zich te onderwerpen heeft In de tweede plaats is er de aanranding der geeste lijke vrijheid (in Rusland en Duitsch- land) waartegenover wij ook de a.r. banier vrijmoedig durven od te heffen. Ten derde is er een aanslag op de constitutioneele vrijheden van ons volk, tegen welke aanslag wij ons verzetten door voor te staan een gezonde volks invloed op het bestuur des lands. Het Calvinisme is de grondslag en de waarborg voor de constitutioneele vrijheid. Er zou op nog andere dingen kunnen wor den gewezen, maar het kan reeds duidelijk zijn dat het gant om de geestelijke waarden en dat wij voke vrijheid hebben om ons met enthousiasme te scharen onder de a.r. banier. Het zou hooghartig zijn te beweren, dat wij alleen voor de geestelijke vrijheden op willen komen. Het is een ellende, dat er zooveel verdeeldheid is op het Christelijk erf. Daaronder hebben we ons te verootmoe digen. Als we in dit herdenkingsjaar van Kuyper en Lobman aan deze helden terug denken, dan 'bekruipt ons een heimwee naar eenheid met de Chr. Historisohen. welke eenheid God ons geven moge. De S.G.P. vergeet dat anti-revolutionairen steeds een klein deel van de regeering hebben uitgemaakt Hebben dan Kuyper en Heemskerk, Iden- burg en Talma. Colijn en de Wilde niets voor ons Christenvolk gedaan? Men is in zijn critiek zoo vaak onbillijk en zoo vaak onwaarachtig. De C.D.U. beweegt zich in een socialis tische richting en ijvert voor een demo cratie, die valsch is te noemen. Hoe vreemd springt zij met het beginsel om. In de A.R. banier zijn de kleuren nog niet verbleekt en wij heffen haar op en schamen ons de vaan ook na de 4-jarige periode niet. Al de tegenstanders, van Van Houten tot Mussert toe, hebben nog niet zooveel in hun lendenen als Colijn in zijn pink. Colijn is er niet minder om, dat anderen hem ook weer als premier begeeren. Mogen we niet ge- looven, dat God genade en eere geeft? We danken God dat hij ons dezen man geschon ken heeft. We doen niet aan menschver- heerlijking, maar als onze liefde zich baan breekt in de zegenbede: Dat 's Heeren zegen op U daal, dan is dat begrijpelijk en geoor loofd. Dit geldt ook van minister de Wilde en van onze andere a.r. voormannen. Laten we dan als één a.r. vendel optrekken ten strijde, ons scharen rondom de troon van onze Vorstin. Alle krachten moeten worden ingespannen tot het einde. Wee ons. als ons zelf moeten verwijten dat we te weinig gedaan hebben. Het voorbeeld van Colijn moet ons toch wel aansporen. Die er niet op uit kunnen gaan. kunnen toch het schoon ste doen: ze kunnen bidden. We strijden in de wetenschap dat het. Koninkrijk van Chris tus nooit nederlagen lijdt. Er volgde nog eenige bespreking, waarna Prof. Dijk in dankgebed voorging. met een ELTAX Wenav d R-üden G J M Damave—v RuU- ven d S de Boev Nle-op d W C de Beer Vogelenzang d JPaauwdo Haan d W de Vries—v Laan —AC Kroon Annaars P NagtegaalPerfors d G H Kesselerde Blank d M v d LansVrijburg d J M a Muziekschool Toonkunst Naar wij vernemen is benoemd tot hoofd- leerares voor Solozang aan de Muziekschool van do Maatschappij voor Toonkunst alhier Mevrouw Suze Luger te Amsterdam. Mevr. Luger zal hare werkzaamhe den onmiddellijk aanvangen terwijl vanaf i Se.pt a.s. het onderwijs Solozang ook voor beginnenden uit sluitend door haar zal worden gegeven. Mevr. Luger werd te Nijmegen geboren uit een geslacht van mu sici. Van haajr vader ontving zij haar opleiding tot violiste, als hoe danig zij een diploma van de Nederlandsche Toonkunsfcenaars-Vereeniging verwierf. Vervolgens legde zij zich toe op de zang- studie. De eerste lessen ontving zij van Hendrik C. van Oort, daarna studeerde eenige jaren bij Berthe Seroen en tenslotte bij Mevrouw A. NoordewierReddingius. Mevrouw Luger geniet als altzangeres binnen- en buitenland een groote reputatie. Zij treedt hier to lande regelmatig als soliste op bij alle groote orkesten en concert-veree- nigingen en concerteerde voorts herhaalde lijk in Zwitserland, Duitschland, België en Frankrijk. Ook maakt zij (naast Jo Vincent Louis van Tulder en Willem Ravelli) deel uit van het Hollandsch Vocaal Kwartet Hoofdambtenaren bij het Marktwezen Congres te Leiden De Vereeniging van Hoofdambtenaren bij het Marktwezen in Nederland zal dit jaar haar congres houden en tevens haar 3e lustrum herdenken op 9 en 10 Juni te Leiden alwaar ze door het gemeentebestuur in het Gemeentemuseum „De Lakenhal" officieel zal worden ontvangen. Op 9 Juni des namiddags zal in café restaurant „In den Vergulden Turk" de ledenvergadering plaats hebben, terwijl men in den ochtend van de volgenden dag in het Waaggebouw bijeen zal komen om den heer L. A. Mennes, directeur van den markt en havendienst te Leiden en tevens Ie secre taris der Vereeniging, in de gelegenheid te stellen zijn voordracht: „De Leidsche Waag, monument van Leidens handel en markt wezen" te houden. De congressisten zullen uiteraard met Loidens bezienswaardigheden, marktterrei nen en omgeving kennis maken, waarvoor een auto- en boottocht op het programma is vermeld. Tot slot zullen zij aan een gezamenlijke lunch aanzitten in Café-Restaurant „Zomer- zorg", waar zij aan het begin dezer twee dagen begroet en ingeleid zullen worden door den heer Mennes met „Een praatie over Leiden." Zilveren jubileum J. Overduin Een hnrtelijke huldiging Hedenmorgen is de heer J. Overduin, boekhouder bij drukkerij J. P. Mulder, alhier ter gelegenheid v&n zijn 25-jarig jubileum in dienst dezer firma, harte lijk gehuldigd. Het heele personeel hda zich daartoe met de familie Mulder in de keurig en vroolijk versierde kantoor lokalen vereenigd. De jubilaris werd allereerst toegesproken door den heer P. J. Mulder. Je ziet er nog zoo jong uit, aldus spr., dat het bijna niet aan te nemen is, dat je hier al vijf-en-twin tig jaar in dienst beul We moeten het ech ter wel gelooven, omdat de data niet liegen. Spr. roemde den jubilaris om zijn liefde, toewijding, accuratesse en ijver. Hij heeft altijd in alle opzichten volkomen het ver trouwen gehad van de firma, niet alleen in dp gunstige, maar ook nu in de moeilijke jaren. Uit den grond van zijn hart zegde spr. dank voor alles wat de heer Overduin aan de zaak heeft gedaan en voor de wijze, waarop hij het heeft gedaan. God spare hem nog vele jaren voor de zijnen en voor het bedrijf, dat op het oogenblik de inspanning aller krachten zoo dringend noodig heeft. Tenslotte bood spr. den jubilaris een ge schenk onder couvert aan. De jubilaris zegde voor de wenschen en het geschenk hartelijk dank. Nadat een kopje koffie was gebruikt en het gezelschap op de gevoelige plaat vast gelegd, voerden no* eenige andere sprekers het woord. In de eerste plaats de heer Jean P. Mulder. Deze wees er op, dat de heer Overduin in het bedrijf de spil is geworden. De jubilaris is een hard werker en ieder kan hem als voorbeeld nemen. De wierook, welke .hem toegezwaaid wordt, is volkomen verdiend. In een goede gezondheid moge. de jubilaris nog lang zijn krachten aan drukkerij Mulder geven. God spare hem nog lang met en voor ons allen. Mevr. Mulder feliciteerde den jubilaris eveneens en bood hem een boekwerk aan. Namens het personeel sprak de heer Loo- man, die er op wees dat de verstandhou ding tusschen den jubilaris en -het perso neel, steeds van bijzonder prettige aard ie geweest. Namens allen bood spr. een twee tal etsen aan. Nadat ook de oud-chef der drukkerij, de heer Onvlee eenige woorden van geluk- wensch had gesproken, was hét officieole gedeelte van deze bijzonder hartelijke hul diging afgeloopen. Men bleef nog eenigen tijd in gezellige kout bijeen. Schaken Nu de Pinksterdagen weer voorbij zijn is deze wedstrijd voortgezet Wegens verhindering van eenige deelne mers moest er van het vastgestelde rooster worden afgeweken, waardoor nu niet alle spelers evenveel partijen hebben beëindigd. Van der Nat is twee ronden achter en zal door Zaterdag en Dinsdag achtereenvolgens met Zitman en Willems Ie spelen dezen ach terstand inhalen. Het gelukte Demmendal om van den kam pioen Van Veen te winnen. Van Veen maak te een foutje, dat hem een pion kostte en tenslotte de partij. Ook won Demmendal van De Bruin. In een voor Demmendal vrij zeker gewonnen stelling overschreed de Bruin de bedenktijd, terwijl hij nog een tien tal zetten had moeten doen. Zitman maakte in zun partij tegen Westra g3, f2. een fout, die hem een pion en een stuk kost te. Westra, die na een slecht begin zijn oude, sterke vorm weer terug krijgt won daarna gemakkelijk. Westra speelt ook te goed om niet in de laatste drie ronden op te halen. Van Veen heeft het geluk niet mee. Een zwak zetje tegen Demmendal., het missen van de winstkans tegen Westra en nu een zeer lastige afgebroken partij met Willems. Deze partij is afgebroken in de volgende stand, die het bestudeeren wel waard is: Wit: (Van Veen): Ke2, Tb 2, Ta8, pi. h2, Zwart: (Willems): Kc7. Ta4. Tf3, pi. co, e5, e4. Wit aan zet. De stand van de deelnemers is thans: 1. Van der Nat 2*4 uit 3; 2. Demmendal 3 uit 4 en een afgebroken partij; 3. Zitman 2% uit 4: 4. Willems 1 *4 uit 3 en een afg. partij; 5. Van Veen 2 uit 4 en een afgebr. partij; 6. Westra V/2 uit 4; 7. Bosscha V2 uit 2 en twee afgebr. partijen; 8. de Bruin *4 uit 4 en afgebr. partij. In de tweede klasse is de stand: Van Schaik 2V2 uit 3 afg. p; Visser 2 uit 4, v. Atten 2 uit 4, Cok 11/2 uit 4 afg. p; Baart 1 uit 2 2 afg. p; v. Veen 0 uit 3 en de Witte 3 uit 4 en een afgebr. p. Van Schaik en de Witte staan het beste. In de derde klasse is de stand: Van Leeu wen 1 y2 uit 3, Ottevanger 2*4 uit 3 en v. d. Kragt 0 uit 2. In de partij van Leeuwen tegen Otte vanger kwam het tenslotte tot de volgende stelling: Wit (v. Leeuwen): Kb2, Td2- Zwart (Ottevanger)Kc4, Lf3, pi. b4 en d3. Wit maakte op aardige wijze remise door Td2Xd3l Donderdag wordt de wedstrijd voortgezet. E. H. B. O. Voor het door de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Vereeniging E.H.B.O gehou den examen voor het diploma eerste hulp bij ongelukken der Nederlandsche Vereeni ging slaagden de heeren: H. Bakker J. Bergman. A J v. d. Born, A Boot, H. H. Buut veld, D. Fallaux, H D v Galen, A. v. Hooi donk, B. de Kier. G. do Kier, M. de Kier N. Kluivers, D. Kraavenbrink, J. Marijt, C. Ouwenhand, G. E. Rietkerk J. de Vries, J. Wagemaker, I Zitman. Het examen werd afgenomen door de dok toren M. van der Stoel te Voorschoten; S. A Liezenberg te Leiden en H. Navis, docent, BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN VOOR DE OUDEN VAN DAOEN De gehouden 6peldjesverkoop voor het jaaylijksche uitstapje der ouden van dager, heeft f 180 opgebracht. E. H. B. a De Afd. Alphen a. d. Rijn van de Ned. Ver. E.H.B.O. hield in hotel „De vergulde Wsu gen" haar jaarlijksche propagancla-avond, De voorzitter, de heer Allart, sprak woi den van welkom en verheugde zich. dat zc_ velen aanwezig waren. Hij wees op het nut der vereeniging, die haar bestaansrecht reeds bij talrijke gelegenheden .heeft bewe zen. Tenslotete dankte hij Dr. Hildernisse, den leider der cursus, en bood deze namens de cursisten een medisch instrument aan, terwijl Mevr. Hilderniase bloemen in ont vangst had te nemen. Dr. Hildernisse dankte voor het aangebo den blijk van waarde ?ring en reikte vervol gens de diploma's uit, waarbij hij er de aan dacht op vestigde, dat men nu niet op de lauweren moet rusten, maar het geleerde door gestadige oefening moet onderhouden worden. Door den heer E. de Goede, secretaris der vereeniging werden nog eenige zakelijke mededeelingen gedaan en de aandacht ge vestigd op de speldjesdag welke Woensdag a.s. ten bate der Vertiniglug zal worden gerruden. GESLAAGD. Bij de deze week te Utrecht gehouden exa mens leermeester-gezel in de Typografie, slaagde o.a. onze plaatsgenoot de heer J. J. van Vliet in de afd. machinezetten, DE VERKEERSVERORDENING Ten einde het opstoppen van het verkeer tegen te gaan, zal in de Van Boetselaerstr. aan het huis van het sigarenmagazijn Plenty een electrisch stopbord worden aan gebracht. De bedoeling is, om bij geopende brug de autos in genoemde straat te laten wachten. Het bord zal door de brugwach ters worden bediend. Is de brug op, dan blijft de Bruggestraat aan de Lage Zijde vrij voor voetgangers en rijwielen Als de brug weer neer is, mag eerst het verkeer van de Hooge Zijde over gaan en daarna wordt do Lage Zijde dooi middel van het electrisch stopbord vrij gegeven. Met de noodige werkzaamheden, nl. het leggen van de bedieningskabel is een aan vang gemaakt HILLEGOM SCHAAKCLUB „DE UIL" Donderdagavond werd de eerste ronde ge speeld in den wedstrijd om het kampioen schap vam Hillegom en omstreken tusschen de winnaars der vóórronden. De uitslag is als volgt: C. Smits—J. Brauckmann 1—0; P. G. A- Hofkes— J. Schoenmaker y2y2, G \r. d. Lip—P. I. v. d. Vlies 1-0. H. Gogoll—D. Buis 01. BLOEMBOLLENVEILING De bloembol lenveiling ten bate der St. Martinuskerk heeft gisiter f 1800 opgebracht, hetgeen een mooi resultaat genoemd mag worden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN dienst wordt Zondag a.s. waargeno men door Dr. van Straaten. Telef. 5613. OPLEVING IN DE STEENTABRIKATIE De zandsteenfabriek „Arnoud" gaat Maandag a.s. weer dag en nacht werken, zoodat het 3 ploegenstelscl weer wordt in gevoerd. Dit geeft weer aan velen werk, en het werkloozencijfer is de afgeloopen week dan ook aanzienlijk verlaagd. KATWIJK a.d. RIJN BRANDBLUSCHMIDDELEN Gisteren had de gebruikelijke beproeving der brandbluschmiddelen plaats. Alles bleek in orde ta zijn. ONGEOORLOOFDE PROPAGANDA Twee vurige leden van de N.S.B.. woon achtig te Katwijk aan Zee. hadden zich naar het Rijndorp begeven met het doel de ver kiezingsplaten van andere politieke partijen te voorzien van Mussertplaten. Zij werden echter in hun onfatsoenlijk werk gestoord door de politie, die proces-verhaal tegen hen opmaakte. DAMMEN Deze week werd in het clublokaal van K.D.C. alhier de eerste wisselbekerwedstrijd gespeeld tusschen K.D.C. te Katwijk a. d. Rijn en W.D.G. te Wassenaar. De uitslag was 28—14 voor Kh.C. KATWIJK AAN ZEE STAND DER WERKLOOSHEID Bij het Bureau voor Arbeidsbemiddeling stonden heden 445 personen als werkloos in geschreven EXAMENS Voor het examen stuurman op stoomzee- visschersvaartuigen slaagden de heeren Huig v. de Plas Czn. en Bouwe Kuijt; voor het examen schipper slaagde de heer Piet van Duijn. Allen leerlingen van de Vissche- rij school, .HET RASKONIJN" De Katwijksche konijnenfokkersvereenï- ging „Het Raskonijn" hield gisteravond in café Centraal een vergadering. De voorzitter, de heer VV. Varkevisser opende de bijeenkomst en heette de aanwe zigen welkom, inzonderheid den heer A. v. d IJssel, van 's-Gravenhage, die een lezing zou houden. De notulen werden goedgekeurd. De hep* in der IJssel hield vervolgens een boeien de lezing over de ..Mendelwet". Spr. kweet zich van zijn taak op een interessante wijze en had van het begin tot het einde de vollp aandacht van de vergadering. Na afloop van zijn keurige uiteenzetting gaf de heer van der I.Tssel gaarne gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk en dankbaar gebruik werd gemaakt LEIDERDORP POLDER ACHTHOVEN In de op 19 dezer gehouden vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Polder AchthoVen. in deze gemeente, werd de rekening 1936 vastgesteld op inkomsten f 1447.8414, aan uitgaven op f 1069.59, het batig slot alzoo 1 378.25y2. De begrooting voor het jaar 1937 werd i vastgesteld op een bedrag van f 1427.7514 in ALGEMEENE FRIESGHE LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ Barmaniahuis, LEEUWARDEN. Reeds ruim 10.4 millioen gulden Is als winst voor de verzekerden beschikbaar gesteld. ontvang en uitgaaf, bij een omslag van f 2.50 per H.A. De tijdens de vergadering gehouden stem ming voor een bestuurslid heeft tot resul taat gehad, dat de heer J. D. v. 't Riet weer als zoodanig is herbenoemd. LEIDSCHENDAM BESTRIJDING VAN RATTEN De aandacht der ingezetenen wordt er op gevestigd, dat op daartoe strekkend verzoek en tegen vergoeding der kosten van materiaal en arbeidsloon, van gemeentewege wordt overgegaan tot verdelging van ratten. Het verzoek behoort gericht te worden aan den gemeente-opzichter. USSE UITSLAG AANBESTEDING Door het architectenbureau Kees Barn- hoorn werd in café-rest. „De Nachtegaal" Vrijdagmiddag de aanbesteding gehouden voor het bouwen van een woon- en winkel huis voor de firma J. G. Timmermans alhier waarvan de uitslaz is als volet: A. L. Beu- gelsdijk f 7177.Castien f 7361)—; Daudey en Co. f 7095.D. Dol f 6513.Elskamp, Haarlem, 1 7-175.Jansen. Hillegom f <242. J Kasteleyn f 7090—; Kruidhof on Horsman f 6300.—; A Moouivissen f 6700.—; Gehr. Moo'eoaar f 7245. Gebr. Sevdoncr Iliilogori, f 7985.Waar geen woonplaats vermeld werd zijn de aannem"f.s te Lisse gevestigd. De gunning is aangehouden. LAATSTE BUSLICHTINGEN VOOR MAILPOST 25 Mei 5.10 uur voor s.s. Normandië. 27 Mei 5.10 uur voor s.s. Hamburg. 28 Mei 5.10 uur voor s.s. Georgië. 28 Mei 16.05 uur voor s.s. Veendam. BRANDWEEROEFENING Door de Lissesche brandweer werd weder om de gewone jaarlijksche brandwecroefe- ning gehouden. Ditmaal werd het brandweer materiaal in werking gesteld nabij de Von Bonninghausenlaan. Vanzelf was de Lisser jeugd weer in groote getale bijeen. Menige jongen ging met een nat pak naar huis! Het materiaal bleek in goede orde te zijn. Door verschillende raadsleden werd de oefening bijgewoond. NOORDWIJK AAN ZEE UITVOERING „T JONGE LEVEN" Het Chr. Zangkoor ,,'t Jonge Leven" gaf in de Ned. Herv. Kerk haar tweede zanguit voering. Deze avond werd met eenige toepasselijke woorden geopend door Ds. N. J. Cupedo. Op zeer verdienstelijke wijze werd daarna het uitvoerige, welgekozen programma met groote regelmaat en zeer vlot afgewerkt. De kinderen hebben zeer verdienstelijk werk ge leverd en een woord van lof komt zeiker hun directeur, den heer Jac. Smit, toe. Ds. Cupedo sloot raet woorden van dank au daarna met'gebed. WIJDINGSSAMENKOMST Dinsdag a.s. des avonds 8 uur zal ln de Geref. Kerk vanwege de A.R. Kiesvereen. een wijdingssamenkomst worden gehouden Dan zullen spreken: Ds. B. Bouma, over: De verkiezing en Gods Koninkrijk; Dhr. J. E. Kok over: De verkiezing en het kind; Ds. H. B. Visser over: De verkiezing en de kerk. OUDE WETERING NIEUW KERKORGEL RADIO DISTRIBUTIE ZATERDAG 22 MEI Programma 3: 8 Keulen: 11.05 Londen Reg; 12.35 Brussel VI; 13.35 Keulen; 16.35 Brussel Fr; 16.20 Keulen; 19.20 Brussel VI: 19.50 Lon den Reg; 20.20 Keulen; pl.m 21.55 Beromunster 22.50 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI: 9.20 Diversen; 9.35 Dloitwich18.20 Diversen: 18.50 Brussel Ff 19.05 Droitwlch; pl.m 21.40 Brussel Fr; 22.20 Brussel VI.; 22.30 Brussel Fr; 22.50 Londen Keg ZONDAG 23 MEI Programma 3: 8.35 Keulen of div.; 10.05 Brua sel Fr; pl.m 10.55 Keulen; 12.05 Brussel Fr; 12.20 Keulen; 13.20 Brussel VI; 13.30 Keulen; 14.50 Brussel Fr; 16.20 Keulen; pl.r» 17.20 Parils U; 20.20 Berlijn (Keulen) 22.20 russel VI.; 22.30 Brussel Fr. Programma 4: 8.3o Brussel VI; 11.20 Parijs R 12.50 Droitwich; 16.20 London Reg; 16.50 Droit wlch; 17.20 London Reg; pl.m 19.10 Droltwlcn; 21.05 Diversen; 21.25 Droitwlch; pl.m 2300 Ber lijn der 10.50 Keulen; 11.05 London Reg; 12.50 Brus sel VI; 14.20 Keulen; 15.20 Droitwlch; 15.55 Di versen; 16.20 Droitwich; 16.50 ParUs R; 18.20 Keulen: 19.50 London Reg; 20.35 Parijs R; 20.5u Droitwlch; 21.25 Rome (Milaan); 22.20 Brussel VI.; 22.30 Brussel F~: pl.m 22.50 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Droitwlch; 13.35 London Reg; 17.20 Droit wlch; 18.20 Diversen; pl.m 18.40 London Reg; 19.20Dlversen; pl.m 19.30 Droitwlch; 20.30 Lon don "Reg; 21.2q Droitwlch Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Ber- tel, van Bockel, van Driesum, Hovens Grevo en v. Leeuwen. De geneeskundige Zondagsdienst, te Oegst- geest wordt waargenomen door Dr. Varc- kamp telef. 1916. De avond nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 18 tot en met Zondag 23 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst. Steenstr. 35, tel. 136, A J. Donk. Doezastraat 31. tel. 1313, en mei. J. Doedens, Wilhelminapark 8. Oegstgeest, telef. 274. De avond-, nacht- en Zondagdicnst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594 en J. S. M. ten Dijk, Haven 18 telef. 85 en .J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. J. DUYVERMAN ACCOUNTANT Lid N. L V. A Graaf Florisstraat 80. Rotterdam Kievietlaan 27 Wassenaar Belasting zaken is besloten om over te gaan tot aankoop van een nieuw kerkorgel. De levering van het orgel is opgedragen aan de Fa. van Leeuwen te Leiden. COÖP. BOERENLEENBANK In hotel „Meerzicht" te Óudewetering werd de ledenvergadering gehouden. Ruim 160 Iede«i of hun gevolmachtigden vulden de zaal. Voorzitter de heer W. Timmers. Bij de opening benoemde deze den kassier tot secretaris dezer vergadering en verzoekt don heeren Dr. van der Bijl, J. van Iterson en C. A. Beuk het stembureau te willen vormen. De notulen der vorige vergadering werden zonder bemerking goedgekeurd. Het verslag over 1936 werd onder groote belangstelling beluisterd. Hierin kwam dui delijk tot uiting de soliditeit der Raiffeisext- instelling. waarvan de Bank te Oudewete ring een afdeeling is. Het lid van den Raad van Toezicht, fle heer .J. W. Rodewijk te Roelofarendsveen heeft in het vorige jaar ontslag als zoodanig RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S UW ASSURANTIEKANTOOR lm. NOOMEN BREESTRAAT 10a, TeL 302, na 6 n. 2479 ATELIER JONKER BREESTRAAT 29 LEIDEN VOOR EEN 3IJZ0NDER PORTRET Voor interieur- en indnstrieopnamen Voor ALLES op FOTOGEBIED FOTO EN KINO HANDEL Stofzuiger Centrale HAGEMAN HOOIGRACHT 51 Telef. 2945 VERKOOP - INRUIL en REPARATIE VAN ALLE SOORTEN STOFZUIGERS Condities in overleg P. J. MAARTENSE HOOGSTRAAT 6 LEIDEN Juwelier - Goud en Zilver Horloges Telefoon 571 Gevestigd 1868 MERENMODE - MOEncki maatkleding N Lijdt U aan BLOEDARMOEDE o! ZENUW ZWAKTE? Gebruikt dan P. HAGENAAR's Medicinale Kruidenwijn en Zennwdruppels. Wettig gedeponeerd. Lammenschansweg 60 - Telef. 2177 Nieuwe Leidsche Begrafenis Vereeniging voor Leiden en Omstreken TeL 975. W. v. INGEN SCHENAU, Voorz. Belast zich met de zorg voor: BEGRAFE NISSEN en TRANSPORTEN, en alles wat daarop betrekking heeft. Ie klas uitvoering Billijke tarieven Inlichtingen voor lidmaatschap op aan vraag ten Uwent, of Kantoor: Hoogewoerd 84, Leiden, Telef. 975 Commissie van controle en aanbeveling: Mr. W. Aalbersberg, Oegstgeest; S. Th. Buijs; G. H. Pothuis,; B. de Witte; P. C G. A. Wijkmans, te Leiden. EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gediplom. en Beëedigd MAKELAAR LEIDEN, Telef. 1772, OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER SPECIAAL ADRES voor SCHOONHEIDS MASSA GE MAISON „HENRY" BREESTRAAT 56a Telefoon 431 ORIJKKER'J JflhSffl flfll MPPKX.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6