STADSNIEUWS OudeBoll DONDERDAG so MEI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 ZONDAGSSCHOOL „DE 24 HUIZEN" Herdenking van het 6o-jarig bestaan In liet Rebouw „Prediker" is gister avond herdacht het 60-jarig bestaan van tie Zondagsschool ..De '24 Huizen", welke arbeidt in de Kerkelijke wijk IV der Ned. Herv. Gem. De goed bezochte samenkomst werd ge opend door Ds. J. C. van Apeldoorn, die in zijn openingswoord in de eerste plaats dank uitte jegens God, uit Wien alles ons toevloeit Feitelijk moest elke Lrdenking staan in het teeken van dank jegens don Vader der lichten. In het houden van her denkingsavonden ligt het gevaar van zelf verheerlijking. Dikwijls wordt. Gods Naam wel genoemd, maar staat toch de mensch in het middelpunt Van het gevaar van zelfverheerlijking moeten wij wel goed door drongen zijn als wij ons neerzetten oen te herdenken. Maar er ligt ook een zegen in het herdenken. Wat vroeger gebeurd is zetten wij in het tegenwoordige en dan zien wij dat er vele gebreken aan kleven omdat wij het werk met zeer veel tekort komingen hebben verricht. Maar toch heelt God er Zijn gunst aan gegeven. Spr. bepaalde zijn gehoor hij den 48sten Psalm, die hij bij de opening had voorge lezen, waarbij hij er op wees. dat het ons voegt de weldadigheid des Heeren te ge denken. Wat kan er in 60 jaren niet gebeu ren, wat. een oogst voor den dood. maar ook wat een oogst voor het leven. Er dreigde ook voor de Zondagsschool dikwijls ont binding. maar God zorgde zelf voor ziin werk. Wie zal zeggen wat de vrucht is ge weest van het werk van deze zestig jaren. Men kan in Gods Koninkrijk niet met ge tallen werken maar laat ons bedenken, dat reeds het behoud van één ziel eeuwige waarde heeft. We moeten klein worden onder Gods weldaden. En daarnaast moet het herdenken ons moed geven voor (te toekomst. Onze hoop moot zijn on God en dan brengt het gedenken ons een zegen en wordt Gods genade verheerlijkt Nadat het Chr. Muziekgezelschap „Sym- phonia" zich een en andermaal had laten hooren sprak de heer Joh. W. Kret. over het onderwerp: ,.De Zondagsschool en de geestelijke vorming onzer jeugd". Spr. zette uiteen, dat de Zondagsschool in oorsnrong meer phflantropisch was dan godsdienstig. Onder den invloed van de mannen van het reveil was het vooral, dat het maat schappelijk onderwijs op den achtergrond trad en de godsdienstige opvoeding het doel werd. De thans jubileerende Zondagsschool had een eenvoudig begin. Een zekere Mej. Kaatje Kars in het Hofje „De Vier-en-twintig Huizen" aan de Iango- gracht is met het werk in haar huisje begonnen. Later werd het voortgezet onder leiding van Mej. Drost in de scheerwinkel van Jaap Marijt, die op de hoek van het hofje woonde. De juffrouw zetelde 's Zondags in de scheerstoel. Spr. zette uiteen van welk een groote zegen het werk van de Zondagsschool is geweest. Gods Woord keert niet ledig tot Hem weder, maar doet al wat Hem be haagt. Er bestaat een doolhof van opvattingen op het gebied der opvoeding. Hoevelen stellen niet de lichamelijke en verstandelijke opvoeding boven de geeste lijke? Hoe vaak vergeet men dat er nog iets meer noodig is in het leven dan het mate- rieele. De kinderen zelf vragen ook om zorg voor hon ziel. Ieder, die de Zondags school kent weet het. De geestelijk^ vorming van het kind is allereerst taak der ouders, maar de Zon dagsschool kan hen daarbij te hulp komen. Op de Zondagsschool wordt het zaad des Evangelies in de kinderharten gestrooid en de onderwijzers en onderwijzeressen hebben wel een zeer verantwoordelijke taak. Spr. besloot met er op aan te dringen dat de kinderen na de Zondagsschool niet losgelaten worden, -maar door catechisatie en Chr. Jeugdvereenigingen verder worden geleid naar het kruis van Golgotha. Na de pauze was er gelegenheid tot het uitspreken van gelukwenschen. Van deze gelegenheid werd in de eerste plaats gebruik gemaakt door den heer v. d. Berg namens de Wijkvereeniging der ker kelijke Wijk IV der Ned. Herv. Gem. Spr. bood een bloemstuk aan en voor de kinde ren een bedrag aan geld, dat op de uit gaansdag kan worden besteed. Voorts spraken de heer Turenhout, die vroeger leider der Zondagsschool is ge weest. de heer Siere, als daken van Wijk IV, de heer Sierat, eveneens diaken van Wijk IV, de heer Keereweer, namens de kinderkerk, door Mevr. van Apeldoorn, namens de dameskrans en door verschil lende andere der aanwezigen, namens zusterverenigingen en onderafdeelingen van de wijk. „Symphonia" gaf nog een stukje muziek waarna Ds. van Apeldoorn een slotwoord sprak. DOOR EEN „SCHOT" GETROFFEN Toen gisteravond de 25-jarige chauffeur J. E. H., wonende te Oegstgeest, in de De Sitterlaan, bezig was een zijschot van zijn met stecnen geladen vrachtauto te halen, werd hij door het schot tegen de borst ge raakt. Hij klaagde over pijn in de borst en is door den E.H.D. naar het Diaconessen- huis gebracht, waar men een ribfractuur constateerde. SCHAAR IN HET OOG Gistermiddag te 5.15 uur heeft dp 33- jarige J. C. geb. K., wonende aan de Kas tanjekade. toen zii met naaiwerk bezie was. zich met een schaar ln het linkeroog ge stoken. De E.H.D. bracht haar naar het Acade misch Ziekenhuis. Voor het behoud van het oog wordt gevreesd. AANRIJDING Hedenmorgen te 6.10 uur is op de hoek van de Viscbmarkt en de Maarsmansteeg de 28-jarige timmerman B. A. W. uit Zoe- torwoude aangereden door een postauto Hij klaagde over pijn in de heup en is door den E.H.D. ter observatie naar het Diaco- nessenhuis vervoert Hulde aan Colijn en De Wilde Ook Leiden doet mee Bij de Prop. Club „Mobiel" te Den Haag bestaat het voornemen a.s. Zaterdag 22 Mei een huldebetooging te houden voor Z.Exc. Dr. H. Colijn en Z. Exc. Mr. J. A. de Wilde. Het Moaeramen van het bestuur der A.R. Kiesvereeniging alhier meent dat ook Lei den deze prachtgelegenheid om onze onver moeide voormannen te huldigen niet voor bij mag laten gaan. Daarom' is de gelegen heid geopend om aan deze betooging mee te doen per fiets of per auto. Reeds bleek er veel animo voor. Hoe zou t anders kunnen? Er moet evenwel snel gehandeld. Meegedeeld kan nog worden dat ook da mes welkom zijn en dat daarom ook deel name per autobus mogelijk is. De kosten daarvan zijn pl.m. 60 cent per persoon. Bedoeling is ook Dr. Colijn een bloemstuk aan te bieden, zoodat het niet alleen een even voorbijrijden zal zijn. Indien men mee wenscht te doen, moet men zich vóór Vrijdagmorgen 10 uur uiter lijk opgeven a.-*» den heer J. J. v. Seventer, Bureau Nieuwe Leidsche Courant, zoo noo dig met bijvoeging der kosten. ATTENTIE. KENNISGEVING Aanbesteding: Vrijdag 21 Mei 1937, des voormiddags 11 uur van bestek no. 9: Het uitvoeren van slootdempings-, riolee- rings- en bestratingswerken voor verlen ging van de De Sit'erlaan, de Bakhuis Rozeboomstraat, de Van Bemmelenstraat en de Lorentzkade. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: C Werkhoven 27 j. en A G BEVALLEN: MCE Scheffer—v Leeuwen z en a H M A ter Haar—v Noort <J M v Kralt—v Egmond d G Ruiter—Zuidema z OVERLEDEN: G M Montanus—Hoogeveld. vr. 75 j. D M Arbouw—v d ReOden, wede. 77 J. G M Janssen—Maartense. vr., 70 j. C J Klün zn.. 2 dgn P v dLippeOuds.vorn. wede 83 J M RaaphorstBlejji wede 86 j. GEHUWD: G M v d Voorn en Th H Janson AAM Staal en C A v Koperen H Gon wedr. -n G M v In gen Schenau - JPv Oosten en M Garnade DJ Ogrgel en G v Bendegem PW Ammerlaan en H F de Heiden F Brands en G Kok G Gressie en E Leipholz JA Hendriks en W v Esmond H Ke~k- vliet en M F v 4 Bom M Keüzer en A Lln- denburg M Kokkedee en S H Paats P v Leeuwen en M Oudsboom J Lepelaar en A Arnoldus M Ouwerkerk en J v Houten C Poeliejoe en A Nieuwenhuizen J 8h J Tih- boel en H M Rapp D v d TutJn en J Blok W J v d Water en P Schild J v WJjk en J Ruütenbeek UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN GEMEENTERAADSVERGADERING Langdurige besprekingen over het eenrichtingsverkeer Gisteravond vergaderde de raad onzer ge meente. Voorz. burg. Colijn. Alle leden zijn aanwezig. Na de opening met gebed volgen vaststel ling notulen en mededeelingen. Hierna de ingekomen stukken. Naast eenige minder belangrijke dingen was er een ingezonden stuk van de contact-commissie uit de 3 plaat gelijke middenstandsvereenigingen inzake het eenrichtingverkeer, hetwelk wij hier onder een apart hoofd afdrukken. Zooals men weet is dit artikel 3 uit de op 10 Mei j.l. ingevoerde nieuwe verkeersver- ordening voor onze gemeente. De bezwaren betroffen hoofdzakelijk het aenrichtingver keer in do van Mandersloostraat. Verschillende sprekers vragen ihet woord. De Voorz. merkt eerst op. dat de raad geen kruidenierswinkel is. waar men kan komen als men wil. Het bedoelde adres was pas he denmorgen ingezonden en dat is veel te laat. Men heeft nog geen kennis van het. stuk kunnen nemen en spr. is het dan ook nu niet aan beslissingen onderwerpen. Het moet geleerd worden dat dergelijke adressen minstens 3 dagen voor de Raadsvergadering ingediend moeten worden. Eerst wordt dan het woord gevoerd door den heer Boeren. Deze onderschrijft namens de R.K. fractie dit verzoek.'De betrokkenen duchten gevaar voor verlies van cliënten. Spr. vraagt een spoedige beslissing. De heer Lam merkt op dat de voorz. in de vorige vergadering den heer Sprey toe zegde dat gelegenheid gegeven zou worden voor bespreking van deze verordening. Hij wil nu de gelegenheid daartoe. De Voorz. zegt dat het hem bevreemdt dat dit adres aan de raad is toegezonden. De con tact-com missie was geadviseerd te adres seren aan B. en W. Indien door de raadsle den over dit punt **.n te voren vragen wa ren ingediend had men deze nu kunnen be antwoorden. B. en W. weigeren thans beslissingen in deze zaak te nemen. Wel kan spr. zeggen dat or verschillende dingen hem sympa thiek zijn. Men moet echter redelijk blijven en niet met gezochte dingen aankomen. Men moet voorts de klachten even laten bezinken. Het is mogelijk dat tegenover 1 klacht 10 tevredenheidsbetuigingen ko men. Het eene belang moet afgewogen tegen het andere. B. en W. willen met de commissie voor strafverordeningen de zaak nog eens bekijken. De heer Lam vindt verschillende dingen vepl te ingrijpend. De lieer Bergshoeff wil vrije doorgang voor fietsen, handkarren en bakfietsen. Voor de autofs en wagens wil 'hii de veror dening handhaven. Dit wel te verslaan, di rect ingaande. Voorts vraagt hij of B. en W. de bevoegdheid niet te buiten gaan door een narkeerverbod voor de Brugge- straat vast te stollen, daar deze straat toch aan de provincie behoort. De heer van Kleef merkt op dat het vast stellen van deze verordening een zaak was van B. en W. met de commissie, zoodat ook zij slechts de verordening kunnen wijzigen. Daarom is het verkeerd dat de leden van de raad hierover willen praten en beslissen. Hij adviseert schriftelijk vragen in te die nen. Spr. verzoekt wel B. en W. spoed te betrachten. Weth. Herngreen zegt dat hij het adres om 5 uur pas onder de oogen kreeg. Hij weet nog niet precies wat er in staat. Wel heeft spr. over een en ander hooren spreken. De heer Geerlof is het eens met den heer Van Kleef. Toch dringt ook hij op spoedige afwikkeling aan, daar hij onderschrijft dat gedeelte van het adres waarin men de vrees uitspreekt van schade voor den midden stand Voorts vraagt spr. of 't niet te ver gaat dit eenrichting verkeer voor dag en nacht te handhaven. De voorz. zegt dat de contact-commissie alleen aan B. en W. had moeten adressee- ren. Nu zou eigenlijk tot de volgende raads vergadering afgewacht moeten worden om deze zaak verder te bespreken, daar B. en W. toch op het standpunt blijven staan dat zij de zaak eerst willen bezien-. Spr. stelt echter voor de zaak ter afdoening in han den van B. en W. te stellen. De heer Boeren is het niet eens met den heer Van Kleef. Hij wil de raad zich nu uit laten spreken. De heer B. Spreij heeft verschillende be zwaren betreffende de geplaatste borden. De voorz. zegt dat ook deze zaak de aan dacht van B. en W. heeft. De heer den Uil vindt ook de bezwaren in het adres genoemd, gegrond. Toch hebben B. en W. formeel gelijk om deze zaak nu niet to bespreken. Maar omdat de contact commissie bevreesd is voor de schade heeft men dit adres nog zoo laat ingediend. En nu vraagt de raad met de middenstanders rekening te houden. Hij dringt aan op spoed. De Voorz. zegt dat deze verordening geen wet is van Meden en Perzen. Men zal zoo veel mogelijk met de 'bezwaren rekening houden. Maar alles moet met orde ge schieden. Na opmerkingen van de heeren Ruting en Lam wordt besloten dat B. en W. zoo spoedig mogelijk in overleg met de com missie voor strafverordeningen zullen tre den om een en ander te bespreken De heer Geerlof adviseert de inspecteur van politie hierin te hooren, waarop de Voorz. opmerkt dat dit de bedoeling is. Hierna wordt de discussie over dit punt gesloten en zullen wij de verdere dingen afwachten. Punt 5. Voorstel van B. en W. inzake het aangaan van een overeenkomst met den Staat ter verkrijging van een voorschot van het Werkfonds 1934 voor den bouw van een Raadhuis. Het voorstel wordt aangenomen. Betreffende don bouw vraagt de heer otugsnoeff of hij het bedrag van f 142.00U de kosten van urcliitect en toezicht zijn in begrepen. Hierop wordt ontkennend geant woord. Een vraag betreffende het loon dat betaald zal worden, staat in het bestek aan gegeven. Dit is met het Werkfonds be sproken. xensiotte verzoekt de heer Bergsnoeii nog bij event, bouwers in de omgeving van net, raadhuis er op aan te dringen aai aezen dezelfde steenkleur gebruiken. B. en W. zeggen toe dit verzoek in de ooren te knoopen. Punt 6. Voorstel van B en W. inzake een verzoek van bewoners van de Ridderbuurt inzake aansluiting aan het Telefoonnet. De heer v. 't Riet vindt dat de gemeente hiervan beter wordt, wat uit dc kosten bliikt en vindt dit overbodig. De Voorz. weerlegt dit bezwaar De heer Geerlof vraagt of de compen satie die de belanghebbende willen geven door opheffing van de daar gestationeerde handbrandspuit niet eer nadeelig is. Spr. acht bezuiniging die gevaar meebrengt uit den booze. oe Voorz. juicht deze opheffing toe. Men kan straks de groote brandspuit uit Alphen telefonisch oproepen en dat is meer in het belang van deze wijk dan te vertrouwen op de handbrandspuit. Eer er 12 mensr.hen zijn om te pompen is de auto daar ook al. Bovendien juicht de commandant van de brandweer deze zaak zeer toe als in het belang der gemeente zijnde. Hierna aan genomen. Punt 7. Voorstel van B. en W. inzake het verzoek van het B-K. Kerkbestuur alhier, om beschikbaarstelling van gelden voor uit breiding en verbouwing van het schoolge bouw Paradijslaan. Aangenomen. Punt 8. Voorstel van B. en W. betreffende afwijking van het tweede lid van artikel 22 der verordening op het beheer vsn de water- cn lichtbedrijven en het tweede lid van artikel 20 der verordening op het be heer van het grondbedrijf, voor het dienst jaar 1936. Aangenomen. De rondvraag levert niets op. Hierna ging de raad in geheime zitting. HET EENRICHTING VERKEER. Het e.enrichting verkeer in de Van Man dersloostraat en Raadhuisstraat heeft ai heel wat gemoederen in beweging gebracht Ook in den boezem van den Midden stand zijn vele bezwaren gerezen welke tot uiting komen in een adres dat de contact commissie van de drie middenstandsorgani saties aan B. en W. heeft gericht en dat aldus luidt: De plaatselijke middenstands vereenigingen hebben met belangstelling kennis genomen van de verkeersverorde- ning 1937. welke op 10 Mei j.l. in werking is getreden.' Zij geven te kennen dat tot hun groote teleurstelling artikel 2 dezer verordening van te ingrijpende aard is, zoowel voor het publiek in het algemeen en voor neringdoenden in het bijzonder; dat deze verordening den neringdoende, wonende in de Van Mandersloostraat en Raadhuisstraat, belet hun bedrijf op be hoorlijke en gpwenschte wijze uit te oefe nen; dat de hiervoor genoemde nering doenden in onze gemeente door deze ver ordening belemmerd worden in een behoor lijke en economische uitoefening van hun bedrijf; redenen waarom adressanten B. en W'. beleefd doch dringend verzoeken met den meesten spoed artikel 2 van ge noemde verordening te wijzigen in dien zin, dat de Raadhuisstraat en Van Man dersloostraat in beide richtingen worden opengesteld voor rijwielen, bakfietsen en handwagens, terwijl voorts in beide straten een zijde aan te wijzen voor het lossen en laden. Dit adres werd van een toelichting voor zien, waarin de bedoeling der midden- standsvereeniging nader werd uiteengezet. DE BURGERWACHT ONTBONDEN EN WEER OPNIEUW OPGERICHT. We hebben reeds medegedeeld dat de Burgerwacht, tengevolge van een gerezen conflict in den boezem van het bestuur, waardoor het niet wel mogelijk was de zaken naar behooren te behartigen, is ont bonden. Evenwel is terstond een nieuwe opgericht. Door den Burgemeester, den heer P. A. Colijn, was daartoe een vergade ring belegd in de trouwzaal van het huis der Gemeente, waartoe mede uitgenoodigd waren de mobiele afdeelingen en bewa- kingst roepen van de oude Burgenvacht. In deze vergadering werden de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld en een nieuw bestuur gekozen. Het bestuur bestaat thans uit J. Vierber- gen, voorzitter, W. A. Lam. 2e voorz., mr Pop, secretaris, W. Niebore, penningm., en H. G. Veltman en L. Spreij. De leden van de oude Burgerwacht kun nen thans tot de nieuwe als lid toetreden. POLDER STEEKT. In d« gehouden vergadering van de in gelanden van den polder Steekt, werd in de plaats van wijlen den heer G. de Knegt tot penningmeester gekozen de heer T. Los. N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland (waarmede gefusioneerd de N.V. Maastrichtsche Hypo'heekbank v. Nederland; Gevestigd te 's-Gravenhage Thans verkrijgbaar: 4 pandbrieven 1 00 3li pandbrieven 98H% met 2 uitloting per jaar BAZAR ZONNEGLOREN. Door de afd. Alphen van het Chr. Sana torium „Zonnegloren" was ter versterking der financiën in het vereenigingsgebouw een bazar georganiseerd, die gistermiddag door ds. Scheers werd geopend. In zijn openingswoord heette hij allen hartelijk welkom en sprak er zijn blijdschap over uit, dat er al zooveel belangstelling was voor deze nuttige zaak. Zonnegloren heeft recht op onze liefde. Op dc bazar is veel moois te zien. Vooral de handwerktafcl trok de belangstelling der aanwezigen. Verschillende attracties verhoogen' de gezelligheid. Moge een ruime opbrengst het vele werk beloonen. HILLEGOM STAND DER WERKLOOSHEID Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs stonden per 18 Mei 412 werkloozm ingesohreven te gen 519 op dezelfde datum van het vorige jaar. GAANDE EN KOMENDE MAN Gevestigd: A. H. ITiittner-Conijn, Leidsche- slraat 57: H. J. de Heide met gezin, Leid- sches raat 149; C. Keur, Hoofdstraat 68; H. Luttetnberg, Margrietenlaan 52; J. S. Scheel Meerstraat 10. Vertrokken: .T. v. Groot veld, Haarl.meer, Venne.perweg 1191; J. W. v. d. Laan, Haar lem, Gasthuissingel 40; G. R. Woltman. Den Haag, van Slingorlandtstraat 161; J. v. d. Marei, Valkenburg (Z.-H.), Straatweg 148; F. Scho sman, Apeldoorn, Arrohemsohcwe* 623; J. Warmerdam, Lisse, Stationsweg 114- J. M. Jonkers, Kampen, van Hasseltsirant 13, J. v. d. Oord. Leiden. Vondellaan' 18: J. M. van Biezen. Haarlemmermeer, Vennepcr- wej.' 546; A. M. P Wassenaar, Apeldoorn. Mercuriusla; 12; S. H. Mülstegen, Haarl- mcer, Aalsmeerderweg 564; Wed. Dekkers Hartwigsen, Haarlem, Zomerkade 195. KATWIJK AAN ZEE AANBESTEDING COöP. „HELPT ELKANDER" De uitslag der aanbesteding voor den bouw van een dubbel winkelpand met "bij- behoorende lokaliteiten en een winkelhius met woning en schuur aan de Voorstraat alhier luidt als volgt: 1. C. Aanhanen, prijs I f 22,112,45; prijs II f 7786,50; prijs III f 1507; totaalprijs I en II f 29,898,95; totaal I, II en III f 31,405,95. 2. A. Haasnoot, resp. f 24,500; f 6320; f 2930; f 30,920; f 33,750. 3. Gebr. Verloop, resp. f 2-V236; f 6748; f 1512; f 30.984; f 32.496. 4. T. Meij vogel, resp. f 21,915; f 6021; f 1465: f 27.986; f 29.401. 5 A. F. Zwanenburg, resp. f 24.900: f 6900; f 960: f 31.800: f 32.760. 6. Jac. van Duijn, resp. f 29,986; f 5726: f 1217; f 35.712; f 36.929. 7. W. Vooijs en Verdoes, resp. f 23.950; f 5916; f 1540; f '29,866; f 31,406 8. N. J. v. Duyvenbode, resp. f 25,300: ;f 6660; f 1700; f 31,960; f 33,660. 9. A. de Best. resp. f 24,740; f 6610: f 1684; f 31,350, f 33,034 10. G. Haasnoot, resp. f 24.690: f 6591: f 16S4; f 31.281; f 32.965. 11. G. de Best Kr.zn., resp. f 22,700; f 7600; f 1500; f 30,300; f 31,500. 12. Jac. Parlevliet resp. f 25,618; f 6768: f 1655; f 32.386; f 34,041. 13. G. de Best Joh.zn.,resp. f 25,570; f 6530; f 1620; f 32,100; f 33,720. 14. H. v. Leeuwen, resp. f 22,312; f 7850; f 1550; f 30,162; f 31,712. 15. M. v. Duijn, resp. f 29,999; f 6950: f 2501; f 36,969; f 39.450 Allen zijn Katwiiksche aannemers Priis I is winkels en kleine kelder, prij's II is winkelhuis Boogaards, prijs III is winkels met groote kelder. Deze aanbesteding had plaats door den architect P. W. M. v. d. Klauw uit Wasse naar voor rekening van de Coöperatie ..Helpt Elkander" G.A. De gunning vindt heden plaats door de ledenvergadering. JAARVERSLAG COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM Aan het verslag van den heer J. Holtrust. secr. van bovengenoemde commissie ont- leenen wij het volgende: De Commissie die in 1936 15 keer in ge- wettigde vergadering bijeen kmam. stelde in opdracht van den Inspecteur van het L.O. in de Inspectie Leiden een onderzoek in naar het schoolverzuim van 345 leerlin gen. Krachtens de bepalingen der leerplicht wet werden alzoo 345 aansprakelijke per sonen schriftelijk voor de commissie onge roepen. 221. t.w. 131 moeders en 90 vaders gaven aan de oproeping gevolg. 28 keer rap porteerde de commissie van oordeel te zijn. dat de opgegeven verzuimen verschoonbaar waren. 50 dezer behandelde' gevallen be troffen leerlingen van het 7e leerjaar. Slechts een geval van absoluut schoolver zuim kwam voor. Het was van zeer korten duur. A.R. KIESVEREEN. „NEDERLAND EN ORANJE" Hedenavond 8 uur spreekt in Hotel „Du Rhin" de heer Chr. v. d. Heuvel. Lid van de Tweede Kamer. Onderwerp: „Dictatuur", valsche democratie of Christelijke Staat kunde". Debat gewenscht. GEVONDEN VOORWERPEN Een postduif No. 3727975, een kinder- taschje, een paar zwarte beenkappen, een zwart schort, een zilveren beursje, een bo* sleutels met ring. Inlichtingen op het politiebureau. LEIDERDORP LEIDERDORPSCHE DAMCLUB De uitslag van de wedstrijden om het kampioenschap van Leiderdorp is als volgt: Eerste klasse: C. Meinema 14 punten, A. Bregman 3 p., N. Hoogervorst 13 p.. J. Saft- dijk 11 p., J. B. v. d. Wijngaard 10 p., A Spies 8 p., H. Bloemendaal 7 p.. C. de Ko ning 5 p.. C. Sandijk 5 p., R. Marbus 4 p. De heer C. Meinema is dus, evenals het vorig jaar, win '«worden van de fraaie wisselbe1 Tweede kla- Tongeren 15 p., R. Spek 13 p.. J. den Hollander 13 p., C. v. Teylyingen 12 p., J. Goedhart 11 p., J. A. den Hollander 10 p., A. Kruidenier 10 p., A. Rloemcndaal 8 p., J. Dreef 5 p., C. v. Ingen Schenau 2 p. In deze klasse wist de beer J. v. Tonge ren beslag te leggen op de eerste prijs. Een mooi succes voor dezen jongen speler. Lisse FEESTELIJKE ONTVANGST Van den Burgemeester en zijn Echtgenoote Een welkom van 200 school kinderen. Begroetings avond in H.B.G. Woensdagmiddag zijn de Burgemeester, Dr. S. F. A. C. M. van Wijnbergen en zijn echtgenoote, Jonkvrouwe J. P. C. Michiels van Kessenieh, bij hun vestiging in de ge meente op hartelijke en spontane wijze ont vangen. Het jonge paar werd des namiddags met de wederzijdsche ouders door het Gemeente bestuur van het Station Leiden gehaald, al waar een hartelijke begroeting plaats had Op dc grens der gemeenten Lisse en Sas- senheim had de ontvangst plaats door den Gemeenteraad. Op dit punt maakten de le den van den Gemeenteraad kennis met de echtgenoote van den burgemeester en nam men plaats in gereedstaande auto's. De ge meente Lisse werd betreden en al spoedig hield de stoet stil om de Lisser Jeugd de gelegenheid te laten om den Burgemeester en zijn echtgenoote te ontvangen door een hartelijk, en welgemeend hoera-geroep. Bij de Beekbrug stonden de kinderen der R. K. Jongens- en Meisjesscholen uit het buurt schap „Den Engel" opgesteld. Door de jonge dames Nel Schenk en Corvan Dorp werden aan mevr. van Wijnbergen bloemen aange boden. Hot jonge paar wandelde langs de schoolkinderen Vanaf de Venncsloot tot aan de Bondstraat stonden de kinderen van de R. K. Scholen te Lisse (dorp), van de Open bare School, van de Ned. Herv. School en van de Geref. school opgesteld. Ook deze kinderen juichten den Burgemeester en zijn echtgenoote, die wederom langs de dichte rijen schoolkinderen liepen, van harte toe en hier werden door een leerlinge van de Ned Herv. School, Rie de Bres, eveneens aan Mevr. van Wijnbergen bloemen aangeboden. Deze twee bloemstukken van de Lissesche jeugd vormden gezamenlijk de Lissesche kleuren nl. geel en blauw Hierna werd een rijtoer door het geheel mei vlaggen getooide dorp gemaakt, welke stoet in iedere straat groote belangstelling trok. De bevolking van Lisse was geheel op de been. Op het einde van de rit werden de Burgemeester en zijn echtgenoote alsmede de wederzijrische ouders op het kasteel „Keu kenhof" on'vangen, alwaar de thee werd gebruikt bij den heer Graaf J. C. E. van Lynden. Des avonds had de eigenlijke groote ont vangst plaats door de geheele burgerij van Lisse in de groote H. B. G.-hallcn welke rijkelijk versierd waren voor dit doel. De ontvangst in H. B. G. In het midden van de groote hal van II. B. G. was een podium aangebracht waarop plaats namen de Burgemeester en zijn echt genoote, de wederzijdsche ouders, alle leden van den Gemeenteraad, het College van Wet houders en de leder, van het Eere-Comité Tegenover dit podium was een groot po dium aangebracht voor de zangkoren en de beide muziekcorpsen. Toen de Burgemeester met zijn echtge nool-e en familie de zaal betraden brak eer gejuich los en besteeg men onder dave rend applaus en hoerageroep het podium. Krachtig zetten 'de koren, daarbij begeleid door de muziekcorpsen het Wilhelmus in, waarvan een tweetal coupletten staande door de aanwezigen werden aangehoord en als vanzelf zong de geheele schare 11a eenige regels deze beminde verzen mede. Als eerste spreker trad naar voren Weth. P. Warmerdam. Deze achtte het zich een groote eer der. Burgemeester en zijn echt. genoote in deze groote hal een welkom te mogen toeroepen. Weth Warmerdam her innerde aan hetgeen eens gezegd was bij de installatie van den Burgemeester nu z-.s jaar geleden, hoe toen de wonsch werd uit gesproken, dat men nog eens het feest zou mogen vieren van het huwelijk van den Burgemeester. U hebt ons lang laten wach ten "en dikwijls hebben wij in spanning ge zeten. Groot was de blijdschap toen we ver namen dat u eindelijk verloofd was- en den 15en April in het huwelijk zou treden met freule Michiels van Kessenieh Er kwam ech ter een wolk, n.l. een mogelijke benoeming te Maastricht, doch gelukkig is dit thans van de baan en hebben wij u mogen be houden. Zich tot mevr. van Wijnbergen wendend sprak hij zijn groote erkentelijkheid uit over de wijze waarop zij de jeugd van Lisse te gemoet is getreden bij haar inkomst in ds gemeente op hedenmiddag. Geve God Zijn zegen over Uw huwelijk en geve God dat de verhouding tusechen Bur- gem eest er en Burgerij moge blijven zooals deze is. Door een viertal dames werd namens alle plaatselijke zangvereenigingen mevr. van -Wijnbergen een fijn bloemenbouquet 1 geboden. Het woord werd vervolgens gevoerd door Pastoor G. P. van Zuylen. die uiting gaf aan de gevoelens, die er leefden bij de inge zetenen. Deze avond doet ons onwillekeurig herinneren aan de vele prettige avonden die we hier reeds hebben geihad, in het bijzon- RADIO- DISTRIBUTIE '.20 London Ree.: 18.20 Keulen: plm. 19.05 Droitwich; 20.Berlijn of dlv.: 20 40 Be- plcn 21.05 Parijs R.: 21.30 Berlijn; plm 22.50 Boedapest of dlv. Programma 4: 8.— Brussel VI.: 8.20 diversen 9 35 London R.; 12.35 Droitwich: plm 17.20 dlver sen: plm 17.35 Brussel Fr.: 18.20 Brussel VI: 18.50 London Reg.: 19.30 Sportpraatjc; 20. Londen ltep.: 20.20 Droitwich; 21.45 London Reg; 22.50 Droitwich; 23.20 Radio Danmark of dlv. VRIJDAG 21 MEI Programma 3: 8 Keulen; 920 Diversen: 10.20 Droitwich: 11.05 Parüs Radio; 12.20 Brussel VI; 13 20 Keulen; 14.20 D oltwich; 14.40 Diversen; 15.20 Keulen; 16.20 Parijs R: 17.20 Keulen; pl.m 18.50 Londen Reg: 19 20 Brussel Fr; 19.45 Lon- - - - - ideoi Fr; 21.45 Programaia 4: 8 Brussel VI: 8.20 Diversen; 9.85 London 'Reg: 16.20 Droitwich; 17.20 Diver sen; 17.45 Droitwich; 20 Gram.-muz. GRD; 22 London Reg; 22.20 Droitwich Agenda Vrijdag 21 Mei. Burchtzaal, 8 uur, Verga dering A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Spr.: prof. dr K. Dijk en de heer W. Wagenaar. De avond nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 18 tot en met Zondag 23 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst. Steenstr. 35, tel. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31. tel. 1313, en mej. J. Doedens, Wilhelmiinapark 8. telef. 274. BOLL&DUNLOP 3.75 SCHIEDAM der de avonden in Sept. en Jan. ter gele genheid van verloving en huwelijk van onze Prinses. In welke fijne bewoordingen hebt u toen gesproken over het innig geluk van het Prinselijk Paar. U moest toen wel diep gevoeld hebben welk een groot geluk hun. deel was en wij zijn thans zeer verheugd, dat nu onze Burgemeester zelf dit geluk smaken mag. Wij hopen dat een gelukkig huwelijksleven uw deel moge worden. Veno'gens werd het woord gevoerd door Dr. Th. Ruvs Jr.. Geref. Pred.,. Spr. herin nerde aan den tijd toen hij zelf ook als vrij gezel in de pastorie vertoefde en schetste met. eenige woorden vol van humor .het vrijgezellenleven met zijn lief en leed, doch stelde ver daarboven het huwelijksgeluk. Het is dan met de vrijgezellenvrijheid ge daan, doch de huwelijksbanden zijn geen boeien Mevr. van Wijnbergen, aldus Dr. Ruys, u komt uit een oord van heuvelen en bergen om u te vestigen in de vlakke velden van de landen bij de zee. Doch wij hebben in deze streken ook heuvels, n.l. de duinen en te Lisse hebt gij zelfs gevonden de Wijn-bergen! (Applaus). Spr. hooptè, dat mevr. van Wijnbergen zich spoedig thuis moge gevoelen en dat zij de gezellige hui selijke sfeer zal weten te scheppen. Wij wil len gaarne al ons best doen om het u ie Lisse prettig te maken. Bovenal echter bid den wij u toe, dat de zegen van God Al machtig uw huwelijksgeluk verrijken mogo en dat gij beiden in uw persoonlijk leven Zijn nabijheid ervaren moge. liet Kinderkoor „Klein Excelsior" voerde een stukje op getiteld- „Bruidsparen", het geen veel bijval oogstte Niet minder werd genoten van de presta ties van een zestal leden van Sparta die inderdaad krachttoeren ten uitvoer brachten. Ten slotte werd het woord gevoerd door den Burgemeester, die zijn hartgrondigen dank uitsprak, mede namens zijn vrouw, voor de buitengewoon hartelijke ontvangst hedenmiddag door de kinderen en nu door allen in deze groote zaal. Men is in Limburg spontaan, doch de Burgemeester zeide dat zijn vrouw hem verklaard had, dat men het in Lisse nog beter kan! (applaus.) Hij dank- le voor deze hartelijke spontaniteit. In het hijzonder 'bracht hij dank aan de sprekers die namens de burgerij het woord hadden gevoerd. Burgemeester Van Wijnbergen eindigde met de verklaring dat hij en zijn vrouw in dit besef leven, dat Gods hand hun leven leidt en was blijde dat in het overgrootc deel van de gemeente een diep innig geloof aan God leeft. Na nog een driewerf „Lang zullen zij le ven" op het jonge -paar te hebben uitge bracht, verliet de zeer groote schare zeer vol daan voor dezen avond het H. B. G.-gebouw. NOORDWIJK AAN ZEE BEWUSTELOOS GEVONDEN De bejaarde S. werd gistermorgen bewus teloos in zijn woning aan de Julianastraat aangetroffen. Direct ontbodien medische hulp vermocht na korten tijd de levensgeesten weer op te wekken. De oorzaak werd gevonden in een breuk in de gasleiding van een voor het huis staan de straatlantaarn, die voor korten tijd werd aangereden. Het lek onder den grond werd toen niet geconstateerd en thans had het gas zich een weg gebaand naar de woning van S.. met bovengenoemd gevolg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6