fjiwwt CaJtsrijr (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken ütbonnenuntsprijg: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6089 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 20 MEI 1937 18e Jaargang HÖbtrtmtieprijjni: Van 1 tot 5 regels !.l7'/« Elke regel meer 0.22'/» ïgezonden Mededeelingen van 1-3 regels 230 Elke regel meer045 or bet bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 EEN KOSTELIJK DING De vorige week is te Alfen' aan de Rijn een openbare vergadering gehouden, waar over we ons hartelijk verheugen. ïn de Ned. Herv. Kerk aldaar kwamen Anti-revolutio nairen en Christelijk-historischen broeder lijk bijéén om te luisteren naar wat de sprekers van beide richtingen te zeggen hadden over de groot e, principieele betee- kenis der komende verkiezing. Voorzoover wij kunnen nagaan is er ner gens in het land eenige wanklank gehoord tusschen deze twee rechtsche partijen. Ter weerszijden aanvaardt men Me bestaande scheiding, maar van eenige animositeit is blijkbaar geen sprake. In vergelijking mot hetgeen vroeger wel eens plaats vond, dat reeds rijke winst. Echter, een stap verder op de goede weg is de gecombineerde samenkomst. Dan treedt duidelijk aan het licht welk een nauwe geestverwantschap er bestaat, tus schen de twee groepen, die beide Groen van Prinsterer als hun geestelijken vader be schouwen en elkander dit kindschap ook niet betwisten. Wanneer dan ook sprekers van beide partijen naast elkaar voor hun geestver- wanten optreden, dan behoeven zij zich niet in acht te nemen of angstvallig op hun woorden te letten, want werkelijk ge vaar dat men een deel der hoorders onaan genaam zal treffen of prikkelen bestaat niet. Wat verdedigd en aanbevolen wordt is slechts Christelijk-protestantsche poli tiek. vrij van anti-papisme. Dit laatste moet er noodzakelijk bij, want het bewaart ons voor de onvruchtbare nega. tie. welke wel beroering, maar geen gene zing kan brengen. Onder anti-papisme wil len we echter niet verstaan een aansporing van een der sprekers om als Christelijk- protestantsche partijen nauwer aaneenslui ting te zoeken; ook zoo noodig tegenover Rome een behoorlijke invloed te kunnen doen gelden. Dat zulks geheel overbodig zou zijn, kun nen wij niet toegeven. Ongetwijfeld open baart zich zoo nu en dan en hier en daar teen streven om Anti-revolutionairen en Christelijk-historischen van elkaar te ver wijderen; hetgeen noodwendig tot verzwak king van beider invloed moet leiden en daarna tot schade voor land en volk. Het spreekt dus wel van zelf, dat wè elke poging tot nauwer samenbinding op hooge prijs stellen en een bijeenkomst als te Alfen een kostelijk ding achten. Wij hopen er iets in te mogen zien van de Pinkstergeest, die de geloovigen ver maant als broeders samen te leven en sa men te arbeiden voor de doorwerking der Christelijke beginselen in ons volksleven en in de regeering des lands. Natuurlijk kunnen wij maar op één partij onze stem uitbrengen; maar of het Colijn dan wel de Geer is: Juda zal Efraïm niet benijden. Voor deze partijen geldt zeker: Getrennt marschieren; vereint schlagen. KERKISME NOCH ANTI-PAPISME Het kerkisme speelt bij deze verkiezings- strijd gelukkig slechts een ondergeschikte, rol. Blijkbaar begrijpt de massa van ons Christenvolk dat de algemeene, Christelijke Kerk en haar belijdenis grooter gevaar loopen dan hier en daar een kerkmuur en 'dat kerkelijke twisterijen van ondergeschik te beteekenis zijn in de politieke strijd, .vergeleken met de aanvallen, welke com munisme en nationaal-socialisme op de Kerk van Christus, hoe verbrokkeld ook in instituten, doen. Wie hiervan niet diep idoordrongen is, zal goed doen nog eens te lezen de brochure „Rechts of links", welke •de bekende emeritus-predikant S. H. Buy- tendijk in 1905 schreef ter verdediging van het Kabinet-Kuyper en van de samenwer king met Roomsch-Katholieken. Is daarmee in strijd, wat minister Slote- maker de Bruine op een verkiezingsverga dering gezegd moet hebben? Volgens de verslagen zou deze spreker in een passage zijner rede, waarin hij de verdeeldheid der protestanten bij de stembus wraakte ver klaard hebben, dat bij de stembus het be ginsel voorop dient te staan en dat men te zorgen had voor een krachtig protestantsch blok tegenover de katholieken. Deze woorden hebben in de roomsch - katholieke pers onmiddellijk commentaar Uitgelokt, daar men er een uiting in zag Van kwalijk verborgen antipapisme. Som mige bladen waren zelfs zeer onvriendelijk. Nu geven wij toe, dat men vooral in ver kiezingsdagen uitermate voorzichtig moet zijn met zulke uitspraken. Ze worden meestal anders opgevat, dan de spreker bedoelt Wanneer er echter werkelijk anti papisme in het spel is, wordt dit in de regel duidelijk gezegd en proeft men het wel uit de woordkeus. Dat hiervan bij den Minister geen sprake was. stond zóó voor ons vast dat wij aan het „incident" geen woord gewijd hebben, hoewel we door de woordkeus in sommige roomsch-katholieke bladen onaangenaam getroffen zijn. Toch verheugen we ons er over, dat de Maasbod e, die steeds zoekt naar wat vereenigt en niet naar wat ver deelt. bij nadere beschouwing van de let- terlijke verklaring in de contekst zooals de „Nederlander" die publiceei'de. meent te mogen concludeeren. dat de minister niets" bepaald agressiefs tegen de katholieken geuit heeft. Hij wilde maar zeggen, dat de protestanten meer gebaat zouden zijn met eenheid dan met verdeeldheid juist ook als zij in tegenstelling met Rome hun positie beschouwden. Zóó is het. natuurlijk, en niet andei's. Hoe stei'ker eenheid de Roomsch Katholie ken onderling vertoonen, hoé liever het ons is; maar dat wij op krachtige samenwer king der orthodox protestanten als groep naast de Roomsch-katholieken aandrin gen, spreekt toch wel van zeil. Zeker kan dat deel der roomsch katholieke pers, dat een nieuw kabinet-Colijn blijkbaar als de grootste ramp voor Nederland beschouwt, ons dit streven niet kwalijk nemen. ONBILLIJKE CRITIEK De stemdag is eigenlijk vlak bij en et heerscht nog steeds een ongewone rust in het land. In 't algemeen mag men zeggen, dat de verkiezingsstrijd waardig gevoerd en zakelijk gehouden wordt; van fel-persoon- lijke en karakter-aanrandende aanvallen onthouden de meeste politieke partijen zich Althans tot heden. Want de N.S.B. schijnt voor de laatste drie dagen booze voorne mens te hebben. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat alle critiek volmaakt objectief is. Volstrekt niet. Dr. Colijn b.v. mag zich met reden over sommige dingen beklagen. We wijzen op een drietal, genomen uit bladen der rech terzijde. In het eerste werd Dr. Colijn geprezen als een man van kracht en beginsel, en zijn Kabinet heeft veel verdiensten, maar oir het kort te zeggen de schrikkelijke werk loosheid getuigt toch tegen de regeerings- politiek der laatste jaren. Men heeft van deze zijde zulks zoo vaak herhaald, dat men het waarschijnlijk zelf ook gelooft; maar men dient daarbij dan toch niet te vergeten, dat men zelf het Plan van de Arbèid als onuitvoerbaar af wijst en dus een voorzichtig beleid blijkt te preferceren. Het valt eenvoudig ook niet te bewijzen, dat een geforceerde opleving blijvend resultaat zou bi'engen. Intusschen, over dit vraagstuk kan men discussieeren. Erger is, wat we elders lazen. Daar werd gezegd: Dr. Colijn schat het aan tal permanente werkloozen in ons land op 200.000 en wil daarin blijkbaar maar „be rusten". Dit is geen zakelijke critiek, dit is een persoonlijke aanval, welke bovendien in strijd met de waarheid is. Dat een groot aantal werkloozen nimmer meer emplooi zal vinden, wordt algemeen waarschijnlijk geacht. Maar Dr. Colijn heeft meer gezegd; hij voegde er aan toe: het nieuwe Kabinet zal zich over de verzorging van deze groep 'ernstig moeten beraden. Wat wil men meer? Ware het wellicht beter geweest om te zeggen: Als ik blijf zal ik al deze menschen aan loonende ar beid helpen? Heeft het spelen met een doode musch opit iemarid werkelijk bemoe- digd? In de derde plaats komt het. ons voor, dat men Dr. Colijn en de anti-revolutionaire partij te zwaar belast met do verkiezings campagne van de vrijzinnige pers. Men noemt deze aanbevelingen voor den leider der antirev. partij compromitteerend. Wij willen over dat woord niet twisten. Waar het op aan komt is dit of Dr. Colijn gespeculeerd heeft op deze steun van bui ten? En die vraag beantwoorden we met een hartgrondig neen. Het is altijd bekend geweest, dat een breede groep kiezers, behoorende tot de middenstof, bij de stembus de doorslag geeft en wij zijn overtuigd, dat velen van hen op Dr. Colijn hun stem zullen uitbrengen. Daai-over verheugen wij ons; zooals wij er vroeger de Christ. Hist, partij nooit een verwijt van gemaakt hebben, dat zij aan hang verkreeg uit vroom-liberale kringen, want zij transigeerde niet met haar begin selen om die kiezers te lokken. ÏDaarvan is thans bij Dr. Colijn ook geen sprake; wie op hem stemt, kiest Dr. H. Colijn: anti-revolutionair. De kopziekte in Brabant De gevreesde kopziekte, waar dit jaar meer dan andere jaren in verschillende dee- len van ons land de koeien aan lijden en vele dieren aan sterven, heerscht ook in niet geringe mate in Noord-Brabant. Vooral in de omgeving van Tilburg komen veel ge vallen en meerdere met doodelijke afloop voor. Zoo verloor een boer te Berkel-Enschot helft van zijn veestapel aan deze ver raderlijke ziekte, die plotseling optreedt en vaak heel snel verloopt. Soms in eenige uren. Tientallen koeien sterven er aan. Ve len omdat men verzuimt dadelijk de vee arts te halen, die door en tijdige inspui ting de ziekte mees-tal even plotseling als ze kwam tot staan kan brengen. Waggelende gang, zenuwachtigheid, be ven en vallen zijn de verschijnselen, die op kopziekte wijzen. VLIEGONGELUK OP JAVA Fokker in brand gevlogen Een sergeant gedood BANDOENG, 19 Mei (Aneta). Een Fok ker-vliegtuig van de luchtvaart-afdeeling is nabij bet vliegveld Tjikampek bran dend neergestort. Van de vliegvelden Andir en Tjikam pek is hulp geboden. De bestuurder, sergeant Luca, is bij dit ongeluk gedood. Officieel wordt omtrent dit ongeluk nog medegedeeld, dat het te wijten is aan een foutieve landingsmanoeuvre, waarbij de Fok ker de boomen rondom het vliegveld raakle. Hierdoor is de machine over den kop gesla gen. neergestort en in brand gevlogen. De Europeesche sergeant, Luca werd ge dood in- het toestel aangetroffen. Die over ledene was gehuwd en laat een kind achter. De commandant van de luchtvaart-afdee ling en een commissie van onderzoek arri veerden met Glenn Marlins op Tjikampek. Wijziging Invaliditeitswet Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de invaliditeits wet, aansluitende aan het ontwei'p-verdrag betreffende het instellen van een internatio naal stelsel van behoud van aanspraken en verkregen rechten, voortvloeiende uit de ouderdoms- en inivaliditeits- en de weduv.en en weezenverzekering. Verband van A. R. Propagandaclubs De algemeene vergadering De jaarlijksche algemeene vergadering van het Verband van Anti-Rev. Propaganda clubs, die daags na de opening der Staten- Generaal pleegt gehouden te worden, zal d'tmaal plaats hebben op Woensdag 22 Sept.1 Dr. en mevrouw Colijn brengen een offertje voor 't Haagsche a.r. verkiezingsfonds BURGEMEESTER ONTBINDT BURGERWACHT Moeilijkheden te Alfen a.d. Rijn Een nieuwe organisatie opgericht Te Alfen a. d. R ij n heeft gedurende geruime tijd een conflict de gemoederen in beweging gebracht, doch thans is een einde a s te Hoogeveen. onder leiding van Mr. G.01aan de beroering gekomen. Er was een kwes- A. Diepenhorst, van Zeist, lid van Ged.'rHie tusschen den voorzitter en den Staten van Utrecht. De jaarvergadering zal jant van de Vrijwillige Burgerwacht en dit het karakter van een groote toogdag hebben. =;0nfliet had tot gevolg, dat de voorzitter wei- <erde een vergadering, die noodzakelijk was TVT T» 1,.< Sm de nieuwe leden te beëedigen, bijeen te De N.b.B.-gruwelfiIm "toepen. lJ? Door dit optreden, dat reeds geruimen tijd Proces verbaal tegen de medewerkers 'rhceit geduurd, was de Burgerwacht feite- ,T„„' jijk een lichaam geworden, dat niets be- We hebben dezer dagen aan „Het Volk '"rekende, ontleend, dat de N.S.B. in een leegstaand at Geruime tijd was men bezig het conflict niwelfilm" zon u;; •.mni-'zittfir worktp. pand te IJmuiden een „gruwelfilm' hebben laten verwaardigen, die geheel scene was gezet, en klaarblijkelijk zou m ten dienen voor bedriegelijké verkiezingspro paganda. Het genoemde blad meldt over deze kwes tie thans nog het volgende: Een der medewerkers aan het leugenach tige en minderwaardige gedoe heeft onder valsche voorwendsels de sleutel van het be treffende perceel van den huiseigenaar los gekregen. Deze eigenaar wist niet, dat men het huis zou gebruiken als achtergrond van Mussert's gruwelfilm. Had hij zulks geweten, dan had hij volgens zyn latere verkaring daartoe stellig de sleutel niet afgestaan. Blijkbaar heeft hij het er niet b5J laten zitten. Zaterdag zijn eenige medewerksters medewerkers aan deze N.S.B.-rel op het poli- tie-bureau te IJmuiden ontboden, zy aan een langdurig verhoor zyn onderwor pen. Tegen een aantal hunner is proces verbaal opgemaakt o.m. op grond van artikel 138 van 't Wetboek van Straf recht, betrekking hebbende op het wederrechtelijk binnendringen van een woning. Kolendampvergiftiging te Haarlem In een woning in de Busken I-Iuetstraat te Haarlem is naar thans bekend wordt, een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen van resp. 6 en 1% jaar, bijna het slachtoffer geworden van kolendamp vergiftiging. Zaterdagavond laat had de man de kachel in de woonkamer aange maakt en vol kolen gegooid, hoewel de schoorsteen bijna niet wilde trekken. Het gezin begaf zith daarna ter miste. Een buurman was het opgevallen, dat hij het gezin gedurende de Pinksterdagen niet had gezien en toen hij gisteren bemerkte, dat de gordijnen gesloten bleven, trachtte hij door bellen en kloppen de aandacht van zijn buren te ti'elcken. Eindelijk werd de voordeur geopend door het zesjarig zoontje, dat totaal versuft bleek te zijn. In de slaap kamer vond de buurman daarop het echt paar en het jongste kind, die nagenoeg be wusteloos waren. Nadat de ramen waren geopend kwamen allen spoedie bij. Het echt paar was zeer verwonderd toen het vernam dat. de Pinksterdagen al voorbij waren. Bij onrlerzoek bleek de kachelpijp geheel door roet verstopt te zijn. Als gevolg hier- -an heeft zich eenigen tijd kolendamp door het huis verspreid, maar tevens is de kachel uitgegaan. Was dit niet het geval geweest dan zouden, volgens verklaring van den huisdokter, dc vier personen zeker den dood hebben gevonden. Ontploffing in motorbootje Door onbekende oorzaak is gister brand uitgebroken in een motorbootje, dat gelegen in een haventje bij den Nieuwendam- merdijk te Amsterdam. Tengevolge van dezen brand ontstond con kleine maar he vige exploisie, waardoor de boot grootendeels werd vernield. De eigenaar, die aan de boot werkzaamheden verrichtte, liep een hoofd wonde op. Na verbonden te zijn, werd hij xar zijn woning gebracht. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, had met het vuur niet veel moeite. In weinig tijd was het vuur gebluscht. bij te leggen, doch de voorzitter werkte niet mee. In overleg met het departement van Blnn. Zaken heeft de burgemeester, de heer P. A. C o 1 ij n nu ingegrepen. De burgerwacht kan alleen werken en de noodige rijkssteun verkrijgen, als de burge meester een verklaring aflegt bereid te zijn om in tijd van nood van de Burgerwacht gebruik te zullen maken. I-Iiervan is door den burgemeester gebruik gemaakt om aan de ongewenschte toestand een eind te maken. Hij heeft de bereidver klaring ingetrokken, dus de oude burger wacht de bestaansgrond ontnomen. Tege lijk is een andere burgerwacht opgericht, grootendeels met het bestuur van de oude. Uitgezonderd natuurlijk de voorzitter. De statuten van deze nieuwe vereeniging moeten nu nog de koninklijke goedkeuring ontvangen. De 270 leden van de oude bur gerwacht kunnen zich dan voor de nieuwe vereeniging opgeven. I-Iiermede is aan een reeds lang bestaande zeer ongewenschte toe stand een eind gekomen. Op onbewaakten overweg gegrepen Elf-jarige wielrijder gedood Op den onbewaakten overweg bij de Zes- wielen te Alkmaar is gistermiddag om streeks half vijf de 11-jarige P. Mooij uit Alkmaar, die met zijn rijwiel op weg was naar Huiswaard, door den sneltrein uit den Helder gegrepen en op slag gedood. De jongen werd ruim veertig meter mee* gesleurd. Het lijk was onherkenbaar verminkt Het 5s overgebracht naar het Stadsziekenhuis te Alkmaar. Door messteek gedood Onder de gemeente Dussel, by Waal wijk ontstond by de woonwagenbewoners twist tusschen twee vrouwen. Spoedig meng den zich, aldus het „Hbld.", ook de mannen in de ruzie. Men ging elkaar met messen te lyf, totdat zekere Damen ineen zakte. Een messteek, hem door den zoon van zyn broer toegebracht, had het hart getroffen en een einde aan het leven gemaakt. De dader, een 23-jarige jongeman, die eveneens een diepe messteek in de hand had, werd aanstonds in hechtenis genomen. N.S.B.-fiasco te Culemborg De N.S.B.-ers hebben van hun politieke be drijvigheid in Culemborg weinig plezier beleefd. De vergadering welke zy Dinsdag avond daar hadden belegd, is een groot fias- geworden. Ongeveer een dertigtal nieuws gierigen waren volgens de „Msb." komen luisteren naar de redevoeringen, welke door de heeren v. d. Lugt en v. Duyl werden ten beste gegeven. Het publiek hield zich tydens deze uiteen zettingen tamely k rustig, wat veranderde toen er enkelen in debat traden. Er werd geroepen en geschreeuwd, zoodat de voorzit ter meende, dat het beter was de vergadering r te sluiten, wat dan ook gebeurde, n aan het geheel echter wat kleur te geven, deelde hy daarna mede, dat gezamen lijk het Wilhelmus zou worden gezongen. Hun, die daaraan niet wenschten mee te doen werd verzocht de zaal te verlaten. Als één stonden toen de aanwezigen op en ver dwenen. De beide sprekers bleven met den voorzitter alleen over HoIIandsche Mij. van Landbouw Steun zal vooreerst noodig blijven Op de voortgezette li4ste vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw, werd na het openingswoord van den voorzitter het woord gevoerd door Dr. A. A. van R h ij n, secr.-gen. van het Dep. van Landbouw, die er op wees, dat de Regeering niet altijd opgetogen is over de verschillende steunmaatregelen en wil overwegen of vereenvoudigingen en wijzigingen zijn aan te brengen, waarbij de vrijheid van de landbouw- stand meer tot haar recht zal komen. De regeering is van oordeel, dat steun voor de landbouw, speciaal van de veehouderij, in de naaste toekomst noodig zal blijven. Het groote pro bleem is echter de vorm, waarin deze gegeven moet worden. Opbouwende critiek over het voor-ont werp Landbouwordeningswet vreest de Re geering niet. Uit het verslag van den secretaris blijkt dat het ledental ter.ugloopt, waarom op de grootste zuinigheid aangedrongen wordt. De begrooting wordt vastgesteld op 37.47S gulden. Hierna zette de secretaris, Ir. T. Huisman, het standpunt uiteen van 't hoofdbestuur, inzake de landbouwcrisis maatregelen en het voorontwerp landbouw ordeningswet. In het streven voor ordening en door organisatie zich onttrekken aan de vrije concurrentie ziet het Hoofdbestuur een groot gevaar. Toch is het onjuist zich zonder meer tegen ordening uit te spreken. Het uitgangspunt, bij het regeerings- ingrijpen moet zijn het loon- en prijspeil in vrije bedrijven en niet die uit trust en kartels. Anders zullen voor het volk beslis sende bedrijfsgroepen ver achterstaan bij andere. Uit het voorontwerp blijkt nog te veel gebrek aan vertrouwen in het kunnen van de georganiseerde landbouw. Voor maatregelen van blijvende ordening is dit voorontwerp ongeschikt. In de middagziting is de beantwoording aan de orde gekomen van de door de at deelingen bij het hoofdbestuur schriftelijk ingediende vragen. Na uitvoerige gedachtenwisseling is daar op de vergadering gesloten. Schooljeugd en wellevendheid Maatregel tram-directie Men meldt ons uit Den Haag;: Een vrij groot gedeelte van de schooljeugd blijkt helaas niet over vol doende wellevendheid te beschikken, om aan ouden van dagen en gebrek kige personen zyn zitplaatsen in de tram aan te bieden. De directie van de H.T.M. heeft het daar om wenschelijk geoordeeld als maatregel van orde in te voeren, dat kinderen, reizende op schoolkaarten of kinderkaarten, verplicht zijn hun zitplaats aan te bieden aan in tramwagen staande min of meer bejaarde of gebrekkige personen. Daarvan zijn uitge zonderd de kinderen tot en met den leeftijd van 7 jaar, alsmede gebrekkige, achterlijke of ziekelijke' kinderen, voor wie het staa het looppad in het algemeen bezwaarlijker geacht kan worden, dan dit voor volwasst nen het geval is. Aan het conducteurspersoneel is op gedragen in de gevallen, waarin zulks noodig zal zijn, zorg te dragen, dat de kinderen aan dit nieuwe voorschrift voldoen. Verruim Uw blik in Uw eigen be lang, Volg onze schriftelijke cursus ALGEMENE ONTWIKKELING Vraag tonder verplichting inlichtingen bij A&S.O. Nieuweplein 31. Arnhem. Telefoon 24597 SNEEK (Fr. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen Een sloep van de „De Ruyter" is bij Soerabaja omgeslagen. Vier personen om gekomen. De algemeene vergadering van de Bond van Vereenigingen voor Chr. Bewaar- schoolonderwijs. De zevende zitting van de Algemeene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk. De Eerste Kamer heeft gister o.m. een aanvang gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp betreffende de concen tratie van scholen. Vergadering van de Vereen, voor Chr. Volksonderwijs te Rotterdam. De Bondsdag van de Gereformeerde Meisjes te Zwolle. De goudvoorraad van de Nederlandsche Bank is in de afgeloopen week opnieuw met 50 millioen gestegen. Te Apeldoorn is de Theologische Schooldag van de Chr. Geref. Kerk ge houden. Algemeene vergadering van de Chr. Metaalbewerkersbond te Apeldoorn. De jaaivergadering van de Vereen, van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeres- Te Utrecht is een vergadering gehou den, waar Dr. H. Kaajan en Prof. Dr. G. Wisse critiek hebben geoefend op de Oxford-Beweging. Een Fransch watervliegtuig is nabij Antibes vergaan: er zijn drie dooden en vijf gewonden. Het Italiaansche koningspaar vertoeft thans te Boedapest, waar het een zeer hartelijk onthaal vindt. President Roosevelt heeft een commis sie ingesteld inzake erport van helium. Koning George VI en koningin Elisa beth zijn de gasten der Londensche city geweest. Heeft Hitier opnieuw last van een keelaandoening LAKVERF van WAGEMAKEBSBpeda BLOEDARMOEDE Dr. H. NANNING't HAEMOFERRIN (STAALHAEMATOGEEN) Uitstekend bloedvormend versterkingsmiddel. 12.60 p. 1/1 flesch I 1.60 p. 1/2 Dr. H. NANNING't Ph.ra. Chea. Fabriek, N.V. DEN HAAG PALTHE's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij PALTHE in behandeling gege ven voor volledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleei'd en ver schoten en vei-beten plaatsen gratis chemisch bijgevei-fd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voor koming van uitrafelen der stof. PALTHE HOTEL „NAEFF" V E L P (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern ingericht ^uto-Garage TENNISBAAN Prachtige Tuin Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B BETJER. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN Gisteravond zijn op den Hofweg te Over- s c h ie aangehouden twee beruchte smok kelaars, een Nederlander en een Belg, die in een Belgische auto 15.000 pakjes ongeban- derolleerd sigarettenpapier vervoerden. Het papier en de auto zijn in beslag genomen. Beide smokkelaars zijn op het politiebureau te Overschie opgesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1