zvocfc crrVm vXouwwi WEKELIJKSCHE BIJLAGE 'ON RADS KNIPPATROON „E N F A" K&G Wat een huisvrouw moet weten van voedingsleer Hoe stellen wij onze maaltijden samen 1 Voedsel, doelmatig kiezen en bereiden is een zeer verantwoordelijk werk,, want de gezondheid van de huisgenooten hangt er voor een groot deel van af. Gezond voedsel beteekent voor de kinderen een normale groei; voor de volwassenen werkkracht en weerstand tegen vermoeienis, temperatuurs verschillen en ziekten. Voedsel, hetwelk 't lichaam moet helpen ontwikkelen en in standhouden, dient derhalve te bevatten stoffen, die ons aan energie helpen nl. eiwitten, vetten en koolhydraten; stoffen, die de weefsels onderhouden (eiwitten en zouten); en tenslotte stoffen, die weer standsvermogen geven, nl. vitaminen. Wij willen ons daarom eens een oogenblik bezighouden met het doelmatig samenstel len van de drie gezinsmaaltijden: ontbijt, twaalfuurtje en middagmaal. Het Nederlandsche ontbijt is eenvoudig en bestaat in de meeste gezinnen in hoofd zaak uit brood, wellicht in het koude jaar getijde afgewisseld met een bord pap. Het brood wordt gesmeerd en op eenvoudige wijze belegd, terwijl als drank meestal thee wordt gebruikt en in de zuidelijke provin cies koffie. Brood is voor het ontbijt, als een van onze voornaamste koolhydraat bronnen, zeker een goede keus. Het onge- builde tarwe- en roggebrood is echter van meer beteekenis dan het gebuilde witte brood, dat met de zemelen een belangrijke vitamine-soort heeft moeten missen. Gaat verder de keus tusschen water- of melk- brood, dan verdient dit laatste zeker de voorkeur, voor wie bij het ontbijt geen melk drinkt of kaas gebruikt. Het vet, dat in het brood slechts zeer schraal vertegenwoordigd is vullen we aan met boter, het tweede element in ons Hol- landsehe ontbijt, dat niet te missen is. f)e bepaalde soorten eiwit, die in het brood niet worden aangetroffen, vinden wij in een beker melk, eventueel karnemelk, of wel in het gebruik van kaas. Eén leemte zou, volgens moderne opvat tingen, zulk een ontbijt dan nog vertoonen. Om daaraan zonder groote kosten, tegemoet NUTRICIA- KINDERMEEL te komen, kunnen we de gesmeerde boter ham beleggen met jplakjes appel, peer, banaan of tomaat, al naarmate het seizoen de vruchten oplevert. Wij kunnen ook onze toevlucht nemen tot radijsjes, sterrekers, geraspte rauwe wortel of ramenas, die alle zeer rijk zijn aan vitaminen! Toegerust met de voedingsstoffen, in zulk een ontbijt aanwezig, kan ieder zijn dag taak met goeden moed beginnen. Uit den aard der zaak mag ons twaalfuurtje wat omvangrijker zijn! De ochtenduren, die deze twee maaltijden scheiden, behooren voor de meeste menschen tot de best be stede van den dag; wij moeten derhalve zorgen voor een behoorlijke aanvulling van krachten. Het „tweede ontbijt" kan men wat uitgebreider maken door vermeerderen van het aantal boterhammen. Voor wie daartoe de gelegenheid heeft verdient het aanbeveling wat extra's in anderen vorm op tafel te brengen. Op koude dagen bij voorbeeld een warm hapje en zomers de een of andere sla. Voor zulke warme hapjes kunnen uitstekend dienstdoen de restanten van den hoofdmaaltijd van den vorigen dag. Wat de slaatjes betreft, die kunnen ook bestaan uit overgebleven koude aard appelen of groente* bijvoorbeeld slaboonen, worteltjes, doperwtjes,, aangemaakt met wat olie en azijn of citroensap. Ontbreken de restjes, dan stellen geraspte rauwe biet of winterwortel, in plakjes gesneden rauwe worteltjes, komkommers of tomaat, een kropje sla enz. ons in staat, om toch vlug een smakelijk koud schoteltje voor de kof fietafel in orde te maken. De betrekkelijk groote afwisseling, die in dit alles te vin den is, geeft ons tevens de gelegenheid aan alle eischen omtrent het gehalte van de voedingsstoffen te voldoen. Van groote waarde voor het twaalfuurtje Is ook de kaas. Maar zorg ervoor dat de vele verschillende soorten van ons beroem de Hollandsche product afwisselend een beurt krijgen. Geef de kaas ook niet altijd weer in plakjes, maar meng ze ook eens, geraspt of fijn gesneden, door het opge warmde restje stamppot, door de aardappel puree of door de gebakken aardappelen, juist even voordat ze de koekenpan verla ten. Tien tegen één, dat men met zoo'n smakelijk en tegelijk voedzaam nieuwig- heidje succes zal hebben. Het kopje soep, een van de mogelijkheden om zelfs een eenvoudige lunch aantrekke lijk te maken, kan heel simpel zijn oor sprong ontleenen aan een restje stamppot of aardappelpurée, te klein, om als zoo danig nog eens op tafel te verschijnen. We verdunnen het dan tijdens het opwarmen geleidelijk met zooveel melk, dat het de gewone dikte van een gebonden soep be reikt heeft, .We laten het ©yen doorkoken, en ons hapje hutspot-, kool-, uien- of kool- raapstamppot is herschapen in een smake lijk en ook voedzaam soepje Zou de grond stof uit enkel aardappelpurée bestaan, dan kan de smaak worden verhoogd door op het laatst wat gehakte peterselie er door te roeren, al of niet in combinatie met wat geraspte kaas. Door de kinderen kan bij de boterham 't beste melk worden gedronken, en zomers eventueel karnemelk, 's Winters is warme melk of niet te sterke melkchocolade een drank, die ook bij de volwassenen tegen woordig sterk concurreert met de anders gebruikelijke koffie waarvoor, uit een oog punt van voedingswaarde, zelfs veel te zeg gen valt. De veel gebruikte termen hoofdmaaltijd en warme maaltijd, geven met elkaar dui delijk het karakter weer van wat we huise lijk ons middagmaal noemen. Dat is inder daad de hoofdmaaltijd, omdat, wat de hoe veelheid betreft, we ongeveer het dubbele nuttigen van de portie voedsel, die ons ont bijt of twaalfuurtje bevat. Wij kunnen er, door de opeenvolging van de seizoen, ook steeds weer verschillende stoffen voor ge bruiken en zoo een groote afwisseling be reiken hetgeen een waarborg te meer biedt dat ons lichaam ook inderdaad alle ingre diënten tot zich neemt, die het noodig heeft. 't Spreekt vanzelf, dat juist door de rui mere keus van de voor dezen maaltijd be schikbare levensmiddelen en door de dik wijls noodzakelijke bereiding ervan, de samenstelling van het middagmaal meer verwikkelingen brengt en hoogere eischen stelt dan het klaarmaken van een brood maaltijd. Daarom, zonder ons te verdiepen in uitgebreide diners, willen we een paar hoofdzaken bespreken, die het succes van ons warme maal waarborgen, zoowel uil een oogpunt van smakelijkheid als van voedzaamheid. Een doelmatig samengesteld middagmaal dan moet ons helpen aan ongeveer de helft van de hoeveelheid eiwit uit ons dagrant soen. Bij de meesten staat vrijwel vast dat aan dien eisch moet worden voldaan door het gebruik van vleesch. Dat kan, maar... het kan ook anders; en juist in die andere mogelijkheden vinden we goede kans voor het brengen van afwisseling en voor het geven van „elck wat wils". In plaats va/n vleesch kunnen we bijv. nu en dan visch gebruiken of eieren. Ook valt een kaasgerecht als vervangingsmiddel in de termen: gepaneerde gebakken kaasplak jes bij bloemkool, savoyekool, spruitjes, spinazie, andijvie, enz. vormen èn wat sma kelijkheid èn wat voedingswaarde betreft een uitstekende combinatie en kosten voor hun bereiding heel weinig tijd (wat óók meetelt!). Een soep met geraspte kaas (aardappelen- bloemkool-, tomatensoep, en- zoovoort), kan, zonder bezwaar voor de eiwitwaarde met een pouletsoep afwisselen. Een macaroni-, vermicelli-, rijst- of aard appelschoteltje met kaas mag op ons menu lijstje evengoed een plaats innemen als de jachtschotel, de filosoof of het rijst met kerrieschoteltjo. Verder beschikken we over de peul vruchten (erwten, boonen, linzen), die hulp geven op het gebied der eiwitverzorging in ons middagmaal en ten slotte vinden we nog de melk (ook karnemelk en yoghurt), die sterk kan meewerken tot het op peil brengen van de hoeveelheid eiwit Een „melkgereeht" als besluit van den maaltijd (een pap, een schoteltje, een eenvoudige pudding), of wel een portie hangop of yoghurt zal volkomen in staat zijn om aan te vullen wat in de voorafgaande gerechten nog aan eiwit mocht ontbreken. Een tweede eisch, die het middagmaal stelt, betreft de hoeveeLheid vet, die even als het eiwit de helft voorstelt van wat per dag aan vet moet worden opgenomen: ont bijt en twaalfuurtje zorgen samen voor do andere helft. Gedeeltelijk speelt dit vet een groote rol in de verschillende bereidingswijzen^ die we op de middagmaalgercchten toepas sen: bakken en braden zouden zonder de hulp van vet onmogelijk zijn. Of we onze keus bepalen op het gesmol ten vet van onze slachtdieren, dan wel, of we boter of zélfs olie gebruiken, maakt voor de voedingswaarde niet veel verschil. Wèl moet echter even worden gewezen op het feit, dat wie op licht-verteerbaar voed sel is aangewezen, zich liefst aan boter zal houden, een uitspraak, die behalve voor de gebakken gerechten, ook zeker geldt voor de gestoofde groenten en de sausen die in den maaltijd voorkomen. Dat ongemerkt in de zg. „melkspijzen" ook nog een vrij belangrijke hoeveelheid vet wordt opgenomen, behoeft wel niet te worden gezegd; en het is juist in dezen vorm, dat het vet de geringste eischen stelt aan de spijsverteringsorganen, zoodat kin deren, zwakken en herstellenden er zeker hun voordeel mee kunnen doen. Zelfs toe voeging van een scheutje room mag in der gelijke gevallen geen luxe worden genoemd. Voor de koolhydraten, waarvan in het middagmaal ongeveer een derde van de dagelijks benoodigde hoeveelheid ver tegenwoordigd moet zijn, gebruiken we in hoofdzaak de aardappelen de rijst, de peul vruchten en allerlei andere zg. .grutters waren". De daareven genoemde „melkspijzen", voor het grootste deel met graanproducten bereid, zullen dus ook in verband met de koolhydraatvoorziening van belang blijken te zijn. Zouten en vitaminen ontleent het middagmaal in overvloed aan de verschil lende groenten en vruchten, die het seizoen oplevert mits deze nuttige voedingsstof fen niet met het kooknat worden wegge- goten. Eenige aanvulling in dit opzicht zal nog worden gegeven door de melk en de diverse zuivelproducten (boter, kaas) voor zovei' ze ia de bereiding der gerechten een rol spelen. HANDWERKEN Go&l&ccnViA N.V. jLTtiilk"-BTt(La Gebreid luierbroekje Dit luierbroekje wordt van gebleekte of ongebleekte katoen gebreid. Men kan i of no. 10 gebruiken en breinaalden no. 2 of 2y2. Voor 't boordje (breit men 1 rechts 1 averechts, voor 't broekje heen en terug rechts, zoodat men ribbels verkrijgt. Men begint met de achterkant, dus de hoogste kant. De breedte is 25 c.M. Om nu te weten hoeveel steken opgezet moeten wor den, breit men een proeflapje van b.v. 10 steken en ook 10 toeren hoog, dan kan men uitrekenen hoeveel steken op 25 c.M. gaan, dit proeflapje wordt in dezelfde steek ge breid als het broekje, dus ribbels. Eerst breit men het boordje 1 r., 1 ave. rechts, tot op een breedte van 2% c.M., dan breit men 1 toer gaatjes, waar later de elas tiek of een koordje doorgehaald wordt, voor 1 gaatje slaat men de draad om en breit 2 steken samen, dit doet men zoo om de 3 4 4 steken, de toer daarna wordt deze omge slagen draad, gewoon als steek gebreid. Dan breit men verder 't boordje af tot een breed te van 5 c.M., dan komt de verhooging; eerst breit men de naald tot op de helft, dan nog 3 steken verder, draait 't werk om en breit weer terug tot de helft en nog 3 steken ver der. dus tezamen 6 steken, weer draaien weer 3 verder als de vorige keer, dus 9 st., Men breit nu steeds zoo verder, tot men op 't laatst weer alle steken op 1 naald heeft, nu kan men verder recht breien tot aan de pijpen, deze moeten volgens teekening afge schuind worden, ('t Best is, om even een pa pieren patroontje van het broekje te maken, volgens de gegeven maten). Heeft men de pijpjes afgeschuind tot een breedte van 8 c.M. dan moet men weer gaan meerderen, want de broek wordt in 1 stuk gebreid. Aan de onderkant een vouw, heeft men de pij pen klaar, dan wordt een stuk rechts ge breid tot aan het boordje, daarna 't boordje, waarin de gaatjes. De zijnaden worden met een overhandsche steek dichtgenaaid. Door gaatjes wordt een elastiek of koordje gehaald. Groote Markt No. 8 ROTTERDAM HANDWERK-BENOODIGDHEDEN lets over grape-fruit Wij zien ze in steeds meer groenten- en fruitwinkels verschijnen, die groote, ietwat lompe lichtgele bollen, die vroeger in het Hollandsche leven geen rol speelden, doch die thans, onder den naam van grape-fruit, reeds een zekere mate van populariteit be ginnen te genieten. Toch zijn er nog heel wat menschen, die ze niet moeten, en die op de vraag: Houdt u van grape-fruit?, da delijk zonder aa|zelen een onomwonden neen doen hooren. Waarom? Omdat, gelijk Martine Wittop Koning in de „Wereldkro niek" uitdrukt, dat grape-fruit een vrucht is met nog onbekende mogelijkheden. Behalve haar gehalte aan vitaminen en zouten, zegt zij, is het de smaak, die aan grape-fruit haar groote waarde geeft. Het frissche, pittige aroma, dat zoowel het uit geperste sap ,au naturel" gedronken als het vruchtvleesch in zijn geheel gebruikt, aan- UIEN MET AARDAPPELEN EN VAR- KENSCARBONADES. Benoodigd: 1 K.G. uien, iy2 Kg. aardappelen, 800 gram car- bonaden, zout, peper, azijn, 30 gram reu zel. Bereiding: de uien schillen, wasschen, in stukken snijden, gaar koken in liter wa ter. De aardappelen schillen, wasschen en in stukken snijden, na een uur koken van de uien de aardappelen toevoegen en een uur laten meekoken, zout en peper er bij doen en op het laatst y2 d.L. azijn. Azijn maakt de schillen der uien hard. De carbonaden bakken in de reuzel op de gewone wijze. De jus gedeeltelijk toevoegen aan den stamppot. Voedzamer is deze stamppot met de helft der aardappelen en 150 gram rijst meegekookt, waartoe men de uien opzet met 1 liter kokend water in- plaats van liter. ROODE APPELPUDDING. Benoodigd: 200 gram zure appelen, liter water, 125 gr. suiker 2 citroenen, y2 d.L, rum, 20 gram roode gelatine. Bereiding: schil de aardappelen, snijd ze in vieren, kook ze gaar in het water, voeg de gelatine toe. Wrijf de appelen door een zeef, voeg suiker toe, citroensap en de ge raspte schil van 1 citroen, ook de rum. Als de pudding geleiachtig wordt, giet men hem in een omgespoelden vorm. Men geeft er vanillesaus bij. ZURINGSOEP. Benoodigd: 1*4 liter water, 50 gram bloem, 250 gram zuring, 50 gr. boter, zout 2 eierdooiers, 1 d.L. room. Bereiding: de zuring schoonmaken, was schen, in het water gaar koken met wat zout. De zuring door een zeef wrijven. De bloem en boter vermengen, het zuringnat toevoegen, ook de puree van de zuring, de soep 10 minuten laten doorkoken. De eier dooiers en de room in de soepterrine klop pen, hierbij langzaam de soep voegen. Men geeft bij deze soep de dobbelsteentjes ge fruit brood. AARDAPPELKOEKJES. Benoodigd: 500 gr. rauwe aardappelen 20 gram bloem, 2 d.L melk, 3 gram zout, 1 ei, 60 gram boter, pe per. Bereiding: de aardappelen schillen, pit ten en raspen op een grove rasp. De rasp zooveel mogelijk onder water houden, zoo dat de aardappelen niet bruin worden. De geraspte massa in een doek flink uitpersen, dan vermengen met zout, peper, bloem, melk eierdooier en het stijfgeklopte eiwit Een stukje boter in de koekepan smelten. Van het beslag kleine koekjes vormen; deze aan beide kanten bruin en gaar bak ken. De koekjes moeten direct worden ge diend. SINAASAPPELVLA. Benoodigd: 5 sinaas appelen. 1 citroen, 50 gram basterdsuiker, 10 gram witte of roode gelatine, liter roomschuim. Bereiding: het sap der sinaasappelen en 1 citroen vermengen aubain-marie met 50 gram basterdsuiker en de gelatine. Na be koeling het roomschuim er bij voegen. OSSENSTAARTSOEP. Benoodigd: 1 ossen staart, 1 kleine ui, 1 y2 liter bouillon, 1 eetlepel soja. 2 wijnglazen roode wijn, 1 stuk boter, cayennepeper, 2 eieren. Bereiding: de ossesetaart wasschen, in stukjes snijden en in 1 liter water met Vfc eetlepel zout ongeveer 1 y2 uur zachtjes ko ken. In een groote braadpan maakt men de boter goed heet, bakt daarin het fijngesne den uitje bruin en voeg daarna de bouillon en de ossestaart met het water toe. Laat alles een kwartier koken, doe -de soep door een zeef, snijd kleine stukjes van den staart en voeg die bij de soeip Zet de soep weer op het vuur en wanneer ze goed heet is, doet men de soja en de wijn, benevens een paar korreltjes cayennepeper er door. Kluts de eieren in de termine en voeg steeds klut sende zeer langzaam de soep er bij. GRIESMEELSCHOTELTJE. Benoodigd: 1 liter melk, y2 ons griesmeel, een half ons boter, 1 A 2 eieren, 3y2 eetlepel suiker, 1 stokje pijpkaneel of de schil van 1 ci troen. Bereiding: roer de griesmeel met de sui ker en 1 4 2 kopjes koude melk. Kook de schil, voeg daar de aangemengde griesmeel schil voeg daar de aangemengde griesmeel bij en laat dit alles 10 minuten al roerende doorkoken; doe de boter er door en zet dc- pan van het vuur. Klop de dooiers en roer die vlug door de massa; klop het wit tot stijf schuim en meng dat er het laatste door. Doe alles in een vuurvasten schotel en Izet hem uur in een matig warmen oven. Leuke, eenvoudige zomerjas, gegarneerd met stiksels. Benoodigd materiaal 3 meter van 130 centimeter breedte. Het patroon is te verkrijgen in maat 44. Bovenwijdte: 101 centimeter; taillewijdte S6 c.m. heupwijdte 110 c.m. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voo» het eigen figuur. Prijs van het patroon is 25 cents, plus 5 ets. voor porto- en administratie kosten en omzetbelasting. Dit patroon is te verkrijgen bij de „Afdeo- ling Knippatronen", van de Uitg. Mij. „De Mijlpaal" Singel 91, Amsterdam-Centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overge maakt in postzegels, per postwissel of wel per postgiro: 41032. Den lezeressen wor It vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo duidelijk en volledig mogelijk op te geven. Men voor komt daardoor onnoodige vertraging in de verzending. Gelieve verder uw bestelbrieven voldoen de te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. Bovenstaand patroon is ook naar maat te verkrijgen. Prijs is dan 85 ets. per stuk. Verder leveren we niet alleen patronen van het hiep gepubliceerde model, doch van ieder gewenscht model Toezending van een afbeelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn: een mantel: 85 ets; japon: 70 ets; lingerie en kinderkleeding: 45 ets; blouse: 40 ets. en rok: 35 ets. per stuk. ALLES wat U noodig hebt voor JAPON- of MANTELSTOFFEN vindt U he» voordeeligst bij: STOFFENHUIS J. M0NNICKENDAM, HOOGSTRAAT 351 HOEK SPUI - ROTTERDAM Ook kunt U Uw japon laten knippen voor 1.knippen en rijgen 2.Mantel knippen 2.knippen en rijgen 3.— Japon geheed gemaakt 7.50. Nieuwste platen ter inzage. trekkelijk maakt. Bitter? Ja, maar dan hébt u de vrucht niet op zijn Amerikaansch be handeld. Bitter zijn alle vliesjés en velletjes, die het zachte vruchtvleesch omhullen. Met een scherp puntig mesje, (liefst grape-fruit mesje) maken we langs de vliesjes de vak jes vruchtvleesch los, zoodat ze klaar liggen om er met een lepeltje uit te nemen. De grape-fruit kan dienen als een „hapje voor af". Men kan de losgemaakte vakjes vrucht vleesch presenteeren in een coupe, bestrooid met wat poedersuiker of men laat de partjes in de gehalveerde vrucht liggen, bestrooid met poedersuiker, die dan op een bordje wordt gepresenteerd. Wie bij zijn ontbijt te gelijk van sap en vrucht wil profiteeren die bereidt de gehalveerde vrucht op de juist beschreven wijze, liefst zonder suiker. Grape-fruit kan dienst doen bij diverse slaatjes, bij vleesch, wild en gevogelte (vliesjes en velletjes verwijderen), bijv.: In den slabak eerst een „voering" van frissche kropslabladeren (in den winter bijv. krul- andijvie), daar binnen de stukjes grape-fruit opgestapeld, terwijl er als saus een door el kaar geklopt mengsel van 1 deel citroensap, 2 deelen room, wat peper en zout en wat tomatenpuree over gegoten wordt. Een tweede recept: een combinatie van stukjes grape-fruit met tomatenplakjes of met gekookte koude doperwtjes kunnen in de plaats komen van uitsluitend grape-fruit, de bovengenoemde sla-saus kan vervangen worden door mayonnaise of het bij ons meer gebruikelijke olie en azijn. Als zoete vruidhtensla kunnen we naar Amerikaansche trant aanbevelen een samen voeging van gelijke hoeveelheden grape-fruit stukjes en in plakjes gesneden sappige hand peren (versche of geconserveerde) ver mengd met wat suiker en voorgediend met wat slagroom; ook wel grape-fruit, sinaas appel en ananasstukjes, op dezelfde wijze tot vruchtensla vereenigd. Kaarsvetvlekken uit kleeding, tapijten, enz. kan men verwijderen door er eerst een stevig stuk vloeipapier op te leggen, en daarover te strijken met een heet ijzer. Het vet wordt op deze manier door het vloei weggenomen. LATEXO ELASTIEK Vervaardigd van de orig. gespoten Lactron rubberdraden. Vernieuwing onnoodig. Eenlg U N.V Ned Dutickfabr Ooitarbaok STOOMWASSCHERIJTh.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 52545 ROTTERDAM Wij WASSCHEN en ST00MEN ALLES! HAVERMOUT VLUGKOKEND •f Q CENT PER O PONDSPAK K.V. XOIL PELLERIJ „MERCURIUS" - WORMER VEE». UW DAGELIJKSCH KOPJE KOFFIE UW DAGELIJKSCH KOPJE THEE maar allebei f.V. Kanis Gnnnlnk, Importeurs, Kampen Adverteert in Voor Onze Vrouwen EEN HAARVERF, E PKACHTIG VERFT EN LANG HOUDT! STANTO VITE ls de lmaakte haarverf voor H. MESKER, er gaat niets boven 1NSTANTO VITE. Imp.3 241. Den Haag HUIZE „WESTEINDE" TE 's-GRAVENH AGE biedt aan Dames en Meisjes een aangenaam Tehuis voor korten of langeren tijd. Zeer matige prijzen 1.50 4 S.— p. d.) voor logies met volledig pension; desgew. alleen kamers met ontbijt. Gevestigd sedert 1868. leheel verbouwd en gemoderniseerd. Westeinde 31. Telef. 113932 Westeinde 27, Telef. 110573 Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn. UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8