DONDERDAG 13 MEI 1937 TWEEDE BLAD PAG. STADSNIEUWS Hollandsche Mij. yan Landbouw Vergadering der aid. Leiden cn Omstreken De afdeeling Leiden en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw in hotel „Den Burcht", hield gisteravond de voorjaarsvergadering onder leiding var. den heer C. Bakker. Deze herdacht het verscheiden van den heer F. A. M. Dieben, die veel jaren zijn beste krachten heeft ge geven als bestuurslid en penningmeester yan deze afdeeling. De secretaris dr. D. G. Ubbels las daar na de notulen der vorige vergadering, welke werden goedgekeurd. Vervolgenes bracht liij als waarnemend penningmeester verslag uit over 1936, betreffende den financieelen toestand der afdeeling. De inkomsten be droegen f 192.05 en de uitgaven f 185.40, zoo dat er een klein batig saldo is overgebleven. De heeren J. van Zij verden en Ph. van Gelderen werden door den voorzitter aan gewezen de bescheiden van den penning meester na te zien welke stukken in oidc .werden bevonden. Vervolgens word door den voorzitter het ï>unt „Bedrijfs-vereenigingen" ingeleid. Waar een dergelijke vereeniging met goedkeuring van de Regeering wordt opgericht, kan de veehouder-landbouwer allerlei adviezen betreffende zijn bedrijf bekomen. De ver eeniging ressorteert onder een landbouw ingenieur, die geholpen door zijn deskun dige medewerkers, den toestand ter plaatse opneemt, hetgeen ongeveer aan kosten mee brengt 10 cent per in gebruik zijnde hectare land. Aangezien in de omgeving van Zue- ierwoude reeds een dergelijke vereeniging is gegrondvest, werd aangeraden zich hier bij aan te sluiten. Voorloopige aangiften kunnen worden gedaan bij de N.V. Bonda's .Veevoederhandel te Leiden. Een verslag van den afgevaardigde naar 'de laatst gehouden algemeene vergadering, was daarna aan de beurt Aangezien deze vergadering hoofdzakelijk ging over voor of tegen devaluatie had dit verslag zijn groot ste waarde reeds verloren, nu de devaluatie werkelijkheid was geworden. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van 19 Mei a.s. te Rotterdam handelde meerendeels over crisismaatrege len en do zoo mogelijk eventueele opheffing daaraan: uit de gehouden discussie hier over kwam men ten slotte tot die conclusie dat hoe spoediger de meeste beperkings- maatregclen zullen worden opgeheven des te beter, vooral die betreffende de melk- en yeeteeltbeperking. Als afgevaardigde naar deze vergadering Werd de lieer C. Bakker gekozen. Examencommissie Wis- en Natuurkunde M. O. en Wiskunde L.O. Minister van Onderwijs. Kunsten en "Wetenschappen, heeft bepaald, dat aan de commissie, aan welke dit jaar wordt opge dragen het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid verlangen tot het ge ven van middelbaar onderwijs in de wis- cn natuurkundige wetenschappen, tevens wordt opgedragen het examineeren van hen die dit jaar de akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van lager onderwijs in de wiskunde. De Minister heeft am. benoemd: tot leden: dr. J. Droste, dr. W. F. Keesoom, 'dr. A E van Arkel dr. J H Oort, dr. W van der Woude, dr. H D Kloosterman en G A Janssen, allen alhier. in de subcommissie K IV te Leiden; tot lid en ondervoorzitter: dr. B G Escher al hier; tot leden* dr. L G M Baas Becking en dr. H Boschma, alhier. H. Cornet f Te Oegstgeest is gisteravond op 71-jarige leeftijd plotseling overleden de heer H. Cornet in leven oud-bibliotheek-ambtenaar aan de Rijksuniversiteit-bibliotheek alhier. Autotocht Ouden van Dagen Wij herinneren er aan^ dat morgen Vrij dag de laatste dag is voor aangifte van Ouden van dagen voor de autotocht op 15 'Juni. De aangifte moet geschieden aan het Bureau van den Geneeskundigen Dienst, Mare 13. van half 10 tot 12 uur. •T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" Het plaatselijk Comité van bovengenoemd fonds, is voornemens op 2den Pinksterdag een bloempjes collecte te houden tot bestrij ding der zoo gevreesde tuberculose. Overbodig zal het zijn de ingezetenen van Noord wijk het belangrijke van deze zaak onder de oogen te brengen. Koopt allen een bloempje, dat U door de meisjes op straat, of aan uw huis zal wor- Iden aangeboden. Draagt Elkanders Lasten en vervult al- fcoo de wet van Christus. IJZERDIEFSTAL Door de politie is aangehouden de 33- jarige C. v. d. G., verdacht v diefstal yan een ijzeren balk. Damclub Leiden Alléén gevestigd: Groote Marktstraat 58 's-Gravenhage. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD*: H. C. Spierenburg: 26 jr en A. v. d. Bent 25 Jr P. J. Verplancke 25 jr en M. G. Egberts 25 jr. GEHUWD: J. Burgerjon on J. v. Weizen D. Hanselaar en F. W. v. Weerlee C. Hlllebrand en C. l'Ecluse J. Houwellng en D. C. J. de Haus P. B. F. de Jong en J. W. M. v. d. Drift J. Jonk en C. J. de Koning B. Keü'ser wed.nr en L. Korpershoek A. A. G. v. d. Kleij en J. H. E. v. d. Poel J. Kluivers en J. v. Gorkum D. Korpershoek en G. Kooien J. v. d. ReUden en G. v. Dutjl Th. A. Vogelezang en P. M. Hulbers W. A. J. Vos en M. v. Hel den W. F. Wassenaar en S. H. Monteba J. H. Webbers en W. A. Hoorree F. v. Weesel en M. de Haas H. v. Weizen en J. R. v. d. Zeeuw R. J. de Wit en J. S. Kluivers A. Klelln en A. J. Gözenü. BEVALLEN: M. Hoogenboom—v. d. Wereld dr H. OwelBlansjaar dr M. G. de BoerDe Jager dr A. S. FrztJbtJlaki—Hesse zn G. Wolthaus—v. d. Meü *n T. W. Grtekspoor— Mens dr J. M. de Wlte—v. d. Berghe zn G. de RooUDannijs zn D. HogendoornVls- scher zn. OVERLEDEN: L. Mak zn 2 d. H. Vreus- denhll dr 9 a UIT DEN OMTREK \LPHEN a.d. RIJN DE RAADHUIS BOUW Van het Werkfonds 1934 kwam bij B. en W. bericht in dat de Ministerieele commis sie voor het Werkfonds heeft goedgekeurd, dat het, voor den bouw van een raadhuis, ten behoeve onzer gemeente geblokkeerde bedrag van f 160.000 wordt verhoogd met een bedrag van f 26.500, zoodat voor de uit voering van het geheele werk in totaal een voorschot zal worden verleend tot een maximum van f 186.500. De raad is op 1 Mei j.l. ingelicht over het bouwplan: over het bestek is overeenstem- ming verkregen met het Werkfonds, zoodat men verdacht 14 Juni. tot aanbesteding te kunnen overgaan. Thans dient echter nog een leeningsover- eenkomst met het rijk te worden aange gaan. Met het concept der te sluiten over eenkomst is algeheele overeenstemming verkregen met den Minister van Financiën Ter toelichting merken B. en W. het volgende op: Het ligt in de bedoeling der Regeering het voorsohot gedurende de eerste 5 jaren renteloos ter beschikking van onze ge meente te stellen. De aflossing van het voorschot dient in 50 jaren te geschieden. Bij de vaststelling van het bedrag van het voorschot is aangenomen, dat een bedrag van f 52.500, te verkrijgen uit het legaat van wijlen burgemeester Visser en uit den verkoop van oude raadhuizen, overeen komstig het dezerzijdsch voorstel, zal wor den bestemd tot buitengewone aflossing. Overeengekomen is, dat de jaarlijksche aflossing zal bedragen één vijftigste deel van het voorschot nadat dit met het voren bedoelde bedrag van f 52.500 is verminderd, alzoo één vijftigste deel van (f 1S6.500 min f 52.500) is f 2GS0. Voorts verplicht de gemeente zich, voor zoover betreft de hiervoor bedoelde buiten, gewone aflossing, het deswege verschul digde te voldoen, zoodra zij de daarvoor bestemde gelden heeft ontvangen en in ver band hiermede om, na ingebruikneming van het nieuwe raadhuis, tot verkoop van de oude raadhuizen over te gaan tegen een naar haar oordeel redelijken prijs, met dien verstande, dat die verkoop in ieder geval (binnen 5 jaren na de ingebruikne ming van het nieuwe raadhuis tot stand moet zijn, gekomen. Ten slotte verbindt de gemeente ztdh de onroerende goederen van het legaat van wijlen burgemeester Visser, te verkoopen binnen twee jaren nadat het vruchtgebruik, waarmede deze eigendommen zijn be zwaard, is geëindigd. De eerste gewone aflossing op het voor schot moet plaats vinden in het jaar, vol gende op dat, waarin de laatste betaling op het voorschot heeft plaats gehad. Deze laaste betaling zal vermoedelijk plaats vin den in 1939, zoodat de aflossing dan niet zal aanvangen voor het jaar 1940. Tot zoover deze mededeelingen en toe lichting op deze voor onze gemeente be- langrijke en interessante zaak. N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland (waarmede gefusioneerd de N.V. Maastrichtsche Hypotheekbank v. Nederland) Gevestigd te 's-Gravenhage Thans verkrijgbaar: 4 pandbrieven 100 3% pandbrieven 98% met 2 uitloting per jaar De uitslagen der gespeelde borden wedstrij den luiden als volgt: Je Groep: S. v. d. ReekW. Laterveer afgebr. N. Wassenaar—F. Zijlstra 20 A. PronkP. Voorkamp 11 P. J. LemairW. v. d. Blom 11 S. v. d. ReekA. -Pronk afgebr. J. StaivleuF. Zijlstra 20 W. F. OlivierW. Laterveer 20 P. Oliviier—P. Ligtvoet 2—0 Th. OverdijkN. Wassenaar 02 W. v. d. BlomD. Megohelse 0—2 P. J. LemairC. J. Koree 0—2 2e Groep: A. BuurmanJ. v. Wezel 20 W. Nyen-huisJ. Boter 20 W. Koet zeM. Kruider 20 J. de VinkI. Laterveer 11 D. LadanJ. Boter afgebr. I. LaterveerW. Koetze 2—0 W. NyenhuisM. Kruider 02 e Groep: F. Franken—F. Laterveer 20 E. BulthuisA. Plezier 20 S. WillemsJ. Nievaart 11 F. Laterveer—J. Broers 20 PlezierJ. Nievaart 02 1". 1". ankenS. Willems 11 JAARVERGADERING CHR. BESTURENBOND In Concordia hield bovengenoemde bond zijn 20ste jaarvergadering onder leiding van den heer C. Koren. Deze opende op ge bruikelijke wijze. Na een welkomstwoord gaf de secr. de heer W. Geerlof het over zicht van het vereenigingsjaar. Het vorig verslag en de verslagen der laatste jaren stonden steeds in het drei gende beeld der werkloosheid, thans is er Gode zij dank, ook in onze gemeente op leving te constateeren. Het ledental bleef ongeveer gelijk. Do afd. Aarlanderveen der L.T.B. sloot zich aan bij de Alphensche Bond Wanneer komt Patrimonium naar Aarlanderveen? Het werk door den bond gedaan was hoofdzakelijk crisiswerk. Verschillende suc cessen werden bereikt in samenwerking met den Roomschen en Modernen Bond. (Loonaftrek inwonende gezinsleden). De tuin, bedoeld als werkobject, die eenjge jaren gehuurd geweest is, werd dit jaar niet weer ingehuurd. Hierna volgden de verslagen van den penningmeester van het fonds „Draagt Elkanders lasten"' en de Studieclub. Ook deze verslagen getuigden van veel zegen. Verder bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen, waarna de heer W. Geerlof de geslaagde avond met dankzegging eindigde AANBESTEDING Door den architect W. Brouwer is gis teren aanbesteed het bouwen van een win kel en woning aan de van Mandersloo- straat voor rekening van den heer J. Foek- king, alhier. Laagste inschrijver W. v. d. Helm en A. van Beusekom met de som van f 9.934. BENOEMING Tot directeur van het P.T.T. kantoor al hier, is met ingang van 1 Juli benoemd de heer P. Janzen, thans referendaris der P.T.T. te Enschedé UITBREIDING RIJKSVELDWACHT Doordat de standplaats Ter Aar van de rijksveldwacht is opgeheven, zal hier aan dit korps uitbreiding worden gegeven. De daar gestationneerde rijksveldwachter zal zich hier vestigen. Als brigadier is alhier benoemd de heer J. Heida, thans brigadier-titulair te Bedum. Binnenkort is de Ibenoeming van nog een rijksveldwachter te wachten. ALPHENS ZWEMBAD OPEN Vanaf hedenmorgen wappert de vlag weer bij Alphens Zwembad als bewijs dat door de zwem liefhebbers kan genoten worden. De temperatuur was gisteren "nog slechts 16 graden, maar dat zal de echte water ratten niet tegen houden. Eenige belangrijke verbeteringen zijn aangebracht, terijl het gebouw van binnen en van buiten netjes is opgeschilderd, zoo dat het nu weer geheel gereed is om de be zoekers te ontvangen. EXAMEN E.H.B.O. Bij de gehouden examens door de E.H.B.O., afd Alphen a d Rijn, afgenomen door de doktoren W v d Wind te Aar landerveen. A Quartel van Ter Aar, kon op 1 na het diploma voor 2 jaar worden toege kend aan de dames: G. Dorrepaal te Kou dekerk, M. Hoekstra, P. Noordam en M. L. Walraven te Woubrugge, F de Jonge, C. de Ivnijff, C. Laros Hd. en A. L. Nagtegaal te Alphfen a. d. Rijn en voor 2 jaar aan den H Sjouerman Alphen a. d. Rijn. Afgewezen twee heeren. HILLEGOM RAADSAGENDA. Op Vrijdag a.s. des namiddags kwart voor twee hoopt den Raad der gemeente te vergaderen. Op de agenda komt o.m. voor: Benoeming van 7 leden van de com missie tot wering van schoolverzuim, Voor stel van B. en W. tot. vaststelling van een verordening tot sluiting van kapperszaken op een middag in de week, Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verorde ning om het kampeeren in deze gemeente tijdens de a.s. Jamboree te verbieden, Ver zoek van mr. D. F. Pont o meervol ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, Me'dedeeling omtrent beperking der straat verlichting, en eenige minder belangrijke zaken. KATWIJK AAN ZEE NED. CHR. VROUWENBOND Mevr. Dommisse opende deze bijeenkomst in Casa Cara op de gebruikelijke wijze, waarna mevr. Bergmanvan Tongeren de notulen las. Mej. Dr W. J. de Bouvé, arts alhier, be sprak het boek van Dr- Erwin Liek „Het wonder in de geneeskunde". Spr. zette eerst uiteen wat do techniek tegenwoordig vermag, maar deze kan niet het laatste woord hebben. Er is een hoogere Macht Veel is tegenwoordig in het laboratorium mogelijk. Ingewikkelde stoffen, kristallen kunnen tegenwoordig worden opgebouwd, maar niet de mensch. De goddelijke adera kunnen wij ons kweeksel nooit inblazen. God zal altijd de cenigo Schepper blijven. Het menschelijk lichaam is een ondoor grondelijk wonder. In het Evangelie van Mattheus staat het verhaal van den zieken jongen, die doop de discipelen niet genezen kon worden, maar wel door Jezus. Toen vroegen zij Hem: waarom hebben wij hem niet kunnen genezen? Zij dachten, dat Jezus zou zeggen: gij waart niet kundig genoeg Neen, Jezus zeide: omdat gij geen geloof genoeg hebt. En stellig is voor de behan deling van zenwpatiënten geloof noodlv Voorts behandelde spr. een drietal beroemde wonderdokters. Een wonderdokter is gop.n kwakzalver- De eerste heeft een vast geloof in zijn roeping. Kwakzalvers zijn niet te goeder trouw, doenalsof, maar bedriegen meestal bewust. De wonderdokter is een krachtontwikkelaar; er gaat kracht van hem uit (zie Lukas 6 vers 18 en 19). Maar voor wondergenezing is meer noodig, nl vertrouwen van den patiënt. Wat is, vroeg Dr. Liek tenslotte, het won der in de geneeskunde? Niets, meer, maar ook niets minder dan het wonder van net leven zelf, onbegrijpelijk, onverklaarbaar. Nadat eenige vragen beantwoord waren, werd mej. Dr. Bouvé hartelijk dank gezegd voor haar lezing. Mevr. Bergman bracht verslag uit van den tocht op 18 Maart naar Vlaardingen. Mevr. Holtrust deed zulks van de geweste lijke vergadering te Rotterdam. Na bespreking volgde sluiting met dank gebed door mevr. Bergman—van Tongeren- GESLAAGD Voor het examen radiotelegrafist slaagde te Den Haag onze plaatsgenoot deheer Corn. Visser Wzn. Hij was leerling van de V isschorijschool. NOODLANDING ZWEEFVLIEGTUIG Door de slechte weersomstandigheGen van gistermiddag moest het zweefvliegtuig, ge merkt PH 32, een noodlanding op het strand maken. Het toestel kwam precies voor de Burgerdijkstraat aan den grond. De beide inzittenden, ing. Oyens en de heer P. H. v. d. Meer hebben hierna het toestel gedemonteerd, waarna het op transport is gesteld naar het Vliegveld Ypenburg, waar het was opgestegen. LEIDERDORP CHR.-HISTORISCHE UNIE Voor dc kiesvereen. Leiderdorp, Koude kerk en Zoetcrwoude was een openharo vergadering belegd in het Catechisatie lokaal der Ned. Herv. Kerk alhier. De voorzitter, de heer P. Ph. Beumer. verleend3, na een korte toespraak het woord aan den heer Ds. A. W. M. Odé van Koude kerk. Deze sprak over het onderwerp: „Wat willen wij Chr. Historischen". Spr. legde hier den nadruk op het woord willen, dat volgons hem dieper is dan wenschen. Dit willen staat In verhand met het Chr. Historisch beginsel. Hij zette dan uiteen dat de Chr-Historischen zich verantwoordelijk voelen in de le plaats tegenover God en in de 2e plaats tegenover de natio. Zij wil len dus beginseluoltiiek cn nemen daarbij Gods Woord als lichtsnoer voor hunne han delwijze. Vervolgens over het Parlementaire stel sel sprekende gaf Ds. Odé toe, dat hierin fouten zijn geslopen. Men heeft van hot parlement wel gezegd, dat dit is geworden een praatcollege, maar volgens spr. gaat dat niet geheel op. De huidige regeering heeft veel werk ge daan cn is vooral de laatste jaren zeer actief geweest. Zij heeft een groot aantal maatregelen getroffen en hoe bekwaam ook, de tegenwoordige ministers konden zich ook vergissen Daarom is bet van belang dat er een organisme is om de regeering te con troleeren en zoo noodig te critisceren. De Chr. Historischen willen dc regeering wel steunen maar niet blindelings volgen. Zij willen ook geen toestand waarin de leiding berust bij één ipersoon omgeven door een paar raadslieden. Spr. gaat dan nog na de verschillen met de Staatk. Ger. Partij en de Herv. Ger. Pari ij De laatste ziet b.v. alleen de Ned. Herv. Kerk. De Chr. Hist. Partij ziet alle ker kelijke richtingen, wijl zij alle leven uit dezelfde Blijde Boodschap. Een verschil met de A. R. is bijv. de opvatting over het on derwijs. De A R. partij ziet alleen de bijz. school. De Chr.-Hist. willen ook aandacht schenken aan de openbare school en bevor deren dat daar het Evangelie wordt ge bracht. Aan het slot van zijn rede kenschetste sipr. de Chr. Hist. Unie als principieel, waar dig en actueel. Met groote waardeering sprak liij nog van den leider der A. R. Par tij, aan wien ons volk in deze moeilijke tij den zooveel te danken beeft en van wlen hij .hoopt, dat hij na de verkiezingen ook weer de leiding mag behouden, maar de aanwezigen noodigt hij uit hun stem uit te brongen op den lijstaanvoerder der Chr. Hist. Unie. De mooie rede van Ds. Odé werd door de aanwezigen met groote aandacht ge volgd. Na gedachtenwisseling werd een slot woord gesproken doot- Ds. G. J. Streeder al hier. Deze drong aan op meer actie van de kiesvereenigingen. Vooral voor de jeugd achtte hij dit zeer noodig. Het ontbreekt, hun aan politieke scholing en zoo komen zij misschien terecht in het vaarwater van de N.S.E. of andere ipartijen. Meer waak zaamheid was volgens hem zeer geboden. Misschien gaat het met deze verkiezingen nog wel goed, maar hoe zal het over 4 jaar zijn? Ds. Odé sloot dc bijeenkomst met dank gebed. LEIDSCHENDAM KOSTELOOZE VACCINATIE B. en W. van Stompwy'k en Veur maken bekend, dat de gelegenheid zal zijn openge steld tot kostelooze vaccinatie of revaccinatie voor kinderen uit deze gemeenten, beneden het jaar, in de voormalige O. L. school te Leidschendam en in de O. L. school te Veur, op Woensdag 19 Mei a.s. dea namiddags tus- schen 2 en 3 uur. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en geboortedatums dar kinderen is het noodzakelijk, dat de trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen worden medegebracht. REKENING BURG. ARMBESTUUR Uit de rekening en verantwoording van het Burgerlijk Armbestuur over 1936 van Stomp- wijk blijkt, dat over 1936 is ontvangen aan subsidie f 28.215, terug van voorschotten f 112.37, totaal f 28.327.37. Uitgegeven werd totaal f 27.275.37. RECONSTRUCTIE VAN DEN ACHTERWEG Voor de reconstrurtie van den Achterweg in de gemeente Stompwijk behoeft die gemeente de beschikking over een gedeelte van het ter rein, thans in gebruik bij de lichtbedrijven en gemeenschappelijk bezit der gemeenten Stomp wijk en Veur. De gestelde voorwaarden, welke zijn opgenomen in het ter inzage liggend ontwerp-besluit, resp. tot het afstaan en aanvaarden van opgemelde eigendommen, komen B. en W. billijk voor. De in verband hiermede benoodigde besluiten van den raad der gemeente Stompwijk werden reeds genomen en B. en W. stellen nu den raad van Veur voor over te gaan tot vaststelling van het ontwerp-besluit, resp. tot het afstaan en aanvaarden van bovengenoemd gedeelte grond. UITSTEL VAN BETALING VERZOCHT De heer R. van Gelder, thans wonende te Wassenaar, heeft aan B. en W. -een verzoek gericht voor het pand Voorburgscheweg 63, uitstel van betaling der aflossing per 1 April a.s. te verleenen op het door de gemeente aan hem verstrekt crediet onder hypothecair verband. B. en W. stellen voor te trachten by minnelijke schikking voorloopig 1 aflos sing te verkrijgen (afgerond op een jaar- ly ksch bedrag van f 80), waartoe de heer van Gelder bereid is, met dien verstande, dat de aflossing, die per 1 April j.l. is vervallen, door hem kan worden voldaan op 80 Sept. a.s. B. en W. stellen voor bovengemelde aflossingsregeling voor den tyd van 5 jaren vast te stellen. NOORDWIJR AAN ZEE UITVOERING In de Geref. Kerk gaf de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Zingt den Heere" (Dir. G. A. Wiggers) een uitvoering. De leiding berustte bij Ds. B. Bouma, Geref. Pred. al hier. De heer B. Polman, vioolleeraar te Den Haag verleende zijn medewerking. Organist was Jac. van Duyn. ROELOFARENDSVEEN VERGADERING BOERENLEENBANK Gisteravond vond ornder groote belangstel ling de jaarlij'ksohe algemeene ledenverga dering plaats van de Coöp. Boerenleenbank alhier. De voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer W. van der Zwet, opende de vergadering met een woord van welkom toi de leden, waarna de notulen van de vorigo vca'gadering door den adj. kassier worden ge'ezen en onveranderd vastgesteld. Hierna kwam in behandeldng de rekening »n balans over 1936. De balans gaf èen winst aan van f 879,16, welke bij de reserve zal worden ge voegd. Vervolgens werd door den adj. kassier het jaarverslag uitgebracht. Hot ver-slag was niet optimistisch gestemd, waaraan de slechte uitkomsten der bedrijven niet vreemd zijn. De betaling van de rende had hierdoor een minder vlot ver'oop, vandaar dat de aansporing in het verslag om zooveel moge lijk op tijd te betalen, ten einde de crediet- waardigheid der leden te vernoogen, zeer zeker op zijn plaats is te achten. Namens den Raad wan Toezicht bracht dc heer C Huigsloot rapport uit. De heer Els'geest, die periodiek moest af treden, werd met ovc-rgroote meorlerheid van stemmen herkozen en nam zijn benoe ming weder aan. Ook de heer B. van dér Meer, die als lid van den Raad van Toezicht periodiek moest aftreden, werd met over- groote meerderheid herkozen en hij nam de benoeming weder aan. I Bij de rondvraag moest de voorzitter de teleurstellende mededeel ing doen, dat voor deze vergadering geen presentiegeld kon worden uitgekeerd wegens het kleine batige saldo. Hij hoopte eohter dat het bezoek aan de jaarvergadering niet zou verminderen en spoorde tot slot de leden aan op tijd aan hun verplichtingen te voldoen, daar de schuld bi] de bank nog te hoog is. Na een woord van dank aan de lede-n, het bestuur en het personeel bij de Bank 'e hebben gebracht, sluit de voorzitter de vergadering. S ASSENHEI M BELANGRIJKE BLOEMENVEILING Naar aijj vernemen zal op Dinsdag 18 Mei 1937, des voormiddags ten 10 uur voor de vereeniging „Bloemlust" op den tuin genaamd „Sixenbur.g" naast het bedrijf van den heer C. Westerbeek aan de Teylinger- laan een belangrijke Bloembollenveiling worden gehouden onder de Directie van N.V. Holland's Bloembollenhuis. Voor deze veiling bestaat veel belang stelling. In de eerste plaats al om het feit dat deze veiling gehouden wordt voor rekc- ning van de Vereeniging „Bloemkist", want een ieder die eenigszins meeleeft zal gaarne zien dat de kas van de Commissie Bloemlust zoodanig wordt versterkt dat we weer regelmatig het tentoonstellingsgebouw „Bloemlust" zullen kunnen 'bezoeken om te genieten van de mooie resultaten welke re gelmatig in de Bloembollenwereld worden bereikt Verder is deze veiling deze groote belang stelling waard, omdat op deze veiling vele z.g. „nieuwigheden" zullen worden ver kocht. Wij noemen van de tulpen alleen maar Orange Wonder, Pink Gepi, Scarlet Wonder, Papaver, Weber, Mongolia, John Scheepers, Quellinuss, Beverley, Corniforus, Nova Telescopium, Kansas, Crater, Eros, Zwanenburg, Carrara, Rosabella en van de narcissen Locarno, Golden Harvest, Red Shadow, Insulinde, Texas, Valencia, Spark ling Eye en een ieder zal begrijpen dat hier iets „te koop" zal zijn. De partijen staan ex,tra te veld en wij vertrouwen dat velen deze belangrijke veiling zullen bezoeken. VOORSCHOTEN HET VERKEER TIJDENS DE PINKSTERDAGEN De Burgemeester van Voorschoten maakt bekend, dat in het belang van de veiligheid van het verkeer, het verkeer, met uitzonde ring van voetgangers, op Zondag 16 en Maandag 17 Mei 1937 van des voormiddags 9 tot 12 uur cn zoonoodig ook later, binnen de bebouwde kom der gemeente, als volgt zal worden geleid: Het verkeer uit de richting Leiden, over de Schoolstraat; het verkeer uit de rich ting Veur, over de Voorstraat en Gebroe ders Treubstraat Het verkeer o.a. over de Wijngaarden laan, richting Leiden, over Schoolstraat, Voorstraat en Gebr. Treubstraat, WARMOND BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens een hevig onweer dat zich gister middag boven onze gemeente ontlastte, sloeg de bliksem in een rietschelf staande op het land van den heer Z. in het Oost einde, waardoor brand werd veroorzaakt. De brandweer die vrij spoedig ter plaatse was kon niet verhinderen dat de geheele voorraad riet verloren ging. De .bolgewas sen rondom de schelf hebben veel te lijden gehad van de groote hitte. MET EEN KOFFER IN CHINATOWN Men meldt ons uit Rotterdam: De 36-jarige Italiaan A. M. had in Grie kenland afgemonsterd en aangezien hij blijkbaar slecht met den duce kon opschie ten. besloot hij niet in Italië, maar in Ant werpen of in Holland een nieuw schip te gaan zoeken. In Antwerpen en Amsterdam lukte dat nog niet, maar vol moed kwam hij naar Rotterdam om daar zijn geluk te beproeven. Alvorens zich met ernst op het werk toe te Jeggen, besloot hij eerst wat feest te vieren en daarom trok hij naar de Schie- damsche Dijk, waar hij zich zoo kostelijk amuseerde, dat hij al spoedig van uur noch tijd meest wist. Toen hij zoo ver was, kwam hij In aan raking met een handig koopman, die een en al belangstelling werd, toen de Italiaan hem vertelde dat hij in Katendrecht wilde overnachten. Als dat toch zoo was, dan verzocht hij hem vriendelijk om even een koffer mee te willen nemen en bij een met name ge noemd café af te willen leveren. De Italiaan had een goed hart; hij char terde een taxj en laadde er behalve zich zelf ook de koffer in. Daarna ging hij rijden, maar aangezien hij 100 m verder nog een allergezelligst kroegje zag, liet hij weer stoppen en dronk er nog enkele glaasjes. Het was op deze wijze 2 uur geworden voor en aleer onze Italiaan in Katendrecht aankwam. Het café, waar de koffer moest worden afgeleverd, bleek reeds lang te zijn gesloten en daarom besloot M. maar aan to kloppen bij een boarding house om daar te gaan slapen. Chinatown was echter uitgestorven en op zijn bellen kreeg de Italiaan niet aan stonds gehoor. Intusschen was een agent naderbij ge komen, die het heel vreemd vond. dat een Italiaan 's nachts om over twee met een groote koffer voor een Chineesch boarding- house stond te luiden. Hij vroeg „wat dat moest" waarop de Italiaan zoo goed en zoo kwaad als 't ging vertelde, dat het heelemaal niet moest De agent werd steeds argwanender en vroeg, wat er in den koffer zat, waarop de Ita liaan naar eer en geweten moest mededcc- len, dat hij het niet wist. Nu werd do toestand allerbedenkelijkst De agent gelastte den Italiaan de geheim zinnige koffer te openen. Deze bleek geen sleutel te bezitten. De Italiaan werd meegenomen naar den politiepost en daar werd do koffer open gebroken. Deze bleek een dubbele bodem te bezitten, waarin 8 9 kg ruwe opium Was verborgen. Natuurlijk is de handige koopman niet om zijn eigendom terug gekomen. De Italiaan begrijpt nog steeds niet, waar om hij van Griekonland via Antwerpen en Amsterdam naar Rotterdam moest komen om oiurn te smokkelen. RADIO DISTRIBUTIE DONDERDAG 13 MEI Programma III: 8 Keulen of dlv., 10.05 Droltwlch. 11.05 Parfls'R., 12.20 Brussel VI., 13.2o Keulen. 14.20 diversen. 14.35 Londen R.. 15.20 Keulen, pl.m. 16.20 Deutschl.s., 17.20 Keulen. 19.20 Brussel Fr., 20.20 Berlijn. 21.20 Brussel VI. pl:n. 21.50 Boedapest of dlv., 22.20 Weenenof div^ 22.50 R. Danmark of dlv. Programma IV: SBrussel VI., 8.20 diversen, 9.35 Londen R., 14.35 Droltwlch. 17.20 diversen. 17.40 Droltwlch. 19.30 Sportpraatje d. d. hr J. G. A. Janssen, journalist, 20.— Droltwlch. VRIJDAG 14 MEI Programma III: 8Keulen of dlv., 9.20 di versen. 10.20 Droltwioh, 11.05 Parüs R., 12.20 Brusel VI., 12.50 Parijs R., 13.2o Keulen 14.20 Londen R„ 15.05 Deutschl.s., 15.20 Keulen', 16.20 russel VI., 17.20 Keulen, 19.05 Parlls R., 19.20 Droltwlch, 29.50 Londen It., 21,20 Brussel VI.* 21.30 Brussel Fr. 22.20 Parüs R. Programma IV: 8— Brussel VI., 8.20 diversen, 9.35 Londen R„ 14.20 Droltwlch, 17.29 diversen, 17 40 Londen R., 18.— Droltwlch, 20.G.R D., 20.50 Droitwich. Agenda Donderdag, 13 Mei. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Pinksterconcert Con Amore. Donderdag, 13 Mei. „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. Mei-vergadering 3 Octobcr- vereeniging. De aivond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Mei a.s. (le Pinksterdag) waar» genomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 en P. B. de Mclz, Kamerl. Onneslaan 28, telef. 3553. Maandag 17 Mei (2e Pinksterdag) neernt waar. apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef. 552. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, Williel- minapark 8, telef. 274. A. L O E F F COMMISSIONNAIB IN EFFECTEN Z UID LA N D AAN- EN VERKOOP VAN EFFECTEN Verzilvering van Coupons en Lossingen LAATSTE NIEUWS ONNES VAN NIJENRODE VEROORDEELD Een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest Ook Koning veroordeeld Het Gerechtshof te Amsterdam heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de bekende Onnes van Nijenrodezaak. Het Hof vorklaarde met eenparigheid van stemmen de tenlaste gelegde oplichting bewezen. Betreffende de strafmaat werd overwogen dat verd. reeds geruimen tijd in voorarrest heelt doorgebracht en de hooger beroep behandeling herhaaldelijk door ziekte moest worden uitgesteld. Ook met den ernst van het feit werd rekening gehouden. Het Gerechtshof veroordeelde Onnes op deze gronden tot een gevangenisstraf van één Jaar met aftrek van voorairest (eveneens een jaar). Indertijd heeft de rechtbank Onnes vrijgesproken, waartegen toen de Offi cier van Justitie appèl aanteekende. De straf, thans aan verdachte opgelegd, is conform den eisch van den procureur- generaal, Mr. J. Versteegh. Onnes van Nijenrode heeft zijn straf dus reeds geboet .met het ondergane voorarrest. Ook Koning veroordeeld. Het hof veroordeelde Koning wegens mede plichtigheid aan oplichting tot acht maanden ge'v an g'e nisstra f, even eens met aftrek van de voorloopige hechte nis. Ook hij keert dus niet in de gevangenis terug. Het Hof vernietigde het vrijsprekende vonnis van de rechtbank. Het onderzoek naar de ramn van de „Hindenburg" Is er een propeller gebroken? De commissie van onderzoek naar de ramp van de „Hindenburg" overweegt op het oogenblik vier mogelijkheden naar de oor zaken van de catastrophe, o.a. deze, dat een vleugel van den propeller is afgesprongen en tegen het luchtschip is aangeslingerd, waardoor de ontploffing zou zijn veroor zaakt. De commissie heeft nog eens het wrak be zichtigd en te midden der brokstukken dee- len van een nauwelijks verkoolden vleugel van een propeller gevonden. De deelen zul len door deskundigen aaneengevoegd wor den om na te gaan van welken propeller zij afkomstig zijn. Tevens zullen de voorhan den zijnde fotos nog eens onderzocht worden om te constateeren of alle propellers nog in tact waren toen do Zeppelin tegen den gron.' sloeg. Luitenant Mev van het landingspersoneel heeft verklaard, dat hij bij de landing een metaalklank heeft gehoord cn gezien heeft, hoe hot hek, tusschen den achtersteu rao- 'nrgondel en de staartvin -plotseling omlaag is gevallen. Vervolgens brak er brand uit, wann a een doffe ontploffing volgde. Dc ge- 'iige slemdo overeen met de andere ge- 'moror 'eden van het landingspersoneel, 'at de landing zelf een normaal verloop had. De andere mogelijkheden voor de oorza ken, welke thans onderzocht worden, heci'. de commissie nog niet bekend gemaaku

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6