RIDDERORDEN fteKt «"en DINSDAG ii MEI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 5 DE AFTAPPING VAN HET MAASWATER Voortgezette behandeling van het Hof van Intern. Justitie Belgische verdediging aan het woord Gister is voor het Permanente Hof van Internationale Justitie de behande ling voortgezet van het geschil tus- schen de Nederlandsche en de Belgi sche regeering betreffende de water- aftapping van de Maas. Onder de aanwezigen bevonden zich de minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr Mr. de Graeff, de Belgische zaakgelastigde Baron Ruzette en de oud-ministers Könlg en Marchant. Het woord was thans aan den heer D e R u e 11 e, rechtsgeleerd adviseur aan het ministerie van buitenlandsche zaken, ter uiteenzetting van het standpunt der Belgi sche regeering in deze zaak. De heer De Ruelle ving zijn pleidooi aan met een woord van hulde aan het opmer kelijk talent van zijn tegenpleiter, Prof. Telders. Hij stelde op den voorgrond, dat het hier gaat om het bestaan van het Albert-kanaal en dat men hier te doen heeft met een nieuwe episode in den strijd tusschen de havens van Rotterdam en Antwerpen waarvan de oorsprong teruggaat tot den tijd van de republiek der Vereenigde Ne derlanden. Voor België is dit Albert-kanaal van de grootste beteekenis. Het heeft niet slecht? economische beteekenis, maar ook een be teekenis van den eersten rang voor de ver dediging van België en de handhaving van den vrede in Europa. Het moet een bol werk vormen tegen den terugkeer van de catastrophe van 1914. Nu zal de weder partij wel zeggen: het gaal hier niet om het bestaan van het kanaal als zoodanig maar slechts om een wijziging van enkele karaktereigenschappen van dat kanaal. Dit is echter slechts juist in theorie. Men kan het plan van een kanaal, dat met zorg is vastgesteld en reeds in uitvoe ring is, niet zoo gemakkelijk veranderen als men een verkeerde steen uit een gebouw wegneemt. Gaat men een van de sectie? van het kanaal veranderen, daar waar dat kanaal Nederland raakt, dan vernietigt men het geheel. Waartoe, vroeg pleiter, moet Nederland zich hierbij vergelijken met een kleinen jongen? Juist op het punt van de waterwegen is Nederland buiten gewoon begunstigd. Terwijl het bij het tractaat van 1863 al leen ging om de voeding van de water wegen in het gebied beneden Maastricht, zou indien het standpunt van Nederland in deze opging, het geheele Belgische grond gebied in één servituut worden opgenomen ten gunste van de haven van Rotterdam. Dat is een niet aannemelijk standpunt. Trouwens door het Julianakanaal, dat ove rigens niet is voorzien in het tractaat van 1863, heeft Nederland zijn economisch even wicht reeds hersteld. Wat was de toestand in 1863, toen het Verdrag tot stand kwam? Wat was het doel, in 1863 ntgestreefd? Men had op het oog de verbetering van de scheepvaart in de grensmaas door onderlinge overeen stemming, als uitvloeisel van de vredes- gedachte, neergelegd in het scheidings- tractaat van April 1839. De heer Delmer aan het woord Vervolgens sprak de heer Delmer, secretaris-generaal van het Ministerie van Openbare Werken te Brussel, over de rede nen, die België er toe hebben gebracht de aanleg van het Albertkanaal als noodzake lijk te beschouwen en over de waterstaat kundige toestand in het gebied waardoor de kanalen loopen. Spr. wees er op dat België altijd met de meeste nauwgezetheid de tractaten heeft nageleefd en zich aan de regelen van het internationaal recht gehouden. Het Albert- kanaal wordt, eenvoudig aangelegd, omdat er goede moderne scheepvaartverbindingen moeten zijn tusschen het industriebekken van Luik en de haven van Antwerpen. Weliswaar kan men van Luik door de Maas en de verdere Nederlandsche water wegen naar Antwerpen komen, maar dit Is een weg van 320 K.M., terwijl de nieuwe verbinding slechts 105 K.M. lang is, zoodat de reis tot één derde wordt verkort De aanleg van het Albertkanaal heeft 'allereerst plaats om het evenwicht te hand. haven tusschen Rotterdam en Antwerpen en om te voorkomen dat het vervoer zich van Antwerpen over Rotterdam verplaatst. Voorts was er de noodzaak om in het be lang van de ontwikkeling der industrie de verbinding tusschen het kolengebied van Sembre en Maas en de zee te verbeteren. Ten slotte was er de noodzaak van de ver sterking der verdediging van de oostgrens ,van België. Hierna behandelde spr. de middelen om de kanalen tusschen Luik en Antwerpen van het benoodigde water te voorzien. Hiermede ging de geheele middagzitting heen- Kerk en N.S.B. Mededceling in strijd met de waarheid Men schrijft ons van bevoegde zijde: Onlangs is een extra-nummer van Volk en Vaderland versohenen met de can- didaten van Mussert voor de Tweede Ka mer. In de toelichting kon men o.a. lezen* „Hoewel onze Beweging van 6ommige kerkelijke leioers niet die steun en waar deering ondervindt, waarop ze recht heeft, zijn er ook kerken ,waar onze leden niet de minste moeite ondervinden. Hieronder valt ook de Christelijk Gereformeerde Kerk \an Amersfoort, waarvan onze ka meraad Spelt een trouw lidmaat isl" Deze voorstelling van zaken is met do waarheid in strijd. ..Kameraad" Spelt is on huisbezoek door de opzieners der gemeente Amersfoort ernstig vermaand, en of hij nog lang een trouw lidmaat dezer Kerk zal zijn, hangt af van zijn vroeger of later bedanken voor de ..beweging". Het is absoluut gelogen dat mijn geloofs genooten, de Chr. Geref., zoozeer met de N. S. B. zouden zijn ingenomen, dat zij de naam van hun kerkgemeenschap stilzwij gend door deze partij als reclame voor de komende verkiezingen zouden laten gebrui ken. Kiezers! nu «veet gij ook hoe Mussert en de zijnen voor de waarheid strijden met leu gens en inpinuaties- Gij weet nu ook. dat gij op 26 Mei de waarheid dienen kunt., als gij niet doet wat Mussert zegtl Vijf jaar strijd voor veilig verkeer Jaarvergadering van den Bond te Utrecht In het Jaarbeursgebouw te Utrecht werd de vijfde algemeene vergadering ge houden van het Verbond van Vereenigin- gen voor Veilig Verkeer onder voorzitter schap van Mr H. A. Baron Schimmelpen- ninck v. d. Oye te Bloemendaal. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. J. Wijngaarden v. Rees liet gunstige geluiden hooren. Het maakte ge wag van de pogingen welke overal in het werk gesteld worden om ook het kind de verkeersregels bij te brengen. In Hilversum en Bussum werden afdee- liingen opgericht die zich aansloten bij den Bond. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van f 12.400. Beide jaarverslagen, zoowel van secretaris als penningmeester werden goedgekeurd. De hceren H. J. van Dijk (Groningen) en L. Hennen (te Heerlen) werden in het be stuur herkozen. Besloten werd ook dit jaar rem- en licht- dagen voor wielrijders te organiseeren. Ook voor het jaar 1938 werd besloten Het Verkeersboekje uit te geven. Na een aangename gedachtenwisseling in verband met enkele voorstellen van afdee- lingen, werd een gemeenschappelijke koffie tafel genuttigd. Des middags werden nog enkele verkeersproblemen aan de orde ge steld en de vraag besproken wat het Ver bond in het komende jaar doen moet om 't aantal ongelukken te doen afnemen. Ook hier bleek weer dat vooral de jeugd onder richt zal moeten ontvangen. In vele plaat sen van ons land is het reeds zoover, zoo dat het Veihond met goeden moed het ko mende vereenigingsjaar ingaat. SCHOOLJUBILEUM OP TEXEL Herdenking zonder feestvreugde Het plan bestond het vijftigjarig bestaan der Christelijke School te Oosterend op Tessel feestelijk te herdenken met de leer lingen der school, de oud-leerlingen, de ouders en het personeel dat in de loop der jaren aan de school werkzaam is geweest. Hierin is plotseling wijziging gekomen door het sterfgeval, waarvan wij Zaterdag mel ding maakten. Sedert half Januari had de heer W. Bakker W.Lzn., vanaf 1903 onder wijzer aan die school, ziekteverlof; tot her stel van gezondheid was hij begin Mei naar elders gebracht, doch reeds Woensdag voor Hemelvaart nam God hem weg uit de breede kring der vrienden en familie en uit zijn werk. Tengevolge daarvan werd het kinder feest uitgesteld en kreeg de herdenkings avond heden slechts een sober karakter: maar al worden de medewerkers weggeno men, het werk Gods blijft. Het werk Gods. Ook van deze school geldt, dat wat bij menschen onmogelijk was door Gods hand tot stand gebracht werd. Op 11 Maart 1883 dus lang voor er sprake was van subsidie kwamen enkele mannen bijeen om de mogelijkheid van Christelijk onderwijs te bespreken: de vereeniging werd opgericht en het bestuur gekozen. Een echt Tesselsche combinatie: P. Bakker Pzn., voor zitter; P. Plaatsman J.bz--., secretaris; G. Vlaming, penningmeester; W. A. Eelman, A. Bremer, C. Saris, C. Kooger, Jb. Daalder en S. Dros. Ds. Klaassen werd eere-voorzitter. En toen begon het werk. De kleine Gere formeerde Kerk was niet bij machte het stichtingskapitaal bijeen te brengen. Dus begon men een bedeltocht door het land: al liet de eigen kring zich niet onbetuigd. Het geen daaruit blijkt, dat later jaar op jaar de Unie-collecte 400.soms ruim f 500. opbracht. En dat voor een school, welke 1 April 1887 werd opgericht met 47 leerlingen, later uitgroeide tot bijna 100 en thans weer De Chr. School te Oosterend, die heden jubileert. Links: de heer H. P. Bolt. hoofd der School; rechts de heer Joh. A. Eelman, voorzitter der Schoolvereeniqing. Officieele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Benoemd la tot ridder ln de Orde van Ora Naasau, mej. J van Llemt te Haarlem; li tot officier ln de Orde van Oranje-Naasau, A C Kolff te Delft. Toegekend ia de aan Orde van Oranje-Nasaau verbonden eere-i daille, ln geud, aan H Dekker te Utrecht, in zilver, aan H Wüna te Kampen Fa. VAN WIE LIK 9 NOOEDEINDE DEN HAAG Telefoon 112246 bö de Kon. Militaire Academie. CONSULATEN De heer Ttaoa. E Kettlewell ia bei vlce-conaul der Nederlanden te Goc bezwaar van 'a landa schatkist OCTRÖOIRAAD zün bö den Octroolraad: tot lid, Ir «-«•• *~t hoofdingenieur, ir G ambten. Ie kL J Chr Benoemd is tot pl.v. lid v Beroep voor de Dir. Bel. te I ben te Breda, VISSCHERIJ-INSPECTIE Maandag werd aan den overweg aan de Albatrosstraat te Utrecht We eerste via duct geplaatst, welke deel uitmaakt van de groote spoorwegwerken. Binnen af zien- baren tijd zullen de treinen hoog boven de huizen rijden, hetgeen aan het stads beeld ongetwijfeld een geheel ander aspect zal geven. Meerdere viaducten zullen binnenkort geplaatst worden zoodra de noodige steunen zijn aangebracht. 92 leerlingen telt. Een getal, dat iets grooter kon zijn, wanneer alle ouders van Christe lijke levensovertuiging hun kinderen naar de Christelijke school zonden. Niet alleen uit de naaste omgeving, ook uit de omliggende dor pen. De school telt slechts 3 bus-kinderen uit Eierland en de Cocksdorp. Het eerste hoofd was R. Jansma, die zijn opleiding bij den bekenden schoolman Jansen van Rijssen had genoten en tot 1900 te Oos terend bleef. Op hem volgden A. Schoneveld, J. Pool, C. Lievaart en sedert 1927 het tegen woordig hoofd H. P. Bolt, die thans bijge staan wordt door de dames W. Roepman en T. Vlaming Kd., de laatste in tijdelijke dienst in de plaats van den pas overleden onder wijzer W. Bakker. Vooral onder de krachtige leiding van het eerste hoofd, die alleen volgens het „libe rale" schooltoezicht minstens dezelfde resultaten bereikte als de openbare school met drie leerkrachten en minder leerlingen, groeide de school uit voorzoover dat mo gelijk was. Pas na tien jaar kreeg hij hulp van een kweekeling en in 1898 kwam de eerste onderwijzer in vaste dienst. Bijna van het begin af tot 1927 toe gaf Mej. J. Bakker (dochter van den voorzitter) onderwijs in handwerken. In 1899 werd een tweede lokaal bijge bouwd; toen de school veertig jaar bestond kwam een geheel nieuw modern schoolge bouw tot stand; het oude doet thans dienst als vereenigingslokaal. Hedenavond heeft de secretaris van bet bestuur, de heer C. Timmer Jzn. een over zicht van de geschiedenis der school gege ven; het gewaagde van menschelijke tekort komingen en offervaardigheid, maar bovenal van Gods rijke gunst, die zijn werk ook hier in stand hield. En zoo kon er, ondanks droefheid, de tcon van dankbare vreugde heerschen, want de menschen gaan, maar God houdt zijn v/erk in stand. En daarom was de toon: Gij toch, gij zijt hun roem, de kracht van hunne kracht; Uw vrije gunst alleen wordt d'eere te-gebracht. BOND VAN CHRISTELIJKE CRUKKERSPATROONS Men schrijft ons: Deze Bond hield vorige week te Utrecht onier leiding van den heer H. Diemer zijn jaarvergadering. Bij den aanvang van de bijeenkomst ver kreeg de heer A. van Haeringen te. •Gravenhage het woord, om den bondsvoor zitter hartelijk geluk te wenschen met het feit, dat deze op 1 April j.l. 25 jaar had gefungeerd als Directeur van het Rotter dammer-bedrijf. De heer Diemer had dezen dag stil willen laten passeeren. doch op den dag zelf was het feit ruchtbaar gewor den. Het bestuur kon toen des avonds laat nog voor een bloemenhulde zorgen. Op dezen dag echter wilde het bestuur uitspre ken, dat het zich zeer verheugde over het bedrijfsbeleid van den heer Diemer. Doch voornamer achtte hert heden, te wijzen op het gevolg voor de drukkers in Nederland. De heer Diemer heeft zich een vooraanstaande plaats veroverd in dc bedrijfsorganisatie en daarin het belang van patroons en gezellen ongemeen ge diend. Gewezen werd op het werk in de Centrale Commissie en het Pensioenfonds. Dit werk gaat ver buiten de grenzen van den Christelijken Bond. doch in de eigen organisatie trekt de beginselband buiten gewoon. God heeft den levensweg van den voorzitter zóó geleid, dat deze aangenaam is bij de vakgenooten, en niet het minst natuurlijk bij de geestverwanten. Den heer Diemer werd toegewenscht, dat hij nog lang zijn kracht onder den zegen des Heeren mag wijden aan bedrijf en aan collega's. Als een eenvoudige herinnering werd den voorzitter daarna aangeboden het boekwerk .Twintig duizend citaten". De heer Diemer was zeer verrast door deze hartelijke huldiging, waaraan de ver gadering spontaan had deelgenomen. Het werk in een bedrijfsorganisatie zag hij als een beginselwerk. Zonder dezen arbeid, die voortspruit uit de Christelijke levensopvat ting, zou, oordeelde hij, een revolutie der maatschappij niet te keeren zijn. Of een revolutie, als een gevolg van de leer van den klassenstrijd, óf een, veroorzaakt door de nieuwe richting, die den Staat stelt boven de Maatschappij cn boven Godde lijke geboden. Het onderhouden van de twee groote geboden. God lief te hebben uit het geheele hart en den naaste als ons zeiven, moet den Christen drijven tot sa menwerking van patroons onderling en daarna gezamenlijk met de arbeiders. Dat in deze vijf-en-twintig jaren spreker in vele gevallen is komen te staan boven personen en partijen in de bedrijfsorganisatie, is aan Gods ondersteuning te danken. Daarbij is het verkeeren te midden van dit bestuur en van de leden een groot voorrecht. De betrekkelijk kleine Christelijke Bond is al tijd geweest een krachtige hulptroep tot het bewaren van den vrede in den kring van alle georganiseerde bedrijfsgenooten in ons land. Het geschenk werd dankbaar aanvaard, en te meer, nu het kon worden aangeboden door den vriend van zooveel iaren terug, den heer A. van Haeringen, die na een langdurige ernstige krankheid door God weer genoegzaam is bekrachtigd, om opnieuw te kunnen meewerken. Od verzoek van den heer Diemer hebben daarna alle aanwezige leden hun handtee- kening geplaatst in het boekgeschenk. De dag werd verder gevuld met de be spreking van onderscheiden bondsbelan- gen. De aftredende bestuurders. H. Diemer en R. L. Haan, werden met algemeene stemmen herkozen. De jaarverslagen wer den goedgekeurd en het Agendum van de vergadering der Federatie van Werkgevers organisaties in het Drukkersbedrijf, van de Christelijke Bond een der drie dev> len uitmaakt, besproken. De vergadering van de Federatie wordt Dinsdag 11 dezer gehouden. Ten opzichte van liet verzoek van het ProL Christelijk Werkgeversverbond, om den Drukkersbond te doen aansluiten werd besloten, op een volgende bijeenkomst het bestuur van het Verbond gelegenheid worden gelaten. te geven, dit werk nader toe te lichten en op gerezen bezwaren te antwoorden. In den namiddag hield mr. P. Borst uit Amsterdam, economisch adviseur der Federatie, een referaat over het onder werp: „Perspectieven in de verhouding tot het ongeorganiseerd bedrijf". De deskun dige spreker slaagde erin, de vergadering door zijn, op maatschappelijke en ethische gronden steunend betoog te boeien. Een breedvoerige bespreking bracht nog veel verduidelijking aan. was het, alles té zamen, een goede dag voor den oudsten Chr. patroonsbond in Nederland. Werkverschaffing en Steunverleening Geen circJaire over stopzetting aan Gemeentebesturen verzonden Wel woidt een onderzoek ingesteld Op vragen van den heer Drees betreffen de het tijdelijk stop zetten van werkver schaffing en steunverleening heeft Minister Slingenberg geantwoord: Een circulaire waarin aan gemeentebestu ren in overweging wordt gegeven om de werkverschaffingen en de steunverleening van 5 Juli tot 25 September a.s. geheel stao te zetten is niet verzonden. De Minister wenscht het volgende mede te deelen: Evenals vorige jaren zal ook dit jaar door de rijksinsperieurs voor de werkverschaf fing worden nagegaan of en in hoeverre in bepaalde gemeenten de werkverschaffing en/of de steunverleening gedurende eeni- gen tijd in de zomermaanden geheel of ge deeltelijk zou kunnen worden stopgezet Waar dit Jaar voor het eerst na een aantal jaren van voortdurende stij ging de werkloosheid niet onbelang rijk daalt, is de Minister van mee ning, dat er dezen zomer in een aan tal gemeenten inderdaad aanleiding zal kunnen zijn om de werkverschaf fing en/of steunverleening gedurende eenigen tijd te beperken of stop te zetten. Bij de zich in vele streken des lands ver- toonende opleving in het bedrijfsleven en de daarmede gepaard gaande uitbreiding der normale werkgelegenheid, is het stre ven van den Minister er op gericht te be vorderen dat de arbeiders zooveel mogelijk werk >n het vrije bedrijf zullen vinden, in sommige gevallen vormt, vooral geduren de de zomermaanden werkverschaffing een beletsel, althans een rem voor de ar beiders om vrij werk te zoeken. De Minister heeft aan de rijks-inspec teurs opdracht gegeven om de hierboven ver melde mogelijkheden zorgvuldig en met groote voorzichtigheid na te gaan en tel kens overleg te plegen met de betrokken gemeentebesturen. Aangezien het hier geen voorziening van algemecnen aard betreft noch ook een wij ziging in het algemeen beleid is er geen aanleiding om met contactcommissies over leg te plegen. Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" De „Johan Maurits van Nassau" die op 7 Mei van Willemstad is vertrokken zal op 19 Mei in Ponte Delgade aankomen en op 21 dezer vandaar vertrekken. Het schip zal op den 25sten in Straat Gibraltar aanko men. TEWATERLATING MOTORTRAWLER A.s. Woensdagmiddag 5 uur zal op de Scheepsbouwwerf 's Lands Welvaren te Vlaardingen de tweede motortrawler, ge bouwd voor Engelsche rekening, water Tuinbouwsteun 1937 Reeds thans de eerste voorschotuitkeering Bij beschikking van 28 April j.l. heeft de Minister van Landbouw bepaald, dat de volgende steunbedragen per 100 kg. zullen worden uitbetaald: Deensche witte kool 1 Jan.—31 Jan. ƒ0.50, 1 Febr.—28 Febr. 0.60, 1 Mrt—28 Mrt 0.70. Gele bewaarkool 1 Jan.31 Jan. 0.60, 1 Feb.—28 Feb. 0.70, 1 Mrt—28 Mrt 0.80. Roode bewaarkool 1 Jan.31 Jan. 0.70, 1 Feb.—28 Feb. 0.80, 1 Mrt—28 Mrt 0.90. VAN ONZE ADVERTEERDERS CHRISTELIJK VACANTIEHUIS OP AMELAND De vereeniging tot stichting en instand houding van gebouwen voor Chr. belangen op Ameland heeft aan de Badweg te Nes een Chr. Vacantiehuis gesticht. Dit gebouw dient zoowel voor pension (er is plaats voor een 50-tal gasten) als voor ontspanningsgelegenheid voor alle badgas ten, die een Christelijk milieu zoeken, ter wijl het bovendien Zondags beschikbaar ge steld wordt voor kerkdiensten, die met medewerking van de Geref. Kerk te Hollum (Ameland) in het seizoen elke week 2 maal gehouden worden. Ameland is schoon Ameland is gezond Ameland is rustig. Het strand is lang en breed. De duinen zijn ongerept en zeer hoog, waarlansrs en waardoor heerlijke wandelingen een gezon de on'spanning geven. Het bosch dat aan de Badweg verschil lende ingangen heeft, wordt meer en meer een groote attractie, en geeft op de toppen der duinen in dit bosch heerlijke ver gezichten. Wanneer zich tijdig gasten aanmelden is het de bedoeling om het Chr. Vacantiehuis (pension) vóór Pinksteren te openen. De vereeniging die de stichting van dit gebouw heeft ondernomen ten bate van het geestelijk en stoffelijk welzijn der badgas ten. heeft hiermede belangrijke financieele verplichtingen op zich genomen. Ons Christelijk publiek wordt opgewekt dit werk te steunen, ook door een bezoek aan dit mooiste van de Wadden-eilanden, maar gaarne ook door financieele medewer king in de vorm van giften en contributies. Het adres voor het Chr. Vacantiehuis ROFFELRIJMEN WELKOM, VOS! de Vrijwillige lekomen machti- hulp te verlee- U las natuurlijk in de krant Het korte nieuwsbericht Dat in Den Haag de V.O.S., De Fos is opgericht. De vliegsport in pns vaderland Nam een enorme vlucht. De vraag was maar: wat nut heeft het Dat zwieren door de lucht? Is onze vliegsport enkel maar Een kostelijk vermaak, Of heeft de vliegsport wezenlijk Een tastbaar doel, een taak? De vlotte vliegers hebben zich Ook deze vraag gedaan, En in de V.O.S., de Vos, Treft u het antwoord aan: De vliegers willen nuttig zijn Bij ziekte en gevaar; Bij schipbreuk en bij watersnood Staan nu de vliegers klaar. Zij willen, als de overheid Hun hulp vraagt in de nood, Bewijzen: onzer vliegers moed En durf en kunst is groot. Zij willen zijn, wanneer het span De kerels van stavast Die helpen als ons vaderland Door rampen wordt verrast. De stichting van de Vos bewijst Opnieuw dat door de sport De oude moed in 't jonge bloed Op peil gehouden wordt. (Nadruk verboden) LEO LENS (pension) is D. B. Eerdmans te Bolsward. die steeds gaarne bereid is alle gewenschte inlichtingen te geven. GOUDEN SCHOOLJUBILEUM OP TEXEL De Chr. School te Oosterend op Texel be staat heden vijftig jaar. In verband daarmee geven we een foto (van L. Bakker W.L.zn. aldaar), welke gemaakt is bij het 25-jarig jubileum in 1912. Op de foto ziet men bijna allen, die in de loop der jaren aan deze school gewerkt hebben. Van rechts naar links: W. Bakker W.L.zn.t toenmaals reeds geruimen tijd onderwijzer en die het bleef tot de vorige week, toen hij op bijna 56- jarige leeftijd is overleden; W. v. d. Heid" hoofd der Chr. school te Britsum, thans met langdurig ziekteverlof; A Schoneveld, tij dens het jubileum hoofd der school, daarna te Nieuwveen, thans overleden; R. Jans ma, het eerste hoofd der school, daarna hoofd der openbare (christelijke) school op Urk. thans overleden; J Pool, na den heer Jansma hoofd der school, daarna voor de tweede keer hoofd der Chr xdiool te Rocwan- je, thans rustend; K. A k de eerste on derwijzer aan de school op Texel, thans chef redacteur van „De Rotterdammer".

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5