*lieumr (ümirnnt UPBUl Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Afwachten en verwachten DE STEMBUS EEN GETUIGENIS AMELAND-NES abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 6080 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 8 MEI 1937 18e Jaargang Sibrrtenttepriptn: Van t tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 EJke regel meer0-45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 Tusschen Hemelvaart en Pinksteren Toén Jezus voor de laatste maal met zijn discipelen vergaderd was, beval Hij hun, dat zij van Jerusalem niet scheiden zouden, maar verwachten de belofte van den Vader, die gij. zei Hij, van mij gehoord hebt; want zij zouden met den Heiligen Geest gedoopt wor den. niet lang na die dagen. Nadat Jezus daarna voor de oogen der jongeren ten hemel was gevaren, keerden zij weder naar Jerusalem en bleven daar afwachten en verwachter, tot de Pinksterdag. Dit wachten op God en zijn heil werd niet beschaamd, zij ontvingen den Heiligen Geest en gingen daarna in 's Heeren kracht de wereld in ter vervulling van hun heerlijk Aposto laat. In onze dagen hoort men vaak spre ken van het leeken-apostolaat, dat on danks zijn roomsche klank door elk Christen kan en moet worden beoefend, al noemen wij het liever het ambt aller geloovigen en dus zouden kunnen spre ken van het apostolaat aller Christe- nen. De vraag drong zich aan ons op of wij deze taak in de dagen van verkie zingsactiviteit niet op bijzondere wijze te vervullen hebben? Niet natuurlijk in dien zin, dat wij maar lijdelijk zouden afwachten wat de stembusuitslag ons brengen zal, maar wel zóó, dat wij af wachtend de zegen Gods op ons werk de verwachting van anderen ook heen- wijzen naar wat hooger is dan wel vaart en stoffelijke vooruitgang; m.a.w. dat wij bizondere zorg besteden aan de geestelijke inslag van onze verkie zingspropaganda. Wanneer wij niet zelden met plichtmatige ijver kennis nemen van de vele verslagen van goed- en minder goed-geslaagde vergaderingen onzer naaste geestverwanten, dan rijst bij ons zij het met schroom wel eens de vraag of menig spreker niet al te veel in het negatieve vervalt en wat al te veel aan afbrekende critiek doet? Ja, we twijfelen er aan of de rechte toon wel getroffen is, wanneer we le zen, dat de spreker in zijn vurig plei dooi „finaal afrekende" en derge lijke uitdrukkingen meer met onze tegenstanders. Loopen wij zóó geen ge vaar, dat wij te veel aan de personen tegenover ons, te weinig aan hun be ginselen en veel te weinig aan onze eigen beginselen denken? Het spreekt vanzelf: bestrijding van dwalingen, weerlegging van onwaarhe den, veroordeeling van booze beginse len is absoluut noodzakelijk. En zelfs valt er zoo nu en dan niet aan te ont komen, om een bepaalde persoon, die zich wegens zijn hoovaardij belachelijk maakt, desnoods in het zonnetje te zet ten, of fel te striemen den redenaar of schrijver, die de waarheid verdraait of verduistert en demagogie bedrijft. Dat alles kan zelfs plicht zijn en ook wij onttrekken er ons niet aan. Maar wij mogen niet vergeten, dat het slechts één kant, niet. de mooiste en meestal ook niet de beste, van onze actie is. Dat moet altijd de positieve zijde zijn. Echter, hoe vaak schieten we daarbij tekort. Hetgeen ons waarlijk niet ver baast, omdat bestrijding in de regel zooveel gemakkelijker is dan uitsprei ding van eigen beginsel en van de be- teekenis daarvan voor het leven. Want dat vraagt studie en zelfovergave. Toch wordt dit van ons geëischt om verschillende redenen. Ten eerste, laat ons dat ook maar zeggen, is het niet taktisch in negati visme te vervallen. We kunnen het aan alle kanten om ons heen zien wie enkel aan afbraak doet en van critiek leeft, verliest na langer of korter tijd zijn in vloed op de massa. Deze begrijpt vroeg of laat, dat wie enkel critiseert zelf wel geestelijk arm moet zijn en niets heeft aan te bieden. Vooral, omdat afbreken de critiek een climax moet vertoonen en dus zoo licht in schelden en laster overslaat, zal men belangstelling blij ven trekken. En gelukkig, ook daarvan keert een geestelijk gezond volk zich af. Het zal ons niet verbazen, wanneer van deze waarheid bij de komende stembus iets zal blijken aan de parasi- teerende splinterpartijtjes. De tweede reden is, ze ligt in de eerste opgesloten, dat deze negatieve politiek ons zoo licht verleidt tot hef tige aanvallen op hen, die geestelijk toch zoo heel dichtbij ons staan en willen buigen voor hetzelfde Word. Wij prediken geenszins een geeste lijke weerloosheid; een zakelijke bestrij ding van positieve misvattingen bij mede-belijders mag niet achterwege blijven. Maar wanneer zij, die wij naar de aard der liefde broeders moeten noe men, niet schromen lasterlijke voorstel lingen te geven van ons staatkundig streven en het gebeurt helaas dan staat sterk, die zwijgt. Doch laten wij ons dan ook benaar stigen om niet in hetzelfde kwaad te vervallen. En zoo komen we tot het derde motief. Wanneer wü het negatieve systeem afwijzen en positieve progaganda wil len voeren, dan noopt dit ons tot zelf onderzoek en verdieping van ons staat kundig belijden. Dan zijn we als 't ware gedwongen om wijsheid, inzicht en levensmoed te begeeren van Hem, die al deze dingen schenken kan. Dan zullen wü er ons ook van bewust wor den, dat economische opleving en stof- felü'ke welvaart waardevolle goederen zyn, waarvoor we met inspanning van alle krachten mogen en moeten streven maar we zullen ze steeds in hooger licht moeten zien zal onze taxatie niet met de Schrift in strüd komen. Slechts dan, en ziedaar het laatste motief, dat wü ditmaal aanvoeren, kun nen wü tot onze naasten gaan met de boodschap, dat wü een staatkunde na streven, welke alles omvat, wat een mensch noodig heeft. Het wordt hon derd keer gezegd, doch misschien hon derd min één keer vergeten, dat de ware verkiezingspropaganda daarin be staat, dat wij een levend en op zijn pas ook een sprekend bewü's zijn van de heilige, eeuwige beginselen welke wü bel den. De stembus-uitslag van 26 Mei a.s. een iegelük haaste zich zü'n plicht te doen! kan van geweldige beteekenis zijn voor de economische ontwikkeling van onze maatschappij en kan beslis send z;jn voor de grootste staatkundige problemen; maar de geestelijk-g< dienstige gevolgen zullen daar steeds ver boven uit gaan. De politiek heeft veel te doen met de vragen van de dag over brood en klee ding, levensvrijheid en levensblijheid; maar op de geestelü'ke fundeering komt 't toch voor alles aan. De groote vraag is en blü'ft: zal de Christelijke levens sfeer in Nederland beschermd of ver scheurd zullen de Christelü'ke grond slagen van ons volksleven bewaard of ondermü'nd worden; zal de regeering zich gebonden weten aan 's Heeren or dinantiën of zal menschelijke wü'sheid het beslissende woord spreken? Deze vragen kunnen alleen een beves tigend antwoord krijgen, wanneer wü met Jezus' discipelen omhoog zien naar den hemel, waar onze Koning zit, die onze Goddelijke Leidsman is en wan neer wü wachten op Zü'n Geest. Dan zullen wü ons stembus-apostolaat oefe nen Hem ter eere en tot heil van land en volk. rN r* C I—.', L«/sl J 1 van het Prov. Comité. Er ging een geweldig Dr Colijn in Gelre s hoofdstad gej,uich en applaus op. Be klop op het volksgeweten Weer in volle kracht (Van onzen Amhemschen redacteur) Nog een spreekbeurt meer In de tourjiee van Dr. Colijn was nu de Geldersche hoofdstad aan de beurt 't Zou de laatste spreekbeurt zijn die in Gelderland wordt vervuld, maar dat ia naar alle 'waar schijnlijkheid niet zoo. Dr. Colijn heeft zich bereid verklaard om ook nog naar E d e te ga^n en dat zal ver moedelijk geschieden op Maandag 24 Mei, des middags, als de laatste spreekbeurt des avonds te Amersfoort vervuld zal worden. Ede is met dit besluit natuurlijk zeer in eenomen en men heeft aldaar onder de leuze „Het laatste appèl" een groote actie opgezet. Als plaats voor samenkomst zal bij gun stig weer de prachtige openlucht-vergader- plaats „de Eder Kuil" gekozen worden en daar zal een bezoek van 4 5000 menschen gemakkelijk kunnen worden afgewacht en het aantal bezoekers kan opgevoerd worden tot 6 a 7000 als het noodig mocht blijken. Maar nu Arnhem Door dit besluit werd Arnhem eenigszins verlicht, want de toevloed was zoo groot dat c.e beide vergaderplaatsen, de groote zaal van „Musis Sacrum" en de Oosterkerk bij lange na niet toereikend waren om de belangstellenden te bevatten. Zelfs na de aderlating op Ede was de ruimte veel te klein. In allerijl werd in de laatste uren ook de tuinzaal van Musis Sacrum nog ingericht, zoodat nog een paar honderd plaatsen meer beschikbaar waren. Alzoo kwamen er gisteravond weer -.000 menschen onder het gehoor van den minis ter-president. Dr. Colijn arriveerde tegen den avond te Arnhem en dineerde ten huize van den Commissaris van H. M. de Koningin Mr. S. Baron van Heemstra In de anti-ohambre van Musis-sacrum waar het eerste gedeelte van de rede werd uitgesproken werd Z. Exc. ontvangen door het moderamen van het Prov. Comité de heeren C. Smeenk, te Arnhem, A. Wiersinga te Arnhem, Mr. A. v. d. Deure te Bennekom, J. N. v. Munster f* Arnburn e* B. Go*ker te Apeldoorn. In de zalen Reedis vroeg maakten velen zich op om voor zich een plaatsje te verzekeren. Tegen zes uur groepten de menschen al voor Musis samen en nog geen kwartier later stond een groep van wel 50 personen in de rij te wachten. Sommigen hadden zelfs vouwstoel tjes meegebracht en vonden een zitplaats. In de Oosterkerk was het niet minder druk. Intusschen had men binnen niet stil ge zeten. In de zaal van Musis hingen leuzen die de politieke strijd demonstreerden van Groen en Kuvper en Colijn. Groen en bloemen, oranjedoek en vlaggen herschiepen het podium in een lusthof. Te midden daarvan zou de leider straks spre ken. De Oostenkerk, waar plaatsruimte ont brak voor een breede versiering, had men de kansel in de bloemen gezet De spanning in de zalen steeg, naar mate de klok het uur van 8 naderde. Vijf minuten voor 8 steeg plotseling de zaal want de deuren die zich ontsluiten moesten voor Dr. Colijn, gingen open. Daar zou hij zijnmaar oe deuren sloten zich weer even snel, want 't was een vergissing Klokslag 8 uur verscheen Dr. Colijn op het podium, vei^ezeld van het moderamen Met i i sprong De heer Smeenk sprak het openings woord. Deze wees op de geweldige taak die onzen minister-president op de schouders rust, en waarvan de geheime kracht der ver vulling zit in het zich vastklemmen aan de openbaring Gods. En toen kwam Colijn. Op een zeer bijondere wijze. Niet om het geweldig applaus dat opging maarhij sprong in de cat.heder. Nu is dat zooveel bijzonders niet, dat een spreker met een wipje de verhooging van het spreekgestoelte opgaat, maar hier is een 67-jarige, die voor een versleten grijs aard wordt uitgemaakt door menschen van een bepaalde geestelijke richting; hier is de man die nog twee ministeries leidt en daarbij de leider der heele regeering is en die het presteert om in 18 dagen 31 spreek beurten bovendien te vervullen. Hij springt nog het spreekgestoelte in. Ja waarlijk: de socialist die zei: „Hij staat nog drie kerels", had het niet mis. De stembus heelt belangstelling Dr. Colijn begon zijn redevoering met erop te wijzen, dat de voorloopige indruk bij zijn 31ste spreekbeurt is, dat de belangstelling voor deze verkie zing grooter is dan hij ooit heeft be leefd. Dat geldt niet alleen de samen komsten waar Spr. hel woord voert, maar ook van verschillende andere partijen. Noodig is het niet, aldus Dr. Colijn, dat ik het land inga. Ik ben geen on bekende (gelach) en ik behoef mij niet te presenteeren, maar het is wel goed eens recht te zetten hetgeen in den loop der jaren scheef getrokken is. De geheele rede van den spreker werd nu gegroepeerd om de twee gedachten: Wat achter ligt en wat voor is. Roerend schoon was ditmaal de klop op het volksgeweten en het beroep op het Christelijk nationaal besef in ons volk. Daarin zit het vaste en onbeweeg lijke, de zekerheid dat we het woord van God hebben. VALKENBURG (L.) Hotel „FRANSSEN" Het bekende Hotel ter plaatse Bondshotel A.N.W.B.KN.A.C. Telefoon 3C LIFT 80 Kamers met k, en w. str. water. Prachttuin Pensionprijs 3V2 gld. VRAAGT PROSPECTUS HOTEL PENSION HOFKER TELEFOON No. 2 (dag en nacht). Oudste, mooist gelegen familie-hotel van het eiland. Stroomend water. Eigen rijpaarden. Pensionprijs volw v.af 2.50. Vraagt prosp. HOTEL PRINSES JULIANA VALKENBURG (L.) Tel. 8 Modernste Hotel ter plaatse Waartoe de verwording heeft geleid heeft ieder gezien. Keer weer terug, keer weer terug, klonk spr.'s herhaalde roep. Deze stem bus zij een getuigenis dat terugroept tot de grondvesten van ons volk. waar- Op het heil gebouwd kon worden. Kom terug, kom terug! Het eerste deel, de terugblik, van deze rede werd in Musis Sacrum" uitgesproken en dit werd overgebracht naar de Ooster kerk; het tweede deel, de vooruith'-k, werd in omgekeerde volgorde uitgesproken en overgebracht In de Oosterkerk sprak de heer J. N. v. Muns'er een geestig welkomstwoord. Dr. Colijn 'eindigde, nadat het Lutherlied staande gezongen was met een kort en vu rig dankgebed. Dr. Colijn te Breda Reeds 2500 kaarten verkocht Op 15 Mei a.s. hoopt Dr. Colijn te Breda zijn rede uit te spreken. Reeds geruimen tijd geleden heeft het bestuur der A. R. Kieskring Centrale „Tilburg" beslag gelegd op de grootste zaal welke in Breda aan wezig is, nl. „Ge-b. Concordia", welke 1500 menschen kan bevatten. De toeloop was echter al dadelijk zoo groot dat naar ei tweede vergadergelegenheid moest wordi uitgezien, welke gevonden werd in Groote- of Lieve Vrouwekerk. welke door het College van Kerkvoogden der Ned. Herv Gemeente te Breda welwillend werd afge staan. Er kunnen 1000 menschen een plaats vinden. Dr. Colijn zal eerst in Geb. Concordia de eerste helft van zijn rede uitspreken, daar na in het kerkgebouw de tweede helft. Over en weer zal het gesproken woord per rijks telefoon en luidsprekers naar de andere bij eenkomst worden doorgegeven. Er zijn reeds 2500 kaarten verkocht. Slechts enkele kaarten zijn nog verkrijg baar bij den secretaris der kiesvereeniging. Wie dr. Colijn persoonlijk wil hooren, haaste zich dus. Dr. H. Colijn spreekt nog 8 Mei 10 Mei 11 Mei 12 Mei 13 Mei 14 Mei 15 Mei 18 Mei 22 Mei Alkmaar Amsterdam Assen Hoogeveen ('s middags) Hengelo ('s avonds) Sittard Eindhoven Nieuwendijk (N.B.) 's middags) Breda ('s avonds) 's-Gravenhage Hilversum (3.30 n.m.) Nederland en het luchtschepen-verkeer In Nedcrlandsche scheepvaartkringen heeft men meermalen overwogen, een lucht schip-verbinding met Nederlandsch-Indië tot stand te brengen. Op 30 Dec. 1932 maak te dr Eckener daarvoor zelfs een speciale studiereis, op uitnoodiging van de Maat schappij .Nederland" en van de „Rotter- damsche Lloyd". Ecnige jaren later besloten de belangheb bende scheepvaartmaatschappijen tot oprich ting van een „Internationaal Luchtschepen Syndicaat" en droeg men den Nederland- schen vlieger J. E. van Tijen de bestu deering van verschillende problemen op, in verband waarmede de heer Van Tijen, thans verbonden aan de Fokkerfabrieken, geruimen tijd gedetacheerd was bij de lucht- schepenwerf te Friedrichshafen en ver scheidene reizen aan boord van de Duit- sche luchtschepen meemaakte. Indien de Duitschers de beide luchtsche pen niet, zelf noodig hadden gehad voor hun transatlantische diensten zou reeds verleden jaar een proeftocht naar Neder landsch-Indië ondernomen zijn. Het feit ook, dat men te Friedrichshafen nog geen bui- tenlandsche opdrachten kon aanvaarden heeft ertoe bijgedragen dat men nog niet tot uitvoering van de Nederlandsc.he plan nen is kunnen overgaan. De heer A. F. B r o n s i n g, directeur van de Stoomvaart-maatschappij „Neder land". die bij deze plannen een der voor naamste wegbereiders was. is van oordeel, dat de omvanar van de huidige ramp on getwijfeld is vergroot tengevolge van het gebruik- van het licht-ontvlamhare en ont plofbare waterstofgas, al waren de Duit- schers door een veertigjarige ervaring ge leidelijk tot de conclusie gekomen, dat bij een voorzichtige en deskundige toepassing van waterstof de veilieheid niets te i schen behoefde over te latem. Ook in Amerikaansche deskundige kringen is men van meening, dat de voornaamste oorzaak gezocht moet worden in het feit, dat het luchtschip gevuld was met -water stofgas. Men herinnert eraan, dat Dr. Eckeneï maarregelen had genomen om bij de eer ste reis Van de Zeppelin naar de Vereenig- de Staten helium te gebruiken. Alles was gerepd om volden de hoeveelheden van di' gas te verstrekken doch de Duitsche regee ring weigerde daartoe de noodige deviezen uit te voeren. De vervaardiging van helium is kostbaar en de Vereenigde Staten en Ca nada zijn de eenigp landen, waar dit gas ii de natuur voorkomt. Vlasindustrie 75-jarig bestaan Ned. Mij. ter bevordering der vlasindustrie Op 10 Mei a.s. hoopt de Ned. Maatsch. ter bevordering van Vlasindustrie haar 75- jarig bestaan te herdenken. Des midi te 1 uur zal de huishoudelijke jaarverga- doring worden gehouden, terwijl des avonds te half ®es de feestvergadering zal aan gen. Beide vergaderingen worden gehouden in het Sociëteitsgebouw der Rotterdam- sche Diergaarde. Tusschen deze beide ver gaderingen in, zal in het Scala theater aan de Kruiskade de Belgische vlasfilm worden vertoond. Deze filmvertooning is alleen toe gankelijk voor leden met hun huisgenooten en genoodigden. Onderwijzers zonder vaste aanstelling Bij beschikking van den voorzitter van den Raad van Ministers is ingesteld een commissie, aan welke is opgedragen aan de regeering op korten termijn voorstellen te doen inzake de maatregelen, welke wouden nen worden getroffen ter bevordering van de p'aatsing in betrekkingen als ambtenaar in den zin der Pensioenwet 1922 van hou ders van de akte als onderwijzer bij hot lager onderwijs, die nog niet als zoodanig vasten dienst zijn geplaatst geweest en irmelde akte hebben verworven voor 1 April 1937. Tof lid en voorzitter van vorenbedoelde icimmissie is benoemd C. P. van Gink^l, •oorzitter van den Capitulantenraad; tot leden zijn benoemd: L. L. Franx. referenda ris bij het departement van binnenlandsche zaken: J. J. 't Hart, inspecteur van de on derwijzers-opleiding; ir. G. Hofstede, inspec teur-generaal van het Nijverheidsonderwijs; H. Postma, lid van den Capitulantenraad; B W. T. van Slobbe, burgemeester van Bre da. oud-gouverneur van Curasao; J. Ven- nik, directeur van het Capitulantenbureau. Tot secretaris is benoemd C. M. bogert. secretaris van dien Capitulantenraad. Jubileum Maandag a.s. zal het veertig jaar geleden zijn. dat de heer K. Hagendoorn in dienst trad bij de N.V. Lettergieterij „Am sterdam", voorheen N. Tetterode. Fe heer Hagendoorn is procuratiehouder en leider ar het filiaal Rotterdam. Hij zal Maandag ar. 5 uur tot 6.30 receptie houden in zijn woning Laan van N. O.-Indië 271, Den Haag. Achtste Chr. sociale cursus Dc inleiders en de onderwerpen Zooals reeds eerder werd medege leeld, zal de Commissie voor Samenwerking 'ussch-m de a'gemeene Chrisfeliik-Sor'ale n-,nd:n fn he. C N. V. de 8e Christelijk-sociale Cursus houden van 13 tot 17 Sen*emb< a.s in hei Conferentieoord van den Zendingsstudieraad te Lunteren. De conferentie zal staan onder leiding van de heeren J. Bakker en C. Smeenk. le der. van de Tweede Kamer. De navolgende onderwerpen zullen wor den ingeleid: Prof. Dr. Z. W. Sneller, van Rotterdam: •Jiet economisch leven in verband met tie technische ontwikkeling (rationa'isatie en werkloosheid)"; Dr. Th. .1. Idenbuig, van 's-Gravenhage: „Het economische lwsn in verband met de bevolkingsopbouw": Mr. P Borst, van Amsterdam: „Het arbeidsrecht ir. verhand met de sociale wetgcv ngDr. Ir. H. G. van Beusekom. van 's-Gravenhact „Het ontwakende Oosten in zijn beteok^nis voor het sociaal-economische leven van Europa". Naast deze on denverpen worden nog en kele inleidingen gehouden over hpt /e-k dei Prot. Chr. Arbeiders Iniernationaie; daarvoor wordt een dag gereserveerd. De prijs voor deelname aan de Cursus is verlaagd en thans vastges eld op f 16. ''oir geestverwanten buiten den kring der Com missie voor Samenwerking slaat toename aan de cursus voor de vastgestelde prijs open. Uit den kring der Chr. Werkgeversvere niging, Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Chr. Middens:andsorganisatie zal de confe rentie door enkele gedelegeerden worden bij gewoond. Meerdere deelnemers uit die.i kring worden gaarne verwacht. De valsche kaarten-affaire Vermoedelijke vervaardigers te Antwerpen gearresteerd. Men meldde ons gisteren uit Antwerpen. Het onderzoek van de recherche inzake de uitgifte van valsche kaarten ter gelegen heid van den voetbalwedstrijd Nederland— België, heeft zich tot in België uitgestrekt. Vandaag zijn in dit verhand twee arresta ties verricht. De Belg M. en de Nederlan der K. rijn n.l., onder verdenking de val sche toegangsbewijzen te hebben vervaar digd. aangehouden Zij zijn opgesloten en zullen ter beschikking van de justitie wor den gesteld. Volg onze goedkope en volledige, schriftelijke opleiding tot INSPECTEUR LEVENSVERZEKERINGS MIJ. lei verplichting inlichtingen bij AS.S.O. 31. Arnhem, Telefoon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het Zondagsblad Dr. Colijn heeft gister in Arnhem ge- sproken. Voortzetting van de behandeling van de procedure inzake de aftapping van het Maaswater. Te Naarden heeft heden de inwijding van het Comenius-mausoleum plaats ge had. Bondsdag van de Bond van Ned. Herv. Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag te Rotterdam. Algemeene vergadering van het Geref. Schoolverband. Een onderhoud met een der passagiers, die de noodlanding van de Kievit mee maakte. Twee Amsterdamsche diamanthande laren zijn opgelicht voor een waarde van meer dan dertigduizend gulden. Financieel Weekoverzicht Kolonisatie-mogelijkheden in Argentinië (IX) door A. C. Sonneveldt. Een Duitsche commissie van deskundi gen is naar de Vereen. Staten vertrok ken, om een onderzoek in te stellen naar de „Hindenburg''-ramp. Leon Blum heeft verklaard dat Frank rijk geen nieuwe leeningen zal uitschrijven. Ook kapitein Lehmann behoort tot de slachtoffers die bij Lakehurst om het leven kwamen. BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „AI.BLAS" N.V. WADDINXVEEN OpslaglaatseD te: Rotterdam: Zwaanshals 119—121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 343 TRirLEX - Vraagt prijs - LIJSTWERK BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN J. M. van Osnabrugge KR00SWIJK - Telef. O.-B'land 108 ASSURANTIES EFFECTEN U schildert met pleizb Ripohn 1 Prachtige kleuren Goed dekkend' Fraaie glans' En het meeste pleizier hebt U ran Ripohn achteraf Want Ripolin s weergaloos duurzaam de beste lakrerf der wereld. VLAARDINGER AMBACHT LAGE BELASTING MOOIE GROOTE WONING MET GARAGE en een KLEINERE WONING ZONDER Garage Beide panden met groote tuin en op gewilde stand. Zeer voordeelig aan geboden. Inlichtingen: Rozenlaan 3, Bufg. de Bordespl. 5, VL-Amb. SNEEK (Fr. KINDJE VERDRONKEN Donderdagavond omstreeks 7 ir r is het 1% zoontje van den heer P. Bus - ie Berg ambacht achter de ouderlijke woning te water geraakt Hoewel het kind spoedie door een buurman op het drog was ge~- bracht, mooht geneeskundige hulp niet meer baten. De dood, waarschijnlijk ten ge volge van hartverlamming, was reeds in getreden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1