zvocft crrüm vXouiMn KNIPPATROON DAM-BOÜD K*G „ENFA" WEKELIJKSCHE BIJLAGE E-loe baby verzorgd moet worden Over baby-verzorging is reeds heel wat geschreven, zoodat we ons hier willen bepa len tot het geven van enkele richtlijnen, hoe de jonge moeder haar eersteling moet be handelen. Heel veel jonge vrouwen zien daar tegen op ,niet omdat ze niet graag zelf hun kleintje helpen, maar omdat het haar zoo moeilijk toelijkt, want alles aan zoo n pasgeborene is nog zoo heel zacht en teer. De groote waschbeurt wordt meestal 's morgens gegeven, na de tweede voeding. Allereerst moet men zorgen, alles vooraf klaar te leggen, wat men noodig kan heb ben. Op de tafel wordt het platte aankleed kussen gelegd, overdekt met een zachten badhanddoek. Verder worden klaargehou- den de schoone kleertjes, die even verwarmd moeten zijn, en het schoone goed voor het wiegje. Het water in het waschkommetje moet lauw zijn, omstreeks 35 graden C. Heeft men geen thermometer bij de hand. dan probeere men even met den elleboog, of het wel behaaglijk aanvoelt. De zeep moet van goede, zachte kwaliteit zijn; een strooi- busje met talkpoeder, een kussentje met veiligsheidsspelden van verschillende groot te en onder de tafel een emmer voor het vuile goed mag men ook niét vergeten. Nu moet men zorgen, dat de wieg straks 6choon is en verwarmd, als men het kleintje heeft gebaad. Dus eerst wordt het kruikje opnieuw van heet water voorzien, dan wordt het kindje op tafel gelegd en vlug wordt nu het wiegje in orde gebracht. Is de baby al wat grooter, dan moet men de noodige voor zorgen nemen, dat deze intusschen niet aan het rollebollen gaat. Dan kan de eigenlijke waschbeurt begin nen. Eerst wasch men het hoofdje, waarbij men er vooral aan moet denken, met de vlakke hand over het kopje te strijken, om dat boven op en aan het achterhoofdje nog de zoogenaamde fontanellen zijn. Dat zijn tusschen de beentjes door; ook in de lengte tweeën gevouwen, 't kindje met de rug eëh van de dubbel gevouwen zoomen leggen, en de andere zoom weer tusschen de beentjes door naar boven brengen, en met iedere kant twee sluitspelden bevesti gen. Maar hoe het ook gebeurt, steeds moet niet die lange einden zoo winden, dat het heele beentje ingezwachteld zit, maar steeds zoo, dat de knietjes vrij kunnen be regen. De eerste tijd komt een flanellen omslag- luier om de beentjes, (vooral alléén van boven vastspelden!), later kan die worden angen door een luierbandje gestrikt om de onderste einden. Het haar wordt met een zacht borsteltje bewerkt. de openingen in de sohedelnaden, die zich later vanzelf sluiten en even hard worden als het overige deel van den schedel. Het is beter een waschlapje te gebruiken dan een spons, daar de laatste nooit behoor lijk gereinigd kan worden. Het waschlapje wordt iederen dag door een schoon ver- vangen. De oogjes worden voorzichtig zonder zeep schoon gemaakt; de oortjes en het neusje behandelt men met een stukje watten. Men zorge vooral goed in de huidplooien achter de ooren en in den hals te komen, en daar na vóór het afdrogen alle zeepresten te ver- wij deren. We hebben met opzet de kleertjes nog niet uitgetrokken, maar liever nog een mol ton luier over 't kindje gelegd, omdat het anders te veel zou afkoelen. Als regel geldt immers ,dat alle kleertjes 's morgens drijf nat zijn. Nu vlug alle kiertjes uitdoen en in de gereedstaande emmer deponeeren en dan wordt het geheele lichaampje ingezeept op de handdoek. Is dit geheel klaar, dan neemt men het kindje met de linkerhand om het rugje bij de linkerarm beet en steunt met de pols het hoofdje meteen. De rechterhand neemt het kindje nu verder op en zet het in het badje, waarna deze hand wordt wegge nomen en nu vlug het geheele lichaampje afwascht daarbij zorgend, dat er geen water in de oogen of ooren komt. Zijn alle deelen behoorlijk gereinigd, (dit mag voorloopig niet langer duren dan een paar minuten) dan tilt men het kindje op de boven bedoel, de wijze weer op een schoone baddoek op 't kussen en droogt het vlug en zorgvuldig, vooral ook de huidplooien rakend. Desge- wenscht kan men later het hoofdje nog eens met schoon water even nawasschen. Nu worden eerst met talkpoeder alle huid plooien bestrooid en kan het kleeden begin nen. Draagt het kindje een borstrokje en een hemdje, dan dient het stuk dat op de huid komt, van voren gesloten te worden omdat de baby toch meest op de rug ligt en hij dan geen last van knoopen of bandjes heeft aan het teere huidje.* Het navel bandje wordt stevig aangelegd, maar zoo, dat de a-demhaling niet wordt be lemmerd. De luier kan men op verschillende wijzen aanleggen: gewoon in 'n driehoek gevouwen met de vouw om het' middel en de punt MOEDERS MOLENAAR'? KINDERMEEL Het aangewezen voedsel voor Uw lieveling! Last van gezwollen voeten? Goede behandeling kan baat brengen Als het weer warm gaat worden treedt ak meer naar voren een kwaal waar heel veel vrouwen aan lijden, namelijk last van gezwollen voeten. Tot de slachtoffers be- hooren heusch niet alleen corpulente dames die per sé op schoentjes met hooge hakken illen wandelen. Ook onder haar, die ver standig gekozen, prettig zittend schoeisel dragen, treft men vele lijdsters aan deze kwaal aan. Velen denken, met berusting, dat daaraan heel weinig valt te verhelpen, omdat het nu eenmaal zóó is. Niets is echter minder waar! Door systematische verzorging en behandeling van onze voeten kunnen wij dit ongemak genezen, of beter nog, voor komen. Acute gevallen geneest men spoedig door de voeten zoo vaak mogelijk onder te dom pelen in lauwwarm water, waarin men wat dubbelkoolzure soda heeft gedaan en ze daar ongeveer tien minuten in 'te laten, •na men ze voorzichtig afdroogt (zon der wrijven) en zacht, maar grondig af- sponst met verdunde azijn of slappe aluin oplossing. Dit vocht moet in de lucht op drogen, wat 'n heerlijk gevoel van koelte en verlichting geeft (Natuurlijk kan men de bovengenoemde goedkoope stoffen ook ver vangen door één of ander toilette-astringent dat dezelfde hoedanigheden bezit en boven dien nog heerlijker geur verspreidt, maar daardoor wordt de behandeling uiteraard kostbaarder). Op de volkomen droog geworden voeten strooit men dan ruim talkpoeder, dat men ook strooit in de kousenvoeten eer men ze aandoet. 's.Avonds, na het bad, masseert men dan de voeten zeer zachtjes met wat vette crème (eventueel te vervangen door vaseline of olijfolie), doet er ten bate van de beddelakens katoenen sokjes overheen, en begint den volgenden dag veiligheids halve opnieuw met de badprocedure. Om zich echter voorgoed te vrijwaren voor de afschuwelijke kwelling van zomer- voeten zal haar bezitster gedurende^ het warme jaargetijde dagelijks, gedurende den ■winter ten minste tweemaal in de week de volgende methode moeten toepassen (het gewone dagelijksche wasschen en/of baden niet meegerekend): De voeten voor het slapen gaan eerst in een teiltje ten minste vijf minuten in flink warm water met een theelepeltje dubbelkoolzure soda baden, hierna vijf minuten in lauw water en ten slotte vijf minuten in koud water met wat zout. Daarna worden ze me alcohol of sterk verdunde azijn (desgewenscht te vervan gen door eau de cologne of toiletazijn) zacht afgewreven en tenslotte grondig ge masseerd met vette crème, vaseline of olijf olie. Elke teen moet daarbij afzonderlijk worden behandeld. Nadat men de nagels op de gewone wijze verzorgd heeft waarbij men er vooral op bedacht moet zijn ze niel korter af te knippen dan op teenlengte en de hoeken zorgvuldig bij te vijlen be sluit men de behandeling met eenige gym nastische oefeningen om de voetspieren in goede conditie te brengen en te houden. Men begint daarmede, dat men op bloote voeten op de teenen door kamer loopt en daarbij de voeten zoo 6terk mogelijk rekt. De spanning moet flink voel baar zijn. Daarna gaat men op een stoel zitten, strekt de beenen en voeten recht voor zich uit op eenige hoogte van den vloer en doet de voeten om de enkels draaien eerst den éénen kant uit, dan den anderen. Tenslotte beweegt men de teenen op en neer, eerst gezamenlijk en later, wan neer zij door herhaalde oefeningen reeds wat leniger zijn geworden, poogt men afzonderlijk te bewegen. Eeltplekken behandelt men afzonderlijk. Na een warm bad doet men een der in den handel verkrijgbare eeltplcisters of andere eel t verwij deren de middelen daarop en han delt verder geheel volgens de gebruiksaan wijzing voor het betreffende middel. Veelal zal men de behandeling twee, drie keer en zelfs nog vaker moeten herhalen, alvorens het gewenschte resultaat is bereikt.. Behandeling met puimsteen of vijlen irri- 1 een weinig op. Hiervoor breit men als de boord af is 45 st. r. omkeeren, 10 st. r. omkeeren, 15 st. r. Zoo iedere toer 5 st. meer tot alle steken gebreid zijn. Verder breien zooals het andere deel. Voor het jumpertje met wit 80 st opzetten. 3 cm. 1 r. 1 av. Dan patroon. Ie toer: 5 st. r. 1 av. 5 r. enz. 2e toer: averecht. 3e toer: recht 4e toer: averecht. 5e toer: zooals le toer, doch zorgen, dat de av. steek in het midden van de 5 r. st komt van de le toer. Zoo 15 c.M. Voor het armsgat 3 st. en nog 2 x 1 st. afkanten. Nu breit men de helft van de steken en zet er nog 4 bij voor het splitje. Als dit 4 cm. hoog is mindert men de hals 2x5st.,lx3 st., 1 x 2 st. en verder nog 1 steek tot het schoudertje 20 st. breed is en het armsgat 9 cm. hoog. De 2e helft breit men evenzoo, doch maakt bij het splitje geen 3 st bij. Maakt hier 2 knoopsgaten in. WOL SPECIALIST DE NIEUWE WOLBAAL Jonkerfransstraat 117, Tel. 51992 bij de Goudscheslngel Schiedamscheweg 65, TeL 31774 naast Bervoets. ROTTERDAM Voor het mouwtje 36 st. opzetten met een dubbele draad. 4 toeren recht Vervolgens met een enkele draad weer patroon doch bij de le toer, om de 3 st. 1 st. bijmaken. Ook om de 4 toeren aan beide kanten 1 steek bijmaken tot 6 cm. Voor de kop iedere toer 2 st afkanten tot 12 st. Deze ineens afkanten. t Voor het boordje al de steken van de teert de huitf en het beruchte scheermesje hals opnemen, hierop met een dubbele heeft al meer dan genoeg gevallen van in- draad 4 toeren recht breien. Met een enkele fectie veroorzaakt. draad 1 toer recht, 1 toer averecht, 1 toer Deze wijze van voetenverzorging moge recht. Om de 10 steken 1 st. minderen, 1 omslachtig en tijdroovend lijken, chronische toer averecht. Vervolgens met een dubbele lijdsters aan zomervoeten zullen het er draad 4 toeren recht. Hierin (1 knoopsgaat- graag voor over hebben, want gezonde voe- I je) afkanten. Nu haakt men aan de eerste ten vormen in letterlijken en figuur- i 4 toeren recht een schulpje van 5 st 1 lijken zin de basis van ons lichaam. 1 Het schulpje naar beneden haken. Ook aan i het boordje van de mouwtjes op de 4 toeren 9 j recht het schulpje naar boven. ij y 11# C D 1^ C kl Nu zet men op het jumpertje 8 kleine H r\ W tJ In» Ei IV IV C W knoopjes en op de boord van het jumpertje I 6 groote knoopen. Jongenspakje Opzij naait men de boord van het broekje gebreid van Primavera niet 8eh€el dicht voor d* knoopen. Vlot zomerjurkje, te vervaardigen van linnen, toile de soi of matting. De japon wordt aan de voorzijde geheel dichtge knoopt Het kraagje met het kleine strikje, de vier leuke zakjes, de doorgehaalde cein tuur en de korte rechte mouwtjes stempe len het tot een echt sportjurkje. Benoodigd materiaal: 4 M. van 90 cM. breedte. Het pa troon is te verkrijgen in maat 42: boven, wijdte: 96 centimeter; taillewijdte: 74 c.M.; heupwijdte: 104 cM. Door het al of niet aan. knippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Prijs van het patroon is 25 cent plus 5 cent voor porto- en administratiekosten en omzetbelasting. Dit patroon is te verkrijge-n bij de Afdee-: ling Knippatronen van de Uitg. Mij Do Mijl paal, Singel 91, Amsterdam-centrum. Toe zending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt pei postwissel, in postzegels of wel per post giro: 41632. Den lezeresen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer het gewenschte patroon en tevens naam en adres zoo volledig en nauwkeurig mogelijk op te geven. Gelieve verder uw bestelbrie ven voldoende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. Een nieuwe koele dronk Benoodigd: 1 streng Primavera kleur 5 (blauw) 2 streng Primavera kleur 1 (wit), van N.V. Artsilk, Breda en twee breinaal den Inox nr. iy2. Voor het broekje met blauw 80 st op-D« lente is er, eindelijk, en omdat zij zoo zetten. 3 cm. breien 1 r., 1 av. Na iy2 cm. laat is gekomen, gaat haar warmte al maakt men 1 knoopsgat. Dit maakt men naar het zomersche zwemen. Men heeft door in de eene toer 3 st. af te kanten en n*et eens véél fantasie noodig om zich de volgende toer 3 st. bijmaken. Verder 20 voor te stellen, dat wij heel gauw temidden c.m. recht breien (ribbels) tot het kruisje, van een degelijke warmte-golf kunnen zit- dan breit men 37 st. r. omslaan. 6 r. om- ten. Dan komt de koele dronk, waarvan wij slaan. 37 r. 1 toer recht overbreien. Volgen- ons in wintertij zoo hartgrondig hebben af- de toer 37 r. omslaan, 8 r. omslaan, 37 r. gewend, weer heel en al in eere. Er zijn Zoo daargaan tot omslaan 12 r. omslaan. In het midden de 14 st. afkanten en de boordjes 2 cm. breien lr.. 1 av. Dit is nu het voorste deel. Het achterste deel breit men tijden geweest, dat volgens onze moderne begrippen de menschheid in de zomer maanden eenvoudig geen kans zag, zrth zulk een behoorlijk koelen dronk te ver schaffen. Eigenlijk hebben eerst in de laat ste vijf-en-twintig jaar wetenschap en tech niek de vorderingen gemaakt die ons nu in staat 6itellen om dozijnen nieuwe en oude dranken in alle graden van koelte tot ons te nemen. In de nederigste en eenzaamste uitspanning ziet men nog kans, zijn gast een koud glas van het een of ander voor te zetten en overal waart de man met het ijswagentje rond, tot in de meest afgelegen deelen van ons vaderland, die u voor lut tele centen helpt aan iets kouds, gepresen teerd tusschen twee brooze biskwietje denken, dat onze grootouders niets anders konden krijgen dan lauwe dranken, liefst van min of meer alcoholischen aard, die een verdachte zwaarte in de beenen en een steeds donstiger makenden nasmaak ach terlieten! Maar wij leven in de eeuw van de koude dranken. Men zou zoo zeggen, dat er op dit gebied niets nieuws meer kan worden uitgevonden. Toch is er regelrecht uit Amerika, een vondst tot ons gekomen, die op het gebied der lafenis in wanne dagen misschien zelfs wel een onwenteling gaat verwekken. Die vondst is de IJs-thee! Zeker, we wisten al sinds lang, dat koude Men voorkomt daardoor onnoodige ver* traging in de verzending. Bovenstaand patroon is ook naar maat te verkrijgen; prijs wordt dan: 70 ets. Verder leveren we niet alleen patronen van het hier gepubliceerde model, doch van ieder gewenscht model. Toezending van een afbeelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn? een mantel: 85 ets; een japon: 70 ets; linge- rie en kinderkleeding 45 ets; blouse: 40 ets en rok: 35 ets per stuk. CADEAU Knippatroon naar maat GRATIS: Knippen, Rijgen,Passen door 1ste klas Conpense ALLEEN: Weste Wagenstraat 64. ROTTERDAM Telefoon 10452 GROTE SORTERING: DAMES- EN HERENSTOFFEN. PELTERIJEN, enz. I thee zonder meer een dorstlesschende drank is. Sinds lang immers is de tijd voorbij, dal kampeerders, voetreizigers en fietsers de meest uiteenloopende dranken in hun veld- flesch goten en daarna onderweg door him keelgat, alleen omdat die dranken een lek ker smaakje hadden of, erger nog, een (weliswaar tijdelijke) prikkel gaven. In al die veldflesschen zit nu al sinds jaren koude thee en de dorstigen bevinden er zich wèl bij. Maar de Ijsthee is nog iets heel anders Die heeft Amerika veroverd en de Yan kees, die in hun merkwaardig land hitte golven kennen en hitteTtperiodes, waarbij onze warmste dagen nog maar kinderspel zijn en die experts zijn in koele lafenis, drinken nu Ijsthee en zweren er bij. De Ijsthee is uit Amerika tot ons ge komen, zooals zooveel goede vondsten uit dat groote land. Op diverse Nederlandsche stations kunt ge de nieuwe drank reeds krijgen, zoo ook in diverse hotels en café's en in verschillende warenhuizen en lunch rooms. Overal waar de Ijsthee haar entree heeft gedaan, behoudt zij het terrein, en ge zult zien, in één of twee seizoenen heeft de Ijsthee ook Nederland veroverd. Het recept? Heel eenvoudig. Een halve liter versch kokend water op 20 gram thee. Vijf minu ten laten trekken en overgieten in een pot van twee liter inhoud. Los in dit nog warme extract drie ons suiker op, doe er het sap van twee citroenen in. Vul daarna den pot met koud water en zet den drank in Uw ijskast of op een koel plekje. Ser veer hem met een paar brokjes ijs in het PIKANTE SLASCHOTEL MET EIEREN, (vier personen). 1 gaargekookte selderij knol, wat koude gekookte aardappelen, mayonnaise, vier eieren, 2 ons fijngehak te ham, 2 theelepels Maggi's Aroma, 2 eetlepels slaolie, 3 eetlepels azijn een beetje mosterd en peper. Snijd de koude, gekookte aardappelen in plakjes. Meng een beetje mosterd en peper aan met een paar eetlepels slaolie, azijn en 2 theelepels Maggi's Aroma en giet dit sausje over de aardappelen. Roer er het voorzichtig door. Hak selderij-knol en ham goed fijn, vermeng ze met een paar lepels mayonnaise, die gemaakt is door een eidooier te roeren en er telkens druppelsge wijs, onder roeren slaolie bij te doen en daarna wat azijn. Kook de eieren hard, pel ze, snijd ze doormidden haal de dooier er uit, vul ze met de ham, leg ze weer tegen elkaar en zóó op de aardappelsla. Strooi 't eigeel over de aardappelsla. KAASEIEREN. Eenige dunne schijfjes oud wittebrood, plakjes kaas, 2 theelepels Maggi's Aroma, 4 eieren, een stukje bo ter, een beetje zout. Wrijf een vuurvaste schaal goed in met boter, bedek de bodem geheel met de schijf jes wittebrood, sprenkel op de sneetjes eeni ge druppels Maggi's Aroma, bedek ze daarna met de schijfjes kaas en zet het ge recht in den oven, zoodat het goed warm wordt. Laat het zoolang in den oven staan lot de kaas begint te smelten. Neem de schaal uit den oven. L&at de inhoud van de eieren voorzichtig op de sneetjes kaas vallen, zet het schaaltje weer in den oven en laat het eiwit stolten. AARDAPPELEN MET KAAS EN BIETEN SLA. 1 Kg. koude gekookte aardappelen, ypond kaas, bieten, slaolie, azijn, mos terd, zout 2 theelepels Maggi's Aroma, bo ter of vet. Bak de in schijfjes gesneden aardappelen in boter of vet lichtbruin, doe er vervolgens de in dobbelsteentjes gesneden kaas bij laat deze ook even meebakken Leg de aard appelen in een schaal en leg er een rand bietensla omheen. Snijd hiervoor.de g§- kookte en van de schil ontdane bieten zeer dunne schijfjes, vermeng ze met sla olie, azijn, Maggi's Aroma, zout en mos terd. Inplaats van bieten- kan men ook krop sla nemen. HAVERMOUTBALLEN. 2 ons havermout liter kokend water, 3 theelepels Maggi's Aroma 2 ons gekookte ham, 2 A 3 eieren, 4 gekookte aardappelen, vet om te bak- Giet het kokende water op de havermout en laat ze dichtgedekt 1 a 2 uur weeken. Roer er daarna de fijngehakte ham door, de fijngewreven aardappelen, de geklopte eie- en de Maggi's Aroma. Vorm van deze massa met twee eetlepels ballen en laat ze in heet vet glijden. Bak ze hierin gaar en bruin. Geef bij deze havermoutballen kroipsla of gestoofdo groen/te. SLAKROPJES OP FRANSCHE WIJZE. (4 personen). 8 k 12 kroppei} sla (afhanke lijk van de grootte), 1 Maggi's Bouillon blokje met een kwart-liter water, y2 ons boter, een paar lepels paneermeel of ge stampte beschuit, wat zout. Maak de slakroppen schoon en wasch ze zóó lang, dat het water volkomen zandvrij is; kook ze dan gaar in wat water met zout (vooral niet te yéél water en ook wei nig zout), laat ze op een vergiet uitlekken. maar vang het uitdruipende kooknat op. Schik de kroppen in een vuurvasten schotel. Los het Maggi's Bouillonblokje op in een kwart liter van het kooknat, giet do bouillon over de kroppen, bestrooi ze met wat paneermeel of beschuit en leg er de in klontjes verdeelde boter op. Laat in een matig warmen oven de sla een half uurtje stoven (in het begin met een deksel ei de laatste tien minuten ongedekt). Gebruik bij gebrek aan een oven ook wei een gewone platte stoofpan en laat in dat geval de sla op een zacht vuurtje stoven, steeds dicht gedekt; bedruip nu en dan de kropjes met den bouillon en breng ten slotte de groente over in een niet te diepe schaal BLOEMKOOL MET TOMATENSAUS (Vier personen). 1 flinke bloemkool, y2 liter kokend water met 2 Maggi's Bouillon blokjes, 1 kleinste soort blikje tomaten puree. 5 afgestreken eetlepels bloem, 2 af gestreken eetlepels boter, wat zout. Maak de bloemkool schoon, hetzij in haar geheel of in stukken; laat ze een uurtje in het water met zout staan en kook ze dan gaar in kokend water met zout (een klein half uur). Bereid intusschen de saus. Verwarm daarvoor roerende de boter met de bloem tot een gelijk papje, giet er onder voort durend roeren geleidelijk bouillon bij, laat de saus even doorkoken en roer er dan ook de tomatenpurée door. Laat de bloemkool op een schuimspatan goed droog uitlekken, leg ze in de dek schaal en giet ep de saus .over Alatexo elastiek bestand tegen wasschen, koken en transpiieeren EEN HAARVERF, DIE PRACHTIG VERFTJ EN LANG HOUDT! INSTANTO VITE is da volmaakte haarverf vooi- grijs haar en tevens oeni goede vriend van de per* manent. U behoeft niet bang te zijn voor lee- lijke nuancen: de kleu- ren, die U met INSTAN TO VITE verkrijgt zijn gaat niets boven; INSTANTO VITE. Imp.l H. MESKER, v. Boetzelaerlaan 241, Den Haag TARIEVEN MOGEN WIJ NIET PUBLICEEREN „PRIMA en GOEDKOOP I" STOOMWASSCHERIJ „PIET HEIN" W. G. VAN SLAGMAAT Telefoon 32257 VOORHAVEN 80 ÜW DAGELIJKSCH KOPJE KOFFIE UW DAGELIJKSCH KOPJE THEE maar allebei van N.V. Kanis Gnnnink, Importeurs, Kampen STOOMWASSCHERIJTh.BOMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 52515 ROTTERDAM FIJNGOED, onze SPECIALITEIT! HAVERMOUT VLUGKOKEND «f Q CENT PER O PONDSPAK M.Y. COM. PELLERIJ „MERCURIÜS" W0RMERVEER. Adverteert in Voor Onze Vrouwen 9

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12