STADSNIEUWS wov FIRMAF.VANLANSCHOT KLEINE ADVERTENTIES WOENSDAG 5 MEI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 Conversie geldleening De gemeente heeft door tusschenkomst Van de Firma Staal en Co. een aanbieding ontvangen voor een tweetal conversieleenin- gen, nl. een van f 525.000 met een looptijd van 35 jaar en een van f 209.000 met een Jooptijd van 9 jaar. De rente van de eerstgenoemde leening bedraagt 3% pet,, met dien verstande, dat de geldgever in het 15e jaar bevoegd is de rente te verhoogen tot ten hoogste 4 pet. waartegenover echter het recht der gemeen de om alsdan tot aflossing over te gaan. De tweede leening kan worden verkregen jtegen een rente van 3 pet. Deze leeningen kunnen worden aange wend ter aflossing resp. van een 5% pet. '(onderhandsche) leening pro resto groot 1 525.000 en een pet. obligatieleening. pro resto groot f 209.000, beide met nog gelijken looptijd. De tarieven-politiek der Lichtfabrieken Den belangrijke kwestie. Bij adres verzocht de heer R. Uges, exploitant van het Luxor Theater alhier hem restitutie te geven van de door hem betaalde bedragen voor electrische stroom van 1 October 1934 af den da tum, waarop den exploitant van het Lido Theater alhier tegen lageren prijs stroom is geleverd dan aan hem. 1 Omtrent dit verzoek, dat wel zóó zal die nen te worden opgevat, dat adressant res titutie wenscht van hetgeen hij sedert laatst genoemde datum tot 1 November 1935 meer heeft betaald, dan hij had moeten betalen, indien de later met hem gesloten stroom- levp.ringsovereenkomst reeds op 1 October 1934 in werking was getreden, hebben B. en ,\V. het gevoelen ingewonnen van Commis sarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas cn Electriciteit, deze zijn niet eenstemmig. De meerderheid van Commissarissen is hij nadere overweging van meening, dat, toen met een concurreerend bedrijf een stroomovereenkomst was gesloten, krachtens welke stroom op voordeeliger voorwaarden werd geleverd dan aan het Luxor Theater, het uit een oogpunt, van coulance en beta melijkheid tegenover andere verbruikers, op den weg der Directie had gelegen uit eigen beweging aan den heer Uges een ontwerp- contract op even voordeelige voorwaarden aan te bieden. Zij acht het dan ook billijk, dat alsirog restitutie plaats heeft van het bedrag, hetwelk adressant vóór 1 November 1935 meer heeft betaald dan hij krachtens de met hem. met ingang van dien datum, gesloten overeenkomst verschuldigd zou zijn geweest. Omdat de meerderheid echter meent, dat redelijkerwijs niet de eisch kan worden gesteld, dat indien een overeen komst op gunstiger voorwaarden met een bepaald persoon wordt gesloten de in ver band daarmede te wijzigen contracten met andere verbruikers op denzelfden datum ingaan als het eerstgenoemde, acht zij aan de billijkheid tegenover adressant voldaan, wanneer de restitutie beperkt blijft tot een termijn van 7 maanden onmiddellijk voor afgaande aan 1 November 1935, den datum, waarop de met adressant gesloten stroom- leveringsovereenkomst in werking is getre den. De minderheid van Commissarissen wijst er daarentegen op, dat het volgen van de door de meerderheid gewenschte gedragslijn tot dusver geenszins algemeen gebruikelijk was en dat de directie daartoe allerminst verplicht was en is. Onder deze omstandig heden kan zij in het verleenen van restitu tie aan den heer Uges niet anders zien dan een geheel willekeurige handeling, die bo vendien nog een hoogst gevaarlijk prece dent zou scheppen, in zoover dat zij de ge meente voor op het oogenblik niet te over- eiene consequenties van financieelen aard zal plaatsen. Zij geeft dan ook met nadruk Sn overweging voor te stellen op het adres afwijzend te beschikken. B. en W. sluiten zich bij de minderheid aan. Leidsche Konijnenfokkersvereen. „Eigen Fok" Bovenstaande vereeniging hield haar maandelijksche vergadering in Hotel Brem- mer Beestenmarkt 34, alwaar de voorzitter, de .heer P. Vintgens de zeer druk bezoch te vergadering opende. Spr. heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder Dr. Velt- huisen, v. h. Konijnen-Instituut te Rotter dam. Tevens stelde de voorzitter 11 nieuwe leden voor. De secretaris-penningmeester bracht jaarverslag uit, waaruit bleek dat de inkomsten waren f 608,82, uitgaven f519.17, zoodat er een saldo is van f89.65. De voor zitter complimenteerde den secr.-ipermingm. J. Verwer voor zijn uitgebracht verslag. Hierna volgde een leerzame lezing van Dr. Velthuizen. toegelicht met photo's over de ziekten welke bij onze langooren voor komen o.a. cocidioze, pseudo-tuherculose, Niesen. Spr. behandelde ook de geneesmid delen daartegen. Dr. Velthuizen gaf gelegenheid hem vra gen te stellen, welke op bevredigende wijze werden beantwoord. Ook werden door hem nog eenige dieren onderzocht welke door de leden waren medegebracht. De leden volgden dit alles zeer aandach tig en de voorzitter dankte Dr. Velthuizen voor deze leerzame avond. Besloten 1 een excursie te houden a.s. 27 Juni Rotterdam ter bezichtiging van het Insti tuut en om een bezoek te brengen aan de Jongdierendag. Besloten werd op a.s. maandvergadering, 5 Juni, een Konijnenbeurs te houden. Comité tot huisvesting van Spaansche kinderen Daar ej nog geen toestemming is verkre gen om Spaansche kinderen in Holland te huisvesten, is er een Nederlandsch tehuis in Zuid- Frankrijk opgericht, dit tehuis staat onder toezicht van het comité Fonds Ned. Tehuis voor Spaansche kinderen in Zuid- Frankrijk, voorzitster Jkvr. J. Repelaar van DrieL Men heeft dringend behoefte aan: dekens, kleeding, en levensmiddelen. Wie hiervoor iets wil afstaan, kan dit zenden aan de secretaresse van het Huis vestingscomité, mevr. E. L. Heskes-van Bergen, Rapenburg 11, telef. 1362. Het betreft meisjes en jongens van 6 tot 13 jaar. Men verzoekt de gevers liever i nl.ele goede stukken te geven dan veel half versleten goed.. Chr. Oratoriumvereen. „Con Amore" Een Pinkster-uitvoering A's inleiding tot het Pinksterfeest hoopt bovengenoemde vereeniging op Donderdag 13 Mei a.s. een uitvoering te geven in de Stadsgehoorzaal. Zij is zoo gelukkig, daarbij het muziekminnend publiek een waarlijk uitgelezen programma te kunnen aanbieden Het eerste nummer is de Caini.ate, die Joïï Setb. Bach voor de kerkelijke viering van den Tweeden Pinksterdag schreef: „Alsn hal Gott di>e Welt geliebt". De beroemde sopraan- aria daaruit, „Mein gl&ubiges Herz", werd ome'bare malen op Kerk con eer ;en gezongen, maar kan nu bij deze uitvoering beluisterd worden in de oorspronkelijke, eigenaardige orkestbewerking (violoncel-solo, colli en bas- Ti vleugel Als tweede nummer vo'gt een zeldzaam mooie Latijnsche Psalm van G. F. Hündel, sopraan-soo met vier- en vijfstemmig koor. Handel noemde die werk „Psalm 11?" de Vulgata, waaraan hij den Latijn schen tekst ontleende. In den Bijbel is deze Psalm de 113e: „Looft, gij knechten des Hee- ren, den Naam des Heeren". Het manuscript vermeldt als slotdatum van de compositie: ,S.D.G. (So i Deo Gloria) 1707 d. 8 July Ro ma". Hftndel schreef dus dezen Psalm tij dens zijn verblijf in Italië, onder den indruk en in den stijl van de kleurrijke kerkmuziek uit dien tijd. Het is een prachtig stuk mu ziek, dat immer weer verrukt door zijn jeug dig frisch elan, door het blij, naief geloof, dat eruit spreekt, door de stralende kracht van de doorzichtige orkestklank en het vir tuose kwinkeleeren van de solo-sopraan. Eerst in 1929 is deze Psai'in weer in druk verschenen. Het. derde nummer, dat na de pauze volgt, is de onvolprezen Cantate: „Wachet auf. ■uf'. u-ns die Stimme", misschien de schoon ite, die Bach ooit geschreven heeft In het prachtige aanvangskoor treedt de koraal melodie als „cantus firmus" op in de so praan, omvlochten door stuwende melo dieën in de overige koorstemmen. Bij hei gedeelte, uit deze cantate, dat in de orgel literatuur zoo bekend en geliefd is, maar 'rt de orkestbezetting nog weer zooveel mooier klinkt, treedt de koran me'.odie als „can tus firmus" op in den tenor. Het slotkoor geeft dan eindelijk nog het koraal in zijn eenvoudige schoonheid. Tussohen deze koor gedeelten plaatste Bach, naast twee korte recitatieven, twee bekoorlijke duetten, voor sopraan en bas, het eerste door een viool solo. het tweede door een hobo-solo omrankt, steunend op een sobere begeleiding van vleu >1 en continuo (celii en bas). De medewerkenden aan deze uitvoering rijn achtereenvolgens Ankie van Wickevoort Ciommelin, sopraan, Laurens Bogtman, bas, Han van de Ven, viool-solo, Henk Berghout, cello-solo, J. Middendorp, hobo-solo, Lena Bcukema-Benraadt, vleugel. Aart Sm ink. orgel en het Ned. Kamerorkest in volledige Bach en Handel-bezet/ting. MUSICEERENDE STUDENTENVEREEN. Leidsch Studenten- Zangkoor Leidsch Studenten Kamerorkest Collegium Musi cum" Aquarium- en terrariumvereen. „Scatofagus-Argus" Het gevaar van de Poelslak Gisteravond hield bovengenoemde vereen. haar maandelijksche vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Gijzenij. De heer Gijzenij behandelde twee ziekte gevallen, ten le de Rasbora-triliniates. In de buikpartij kwamen bulten voor die later rood werden, naar buiterl kwamen, door braken, waarbij de visch stierf. Dit nu moet niet geweten worden aan builenpest, doch eerder aan verstopping der ingewanden, met een ontsteking als gevolg. In vele ge vallen wordt dit veroorzaakt door slakken, ook wel door steentjes, door de vischjes op gehapt, Spreker gaf de raad ééns per maand, als laxeermiddel het voeder alvo rens het toe te dienen te drenken in lever traan of olijfolie. Het tweede geval, een Manostornus-nanomalus wijst ook in die richting, wordt aldus behandeld en zal zeer waarschijnlijk nog kunnen worden gered. In verband met bovengenoemde gevallen, behandelde spreker verder het gevaar van de Poelslak (Lymnea stagnalis) in onze aquaria. Deze krijgen wij mee met het schep pen van het onontbeerlijk levend voeder voor onze visschen. Dc Poelslak, zeer ge makkelijk te herkennen, daar de windingen van haar huisje lang gerekt zijn en naar achteren in een punt verloopen, is zeer ge vaarlijk. Om drie redenen moeten wij haar zooveel mogelijk uit onze bakken weeren: le ontsieren zij de bak, 2e zijn hét planten- vernielers en 3e zijn ze zeer gevaarlijk voor onze visch. Verschillende pafasieten gelbrui- ken in hun jonge onvolkomen toestand de Poelslak (ook nog andere slakken) voor kosthuis. Na een zekere tijd daar te hebben gelogeerd, vertrekken zij en wachten af of de een of andere visch hun ophapt. Dan zijn zij klaar, en ontwikkelen zich verder, wat dan de visch noodlottig wordt. Dit zou reeds voldoende zijn, zoo vervolgde spreker om deze slak te mijden, doch er zijn nog meer bezwaren. Ook kan een jonge slak met huis je en al door een visch naar binnen worden genomen. Het huisje verteert natuurlijk niet zoo gauw en kan alweer een ernstige ont steking veroorzaken. Menigmaal heeft spr. hooren beweren dat slakken nuttig waren doordat deze de ruiten algen vrij maken, doch voor deze werkzaamheden kunnen zij best worden verwaarloosd. Na gebruikelijke pauze behandelde de heer A. Blok het kweeken, in hoofdzaak wel voor den pas beginner.den amateur-kweeker Sprekers betoog had een aandachtig ge hoor, wat met het oog op de Nationale Kweekwedstrijd niet te verwonderen was. De voorzitter dankte spreker voor zijn duidelijk en leerzaam betoog, installeerde nog drie nieuwe leden, waarna hij deze weer zeer mooie en leerzame vergadering sloot. BENOEMING EN ONTSLAG. B. en W. stellen voor als lid der Commis sies tot Wering van Schoolverzuim her te benoemen de heeren W. Caro, N v d Heu vel, A. J. den Hollander, JHA Manders, C. Mulder, G. J. van der Ploeg, W. E. Wolvers, D Bosman, P J M Hocks, A B Mulder, J. Schouten, N B M Vreeburg, H van Wouden berg en A. A. Wijnnobel. Mej. R. M. de Haan verzocht eervol ont slag als onderwijzeres aan de 0. L. S. Dui- venbodestraat. SUBSIDIES CHR- ONDERWIJS. B. en W. stellen voor medewerking te ver leenen aan een tweetal verzoeken vqn het bestuur der Geref. Schoolvereeniging en het bestuur der Vereen, voor Chr. Onderwijs voor aanschaffing van leermiddelen voor de scholen aan Stadhouderslaan, Hooge Morsch weg en Oosterstraat ad resp. f 150, f 233 en f 171, Een onaantastbaar inkomen is - een NATIONAAL BELANG Sluit daarom een RAAD VAN ARBEID Nu we ons tegen het middernachtelijk uur nederzetten om enkele indrukken te geven an de alleszins lofwaardige uitvoering welke gegeven werd door de beide hierbo- genoemde misiceerende studenten-ver- eenigingen, zouden we met de klacht willen beginnen, dat het programma zoo lang en het dus zoo laat werd. Dit is echter de sub jectieve wijze, waarop de verslaggever de zaak ziet. Er is ook een meer objectieve wijze om de zaak te bekijken. En dan moet de klacht /ijken voor lof. Twee musiceerende vereenigingen hebben elk een programma samengesteld, dat getui genis geeft van ijver, werklust, toewijding, liefde voor de muziek. Het programma van elk afzonderlijk zou toch eigpnlijk wat te kort zijn geweest om een heelen avond te vullen, terwijl het weglaten van één of meer nummers tot schade van 't geheel zou zijn geweest. Laten we dus dankbaar zijn. En we zijn ook voldaan. Dat wil nog niet zeggen, dat beide partijen het hoogst moge lijke hebben bereikt, doch dat er ernstig •erd gestreefd, zoo mooi mogelijk te zingen en te spelen. Uit een paar vroegere verslagen kan men eten, dat onze sympathie onverdeeld is ten aanzien van het streven der studenten om den zang en de muziek te beoefenen. Deze jonge menschen zullen later voor een groot dpei geroepen zijn, leidende posities in ons volksleven in te nemen. Wordt de mu ziekliefde bij hen aangewakkerd en door bekwame muziekpaedagogen verder ontwik keld, dan dragen zij niet alleen een schat mee voor hun later persoonlijk leven, doch dan zal dat ook in veel wijderen kring zijn invloed doen gevoelen. Het ideaal: het Nederlandsche volk een zingend en musiceerend volk, zooals dat met de Duitschers en de Tsjechen het ge val is, zal mede door de sterke hulp van de jeugd van thans kunnen worden verwezen lijkt Onze studenten hebben voor het aanvoe len en uitvoeren van muziek alreeds hun algemeene cultuur mee. De muzikale cul tuur en het paedagogisch inzicht van de leiders waaronder zij zich stellen doet, wan neer hun belangstelling eenmaal aanwezig is. de rest. En die belangstelling is er. We hopen alleen van harte, dat ze nog groeien mag en onderstreepen gaarne het sympa thieke woord van mej. M. Rooseboom, de presidente van het L. S. Z., dat velen zich bij het zangkoor mogen aansluiten en met terdaad medewerken. Gedurende het kortstondig bestaan van twee en een half jaar, heeft het L. S. Z., onder leiding van Leo Mens, reeds enkele keeren ondubbelzinnig bewijs van zijn be staansrecht, ik zou er aan toe willen voegen van zijn bestaansnoodzakelijkheid afge legd. Ook nu weer werd er mooi en frisch met toewijding gezongen. Na de opening met het „Io Vivat", was het eerste pro grammanummer de bekende fraaie Canon van den Leidschen meester uit de 16e eeuw Cornelis Schuyt: „Bewaert, Heer, Hollandt, En zalight Leydenf', waarin de Palesteijn- sche invloed niet te miskennen valt Het volgende nummer „Myn zoete Konin- ginne" uit de „Friesche Lusthof" van Star ter was op zeer verdienstelijke wijze be werkt door Carla Kohnstamm. Zoo ziet men dat het L. S. Z. ook voor studenten een aansporing kan zijn, zelf de compositie te beoefenen. Een zeer treffend bewijs daarvan was het Oud-Vlaamsche volksliedje, „Daer was een Kwezelken", op bizonder geestige en zaakkundige wijze meerstemmig gecomponeerd door den heer W. H. Sprenger. Het werkje tintelt aardige vondsten. En het viel ook zoo zeer den smaak, dat het gebisseerd moest worden, terwijl de jonge componist bloemen ontving. Bijzonder bevredigd heeft ons de devote voordracht van „In dulci jubilo" van Bux- tehude. Daarna volgden nog enkele fraaie voordrachten van liederen op Franschen tekst, „De Leeuwerik" een Middeleeuwsche tekst gecomponeerd door Jan Nieland en eindelijk Diepenbroeks „Uil" vol geest en humor. Met dit veelzijdig en in de puntjes bestudeerd programma heeft het L. S. Z. uitstekenden indruk gemaakt. De heer Mens ontving als hulde voor zijn sympathieke leiding waarvoor de studenten hem zeer dankbaar zijn, een boekwerk. Het „Collegium Musicum" het Kamer orkest ontstaan onder auspiciën van „Sempre Crescendc/' bestaat nog slechts een half jaar. Onder de rustige en bekwame vakkundige leiding van Hans Brandts Buys de naam alleen waarborgt al een fijne zikaliteij, heeft dit kamerorkest in enkele maanden tijds getoond wat ernstige en toe gewijde studie vermag. We zullen de ge speelde werken in hoofdzaak alleen maar noemen en niet in details afdalen. Men be gon met eenige werkjes uit de 16de eeuw Causon prima „La Spiritata" van Ga briels. frisch gespeeld; de fraaie gedragen Pavana „Lacrimae verae" van John Dow- land en een aantal korte dansen van Mi. chaël Praetorius. Toen volgde het Vierde Brandenburgsch Concert van J. S. Bach, waarin we in 't hij zonder de prestaties van den eersten violist, de tenor-violist, het fluitduo en de cello noemen. Het werd goed gespeeld, doch fraaier en met grooter beheersching van de techniek was nog het concerte grosso van H&ndel, dat een uitnemende vertolking vond. Het ensemble kenmerkte zich door verrassend goed samenspel en een fraaien klank. Zoowel de heer Brandts Buys als Leo Mens mogen tevreden zijn. Beiden verdie nen hartelijke waardeering voor de sympa thieke wijze waarop zij deze jonge men schen leiden en hun iets moois meegeven voor het leven. Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-vereenigingen De jaarvergadering. Door verschillende omstandigheden van internen aard, zoo deelde de voorzitter in zijn openingsrede mede, werd de jaarverga dering van den Bond dit jaar wat later ge houden dan gewoonlijk. Spr. verheugde zich over de opkomst en sprak de wensch uit dat de verschillende vereenigingen steeds zullen blijven meewerken tot groei en bloei den Bond. De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd goedge keurd. Bij de mededeelingen kon de secre- tris kennis geven van het feit, dat de ge meente ook dit jaar weer een tiental con certen zal laten verzorgen door de bij den Bond aangesloten vereenigingen. De later gehouden verloting van deze concerten gaf de volgende volgorde: 3 Juni „De Post", 10 Juni „T. en D.'\ 17 Juni „Perosi", 24 Juni „6e Reg. V.A.", 8 Juli „P. C. en L.", 15 Juli „Orpheus", 22 Juli „de Politie", 29 Juli ,.L. Chr. Harmonie", 5 Aug. ,Werkmans Wilskracht" en 12 Augustus Athaliaf'. Het jaarverslag van den secretaris, waar 'ij het volgende uit overnemen, werd onder dankzegging van de vergadering, goed ge keurd. Het afgeloopen jaar geeft alleszins reden tot tevredenheid. Meer en meer is gebraik gemaakt van de tusschenkomst van den Bond en heeft ook vooral de Bond bewezen, nuttig en noodig te zijn. In 1936 trad ook de nieuw opgerichte Christelijke muziekvereen. „Athalia" tot den Bond toe, zoodat nu 10 van de 11 in Leiden gedomicilieerde ver eenigingen bij den Bond zijn aangesloten. De wensch werd nogmaals geuit dat ook ten slotte de 11e, n.l. „Nieuw Leven", opnieuw zal toetreden. Veel is er door den Bond reeds gedaan voor de aangesloten vereeni gingen, maar veel blijft er nog te doen ver om aan de muziekvereenigingen die laats in de „Maatschappij" te geven welke haar toekomt. Ook het jaarverslag van den penning meester werd onder dankzegging aanvaard. Op voorstel van de kascommissie werd aan den penningmeester décharge verleend. Voor de kascommissie 1937 werden be noemd de heeren C. Berlemon en A. G. Hoover. Het verslag van den bibliothecaris was helaas erg kort. Hij kon meedeelen dat de bibliotheek van den Bond slechts 1 nummer bevatte. De voorzitter beval deze afdeeling dan ook sterk in ieders belangstelling aan. De gebruikelijke rondvraag leverde niets bijzonders op. De voorzitter sloot de vergadering onder dankzegging voor de prettige samenwerking GEBR. TEIXEIRA DE MATTG? 446 Heerengracht, Amsterdam OPGERICHT 1852 BANKIERS ALLE BEURSZAKEN - Safe-Inrichting ADMINISTRATIE VAN VERMOGENS Tel.: 33789 35957 33789 intercommunaal: R 0311 Telegramadr: TEXATOS KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND W ij z i g i n g. 6824. 1 Mei. „De Oude Tijd' Leiden, Breestraat 110. Sigarenhandel. Wijz. handelsn. in: Holtes' Sigarenhandel. 6352. 1 Mei. Terrazzomaterialen v.h. H. van Leeuwen. Gebrs. M. en A. van Nood. Leiden. Rijnkade 4. De vennootschap onder firma is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Terrazzo-matcrialen v.h. H. van Leeuwen N.V. (Ned. Staatscourant 27 Jan. 1937, Bijvoegsel nr. 103). Dir.: M. van Nood, Leiden. Comm.: A. van Nood, Leiden. Maat schappelijk kapitaal: f 75.000 waarvan ge plaatst en gestort f 30.000. Korfbalpropaganda-avond in „Zomerlust" De Nederlandsche pers en propaganda- commissie had in samenwerking met de Leidsche Korfbal Bond gisterenavond een ganda-avond georganiseerd in de groote iran „Zomerlust" om te trachten de korfbalsport op hooger peil te brengen en de schooljeugd aan te omedigen om tijdens afloop der schooljaren dezen sport te beoefenen. Daartoe waren uitgenood igd de hoofden van de verschillende scholen, de besturen van de diverse korfbalvereenigingen, gym- nastiekvereenigingen en verder tal van langstellenden. De voorzitter van de L. K. B., de heer D. Vylbrief, heette in zijn openingswoord aller eerst al deze genoodigden hartelijk welkom om vervolgens uiteen te zetten waarom dezen avond georganiseerd is. Dat de hoofden der verschillende scholen uitgenoodigd waren om dezen avond bij te wonen 'had het doel om aldus te komen tot het organiseeren van schoolwedstrijden om zoo de korfbalsport meer populariteit te be zorgen. Spr. hoopte dat deze wensch in ver vulling zal gaan. Het woord was daarna aan den bekenden scheidsrechter van de N. K. B., den heer A. Ledeboer, welke een causerie hield over het onderwerp „Waarom spelen wij korfbal?" Op een vlotte en aangename manier gaf spr. een duidelijk beeld van het korfbalspel in hij de verschillende goede hoedanig heden naar voren bracht zooals alzijdige lichaamstraining enz. Na deze interessante causerie werden de talrijke aanwezigen (de zaal was tamelijk goed gevuld), aangenaam bezig gehouden met een aantal films. De hoofdfilm was de trainingsfilm welke tot stand was gekomen in samenwerking met de korfbalvereenigingen uit Amsterdam, Rotterdam en Dordrecht. Daar deze film op sommige gedeelten vertraagd was opgeno men konden de aanwezigen hier veel van leeren. Verder waren er diverse films van Hol landBelgië-wedstrijden en een film van den wedstrijd Noord HollandZuid Hol land. Ook Indië was aanwezig met een kort filmpje hetwelk deed zien hoe onze bruine zusters en broeders het spel beoefenen. Het geheel werd besloten met een komi sche film als toegift. Al met al een avond welke het zijne wel bij zal dragen om de interesse voor de korf balsport aan te kweeken en te verleven- ANNO 1799 's-Hertogenbosch Alle Bankzaken Van het Stadhuis OPHALEN HUISVUILNIS In verband met Hemelvaartsdag zal het ophalen van huisvuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Donderdag worden be diend nu plaats hebben op Zat erd a g d.a.v. Bewoners van die perceelen wordt derhalve verzocht Vrijdag geen emmers aan do straat te plaatsen. DIRECTEUR GEM. REINIGING De Burgemeester van Leiden maakt be kend, dat uiterlijk 14 dagen vóór de dag, waarop de stemming voor de verkiezing van de leden van de, Tweede Kamer der Staten- Generaal wordt gehouden, de gelegenheid bestaat ter Gemeente-Secretarie in persoon mede te deelen, dat men in een andere ge meente aan de stemming wenscht deel te nemen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 5 Mei 1937 Uitvoering in Endegeest Gisteravond werd door de Sportvereeni- ging A.L.O. (Algemeene Lichamelijke Ont spanning) in de Centrale Ontspanningszaal van Endegeest. c.a., met medewerking van het dames-patienten-zangkoor onder leiding van Zuster Timans en de damesLgym- nasliekvereeniging onder leiding van zuster Smit een uitvoering gegeven. Aan de .vleu gel: mej. Piekaar. Dat deze avonden in hooge mate worden gewaardeerd bleek ons ook ditmaal. Er is zichtbaar eenoten dooi1 de zeer vele belang stellenden w.o. de geneesheer-directeur, als mede verschillende doctoren der inrichtin gen. Er was na ieder nummer een dank baar apGlaus. Onder leiding van zr Smit marcheerde de Dames-Gymnastiekverecni- ging het podium op. Hierna nam het woord de heer Hoebert bij ontstentenis van den Voorzitter. Spr. heette alle aanwezigen har telijk welkom en in .het bijzonder den be schermheer dr F. J. Stuurman. Spr. spoor de diegenen, die nog geen lid zijn, aan, zich alsnog op te geven, om daardoor d6 vereeni ging tot steeds grooteren bloei te brengen Hierna werd begonnen met het afwerken van het programma. Het gebodene was van uitnemende kwaliteit, ondanks het feit, dat men zich, wat de tooneelruimte betreft, moest behelpen. Ook 't Dames-Patiënten Zangkoor, onder leiding van zr Timans, komt een welver diende hulde toe. In de pauze heeft de geneesheer-direc teur, dr Stuurman, de medewerkenden en de leiders, zijn bijzondere dank betuigd namens de aanwezigen. RADIO DISTRIBUTIE WOENSDAG 5 MEI igramma 3: 8.Keulen of dlv.; 9.20 Gra- Dn GRD, 0.05 Londen Reg.; 12.55 Brussel VI ParUs R 13.50 Keulen; 14.20 GRD; 14.35 en Reg 15-50 Keulen; 17.2o Londen Rog; Keulen; 19.20 russel VI of Keulen; 21.20 s of div.; 22.20 Berlijn; 23.20 R Danmarlc. )g:amma 4: 8.— Brussel; 8.20 diversen; 9.25 wlch; plm 1325 Londen Reg.; plm 14.15 Droltwlch; 17.20 diversen; plm 17.35 Brussel Fr IS.20 Droltwlch; 20.49 London Reg.; 21.20 Brus VI.; 2130 Droltwlch i R; 12.2o Brussel VI; .m 12.30 eulen; 14.05Brussel VI; 14 20 ParJJs R •m 14.50 London Reg; 15.20 Keulen; 18-50 Pa is R; 19.29 Brussel Fr; 20.20 Beromunster; 35 Boedapest of dlv. Programma 4: 8 Brusel VI; 9.20 Keulen; 9.35 Droltwlch; 9.50 Keulen; 10.0 London Reg; 14.35 17.20 Diversen; 17.40 London Reg; 18 Droltwlch VRIJDAG 7 MEI Prog-amma 3: 8 Keulen of div.; 9.20ram-muz. GRD; 10.10 Deutschl.s; 11.05 Parüs R: 12.20 35 Keulen; 14.20 B. Danmark of div 15.20 Keulen; 16.20 Brussel Fr; 16.40 Keu- 17.93 ParUs R: 17.0 Brussel VI; 17.35 Keu 19 20 London Reg; 21.20 Brussel VI; 21.30 Idem Fr: pl.m 21.40 Wcenen of div; 22.05 Brus- Fr; 22 20 ParUs R. rogramma 4: 8 Brussel VI; 8.20 Diversen; 9.35 London Reg; 16.20 Droltwlch; 17.2 9.30 Cai 20 Drolt\\nich: 20.4o' 1 22.20 Droltwlch 'Pha; Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren van. Alphen, P. van Es, Hovens Greve, Kors eu De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst geest wordt morgen waargenomen door Dr. Varekamp, telef. 1916. i De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Donderdag 6 Mei a.s. (HemeJvaaitsdag) waargenomen door de apotheken G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, telef. 302 en D. J. van Driesum, Mare 10, telef. 406. Van Vrijdag 7 tot en met Zondag G Mei a.s. neemt waar apotheek C B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedcns, Wilhel- minapark 8, telef. 274. NEDEiMmümfcm. ■£SaMPTSV .MAATSCHAPPIJ GPGÖèïCHT1857 AJIeBainkzaVetv AEtBESÉêttomiSisks, - BIJTIJDS GERED. Gistermiddag is de 7-jarige J.V., wonendo aan de Haarlemmerstraat spelendenvijs in het water van de Stille Rijn terecht geko men. Een passeerend burger wierp zijn re genjas in het water en wist daanneo het kind op het droge te trekken. DE CAPITULANTEN-VERORDENING. Ged. Staten weigeren goedkeuring der door den Raad met wijziging van het voor stel van B. en W. vastgestelde capitulanteii verordening. B. en W. stellen voor hun re geling alsnog goed te keuren. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: C Bekkerln—Erades z H A v d WUng&ardStam z P M v Vliet—v d Steen d A M A Hakkaart—Kiel d M Oos tendorpde Leeuw z Aangeboden Valkenburgenveg 9, RADIO-TOESTEL Ter overname. Ongebruikt. Laatste type. Eénknopsbedie- ning. Zenderschaal. Electro dy namische luidspreker. Volle ga rantie 49.50. Br. no. 427 bur. an dit blad. VOOR WEINIG GELD kwaliteit costuum, regen- jas, zwart colbert met streep- broek, rok-smoking enz., enz. Uitsluitend betere 2de h., niet. zichtbaar gedragen. Alle ma ten. Chem. gereinigd. Betere gelegenheidskleeding in huur JAN J. SLOOS, Stille Rijn 11, t.o. Aalmarkt, Leiden. Gevraagd NET DAGMEISJE gevraagd, zelfstandig kunnende werken, van 8 tot 8 uur. Emma- laan 54. Oegstgeest. NETTE AANK. NAAISTERS ?n eenige leerlingen kunnen ge plaatst worden voor direct. Geen seizoenwerk en vast loon. Tricotage- cn Confectiebedrijf ELMI, Nw. Rijn 55/56. Aanm goh, dag. Handel KLEED, RIJW., GASFORN. enz. Gespijkerd Kleed 28, pracht Eng. Heerenrijwiol van 58 voor 24, dito Damesrijwiel 1.50. Juncker Heerenrijwiel, geheel verchroomd met trom- nielrenimen, als nieuw, van 69 voor f 32.50. Homan Gas fornuis 22,50. Pracht Hand- naaimach. 35. Eiken Slaap- kamerameubl., kapokmatrassen, modern, spot koopje, 85. Thor- bcckestraat 48, zijstr. Zoctenv Singel. AARDAPPELENBERICHT! Doet uw voordeel. Brielsche Eigenheimers 1,35. Paarspitten (vestus) 1.45. Zeeuwsche Blau wen 1.50. Grove Drielingen 0.95, alles per 35 kilo, franco thuis. 5 kilo \oor 14 cent afge haald. A. ZANDVLIET Jr., Haven 26. KLEED, BAD, GEISER, enz. Pracht gespijkerd Kleed van 175 voor 45. Als nieuw bad met geiser 85, ook afzonderl. Brandkasten 49, Lips enz. Damesrijwiel 16.50. Raleigh Heerenrijwiel, lamp enz. 32,50. Eiken Slaapkamcrameubl., ge heel compleet, spotprijs 68. Loopers, Haarden. Linnenkas ten enz. Heerengracht 25. COLBERTCOSTUUMS Buitengew. voordeelige pracht sorteering sport- en colbert- costuums aangeboden. Tevens dames- en heeren gabardine regenjasseri en mantels in de nieuwste dessins voor lage prij- zenn. CORN. VAN VALDEREN, Oude Rijn 176. Verhuur-inrich- ting van gelegenheidscostuums met hooge hoeden. JONGELUI Koopt Uw B.K. keukenuitzet ook in Edy en Katje Emaille, bene vens Uw wringer met boks. Strijkplank en zinken Teilen, Waschketels, Aschemmers, dub. bel emaille Gascomfoor met blad 8.50, bij het vanouds bekende adres: Het Emaille Huis, Haar lemmerstraat 265 en Groenesteeg 9-11. WIKKELEN ombouwen en repareeren van alle merken stofzuigers, wikke len van ankers en electro-moto- ren. 2e hands dames- en heeren rijwielen aangeboden. Rijwiel- reparatieinrichting, JAC. AB- SPOEL, Korevaarstraat 16. BEKENDMAKING U koopt nog 20 30 pCt. goed- kooper voor het omlijsten van platen, foto's enz. Van ouds be kend adres DE CONCURRENT, Haarlemmerstraat 72, tegenover de Vrouwensteeg, Tel. 2918. OPENBAAR SLACHTHUIS 4 pond 80 cent. Zaterdag voor middag 11 uur verkoop van een buitengewone groote partij ge- stereliseerd Rundvleesch, Rund- vet, Reuzel en Bouillon. FRANKE 1 MEI-GRAP?? CITO Rijwielstalling, Stations weg 39, Leiden. Verlaging abon nementen: per maand 1.10. per 3 maanden 3.—, per week 0.35. Boekjes 10 dagstalltr.gen 0.75. Alles verzekerd tegen brand, inbraak, diefstal en be schadiging. Geen rijwielen op ol tegen elkaar, maar alles in rek ken, ook bij de grootste aan voer. Ondernemer L. v. d. MEEL MOEDERDAG 9 Mei is het Moederdag; dan koopt ieder een cadeau, maar het moet zijn van REGEER, Haarlemmerstraat 105, dan is iedereen tevreden. Wij zijn ruim gesorteerd en niet duur; alles nog tegen ouden prijs. Ook uw adres voor tinwerken. Maar let. goed op het juiste adres: 105 Haarlemmerstraat 105, Leiden. BIJ GROENEWEGEN daar koopt men steeds de beste en goedkoopste 2de handsch costuums van H.H. studenten vanaf 6.50, jas en vesten 3,50, overjassen en regenjas sen, broeken. Zeer billijk Chem. gereinigd. Reeds 22 jaren groot vertrouwen genoten, Lan ge Raamsteeg 5, Leiden. VEEREN BEDDEN veranderen wij zéér voordeelig in drie-deelige matrassen. Bij vullen en vermaken van kapok matrassen. Matrassenfabriek KLEINE, Stationsweg 47 (in gang Eltax), Telef. 1748. VOOR ALLE FEESTEN Versjes, Mutsen, Guirlanden, Huldekaarten, Nieuws, Confetti, Serpentines, Wasfakkels, Lam pions. ERATO, Oude Singel 14, tel. 889. Zwarte kleeren. Hooge hoeden. Tooneel- en Optocht- kleeding, Vlaggen Decoratie- doek. Tooneelschermen. Attri buten. Rad van Avontuur. AUTOHANDEL EN SLOOPERIJ Valkenhurgscheweg 16, Haag- The Schouw, bij Leiden Telef. 2302. Inkoop van gebruikte auto's. Alle onderdeelen in voor. raad. Steeds goede vracht- en radig. Onderstellen, zwaar en licht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6