y my. VIRULY - GOUDA Perl ©Sinas® Frambozen DINSDAG 4 MEI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 5 PRIJSSTIJGING EN WERKLOOZENSTEUN De beteekenis van de levensmiddelendistributie Wijziging van de bepalingen inzake aftrek van inkomsten Den Minister van Sociale Zaken is van verschillende zijden verzocht, in verband met de prijsstijging van eenige levensbe hoeften, den steun voor de werkloozen te willen verhoogen. Van andere zijde weer werd het verzoek gedaan, den brandstoffen- bijslag die einde Maart, zooals gebruikelijk afliep, met het oog op vorenbedoelde prijs stijging te continueeren. De minister heeft deze verzoeken afgewe zen o.a. op grond van de overweging, dat het voordeel, dat de ondersteunden van de door de Regeering in distributie gebrachte levenemiddelen hebben, financieel van zoo veel beteekenis is dat de bedoelde prijsstij ging daardoor ruimschoots wordt opge vangen. In hoeverre deze distributie van finan- cieele beteekenis is, moge uit het volgende staatje blijken: In gemeenten waarin alle producten worden verstrekt, heeft, berekend naar de maximum toegelaten hoeveelheden, een ge zin van vijf personen per week een voordcel kleinh— distrib.- voord. prijs iprijs margarine 1 pond f 0.54 f 0.22 f 0.32 bak- en braadvet V2 p. f 0.25 f 0.11 f 0.14 gehakt 3 K.G. f 1.80 f 0.97 f 0.821//2 versche groenten 10 K.G. f 0.80 f 0.30 f 0.50 blikgroenten 2 bl. f 0.40 f 0.26 f 0.14 tomatensoep 2 bL f 0.56 f 0.26 f 0.30 zeevisch 4 K.G. f 1.40 f 0.72 f 0.68 De heer P. L. de Gaay Fortman, thans oud-burgemeester van Dordrecht, ook oud burgemeester van Ridderkerk, bracht een bezoek aan deze gemeente om ook hier afscheid te nemen. Bovenstaande foto werd bij dit bezoek voor het gemeentehuis genomen. Van links naar rechts: de heer en D. Maaskant (oud-wethouder)P. L. de Gaay Fortman, Jac. Groenenboom (wethouder)J. H. Crezee (burgemeester). A. van Vliet (wethouder) en J. A. Meter (gem.secr.) f totaal voordeel f 2.90l/^ Voor gemeenten, die niet all e producten afnemen en voor personen, die zich niet alle producten in e e n week aanschaffen kan het bedrag van het voordeel uit de distribu tie uit vorenstaand lijstje per product wor den afgelezen. Bedoeld voordeel wordt ook genoten door hen, die in werkverschaffing arbeid ver richten. en wel boven hun loon. Wel is der Regeering gebleken, dat nu er door de opleving in vele bedrijven meer werkgelegenheid aanwezig is, er aanleiding is om de bepaling inzake af trek van inkomsten, voor zoover deze van inwonende gezinsleden van onder steunden afkomstig zijn, eenigermate te wijzigen. Zooals bekend is, heeft de minister van Sociale Zaken voor eenigen tijd toegezegd deze quaestie te zullen overwegen. Uit een daarnaar ingesteld onderzoek is n.l. gebleken dat er zich gevallen voordoen, waarin het betrokken gezin van het aan vaarden van werk door den aftrek van 2/3 der verdiensten geen voordeel, zelfs finan cieel na-deel ondervindt. Om het werk te kunnen aanvaarden, komt men nl. voor meerdere uitgaven te staan, omdat men zich b.v. werkkleeding, zwaarder schoeisel of een rijwiel moet aan schaffen. Ook heeft men meer slijtage en is veelal zwaardere voeding met het oog op het verrichten van arbeid noodzakelijk. Teneinde met het oog op de huidige werkgelegenheid het aanvaarden van werk door de werklooze gezinsleden van onder steunden zooveel mogelijk te bevorderen, heeft de Regeering besloten om aan de hier voor geschetste bezwaren tegemoet te ko men, door de bepaling inzake aftrek van gezinsinkomsten bij de berekening van den steun als volgt te wijzigen. In den vervolge zal bij de berekening van den bedoelden aftrek worden vrij gelaten: I 2 van de verdiensten van lederen in- wonenden minderjarige en f 4 van de verdiensten van lederen in- wouenden meerderjarige. De a.s. Tweede Kamer verkiezingen Candidatenlijsten alle ingediend De Staatscourant van gister bevat de mededeeling van het centraal stembureau, dat thans bij dit stembureau van alle hoofd- stembureaux de opgave is ontvangen van de ingediende candidatenlijsten. Het centraal stembureau zal op Maan dag 10 Mei des voormiddags om half twaalf een openbare zitting houden ter nummering van de voor de a.s. Tweede Kamerverkiezingen ingediend© candida tenlijsten. De a.s. Eerste Kamerverkiezingen Nog enkele lijsten Ter aanvulling van de gister vermelde lijst deelen we nog mede dat de Kath. Dem. Partij eveneens candidatenlijsten heeft in gediend en wel in de provincies Noord-Bra bant., Overijssel, Noord-Holland en Zuid- Holland. Lijstaanvoerder is overal mr. A. P. C Peters. Lijst van de S.D.A P. Bij groep III moet de gister vermelde lijst van de S.D.A.P. vervallen. In de plaats daar van komen de volgende lijsten: Eerste lijst: 1. S. de la Bella Jr., Amsterdam; A. M. A. Reinalda. Haarlem; 3. S. Rodrigues de Mi randa. Amsterdam; 4. T. Saundens-Blaau- boer, Deventer. Tweede lijst: 1. J J. Vorrink, Amsterdam; 2. N. Vijl- brief 's-Graver.hage; 3 E. Boekman, Amster dam; 4 J. W. Matthijsen, Amsterdam. CJ)U In de provincies Noord-Brabant, Fries land, Overijssel, Groningen en Drente heeft de C.D.U. de volgende lijst ingediend: 1. R. van den Brug, Gouda; 2. H. Steketee. Den Haag; 3. J. Janzen, Den Haag. Prov. Staten van Zuid-Holland Vergadering op Dinsdag 25 Mei De Provinciale Staten van Zuid-Holland komen in vergadering bijeen op Dinsdag 25 Mei des voormiddags om 11 uur in de ver gaderzaal van de Eerste Kamer. Ged. Staten stellen voor de rekening der Provincie over den dienst 1935 vast te stel len met een bedrag van f 22.146.824.58 aan ontvangsten en van f 22.111.668.98 aan uit gaven, zoodat het batig saldo f 35.155.60 be draagt. Ridders der Militaire Willemsorde Te Den Haag is de jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden van de in 1935 opgerichte Vereen, van officieren, ridders der militaire Willemsorde". Terstond na de opening der vergadering gaf de voorzitter kennis van een ontvangen brief van den vice-admiraal b.d. T. Bauduin adjudant-generaal en chef van het mil. huis van H. M. de Koningin welke de mededee ling inhield, dat het H.M. heeft behaagd het beschermvrouwschap van de vereeniging te aanvaarden en tevens deze het praedicaat .koninklijke" te verleenen. Deze blijde mare werd met groot enthou siasme en de juichkreet „Leve de Koningin" gevolgd door een driewerf hoera, ontvangen. Het volgende telegram werd aan H.M. dc Koningin gezonden* „Leden koninklijke vereeniging Officieren, ridders der militaire Willemsorde, ter jaar lijksche algemeene vergadering bijeen, be tuigen onder aanbieding eerbiedige ridder- hulde uwe majesteit oprechten dank voor aanvaarding beschermvrouwschap en ver leening praedicaat „koninklijke". Het hoofdbestuur, dat voor de eerste maal moest aftreden, werd bij acclamatie herko zen, terwijl op gelijke wijze tot 7de bestuurs. lid werd gekozen de heer A. A. Dijkstra, gep. Ie luitenant der Infanterie K.N.I.L. Na afloop der vergadering werd een ge meenschappelijk diner gehouden in de witte Sociëteit. KERK EN ZENDING CHR. GEREF. KERK e roe pen: Te Zwaagwesteinde, W. Heerma te Aalsmeer. NED. HERV. KERK Bedankt: Voor Kerkwijk-Bruchem, J. Lekkerkerker te Oldebroek. VRIJE GEREF. GEM. HERST. EV. LUTH. KERK Aangenomen: Naar Gorinchem, Ds J. E. B. Blase te Bussum. AFSCHEID, BEVESTIGING, INTREDE Amstelveen Ds J. F o k k e m a, die 9 Mei as. zijn in trede te Delft hoopt te doen, heeft Zondag jl. afscheid genomen van de Ned. Herv. Kerk te Amstelveen, sprekende over Hand! 20 :32. De vertrekkende leeraar deelde vooraf mede, dat hij het persoonlijk elemeut m zijn preek zou vermijden, willende alleen Christus prediken. Zijin preek was verdeeld over dkeo punten: onder de hoede des Hee- nen zijt gij beschut; wordt gij gebouwd, en ontvangt gij het loon der genade. Ten slotte richtte Ds Fokkema woorden van dank tot den Kerkeraad, zijn geestver wanten, den consulent uit Aalsmeer, het Kerkbestuur, het gemeentebestuur en be sturen van vereenigingen. De gemeente zong den scheidenden leer aar toe de zegenbede uit Psalm 121. Oostkapelle-Nunspeet Ds M. J. van Dijken hoopt Zondag 23 Mei afscheid te nemen van de Geref; Kerk van Ooetkapelle en 6 Juni zijn intrede te doen te Npnspeet. Bevestiger is de con sulent Ds H. Veltman van Doornspijk, Mechelen Zondagavond heeft cand. D. A. Zij 1 str a van Rotterdam-Delfshaven, zijn arbeid als hulpprediker der Geref. Kerk van Antvver- pen-Mechelen, speciaal iin Mechelen, neer gelegd. Hij deed dit met een prediking over 1 Thess. 523 en 24. Na dien dienst sprak de heer C. Zwaan beim waardeerend toe namens den kerkeraad, hem dankend voor de vele arbeid door hem verricht, en bad hem 's Heeren zegen op zijn aanstaand werk in Nieuw-Beets toe. Hij verzocht de gemeente hem Ps. 121 4 toe te zingen. Bij het heengaan namen allen, die het vriende lijke kerkje tot de laatste plaats bezet had den, op trviffend hartelijke wijze van cand. Zijlstra afscheid, Hantum Ds G. van Veldhuizen, die het roep van de Ned. Herv. Kerk te K r a 1 i n- g e n heeft aangenomen, heeft Zondag jl. afscheid genomen van zijn gemeente te Hantum, met een predikatie over Lucas 1710, waarin hij zijn aandacht verdeelde over de twee zijden van dit betuigen; ©enerzijds wat wij doen moeten, hebben wij gedaan; anderzijds: wij zijn desondanks onnutte dienstknechten. Na de preek heeft de scheidende leeraar toegesproken het classicaal bestuur, in het bijzonder Ds Luuri-ng van Oudwoude. dien voorzitter, den praetor van de ring Hol- werd Ds Scholtens van Foudgum, en de andere collega's. Hij dankte zijn kerkeraad, die in groot© eensgezindheid, maar zonder ooit critiek te sparen, met hem had samen gewerkt en cfe kerkvoogdijen. In het bijzon der groette hij ook de vele Ferwerder vrien den, met wie hij zulke goede maanden als consulent doormaakte; voorts den organist, tien koster, enz. Daarna zich richtende tot de vereenigin- gen nam Ds van Veldhuizen afscheid van de Fritsche afdeelingen van Kerkher- tel, met name tot zijn opvolger als voor zitter Ds Gerbrandy van Leeuwarden, de Friesche afdeeling van de Con fes neele Vereeniging, waarvan hij bestuurslid was; van de Werkmansbond ring Hantum. van de Jongelingsring Fries land N.O., van de Classicale Evangeli6atic- vereeniging en van de afdeeling West Don- geradeel van het Ned. Bijbelgenootschap. Met verdriet legt hij het voorzitterschap van deze vier vereenigingen neer. In het bijzon der richt hij zich ook nog tot den heer Ir Rodenburg, directeur van de Chr. H.B.S. en een aantal leerlingen van die instelling, die uit Leeuwarden waren overgekomen orn ook hier afsoheid te nemen van hun leeraar Hij groet ook al de plaatselijke vereenigin gen op allerlei gebied. Eindelijk spreekt Ds van Veldhuizen tot de hoofden van de Hervormde School te Hantum c.a., tot Dr E 1 z i n g a van Ter- naard, tot buren, dienstbaren, vrienden er alle verdere meelevendén. Zijn laatste woor den zijn gerioht tot de familie en tot zijn vriend Mr Gispen van Den Haag. Na de toespraken voerden het woord de heer Van Leeuwen, Godsdienstonder wijzer te I-Iolwerd, die Ds van Veldhuizen toesprak en dankte voor zijn werk als men tor van de Herv. Evangelisatie aldaar. Ver volgens Ds Gerbrandy van Leeuwardien als voorzitter van Kerkherstel en namens de H.B.S. Daarma sprak de Burgemi ter van West-Dongeradeel. En ten slotte ouderling Joch. Smits. Op zijn verzoek zong de gemeente de zegenbede van Psalm 1214. Na den dienst sprak nog ouderl. De Roest van Ferwerd en overhamdigd* een geschenk van die gemeente. Behalve de genoemde predikanten waren •nog aanwezig Ds J. Hoekstra van Ter- naard; Ds P. Krop van Ferwerd; Ds I. Kuipers van Wamswerd; Ds D. Knott nerus van Ee: Ds II. de Lange van Nes en Wierum er. Ds H. Nobel van Reit- sum. Het kerkgebouw van Hantum was bij .deze gelegenheid meer dan dubbel gevuld, zoodat zeer velen met een staanplaats te vreden moesten zijn. AFSCHEID Ds B. BOERS De tegelijk met Dr. Snethlage om zijn communistische neigingen door de kerke lijke instanties veroordeelde predikant der Ned. Herv. Kerk van Roordahuizum, Ds B. Boers, heeft Zondag wegens bekomen emeritaat afscheid genomen, na 40-jarigen dienst, waarvan 37 jaren aldaar. Eenige honderden communisten uit Friesland waren per autobus overgekomen, on. dezen dienst bij te wonen; bij het verlaten der bussen het naderen der kerk zongen zij de Inter nationale. De afscheidsrede was uiteraard geheel gericht op en gewijd aan het con nistisch ideaal, waarna enkele sprekers Ds Ds. Schoonhoven vierde gisteren zijn zilveren ambtsjubileum als predikant der Geref. Kerk van Rotterdam-Delfshaven. In de s avonds gehouden feestelijke sam enkomst werd bovenstaande groepsfoto genomen. Op de voorste rij Ds. en mevrouw Schoonhoven temidden van hun kinderen en kleinkinderen. Op de achterste rij o. m. Ds. M. van Wijk Ds. H. Knoop Ds. R. Zijlstra (collega's) en Prof. Dr. K. Schilder (oud-collega van den jubilaris VRAAGBAAK voor CHRISTELIJKE INSTELLINGEN Vertrouwensadressen ten dienste van Stichtingen van Barmhartigheid, Zieken huizen. Sanatoria, instellingen. Tehuizen /vJ~ VERWARMINGS- SCHIEDAM KERKVERWARMING Electrische keukeninstallaties voor ziekenhuizen, sanatoria, gestichten, enz. Economisch Hygiënisch Nederl. Siemens Mij. N.V Den Haag N.V. MACHINEFABRIEK J.&H.W. VAN DER PLOEG APELDOORN PASTEURISEER- EN KOOKKETELS IN ROESTVRIJ STAAL, OOK VOOR GROOTKEUKENBEDRIJF ETC. ETC. Alle soorten zeep en Reinigingsmiddelen Aan welke eischen behoort een goede Nederlandsche stofzuiger te voldoen? Wfl vertellen U dit in ons popu lair wetenschappelijk boekwerkje No. 3, getiteld: „De vier Waldorp Musketiers" hetwelk wij U gratis en franco op aanvrage toezenden. N.V. TECHNISCH BUREAU MARYNEN DEN HAAG, Waldorpstraat 52 Telef. 116217 Perl, Sinas en Frambozen - ze dragen den naam Hero met eere. Bereid op de meest moderne en hygiëni sche wijze uit de beste grondstoffen: zuiver volrijp fruit en niets anders. Geen chemische kleurtjes of smaakjes. U proeft van de eerste tot de laatste slok de volle, natuurlijke vruchtensmaak. Daarom zijn deze beroemde Hero-dran- ken méér dan alleen maar 'n heerlijke verfrissching: ze zijn gezond I Perl, Sinas of Frambozen drinken is gezondheid drinken met volle teugen. Boers hulde brachten voor wat hij „als mensch" voor zijn gemeentenaren gedaan heeft. JUBILEUM Ds J. SCHOONHOVEN Gisteravond heeft Ds J. Schoonhoven, predikant der Geref. Kerk van D e 1 f s h a- ven in de kerk-Tidemanstraat met de ge meente herdacht, dat hij 25 jaren geleden zijn intrede aldaar deed. Met zijn familie de in bloemen gehulde kansel gezeten, heeft de jubilaris van vele zijden hooren getuigen van de liefde en waardeering, waarin hij steeds heeft mogen deeien. Allereerst deden dit zijn collega's Ds Zijlstra, Ds Knoop en Ds van Wyk zijn oud-collega Prof. Dr. K. Schil- r: voorts namens den kerkeraad de heer Vlaanderen; namens catechisanten en oud-catechisanten de heer Rijnsdorp; namens de Geref. scholen de heer Ess er; heer Wildschut uit naam van de gemeente, daarbij voegende een geschenk onder couvert. Met talrijke herinneringen uit het thans afgesloten tijdperk heeft Ds Schoonhoven zijn jubileum herdacht en besloten met woorden van warmen dank aan alle De door eenvoud en welgemeendheid ge- kc-jnerkte samenkomst werd met het staan de zingen van Ps 1343 geopend en met Gez. 29 TOEGELATEN TOT DEN H. DIENST De heeren J. Veen te Utrecht, G. J. H. Gymink te Zutphén en L. Brasse Huizen (N.H.), alleen theol. cand. zijn toe gelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. NED. BIJBELGENOOTSCHAP 16 Juni jaarvergadering De algemeene vergadering van het Ned. Bijbelgenootschap, die in verband met de herdenking der 300-jarige Statenvertaling buitengewone belangstelling zal hebben, wordt 16 Juni in de Doopsgez. Kerk (Singel 452) gehouden. Vooraf gaat op 15 Juni een begroetingsavond in het Bijbelhuis, waarvan dan de inwendige verbouwing gereed is. Op de agenda der jaarvergadering vindt men een toespraak van den alg. secretaris Dr H. C. Rutgers, die over zijn as. reis naar Ned. Indië een en ander zal toelichten. Het hoofdbestuur wil den heer L. J. van W ij k, die nu aftreedt, eeren door hem te benoemen tot buitengewoon lid van het H. B. Voorts zal Dr H. Kraemer een rede houden. De Woensdagavond is bestemd voor de herdenking der Statenvertaling in Nieuwe Kerk, waar Prof. Mr. A. Ane en Tof. Dr. W. J. Aalders zullen spreken. De Bijbel tentoonstelling ir. Museum Fodor hoopt men 31 Mei te openen. Kerk en Staat in Duitschland Ook de Darblsten vervolgd Men schrijft ons: Op last van de Duitsche regeering zijn alle samenkomsten der Vergadering van ge- loovigen (Darbisten) verboden, zoowel de avondmaalsviering als de prediking, terwijl ook de Zondagsscholen en de Bijbelklassen voor de jeugd onder dit verbod vallen. Een poging j.l. Zaterdag gedaan door enkele „Broeders" om de hooge autoriteiten te bewegen deze maatregel in te trekken, mocht niet gelukken. Aanvankelijk leggen deze geloovigen zich bij dit gebod neer, hopende dat er alsnog verandering komt. Derhalve zijn er Zondag j.l. geen samenkomsten gehouden. Begrijpelijkerwijze heeft dit bericht uit Duitschland in de kringen der „Broeders" groote ontroering gewekt. Tot nog toe hadden deze kringen geen moeilijkheden ondervonden. Dr Niemöller gearresteerd? Het Journal de Genève van 2 Mei bericht dat dr. Martin Niemöller te Berlijn-Dahlem in hechtenis is genomen. Het N. C. P., dat ons dit meldt, vond ner gens bevestiging ervan. Wij evenmin. GIFTEN EN LEGATEN De penningmeesteresse van het Zus ter- comité Mevr. Pel te Witmarsum. ont ving van een onbekenden gever een gift duizend gulden ten behoeve van den medischen hulpdienst op het Zendingster rein der Geref. Kerken van Friesland. VERBAND VAN GEREF. EVANG. COMMISSIE Evangelisatie-Conferentie op Woudschoten Ieder jaar in de Pinksterweek wordt op 'oudschoten bij Zeist de Jaarvergade ring van het Verband van Evang. Commis- in de Geref. Kerken gehouden. Daarop volgt de Conferentie, dit jaar de vijfde, welke duurt van Woensdagavond tot Vrij dagmiddag. Dit jaar valt de datum van de jaarlijksche vergadering op Woensdag 19 Mei en die van de Conferentie 1921 Mei. Op de jaarvergadering wordt o.m. door Drs. J. H. Becker, Hulpprediker te Uit geest, verslag uitgebracht over de Enquête- Straatprediking. Het programma vermeldt voorts een referaat van Ds J. H. Go ris, te Apeldoorn over: Vrouwenkringen. De Conferentie wordt geleid door Ds Ringnalda van Weesp. Woensdagavond wordt de bidstond geleid door Ds J. Ver» kuyl te Leiden. Donderdag na dagopening door Ds P. omes van den Haag-West, een referaat in Ds J. Overduin te Kampen over: Ons huisbezoek. Ds A. F. J. Pier on zal een causerie houden over zijn werk onder de Chineezen; dien dag refereert ook Ds. Lugtigheid van Amstelveen over: Evan gelisatie door alle gemeenteleden, terwijl Ds D. van Enk de dagsluiting op zich. Vrijdag spreekt de heer Storm te Rot terdam over: Hoe krijgen wij met de men» schen contact? Ds H. J. Winter te Ant* werpen hoopt te causeeren over den arbeid in België. Ds J. C. Hagen te Zwijndrechi spreekt het slotwoord. „LICHT IN LIJDEN" Toen de stichter van het bekende zieken- laadie „Licht in Lijden", de heer J. Hol lander plotseling uit zijn arbeid en ge zin werd opgeroepen hebben niet weinigen zich afgevraagd: wat moet er nu van deze zoo noode gemiste ziekentrooster worden? Zij. die Hollander van nabij kenden, willen trachten een antwoord te geven. Maar dan moet eerst de baan vrij zijn van het tekort (het blaadje heeft negen jaren gezegend geleefd tusschen tekorten), dat er nu noz is. Om dit te bevorderen heeft men een spe ciaal aan Hollander en zijn werk gewijd nummer uitgegeven, waarin Minister Colijn tot „voortvaren!" opwekt en zegt: „Hollander ging nu heen. Maar het door hem ondernomen werk blijft. Moet blijven doorgaan. Maar dan moeten wij allen wat helpen. Ook helpen om den achterstand dia er, bij er. door de uitbreiding van het werk. ontstaan is, ongedaan te maken. Want mede daarvan hangt de mogelijkheid van voort zetting van Licht in Lij den af. „Hier is Evangelisatiewerk in den besterf a van het woord, verricht onder hen, di« vaak voor de poorten des doods staan. Helpe onze liefde nu dit werk bestendigen", In dezen geest geven ook de oud-Minister Mr J. Donner, Leo Lens, See'p Anema, Dr. S. O. Los hun woord. En allen die weten welk een licht in lijden dit blaadje vertegenwoordigt, mogen het even noteeren: Mej. J. Luitinck, Den Haag, giro 70058. BLINDENHUIS WOLFHEZE Zaterdag 1 Mei j.l. herdacht de directrice van het „Tehuis voor Alleenstaande Blin den", mej. S. Mansveld, dat ze 20 jaar aan het hoofd van dit tehuis heeft gestaan, 's Avonds bracht de fanfare van Wolfheze een serenade. De heer C. van Silfhout voerde daarna, namens de ingezetenen van Wolfheze, het woord en wees op de prettige verstandhouding die al die tijd tusschen het tehuis en de bevolking heeft bestaan. Ook een der blinden voerde het woord. Talrijke bloemstukken gaven aan deze herdenking een feestelijk aanzien. HET KERKELIJK MAUSOLEUM Te Soera_baja heeft de Indische Pro- testantsche kerk besloten over te gaan tot den bouw van een nieuwe kerk in de Dar- mohuurt Reeds is de grond gekocht en het benoodigde geld op f 19000 na bijeen. Op voorstel van Ds. C. Hamel werd besloten deze kerk een „herinneringskerk" te do^n zijn, dat namelijk degenen die bijdragen dit doen zullen ter eere van geliefde dooden en dan de namen dezer dooden op een bronzen herinneringsplaat in het portaal zullen worden aangebracht. Deze idee viel in goede aarde. Reeds kwamen met deze bedoelinz belangrijke bijdragen

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5