Jlirtuur ^riJtsdjf Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken In het Betuwsche Bloeiende Hout Dr COLIJN IN OLDEBROEK abonnementsprijs: Per kwartaal io Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6077 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 4 MEI 1937 18e Jaargang 'Sttortentieprijjtn: Van I tot 5 regelsf.17'/» Elke regel meer 032'/« Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 230 Bke regel meer 0-45 oor het bevragen aaa 1 bureau wordt berekend 0.10 t PRINSELIJK PAAR NAAR INDIE Precies een eeuw geleden bezocht Prins Hendrik, broeder van Koning Willem III, bijgenaamd „de zeevaarder", Oost-Indië. Op 10 Februari 1837 zette hij voet aan wal te Batavia. Precies twee eeuwen vroeger, n.l. op 23 Januari 1637 kwam een prins van den bloede, Johan Maurits van Nassau op 't Recief van Pemambuco aan en werd hij gouverneur-generaal van Brazilië, dat toen nog tot Nederlandsch West-Indië behoorde. Hij kreeg deswege de naam van „de Bra ziliaan". Een regeerend vorst echter zette nimmer een voet op Nederlandsche bodem overzee. Wel schijnt er sprake van geweest te zijn, dat de Koningin Oost-Indië met een bezoek zou vereeren, maar regeeringsplichten en internationale politieke spanningen hebben dat blijkbaar verhinderd. De motieven zijn afdoende; het feit is te betreuren. In de laatste jaren is telkens weer ge bleken, hoe hecht de band tusschen de Nederlandsche gebiedsdeelen in en buiten Europa is. En deze goede verhouding kan er slechts bij winnen, wanneer leden van het vorstelijk huis een bezoek aan het rijk buiten Europa brengen. Daarvoor biedt zich thans een schoone ge legenheid aan en volgens de laatste berich ten hopen de Prins en de Prinses binnen kort de Indische bodem te betreden en een Oranjegroet aan de Nederlanders daar en aan de inheemsche bevolking te brengen. Dit voornemen vindt in het „moederland" groote instemming en zal in Oost-Indië de vreugde doen oplaaien lot in de verste uit hoeken van de Nederlandsche gewesten aan den evenaar. Indië is deze belangstelling jvaard; de trouw der bevolking heeft er recht op. Wij verheugen ons bij voorbaat over de blijken van liefde en aanhankelijkheid aan het Oranjehuis, waarmee het Prinselijk paar overstelpt, zal worden; doch het voor naamste is dat niet. Juist in deze tijden van internationale en .vooral „koloniale" spanning kan de voor genomen reis zeer bevorderlijk zijn aan de binding tusschen de onderscheiden rijks- deelen. Nu de gelegenheid er is, dat de toekomstige kroondraagster de bevolking dezer verre gewesten nadert, zou uit- en af stel bijkans een gouvernementeele fout zijn. - Zeker is het reeds van enorme beteeke- nig, dat de stem der Oranjes in Indië ge hoord is de radio heeft ongedachte ver bindingen gelegd maar een persoonlijk bezoek gaat daar toch ver boven uit» Wij kunnen daarom slechts de hoop uitspreken, dat het voornemen spoedig tot uitvoering moge komen en nu reeds wenschen we het jonge paar en die het vergezellen zullen een voorspoedige reis in Gods gunst toe. FINANCIEELE BETERSCHAP 'Allen waren het in 1933 met Dr. Colijn eens, dat allereerst gestreefd moest worden naar een sluitende staatsbegrooting. Zelfs zij, die hem vele jaren „den zwartgalligen financier" gescholden hadden, stelden thans evenwicht in het budget voorop. Maar toen Dr. Colijn en Mr. Oud ernstig gingen pogen om dat evenwicht, zoo al niet te bereiken, dan toch te benaderen, vonden zij bij velen niet de minste medewerking. Integendeel werd op uitzetting, zelfs op uit buiting van het staatscrediet door menig een aangedrongen. En wat zien we nu na vier jaar van aan passen en bezuiniging? Dat dezelfde critici den boer opgaan om 'de massa te vertellen, dat dit ministerie er niets van terecht gebracht heeft; zijn arbeid heeft in elk opzicht gefaald. De •schatkist is, zoo heet het, al berooider ge worden, de staatsschuld liep voortdurend op. In volstrekte zin is dat laatste wel juist. Men kan het in elke begrooting lezen. De .vraag is maar of men het recht heeft hier van de ministers Colijn en Oud de schuld te geven en vooral of met name de bedoel de critici zoo mogen spreken? Want de staatsschuld nam toe, het is zoo; maar de positie van de schatkist werd gezonder en nu de beterschap is ingetreden, mag op volledig herstel gehoopt, misschien wel ge rekend worden. De cijfers wijzen het uit. Op 31 December 1936 bedroeg de totale staatsschuld f 3.544 millioen tegen f 3.459 millioen op 31 December 1935. Deze toene ming met 85 millioen is waarlijk niet ver ontrustend. Men weet, welke enorme be dragen voor hulpverleening besteed moeten worden; maar ook wat in ons „Werkende land" tot stand komt. Er zijn wegen gelegd, bruggen gebouwd, kanalen gegraven, gron den ontgind. Dat alles ging ook dit jaar door. Gedu rende de vier zware crisisjaren, die achter ons liggen, steeg de staatsschuld slechts met f 250 millioen, waaronder ook bedra gen zitten, welke ook in normale jaren ten laste van de kapitaaldienst zouden zijn ge bracht. Daar komt nog wat bij. Het solied finan- cieele beheer door liet, kabinet gevoerd, heeft liet vertrouwen in het Nederlandsche staatscrediet ongemeen versterkt. De weer slag daarvan blijkt ook uit de dalende rentevoet. Een schadepost voor de groote, een benauwende strop voor de kleine kapi talisten; maar een voordeel voor het be drijfsleven en voor de schatkist. Want, de fotale rente op al onze geconsolideerde schulden beliep in 1936 ruita f 98 millioen tegen bijna 125 millioen in 1925. Ligt er dan ook maar eenige grootspraak of onjuistheid in, wanneer Dr. Colijn zegt, dat de schatkist er thans beter voorstaat, dan vier jaar en langer geleden? Dit is solied, financieel beheer en geen potverteringspolitiek, waarbij het einde de last draagt óf er onder bezwijkt. ONDERDAK AANGEBODEN De tegenstellingen spitsen zich toe en de moeilijkheden worden grooter op het terrein der vakorganisaties. De bondsraad van het R.-K. Werkliedenverbond besloot om de le den der Kath.-Democratische partij te royecren uit de R.-K. vakbonden en laatst genoemden hebben zich nu georganiseerd in een nieuwe vakbond, „Ned. Verbond van Kath. Werkers." Reeds schreef de roode pers, dat dit laat ste toch geheel onnoodig was. Waarom sluiten de arbeiders van de Kath.-Dem.- Partij zich niet aan bij het N.V.V. en zijn bonden? Die zijn immers politiek neutraal en niemands godsdienstige overtuiging komt er in het gedrang!! Het Meinummer van de roode bond van Landarbeiders, dat vol staat met aanbeve lingen voor de S.D.A.P. en een echt rood verkiezingsnummer is geworden, is het niet deze beschouwing volkomen eens. Het lokt echter niet alleen de Kath.-Dem. arbeiders naar zich toe, maar ook de leden van de Chr. Democratische Unie. Want ^et blad voorziet, „de* de verkiezingsstrijd de uitslui ting van de C.D.U.'ers uit de christelijke vakbeweging zal brengen. En komt dat niet, dan zal de onderlinge verhouding van de elkaar politiek-fel-bestrijdende leden van de christelijke vakbonden zeker niet ver beteren." Het ligt niet op onze weg de juistheid van deze beweringen te toetsen, maar ons in teresseert wel de conclusie, welke üit deze veronderstelling getrokken wordt, n.l. dat de redactie van het roode vakvereenigings- orgaan de aandacht der lezers od deze din gen vestigt: zij moeten huisbezoek doen bij roomsche en christelijke „democraten" en trachten deze binnen de gelederen van het N.V.V. te brengen. De Nederlandsche vak beweging is al genoeg versnipperd. En bo- vendien „betreft het hier immers democra ten, anti-kapitalisten en veel zelfs socialis- tisch-denkenden." Hun wordt dus beleefd onderdak en huis vesting aangeboden. Natuurlijk in de hoop, dat zij van hospitanten spoedig broeders in het roode geloof zullen worden. De Rijkstuinbouwwinterschool te Naaldwijk Bij K.B. van 14 April 1937 is bepaald, dat met ingang van 1 April 1938 de in de gemeente N a a 1 d w ij k gevestigde Rijkstuinbouwwinterschool wordt opge heven. Het ligt in de bedoeling in de plaats van deze tuinbouwonderwijsinrichting de totstandkoming van een lagere tuin bouwschool te Naaldwijk te bevorderen. Noord wijk aan Zee Hotel Pension NOORDZEE FAMILIEHOTEL direct aan Zee Telefoon 27 - BILLIJKE PRIJZEN Bezoekt op Uw tocht naar de Bollenvelden: Hotel - Café - Rest. „SEINPOST" 't geheele jaar geopend. Telef. 430 Fam. VAN BEELEN HOTEL „NAEFF" V E L P (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern ingericht Auto-Garage TENNISBAAN - Prachtige Tuin ige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. HOTEL-PENSION HOLLANDER RUSTIGE GEDEELTE NOORD BOULEVARD NOORDWIJK AAN ZEE BUSSUM - Pension HUIZE BEERENSTEIN Pracht ligging bij Bosch en Heide met schitterende Terrassen voor Theeën, Lunchen Dineeren Het le rangs Huls v, h. GOOI Tennisbanen De honderden werden tot duizenden Kersebloesem voor Mevrouw Colijn De Minister-President dankt ontroerd (Van onzen Gelderschen Redacteur) Maandag 3 Mei, de Colijndag voor de Betuwe. 't Had dagen en weken geregend en het weer was koud en guur geweest, uoodat de derae Mei wel met eenige zorg tegemoet werd gezien. Maar nu, op den dag zelf. straalde de voor jaarszon van den vroegen morgen tot aan den avond hoog aan den hemel. Zij goot haar gouden stralen in weel&erigen schoon heid over de in volle pracht bloeiende bon gerds van de Betuwe uit. Het was weer voor een landdag zooals je het bijna alleen maar droomen kunt. Alles wees naar Colijn Nabij Zetten, omzoomd door bloeiend kersenhout, was op een weide, een groote tent opgeslagen. In die tent zouden wel 1500 menschen te bergen zijn, maar omdat men op meer rekenen moest (hoe is het mogelijk in de Betuwe), was de oostzijde van het zeildoek opgerold en onder den blooten he mel was nu vrijwel een onbegrensde verga dergelegenheid. Er was dus ruimte, dat wees op Colijn. Toen de morgenvergadering geopend werd waren er 6 700 menschen, maar er waren telegrammen die groot bezoek voor den mid dag aankondigden. Dat wees op Colijn. De heer E. Looy en, de voorzitter van het landdag-comité, opende en sprak zijn openingswoord. De toestand van ons land, zoo betoogde hij, was voor vier jaren moei lijk en in zijn nood greep ons volk naar een man, die redden zou wat er nog te redden Deze man, die zijn hakken in de klei zette, de ridder zonder vree6 of blaam, de held, door wien God geschiedenis maakt, is onze leider, de heer Colijn. Ds. J. G. Woel de rink was de eerste spreker. De Hervormde pastor van Ouder kerk a.d. IJssel heeft in een stoer, goed ge documenteerd betoog, gewezen op de vooze beginselen van hen die godsdienst en po litiek scheiden. Het liberalisme ging er aan onder en het socialisme zal, indien het zich niet wijzigt, daar ook aan ondergaan. Om Ds. Kersten vereenigen zich de men schen met doopersche neigingen die den Staat, als het duivelsche, aan de godsdienst- loozen overlieten. Nu neemt men practisch nog dat stand punt in want samenwerken mag slechts dan als het volle pond wordt gegeven. Dit on schriftuurlijke standpunt leidt er toe, dat alleen de revolutie regeeren zou De A.R. partij werkt voor de doorwerking van de beginselen in het volk en we danken God' dat we in onze regeering mannen heb ben die buigen voor God en die de beginse len uitwerken voor zoover dit mogelijk is. Zulk een man is Colijn. Ds. M. van Grieken voerde hierna het woord. De Rotterdamsche predikant, 2e voor zitter van het C C. gaf een biografie van onzen minister-president die klonk als een klok. Man van den strijd, die den dood in het aangezicht zag, organisator der Indische gewesten, directeur van de Koninklijke, di recteur eener universiteit, minister van oor log, van koloniën, minister-president; die arm geweest is en die rijk werd; die met de grooten der aarde confereert, maar kinderlijk blijft in zijn eenvoud; die staat als een man en knielt voor zijn God, zulk een man, dien wij om des beginsels wil liefhebben, is Colijn. De nauze kwam en daarmede begon de stroom der menschen te komen. De honder den groeiden aan tot een schare van 3000 menschen, ongehoord in het Betuwsche land. Alles om Colijn. Na de pauze was het woord aan den altijd welsprekepden burgemeester van Delft, Mr. v. Baren, die de problemen van gezag vrijheid glashelder uiteenzette. Hij spit ste zijn rede toe door te wijzen op de ge- zagshandhaving in Nederland die de vrijheid onaangetast laat. Zoo doet de Anti-revolu tionair Colijn. Trompetgeschal weerklonk in de verte tijdens het spreken van Mr. v. Baren en aat wees op de komst van Dr Colijn De spanning in de groote tent en ook daarbuiten was voelbaar geworden. In het gebouw voor Christelijke Belangen werd de minister-president ontvangen door het mode- ramen van c.e kamerkieskring Nijmegen, en door hen en door den voorzitter en den se cretaris van het Prov. Comité, de heeren C. Smeenk en A. Wierslnga vergezeld, ver scheen hij op het terrein. Men was op stoelen geklommen, zwaaide met hoeden en armen en juichte den po- pulairen volksleider toe. De heer Smeenk sprak een welkomst woord en daarna was direct het woord aan dr Colijn. Hier, tusschen de Betuwsche bevolking, steeg direct weer de zegenbede uit Ps. 134 op en toen de rede was uitgesproken zong ontroerd de schare opnieuw een zegenbede, nu uit Ps. 121. Wat de rede van den Minister-Presidpnt betreft volgde weer in groote lijnen het forsche betoog, dat elders gehouden werd. Helder en klaar, mot pakkende beelden ge ïllustreerd werd het noodzakelijk regee- ringsbeleid gerechtvaardigd en verdedigd. Een woord van dank aan het Ned. volk Ditmaal voegde dr Colijn een woord van dank in tot het Nederlandsche volk, dat zich in staat heeft getoond zulk een ontzaglijke taak te volbrengen. Van de 300 millioen gulden, die tot steun van het geheel moest worden op gebracht, werd 5/6 gevonden door extra heffingen op allerlei en dies werd er 252 millioen gulden door het volk extra opgebracht in een ontzettende moeilijke tijd. Die taak heeft het volbracht lijde lijk en lijdzaam. Alleen wel eens mop perend. (Gelach). Die prestatie wijst op de volkskracht van het volk. Leiding was daarbij noo- dig, maar het volk heeft gevoeld, dat dit de weg was om uit de impasse te komen. Het volk begrijpt dit en dat blijkt ook uit de ongekend levendige be langstelling bij de tochten, welke spr. onderneemt Spr. verheugt zich daarin; het volk helpt het redden van de volkskracht Luid klonk het applaus op, toen deminis- ter-president in deze landbouwende kring betoogde, dat de bedrijven uit de banden moesten worden losgemaakt maar prompt kreeg men ten antwoord: Daar behoeft ge niet voor te applaudisseeren, want voors hands is het nog niet zoo. Ik ben bereid een ovatie in ontvangst te nemen als het ge beurd is. Danlc met een zoen Toen dr Colijn zijn rede voleindigd had en het applaus verstomd was, bood Anneke Dusschoten, een aardig blond meiske uit de bloeiende Betuwe, voor Mevrouw Colijn een bos bloesem aan. Dr Colijn was hierdoor zichtbaar geroerd, boog zich tot het kind en druk te een hartelijke zoen op het hoog blozende vriendelijke gezichtje. Daar was onze Minister-President in zijn kinderlijke eenvoud, midden tus schen zijn volk. Welk een pracht-moment! 't Vertrek van dr Colijn was even enthou siast als zijn komst Het Wilhelmus werd staande gezongen en luide nagewuifd reed de auto weg. Een kopje thee ten huize van den heer C. Smeenk te Arnhem en toen naar Olde- broek. Nog een spreekbeurt! Op den Landdag sprak de heer Chr. v c Heuvel noe en daarna hield Ds H. J a n- sen de slotrede over het onderwerp: Sluit de gelederen. 't Was een prachtdag in een pracht om geving. Enthousiaste vergadering op de Veluwe Onze premier „op halve kracht" Ds. Remme noemt zich de schildknaap van ridder Colijn Vijf minuten over half acht.... Ongeveer 3500 menschen in een groote tent in Oldebroek staan met van 't podium afgewend hoofd en zangen vaderlandsche liederen. Aller oogen zoeken de ingang van de tent Verwachting doet de harten sneller slaan. De stemmige Veluwsche boer. de forsche boerin, militairen van hoogen rang, predi kanten, allen wachten Tien minuten over half acht..,. De spanning stijgt! Dr Colijn is steeds zoo precies op tijd Kwart voor acht.... Een klaterend applaus begroet den Minis ter-President, den leider der Anti-Revolu tionaire Partij, die. voorafgegaan door den heer H. Veerman, van Ermelo, en gevolgd door den heer Ad. Wiersinga, den secretaris van het comité van A R. Kiesvereenigingen in Gelderland rustig door de tent naar het ipodium wandelt. Dan pas is er rust in de menigte, die nu, als bevrijd, het „Wilhelmus" spontaan aan heft en nogmaals den geliefden spreker met applaus begroet. Met een rustige wenk van de hand wordt het enthousiasme naar de binnenkamer teruggedrongen. Teruggedrongenwant het blijft Het leeft ook in de harten van de Veluw sche boeren, wien men de karaktergesloten heid van het gezicht afleest Doch evenals hun moeilijk te bewer ken grond toch de liefde van hun hart draagt, is ook hun moeilijk te uiten ge- dachtenleven gehecht aan de eigen man nen! Aan hen in wier handen zij hun geestelijke goederen veilig weten! De opening geschiedde hier door den heer H. Veer man van Ermelo, Deze sprak, na gemeen schappelijk zingen van Ps. 89 8 en gebed, een openingswoord, waarin hij gewaagde van de blijdschap, die in de harten leeft, als Colijn in 't midden is. Spr. gaf den leider van regeering en par tij de verzekering van liefde en trouw. „De behouder des volks". Zóó zien wij hem ook, echter als instru ment in de hand Gods en daarom als kos telijk bezit van het geheele Nederlandsche volk in alle rangen en standen. Daarna sprak Ds. J. F. H. Remme, Net Herv. pred. te Amsterdam, die zich voor stelde als de „schi'dknaap van dezen ridder zonder vrees of blaam". „De koorts der revolutie jaagt door het lichaam der volkeren", aldus spr. De funda menten der menschelijke samenleving wor den schier omvergestooten. Eerbied voor landsgrenzen kent deze boo ze revolutiegeest niet. Hoe moeten we hem weerstaan? Onze roeping tegenover diien geest is in de eerste plaats geestelijk. Ongeloof is de bron van revolutie! Het be dreigt alles en iedereen en er is s'echts één hechte dam. die houden zal: het Evangelie! In waarachtig ge'oof, in stille gehoorzaam heid, geknield voor onzen God, zul'en wij door de stormen van den tijd Gods en der vaad'ren pand kunnen bewaren. God zelf zegt hpt ons: „Uit zes benauwdheden heb Ik u gered, bij het zevende zal het kwaad u niet aanroeren". God heeft bemoeienis met ons vo'k gehad, de eeuwen door. gedenking en erkenning willen wij het Anti-revolutionaire vaandel volgen onder mannen als Colijn en De Wilde. Met verschillende voorbeelden uit de ge schiedenis van Israël toonde spr. aan, dat altijd oprechte godsvrucht, en nooit opper vlakkig steunen op z'n bevoorrechte positie aan Israël de overwinning bracht op z'n vijanden. Zoo moeten wij ook, bezield door heilig vuur, onzen verkiezingsstrijd strijden in ons bidvertrek, biddend op veld en akker in oprecht geloof. tEn als dan, wat God genadig verhoe de moge, de roode of de zwart-roode golf zich over ons land uitstort, laat dan niemand zich te verwijten hebben, dat hij niet op post was bij die dijkboor- braakl Sterk daarom met biddende harten de mannen, die in de kracht van het Evange lie, den revolutiegeest willen weerstaan. „En God van den Hemel doe het ons ge lukken", aldus besloot spr. De spreker op halve kracht! Dr. Colijn begon met zich te verontsctiui digen. daar hij slechts spreker od ham kracht was, doordat een gevatte koude de rede door hoestbuien zou kunnen ondei breken. Inderdaad was dit soms het geval Echter niet zóó, dat de rede onrustig werd. Ook hier koos Dr. Colijn weer pakkende voorbeelden uit de eigen omgeving om paalde opmerkingen te beklemtoonen. Goedmoedige spot en heilige ernsrf, die de rede kenmerkten, voerden tot de beijdenis: „De Heer is ons tot Hulp en Sterkte", waar mede de vergadering zingend instemde. Met dankgebed door Dr. Colijn werd be sloten. waarna de vergadering staande de zegenbede van Ps. 121 4 toezong. Het is bijna onmogelijk namen te noemen van aanwezigen. Onder de predikanten merktem we c.a. op Ds Lekkerkerker, Ned. Herv. pred. le Oldebroek en Ds. T h ij m e s, Chr. Geref. pred. te Nunspeet Op het met vlaggendoek gedrapeerde po dium begeleidde „Concordia", van Oldebroek. de zang en zorgde voor de verdere muzikale afwisseling. De Veluwe wacht nu op de stembus! Gesterkt en bemoedigd! Dr. H. Colijn spreekt nog 4 Mei 5 Mei 7 Mei 8 Mei 10 Mei 11 Mei 12 Mei 13 Mei 14 Mei 15 Mei 18 Mei 22 Mei Zwolle Middelburg ('s middags) Oostburg ('s avonds) Arnhem Alkmaar Amsterdam Assen Hoogeveen ('s middags) Hengelo ('s avonds) Sittard Eindhoven Nieuwendijk (N.B.) ('s middags) Breda ('s avonds) 's-Gravenhage Hilversum (3.30 n.m.) U leunt vooruit komen door onze prime en goedkope, schriftelijke opleiding tot VLIEGTUIG-MECANICIEN en VLIEGTUIGTECHNICUS Vreeg nemen en edretien van geplaatsten. Inlichtingen zonder verplichting bij AS.S.O» Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Dr. Colijn heeft gister gesproken op de A.R. Landdag te Zetten en des avonds te Oldebroek. De handelsmissie naar Zuid-Amerika wordt 1 Juni a.s. in Nederland terugver-f wacht. Kolonisatie-mogelijkheden in Argentinië (VIII) door Ds. A. C. Sonneveldt. Franco heeft thans gemotiveerd waar- n hij weigert mee te werken aan de ont ruiming van Bilbao. Hayashi heeft verklaard, dat zijn re* geering niet voornemens is, af te treden. Tot nog toe heeft de Londensche bus staking een zeer rustig verloop gehad. Vijf uur bet uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK VRIJWILLIGE CONVERSIE tot nader order van alle nog uitstaande 4% pandbrieven in: l pandbrieven k 100Vi of 3y2 Idem k 99 De Directie: Mr. S. J van Zijst Mr. J. F. Versteeven, „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM Telef. 43424 TeleL 28300 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voor: vakkundig vertrouwenswerk VRAAGT TARIEVEN1 Wij bezorgen Uwe verzekeringen niet alleen, doch verzorgen ze tevens. P. DE KEYZER ZONEN Makelaars ln Assurantiën ROTTERDAM, MOSSELTRAP 6 Telefoon 24294 (3 lijnen) De Boskoopsche tentoonstelling Blijft geopend tot 18 Mei Het bestuur van de Boskoopsche bloemen tentoonstelling heeft besloten de tentoon stelling niet op 11 Mei te sluiten, zooals aanvankelijk het plan was, doch de sluiting pas op 18 Mei te doen plaats hebben. De nieuwe weg Dordrecht-Moerdükbrug Vanwege den Rijkswaterstaat werd aanbe steed het aanleggen van het gedeelte Krab- bewegWillems&orp van weg no. 16 van het rijkswegenplan 1932 in de gemeenten Dordrecht en Dubbeldam. Laagste inschrijf ster was de N.V. Zanen en Verstoep te Den Haag voor f 324.900.—* Tnternationale samenwerking De heer Frère bij Minister Colijn De heer Frère, die in ojklracht van den Belgischen minister-president van Zeeland, de verschillende hoofdsteden bezoekt, ten einde over internationale economische sa menwerking te spreken, heeft een bezoek ge bracht aan minister Colijn, en met dezen een onderhoud gehad, dat twee uur geduurd heeft Aan de „Ag. Ec. et Fin" heeft Dr. Colijn verklaard, dat ons land zeker niet zal wei geren zijn medewerking te verleenen aan de vereenigde pogingen der volkeren om tot een economische ontwapening te komen, in dien daartoe het tijdstip gunstig mag wor den geacht. Minister Colijn wenschte zijn Belgischen collega toe er in te zullen slagen een zoo ruim mogelijke basis te leggen in de richting van grootere vrijheid op het gebied van den internationalen handel. Ds. B E. J. Bik Naar wij vernemen heeft Ds. B. E. J. Bik, predikant bij de Herst. Evang. Luth. Kerk te Enkhuizen, zijn ontslag genomen als directeur van de Nat Chr. Geheel Onth. Vereeniging. Dientengevolge treedt Ds. Bik ook af als -bestuurslid en penningmeester van de Nat. Blauwe Weekcommissie en als lid van de Nat. Commissie tegen het Alco holisme. Ds. Bik heeft de functie van direc teur der N C.G.O.V., als hoedanig hij Ds. A. J. Montijn opvolgde sinds 1934 bekleed. Nieuw motorschip voor den Rotterdamschen Lloyd Na de succesvolle proeftocht, welke dezer dagen gehouden is met het nieuw spbouwdo elf duizend ton motorschip ..Brastagi", heeft de directie van den Rotterdamschen Lloyd aan de Koninklijke Maatschappij „Do Schelde" te Vlissingen ojrdracht gegeven voor den bouw van een zusterschip van de „Brastagi". Zooals bekend zal dezer Jagen aan de reederij worden afgeleverd een ander zuster schip van de „Brastagi". de „Weltevreden", gebouwd bij de werf van Piet Smit Jr te Rotterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1