.«IÊDJ1 R&D BEHANGSELS Gemeenteraad van Amsterdam DONDERDAG 29 APRIL 1937 TWEEDE BEAD PAG. s HERCLASSIFICATIE VAN DE KANTONGERECHTEN Wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend Tevens wijziging van de maxi mum-formatie bij Gerechts hoven en Rechtbanken Bij de Tweede Kamer is ingediend eer. wetsontwerp^ houdende nadere wijziging van de wet van 5 Juli 1910, tot regeling van de samenstelling van den Hoogcn Raad, de gerechtshoven, de arrondissements-recht- banken en de kantongerechten en van de Jaarwedden der rechterlijke ambtenaren alsmede van de klassen der rechtbank en kantongerechten (herklasseering van Kan tongerechten en wijziging van maximum formatie van gerechtshoven en rechtban ken). In de toelichting wordt opgemerkt, dat d<> ontbinding van een 39-tal kantongerechten, welke 1 Januari 1934 haar beslag kree? een dusdanigen invloed had dat de bestaande classificatie niet meer in overeenstemming is met den omvang der zaken welke zij te behandelen krijgen. Door dit ontwerp van wet ondergaat de classificatie een aanmerkelijke wijziging. De wijziging is eenerzijds beïnvloed dor het getal der burgerlijke zaken en der straf zaken, welke door den kantonrechter wor den behandeld, anderzijds door het zielen tal van het kanton. Als gevolg van een en ander worden t.a.v, 'de kantongerechten de volgende verhoo gingen van klasse voorgesteld: Van klasse 1 e naar klasse 1 d: Hilver sum, Nijmegen. Heerlen, Enschedé. Leiden, Leeuwarden, 's-Hertogenbosch. Van klasse 2 naai klasse 1 d: Eindhoven Van klasse '2 naar klasse 1 e: Amersfoort Delft, Breda. Dordrecht, Alkmaar, Zwolle, Middelburg, Almelo, Roermond. Van klasse 3 naar klasse 2: Beetster- zwaag, Sittard, Den Helder Meppel, Hce- renveen, Gorinchem, Neuzen. Groenlo Ze- yenbergen, Sneek. Voor de verhooging van de jaarwedden van de Thans aamvezice rechterlijke ambte naren ie met reclassificatie een bedrag van rond f 25.000 gemoeid. Wijzigingen in de maximum-bezetting Voorts worden de volgende wijzigingen Voorgesteld in de maximum-bezetting: Kantongerecht Amsterdamsen hoog ste 7 kantonrechters inplaats van 6; ten hoogste 5 substituut-griffiers in plaats van 5 en ten hoogste 35 kantcvnrechters-iplaats- vervangers inplaats van 30. Kantongerecht Rott-erdam: ten hoog ste zes kantonrechters inplaats van vijf; ten hoogste 5 substituut-griffiens inplaats van vier en ten hoogste 30 kantonrechtens-plaats vervangers inplaats van 24. Kantongerecht Den Haag: ten hoogste vijf kantonrechtere inplaats van vier; ten hoogste vier substituut-griffiens iniplaats van drie; ten hoogste 24 kantanrechters- plaatsvervangers inplaats van 18. Kantongerechten le klasse onder letter D. Ten hoogste drie kantonrechters inplaats Kantongerechten le klasse onder letter D ten hoogste twee substituut-griffiens in plaats van één. Kantongerechten le klasse onder letter D. ten hoogste 18 kantonrechters-plaatsver- i van 14. Gerechtshoven en rechtbanken Bij de gerechtshoven en rechtbanken worden de volgende wijzigingen in de maxi mum-bezetting voorgesteld: Gerechtshof Amsterdam: ten hoogste 'drie vico-pres'denten inplaats van twee en ten hoogste 16 raadsheeren inplaats van 13. Gerechtshof Den Haag ten hoogste drie vice-presidenten in de plaats van twee, en ten hoogste 15 raadsheeren inplaats van 12 Rechtbank Amsterdam: ten hoogste 12 substituut-griffiers inplaats van 10. Rechtbank Rotterdam: ten hoog ste 10 substituut-griffiers inplaats van 7. Rechtbank Den Haag: ten hoogste 20 rechters inplaats van 16, en ten hoogste 9 substituut-officieren van justitie inplaats van vier en ten hoogste 10 substituut-grif fiers inplaas van 5. Andere rechtbanken 1e klasse, ten hoog ste vier substituut griffiers inplaats van 3. De aanstaande Tweede Kamer verkiezingen Er zijn 4.452.484 stemgerechtigden Verdeeling over de verschillende kieskringen Het aantal stemgerechtigden voor de Tweede Kamerverkiezingen, welke op 26 Mei a.s. zullen worden gehouden, bedraagt, naar we thans vernemen, 4.452.484. Bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen, gehouden in April 1933, bedroeg het aantal kiezers 4.126.490, van wie 3.899.655 (94.50 procent) aan de stem- mnig hebben deelgenomen. Bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten, gehouden in April 1935, bedroeg het aantal kiezers 4.238.446, van wie 3. 945.456 (93.09 procent) aan de stem ming hebben deelgenomen. Het aantal kiezers in de onderscheidene kieskringen is bij de aanstaande ver kiezingen als volgt: Kieskring Kieskring Kieskring Kieskring Kieskring Kieskring Kieskring Kieskring Kieskring I 's-Hcrtogenb. 244.851 Kieskring X Den Helder 204.155 II Tilburg 216.807 Kieskring XI Haarlem 253.618 III Arnhem 249.182 Kieskring XII Middelburg 139.779 IV Nijmegen 214.641 Kieskring XIII Utrecht 244.421 V Rotterdam 330.703 Kieskring XIV Leeuwarden 227.127 VI 's-Gravenh. 278.304 Kieskring XV Zwolle 290.498 VII Leiden 230.802 Kieskring XVI Groningen 223.550 VIII Dordrecht 290.315 Kieskring XVII Assen 114.136 IX Amsterdam 449.009 Kieskring XVIII Maastricht 250.586 Nieuwe burgemeester van Maastricht Jhr. Michiels van Kessenich benoemd Bij K. B. van 26 April 1937 is met ingang van 15 Mei 1937 benoemd tot burgemeester der gemeente Ma as- tricht Jhr Mr W. Michiels van Kes senich, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Beek (L.). Jhr. Michiels van Kessenich, die Mr. L. B J. van Oppen opvolgt als burgemeester van Maastricht, is op 16 October 1902 te Lan- genbmch (Duitschland) geboren. Hij stu deerde aan de rijks-universiteit te Utrecht, waar hij in 1929 zijn meestertitel behaalrfp. Vervolgens was hij werkzaam ter gemeente secretarie van Geldrop tot hij op 22 April 1933 met ingang van 15 Mei d.a.v. benoemd werd tot burgemeester van Beek (L.). In samenwerking met den thans overle den commissaris der Koningin baron v. Hö- vell tot Westerflier, richtte hij in 1931 het „Limburgsche Landschap" op. Jhr. Michiels van Kessenich was tevens secretaris van de streekcommissie „De Meie rij" in Noord-Brabant. Sedert een ige jaren maakt hij deel uit van het hoofdljetuur van den A.N.W.B. Tijdens zijn korte ambtsperiode te Beek kwamen onder zijn bestuur o.m. tot stand een nieuwe R. K. kerk te Genhout-Beek, twee nieuwe R. K. scholen voor lager on derwijs, een algemeene begraafplaats en een gasdistributienet. In 1936 werd Jhr. Michiels van Kessenich benoemd tot algemeen voorzitter van den R. K. Limburgschen Kiezersbond. Buitendag „De Wildert" te Seppe Evenals vorige jaren heflfoen regentien van het Rusthuis De Wildert te Seppe een bui- -tenfeest georganiseerd, dit jaar op den Twee den Pinksterdag, 17 Mei, te vieren. Des morgens verzamelen zich, zoo zy hopen vele protestantsche belangstellenden in de groote feesttent van het Zuiderzendingsfeest, die midden op de heide staat opgeslagen. Vorig jaren zag men daar enkele honderden de ha- gepreek bijwonen. Dit jaar hoopt Dr. R. B. Even'huis. Ned. Herv. predikant te Schevenin- gen dien dienst te leiden. Dr. Evenhuis is de welbekende secretaris van het N. H. Verbond tot Kerkherstel. Moge weer en belangstelling medewerken om den dag te doen slagen. De internationale veiligheidsconferentie Een thee van de Nederlandsche regeering Gistermiddag is de eerste internatio nale veiligheidsconferentie gesloten. In de slotzitting, welke in de rolzaal te Den Haag gehouden werd, be sloten de deelnemers over twee jaar een tweede conferentie te Rome te houden. Na sluiting van de zitting, heeft de heeft de Nederlandsche Regeering der deelnemers aan de conferentie een thee in hotel Des Indes aangeboden. De Minister van Sociale Zaken en mevr. Slingenberg namen de honneuns waar. Min.. SI in gen berg heeft het gezelschap met enkele hartelijke woorden welkom geheeten. Hij zeide, dat de Nederlandsche Rogeering verheugd is, dat deze eerste veiligheidscon ferentie in ons land is gehouden en achtt° haar doel van groote beteekenis. De bevor dering v#n de veiligheid en het voorkomen van ongevallen kunnen bijdragen tot de bevordering van het menschelijk geluk. De Minister hoopte, dat het werk van deze conferentie d'it doel zooveel mogelijk bena derd heeft. Nadat de Minister ongeveer dezelfde woor-1 den in 't Fransch had gesproken, beantwoord de de voorzitter van deze conferentie. Mr A. Baron Schimmelpenninck van der Ove de toesnraab. Namens de leden der conferentie dankte de héér Schlmihelperminck harTi- liik voor deze ontvangst.. Hij verzekerde, dat gepoogd is een internationaal contact tot stand te brengen. Hierna verspreidden de aanwezigen zich om in do hall en de aangrenzende zaal ver- verschingen te gebruiken. De rijksweg Den Haag-Rotterdam Belangrijke schakel komt gereed Naar de K.N.A.C. ons meldt zal de vol tooiing van een belangrijke schakel in dezen drukken verkeersweg n.l. de omlegging be oosten Delft, indien zich geen bijzondere moeilijkheden voordoen, begin 193S een feit zijn geworden. Het thans nog slechts te verharden weg- vak heeft een lengte van ruim 4 K.M. en sluit eenerzijds aan den bestaanden weg aan nabij het benzinestation tusschen Rijs wijk en Delft anderzijds nabij het viaduct over den Delfgauwschen Weg. De „O 12" en de „O 14" Blijkens een bij het Departement van De fensie ontvangen telegram bevond groep 2 onderzeebooten (H. Ms. „O. 12" en „O. 14") zich gisteren op den middag op 45 graden 39 minuten W.L. en 30 graden 42 minuten N,B. Er waren geen bijzonderheden. „De chauffeur, die 48 uur een auto bestuurde" Een andere lezing van het geval 1 zijn tijd Hoe de ma besteedde Naar aanleiding van het be richt over een chauffeur, die. na 48 uur lang achter 't stuur van zijn auto te hebben gezeten, ten slotte bij Overschie in den kant van den weg is geraakt en daar, na een aanrijding met een ver keersbord, uit zijn deerlijk ge- havenden wagen stapte en deze auto aan haar lot heeft overge laten, zoodat de politie aldaar deze onbeheerd staande auto heeft opgesleept naar 't bureau, wordt ons uit Barneveld een andere lezing van de geschiede nis gemeld. De chauffeur is aldus zijn werkgever de heer G. C. Verzendaal te Barneveld na Vrijdagmorgen om acht uur te Rotterdam zijn werk te zijn beeonnen. na een dag van lichte bestelwerkzaamheden. waarbij hij zeer weinig auto gereden heeft, tenslotte met een vracht naar Barneveld gereden, alwaar hij des nachts tegen vier uur arriveerde en waar hij nog heeft geholpen bij diverse werkzaam heden tot des morgens zeven uur. Toen is hem geze.gd. dat hij vertrekken kon tot Maandag morgen, en dat mocht ook wel, want toen was hij, zonder zich echter, volgens zijn patroon, erg vermoeid te hel en. ook een res pectabel aantal uren in touw. Onomwonden gaf de heer Van Verzendaal dit toe: hij weet wel, dat er nu eenmaal in 't particu- l'ere expeditievak lange dagen worden gemaakt. Daar de chauffeur echter een meisje in Rotterdam heeft, en hij daar caarne den Zondag wil de doorbrengen, vroeg hij, of er soms nog een vrachtje naar Rot terdam was. Zijn patroon had echter voor deze stad geen vracht op dat oogenhlik doch om zijn chauffeur te gerieven stond hij hem toe. om des avonus om onsreveer 6 uur met een vrachtje kalveren naar Amster dam te gaan en dan den ledigen wagen naar Rotterdam te brengen. Voor dit karweitje was een chauffeur beschikbaar die Zater dag den geheelen dag had ge rust. Dat dit nu aan hem werd gegeven, geschiedde geheel om aan aijn eigen verlangens te vo In plaats van nu van Zaterdagmorgen 7 uur. of althans va nil uur af het uur waarop hem verlof werd gegeven de reis naar Amsterdam te maken te gaan sla pen tot ongeveer 5 uur des middags, heeft de chauffeur echter hier en daar wat rond- gelooj>en. Dat hij eenmaal achter het stuur komende, slaap kreeg, is geen wonder, doch duidelijk b'ijkt. dat de gevolgen daarvan niet mogen worden geschoven op een te langen werktijd. Uw behanger toont U gaarne de R&D staalboeken m het royale formaat, dat het behang op volle breedte laat zien. 'n Enorme sorteering! Boeken 47, 48 of 49: de reclame-series van R&D. DJaruit komt Uw keus voor de slaapkamer en uit Serie 50 voor de woonkamer 1 Wilt U iets moderns, vraagt dan Serie 51 aan Uw behanger en zoekt U iets heel bijzonder moois, laat dan Serie 52 aan U voorleggen! In de R&D collectie vindt U een sorteering van duizend verschillende dessins in de prachtige, nieuwe „Fixa- Color" kleuren tegen verrassend lage prijzen. Daarbij is ook het behang, dat als 't ware speciaal voor Uw kamer is ontworpen I Kies nu R&D behang! Let op het merk. Uit dit boek komt Uw keus! Eenlge fabrikante: Behangselpapier fabriek van Rath DooJeheefver N.V., A 'dam. Toonzalen in 19 steden des landt. Ir. de gisteren gehouden zitting van de Gemeenteraad is aan den Gemeenteontvan ger, den heer L. A. Blindenhach, vervroegd eervol ontslag verleend met hel oog op het bereiken van den 60-jarigen leeftijd. Een kort debat ging hieraan vooraf, dat Intusschen een vrij formeel karakter droeg. Da heer Van der Velde (s.d.) bracht n.l. ■diezelfde argumenten te berde tegen het ver leenen van dit vervroegd ontslag, die eenige maanden geleden uitvoerig zijn besproken bij het verleenen van vervroegd ontslag aan hoofdambtenaren. Destijds heeft de Raad evenwel heslist, dat de bepaling van heit ver vroegd ontslag ook zal gelden voor deze cate gorie van ambtenaren en met den gemeente ontvanger ging het. nu evenzoo. De spreker heeft in overweging gegeven het kantoor van den gemeenteontvanger in de toekomst te combineeren met het giro kantoor der gemeente. Volgens den heer Van der Velde zou dit een. bezuiniging van f 50.000 per jaar geven. De burgemeester, Dr. de Vlugt die de opmerkingen bij afwezigheid van wethouder Rustige beantwoordde, heeft toegezegd dat dit denkbeeld in het College zal worden over wogen. De Raad heeft verder begoten tot het ver bouwen en vergrooten van de centrale in richtingen der Stadsreiniging; alsmede tot het meubileeren en stoffeeren van de nieu we dubbele chirurgische kliniek van het WiJ'hekninaga.sthuis. Aan het op te richten Amsterdamsch Borg- s'eïlingsfonds voor den Middenstand werd een subsidie verleend. Ten slotte heeft de Raad weer eens uitvoe rig gedebatteerd over het bespelen van den Stad sschou wburg. Kruideniers verkoopen bak- en braadvet komst tot stand gekomen a's gevolg waarvan voortaan ook kruideniers zich met de distri butie van bak- en braadvet zullen bezig hou dien. Tot dusverre geschiedde dit uitsluitend door de Gemeente. Zorg voor blinden De Vereeniging tot Werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden en de Hulpvereeni- ging „Blindenpenning" hebben gedurende het jaar 1936 wederom aan 150 blinden ar beid verschaft in de werkinrichting aan de Plantage Middenlaan. Het netto l^drag der vervaardigde goede ren beliep f 16.831,59, terwijl aan de blinden werd uitgekeerd f 133.394,57. De Rijnsleepboot „Dula", welke bokken te Rotterdam plotseling in de Maas zonk, werd met behulp 'van 2 groote gelicht. De „Dula" boven water, wordt leeggepomt. Zonder paspoort naar Frankrijk De Ned. Reisvereeniging meldt ons, dat reeds van 1 Mei a.s. af Nederlandsche rei zigers in het bezit van een bewijs van Ne derlanderschap, dus zonder dat een pas- I poort wordt vercischt, in Frankrijk zullen worden toegelaten. Deze bepaling blijft van kracht tot 15 No- vember as. I Nieuwe weg bij Amerongen De K.N.A.C. meldt, dat het nieuwe ge deelte van den weg ÜtrechtDe BiltDrie bergen—Arnhem, gelegen bij de kom van I Amerongen en aansluitende aan den bc staanden betonweg, op 1 Mei a.s. wordt opengesteld voor het openbaar verkeer. AFSCHEID VAN HET „PESTHUYS" TE AMSTERDAM In handen van den slooper (Van onzen Amsterdamschen redacteur^ Met de leden van het genootschap „Am- stelodamum" hebben wij gistermiddag af scheid genomen van het voormalige „Pest huys" te Amsterdam. Het „Pesthuys" dateert van 20 Juli 1630. Op die dag begon men aan het gebouw te timmeren. Er zullen hieraan nog wel eenige andere werkzaamheden zijn voorafgegaan, maar die vermeldt de historie niet Wel staat in de kronieken van dit 17e eeuwsche ziekenhuis als eerste post opgeteekend, dat van 20 Juli tot 18 Augustus 1630 aan bier voor de arbeiders betaald is de som van 12.—. Het was de tijd, dat de werklieden arbeidden voor zóóveel stuivers per dag en men rekende met de Amsterdamsche en Rijnlandsche voet. De naam van den archi tect is onbekend. Wel worden nauwkeurig opgenoemd de namen van den timmerman, den metselaar, den leidekker enz., allen gildebroeders, die gezamenlijk de architec tuur van het huis hebben verzorgd. Zoo was het „Pesthuys" een product van de ambachtslieden uit de gouden eeuw, en hun lof is gistermiddag nog gezongen door den architect A. A. Kok, die zijn gehoor duidelijk maakte op welke eenvoudige doch degelijke wijze het oude huis is gebouwd. De bouw van het „Pesthuys" in de bloei tijd der Republiek was een gebeurtenis, want de Amsterdamsche vroedschap zag in de verpleging der pestlijders een belangrijke tak van geneeskundige dienst, al werd deze in die tijden op primitieve wijze uitgevoerd. De stichting van het gebouw beteekende n.l. een beveiliging van de binnen de wal len der stad levende bevolking voor pest epidemieën. Op een half uur afstands van de toenmalige Regulierspoort ter hoogte van het tegenwoordige Muntplein, een be hoorlijk eind dus van de stad verwijderd, werd in de jaren 1630 tot 1636 het zieken huis voor de pestlijders opgetrokken. De ongelukkigen, die bijna nimmer van hun ziekbed opstonden, werden op schuiten ver voerd door de latere Leidschegraeht naar de Pestsloot en daar in het door ieder ge vreesde huis gedragen. Van verplegen had men in die tijden nog niet veel begrip. De zieken kwam er om te sterven en begraven te worden op een der speciale kerkhoven buiten de latere Leidschepoort. Er waren wel een ziekenvader en een ziekenmoeder, ook een paar „verplegers", alsmede een dokter, maar baat tegen de vreeselijke ziekte had men niet. De dokter die in wonend was! viel meestal zelf binnen een jaar als slachtoffer van zijn beroep. Eenige honderden zieken konden worden opgenomen. Zij lagen op donkere zalen als wij gisteren doorwandelden alsmede op gaanderijen en dan op kribben, geschei den door groen saaien gordijnen. Als het noodig werd geoordeeld, timmerde men de kribben boven elkaar. In latere tijden, toen de pestziekte min derde werden lijders aan andere besmette lijke ziekten hierheen vervoerd, en in 1792 heeft men aan de Noord- en de Zuidkant vleugels bijgebouwd voor de verpleging van krankzinnigen, waarmee men in vroe ger eeuwen ook geen raad wist. Van 1834 tot 1895 heeft- het gebouw- dienst gedaan als het Buitengasthuis voor meer gewone zieken. In de nacht van de eerste op de tweede Paaschdag van 1732 is het Pesthuis door brand vernield. Op 21 September 1733 was het huis evenwel reeds geheel herbouwd. Hot woord is thans aan den slooper. De vermiste Globetrotter Schoch In Nieuw-Guinea vermoord MANOKWAP.J. 23 April (Aneta-A.N.P.). De militairen die onder commando van lui tenant De Bruyn 00 onderzoekingspatro .il- VRIJDAG 30 APRIL HILVERSUM I 1875 M. Algem. Programma, verzorgd door den KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.15 De KRO-Melodisten. 2.00 Orgelconcert. 3.00 Zang en piano. 3.30 Gra mofoonmuziek. 3.45 KRO-Kamerorkesti 5.00 KRO-orkest. 6.00 Land- en tuin- bouwhalfuur. 7.15 Causerie n. a. v. den verjaardag van H. K. H. Prinses Julina» 7.35 Musica catholica. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Carillonconcert. 8.35 De Ko ninklijke Militaire kapel. 9.00 Het Ko ninklijk 's-Hertogenbosch' Mannenkoor* 9.15 Vervolg Militaire KapeL 9.40 Man nenkoor. 10.00 Zang en piano. 10.15 De KRO-Melodisten en solist. 10.30 Berich ten ANP. 10.40 KRO-Melodisten. HILVERSUM H 301 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA 7.30 VPRO. 9.00 VARA 10.40 VPRO. 11.00 VARA. 10.00 Morgenwij ding. 10.40 Declamatie. 11.00 VARA- Groot-orkest. 2.00 Juliana van Stolberg op de Dillenburg, causerie. 2.45 Orgel spel. 4.00 Orgelspel. 5.00 Kinderuurtje. 6.05 Gramofoonmuziek. 6.50 Viool en piano. 7.00 Hoofdmomenten uit de ge schiedenis der Nederlandsche Arbeiders beweging, causerie. 7.30 Berichten V.G.P. 7.35 Wie herkent Christus?, causerie. 8.00 Aan de avond van 30 April, causerie. 8.10 Vrouwenkoor „Vox Jubilans". 8.30 Reportage. 9.00 De Flierefluiters, soliste, het Zuider Vrouwenkoor „Mignon" en gramofoonmuziek. 9.30 VARA-Orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. DROITWICH 1500 M. 10.05—10.20 Causerie over Babyverzorging. 10.4010.50 Piano voordracht. 11.10 Orgelconcert 3.20 Ge varieerd programma. 4.10 Gramofoon muziek. 4.35 John Reynders en zijn orkest. 5.45 BBC-Harmonie-orkest 6.30 Voor tuinliefhebbers. 6.50 Viool en cem balo. 8.40 The responsibilities of Empire, causerie. RADIO PARIS 1648 M. 11.35 Colonne-orkest 3.20 Gentil kwartet. 4.50 Pianovoordracht 5.50 Pianovoordracht. 6.05 Zang. 7.05 Celloconcert. 7.50 Cello en piano. 8.20 Gevarieerd programma. BRUSSEL 322 cn 484 M. 322 M.: 11.50 Klein- orkest 5.05 Sonateconcert 5.50 Zang. 7.20 Salonorkest 484 M.: 11.50 Salonorkest. 12.30 Klein- orkest. 12.50 Zang. 4.20 Accordeonmuziek. 4.50 Pianovoordracht 6.35 Zang. 7.20 Symphonie-orkest en soliste. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Or gelspel. 7.50 Het Omroeporkest, Mannen koor en solist. 9.50—11.20 Omroep- Amusementsorkest. Levensverzekering-Maatschappij CONFIDENTIA NV Catharijneslngel <8 UTRECHT KAPITAAL- en VOLKSVERZEKERING LIJFRENTEN Actieve Vertegenwoordigers gevraagd. le waren gegaan, oD zoek naar den vermis ten Duiischen glol*>trotfer P. T. Schoch, zijn op 27 April terne gekoerd. De heer Schok blijkt rmoord te zijn door zijn eieen koelie en is to Sidei (Klei ne Geelvinkbaai) begraven. Het stoffeliik overschot werd echter door de patrouille opgedolven en medegenomen en is heden te Manokwari opnieuw ter aarde besteld. Da moordenaar is gevat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5