Jlimuie Critefljr GTourattt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2J35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending450 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7'/» cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar HET BEWIJS Gisteravond op een groote meeting op Houtrust in den Haag heeft de algemeen leider van de N.S.B. bevestigd, dat wij terecht op 20 April 1.1. schreven: „Helaas zijn er zéér velen, die het blijkbaar niet in zien, dat de actie der N.S.B. de kiem van de burgeroorlog in zich draagt" Wie daaraan nog twijfelt neme nota van de door Ir. Mussert afgelegde verklaring, zooals we deze in het verslag van de bij eenkomst vonden. Zij luidt als volgt: Het nat-socialisme heeft de taak om van de proletariërs, volksgenooten te maken; het zal dat doen op de wijze, zooals het dat goeddunkt. Het nat- socialisme wenscht geen barricaden en geen burgeroorlogen, doch wanneer het er niet zonder kan; bang zijn de natio- naal-socialisten er niet voor. Zij zullen er niet v00r wijken. Dit is, dunkt ons, niet voor tweeërlei uit leg vatbaar. Het nat.-socialisme zal trach ten langs legale weg aan het bewind te ko men, maar als dat niet lukt, op elke wijze welke het goeddunkt. Is burgeroorlog daarvan het gevolg, dan wijkt men niet. Dit gevoegd bij de andere verklaring, dat in ons land na twee of vijf jaar (waarop deze willekeurige tijdsbepaling rust is ons niet duidelijk) de ineenstorting zal komen met als gevolg een daadwerkelijk optreden van de N.S.B., is de conclusie niet moeilijk. Dat zou dus het begin zijn van de bur- geroorlogi Maar bluf en werkelijkheid loo- pen nogal uiteen en dus make niemand zich ongerust. No. 6071 Bureau: Breeslraat 123 Telefoon 2710 {na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 27 APRIL 1937 Sïrtjtrtttrtiiprtj?m: Van I tot 5 regel* t.171/» Elke regel meerf 022'h Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2-30 Bke regel meer 0-45 x>r het bevragen aaa 't bureau wordf berekend 0.10 18e Jaargang NIET STEMMEN, MAAR STEUNEN Tot hedenmorgen 27 April verschenen in de Nieuwe Rott. Crt reeds zestien reclame- berichten, welke alle aanvingen met de on welluidende aansporing tot de kiezers: „Zet meer liberalen naast Colijn". Op het eerste gezicht zullen de lezers wel begrijpen, dat ze straks hun stem op liberalen moeten uitbrengen, maar het zal hun niet recht duidelijk zijn, waarom zij die liberale Kamerleden juist naast Colijn moeten zetten. Zij moeten het wel onbe grijpelijk vinden uitgenoodigd te worden aan „Colijn liberalen te geven" om zijn po litiek te steunen, maar dat ze vooral niet op hem moeten stemmen Erg logisch klinkt deze opwekking niet. Wie een partijleider wil steunen, stemt op zijn lijst; daardoor wordt hij sterk. Iemands politiek steunen, door juist niet op hem te stemmen, is wel zeer wonder lijk. „Geef hem liberalen"; „steun hem met liberale hulptroepen"; zoo heet het. Het is erg vleiend voor Dr. Colijn, maar hij heeft niet om deze hulptroepen gevraagd en zal dat nooit doen. Hij vraagt fractie-ge- nooten. We schreven het reeds eerderf Het lijkt ons niet onverstandig van vele liberalen om op Colijn te stemmen, f.naar deze vrijwillige, ongevraagde mede werking legt op Dr. Colijn geen enkele plicht tegenover de liberalen als partij. Hij laat zich niet annexeeren. Men kan geen liberalen naast Colijn zet ten. De partijgrens maakt altijd scheiding. Naast Colijn, d.w.z. op zijn lijst, staan uit sluitend anti-revolutionairen. Samenwer king met andere partijen is thans niet aan de orde. Echter, is het toch eigenlijk niet infra dignitatum voor de Liberale Staatspartij om met zulke advertenties te laten werken? Toont het niet een twijfelmoedigheid, een vrees voor de toekomst, welke wel slechtste raadgeefster is? Heeft men zoo weinig zelfvertrouwen, zoo weinig steun in eigen beginsel, dat i.ien zich als een slap pe klimplant vastklemt aan een eik, doch tegelijkertijd op die steile stam parasiteert? „DE VERKEERDE"?. Wij vragen excuus aan Dr Colijn dat we voor eenmaal een vluchtige vergelijking maken tusschen hem en nummer één van de lijst der N.S.B. Maar ze drong zich aan ons op nè. het lezen van een stukje van A. B. K. in de roode pers met het niet onaar dige opschrift „De Verkeerde". De schrijver van de Oproerige Krabbels heeft het over „Colijns zegetocht" en wijst op „het zoo bijzondere verschijnsel, dat hier de leider van een partij op de voor grond treedt, en nog wel van een, die zoo apart in het volksleven staat als de Cal- vinistische, maar dat niettemin de man zelf zoozeer het middelpunt vormt der actie, dat de partij haast geen rol meer speelt. De vorige maal heeft dat reeds twee zetels extra opgeleverd, maar nu treedt nóg ster ker dan toen de persoon in het middelpunt en overschijnt zoowel de partij, die hij aan voert, als het regeeringsregiem der laatste Vier jaar, dat op zijn rekening komt" De sociaal-democratische schrijver troost zich o. i. voor een goed deel terecht met de gedachte, dat zijn partij geen schade tal lijden van de populariteit van Colijn, maar wijst op het merkwaardige verschijn sel dat juist plaats vindt »bii de eerste ver kiezing, waaraan ook nieuwe partijen deel nemen, die heel haar streven, ja gansch de toekomst van het land, uitgedrukt zien in één persoon". Hij concludeert daaruit dat de kiezers massa haar belangstelling om „den ver keerde" concentreert; d.w.z. volgens de opzet en de opvatting van de N.S.B. Ook in deze uitspraak schuilt o.i. veel waars. Wie over de dingen nadenkt komt tot soortgelijke conclusies. Maar. hij gaat nog een eindje verder dan de schrijver in de roode pers. Hij zoekt ook naar de oor zaak, Deze zit natuurlijk niet in het feit, waar op A. B. K wijst, dat Dr. Colijn ,door het statige rhythme van zijn geloof beslag kan leggen op de schare. Moeten we Volk en Vaderland ge- looven, dan weet Mussert zijn volgelingen in laaiende geestdrift te ontsteken (we zeggen het zeer sober); en er moet dus. een andere oorzaak zijn. Doch vermoedelijk spreekt A.B.K. daarover liever niet De ware, diepe oorzaak van Colijns popu lariteit in deze dagen is dit, dat de massa zijn reëele, eerlijke politiek bewondert, zijn regeerkracht erkent, zijn overtuiging eer biedigt en vol vertrouwen zijn leiding volgt. Want: Colijn heeft getoond iets te kunnen, is gebleken een Staatsman te zijn, die ondanks heftige critiek om het zacht zeggen toenemend invloed kreeg en vertrouwen won; terwijl van den leider der NS.B. alleen maar verteld kan worden dat hij, oppermachtig zijnde, veel tot stand zal brengen. MussertColijn; het is praat tegenover BINDEND MANDAAT OP MANNEN VAN BEGINSEL Het is goed, dat we de duurbetaalde reclameberichten in de Nieuwe Rott. Crt. even zien in het licht van een artikel, dat een „politieke veteraan" in datzelfde blad schreef. De strekking van de o.i. nog al stroeve verhandeling is de volgende. Vroeger diende ieder vertegenwoordiger in openbare colleges het algemeen belang en was hij direct na de verkiezing de par tijstrijd heelemaal vergeten; sedert echter venredige vertegenwoordiging is inge voerd heeft men in publieke colleges poli. tieke fracties en ieder lid van de fractie is gehouden te spreken en te stemmen zooals zijn groep heeft besloten. Zoo wor den alle gekozenen mandatarissen van de partij, indien niet marionetten. Eigen in zicht telt niet meer mee; de vraag is niet meer: „hoe dien het algemeen belang", doch veel meer: hoe luidde het partijbe- sluij over deze zaak? Toegegeven njoet worden, dat deze din gen zich wel eens hebben voorgedaan, maar het ware absoluut onjuist hier van een regel te spreken. De voorbeelden, wel ke het tegendeel bewijzen liggen voor hel grijpen. En daarom moet de conclusie van den „veteraan" afgewezen worden, dat ,,in een tijd van twintig jaar aldus de bekwa me burgers uit „de politiek" verdreven zijn." Wij dachten zoo, dat er ook thans nog wel bekwame burgers in politieke colleges te vinden zijn; doch dat interesseert ons in dit verband niet We vragen ons af, of we deze beschou wing mogen zien als de achtergrond van de advertenties in de N.R.C.? De wezens gelijkheid is waarlijk niet te ontkennen. Want wie Colijn wil steunen door meer liberalen naast hem te zetten, die veron derstelt tegelijkertijd, dat Dr. Coliijn een maal gekozen zijnde, in welke functie dan ook, zal overbuigen naar de liberalen, die zoo vriendelijk zijn hem te steunen. Hij moet losgemaakt worden van zijn partij. Deze illusie is valsch. Nog steeds geldt voor anti-revolutionairen de regel door Dr. Kuyper gegeven: Geen partijmandatarissen maar mannen van beginsel. Dat is per soonlijke vrijheid naast principieele gebon denheid. loof aan de waarheid van het woord: het zaliger te geven dan te ontvangen. Maar, dit woord is dan ook werkelijk aar. Od treffende wijze herinnert daaraan het jongste nummer van het maandblad ,Hulp voor onbehuisden", dat. te Amster dam verschijnt. Een medewerker herinnert aan het verhaal in Johan Bunyans „Chris ten- en Christinnereis" van de reizigers, die werden geleid naar de hoogte, welke „liefdadigheidsberg" heet Daar zagen zij een man, die bezig was uit een rol laken kleeren te snijden voor de armen, die hem omringden. Maar hoeveel hij ook weggaf, zijn voorraad raakte niet uitgeput. En als de reizigers dan nieuwsgierig vragen wat dit beteekent, dan is het antwoord „dit beeld leert U, dat wie waarlijk een hart heeft voor de armen, nooit gebrek zal heb ben aan het noodige". Natuurlijk wordt hiermee niet aanbevo len om eigen gezin te verwaarloozen en „boven mate" wel te doen. „Liefdadigheid naar vermogen" is een goede regel. Mits dat dan ook gebeurt Over afwijkingen' naar boven behoeven we ons niet ongerust te maken. Tegen de verwachting en zelfs tegen de overtuiging van velen in zijn de publieke kassen genoodzaakt zich al meer van niet dringend noodzakelijke steun te onthouden: het particulier initiatief komt weer in eere. Afgedacht van de oorzaak is dit verschijn sel toe te juichen. Het versterkt de volks kracht En bovendien: wie deze regel be oefent overeenkomstig de bedoeling van de Heilige Schrift, die zal ervaren: de zege nende ziel zal vetgemaakt worden. Dr. Colijn in de Hoofdstad Twee spreekbeurten Dr. H. Colijn heeft zich bereid ver klaard op 10 Mei te Amsterdam in twee bijeenkomsten het woord te voeren, welke beide in de Apollohal zullen worden gehouden. De eerste bijeenkomst vangt aan te half acht, de tweede te negen uur. Voor laatstgenoemde vergadering zijn nog toegangskaarten verkrijgbaar, waar mede het Bestuur van Nederland en Oranje te Amsterdam aan de zeer talrijke aanvra gen hoopt te kunnen voldoen. Men wende zich buiten Amsterdam tot den heer H. R. Zijlstra, Talmastraat 13, onder toezending vooraf van de gelden. De kaarten kosten 25 cen's per stuk. DeStadt-Schanke Leidscheplein 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER I DINER I DINER 90ct I 115 "mo" ELK DINER EEN TOPPRESTATIE! Noordwijk aan Zee Hotel Pension NOORDZEE FAMILIEHOTEL direct aan Zee Telefoon 27 - BILLIJKE PRIJZEN Bezoekt op Uw tocht naar de Bollenvelden: Hotel - Café - Rest. „SEINPOST' 't geheele jaar geopend. Telef. 430 Fam. VAN BEELEN HOTEL-PENSION HOLLANDER RUSTIGE GEDEELTE NOORD-BOULEVARD NOORDWIJK AAN ZEE DE ZEGENENDE ZIEL Schier geen dag gaat er voorbij of onze financieels hulp (we moeten niet te gauw spreken van offer) wordt voor een of an der goed doel gevraagd. Aan een opsom ming behoeven we niet te beginnen; ieder weet, dat periodieke bijdragen en contribu ties worden afgewisseld met lijsten, speld jes, bussen, prikkaarten, lootjes, particu liere verzoeken en circulaires. Afgedacht nog van de buitengewone inzamelingen, zooals Werkloozenzorg voor jongeren enz. Zullen we daarover klagen? Het ware grove ondankbaarheid. Ten eerste hebben we dankbaar te zijn, dat wij, zonder ons maatschappelijk bestaan in gevaar te bren gen, in staat zijn op royale of bescheiden wijze aan vele verzoeken te kunnen vol doen. Ten tweede past dankbaarheid, dat uit de permanentie waarmee gevraagd wordt blijkt de milddadigheid van ons volk. Wanneer er werkelijk nood is, dan komt er ook leniging. Dan blijkt weer ge- HOTEL „NAEFF" v E L p (Geld.) BEKEND RESTAURANT Modern ingericht Auto-Garage TENNISBAAN - Prachtige Tuin Matige Prijzen Telefoon 3152 en 3153 B. BEIJER. BUSSUM - Pension HUIZE BEERENSTEIN Pracht ligging bij Bosch en Heide met schitterende Terrassen voor Theeën, Lunchen Dineeren Het le rangs Huis v. h. GOOI Tennisbanen TROMPENBERG's PALACE HOTEL Hilversum, Telefoon 7941 (2liinen) Aangenaam varblijf VRAAGT PROSPfcCflE Gistermiddag vertrok voor de tweede maal Hr. Ms. Hertog Hendrik" naar de Spaansche wateren ter vervanging van Hr. Ms. „Java". Het vertrek uit de haven van Nieuwediep. Tusschen drijfstangen en vliegwielen V ij f duizend Colijnhoorders te Dordrecht Enthousiaste meeting in een fabriek Dordt kan terugzien op een geweldige Co- lij n-meeting. Ook in de oude Merwestad bleek de be langstelling voor het woord van den Anti- Revolutionairen lijstaanvoerder zoo groot te zijn, dat de normale vergaderzalen totaal onvoldoende zouden zijn gebleken. Toen heeft men een krachtproef durven doorstaan: ver buiten de stad,, ongeveer ter plaatse waar. vroeger het kasteel Merwede aan de rivierzijde verrees, stond de z.g. pa- tronenfabriek, die geen dienst meer deed... welnu, naar deze fabriek heeft men het volk van Dordt opgeroepen. En het is gekomen! In dichte drommen haastte men zich reeds in den vroegen avond de stad uit om zich een plaats te verzekeren, auto's en toerwa- gens reden af en aan, een salonboot zette nieuwe honderden af. Ruim vijf duizend mannen en vrouwen pakten zich samen in de meest unieke ver gadergelegenheid, die men ooit heeft gezien. Zij zaten er in lange rijen op planken, die over biertonnetjes waren gelegd, ze zaten er te midden van de drijfstangen en de vliegwielen, bij de motoren en raderen, die nog overal in het fabrieksgebouw stonden opgesteld en boven de zwarte menigte, die hier rustig was vergaderd dansten de ontel bare lampjes en de pavoiseervlaggen, die men ter opvroolijking van de fabrieksruimte had opgehangen. Schallende muziek van een goed muziek corps deed onze liederen hooren, maar ook uit éigen aandrift zong de menigte. Nu eens was het een enthousiast Nederlandsch Wil helmus, dan weer het „Zij zullen het niet hebben" en het moet den niet-geestverwant, die hier was binnengekomen vreemd te de zijn geweest in deze wonderlijke omge ving oen dreunenden zegezang van Ps. hooren aanheffen, zonder voorspel en bege leiding. Even later kwam Dr. Colijn en alles rees op om hem eerst als Minister-President het volkslied toe te zingen en om hem daarna als aanvoerder van lijst 3 toe te juichen. En toen was het weer treffend om op te merken hoe na gezang en gejuich de diepste stilte inviel wanneer God om Zijn zegen werd gevraagd. Hoe orgelt het in alle registers van de volksziel wanneer het Anti-Revolutionaire volk vergaderd is! Hoe weet ook de leider van dat volk de toetsen van dat instrument te bespelen als de organist, die er mee is opgegroeid en die er uit leeft. Hoort hem straks met nuchtere voorbeel den, zóó gegrepen uit het volle leven, wars van alle rhetorica, aantoonen, dat een ander regeerbeleid, dan' het gevoerde, tot instor ting van de volkskracht zou hebben geleidl Hoort hem uit eigen overtuiging hoop gie ten in de harten, dat we in ons land het zwaarste nu achter den rug hebben en dat Nederland van de herleving die zich overal begint te openbaren nu ook het volle aan deel zal kunnen genieten. Hoort hem hier in Dordt op overtuigende wijze verklaren, dat muntverzwakking reel en practisch ongeoorloofd was en dat de devaluïsten elders thans moeten doen, wat wij in vrijheid deden, al zegt men daar nu van, dat men „een ademhalingspauze neemt." Maar Colijn op zijn best komt toch weer als hij spreekt als de vaderlander, die met bijna verbeten kracht uitroept: „Wij willen geen onderdaan zien in de plaats Oranje, wij willen Oranje behouden als het werkelijk hoofd van den Staat". Colijn op zijn best, als hij spreekt als Christen-Staatsman, die met afwijzing van de voikssouvereiniteit en de menschelijke rede een beroep doet op de gewetens om te leven uit het geloof, om te zingen uit het geloof. De vijfduizend van Dordt ze wisten zich één in liefde en hoogachting voor den man, die de grondtrekken van ons volkskarakter vertoont en zij juichten hem stormachtig toe, toen hij aan het einde van de welge slaagde meeting weer huiswaarts keerde om straks weer verder het land in te gaan en te winnen door te overtuigen. Dr. H. Colijn spreekt: 27 April 28 April 29 April 30 April 1 Mei 4 Mei 5 Mei 7 Mei 8 Mei 10 Mei 11 Mei 12 Mei 13 Mei 14 Mei 15 Mei 22 Mei 24 Mei Aalten Leeuwarden Dokkum ('s middags) Heerenveen ('s avonds) IJmuiden ('s middags), Haarlem ('s avonds) Honselersdijk ('s avonds) Schiedam ('s middags) Oldebroek ('s avonds) Zetten ('s middags) Zwolle Middelburg ('s middags) Oostburg ('s avonds) Arnhem Alkmaar Amsterdam Assen Hoogeveen ('s middags) Hengelo ('s avonds) Sittard Eindhoven Nieuwendijk (N.B.) ('s middags) Breda ('s avonds) 's-Gravenhage Hilversum (3.30 n.m.) Amersfoort VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit TWEE bladen Dr. H. Colijn heeft gister ïn Dordt gesproken. Beslissing van de commissie-Gerbrandy inzake de verlaging van de monopolie heffingen. Nieuwe verpachting van boerderijen in de Wieringermeer. Kolonisatie-mogelijkheden in Argentinië (VII), door Ds. A. C. Sonneveldt. Onze handelsmissie in Argentinië. De Oxford-Groepbeweging zal begin Mei groote samenkomsten in Utrecht houden. Verschenen is het jaarverslag van de Algemeene Hypotheekbank. De nationalistische troepen hebben de Baskische steden Eibar en Durango be zet, en zeer veel materiaal en gevangenen buit gemaakt. In de Vereenigde Staten worden uitv gestrekte gebieden opnieuw door water snood geteisterd. Minister Eden zal heden van Brussel naar Londen terugkeeren. In de stad Granada zou volgens ge ruchten een militaire opstand zijn uitge-! broken. De Parijsche wereldtentoonstelling wordt D.V. op 24 Mei geopend. „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM Telef. 43424 TeleL 28300 OPSLAG - EXPEDITIE - CONTROLE HET ADRES voor: vakkundig vertrouwenswerk VRAAGT TARIEVEN1 N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK VRIJWILLIGE CONVERSIE tot nader order van alle nog uitstaande 4% pandbrieven ln: 4 pandbrieven IOOI/4 of 3/2 Idem 99 De Directie: Mr. S. J van Zijst Mr. J. F. Vers tee ven. Vijf uur het uur voor RIJNBENDE'S Zeer Oude Zeer Goede De Eerste Kamerverkiezingen Candidatenlijst van de S.D.A.P. De partijraad der S.D.A.P. heeft nau „Het Volk" meldt, besloten, de candidaten- lijsten der S.D.A.P. voor de Eerste-Kamer- verkiezingen aldus te doen luiden: Groep I: (Utrecht, Zeeland, Noord-Bra bant, Limburg)1. Chr. v. d. Bilt; 2. C Lam- mers; 3. B. J. J. Wij kamp; 4 L. N. Palar; 5. A. Rorije. Groep II (Groningen Drente, Overijsel, Gelderland): 1. P. Hlemstra; 2. E. Ribbius Peletier; 3. P. Sikkes; 4. D. Bartels; 5. C A. Weersma—Van Duin; 6. P. J. Duinkerken; 7. G. Klein. Groep III (Noord-Holland Friesland): 1. J. J. Vorrink; 2. S. de la Bella; 3. N. Vijl- brief; 4. M. A. Reinalda; 5 E. Boekman; 6. S. R. de Miranda; 7. J. W. Matthijsen; 8. T. Saunders—Blaauboer. Groep IV (Zuid-Holland): 1. A. B. de Zeeuw; 2. P. Moltmaker; 3. H. B. Wiardi Beekman; 4. J. in t Veld; 5. J. v. d. Kieft; 6. J. B. J. Ratté; 7. N. C. BoumaVan Strieland; 8. W. Brouwer Jr. Nieuwe burgemeester van Westerbork De heer E. Derks benoemd Benoemd is tot burgemeester van Wes terbork, E. Derks. De heer Derks is in 1SS0 te Ruinerwold geboren en is wethouder der gemeente Meppel. Hij heeft gestudeerd aan de Rijksland bouwschool te Wageningen en was in de oorlogsjaren secretaris van het Drentsche Landbouwgenootschap. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1935 werd hij gekozen tot raadslid van den Vrijz. Dem. Bond. De heer Derks bewoog zich te Ruinerwold vooral op maatschappelijk terrein; van ul van vereenigingen is hij bestuurslid. Voell U voor een prettig en denkbaar beroep 7 Volg dan onze schriftelijke cursus KINDERJUFFROUW, KINDERVERZORGSTER Gratis plaatsingsbureau. Vraag zonder verplichting Inlichtingen bij ASS.O1 Nieuweplein 31, Arnhem, Telefoon 24597 NED. BRANDWAARBORG GENOOTSCHAP A°1821 AMSTERDAM HOGESTIJN A Co. -» VRAGEN ACTIEVE AGENTEN De nieuwe „Kantoeng" Ir. Thomson in ons land gearriveerd Met de „Nachtegaal", het Indië-vliegtuig der KJL.M. dat gistermiddag op Schiphol ar riveerde, is te Amsterdam aangekomen Ir. J. W. E. Thomson, bedrijfs-ingenieur van de Droogdok Mij. „Soerabaja". Zijn reis naar Nederland staat in verband met den bouw van den nieuwen tinbagger molen op de werf „Gusto" te Schiedam, ter vervanging van de verloren gegane „Kan toeng". Ir. Thomson zal zoowel op het Departe ment van Koloniën als met de directie van de werf „Gusto" technische besprekingen voeren, over den bouw van den nieuwen baggermolen, die geheel geconstrueerd zal worden naar de teekeningen van de „Kan toeng" en dan ook geheel daaraan gelijk zal zyn. De ponton voor den nieuwen tinbagger molen zal echter te Soerabaja gebouwd worden. De molen zelf zal te Schiedam niet worden geklonken en na voltooiing gede monteerd worden en gewoon per schip als deklast en ruimlading naar Indië worden vervoerd. Daar zal te Soerabaja het gevaarte op de ponton gemonteerd worden en worden ge klonken, nadat de verschillende proefne mingen zullen zijn verricht. De stroomlijnlocomotieven De stroomlijnlocomotieven zijn thans naar uit Zwolle wordt gemeld, zoover gevorderd ïïnï de °mmantelinP. dat met de nummers 3801 en 3S02 de volgende week proeven ge nomen zullen worden. Dit proefrijden zal zich uitstrekken van Zwolle via den Bosch tot Vlissingen. Diamanten huwelijksfeest Op Dinsdag 4 Mei a.s. hopen de echte lieden P. J. Derks en Th. Derks- Jacobs te Well (L.) den dag te herden ken waarop zij voor 60 jaar in het huwe lijk traden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1