lüettttif £riit5cl)f (£<uirintt „WRANGE CRITIEK" rip PM* Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 135 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.I8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 6063 ZATERDAG 17 APRIL 1937 18e Jaargang Sötatenticprijjfn: Van 1 tot 5 regelsf 1.17'/» Elke regel meer 0.22'1% Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2-30 Elke regel meer 0-45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordl berekend 0.10 Welke in de partij geen instemming vond Het ware te veel gevergd van onze journalistieke zelfbeheersching om stoïc\jnsch te blijven zwijgen over een delicaat onderwerp, waaraan andere bladen zich dag aan dag (blijkbaar) vergasten. Maar reeds bij voorbaat vragen wij met een variatie op een romantitel: „Is het onze schuld?" Naar onze vaste overtuiging ging de critiek op het kabinet-Colijn in een deel der Roomsch-katholieke pers dikwy'ls over de schreef en verviel men zelfs in een persoonlijke diskwalificatie, welke grievend was. Men versta ons wel: we moeten telkens spreken van: een deel dier pers. Want het was geen regel. En voorts was er nog onderscheid bij de groep der overdrijvende critici: bij een enkele was de critiek zuiver zakelijk en bleef de persoonlijke waardeering, ge lijk nog dezer dagen uit citaten in ons blad bleek. Er was echter ook een deel, dat blijkbaar bij voorkeur in denigree- rende termen spreekt. Wij hebben daarvan het onze wel eens gezegd en wij dachten soms, dat men zich zelf overwonnen had. Maar het eigenaardige verschijnsel doet zich voor, dat sedert de economische op leving niet te ontkennen valt (zooals men eerst deed, toen Dr. Colijn er op wees) en hoe dichter wij bij de stembus komen, het oude euvel zich opnieuw openbaart en men in het oude kwaad terugvalt. Daarvoor moet natuurlijk een reden zijn. Wij kunnen geen andere zien dan deze dat men vreest voor een te gun stig stembusoordeel over het beleid van het zittend kabinet. Hoe staat de zaak? Tot op de dag van heden vertelt de roode pers op apodictische wijze, dat het kabinet in elk opzicht gefaald heeft. Die stelling behoeft geen bewijs; wie ze niet aanvaardt dwaalt schromelijk, mis schien te goeder, wellicht te kwader trouw. En de nieuwe hoofdredacteur van de roode pers beijvert zich om het evenzoo, indien niet scherper, te zeggen als de heengegane: men mocht anders eens vergeten dat er nog 'n Plan van de Arbeid is. Maanden geleden stond het dan ook al vastde dagen van minister Colijn en de zijnen zijn geteld; van terugkeer is natuurlijk geen sprake. Bij de Roomsch-Kath. pers stond het niet veel anders. In scherpe kwalifica ties deed menig blad niet voor de roode pers onder. Men zou het kabinet-Colijn nog één keer een kans geven, maar ove rigens wachtte het vonnis slechts op uitvoering. Wij citeeren liefst niet woordelijk; maar zakelijk stond dit vast, dat de Roomsch-Kath. fractie in de Tweede Kamer in haar geheel het gevoerde be leid afkeurde, dat men er geen goed woord voor had en dat deze „verderfe lijke politiek" zoo spoedig mogelijk een einde moest némen. Het bewijs daar voor zag men in het advies, dat de lei ding der R.K. Staatspartij gaf voor de candidaatstelling in eigen kring. Het is wraar, de partijraad gaf niet ten volle toe aan de begeerte van som mige persorganen, welke ronduit schre ven: iemand, die hoe trouw roomsch- katholiek en hoe verdienstelijk overi gens ook, de politieke fout beging als minister in het liberaal-georiënteerde kabinet-Colijn te treden en te blijven, heeft zich zelf als Kamerlid onmogelijk gemaakt. Ondanks deze „bloeddorsti- gen" kwamen Dr. Deckers en Mr. Van Schaik op een verkiesbare plaatsmaar, gelijk een der oppositiebladen zelf schrijft; „het bestuur der R.K. Staatspartij heeft heel wat moeite gehad, om hem een plaats te verzekeren". Dit moet toch wel tot nadenken stem men. Jammer genoer heeft minister Gelissen reeds bij voorbaat geweigerd een candidatuur te aanvaarden. We hadden wel eens willen weten hoe men zich tegenover hem gedragen had. Vast staat, dat hij volgens zijn vroegere vereerders in veel was te kort ge schoten en men kon het hem onmogelijk vergeven, dat hij niet alleen in het begin, maar onlangs nog openhartig zijn groote vereering voor Dr. Colijn uitsprak. Hoe was dat nu mogelijk van zoo'n frisschen roomsch-katholiek tegen over een verliberaliseerden anti-revo lutionair? De heeren Deckers en Van Schaik trokken zich niet terug. Zij gingen niet op zij voor de overvloedige critiek. Doch ze zouden wel bemerken hoe men over hen dacht. De lezer vergete hierbij niet, dat eerstgenoemde niet alleen in onze krin gen, maar ook bij de eigen politieke Vrienden sedert lang groote populariteit genoot en dat een belangrijk deel der R.K. Staatspartij nog maar enkele ja ren geleden in Mr. Van Schaik „de ko mende man" zag. Zijn „inaugureele" rede als Kamerpresident was een pro gram van zuiver democratische actie voor de vooruitstrevende roomsch- katholieken. Wat moet Mr. Van Schaik thans hoo- ren in zijn eigen pers? Dat hij wel eens een enkele keer met een prijzenswaar dig wetsontwerp gekomen is. Echter, op de candidatenlijst hoorde hij niet thuis. Als gezegdde partij raad velde zoo'n vonnis niet. Maar Dr. Deckers moest toch goed begrijpen, dat hij per gratie op de lijst kwam. Als lijsttrekker was hij niet meer te gebruiken. Dus kwam hij nummer 3 in den Bosch. Daaren tegen moest Mr. Steenberghe uit waar deering dat hij uit het kabinet trad, in Tilburg op no. 1 komen. De Roomsche kiezers hebben anders beslist. Zij brachten Deckers op no. 1 en Steenberghe op no. 2. In sobere woorden hebben wij daarover iets ge zegd. Maar de bekende groep van R.K. bladen beweert, dat wij „fantaseerden". „Alleen volslagen onbekendheid deed ons zulke dwaasheden schrijven." Erger nog: „met even begrijpelijk als mis plaatst welgevallen" spraken wij „van een soort kaakslag aan de leiding der R.K. Staatspartij". Wij vragen: heeft één onzer lezers zulke dikke woorden in ons korte artikel gelezen? Hebben wij van de uitslag niets be grepen? Het kan zijn, want wij kennen de finesses van de stemming en de stemmentellerjj bij dit referendum niet. Dus kan het „Huisgezin" schrijven: „Slechts één procent der kiezers bracht Dr. Deckers op no. één, 99 was het met het advies van het partijbestuur eens". En het „Eindh. Dagblad" moge onzenthalve zeggen: „De overwinning van minister Deckers is dan ook slechts een Pyrrhus-overwinning, omdat 95 der kiezers het blijkbaar uitstekend hebben gevonden, wat de Verkiezings- raad te zijnen opzichte had beslist en slechts een bitter klein aantal hem op de eerste plaats geschoven heeft." Wij erkennen het gaarne deze dingen niet te snappen en het schrijven op deze toon over partij genooten niet te kunnen bewonderen. Maar dat is niet onze zaak. Hoe onbeduidend de afwij king van het advies dan ook moge zijn men noemde de uitslag dezer proef- stemming een „blamage" voor het ge zamenlijke kiezerscorps. En wij vragen thans slechts: Is het onze schuld? Bollenvelden bereiden zich voor op lentebloemenfeest Over den bloei in de „bollenstreek", dat wil zeggen de streek langs de duinen tus- 6chen Den Haag en Den Helder, kan worden medegedeeld, dat thans een tocht, hetzij per auto, per fiets, of te voet kan worden on- dernomen. Het bollenland bereidt zich voor op het groote lente-bloemenfeest, zoodat wie er nu op uitgaat, op kleine of grootere tochten, al heel wat te zien zal krijgen. De narcissen staan mooi in bloei, in veler lei tinten. Van diepgoud tot zacht geel hef fen ze haar kelken op de ranke stengels de zon tegemoet: de steeds meer ontluiken, de hyacinthen, met haar sprekende kleu ren, verspreiden als er wat zon is, reeds heerlijke geuren, en het sprekende rood van de voorloopsters onzer vaderlandsche bloem bij uitnemendheid, de tulp, doet zich al mede gelden in het kleurenfestijn dat bol lenland in de prille lente den natuurlief- hebben bied en houdt een belofte in van wat ons nog te wachten staat. De Rijksmiddelen in Maart OMZETBELASTING GEEFT HOOGE OPBRENGST ALLE RECORDS GESLAGEN Maart gaf goede resultaten Eerste kwartaal zes millioen boven de raming De verbetering, welke sedert Sep tember in de opbrengst der Rijksmidde len is ingetreden, bleef ook in de afge- loopen maand gehandhaafd. Zette Januari het nieuwe jaar reeds niet on bevredigend in, Februari gaf een flinke vooruitgang t.o.v. Januari aan. Thans stelt Maart de opbrengst van Februari weer in de schaduw! De „Overige Middelen" brachten In totaal op 35.495.021 tegen 33.355.980 in Februari en 30.364.218.in Januari. Vergeleken met Maart 1936 gaf de af- geloopen maand een accres te zien van 4.391.797.terwijl het evenredig deel van de raming met 4.351.271.werd overtroffen. De zegelrechten en de om zetbelasting hebben voor dit inderdaad fraaie resultaat gezorgd. Voor het eerste kwartaal van 1936 komt de vooruitgang t.o.v. de overeenkomstige periode van 1936 thans reeds uit op 12.902.985.Vorig jaar werd n.l. ontvap- gen 86 312.230.— en thans 99.215.221.—. Geraamd was 93.431.250, zoodat 6 mil lioen meer werd ontvangen, waarbij men tevens er mee rekening dient te. houden, dat Minister Oud de raming eenigszins heeft verhoogd vergeleken met vorig jaar. Hooge opbrengst der zegelrechten Wederom hebben de zegelrechten een langrijk aandeel gehad in het totale accres der zgn. „Overige Middelen". Zij leverden niet minder dan 4,1 millioen (v.j, 1.37 millioen), waardoor de raming met 2,7 millioen werd overtroffen. Op de effecten beurs hebben we thans de grootste bedrij vigheid wel achter den rug. Toch was Maart nog een goede maand met een ontvangst 1.056.673, hetgeen 90.000.minder is dan in Februari, toen de opbrengst al abnormaal hoog ws. De laatste jaren was immers V7£) vijf ton regel! Bijzondere aandacht vraagt ditmaal de omzetbelasting. De opbrengst over Maart was 7.222.418.waarmede alle records geslagen zijn. De raming was 5.208.333.Het eerste kwartaal 1937 gaf 16.949.701 (v.j. 15.164.670). Inderdaad begint dus de opleving in den handel zich in de belastingcijfers te weerspiegelen! Onder de accijnzen staken suiker, gedistil leerd, wijn, geslacht en zout gunstig af bij vorig jaar, doch alleen de laatste drie haalden de raming. Zoowel het bier als het gedistil leerd bleven elk bijna 2 ton bij de raming ten achter. De oorzaak mag bekend worden geacht. Het jongste verslag van de Ned. Gist en Spiritusfabriek heeft nog eens nadrukke lijk de noodzakelijkheid bepleit van de laging der accijns. Met de tabak wilde het de laatste maand ook niet erg vlotten. De op brengst bleef met 2,6 millioen zoowel een ton bij de opbrengst van vorig jaar als bij de raming ten achter. De accijnzen blijven de zwakke plek in de middelenstaat. We hebben daarop reeds meermalen gewezen. De eenige remedie is: verlaging der veel te hooge heffingen! Invoerrechten overtroffen de raming De raming der invoerrechten werd door Minister Oud niet onaanzienlijk verhoogd. Het is bevredigend, dat Maart 5 ton meer gaf dan waarop gerekend was, waardoor zelfs de hooge opbrengst van Maart 1936 met een kleinigheid werd overtroffen. Onize beterde handelsbeweging wordt nog duide lijker gedemonstreerd door de zeer hooge op brengst van het statistiekrecht, dat 229.000 gaf (v.j. 140.000.De dividend- en tièmebelasting gaf ditmaal een dikke zes ton (v.j. bijna zeven). Dat is niet erg, want de buit wordt hier pas in de zomermaanden binnengehaald. De Couponbelasting blijft bevredigende op brengsten leveren. Maart leverde 512.000 (v.j. 346.000). Een en ander is o.m. een gevolg van hoogere inkomsten uit Ameri- De Doejoengde grootste tinmolert ter wereld, glijdt zachtjes te water. kaansche dividenden. De conversiestroom, die thans sterk is geluwd, zal wellicht straks een lichte terugslag geven. De registratierechten overtroffen ook thans i raming en de opbrengst van vorig jaar. Ontvangen werd 1.166.540 (v.j. 861.540). De successierechten bleven met 2,4 millioen 2 ton onder de opbrengst van vorig jaar en 8 ton onder de raming. De opbrengsten van dit middel wisselen altijd zeer sterk. De op leving in de scheepvaart blijft zich in de opbrengst der loodsgelden weerspiegelen. De loodsgelden gaven 71.975.(v.j. 41.353). Directe belastingen Bij de directe belastingen steeg het netto kohierbedrag voor dienst '37 van 38.096.122 per eind Februari tot f 41.082.774 per uit. Maart (v.j. 40.245.349.Veel aanslagen zijn dus niet op het kohier gebracht. Ook in de stand der inkomstenbelasting kwam wei nig verandering. Per uit Maart was op het kohier gebracht 22.290.364 (vj 23 687.333) De achterstand van 1,4 millioen bleef dus de laatste maand onveranderd. VRACHTGOEDERENLOODS AFGEBRAND Felle brand te Leeuwarden Tien arbeiders gewond Gistarmlddag heeft in de vracht goederenloods van de Nederlandsche Spoorwegen te Leeuwarden een hevige brand gewoed, waarbij de ge- heele voorraad vrachtgoed is verbrand en waarbij niet minder dan tien ar beiders min of meer ernstige snij- en brandwonden hebben opgeloopen. Op de plaats, waar twee vrachtauto's van Van Gend en Loos stonden, welke met 15 balen zouden worden gelaaen, schoot plot seling een 6teekvlam naar buiten, welke beide wagens blakerde. Over de balen tast men in het duister, daar ook de vrachtbrief is verbrand, maar men vermoedt, dat zij celluloid hebben bevat. Het vuur oeelde zich vervolgens mede aan de groote voor raad goederen, welke voor een aanzienlijk gedeelte door het vuur is vernield. De tien arbeiders, die in deze loods werk zaam zijn. bevonden zich in het schaftlo kaal. Toen zij den brand ontdekten, waren zij allen door de vlammen ingesloten. Met veel moeite wisten zij zich door de vlammen heen te slaan en zich aldus in veiligheid te stellen. Zij liepen hiérbij verschillende snij- en brandwonden op. Alle gewonden werden naar een lokaal op het stations-emplace ment overgebracht waar hun door verschei dene geneesheeren een voorloopig verband werd aangelegd. Daarna zijn zij naar het Diaconessenhuis en naar het SL Bonifacius Hospitaal vervoerd. Hier zijn zij verder behandeld, waarbij werd vastgesteld, dat geen van hen in le vensgevaar verkeert. Inmiddels had de brandweer, die met groot maferiaal was uitgerukt, de vlammen met vele stralen op de waterleiding aange tast Het vuur zat toen reeds in de kap v^n de loods. Na een uur hard werken had zij den brand onder de knie. Beide kantoorlo kalen in de loods bleven behouden. De loods brandde voor het grootste deel uit. De brand, welke er aanvankelijk zeer ernstig uitzag, trok de belangstelling van tal van autoriteiten, onder wie zich de bur gemeester. de substituut-officier van justi tie en de stations-chef bevonden. Ontrouwe penningmeester Oud-raadslid van Hilversum veroordeeld De rechtbank te Amsterdam vei deelde den 56-jarigen J. G., oud-lid van den Raad van Hilvers um, wegens verduiste ring van gelden, welke hij beheerde als pen ningmeester van een vakvereeniging, tot vier maanden gevangenisstraf. Het O.M. had zeven maanden gevorderd. Verdachte zeide, dat de tekorten door slor digheid waren ontstaan. Hij ontkende het geld ten eigen bate te hebben aangewend. In to taal werd ongeveer drieduizend gulden mist, doch, dank zij een aandeel van door de loterijclub, waarVan verdachte lid was, gewonnen prijs, kon veertienhonderd gulden worden aangezuiverd. ONTBINDING DER STATEN-GENERAAL Extranummer van de Ned. Staatscourant verschenen Verkiezingen op 26 en 27 Mei a.s. Vandaag is uitgegeven een extra nummer van de Nederl. Staatscou rant, bevattende een K.B. betreffende de sluiting van de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal en de ontbinding der beide Kamers. Hier bij wordt de Minister van Binnen- landsche Zaken gemachtigd om de tegenwoordige zitting der Staten Generaal te sluiten in een vereenigde vergadering der beide Kamers op Zaterdag 5 Juni, 's middags 3 uur. De Eerste en Tweede Kamer zullen ontbonden worden op Maandag 7 Juni. De verkiezingen van de leden der Eerste Kamer zullen in iedere provincie plaats hebben Donderdag 27 Mei. De candidaatstelliug zal plaats vinden Maandag 3 Mei. De candidaatstelling voor de ver kiezing van de leden der Tweede K a m e r zal in elke kieskring plaats hebben Dinsdag 20 April a.s. De stemming zal plaats vinden Woens dag 26 Mei. De eerste samenkomst der nieuwe Kamers zal plaats heb ben Dinsdag 8 juni a.s. Pastorie afge brand te Schoonebeek Bewoners verkeerden in levensgevaar In de vroege ochtend, omstreeks half vier, is, door onbekende oorzaak, brand uitgebroken in de pastorie der Neder- landsch Hervormde Gemeente te Oud-Schoonebeek (Dr.). De pastorie is tot den grond toe afge brand. De bewoners, ds. WesseldOk en zijn gezin, konden zich met groote moeite in nachtgewaad in veiligheid stellen. De beide kinderen, die boven sliepen en waarvan het kleinste reeds bewusteloos was, ontkwamen ter nau- wernood aan den verstikkingsdood. Zij werden door den vader met levensge vaar gered. Alles werd een prooi der vlammen. De gunstige wind was oor zaak dat de kerk en de omliggende gebouwen behouden konden blijven. De brandweer kon door gebrek aan water slechts weinig uitrichten. Rijks- en gemeentepolitie en de burgemees ter waren op het terrein van den brand aanwezig. De pastorie en de in boedel waren tegen brand verzekerd. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit n...iimer bestaat uit VIER bladen en het ZONDAGSBLAD Een extranummer is verschenen van de Ned. Staatscourant betreffende ontbin* ding der Staten Generaal. Financieel Weekoverzicht Te Leeuwarden heeft een felle brand gewoed in een vrachtgoederenloods. Daar bij zijn tien arbeiders gewond. In de staking op de Amsterdamsche scheepswerven is nog geen oplossing be- De jaarvergadering van de Geref. Bond De Rijksmiddelen hebben in Maart wat de niet-directe be' stingen aangaat 35.495 000 opgebracht dat is 4.392.800 meer dan verleden jaar. In het eerste kwartaal zeft de opbrengst 99.215.220 bedragen of 12.903.000 meer. Te AlHasserdam is hedenmorgen de groote tinbaggermolen „Doejoeng" te water gelaten. De Belgische minister-president Vaiï Zeeland zai dezen zomer een reis naar Amerika maken en besprekingen met president Roosevelt hebben. Generaal Hertzog heeft geantwoord op het protest der Duitsche regeering. In het lagerhuis is opnieuw de blok kade van Bilbao ter sprake geweest. Doodelijijk ongeval te Enschede Op den hoek van de Lipperkerkstraat en het Gronausche voetpad te Enschede stond gisteravond een truck met verhuis wagen, die op een gegeven oogenhlik het verkeer belemmerde en achteruit moest wor den gezet, waarmede zich een 17-jarige ex peditieknecht uit Apeldoorn belastte. Hij wist niet dat achter den verhuiswagen kin deren spelden Een van hen, het zesjarig jongetje K. H. kwam onder een wiel en werd dermate gewond dat net spoedig over leed. Het lijkje is nar het r.k. ziekenhuis over gebracht en is door de politie in beslat nomen voor nader onderzoek. De „Sarkani" opgebracht De regeeringspersdienst meldt: Naar aanleiding van de in eenige dag bladen verschenen berichten, dat door den marinestaf aan het Ned. bevrachtingskan toor te Amsterdam vóór het vertrek uit Rotterdam van het s.s. „Sarkani" toezeg ging zou zijn gedaan, dat dit schip bij pas- seeren van de Straat van Gibraltar door een Nederlandsch oorlogsschip zou worden ge- convoyeerd, deelt genoemde staf ons mede, dat van een oergelijke toezegging geen sprake is geweest. Toen de kapitein van de „Sarkani" op 1 April jl. mondeling het verzoek om con- vooy deed, werd hem medegedeeld, dat de directie van het Nederlanosch bevrachtings kantoor een dergelijk verzoek schriftelijk behoorde in te dienen bij het departement van defensie, doch dat convooi niet zou kunnen worden toegestaan, wanneer niet aan bepaaldelijk te stellen voorwaarden, o.a. bij de inlading, zou zijn voloaan. Er werd pas op 10 April een verzoek om convooi van het Ned. bevrachtingskantoor ontvangen, waarbij moet worden aangetce- kend. dat het schip toen reeds uit den Nieu wen Waterweg was vertrokken, zoodat daad werkelijke controle niet meer mogelijk was. Bovendien kon, bij navraag te Rotterdam, de verantwoordelijke instantie niet de waarborg geven, dat er niets anders dan levensmiddelen in het schip waren geladen Wederom colportagerelletjes te Amsterdam Bij het eolporteeren door een dertiental leden van een politieke partij op het blau we Zand aan de overzijde van het IJ ti A m s t e r d am is het vanmorgen tot on geregeldheden gekomen. Een joelende me nigte van naar schatting tweehonderd per sonen. volgde de colporteurs, hetgeen er toe leidde dat het in de Walcherenstraat tot een ernstige botsing kwam, waarbij de politie de gummistok moest gebruiken Later werd enkele malen in de lucht ge schoten. Naar aanleiding van deze wanor delijkheden heeft de politie het colportee- ren in dit stadsdeel verboden. U kunt deze 2 man worden f Hoe staal hel echler met Uw theoretische ontwikkeling? P B N A. het Nederlandsche Technicum. Arnhem, geelt reeds bijna 25 jaa* met groot succes schriftelijke cursussen op hel gebied van BOUWKUNDE. WATERBOUW» KUNDE, WERKTUIGBOUWKUNDE, ELECi TROTECHNIEK en CHEMIE. Zend deze als alzender aanPBNA-ARNHEMl BETONHOUT RISTENHOUT Houthandel „AI.BLAS" N.V« W ADD1NX VEEN Opslag! aatsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119—121 's-Gravenhnge: Fahrenheitstx. 343 TRiri-EX - Vraagt prijs - LIJSTWERK Ga met den schoon maak dadelijk den gang met de beste lakverf: BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN J. M. van Osnabrugge KR00SWIJK - Telef. C.-B-land 108 ASSURANTIES EFFECTEN fAdli.) Volg onze goedkope en volledige, schriftelijke opleiding tot INSPECTEUR LEVENSVERZEKERINGS MIJ. Gratis plaatsingsbureau. Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S-S.O- Nieuweplein Jl, Arnhem, Telefoon 24597 Accountantskantoor R. KROL Haauplein 2, Telefoon 393828, ■s-GRAVENHAGE Dorpsstraat 55, Telefoon 77, ZOETERMEER Belasting zaken

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1