STADSNIEUWS MAANDAG ia APRIL 1937 TWEEDE BLAD PAG De Colijn-avond op 24 April Er schijnt hier en daaj- eenig misverstand te toestaan omtrent het verkrijgbaar stellen der kaarten voor de samenkomst met Dr. II. Colijn. Daarom deelen we mede, dat tot heden van de Commissie van Voorbereiding alleen nog maar een circulaire uitging, gericht aan de 33 kiesvereenigingen in de Kamerkies kring Leiden, voor welke mede deze avond wordt georganiseerd. De.ze geven voor 17 April, dus uiterlijk 16 April, op, hoeveel kaarten zij voor haar le den wenschen. De Commissie telt de aanvragen bij elkaar en wijst daarna in verhouding tot het aan. tal beschikbare plaatsen elke vereeniging een aantal toe. De Commissie van Voorbereiding hoopt ten spoedigste de kaarten iri het bezit der plaatselijke besturen te doen zijn. Bij de Secretarissen der eigen plaatselijke kiesvereenigingen alleen zullen dan kaarten te verkrijgen zijn. Voor Leiden zal de bovengenoemde commissie daarvoor zitting houden op Woensdag 21 April, des avonds van 7 tot 10 uur in Patrimonium'» Bovenzaal. De prijs werd bepaald op 15 cent. De kaarten worden in Leiden alleen ver strekt op vertoon van de berichtkaart, welke den leden zal worden toegezonden in den loop dezer week Vóór Woensdag 21 April kan in Leiden niemand kaarten bekomen. Vereeniging v. Mathesianen Zaterdag j.l. hield de Vereeniging van Mathesianen een excursie naar de Philips- fabrieken te Eindhoven, 's Morgens waren 60 deelnemers present en werd welgemoed de reis in twee touringcars naar Eindhoven aanvaard. Hier werden de deelnemers ont vangen door den heer Job in de gehoorzaal der Philipsbedrijfsschool. Door genoemden heer werd een korte lezing gehouden over de ontwikkeling der gloeilampen. Na afloop der lezing werd een bezoek gébracht aan de werkplaats waar de vormen gemaakt wer den om het glas in te smelten, daarna aan de z.g. mijn der glasblazerijen en vervolgens aan deze afd zelf. waar de glazen ballonnen in allerlei modellen, alsmede de Neon-bui- zen gemaakt worden. Daarna ging het naar de afdeeling waar de machines stonden op gesteld die 250.000"ballonnen per dag maken Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de demonstratiezalen en werden achtereen volgens bezocht: het. modern verlichte huis, het museum, de lasch afdeeling en de licht en radio-afdeeling. Nadat men eenigen tijd-in' het Ontspan ningsgebouw vertoefd had dankte de popu laire leider der Vereeniging van Mathesia- nen-excursies, den heer v. Zwieten de Blom, .voor wat men genoten had. Hierna cing het door het mooie Brabant naar de Moerdijkbrug, die ook nog bezich tigd werd. Schaken Om het Kampioenschap van Leiden en Omstreken. In de afgeloopen weken zijn de vele afge broken partijen uit de voorronden afgespeeld Thans kunnen wij de volledige uitslag van de verschillende groepen geven. Ie Klasse A. Van Veen 5, Westra P/2, Zitman P/2, Staats 3*/2, Barkema 3, Bedijn 2^, van Beu- zekom 2V2 en Geyer 2 Ie Klasse B. Van der Nat 5*4, Bossoha P/2, Sjardijn 3y2, Muusze 31/2, Lips 3*/2, Van den Broek 2*4, Corts 2i/o en Brunt 1 Mi le Klasse C. De Bruin 4*4, Demmendal 4*4, Willems 4i/2, Schutte 3,"Koet, 3 van Dooren 3, Christi- aanse 3 en de Blécourt 2*/4. Het Bondsbestuur heeft de volgende 8 spelers tot den eindstrijd toegelaten. Jobs. v. Veen (Hazerswoude) titelhouder, P. E. J. Willems (studenten), I. Zitman, W. de Bruin, W. H. van der Nat, Ir. J» Westra, W. Demmendal en G. Bosscha, allen leden van het Leidsch Schaakgenootschap. Bij het onderling zeer gering krachtsver schil tusschen deze spelers, zien wij een zeer spannende strijd tegemoet. De eerste groep van de tweede klasse ïs nog niet geheel afgespeeld. De stand luidt: 2e Klasse A. Baart 3 XX, Neuteboom P/2, Blonk 3, Zandvliet 3X, Remouchamps 2*4 XX, Van Veen P/2, Visser 4X en .Vlasveld 3*/4. Van Atten 5*4, Jager 5, Cok 4, Buurman 31/2, de Graaf 3Ï/2, Van den Wijngaard 3*/2i Van den Berg 3 en Van Hasselt 0. 2e Klasse C. De Witte 6. Van Sohaik 5*M>, Van Gelder 4, Wakka 4, Van Ooyen 2*4, Vlugt 2y2. Rie del 2, Plug 1*4. In den eindstrijd der tweede klasse komen"E. de Witte (Gymnasium). W v. Sohaik (Taveno), C. v. Atten (Leider dorp), P. H. Jager (Caissa) C. van Veen (Hazerswoude) en vermoedelijk C. Visser (Philidor). In de derde klasse is de uitslag: 3e Klasse A. Bey 5*/2, Ottevanger 5, Galjaard 3, Alders- hoff 2, Stol 2, de Looff 2 en van Lienen P/2 3e Klasse B. Van der Krogt 6*4, v. Leeuwen 6, Schouten 5, Mieloo 3*/2l Horree 2, de Looff '2, Rilbot 2 en Dorsman 1. Geplaatst zijn: C. v. d. Krogt (RK. sch. cl 2 Kon) J van Leeuwen (Philidor) W. Boy (L. Arb. Sch. Club) en J. Ottevanger (Sch. cl. D. Note- boom, Noordwijk). De eerste, ronde der eindstrijden zal ge speeld worden op Donderdag 15 April des avonds om 8 uur in Hotel Central a. d Breestraat- DRIE WIELRIJDERS MET ELKAAR IN BOTSING Zaterdagavond 'o half twaalf zijn op de Haagwcg drie wielrijders, A. Z., P. G. en J. C. K., met elkaar in botsing gekomen, waardoor zij door en over elkaar kwamen te vallen. Ze bekwamen lichte verwondin gen en zijn door den E.H.D. verbonden. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD- J. H. Pleket 24 Jr en C. v. d. Tuin 23 jr M. Verbiest 26 Jr on M. J. Sjardin 22 Jr W Webbers en G. v. Zeist A. VIaandelen 24 jr en M. v. d. Wöngaard 19 Jr ■W. F. v. As 21 jr en R. v. d. Mark 20 jr J. Lemalr gesch. 41 j- en M M. Bomll 37 jr P. .1 Schouten 04 jr en S. Nieuwenburg 23 jr BEVALLEN': M. Gulil er—v. cL Veen 2 zn M. J. v. Kampen—Veldhoven, zn T. C. v. Aalst—d. Laan z.n. OVERLEDEN; J. M. .Tung—«SpUker wede. 72 jr fij gwaanenburs in. .70 jr. - Ds. W. H. v. d. Vegt beroepen Bij de Geref. Kerk In oe gisteravond gehouden vergadering van manslidmaten der Geref. Kerk is een keuze gedaan uit het door den kerkeraad gestelde twee-tal: Ds. E. T. v. d. Bom te Helpman en Ds. v. d. Vegt te Goes. Uitge bracht werden 376 stemmen waarvan 13 in blanco. Ds. v. d. Born vereenigde 157 stem men op zich en Ds. v. d. Vegt 206, zoodat de kerkeraad den laatste beroepen heeft. Vereen, vakschool voor meisjes Herdenking van het twintig-jarig bestaan In tegenwoordigheid van het bestuur, di verse oud-bestuursleden, dc directrice, vele vroegere en tegenwoordige leeraressen cn nagenoeg alle leerlingen, zoomde vele oud discipelen, die in de laatste vijf jaar de school met diploma hebben verlaten, is Zaterdagavond in de groote zaal van hotel Den Burcht op opgewekte wijze het twin tig-jarig bestaan van de Huishoudschool aan het Rapenburg gevierd. Nadat gezamenlijk het Schoollied was ge zongen, werd een afwisselend programma uitgevoerd, dat voornamelijk bestond uit zang en dans. Het hoogtepunt van den avond vormde de opvoering van het beken de zangspel „De bloemencantate" van Geer- truida Vladeracken, waarmede de executan ten alle eer inlegden. Aan de dames van het dagelijksch be stuur werden bloemen aangeboden. In den loop dezer maand, n.l. op 23 en 24 April zal in het schoolgebouw aan het Rapenburg een tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigd werk gehouden worden. UIT DEN OMTREK VLPHEN a.d. RIJN HOE DE VOETBAL ROLDE. De wedstrijden Zaterdag door A.R.C. ge speeld hadden weer veel van de overvloe dige regen te lijden. A.R.C. I baggerde aan do Steenstraat beter dan Ons Clubje uit Leiderdorp. A.R.C. won met 61. Rust 21. Het tweede elftal speelde een slechte wed strijd in Sassenheim tegen Ter Leede II en verloor met 60. S.L.F. III uit Leiden kwam niet óp zoodat de wedstrijd voor A.R.C. IV niet door ging. De a.adsp. verloren van de Ter Leede ads. met 3—1, terwijl de wedstrijd van de b's te gen de Noordwijk adsp. gestaakt werd met een 30 voorsprong van Noordwijk. OPBRENGST BUSJES. De opbrengst van de busjes voor het fonds „Uitbouw" der Ned. Herv. Kerk bedroeg over de maand Februari f 137.79. WIJDINGSAVOND. In verband met het 50-jarig jubileum van de Geref. Jongelings-vereeniging „Samuel" op 17 April a.s. treedt hedenavond in de Geref. Kerk aan de Raadhuisstraat voor haar op de voorzitter van den Bond van J.V. op G.G., Prof. Dr. K. Dijk. Aanvang 8 uur. HAZERSWOUDE RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Woensdag 14 April 1937, des voormiddags 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1 Beëediging van het nieuw gekozen -raadslid, den heer W. van Klaveren. 2 Ingekomen stukken. 3 Begrooting, cienst 1937. 4 Aanvulling stembureau in district II. 5 Verzoek om vermindering van school geld. 6 Verzoek om ontheffing van honden belasting. 7 Verzoek van de tentoonstellingsvereen. „Boskoop" om een medaille beschik baar te stellen. 8 Wijziging begrooting 1936. JAARVERG. ZIEKENVERPLEGING De jaarvergadering van de Vereeniging Ziekenverpleging werd gehouden in de zaal van mej. de wed. Verhaar aan den Rijndijk, bijgewoond door 11 leden en zuster Boer. De voorzitter, de heer T. Wezelenburg, opende met een welkomstwoord en deelde mede dat van -de hoeren Dr. J. C. U. Zoete en Ds. M. Heuzeveldt bericht van verhin dering was ingekomen. De secretai'is, Ds. P. L. Kiehl, las de notu len, die onder dank werden goedgekeurd on vastgesteld. Daarop werd door den secreta ris jaarverslag uitgebracht, waaraan we het volgende ontleenen. In den loop van het jaar is de heer L. J. Windhorst, die lange jaren bode en depot houder der vereeniging is geweest, overle den. Dankbaar werd herdacht wat door den ontslapene voor de vereeniging werd ver richt. Tot bode werd benoemd de heer W. Lindhout en tot. depothouder voor het dorp de heer A. J. de Kort. Hot materiaal der Ver eeniging werd 204 keer in bruikleen afge staan, waarvan op het dorp 19 artikelen 96 maal, en aan den Rijndijk 12 artikelen 108 keer. Een 5-tal baby-weegschalen werden aangeschaft, die goede diensten bewijzen. Door Zuster Boer, die met ijver en toewijding haar arbeid steeds verricht, werden 469 be zoeken afgelegd, terwijl 20 gezinnen, omvat tend 22 personen, onder haar toezicht staan. Slechts een 9-tal kinderen konden worden gezonden naar een vacamtie-kolonie. De acht ligtenten der Vereeniging zijn voortdurend in gebruik. Controlebezoek heeft in den loop van het jaar twee maal plaats gehad. De voorzitter bracht een woord van donk voor het nauwkeurig en uitgebreid verslag ■van den secretaris. De penningmeester, de heer F. C. Engel- berts, bracht financieel verslag uit. De ont vangsten bedroegen f 670,05*/>, de uitgaven f 286,76*4, alzoo een batig saldo van f 383,29. Namens de commissie voor controle bracht de heer A. Heesterman rapport uit. waaruit bleek dat alles accuraat in orde was bevon den. De voorzitter bracht penningmeester en commissie een woord van dank. Op voorstel van het bestuur werd besloten «van het batig saldo der vereeniging een be drag van 200 te storten in het T.B.C.-fonds, terwijl tot versterking van dit fonds, (waar aan dringend behoefte bestaat) op 14 April a.s. weer de verkoop van de Emma-b'oem In onze gemeente zal worden gehouden. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren B. den Braver, F. C. Engel- I erts en J. C. K. Zoe*e, die periodiek moesten aftreden, weder herkozen. Tot lid der commissie voor het nazien der rekening over 1937 werden aangewezen de liceren J. Blijleven cn Heines, die zich heiden hiertoe bereid yerklaarden. Van de rondvraag werd door de heeren Heesterman en Heines gebruik gemaakt, waarop de voorzitter na een woord van dank voor de betoonde belangstelling de vergade ring sloot. CHR.-HIST. KIESVEREENIGING Voor de Chr Historische Kiesvereeniging en de Chr. I-list. Jongerengroep trad in het lokaal Salvatori op de heer J. M. Krijger, lid van de Tweede Kamer. De voorzitter, de heer C. A. van Dam opende de vergadering met een welkomstwoord in 't hijzonder to: den spreker voor dezen avond. Nadat de Eere-Voorz., Ds. P. L. Kiehl, was voorgegaan in gebed, verkreeg spreker het woord en begon met te wijzen op het groote belang dat voor land en volk op het spel staat bij de a-s. verkiezing, en wees er met nadruk op waar het om gaat in dezen strijd. Kenmerk der Chr. Hist. Partij is, dat het beginsel der revolutie wordt bestreden, en de dingen worden bezien in eeuwigheids- licht. Op de bodem aller vragen ligt der wereld schuld voor God. Ook mijn schuld, zegt ieder van een Chr. levens- en wereld beschouwing. In den breede stond spreker stil hij hen dienaar hum beginselen niet God maar den mensch tot middelpunt stellen, en loonde het onhoudbare daarvan aan, omdat geleefd wordt naar de beginselen der revolutie. Al leen. Jezus Christus moet voor ons het mid delpunt zijn ook in het politieke leven Breedvoerig stond spreker daarop stil bij een drietal paragrafen van het verkiezings manifest en wel bij Ov-erheid en Staatsbe stel, die helder werden belicht, om met een krachtig opwekkend woord tot trouw ver vullen van roeping en plicht bij de a.s. ver kiezing te eindigen. Door een 4-tal personen werden ragen tot spreker gericht, die hem gelegenheid gaven enkele punten nader toe te lichten. De voorzitter bracht spreker een woord van warmen dank voor zijn bezielend en leerzaam betoog- en gaf daarop aan de Chr. Hist. Jongerengroep gelegenheid tot decla matie van een tweetal stukken, die met belangstelling werden gevolgd. Door den Eere-Voorzitter Ds. Kiehl werd een slot woord gesproken, waarin met. nadruk werd gewezen op het groote belang, inzonderheid voor de jongeren, om goed ingelicht te wor den en studie te maken van de beginselen. aarop Z.Eerw. voorging in dankgebed. GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der gemeen*" op Woensdag 14 April des v.m. 10 uur. Do agenda bevat: Beëediging van het nieuw gekozen raadslid den heer W. van Klave ren; Ingekomen stukken; Bcgrooting dienst 1937; Aanvulling stembureau district 2; Verzoek om vermindering van schoolgeld; Verzoek om ontheffing van hondenbelas ting; Verzoek van de tentoonstellings- vereeniging Boskoop"' om een medaille beschikbaar te stellen; Wijziging begroo ting 1936. EMMA-BLOEM-COLI.ECTE Woensdag 14 April zal in onze gemeente weer de Emma-bloem ten verkoop worden aangeboden, waarvan de opbrengst zal strekken tot versterking van het T.B.C- fonds alhier. We hevelen deze zaak ten zeerste in de liefde en belangstelling der ingezetenen aan. ONGEVAL Den veehouder v. S alhier trof het onge luk hij het verrichten van werkzaamheden van een hooizolder te vallen en daarbij een zijner ribben te breken. GEVONDEN VOORWERPEN Een polshorloge met gebroken ketting, m de grasberm Oosteinde. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. HILLEGOM POLITIEKE RECLAME B. en W. vestigen met, nadruk de aan dacht op de bepalingen der algemeene po litieverordening houdende het verbod tot het aanbrengen van afbeeldingen, letters e.d. met kalk of anderzins op of langs den openbaren weg, onder opmerking dat tegen overtreding dezer voorschriften met kracht zal worden opgetreden. ZITTING LOCO-BURGEMEESTER De loco-burgemeester, wethouder Klaver, is voor zaken "betreffende het burgemees tersambt op alle werkdagen te spreken ten Raadhuize en niet te zijnen huize. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK, De collecte gehouden door het Comité „Jong Holland snakt naar werk", heeft f233.90 opgebracht, hetgeen iets minder is dan vorig jaar. PERSONALIA De dames A. v. Roode en A. v. Ledden, slaagde te Haarlem respectievelijk voor coupeuse en coupeuse-tailleuse, systeem Er karna. GEVONDEN Te bevragen Politiebureau op werkdagen tusschen 7 en S uur n.m.: sleuteltje, bruin koffertje meft inh.; gekleurd handschoentje, kerkboek, alpino. 2 griffels en een spons, oorknop. Te bevragen; 2e Amerikadwars- straat 14, reisdeken; Meerdorpstr. 21, porte feuille; Krochtstraat 17, zilveren rozen krans; I.eidschestr. 79, kettinkje met me daille; Koster St. Josephkerk heerenrijwiel, Burg. Pontstr. 44 medaillon met portret, Kerkstraat 19, bril; Loosterweg II 46, ge kleurd bandje; Van Houten van Tetsstraat rozenkrans. KATWIJK AAN ZEE AANHOUDING WEGENS OPLICHTING Door de politie is alhier aangehouden het 22-jarig meisje J. W. P., dat zwervende was en dat opgaf onderwijzeres te zijn en te stu- deeren voor Fransch. Duitsch en Engelsch. Onder valschen naam en adres bestelde zij bij winkeliers diverse artikelen, waarvan zij eenige meenam terwijl de andere on het valsche adres bezorgd moesten worden. Door de politie kon nog een paar schoenen achterhaald worden. Procesverbaal is tegen haar opgemaakt wegens oplichting. Ook op andere plaatsen schijnt zij dezelfde trucs uitgehaald te hebben. In het politieblad stond stond zij gesignaleerd voor diefstal te Utrecht. BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM „Een enthousiaste avond" In de Oranje-Zaal van het Jeugdhuis hield de B.V.L. een goed bezochte propaganda- vergadering. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op; de Burgemeester Mr. W. J. Woldringh v. d. Hoon. Ds. H. Ph. Ingwersen, res.-luit., kol J P. Boots, aangewezen com mandant van de gen. landstormcommissie, res-majoor J. P. de Borst uit Wassenaar, majoor de Vos de populaire secretaris van de afd. 7. H. West. kapitein D. J. Karres en den heer Bontje. De voorz. van de plaatse lijke afrl., de heer A. den Dikken heette al len welkom inzonderheid de militaire auto riteiten. Spr. verheugde zich dat zoovele dames aanwezig waren, die mede door hun- enthousiasme, de B.V.Lërs warm yoor de N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland (waarmede gefusioneerd de N.V. Maastrichtsche Hypotheekbank v. Nederland) Gevestigd te 's-Gravenhage Thans verkrijgbaar: 4 pandbrieven 100 3K pandbrieven 98}$ met 2 uitloting per jaar zaak kunnen houden, wat hij door enkele voorbeelden duidelijk illustreerde. Terwijl andersom als de nood aan de man komt (God verhoede dit) toch ook weer goed voor de vrouwen en kinderen gezorgd zal wor den. Doch het voorzien in de stoffelijke nco- den is niet primair; 't gaat er bij de BVL al lereerst om de groote volksvrijheden te be schermen. De B.V L. heeft een voorbehoe dende beteekenis. Het geeft aan de echte va derlanders rust, om te weten dat 80.000 man klaar staan achter de Regeering om orde en gezag in stand te houden, als deze eens be dreigd mogen worden. Onder de begeleiding van een strijkje werd het Wilhelmus gezongen .waarna het strijkje een potpourri van vaderlandsche liederen speelde welke er de rechte feest- toon in brachten. Kapitein Karres sprak thans een humoristisch getint propagandis tisch woord, waarin hij zich speciaal lichtte tot de z.g. „taainagels", welke eerst de kat eens uit de hoorn kijken aleer zij zich bij de B. V. L. aansluiten Het is een typische eigen schap van het Hollandsche volkskarakter, aldus spr. dat velen probeeren van de mili taire dienst af te komen, terwijl juist d(* diensttijd mede helpt aan de vorming van iemands karakter. Naast de vele goede eigenschappen heeft- het Hollandsche volks karakter ook een gevaarlijke kant. n.l. dat men licht indommelt. Doch als er gevaar dreigt is de Hollander op zijn post en dan is hij tot grootsche prestaties in staat. Spr. bracht hulde aan de Regeering, wel ke op afdoende wijze onze koopvaardijvloot in de Spaansche wateren liet beschermen en de handelwijze der Spanjaarden openlijk zeeroof durfde te noemen. Luid applaus. Na de pauze werd een komische film vertoond, daartoe welwillend afgestaan door den heer D. Kruijt. Overste Bools hierna het woord verkrij gend bracht dank aan de plaatselijke lei ders, de heeren De Vries en sergeant Lani- mers. Hij wekte de leden op om trouw de schietoefeningen te volgen en bracht hulde aan de werkloozen, deze stille helden, die zich niet door het communisme lal en Ver leiden. Twaalf nieuwe scherpschutters werden ingeschreven, zoodat het aantal thans 42 bedraagt. Aan deze twaalf nieuwe leden de heeren J. Vink J. Brussee, Jac. Parlcvliet, K. de Best, A. G. Ouwehand, W. v. d Luijt, A. Durieux, J v. d. Plas, T. Uuwehand, G Haasnoot, W. Rijsdam en D. Knetsch, werd het scherpschuttersdiploma uitgereikt. De heer Vink droeg hierna een propagan- distisch gedicht op de B.V.L. voor. De Burgemeester kon met genoegen con- stateeren, dat hier in Katwijk voor de B.V.L. veel animo bestaat, wat op deze avond dan ook weer duidelijk aan het licht komt. Katwijk voelt zich in bijzondere mate aan het Oranjehuis verbonden, daar enkele malen de vorstelijke familie in Kat wijk haar intrek heeft genomen. Ds. Ingwersen sprak over het voorrecht, dat naast het gezag, ook de vrijheid in ons land nog wordt geeerbiedigd. Laten wij deze vrijheid hoog houden. Dat de Regee- riiïg, waar liet noodig blijkt, flink durft op te treden getuige het geval met de „Zeven Provinciën" en het ontslag van den Bur gemeester van Hillegom. Het strijkje speelde nog het Largo van Handel waarna de heer Den Dikken een kort slotwoord sprak, waarin hij de ver. blijdende mededeeling deed, dat zich vijf nieuwe leden hadden opgegeven," zoodat de afd. thans 163 leden telt.. Nadat aan alle sprekers was dank ge bracht, werd deze avond besloten met het zingen van twee coupletten van ons Volks lied. PREDIKBEURT Donderdag 15 April a.s. hoopt in Casa Cara voor de Geref. Bond op te treden ds. J. Lekkerkerker, van Oldebroek. Aanvang acht uur. SCHOORSTEENBRANDJE Ten huize van P. K. in de Varkevisser- straat is gisteravond door de Dolitie met een minimax een schoorsteenbrandje ge- bluscht. ZATERDAGMIDDAG-VOETBAL Met een gehandicapt elftal bond Katwijk I Zaterdagmiddag de strijd aan tegen L.R C. I. De Katwijkers verloren met 34. COMMISSIE VAN PLAATSELIJK TOEZICHT OP HET L. O. Bovengenoemde commissie kwam ten ge meentehuize bijeen. Na een kort welkomst woord door den voorzitter, ds. Rutgers las de secretaris, de heer Castenmiller, de no tulen, welke werden vastgesteld. Enkele in gekomen stukken werden voorts afgchan deld, waarna candidaatstelling plaats vond voor de vacature-wijlen de heer J. J. Kraal. Voorgedragen zullen worden de heer W. G. Panman en mej. H. Wassenaar. Hierna volgde het samenstellen van de commissie voor schoolbezoek. Ds. Rutgers de heer L. v. d. Zwan werden aangewezen om de drie scholen te Katwijk aan den Rijn, de Leidsche Buitenschool en de school van den heer J. Volbeda te bezoeken. De scholen van de heeren Roelofs Eikerbout, Panman, v. d. Rhee, Seinstra cn Haasnoot zullen bezocht worden door de heeren J. C. Zuyderduijn en A. Kuijpers. De heeren C Rijnsent cn Nic. Bos zagen zich belast met het toezicht op de scholen van de heeren Bezemer, Van Hulzen, v. d. Laan en het Zeehospitium. Hierna volgde sluiting door den voor- VISSCHERIJ-EXAMENS Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens zijn geslaagd voor het diploma stuurman op stoomzeevisschersvaartuipen: Maarten Hoek en Arie Ouweham Wzn., bei den alhier. Bij de, in de Visscherijscliool al hier, gehouden examens in kennis der in ternationale bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee en de toepassing daar van, zijn geslaagd voor het certificaat, Jan Nic. Ouwehand Czn., Jeroen de Hollander, Dirk Nijgh Azn., Corn. v. d. Plas Czn., Corn, van den Oever Wzn., Arie Leendert de Jong A.Lzn., Piet Ouwehand Pzn., Dirk Groen Jac.z.n.. Willem Schaap Czn. Rijksgedelegeerde bij deze examens was Kapitein J. II. Götz, lid van de examen-com missie voor stuurlieden te 's-Gravcnhnge. Bij de te 's-Gravenhage gehouden exa mens voor radio-telegrafist zijn geslaagd: Andries van Duyvenbode Azn. en Rein de Mol Czn. Vorige week slaagden voor dit examen Piot Kuyt en Krijn Snijders. Alle geslaagden waren leerlingen van de 'yisschcrij-school alhier, LISSE G.D.L.V.-NIEUWS Uitslagen bordenwedstrijden 11e ronde le klas. W. MohlmanD. Al ge ra uitgest. IJ. de JongIJ. C. Hobo 11 C. BlomB. Kuipers 02 A. WijnhoutD. Vergunst Sr. 11 G. v. d. Stelt—IJ. Algera 1—1 S. v. d. MeulenK v. Essen 20 G. Balkenende was vrij. 10e ronde 2e klasse C. BartmanM. Bloch 11 A. BalkenendeZ. de Jong 0—2 IJ. BuurmanH. v. Drunen 02 S. KleijnC. v. d. Leede 02 A. KersbergenIJ. Langbroek 11 A. v. RossenD. Vergunst Jr. 11 H. WarmerdamC. de Jong 20 De voorronden om het kampioenschap van het Leidsche District zijn begonnen. Zes spel ere hebben zich opgegeven voor de le klas cn 4 voor de 2e klas. 13 April 5.10 uur voor s.s. Queen Mary 14 April 5.10 uur voor s.s. Ile de France. 15 April 5.10 uur voor s.s. Deutschland. 16 April 5.10 voor s.s. Duchess of Athol. NAAIKFANS DORCAS De Ned. Herv. Naaikrans „Dorcas" heeft NOORDWIJK RECTIFICATIE. In ons nummer van Zaterdagavond j.l. zijn inzake ontslag en benoeming van amb tenaren ter gemeente-seertarie enkele fouten gesloopen. Wij geven daarom dit bericht thans nogmaals onverkort weer. Dc heer J. Dijkstra, adjunct-commies le klasse ter secretarie alhier heeft in verband met het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag aangevraagd. In verhand hiermede hebben B. en W. met ingang van dien datum tot adjunct-commies le klasse benoemd: de heer A. A. Verhaal-, thans adjunct-commies 2e klasse ter secretarie alhier en in laatstge noemde functie mej. I-I. M. Koers, thans klerk le klasse ter secretarie alhier. GEMEENTERAAD. Morgenmiddag (Dinsdag) om drie uur komt de Gemeenteraad in openbare verga dering bijeen. De agenda vermeldt slechts enkele punten, nl.: 1 Mededeelingen; 2. In gekomen stukken; 3. Voorstel tot wijziging van de belooning van den gemeentegenees heer; 4. Voorstel tot het toekennen van een extra subsidie aan de plaatselijke vereeni ging voor vreemdelingenvereker voor het a.s. tulpenfeest; 5. Voorstel tot verdaging Naar wij vernemen stellen B. en W. den Raad voor aan den Gemeentegeneesheer naast de vergoeding, welke hij geniet voor het uitoefenen van de armenpractijk ad f 15 per gezin per jaar een toelage toe te kennen van f 125 per jaar als vergoeding voor het verrichten van vaccinatie en doodschouw, VOOR HET A.S. TULPENFEEST. Zooals reeds eerder werd gemeld, heeft de plaatselijke vereeniging voor vreemdelingen verkeer „Noordwijk Vooruit" het initiatief genomen om tijdens den bloeitijd der bloem, bollen in deze gemeente een tulpenfeest te organiseeren. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor om aan genoemde vereeniging. zulks overeenkomstig haar ver zoek. een subsidie van f 200 te verleenen voor het organiseeren van dit tulpenfeest. VERDAGING UITBREIDINGSPLAN VOOR NOORDDUINEN. B. en W. stellen den Raad voor 'de be slissing op het ontwerp uitbreidingsplan voor de Noordduinen, waarvan de vaststel ling zou moeten plaats hebben vóór 15 April a.s., voor ten hoogste drie maanden te ver- OEGSTGEEST TENNISPARK „DE KRAGT" GEOPEND Onder groote belangstelling is Zaterdag middag het tennispark „de Kragt" officieel geopend. Zooals bekend, besloot eenige maanden geleden de gemeenteraad tot het in gereed heid brengen voor den aanleg van een sport terrein van een perceel tuingrond aan den Abspoelwcg. Nadat dit omvangrijke werk was afgeloopen is een groot gedeelte daar van verhuurd aan den heer J. M. Dagnieux die met bekwame spoed overging tot den aanleg van een 7-tal tennisbanen en het bouwen van een in deze omgeving passend clubhuis. Onder de vele belangstellenden voor dit Sportgebouw merkten wii op den Burge meester den heer A. J van Gerrevink en den gemeente-secretaris den heer R. Reitsma. Toen allen zich in het clubhuis hadden vereenigd sprak de exploitant, de heer J. M. Dagniaux de gasten toe. Als ik alle. moeite en zorgen bedenk aldus spr.. die verbonden zijn aan de totstandko ming van dit complex, gaat mijn dank uit naar het Gemeentebestuur van Oegstgeest. voor de betoonde medewerking en verleende steun. Tennisspel heeft een bijzondere waar de voor de opvoeding; het is een oefen school voor goede manieren, beheersching en volharding, het bevordert de onderlinge waardeering en vereenigt de beoefenaren in een vriendschapnelijken kring. De gelegen- heid tot beoefening van het mooie tennis spel zal door de opening van dit tennisnark belangrijk uitgebreid worden tot welzijn van Oegstgeest en omgeving. Moge dit ten nispark in lengte van jaren dienstbaar zijn aan den gropi en bloei van Oegstgeest en 't edele tennisspel. Hiermede verklaarde de spr. het tennis park ..de Kraat" voor geopend. Hierna dankte de Burgemeester den hi Dagniaux voor de uitnoodiging bij deze opening tegenwoordig te zijn. R. en W. hebben de totstandkoming van dit tennispark gezien o1» een Oegptgrector belang en zijn zeer dankbaar vnor het ge nomen initiatief. Daarnaast is spr. dankbaar voor de prettige wijze waarop deze sport- comhinntie is tot stand gekomen. Hij hoopte van harte dat het tennispark naast het andere zal kunnen bes4aan en dat MAANDAG 12 APRIL Programma 3: 8.00 Keulen of dlv.: IC 20 Brus ;1 VI.; 13.20 Keulen; 14.05 Droitwicli; 15.20 Keulen; 16.20 Droitwich; 17.20 Brussel Fr; 19.05 "?n: 19.20 Parijs R; 19.50 Brussel Fr.; 21.20 Londen R.21.30 Brussel VI; pl.m 22.05 Rome of div.: 22.50 Weenen of dlv. Programma 4: 8.00 Brussel VI: 8 20 Diversen: 50 aPrijs R; 9 36 Gram-muz. GRD; 10.35 Droit -ich; 11.35 London Reg; 17.20 Droitwlch; IS.20 dversen; 18.40 London Rep; 19 20 Droitwlch; 20.20 R. Danmark of dlv.; 21.20 Droitwlch DINSDAG 13 APRIL Programma III: 8"00 Keulen of div.. 11.20 Brus iel VI.. 14.05 R. Danmark. pplm. 14.45 Drolt- vich, plm. 15.20 Keulen. 16.20 Brussel VI., 18 00 ieulen, 19.05 Londen R. 19.20 Keulen, plm. 20.20 .Veen enof div., 21.30 Boedapest of div.. 22.90 ïerlün, 23.20 R. Danmark of div. Programma IV: 8.—Brussel VI.. 8.20 diversen, 8.50 Parüs R., 8.35 Gdam.muz. GRD. 10 35 Lon den R.. 11.20 Droitwicli, 12.05 Londen R.. 13.35 wlch. 14.35 Londen R 16 59 Droitwich. 18.20 diversen. 18.45 Droitwich. 19 00 tuinpraatje r den heer J. Jonker, chef afd. Gem.plants., 19.30 Droitwich. 19.50 Parijs. 20.10 Droitwicn. 2310 Londen R. RADIO DISTRIBUTIE Agenda Dinsdag 13 ApriL Prediker 8 uur. Geref. Bond. Spr. Ds. L. Vroegindewey van Wad- dinxveen. Vrijdag 16 April. Stadsgehoorzaal 8 uur, Gala-concert, concertgebouw-orkest onder lei ding van Dr. W. Mengelberg. Maandag 19 April. Stadsgehoorzaal S uur. Opvoering „In de Mist" door Vadertje Lang beenclub ten Date van „N.O.M.A.T.E.G." De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en meE Zondag 18 April a.s. waargenomen door de apotheken M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. "2 en J. Doedens, Wilhelminapark S Oegst geest, telef. 274. P.G.C.HAJENIUS AMSTERDAM Rokin 92 96 Tel. 37494 s-GRAVENHAGE Noordeinde 61 TeL 115453 CIGARETTEN - TABAK zich hier een gezellig onderling leven zal ontwikkelen. Hierna werd de thee geserveerd waarop de Burgemeester met een der leden van de Leidsche Tennisclub het eerste halletje sloeg. Met deze plechtigheid nam de ingebruik neming van de temiisbanen „de Kragt" een aanvang. Door de politie alhier is aangehouden S. R. uit Leiden als verdacht van het plegen van openbare schennis der eerbaarheid, als mede de dames op oneerbare wijze aanval len. De politie verzoekt de dame» wie 'u der gelijk geval overkomen is en hiervan geen aangifte (bij de politie deden, dit alsnog te doen, omdat R. heeft bekend verschillende malen openbare schennis» der eerbaarheid te hebben gepleegd op dames dip bij dc politie niet hekend zijn. SCHERMEN. In de Schermzaal aan dc Terwee weg is Zaterdagmiddag de Sabel-competitie afge sloten met twee overwinningen van de Ocgstgccster Schermvereeniging „de Florc'f' op de Studenten Schermvereen. „Odin" uit Delft en de heeren schermers van „Te Werve". Als hoofdscheidsrechter van don Kon. Ned. Am. Schermbond had de heer de Jager hier een gemakkelijke taak, daar deze wedstrijden onder zijn rustige en van groote bekwaamheid getuigende leiding zeer sportief en aangenaam verloop haddon. zoo als trouwens te Oegstgeest stepds traditie is. Het eerst trok Oegstgeest met de herren Dreef. Witmans en van Zuylen tegen ..Odin" voor wiedde heeren Huyzinga, Mulock Hou wer en Vrins op den loopcr kwamen. Oegstgeest begon met een stevig offensief en won de drie eerste partijen, evenals de volgende ronde. Langzaam maar zeker kwa men de studenten opzetten. Zij boden fel tegenstand hetgeen in zooverre effect op leverde dat van Zuylen in een keurige partij een veer moest laten tegen Mulock Houwer. Dit bleek echter de Oegstgeestenaren een. aansporing te zijn om zich niet verder te la ten overspelen met dit gevolg dat de laatste twee partijen weer door Oegstgeest werden gewonnen. Zoo werd de uitsla? S—1 voor Oegstgeest met IS ontvangen en 35 gegeven treffers. On middellijk daarop moest Opgstgeest de wa pens kruisen met de heeren der Bataafsche „Te Werve" waarvoor uitkwamen de heeren Burgcl, Faas en Gordijn. Er werd fel, doch fraai gestreden. De „Tc Werve"-strijders vochten als het ware om de overwinning omdat dit voor hen het Kampioenschap der competitie zou brengen. Merkbaar steeg de spanning bij de toeschouwers doch van Zuylen en zijn man nen weerstonden deze felle aanvallen rustig en berekenend, waarvan het resultaat was dat Oegstgeest ook deze ontmoeting won met 6 tegen 3 partijen, 25 ontvangen en 30 gegeven treffers. Alzoo werd dezen middag een schitterend en welverdiend succes voor Oegstgeest, waarvan hieronder de persoonlijke resulta ten. A. E. Witmans 6 (alle) gewonnen partijen, 14 ontvangen 24 gegeven treffers. H. van Zuylen 4 gewonnen partijen, 1? ontvangen 21 gegeven treffers. J. Dreef 4 gewonnen partijen, 17 ontvan gen 20 gegeven treffers. Na afloop complimenteerde de aanvoerder van ,Te Werve" de heer Faas de Oogsteee». tenaren en hun leeraar deri lieer M de Trove met het behaalde kampioenschap. Wij kwa men, aldus spr., naar Oegstgeort niet den vasten wil dezen strijd te winnen. 700,la; bet kampioenschap ons deel zou zijn gcwcets. Waar Oegstgeest echter sterker is gebleken, gunnen wij u gaarne dezén titel en 1 v-m dat verdere cuccrcsen mv ^eel ,,;n_ De hper de Trove dankte r v en aanwezigen voor hun heto-.pde !v!nn~. stelling en sprak lot .ion lieer Jager woer den van waardeering voor zijn gi.inj,. wi:io van fiingeeren. Met u edorziki-rhe hm-rnA namen de schermers afscheid van elkander. Door Opgstgeest werden dit seizoen de navolgende sneressen behaald: I. Nationaal Kampioenschap Jeugd-scher- mers. 2. Nationaal Kampioenschap personeel floret He klasse, 3. IvampioeiVhap floret comp TT« kL 1 4. Kampioenschap Sabel-competitie lie kl<

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7