lik tttp? ^riiterijr (ümtrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken rïia/a Abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche 1 zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar NO. 6052 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 5 APRIL 1937 18e Jaargang abbtrtnttiepriptn: Van 1 tot 5 regel» f t.tVb Elke regel meer 032 'h Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2-30 EJke regel meerCL45 Voor het bevragen aaa '4 bureau V wordt berekend 0.10 OVER ZONDAGSHEILIGING Sober maar beslist hebben wij ons dezer dagen de tolk gemaakt van wat er leeft in de harten van vele Christusbelijders in ons land, wanneer zij lezen hoe het Prinselijk paar volgens de krantenberichten de Zondag besieedt- Wat wij schreven had geenszins de be doeling een publieke discussie over dit derwerp uit te lokken en over de zaak zelf zullen we niet meer spreken, ondanks de critiek van enkele roomsch-katholieke bla den, die er blijkbaar anders over denken dan de Maasbod e, in welk orgaan deze driestar, blijkbaar niet geheel zonder stemming, in extenso werd geciteerd. Echter noopt ons een slotopmerking ii de roode pers gemaakt, tot een wederwoord. Deze pers zag in ons artikeltje ketterjagerij of misschien wel geestelijke intimidatie, a bezigde zij deze woorden niet. Maar zij vraagt of het „veeleer niet van geveinsd heid dan van karaktervastheid zou getui gen", wanneer „niet uit innerlijke gezind heid de Zondag doorgebracht werd op d< eenige wijze, welke volgens de voorstanders ,van Zondagsheiliging geoorloofd is". Deze vraag heeft recht op een kort be scheid; vooral omdat hieruit opnieuw- blijkt dat de schrijver in de roode pers van deze dingen niets verstaat en onbewust altijd weer de autonomie van den mensch boven het gebod Gods stelt Met opzet namen we als titel: „Gedenkt den Sabbathdag" om duidelijk te laten uit komen, dat daér de beslissing ligt. Wi* „voor God en zijn heilige, gemeente" beleden heeft, dat hij de Wet des Heeren zal be trachten, die ziet in een vermaning om 'daarin te volharden geen prikkelende cri tiek van een mensch, maar een roepstem van Godswege. Maar, werpt men tegen, er werd toch ge- svezen op de hartelijke toegenegenheid van ons Christelijk volksdeel, welke op deze wijze een deuk kan krijgen? Ongetwijfeld en dat was noodzakelijk in dit verband. Het ging hierbij immers niet over het 'borgen, persoonlijk en huiselijk leven, v van geldt wat Paulus zegt in Romeinen 14 13a:. „Laat ons dan elkander niet oordeelen"; maar het gaat hier over publiek optreden van publieke personen en daarop is toepasselijk, wat er in het tweede gedeelte van ditversstaat: „oordeelt dit 'liever, dat gij den broeder geen aanstoot of ergernis geeft". Dat hieronder de karaktervastheid zou lijden, kwam blijkbaar niet bij Paulus op en niemand zal durven beweren, dat dezi apostel zich aan geveinsdheid schuldig maakte. En toch zei hij zich te allen tijde van vleesch eten te zullen onthouden, wan neer de spijs zijn broeder zou ergeren. Dat gaat nog heel wat verder dan wanneer wij herinneren aan het Sabbathsgebod door God zelf gegeven. ARME KINDEREN I Er ligt een foto voor ons van de teraarde bestelling van de slachtoffers van de straat revolutie te Clichy. Ze heeft ons diep ont roerd. Er gebeuren tegenwoordig zooveel verschrikkelijke dingen en het eene afgrij selijke is nauwelijks voorbij of de bladen brengen ons weer -het volgende; maar toch zijn er beelden uit het leven, welke onze aan schokkende gebeurtenissen gewoon ge- geraakte geest, nog schril en smartelijk iweten te treffen. De bedoelde foto toont ons een troepje jonge meisjes( dat staat opgesteld om de gevallen kameraden te zien voorbij trekken en de laatste groet te brengen. Zij staan daar, kinderen van de lagere school, kinde ren, zoo onschuldig van gestalte en uiterlijk als een pas opengebloeide roosmaar met de vuist gebald! Zij brengen de kame raden de groet van haat en geweld. Van alle gruwelen die de communisten bedrijven is déze zeker niet een der minste, dat zij het kinderhart vergiftigen, dat zij in het kinderhart, dat van nature zoo teer en gevoelig is voor indrukken van liefde, ge-' looft vereering, hartelijkheid, vertrouwen, hun misdadig1 zaad van ontevredenheid, haat, wraakzucht, roofzucht, opstand zaaien. Een van de eerste volkscommissarissen Van onderwijs in de Sovjet-Unie, kameraad Lilina, drukte in een redevoering de school kinderen op het hart, dat zij zich moesten Verheugen, wanneer zij hun ouders en alle Ouderen zagen omkomen van gebrek, want zoo zei deze edele vrouwe dat is de Noodzakelijke opruiming van het uitschot der menschheid om plaats te maken voor .jB.en nieuw geslacht, vrij van vooroordeelen. Van jongs af aan worden de communisti- iBche kinderen opgevoed in de leer, dat lief de en medelijden uit de tijd zijn, maar de beurt nu gekomen is aan de haat en ver Nieling, aan de vernietiging van eiken tegenstander van de proletarische revolutie. De redactie van het blad, welke de foto van de betooging der kinderen te Clichy plaatste, schreef er boven: Arm Frank rijk! Inderdaad, arm is het land, waar 'de jeugd wordt opgevoed voor straatrumoer Ên gèweldpleging. waar én huisgezin én Bchool én vakvereenigingen eendrachtig Samen werken, om reeds de kinderen ont vankelijk te maken voor het verderfelijkste ONTSLAG VAN BURGEMEESTER PONT Met ingang van 4 April Naar wij vernemen, is hij K. B. van 3 April, met ingang van 4 April, eervol ontslag verleend aan den burgemeester van Hille-i gom, mr D. F. Pont Op 31 Maart had de minister van Binnen- landsche Zaken reeds, via den loco-commis saris der Koningin in Zuid-Holland, den heer Pont uitgenoodigd om vóór 10 April a.s. zijn ontslag aanvrage in te dienen. Het ontslag van Mr. Pont als burgemees ter der gemeente Hillegom is wel met snel treinvaart gekomen. De heer Pont is er zelf van geschrokken en is natuurlijk ook ver ontwaardigd. Hij dacht, dat hij onderge schikt kon zijn aan den leider der N.S.B. en tevens vertegenwoordiger van liet hoogste gezag in ons land. Maar daarover denkt de jering anders. Die moet er op kunnen rekenen, dat de burgemeester voor alles en tegenover ieder burger of groep buigt voor het gezag. Zooals minister de Wilde on langs in de Eerste Kamer zei: Het kan zich echter voordoen, dat zulk een functionaris staat voor een collisio officiorum (tegenstrijdigheid van aan vaarde plichten). Zal hij het wettig ge zag gehoorzamen, of den leider, of iemand anders, die geen verantwoorde lijkheid heeft tegenover de Staten-Gene- raai? Dan staat het voor mij niet dat hij bij zulk een collisio officiorum kiest voor de regeering en tegen dien man, ik noem nu geen naam. Men ge voelt vanzelf, dat zoo iemand geen bur gemeester zijn moet Dat het. de Regeering hiermee ernst bewijst het ontslag op korte termijn aan burgemeester Pont. Deze vindt het onbe hoorlijk, dat hij pas op 2 April van den waarnemenden Commissaris der Koningin namens den Minister van Binnenlandsche Zaken een uitnoodiging kreeg om voor 10 April a.s. zijn ontslag als burgemeester in te dienen en dat hij nu Zaterdag 1.1. plotse ling voor de keuze gesteld werd op staande voet ontslag te vragen of ongevraagd te krijgen. Hij kan nu zelfs niet eens „af scheid" van de raad nemen. Wij vermoeden zoo, dat de publicatie in Volk en Vaderland daaraan niet vreemd zal zijn; nu de heer Pont openlijk liet verkondigen, dat hij lid en vertrou- man der N.S.B. is moest de R( onmiddellijk en even openlijk ingrijpen. Ware die publicatie verdaagd tot na 10 April, dan zou er natuurlijk voor die tijd niets gebeurd zijn. Nu kon zoo is onze indruk daarop niet gewacht worden. Dat de heer Pont reeds een spoedeischende raadsvergadering tegen heden had uitge schreven, wijst er op, dat hij daar een ver klaring wilde afleggen. Dit achtte de Re geering blijkbaar onjuist Vandaar de haast. De N.S.B. heeft nu een martelaar. Maar de Regeering gaat zonder omzien haar weg. Zaterdag werd in hotel „Paulez" te Den Haag het 25-jarig bestaan herdacht van de Koninklijke Vereeniging „Ons Leger'4 Tijdens de vergadering, achter de bestuurstafel van links naar rechts: Generaal Jhr. Wittert; Kolonel A. R. van den Bent Adj. in b. d. van H.M. de Koninginvertegenwoordiger van den Minister van Defensie, Res. Lt. Kolonel W.J. M. Linden; Z. Exc. J. C. v. Dijk. Oud-Minister van Oorlog; Generaal G. Snijders (eere-voorzitter)Lt. Gen. 1. H. Reinders, Chef v. d. Generale Staf; Gen. Maj. Jhr. J. Th. Alting von Geusau, Commandant le DivisieK. E. Oudendijkondervoorzitter; en E. J. H. J. Schut (Penningmeester) Dr H. Colijn in Londen De Nederlandsche delegatie, die zal deel nemen aan de beraadslagingen van de inter nationale suikerconferentóe is Zaterdag avond onder leiding van dr H. Colijn te Londen gearriveerd. H.M. de Koningin te Soestdijk en te Laren Bezichtiging van de tentoonstelling Vreedenburgh Zaterdagmiddag heeft H.M. de Koningin opnieuw een bezoek gebracht aan het paleis Soestdijk, nu evenwel om de inrichting van het tijdelijk woongedeelte voor het prinselijk paar in oogenschouw te nemen. H.M. arriveerde omstreeks 1 uur per auto uit Den Haag, in gezelschap van haar hof dame freule Schimmelpenninck v. d. Ove. Op het bordes van het paleis were H.M. ontvangen door den intendant van paleis Soestdijk, Jhr. J. A. de Jonge van Zwijns- bej-gen. H.M. besteedde den middag aan bezig heden, die met de inrichting van het tijdelijk woongeaeelte verband houden. Aan de groote verbouwing en den tuin, welke een vorige maal bezichtigd werden, werd thans geen aandacht geschonken. Tegen vier uur kwam de adj'udant van H.M., Jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet ten paleize aan, waarna het gezelschap met twee auto's vertrok naar Laren voor het brengen van een bezoek aan de schilderijen tentoonstelling van C. Vreedenburgh in hotel Hamdorff. H.M. heeft gedurence een half uur met groote belangstelling het werk van den kunstenaar bezichtigd en zich met den schil der onderhouden. De koninklijke auto's zijn daarna in de richting Amsterdam weggereden. Prinselijk Paar van Monte Carlo vertrokken H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard' zijn gistermorgen om half negen per auto van Monte Carlo naar P a r ij s vertrokken. en verfoeilijkste aller stelsels, dat van de georganiseerde misdaad. Hoevele malen en hoe grievend wordt Christus niet nog thans opnieuw genageld aan het kruis van haat en schande! Een Internationale Handelsconferentie op komst. Van Zeeland zou met de voorbereiding belast zijn De „Indépendance Beige" meldt, dat de regeeringen van Frankrijk en Groot- Brittannië zich tot den premier Van Zeeland zouden hebben gewend. Zij zou den hem verzocht hebben, met het oog op de economische reorganisatie der wereld een internationale conferentie voor te bereiden. Deze conferentie zou moeten dienen tot het voorbereiden van verdragen, welke den internationalen handel zouden kunnen bevorderen. Van Zeeland zou dit verzoek aan rUn kabinetsraad voorleggen, zoodra deze weer bijeenkomt De „Indépendance Beige" voegt hieraan toe, dat van dit verzoek der mogendheden aan Van Zeeland door den minister van Verkeerswezen J a s p a r mededeeling is ge daan op een bijeenkomst van de liberaje partij. „Inderdaad meenen de regeeringen van Engeland en Frankrijk", aldus het blad, „dat de wereldsituatie de hoop wettigt, dat het mogelijk zal zijn economische accoorden te sluiten." Volgens welingelichte Belgische kringen zou de voorbereiding der bedoelde economi sche conferentie gedacht zijn in den vorm van een algemeen onderzoek naar de moge lijkheid van het uit den weg ruimen der belemmeringen voor den internationalen handel. GRAANHEFFINGEN VERLAAGD Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat in verband met de stij ging der wereldmarktprijzen voor granen met ingang van Maandag 5 April 1937 het invoerprijsver- scliil voor de hieronder genoemde granen zal worden verlaagd met de daarachter genoemde bedragen. Tarwe 1.— per 100 kg. Haver 1.— per 100 kg. Gerst 0.50 per 100 kg. Rogge 0.50 per 100 kg. Maïs 0.50 per 100 kg. De daarvoor in aanmerking komende ove rige invoerprijsverschillen en restitutie bedragen zullen met gelijken datum dien overeenkomstig worden gewijzigd. In verband met bovenstaande verlaging der invoerprijsverschillen voor granen zal de toeslag op den uitvoer van kip peneieren met een bedrag van f 0.10 per 100 stuks worden ver laagd en van eendeneieren met een bedrag van f 0.07 per 100 stuks. De bonificatie op tarwebloem wordt met ingang van denzelfden datum gebracht op f 1.60 per 100 kg. Noninterventie in Spanje Nog enkele Nederlanders benoemd De Non-intervention Board te Londen heeft de volgende Nederlanaers benoemd bij de controle op de non-interventie in Spanje. Tot chief observing-officer de heeren W. Boon, wien a)^ standplaats Brest is aange wezen, en W. Krol, die Gibraltar als stand plaats heeft aangewezen gekregen. Voorts zijn benoemd tot observing-officers 3 heeren De Vries, Rotteveel, Van Hens- bergen, Borst en Boekholts. J. L. J. B. baron Sweerts de Landas f Te O ver veen is op 79-jarigen leeftijd overleden J. L. J. B. baron Sweerts Landas, oud-gemeentesecretaris van Elburg, oud-burgemeester van Haaften en oud-burgemeester van Epe, in welke ge meente hij van 1889 tot 1926 dit ambt be kleedde. De overledene was Officier in de Orde van Oranje-Nassau. VERANDERING IN DE WONINGHUREN Statistisch onderzoek over de periode I Sept. 19362 Jan. 1937 Te Rotterdam was de htturverlaging het sterkst Voor het grootste deel der woningen bleef de huur evenwel gelijk Het Centraal Bureau voor de Statis tiek publiceert thans de resultaten van het onderzoek, dat is ingesteld naar het verloop der huurprijzen van particuliere- en gemeente- en ver- eenlgingswoningen in de periode 1 Sept 19362 Jan. '37. Het onderzoek heeft zich uitgestrekt over twintig gemeenten met meer dan 50.000 in woners. Ten aanzien van de huurprijzen vi particuliere woningen .waarvan in de betrokken gemeenten in totaal 42.500 werden nagegaan, blijkt, dat d» huurverla- gingen sterk de overhand hebben gehad boven de huurverhoogingen. Het huurindexcijfer op 1 September is gelijkgesteld aan 100. Op 2 Januari 193? was het in Amsterdam gedaald tot 99.0, Rotterdam 98.5, Den Haag 99.0, Utrecht 99.7 alle gemeenten met meer dan 50.000 inwo ners 99.0. Te Amsterdam werd van 17.7 pet. der in het onderzoek opgenomen woningen de huur verlaagd, van 2.1 de huur ver hoogd, terwijl deze voor 80.2 pet. gelijk bleef. Te Rotterdam was de huurdaling het sterkst Van 25.8 pet. der in het. onderzoek opgenomen woningen werd de huur ver laagd, van 0.6 pet. verhoogd, terwijl de huur van 73.6 pet. der woningen gelijk bleef. Voor Den Haag stelden deze cijfers zich resp. op 16.2 pet, 0.2 pet. en 83.6 pet. en voor Utrecht op 4.8 pot, 0.2 pet 95.0 pet Voor alle gemeenten met meer dan 50.000 inwoners waren deze percentages 15.( pet, 0.7 en 83.7 pet Beziet men de huurklassen afzonderlijk dan blijkt, dat in de huurklassen 208 to 400 de daling van de indexcijfers het grootst en de aantallen huurveranderingen het talrijkst zijn. Op 2 Januari 1937 stelde zich het index cijfer (1 Sept. 1936 100) voor de huur- klasse 20S—250 op 98.9, huurklasse 250 tot 300 op 98.6, huurklasse 300350 op ""1.8, huurklasse 350—ƒ400 op 98.9. Het percentage der in het onderzoek op genomen woningen in de huurklasse 208 tot 250 dat verlaagd is, bedraagt 16.3 pet. Van 1.2 pet. der woningen vond een ver hooging plaats, voor 82.5 pcL bleef dit ge lijk. In de huurklasse 250300 waren deze percentages resp. 21.4, 0.5 en 78.1. In de huurklasse 300350 resp. 18.8, 0.5 en 80.7. In de huurklasse 350—400 16.1. 0.5 1 83.4. Wat betreft het verloop der huurprijzen van woningen van verschillenden ouderdom bij kt, dat in de groote gemeenten, inzonder heid te Amsterdam en 's-Gravenhage, in en kele huurklassen dè huren der tus6Chen 1 Jaiiiiuari 1916 en 1 Januari 1929 gebouwde woningen een sterkere neiging tot daling vertoonen dan die van de na 1 Janruari 1929 gebouwde woningen. Bij de gemeente- en vereenigingswoningen kwamen huurverhoogiinigen nagenoeg niet voor, terwijl ook die huurverlagingien in de meeste gemeenten van weinig belang waren, behalve in de gemeenten Amsterdam, Rot terdam, Utrecht, Eindhoven en Schiedam. De gemiddelde daling in het huurpeil van deze categorie woningen komt <ot uitdruk king in de volgende indexcijfers per gemeen te (1 Sept. 1936 100): Amsterdam 95.4. Rotterdam 91.3, Utrecht 96.4 Eindhoven 92.1. Schiedam 94.6, alle gemeenten met meer dan 50.000 iimwonere 96.9. Meer uitvoerige gegevens omtrent de huur veranderingen van woningen zuilen in de ter perse zijnde derde aflevering van het maamdschrift van het bureau wordien opge nomen. Het eerstvolgende onderzoek naar de huur eranderingen zal worden ingeseld op l Juni as. Raad van State Naar wij nog vernemen, zal de in stallatie van Prins Bernhard tot lid van den Raad van State, door H.M. de Koningin persoonlijk geschieden. Nationale Vrouwenraad In de heden te Utrecht gehouden vergadering van de Nationale Vrou wenraad van Nederland heeft de Presi dente, mej. mr. C. Frida Katz medegedeeld, dat zij om gezondheids redenen zich genoodzaakt ziet als Presidente af te treden. In haar openingsrede zette mej. Frida Katz doel en taak van den Nationalen Vrou wenraad uiteen. Voor alles wil de Vrouwen raad zijn een centrum van het vrouwenver- eenigingsleven in Nederland. Leden zijn niet bepaalde vrouwen, maar vrouwenver- eenigingen. Den laatsten tijd wordt op her- oriënteering van de doelstelling aangedron gen. In verband hiermee pleitte spr. voor het behoud van een federatie van vrouwen- vereenigingen van allerlei richting en in zicht, een federatie dus vol bonte verschei denheid, die eenig is in Nederland. Als zij als zoodanig teloor ging, zou er een onher stelbare leemte blijven. Een lichaam staan de boven partijverschillen, den blik verrui mend. eenheid bevorderend kan thans meer dan ooit van beteekenis zijn. Nadat de vergadering door spr. voor ge opend was verklaard, werden telegrammen verzonden aan H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. A. C. Schippers, bleek, dat de Vrou wenraad dit jaar geen nieuwe leden kon boeken. De Ver. Geneeskundig Onderzoek, die jarenland lid is geweest, bedankte het lidmaatschap'. Het verslag werd door de vergadering goedgekeurd, waarna een aantal huishou delijke zaken werd afgedaan. TWIST OM EEN MEISJE Met het mes uitgevochten Jongeman ernstig gewond Sedert eenigen tijd had een zekere Vossel- an te Nunspeet connectie aangeknoopt met een meisje, dat in Vierhouten logeerde. Dit wekte de afgunst van een troepje opgeschoten jongens uit dit dorp, met het gevolg dat V. op een avond, toen hij van zijn meisje kwam, lastig gevallen werd. Toen hij Zaterdagavond zekeren P. uit Vierhou ten, die ook tot dit troepje behoorde, tegen kwam, ontstond er een twistgesprek tusschen geiden, die ten slotte zoo hoog liep, dat zij besloten de oneenigheid op een afgelegen plaats achter de Hervormde pastorie uit te vechten. Broederlijk liepen zij naast elkander naar de afgeloopen plek, maar eenmaal daar aan gekomen gingen ze elkaar met messen te lijf. Het einde van dit droevig drama was, dat beide vechtersbazen door messteken werden gewond. Vooral P. bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Met verschillende diepe wonden het hoofd en den pols werd hjj in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis „Sa lem" te Ermelo vervoerd. Ook zijn tegen stander, wien een pees van de linkerhand werd doorgesneden, moest in het ziekenhuis opge nomen worden, maar kon <3it echter, na be handeld te zijn, weer verlaten. Kies «en goede en zelfstandige werkkring. Volg onze schriftelijke cursus DIRECTEUR VAN EEN WONING EN ASSURANTIE BUREAU Gratis hulp bij vestiging. Vraag zonder verplichting Inlichtingen bij ASS.O. Nieuweplein 31. Arnhen\ Telefoon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Mummer bestaat uit TWEE bladert Te Londen is de internationale suiker* conferentie aangevangen. De bond van Chr. leeraren vergaderde te Utrecht De heffingen op granen zijn in verband met de wereldmarktprijzen verlaagd. De Vereeniging „Ons Leger" vierde haar zilveren jubileum. Ingediend is een wetsontwerp houdend* wettelijke regeling voor Stichtingen* Bezwaren van de Ned. Mij. voor Nijver* heid en Handel tegen de crisissteun. Te Haarlem vergaderde de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Belangwekkend statistisch onderzoek over de verandering van de woninghuretf in de eerste maanden der depreciate. Te Voorburg is vannacht een auto on der een hijschkraan gereden. wa~ ,c een der inzittenden gedood en de anuerc zwaar gewond werd De russische volkscommissaris Jagocl^ oud-chef der Gepeoe, zal zich moeten ver* antwoorden inzake „misdadige activiteit'» Naar verluidt zou minister-president Van Zeeland een internationale economic sche conferentie voorbereiden, op veta zoek van Engeland en Frankrijk. Van de Spaansche fronten wordt gee* nieuws van beteekenis gemeld. In Frankrijk is een troep roode oorlogs* vrijwilligers gearresteerd, die zich naar Spanje wilde begeven. KETELBEMETSELINGEN I OVENBOUW, CHEMISCHE BOUW, I volgens bestek of eigen ontwerp. Ingenieursbezoek op aanvrag* N.V. Vereenigde Nederlandsche Chamotte-Fabrieken GELDEBMALSEN TeL 3 en M DOODELIJK ONGELUK BIJ VOORBURG Onder een hijschkraan gereden Eén doode een zwaargewonde Voorbord. 5 April. In de afoeloopon nacht Is op do nlen- we Rijksweg een ernstig ongeval beard, waarbij één persoon gedood, on een ander zwaar gewond werd. Omstreeks 1 uur werd de Voorburgsch» politie medegedeeld dat op het gedeelte NootdorpVoorburg van de Rijksweg een auto onder een hijschkraan was gereden waarbij twee personen waren gewond. On middellijk is de politie met Dr. V., uit Voorburg naar de plaats van het ongeval vertrokken. Bij aankomst bleek dat één persoon, de 19-jarige C. H. B. uit Wassenaar dood in de auto zat De voorruit van de auto bleek door zijn hoofd te zijn gedrongen. Naast de auto lag de 19-jarige B. B., eveneens uit Wassenaar, die de bestuurder bleek te zijn geweest. De jongeman, die over hevige pij nen klaagde, is, nadat Dr. V. eerste hulp had verleend per ziekenauto naar de St. Antoniushoeve te Voorburg vervoerd waar heen later ook het stoffelijk overschot van de andere persoon is overgebracht De auto werd zwaar beschadigd. De poli tie te Nootdorp, die door de Voorburgsche politie was gewaarschuwd stelt een onder zoek in naar de oorzaak van dit vreeselijk ongeluk. Knaapje verdronken te Nijmegen Zaterdagavond is het achtjarig zoontje van de familie De Schaapmeester bij het visschen in de oude haven te Nijmegen van de kade in het water gevallen. Het knaapje was vergezeld van twee vriendjes, die eerst eenigen tijd na het on geluk de politie van het gebeurde op de hoogte hebben gesteld. Deze heeft naar het lijkje gedregd, dat evenwel niet werd ge vonden. JU PiJpTabak Taconis Uaauwardan UdaJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1