STADSNIEUWS DONDERDAG i APRIL 1937 TWEEDE BLAD PAO 6 DO Het beroepingswerk der Geref Kerk Tweetal gesteld In de gisteravond gehouden verga dering van den kerkeraad der Geref. Kerk is in de vacature, ontstaan door het emeritaat van ds. W. Bouwman, een tweetal gesteld, bestaande uit ds. E. T. v. d. Born te Helpman (burg. gemeente Groningen) en ds. W. H. v. d. Vegt te Goes. Ds. v. d. Born werd 2 Juli 1900 geboren. Hij werd candidaat in 1928, was hulppredi ker te Ede en diende als predikant de ge meenten van Oud-Loosdreeht en Helpman. Ds. v. d. Vegt werd op 2 Oct. 1895 geboren. "Hij werd candidaat in 1920 en was predi kant te Drachtstercompagnie, Bergum en De keuze uit het tweetal door de ge meente zal plaats vinden Zondag 11 April, na de avondgodsdienstoefening in de Hee- rcngrachtkerk. Prediker-familie-avond Feestelijke en gezellige bijeenkomst De groote Prediker-familie, waarvan men in alle lagen van de Leidsche be volking leden vindt, kwam gisteravond in een feestelijke vergadering bijeen om de onderlinge band weer eens wat vaster aan te halen. Het gebouw Prediker was propvol, maar kon on mogelijk de Prediker-vrienden op een avond bergen. Vanavond wordt daarom een tweede avond gehouden en ook dan zal er geen plaatsje on- i bezet zijn. De avond stond onder leiding van den beer D. v. 't Zelfde, die de bijeenkomst op tie gebruikelijke wijze opende en in zijn openingswoord speciaal welkom heette den eere-voorzi-tter, den heer P. Mazurel en zijn echtgenoote, alsmede de aanwezige leden .van de commissie van toezicht. Grooten dank bracht spr. aan den heer Poptie. die weer zoo gul alle meubels voor het op te voeren tooneelstukje had afgestaan, terwijl hij groote hulde bracht aan Piet Water land, die de coulissen heeft geschilderd en daarvoor maandenlang zijn vrije avonden had opgeofferd. Het voornaamste punt van het program ma voor dezen avond was de opvoering van het tooneelstukje „De roman van een kran tenjongen". Dit stuk onderscheidt zich gun stig van de vele kluchten, waarmee men tegenwoordig op allerlei feestavonden het publiek tracht te boeien, doordat dit stuk, hoe hartelijk er ook om gelachen is, mo menten in zich heeft van roerende ernst en er een gezonde moraal aan ten grond slag ligt. Het is zeer moeilijk om een voor dergelijke avonden geschikt stuk te vinden en ook de roman van een krantenjongen" is nog het type stuk waarmede wij bij voorkeur onze Christelijke bijeenkomsten gevuld zien, maar in het kader van dezen avond en in aanmerking genomen het voor handen zijnde materiaal, moet men zeggen, dat Prediker ditmaal een zeer gelukkige greep heeft gedaan. Het stuk is geregisseerd door den heer 'Jacq. Heymans, die tevens de hoofdrol ver vulde. Zonder de andere spelers te kort re doen, moet gezegd, dat de heer Heymans ht groote succes, dat het stuk had, voor een groot deel op zijn rekening mag boeken. Zijn uitbeelding van den krantenjongen was werkelijk meesterlijk. Zijn rol was in- tusschen een zeer dankbare en we mogen daarom aan de andere spelers evenmin de hulde onthouden, die hen toekomt, waarbij we er verder van afzien om namen te noe men. De pauzen werden opgevuld door muziek en door voordracht van den heer J. Ver- gunst, wien bijzondere hulde toekomt, dat hij onder liet rumoer, dat de decorwisseling maakte, zich zoo goed van zijn taak kweet. Bond van Hooger Onderwij spersoneel De voortgezette Jaarvergadering. Na afloop van de officieele ontvangst begaven bestuur en afgevaardigden zich in gereedstaande auto's naar het Planetarium te Den Haag waar voor velen een onge kend schouwspel werd tentoongesteld, waar na men zich in Zomerzorg vereenigde aan een gemeensohappelijken maaltijd. Na af loop hiervan had een avondbijeenkomst plaats waar de leden aangenaam werden beziggehouden met muziek en Oranje films Deze bijeenkomst werd met een kort wel komstwoord door den heer M. Sjerp als ver tegenwoordiger van het H.B. geopend, waar na een opwekkend woord tot meerdere activiteit werd gesproken door den bonds voorzitter, den heer Jansen van 't Laar. Men bleef nog geruimen tijd na afloop der bij eenkomst gezellig bijeen, waarna de verga dering werd verdaagd tot hedenmorgen. De vergadering werd heropend door den voorzitter, waarna deze speciale woorden van welkom richtte tot den vertegenwoordi ger van de centrale, waarna men overging tot behandeling van de agenda-punten wel ke na meerdere of mindere discussie tot een goede oplossing werden gebracht. Uit de gehouden besprekingen bleek, dat er voor 't niet doceerend H.O. personeel nog vele kwes ties om een oplossing vragen. Bij het einde van de vergadering werd het vertrouwen in het H.B. en de Centrale uitgesproken, het geen met applaus werd onderstreept. Hierna werden nog woorden van dank gebracht aan de ontvangende af.deeling, voor de pret tige wijze waarop de ontvangst was gpregeld en toog ieder, gesterkt in het bewustzijn, dat zijn belangen in goede handen zijn, huis- waart^ DIEFSTAL VAN KLEEDINGSTUKKEN Door de politie is aangehouden de 15 jarige I. J. die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van kleedingstukken. LEIDSCHE SPAARBANK Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Maart 1937) ingelegd f 474.G86.71 en terugbetaald f391.107.17; 179 nieuwe inleg gers zijn ingeschreven en 95 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed dec 18.614 inleggers, inclusief 1.494 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Maart f8.574.868.49. In 4.919 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f 14.699 ontvangen. Leidsche Broodfabriek N.V. In de gistermiddag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van Aandeelhouders der N.V. Leidsche Broodfabriek werden de balans en verlies- en winstrekening onver anderd vastgesteld. Besloten werd om dit jaar geen dividend uit te keeren (vorige jaar 10 pet.). In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer A. Couvee P.J zn. werd als commissaris gekozen dr. J. J. van Eek. terwijl mr. H. R. Goudsmit, die aan de beurt Van aftreden was, werd herkozen. De gaande en komende man Gevestigd M. Leensvaartv. Beek, Tesselschadestr. 12 J. M. Bots, hulp i. d. huish., Morsch- weg 104 E. H. J. Canter Cremers, Rapen burg 66 K Ciggaar, part. verpleegster, Kuipersteeg 2 A. V. Dahler, Hoogewoerd 89 P. G. Dille en fam., agent van een weekblad, K. Hansenstraat 10a A. A. v. d. Elshout en fam„ asphalteerder, Pr. Steyn straat 5 K. A. F. Wolf-Franck en fam., Vrouwensteeg 3 L. F. van Duyk Schultz- Geelkerken, Pieterakerkch. steeg 15 G. Grooten. reclameteekenaar, Heerensteeg 21 A. W. Gijp, W. Rozenstraat 26 S. H. den Haan. 1.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10 T. N. Han, Groenhovenstraat 25 S. M. Haspers, Vreewijkstraat 20 E. B. II. v. d. Hulst, dienstb., N..Rijn 12 M A. de Jong en fam winkelier. N. Rijn 33 P. W Knijnenburg, melkslijter, Floralaan 9 P. Koets, scheikundige, Mariënpoelstraat la M. H. Kokkedee. Weverstraat 12 M. A. Kooien. Witte Singel 102 E. M. Kornaat, H. de Grootstraat 7 A. P. Kremers, dienstb., Zoeterw. singel 24 H. van der Kwaak en fam., tuinder, Schimmelstraat 20a J. v. d. Mark. Vreewijkstraat 10 J. A. M. Molkenboer, kinderjuffr.. Kam. Onneslaan 12 P. H. Muller en fam., aan nemer. Meerburgstraat 12 M. S. D. Nasroen, Lijsterstraat 35 G. C. M. Noord- Haagweg 59 W. v. d Oever, dienstbode, Breestraat 6 C. E. Pelsma, H. de Groot straat 5- J. S. v d Poel, 1.1. verpleegster. Kapteijnstraat 3 D. W Prins, 11. ver pleegster, Boerhaavelaan 27 A. C. Schal- ker, Borneostraat 28a C. P. Schippers, verpleegster. Rijnsb. weg 10 H. W. v. d. Steeg, dienstb, Oude Vest 107 R. Sijtsma en fam.. timnierman. Lijsterstraat 29 D Lindenburg-Theunissen, van 't Hoffstraat 30 A A A van Tricht, Witte Singel 37 L. Twiss, Schelpenkade 45 J. L. v. d. Ven, koopman, Langegracht 54 P S C M Vloeimans, Mariënpoelstraat 23a J. G. Weijman, H. Rijndijk 136 P. M. Weyman, idem F. Winkel en fam, verpleger, Lijs terstraat 27 P. Winkel, Warmonderweg 49 A. E. Witmer, modiste, Morschsingel 8. Vertrokken: 1 i P. L. Ahsman, naar Den Haag, v. Die- menstraat 203 M. Th. v Amsterdam, n. Wassenaar, Bloemcamplaan 43 A. Th M. Bakker, n. Alkemade, Rijpwetering D 46 H Th. Beij, n. Vroenhoven, Tongersohe Steenw. 3 H. Bunschoten en fam., naar Santpoort, Hoofdstraat 1 WH Dörr, naar Katwijk, Sluisweg 32 A. Flaman en fam., naar Elverlingsen L. Goddiin en fam., naar Den Haag, Franklinstr. 155 J. C. de Graaf, naar Den Haag, Nw. Ha venstraat 44 A. C C Goozsen-Heringa naar N. O. Indië J. H. Th. Hintzbergen, naar Enschedé, Oldenzaalschestraat 153 E. van Klaveren, naar Voorburg, v. Heurn- straat 125 H. Kwint, naar Zuidwolde. Kerkenveld A. Ligthart, naaP Oegstgeest Terweeweg 84 C. Moolhuizen. naar Bus- sum, Heidelaan 25 E. Moscheik, naar Oegstgeest, A. van Buerenlaan 7 R Olivo en fam., naar Wattrelo F. O. van Otterloo, naar Den Haag, St. Veerkade 36 Th. A. Rietveld, naar Oegstgeest, Wil- helminapark 29 H. Rohsner, naar Oegst geest, Warmonderweg 80 F. E. Schrijer, naar buitenland C. G de Stoppelaar. naar Oegstgeest, Warmonderweg 72 P J. Vader, naar Soerabaia N. O. I., Prins Hendriklaan 7 W Vink, naar Haarlem. Sophiastraat 15 A Visser, naar Ermelo, Houterweg C 3 Wed. G. Pitlo-Vlas- blom, naar Djocjacarta N O I, Gondo Koe- soeno 12 J. Vlug en fam., naar Amster dam, Kuiperstraat 133 I G. Wilschut, n. Schiedam, Burg. Knappertlaan 235 M Zülsdorf, naar Hamborn, Dl., Kornerstr. 99 C. Zuurdeeg, naar Aalsmeer, Horren- weg 65. AANRIJDING Gistermiddag is op de Zoeterwoudscheweg de 10-jarige E. V. aangereden door een zes- wielige vrachtauto van de fa. S. uit Rotter dam. Het knaapje werd aan de linkervoet gewond. Na door de E.H.D. verbonden te zijn is de knaap naar de ouderlijke woning gebracht. GESLAAGD. De heer G. A. Waldkötter, werkzaam als klerk ten politiebureele alhier is geslaagd voor het examen voor inspecteur van politie afgenomen vanwege den Bond van Hoogere Politieambtenaren in Nederland. Burgerlijke Stand L Jr ONDERTROUWT): J. H. Llg-tvoet en F. Stralen P. J C. Hansen 30 jr en L. A. Fe: 3l jr a. H. 'Visser 23 jr en J. Wolters 22 jr R. CR. Clements 29 jr en M. Bonarlu- 91 J. P. Hhfls 24 jr en Z. G. Pothuis 23 j GEHUWD: A W Remmers waal en vUee Th. v. "Boheemen en C. M. Tetteroo J. Burgerhout en A. Neuteboom W. A F. Cornelisse en S. B(j P. den Os en C. Blansjaar H Roodakker en J. v. Oosten J. P. RUn- hout en E. M. B. Borghans W. v. d. Steen en M G. v. d. Jagt M. J. Wesdorp en H IJzer man J. Zaalberg en G. de Kruis P. J. Zandvliet en E. Betf J. Th. Ph. v. Hooff en A H Keunen S. Bulls en M. E. du Pon P. W. Verbeek en F. H. W. Stoel F. Meiers en BEVALLEN: M. RUsdam—Trouwee zn M. M. NauBlerholz zn K OmmerlngHensen zn E. Wagner—Kammel zn A. v. d. Meü— Guilt zn H. SeljifenerDunkel dr C. v. Pp-onsrenHoogcrvovrt zn N. den HoudUtcer HUn^man dr A. M. v d. AartVeldhoven dr J. M. G. Cardol—v. d. Pol dr M Star— v Rootlen zn G. Koster—Geers dr G. Kin kel— Re[jngoud dr A. M. V. Leeuwen-Ouwe-- kerk dr D. Koekehakker—v. Beelen dr IC. Loef—Hakkenbrak dd C. V. de Leeeuw—Ber kenbosch dr A. Th. v. d. Drift— UIT DEN OMTREK VLPHEN a.d. RIJN DE MIDDENSTAND PARAAT! In ons verslag van de vergadering der Chr Middemstandsvereeniging werd door ons reeds melding gemaakt van een plan om door verstrekking van bonnen bij de artike len in de winkels verkocht, in de zomer vacantic-reisjes gratis beschikbaar te stellen. Hierover werd ons nog nader medegedeeld: Di't plan zal worden uitgevoerd in samen werking met de Kon. Ned. Middenstandsver- ceniging afd. Alphen en de afdeeling van de R.K. Middenstandsvereen. Waren er bij vroegere reclame-campagnes steeds maar enkele gelukkigen, men wil dit thans ondervangen en aan allen gelegenheid geven te profiteeren van een reclame-cam pagne, welke loopt van 5 April a.s. tot 31 Juli. In die periode wil men aan elke kooper, die vanaf 5 cent bij een der deelnemende winkeliers besteedt, een A.M.A. (Alphensche Middenstands Aotie)-eegeil verstrekken. Van zelf wordt dit bij 10 cent 2, enz. In een boekje, dat huis aan huis zal wor den verspreid te Alphen en Omstreken, moeten deze zegels worden ingeplakt Aan het einde der campagne kunnen de boekjes met zegels worden ingewisseld tegen z.g reisbonnen, waarop men tochten kan maken naar het Westland, Katwijk, Sohiphol, Ka- gerplassen, Muiderberg, Arnhem, Nijmegen, Soesterberg, enz. Deze tochten worden door de A.M.A. in Augustus georganiseerd. In het boekje staat aangegeven hoeveel zegels men noodig heeft Vanzelfsprekend zooveel men plakt, zooveel te mooiere reds. Zelfs op de dagelijksche gebruiksartikelen zullen de zegels worden verstrekt zoodat practisch iedereen hiervan kan profiteeren. Bovendien zullen kleuter-middagen wor den gehouden met vertooning van een oud- Hol landsche poppenkast, optreden van een goochelaar, ttractatie, enz. Zoo toonen de plaatselijke Middenstands- vereen igingen dus, in deze voor hen zware tijd, niet 'bdj de pakken neer te gaan zitten. Het is een waagstuk, maar oi. met een zeer groote kans van slagen. Het is voor het wak kere A.M.A.-comité, dat uit leden der drie vereenigingen bestaat te wenschen, dat bij het koopend publiek uit Alphen en omstre ken dit haar streven waardeering zal vin den. ook al zullen Aliphen en omstreken dan in Augustus verlaten oorden zijn. DIEFSTAL VAN LOOD Door den aannemer van het werk aan den Steekterweg, den heer B., werd bij de politie aangifte gedaan dat uit een op het werk 9,aan de wagen een partij looden pijpen met koperen kranen waren ontvreemd. Bij on derzoek bleek dat de beleende F. v. d. W. hier de schuldige weer was, die inmiddels de goederen weer van de hand gedaan had voor enkele guldens aan den woonwageabewo- V. d. W., die reeds verschillende malen ge vangenisstraf heeft gehad en eerst eenige weken geleden weer voorwaardelijk in vrij heid is gesteld, bekende de diefstal gepleegd te hebiben. Proces-verbaal is AANRIJDING In den Hoorn werd een 5-jarig zoontje tvan Van KI., toen ihij plotseling den weg over stak, door een personenauto aangereden. Het ventje bekwam verschillende bloedige verwondingen aan hoofd en handen. Dr. N. verleende de eerste hulp. DE NIEUWE VERKEERSVERORDENING Zooals door ons reeds gemeld heeft onze gemeente een nieuwe verkeersverordening gekregen. Tot nu toe zijn er verschillende waasohuwingen tegen overtreders uitgedeeld, maar vanaf heden zal procesverbaal tegen de overtreders worden opgemaakt. Wij zijn benieuwd hoe bet Alphensoh pu bliek zich bij de nieuwe regels zal houden. Aan het stopbord schijnt men niet te kun nen of willen wennen. Dagelijks bijna wor den er tusschen 12 en 2 uur op de bón gezet. En dat zijn geen vreemdelingen, maar bijna steeds menschen die regelmatig 'die hoek pas- seeren. En zoo kan veilig aangenomen worden dat ook de nieuwe verordening tal van slacht offers zal vragen, die, hetzij door onbedacht zaamheid of onwil zich niet aan die regels storen die in hun eigen belang gemaakt worden. Men is echter gewaarschuwd! OPBRENGST COLLECTE De collecte in onze gemeente, gehouden voor het „Dorus Rijkers-fonds" heeft opge bracht f 112,65. Ongetwijfeld is dit een mooi bedrag, maar bovendien is bij de commissie leden nog f 74.40 birunengekaujen voor viastc bijdragen voor nu en in de toekomst. Dus het totaal-bedrag is f 187,05. De plaatselijke commissie dankt dan ook de gevers hartelijk namens de „zeerobben en ,hun nabestaanden". Mochten er nog zijn die voor dit fonds een jaarlijksohe bijdrage of een gift wilden afstaan, dan kaïn men dit op geven bij den heer E. de Goede, Stevinstr. 3. Deze belast zich dan gaarne met de doorzen ding naar het hoofdbestuur van het „Dorus HAZERSWOUDE GEITEN ST ALKEURING Evenals vorige jaren werd ook dit jaar door den assistent Rijksveeteeltconsulent den heer S. de Jong Szn. uit 's-Gravenihage een 'staUkeuring gehouden bij de leden der geiten- houdiersvereeniginig „Ons Doel". De volgende stallen werden met een prijs bekroond: le -prijs P. Wortman 9-1 p., 2e prijs Jac. Wortman 88 p., 3e prijs A. Rietveld, Zoeterwoude 87 p., 4e prijs B. Kraan 87 p., 5e prijs Jan Wortman 86 p., 6e prijs D. G. v. d. Voort 85 p. Dat door al de leden hun uiterste best werd gedaan om de stadiën in een goede con ditie te houden wordt bewezen door het ge middelde aanital punten* dat 79 bedroeg. KATWIJK AAN L)E RIJN „DE KOMENDE STRIJD" Met dit onderwerp trad gisteravond op uitnoodiging van de A. R. Kiesvereen. „Ne derland en Oranje" als spreker op de heer A. Warnaar, burgemeester van Hazers- woude. Daar de le en 2e voorzitter verhinderd waren, werd de vergadering op gebruikelij ke wijze geopend door den heer W. L. Noor- dijk. die een kort openingswoord sprak, waarin hij de aanwezigen en inzonderheid aan den spreker een hartelijk welkom toe riep. Deze het. woord verkrijgend, begon met op te merken, dat hij dezen avond geen ingewikkelde politieke strijdvragen zou be handelen, maar op eenvoudige wijze reken schap geven van den politieken toestand en den strijd die te wachten staat. Nog slechts enkele maanden, en er zal beslist worden hoe ons land geregeerd zal worden. Wij leven in een zeer ernstig tijdsge wricht. Na den wereldoorlog, wanrn de menschheid zulk een harde les had gehad, begon men te bouwen aan een nieuw pa leis. De oorlog werd doodverklaard. In de plaats van oorlog zou heersohen de vrede; .het geweld zou plaats maken voor recht; de liefde moest triomfeeren over de haat. En het fundament waarop men ging bou wen was het gezonde verstand, de wijsheid en de goedheid van den njensch. En de re- sultaten? De wereld is in veel slechter con ditie dan in de jaren voor 1914. Waar heerschen de vrede, het recht en de liefde? Spr. gaat uitvoerig na de toestanden, zoo als die zich ontwikkeld hebben in Rusland, Duitschland, Spanje en Frankrijk. Het. Bol sjewisme en het Nat. Soc. ontwikkelen zich als wereldmachten. die strijden tegen Christus of zich boven hem stellen. Groote verwachtingen, die men van de Volkenbon i gekoesterd .heeft zijn in rook vervlogen. Daarbij komen nog de ontzaglijke finan- cieele en economische moeilijkheden. Het wereldbeeld, zooals zich dit heden aan ons vertoont, heeft iets beangstigends. Doch dit sombere wereldbeeld is op de feiten geba seerd. En onder deze omstandigheden moe ten wij ons opmaken tot den komenden verkiezingsstrijd. Ook aan ons land gaat de geest van den tijd niet voorbij. Wij mo gen de vijandelijke machten niet onder schatten. Vervolgens ging spr. na welke politieke partijen de A. R. Partij tegenover zich vindt. In groote lijnen gaat spr. na het po litieke streven van de Staatk. Geref. Partij, de Chr. Dem. Unie, de S.D.A.P. en de N.S.B., om daarna het A.R. beginsel daartegenover te stellen. Het program van beginselen der A. R. Partij, dat in 1878 door Dr. A. Kuy- per werd opgesteld bleef practisch onge wijzigd, behoudens nadere formuleering en aanvulling. De groote, fundamenteele begin selen gelden ook nu nog, en zijn nog even actueel als in de dagen van Dr. Kuyper. Hoe komt dat? Omdat Kuyper een genie was? Hoewel dankbaar voor de bijzondere gaven aan Dr. Kuyper geschonken, moet die vraag ontkennend beantwoord worden. De vastheid van deze beginselen vindt daar in zijn oorzaak, omdat deze gegrond zijn op Gods Woord. Groot is de beteekenis van de vastheid van deze beginselen in .het he- dendaagsehe leven. Spr. zet dit. nader uit een betreffende het vraagstuk van vrijheid en gezag; Vaderland en Vorstenhuis; de fensie en de sociale politiek. Met de op wekking om in groote getrouwheid te ar beiden in de dagen die nog aan de verkie zing voorafgegaan, eindigt spr. zijn met groote aandacht gevolgde rede. Nadat gezongen was Ps. 84 3. werd gele genheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Nadat spr. tot genoegen beantwoord had werd deze goedgeslaagde vergadering met dankgebed gesloten. JAARVERGADERING CHR. HIST. KIESVEREEN. Gisterenavond kwam bovengenoemde Vereen, in vergadering bijeen. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze ge opend was hield de eere-voorz. Ds. E. Warmolts een korte rede naar aanleiding van 1 Tim. 2 1—7. Spr. wees er op dat Paulus duidelijk verband legt tusschen de gemeente van Jezus Christus en den Staat, een beginsel dat door de Dooperschen losgelaten is, en nog door een gedeelte van ons volk niet doordringt. Spr. wijst op de roeping de beginselen van Gods Woord ook in den Staat uit te dragen. Ook daar moet de banier van .het Kruis opgeheven worden. Paulus dringt erop aan voor de overheid te bidden. Hierop wijst spr. met klem en constateert, dat in onzen tijd meer op de overheid gescholden wordt door sommige groepen, dan dat men er voor bidt. Spr. dringt aan Chr.-Historisch te blijven, d.i. voort te bouwen op de lijnen, die God in zijn Woord en de Historie gegeven heeft, en mannen af te vaardigen die vasthouden aan Gods Woord. Ook de dankzegging waar van Paulus spreekt, dient niet vergeten, want rondom ziende naar andere landen is daar reden te over voor. Vervolgens kwamen notulen en Jaarver slagen aan de orde, waaruit o.a. bleek, dat dit jaar 3 ledenverg., 2 openbare en 5 kaderavonden waren gehouden. Bij de bestuursverkiezing werden de hee- ren J. Haasnoot K.zn en W. Zuijderduijn herkozen. Verder kwam de te voeren propaganda ter sprake, waarna de voorz. de vergadering sloot en de eere-voorz. voorging in dank- KOtlDEKERK BURGERWACHT Op Maandag 5 April a.s. zal des avonds de Burgerwacht zijn eindwedstrijd van het af- geloopen winterseizoen houden in het lokaal van de O.L. School alhier. De schietoefenin gen beginnen precies om half 9, waarna de Burgemeester dezer gemeente zal overgaan tot het beëedigen van nieuwe leden. Daarna zal de prijsuitreiking plaats hebben. De Commandant verzocht dien avond de ge weren in te leveren. VEERTIG-JARIG JUBILEUM Op Maandag 5 April a.s. zal het 40 jaar ge leden zijn, dat de fabrieksarbeider A. de Wit alhier, in dienst trad bij de fa. v/h H. van Leeuwen te Alphen a. d. Rijn. BEGIN VAN BRAND Toen gisteravond te omstreeks zes uur de schilder J. v. B. in de Hondsdijk alhier, in zijn verfwinkel kwam, zag hij tot zijn schrik dat een met stroo gevulde glaskist in brand ptond. Gelukkig dat de brand bijtijds door hem werd ontdekt, zoodat met behulp van buren met emmers water het vuur kon worden ge- bluscht. Was hij een oogenblik later gekomen dan had het vuur zeker uitbreiding gevonden in de verfwaren die in de onmiddellijke na bijheid stonden. Omtrent de oorzaak is niets bekend doch vermoedelijk zal in het stroo w»1 een vonk terecht zijn gekomen. KATWIJK AAN ZEE DE HEER J. VOLBEDA GAAT HEEN Als voorzitter der Oranjevereeniging In Hotel „De Zwaan" hield gisteravond de Oranjevereeniging haar algemeene ver gadering. De voorzitter, de heer J. Volbeda, opende deze vergadering met een kort openings woord. We hebben, aldus de voorzitter, een jaar van hoogconjunctuur achter ons. Hrt verlovingsfeest heeft hier natuurlijk het meest toe bijgedragen. Ook het vijf-en-twin tig-jarig bestaan der vereeniging op feeste lijke wijze is herdacht. De secr., de heer D. C. O. Boekhoven, las hierna de notulen der vorige vergadering welke onder dankzegging werden vastge- jsteld. Vervolgens las de secretaris het jaar- verslag voor, waarin alle feestelijkheden nog eens ui'voerig werden gememoreerd. Het ledental steeg van 348 tot 380, zeker een mooie vooruitgang, maar lang niet. ge noeg. 4 De penningmeester, de heer C. Haasnoot, bracht hierna het financieel verslag uit. Ontvangsten 249674, uitgaven 2458,71, saldo 31 Dcc. 1936 38,03. De hoeren B. Parlevlict en Holstijn badden boeken en bescheiden in volmaakte orde bevonden. Als leden kascoinmissie 1937 werden be- N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland (waarmede gefusioneerd de N.V. Maastrichtsche Hypotheekbank v. Nederland) Gevestigd te 's-Gravenhage Thans verkrijgbaar: 4 pandbrieven 100 3% pandbrieven 98^ met 2 uitloting per jaar noemd mej. E. Remmelzwaal en de heeren J. Minnet en V. Hulzen. Bestuursvex-kiezing volgde wegens perio dieke aftreding van de heeren J. Volbeda, C. Haasnoot en B. J. Dijkdrenth. De voor zitter wilde, genoopt door huiselijke standigheden, niet meer voor een candida- tuur in aanmerking komen. Herkozen werden de heeren B. J. Dijk drenth en C. Haasnoot, terwijl in de vaca ture J. Volbeda werd gekozen de heer Herm. Parlevliet. Thans volgde bespreking programma Koninginnefeest 1937. De voorzitter deelde mede, dat het feestprogramma voor dit jaar een meer eenvoudig karakter zal dra gen. Als datum werd vastgesteld Dinsdag 31 Augustus. Naast de gewone volksspelen zal hoogst waarschijnlijk een historisch spel opgevoerd worden, samengesteld door Ds. Brandt van Delft De voorzitter vroeg aan de vergade ring mandaat voor het samenstellen van het feestprogramma, hetgeen door de ver gadering werd goedgevonden. Hierna richtte aich de heer D. C. O. Boek hoven in hartelijke bewoordingen tot den scheidenden voorzitter, den heer J. Vol beda. Zes jaar lang hebt gij, aldus spr., den voorzittershamer gehanteerd, met onver flauwde ijver steeds gearbeid, op enthou siaste wijze wist gij steeds de vergaderin gen te leiden. Gij waart de stuwende kracht in de Oranje-Vereen. Gij wist altijd de brug te slaan als er soms verschillen waren. Namens alle leden zeg ik U dan hartelijk dank voor al hetgeen wat gij voor de O. V. zijt geweest. Als bewijs van erkentelijkheid werd den iheer Volbeda een tasch aangebo den. De voorz. sprak nog een kort slotwoord waarin hij allen dank bracht in 't bijzonder het bestuur voor zijn steun en, bijstand. Spr. hoopte als lid met evenveel animo de belangen der Vereen, te behartigen. LEIDERDORP OPVOERING OPERETTE „REPELSTEELTJE" In de openbare lagere school alhier had de opvoering plaats van de kinideroperette „Repelsteeltje", welke door een talrijk pu bliek werd bijgewoond. Het hoofd der school, de heer J. Blanken steen, sprak vooraf een kort welkomstwoord en dankte ieder die voor dezen avonid mede werking had verleend. Op keurige wijze werd daarna de operette opgevoerd, waaraan ongeveer een 50-tal kin deren uit alle klassen der school medewerk ten. Er was veel werk gemaakt van he' studeeren der rollen, zoodat alles zonder eeniiige hapering verliep. De uitspraak was zeer duidelijk en de verschillende koortjes waren op bekende melodieën, zoodat een en ander uitnemend te volgen was. De drie hoofdrollen waren die van/ de kabauter Re pelsteeltje, Miranda de molenaarsdochter de Koningin. Alle drie speelden hun rol zeer mooi. De bedrijven werden affile met span ning gevolgd en het publiek heeft ruim schoots genoten. Voor pianobegeleiding zorg de belangeloos de heer Verwaal van De Na afloop werd aan den heer Blanken- sfein en de onderwijzeres mej. Schade, die beiden wel het grootste aandeel hadden in de voorbereiding, ieder een fraaie fruitmand aangeboden. Mej. A. Schade dankte voor de ze hulde, maar vooral voor de betoonde be langstelling, waardoor de opvoering een suc ces is geworden. Op de generale repetitie, die 's middags was gehouden^, was ook de burgemeester te genwoordig. Deze generale repetitie werd tevens bijgewoond door een talrijke kinder schaar. LISSE PERSONALIA Onze plaatsgenoot, de heer Joh. Kapiteyn, werkzaam aan de Boerenleenbank alhier, ii met ingang van 1 Juni a.s. benoemd als kas sier van de Coöp. Boerenleenbank te Heem stede. De heer Kapiteyn is nog pas 24 jaar oud en werd benoemd uit 85 sollicitanten. ZELDZAAMHEID Een geit, toebehoorende aan den heer G. Meyer, bracht een 5-tal levende lammeren ter wereld. Een zeldzame gebeurtenis I BLOEMBOLLENCULTUUR Woensdagavond werd in „De Witte Zwaan" de ledenvergadering gehouden de afd. Lisse van Bloembollencultuur. De vergadering werd gepresideerd door den Voorzitter, den heer A. Verduijn Jr. Deze sprak een kort openingswoord waarin hij met leedwezen constateerde, dat de vrije invoer van narcissen in Amerika dit jaar nog niet zal plaats vinden. De voorzitter betreurde dit zeer. Het zou een mooie looning geweest zijn voor de delegatie in dien dit jaar de vrije invoer tot stand was gebracht. Dit was de narcissenkweekers zoo gaarne gegund Betreffenden den handel merkte die Voorzitter op, dat de vooruitzich ten beter zijn dan de laatste jaren. De afzet is bevredigend te noemen. Echter izijn er nog verschillende aangelegenheden die ons nog niet geheelzonder zorg laten. De notulen werden gelezen en vastgesteld. De penningmeester bracht het financieel verslag uit waaruit bleek dat er een totaal aan ontvangsten was van 340.95 en uitgaven 372.91, zoodat er een nadeelig saldo was van 31.96. De bescheiden wer den nagezien en accoord bevonden. Als afgevaardigden naar de Algem. Ver gadering werden benoemd de heeren W. Onderwater en J. P. Segers. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de Algem. Verg. in behandeling ge nomen. De Voorzitter lichtte de verschil lende punten toe. In den brcede werd stilgestaan bij de voorgestelde wijziging van het Handiels- reglemient. Door verschillende personen werd hierover van gedachten gewisseld. De Voorzitter diende de vraagstellers van ant woord. Uit de besprekingen bleek, dat de wijzigingen urgent zijn voor het vak in bo' algemeen. Onder de vele sprekers was ook de heer P. Warmerdam Cz., Directeur van dt Cocp. Veiling H.B.G. Ter sprake kwam o m. een bezwaar tegen de Veiling te Boven- karspel inzake het afkeuren van gladiolen Besloten werd deze z*vik ter kenn's te brengen bij de Contact-commissie tusschei den Bond van Bloembollenhandelaren en de Veilingen. Hierna werd behandeld het reorganisatie plan. Het ligt in de bedoeling om hen die niet direct bij het vak betrokken zijn, als donateur in te schrijven en niet als stem- RADIO DISTRIBUTIE DONDERDAG 1 APRIL Programma III: 8.— Keulen of div., 9.20 Pa rijs R„ 11.05 Droitwlch, 12.05 Parijs R„ 13.03 Brussel VI,, 14.29 R. Danmark of div., 15.35 Lon den R., 16.20 Parijs R„ 17.20 Keulen, plm. 20.3n Ween enof div., 22.50 Boedapest of diversen Programma IV: 8.— Brussel VI., 9.20 Gram,. GRD, 10.35 Londen R., 13.35 Droitwlch, 8.20 div raatje dooi 1st, 20.Droltwich. VRIJLAG 2 APRIL Programma III; 8.— Keulen of div., 10.10 Deutschl.s of div., 11.20 Droitwlch, 12.05 ParHs R-, 13.05 Brussel VI., 14.20 -R. Danmark of div 15.20 Keulen. 17.20 Brussel Fr., 17.40 Bruss»! Vl"" 18.35 Brussel Fr. 19.20 ParJJs R„ i9.5a Londen vi ^"w'ch, 21.4,0 Londen R„ 22.20 Brus sel Vi.t plm. 22.35 Berlijn. pl.m. 23.05 Parijs R Programma IV: 8— Brussel VI, 9.20 Gram* muz. GRD, 10.35 Londen R., 12".50 Droitwich 18.20 diversen. 18.45 Droitwlch, 20.20 Gram.mut GRD, plm. 21.40 -Weernen of div., 22 50 Londen R* Agenda De avond-, nacht en Zondagdienet der apotheken wordt van Dinsdag 30 Maart a.s. tot en met Zondag 4 April waar. genomen dor de apotheken: C. B, Dempter, N- Rijn 18, Telef. 523 en J. Doedens, Wit helmmapark 8, Oegstgeest, tel. 274. gerechtigd lid. Ook werd in den breede ge- sproken over de Hollandsche firma's, die buitenlandsche cultures hebben (al of niet op een andere firma-naam). Dit werd door verschillende personen als unfair aange- mei'kt. Hiertegen wil men maatregelen ge nomen zien worden. Een groot aantal sprei kers voerde het woord hierover. Voorts werd een breed'e discussie gevoerd over het nieuwe voorgestelde stemrecht. Op voorstel van Ir. de Graaf zal door do a.gevaardigden op de Alg. Verg. de vraag aan de orde worden gesteld of er iets ge- taan kan worden tegen de firma's met bui tenlandsche cultures, in ieder geval, dat deze personen geen leidende functies kun nen bekleed en in het bloembollenvak. De heer Ed. Nieuwenhuis wil de pakket- handel ook ondier de keuring laten vallen Dit is zeer noodig. Het reorganisatieplan werd bij stemming aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. LISSERBROEK LEDENVERGADERING BLOEMBOLLEN. CULTUUR. Gisteravond hield de efd. Lisserbroek van de Algemeene Vereen, voor Bloembollen, ■cultuur haar ledenvergadering in café A Faas. De vergadering werd door den heer B, Berbee, voorzitter der afdeeling, geopend, In het jaarverslag werd gewezen op enke le gunstige teekenen voor de Bloembollen kweekers. Hij sprak zijn verheuging uit over het niet doorgaan der dreigende invoer rechtenverhooging op Engeland. Na behandeling der ingekomen stukken werd alvorens de Beschrijvingsbrief te be handelen overgegaan tot het vaststellen van afgevaardigden. Hiervoor werden gekozen de heeren J. v. d. Lelie en A. Buurman en als plaatsvervangers de heeren A. van Oos ten en C. Clemens. Hierna vond de behandeling plaats def Beschrijvingsbrief. De verschillende wijzigin gen in de Statuten werden voorgelezen. Naar aanleiding van deze wijzigingen bad den nog eenige discussies plaats. Het al of niet moeten accepteeren van vervroegde betaling onder aftrek van kor ting zou nader onderzocht worden. Het voorgestelde reorganisatieplan der vereeniging werd nader besproken mede in verhand met de stemgerechtigheid. Na stem ming bleek dat de .meerderheid voor het plan was en werd besloten dat de afgevaar digden ook voor dit plan zouden stemmem Na afloop der vergadering werd de be kende film ,,Van Bol tot Bloem" vertoond door den heer P, Nouland. OEGSTGEEST HET GEVERS-DEUTZ- KLEUTERSCHOOLTJE Het Gevers-Deutz Kleuterschooltje te Oegstgeest mag zich, zooals de voorzitter van het bestuur, de heer Eggink gisteren avond bij de opening van de uitvoering ten ^ate van deze school reeds opmerkte, in toenemende belangstelling verheugen. Daar om heette de heer Eggink alle aanwezigen hartelijk welkom en in 't bijzonder dr. In '•t Velcï, die er het geneeskundig toezicht uitoefent en dit met. groote toewijding doet Spreker omschreef vervolgens het doel der uitvoering. Het schooltje wordt op 't oogen blik bezocht door ongeveer 120 kinderen terwijl er strikt genomen slechts plaats is voor 100. Dringend noodzakelijk is, dat een nieuw speellokaal wordt bijgebouwd. De uitvoering ten bate der school van het vo rige jaar bracht 180,op. Wanneer we thans weer zoo fortuinlijk mogen zijn, kan het bestuur de mogelijkheid overwegen, tot uitbreiding over te gaan. Aan hetgeen de voorzitter opmerkte mo gen wij uit een ervaring van eenige jaren wel toevoegen, dat bet hoofd der in richting mej. Kenbeek, bijgestaan door haar helpsters, niets te veel is om de kleu ters aangenaam en nuttig bezig te houden. Men kan de resultaten niet beter wen schen. En nu de uitvoering van dezen avond. Het was weer als het vorige jaar. Mej. X Kortmann, die volkomen belangeloos da twee nummers van het programma met do kinderen en met een aantal dames had in gestudeerd. Dit alles heeft een langdurige en intense studie vereischt, want het ging niet alleen om het instudeeren van zang on muziek, doch eveneens om actie, om de re gie. En wij mogen ronduit verklaren, dat dit alles aan uitstekende zorgen was vertrouwd en he-t resultaat was dan oolJ voortreffelijk. Het eerste nummer was: .Als de kind'ren slaper", van M. A. B-endts Buys Jr. Do illusie is deze: Als de kinderen zijn gaan slapen en het middernacht is gewordeiii komt de poppenfee en wekt de poppen, dio nu feest gaan vieren. Poppen van allerlei soort: boertjes, boerinnetjes, verpleegsters) matroosjes, nikkertjes soldaatjes, kortonl alles ontwaakt en weldra is het festijn id

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6