llimitrc jCriltsrljr (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Jong Holland snakt naar werk abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waai een agenlschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week<J.I8 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 Uitoertentiepriben: Van I tot 5 regels 1.17'/j Elke regel meer 0-22'/s .ngezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 EJke regel meer 0.45 Voor bel bevragen aan I bureau V wordt berekend 0.10 No. 6049 DONDERDAG 1 APRIL 1937 18e Jaargang EEN ZILVEREN JUBILEUM Heden herdenkt de heer H. Diemer de dag waarop hij vijf-en-twintig jaar ge leden tot directeur benoemd werd van de N.V. Dagblad „De Rotterdammer". Ter gelegenheid van dit heugelijke feit schrijft de president-commissaris der Vennoot schap, Mr. G. A. Diepenhorst, een artikel in de Rotterdammer. Waar ook ons blad met nauwe banden aan den jubilaris verbonden is, nemen wij een deel van het artikel over. De commissarissen der N.V. Dagblad „De Rotterdammer" gevoelen zich, niet tegenstaande de heer Diemer den wensch te kennen heeft gegeven, dezen dag onopgemerkt te laten voorbijgaan, ge drongen, hem met dit zilveren jubileum hartelijk geluk te wenschen en namens allen, die in eenigerlei betrekking tot onze onderneming staan, een wel verdiend woord van hulde te brengen voor het knappe en uitnemende werk, door hem in een kwart eeuw tot stand gebracht. Met vaste hand en ongeëvenaarde energie heeft onze Directeur het bedrijf geleid tot de hoogte, waarop het zich thans mag bevinden; het is onder Gods zegen aan zijn organisatorisch vermogen en doorzettende kracht te danken, dat „De Rotterdammer" nu een zoo breede plaats in ons Christelijk volksleven inneemt en zooveel vrucht afwerpt voor het Koninkrijk Gods in het algemeen en ons anti-revo lutionair beginsel in het bijzonder. Ook deze onderneming heeft vanzelf sprekend gekend haar tijden van opgang en van neergang, terwijl, de voortdurend wisselende eischen van de techniek en van het zakenleven aan de leiding de hoogste eischen stelden. Het was al die jaren een voorrecht om -te mogen weten, dat deze leiding bij den heer Diemer in uitnemende handen was, en hij in nauwe en hartelijke samen werking met zijn trouwe mede-arbeiders onvermoeid bezig was, om aan alle op doemende zwarigheden het hoofd te bieden, en onder hooger zegen het bedrijf naar alle kanten uit te bouwen. Wij verklappen geen geheim, wanneer de verzekering wordt gegeven, dat ingeval de N.V. opnieuw voor de keuze van een directeur zou staan, onze jubilaris 'onder hartelijke toejuiching en met onverdeelde instemming van allen, direct of indirect bij onze onderneming betrok ken, wederom met het volste vertrouwen zou worden bekleed. Onze jubilaris stelt zijn hoop voor dit leven niet op den schijn van het tijdelijke, maar op de werkelijkheid van het eeuwige en kan daarom vol vertrouwen tegengaan, wat God over hem en zijn levenswerk beschikt, maar daarnaast zal het hem uitdrijven, om met ingespannen kracht voor het welzijn en de versterking van onze onderneming op de bres te staan, zoolang het dag is. In het „ora et labora", ïn het „bid en werk" ligt ook voor hem de verheven harmonie tusschen het bestel Gods en de taak van den mensch. Wij zijn overtuigd te handelen in den geest van allen, die onder welken naam of in welken rang ook aan ons bedrijf werkzaam zijn of daarmee als lezers óf anderszins eenigerlei betrekking onder houden, indien wij hier vol dankbaarheid in gedachten de hand drukken van onzen energieken en bekwamen directeur; en de bede opzenden, dat de Heere onze God hem nog lange jaren de kracht en de opgewektheid moge schenken om zijn stoeren arbeid voort .te zetten in het belang van onze onderneming en daarin ook in den dienst van ons A.R. beginsel tot eere van God en tot heil van ons volk. „Hertog Hendrik" bij de „Java" en „O 16" Na te Gibraltar kolen te hebben ge laden heeft Hr. Ms. „Hertog Hendrik" koers gezet naar de straat van Gibral tar en zich gevoegd bij Hr. Ms. „Java" en „O 16", die voortdurend tusschen Tarifa en Ceuta patrouilleeren. Centrale voor Werkkampen Adres en gironummer voor de collecte Vraag van hier en daar: Meermalen is aangedrongen om iets af te zonderen voor de Centrale voor Werkloozenzorg, opdat da negen kampen ook in 1937 hun bevolking .kunnen herbergen en voeden. Maar wat zijn adres en giro-nummer? Antwoord naar alla kanten: Het adres is Centrale voor Werkloozenzorg, Stadhouders laan 4345, Utrecht, Gironummer 234919. Neen, het zal niet gaan We lezen in ae Maasbode: Onlangs bezochten wij een oude dame. Al zag men 't haar niet aan, ze nadert zoo lang zamerhand al de zeventig. Ze lag, met he vige pijnen in haar rechterbeen, te bed. Ze kneep zoo nu en dan de lippen stijf op el kaar; weer een scheuL En ze lachte: „neen, het zal niet gaan." „Wat zal niet gaan?" „Och, ik had zoo gehoopt dit jaar in de Vierdaagsche mee te kunnen tippelen, maar 't zal niet gaan!" Gelukkige vrouw, die te midaen van felle pijnen zóó haar goed humeur behouden kon. Gelukkig de man, die zóó een vrouw kreeg; hoe vaak zal ze hem met haar opbeurend woord door zijn moeilijkheden hebben heen geholpen. „Neen, het zal niet gaan!" Daaraan dachten wij. toen wij in het ver slag van een redevoering, door een der N.S.B.-propaganoisten gehouden, aangekon digd zagen, dat ir. Mussert, de Leider, in Juni a.s. aan het hoofd van tien man, dank zij de parlementaire immuniteit, in Nazi uniform en paradepas de Tweede Kamer zou binnenmarcheeren. De redenaar was dezelfde, welke voor eenigen tija' voorrekende, dat de aarts-cu- mulant, prof. Aalberse, met de verschillende door hem bekleede functies, zooals voorzitter van de Centrale Commissie voor de Statis tiek en van den Hoogen Raad van Arbeid, lid van de Centrale Commissie voor de Drinkwatervoorziening, enz. enz., tezamen ruim een halvè ton per jaar bèurde, terwijl door gespecificeeroe opgave daarna bleek, dat dit .jnillionairs-inkomen" niet meer as dandertig gulden per jaar! Was deze propagandist dus van het he den blijkbaar slecht op de hoogte, thans heeft hij ook 'het bewijs geleverd, dat hij niet in de toekomst kan zien. En ook, oat hij van ons staatsrecht al even slecht op hoogte is als zijn Leider Mussert. Vooreerst weet hij blijkbaar niet, wat de parlementaire immuniteit ten onzent be- teekent. Toch 6taat dit zeer duidelijk in onze Grondwet. Artikel 98 bepaalt, dat de leden der Staten-Generaal „niet gerechtelijk ver volgbaar zijn voor hetgeen zij in de ver gadering hebben gezega' of aan haar schriftelijk hebben overge legd". Dus wel voor hetgeen zij in de vergade ring doen. Plegen zij daarin een strafbaar feit, anders dan door iets te zeggen of te schrijven, dan zijn zij wel degelijk gerechte lijk vervolgbaar. Ook bepaalt artikel 102 van de Grondwet, a'at de vergaderingen der beide Kamers en evenzoo de vereenigde vergaderingen „wor den in het openbaar gehouden". Het bekende uniform-verbod geldt dus ook in een vergadering van de Staten-Gene raal. Zou dus ae Leider in vol ornaat met zijn geüniformeerde medeleden al of niet in pa- ■ade-pas de zaal binnentreden, dan begaat hij op dat zelfde oogenbliik een strafbaar feit, waarbij een beroep op de parlementaire immuniteit niet toelaatbaar is. Hoe jammer dan ook, dat ons dit gezicht onthouaen zal worden, wij moeten, evenals die boven vermelde oude dame, zeggen: „Neen, het zal niet gaan." Eerlijk gezegd, wij vinden dat jammer. Alles wat de N.S.B. hier doet. in Duitsche navolging, is welkom. Het zal haar niet populair maken, wèl belachelijk. Le ridicule tue. De werkloosheid in Maart Sneeuwval bracht vertraagde daling De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 8 t/m 13 Maart 1937 het. aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieer de vereenigingen bedroeg 533.700 (waarvan 74.800 landarbeiders). Van de verzekerden, niet behoorende tot. de landarbeiders, waren de geheele week werkloos: in de week 8 t/m 13 Maart 1937 29.5 in de vorige verslag- week (22 t/m 27 Februari 1937) 29.9 in de overeenkomstige week van 1936 32.0 in de overeenkomstige week van 1935 30.8 Dat de werkloosheid niet sterker is ver minderd dan de percentages aangeven, kan waarschijnlijk in verband worden gebracht met de weersgesteldheid (sn val). Van de bouwvakarbeiders was in -ek 8 t/m 13 Maart 52.8 de geheele werkloos. I11 de week 22 t/m 27 Fcbr. ili-t 50.8 Bij 1054 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 13 Maart 1937 in totaal 415.737 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 422.8S4 mannen. Van deze werk zoekenden waren er 430.029 werkloos, onder Wie 412.234 mannen. DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamers Incl. Holl. Ontbijt vanaf 4.— Rustige sfeer tn het centrum van de stad Ieder modern comfort Telefoon 40661 De Stadt-Schanke Leidschepleln 5-9 TeL 33072 Amsterdam DINER I DINER 4 gugt* I 6 guga 75 c. 1 1.25 ELK O IN EB BEN TOPPRESTATIE! DINER HOTEL HAMDORFF LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Japansche tuin Aankoop buitenlandsche vliegtuigen Ook de Nederlandsche Industrie krijgt een kans In antwoord op vragen van den heerBon- gaerts betreffende aankoop door de K.L.M. van vliegtuigen van buitenlandsch fabrikaat heeft de Regeering geantwoord, dat de Mi nister van Waterstaat er indertijd bij de K.L.M. op heeft aangedrongen, aan de Neder landsche vliegtuigindustrie een aanbieding te vragen voor een vliegtuig met over komstige eigenschappen als de bestelde Lock heed Super Electra vliegtuigen. Aangezien levering op korten termijn dringend geboden was heeft de Minister tenslotte zijn goedkeu ring aan de aanschaffing niet onthouden. Maatregelen ten einde een goede samen werking tusschen de K.L.M. en de Neder landsche vliegtuigindustrie te bevorderen worden nader overwogen en voor levering van vliegtuigen op langen afstand wordt thans een redelijke kans tot mededinging en een te verantwoorden voorkeur aan de Ne derlandsche vliegtuigenindustrie verzekerd. Werklooze of armlastige Een onderzoek in verschillende gemeenten „Wat zal er gebeuren met de werkloozen" vraagt één onzer lezers, die reeds eenige ja ren tevergeefs naar arbeid zoekt In verschillende gemeenten loopt nl. op dit oogenblik een onderzoek door de Regee ring gelast over de vraag hoelang de werkloozen in de laatste vier jaar gewerkt hebben (ongerekend in de werkverschaffing). Onze briefschrijver brengt dit in verband met uitlatingen van minister Slingenberg en Dr. Colijn, welke laatste het vorig jaar zei: Ik vind dus de overheveling naar armenzorg niet erg; ik ga zelfs verder en zeg: die tijd komt ook hier. Wanneer het zoo ver is. dat er zichtbaar een perma nent residu (blijvende overschot) van werkloozen in Nederland is. die nooit meer in het arbeidsproces kunnen wor den opgenomen, dan zal ook voor die groep een andere regeling moeten wor den getroffen, dan de steunregeling, welke op het oogenblik wordt toegepast." Ornze briefschrijver meent, dat de hier ge citeerde uitspraak een verontrustende toe lichting is het onderzoek en verbindt er eenige conclusies aan; n.l. deze, dat dan de steun wel zal worden verlaagd en dat op deze wijze de werkloozen gedegradeerd wor den. Het is naar onize meening nu de tijd niet, hierop diep in te gaan. Het kabinet kan een onderzoek doen instellen, maar de vraag, waartoe de uitkomst leiden zal, blijt? rusten tot na de verkiezingen. En wat de zaak zelf betreft hebben we reeds meei> malen opgemerkt, dat de beroepswerkloozen de tegenwoordige steunregeling uitbuiten en dat op het pensoonlijk element meer ge let zal moeten worden dan thans geschiedt. Of de bona-fide werkloozen hiervan schade zullen ondervinden is volstrekt niet zeker. Met één opmerking gaan wij volkomen accoord. Het is een fout. dat de werkver ruiming gelijk thans vaak het geval is, leidt tot overwerk voor sommigen, terwijl anderen aan den kant blijven staan. De arbeidsinspectie zou zulks, tenzij bedrijfs omstandigheden het absoluut noodzakelijk maken, niet mogen toestaan. Een betere verdeeling van de beschikbare arbeid is zeker een probleem, dat tegenwoordig de aandacht vraagt. Belangrijke Vorstelijke giften Bij de Centrale voor Werkloozen zorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor Practisch Christendom, Stadhouders laan 4345„ Utrecht, kwam de mede- deeling in, dat het .H. M. de Koningin behaagd heeft een bedrag beschikbaar te stellen, uitsluitend als blijk van belangstelling in den heilzamen ar beid van deze Sichting en ten bate der collecte-actie. Ook H.K.H. Prinses Juliana heeft de Centrale een gift doen toekomen. Burgemeesters-installatie te Sneek Rede van den heer L. Poppinga Hedenmiddag werd in een speciaal voor dat doel belegde vergadering van den ge meenteraad van Sneek de nieuwe burge meester van die gemeente, de heer L Poppinga. vroeger burgemeester van 't Bildt geïnstalleerd. De oudste \yethouder de heer F. Blok, loco-burgemeester, hield de installatierede en hing daarna het nieuwe hoofd der ge meente Sneek de ambtsketen om. In zijn eerste rede als Burgemeester van Sneek zeide de heer Poppinga. dat hij ver vuld is van dankbaarheid jegens God, nu hij na negen jaar burgemeester geweest te zijn van Stavoren en 6V2 jaar van De Bildt. het ambt dat hij liefheeft mag vervullen in de stad waar hij in zijn jeugd heeft ge woond. Van de vele vraagstukken die spr. in Sneek bezig zullen houden is o.m. de aan leg van het kanaal naar het IJsselmeer wel een van de belangrijkste. Verwacht mag worden dat hij de beslissing over den aan leg met de belangen van Sneek rekening zal worden gehouden. Voorts wees Spr. op de beteekenis van de tot-stand-koming van een primairen weg Heerenveen—Sneek— Afsluitdijk. Spr. verklaarde een uitgesproken lid van de A. R. partij te zijn, doch zal als burge meester boven de partijen staan. Hij doet daarom een beroep op aller steun en mede werking. Spr. verklaarde rustig zijn nieuwe toe komst tegemoet te gaan, niet in eigen kracht, maar in het vertrouwen dat God hem wijsheid en krachten moge schen ken om zich geheel aan de belangen dezer gemeente te wijden. Nadat nog het woord gevoerd was door tal van andere aanwezigen, volgde sluiting der vergadering Onmiddellijk daarna .hield de nieuwe burgemeester een receptie, welke druk bezocht werd. Door auto overreden Kind gedood Gistermiddag om 1 uur is het acht-jarig zoontje van den heer Werts, wonende in de Plataanstraat te Den Bosch, bij het spelen onder een vrachtauto geraakt Een der wielen ging het kind over het achter hoofd. Per autobrancard is het kind naar he* groot Ziekengasthuis vervoerd, waar het bij aankomst is overleden. Derde collecte-actie ingezet Minister De Wilde voor de microfoon Tijdens een gisteravond georganiseerde bijzondere uitzending van de Ned. Chr. Radio-vereeniging ten behoeve van de der de collecte-actie „Jong Nederland snakt naar werk", uitgaande van de Centrale voor Werkloozenzorg, zijn redevoeringen uitge zonden van Mr. M. S 1 i n e n b e r g, minis ter van Sociale Zaken, van Mr. J. A. de Wilde, minister van Binnenlandsche Za ken en van Mr. Dr. A. A. van Rhijn, se cretaris-generaal van de Departementen van handel en landbouw Aan de rede van ministerie Wilde wordt het volgende ontleend: Rede minister de Wilde Op velerlei wijze worden de materieele gevolgen verzacht van werkloosheid, die reeds sedert jaren drukt op de wereld als en looden last Aan werkverruiming, werk erschaffing en steunuitkeeringen worden jaarlijks vele mililoenen door de Overheid besteed, teneinde den bestaanden nood zoo veel mogelijk te lenigen. De lange duur der werkloosheid deed ech ter. al kon in de materieele behoeften wor den voorzien, gevaren van anderen aard ont staan. Het is de groote verdienste van den raad van Nederlandsche Kerken voor prac tisch Christendom, dat deze het initiatief nam voor de bestrijding van moreele ge varen, waaraan zoowel de werkloozen zelf als hun gezinnen en niet het minst de jeugd, die vruchteloos naar productief gebruik vap arbeidskracht en arbeidslust uitkeek, bloot stonden. Het orgaan, dat daartoe in het leven werd geroepen, nl. de „Centrale voor werkloozen zorg" zag zich voor een breed arbeidsveld geplaatst Zoowel aan moreele zorg voor de vrouwen an werkloozen als voor de vakkundige ont wikkeling van volwassen werklooze arbei ders werd aandacb> besteed. Ook voor de organisatie van werk- en tentkampen (de z.g. korte kampen) werden richtlijnen ge trokken. De ernstige gevaren, aan de jeugdwerk loosheid verbonden werden onlangs door den voorzitter van den raad van ministers den heer Colijn, terecht aldus geschetst: „Een jeugd, die het vertrouwen in zich zelf verliest, die zelfs een schemering van hoop zou moeten missen, levert straks een volk, dat niet meer in staat zal zijn, zijn plaats te midden der natiën te handhaven". De Centrale zag deze gevaren. In over leg met en met steun van de regeering werd tot organisatie van werkkampen voor langen duur (ten minste 8 weken) overge gaan. De groote belangstelling van Christelijk Nederland voor dit werk en de aandrang van werklooze jongens uit alle deelen van het land, om in het werkkamp geplaatst te worden, deed het bestuur besluiten meer dere kampen te stichten, waarna mocht wor nen aangenomen, dat voor de ProL Chr. jeugd van nagenoeg alle deelen. van het land werkkampen waren geopend. De arbeid, door de Centrale voor Jong Nederland verricht, kan nauwelijks hoog ge noeg worden geprezen. Zij heeft echter nog andere belangen tot =f£i 7t°°rTe^P v,an haar zor« smaakt Zij stichtte nl. de Lommissie Vrouwen-crisis- zorg. Deze stelt zich tot taak: le bevordering van de opleiding van werk looze meisies voor huishoudelijke beroepen (door interne en externe cursussen), 2e. vergrooting der geestelijke veerkracht der vrouwen van werkloozen door het orga niseeren van vacantiedagen. cursussen en prettige middagen en avonden. 3e. bevordering van het bezoek aan cur sussen voor koken, naaien, enz., die plaat- ties worden door andere instan- ln September 1936 werd het eerste inter naat te Haarlem geopend met een aantal van 40 meisjes. Op 13 Januari 1937 werd de tweede cursus aangevangen. Het ligt in de bedoeling, van ae „Centrale", zoo mogelijk dit jaar nog een tweede internaat te openen, mits de collecte f 150.000 opbrengt. De zegen door de centrale reeds verspreid, is groot Echter kan en mag de arbeid niet stil staan. Meer nog, hij heeft dringend uitbrei ding noodig. I-Iet aantal jeugdige werkloo zen. in 1934 geschat op 70 a S0.000 bedraagt thans stellig het dubbele. Wil het werk der centrale vruchtdragend blijven, dan is daarvoor, naast den Regeeringssteun, finan cieele bijstand van particulieren in ruime mate noodig. Het brengen van nieuwe moed in de har ten van onze jongeren, door den opvoed kundigen arbeid in de werkkampen, waar zij niet alleen gevoed worden met de spijze die vergaat, maar ook met de spijze die blijft tot in het eeuwige leven, verdient ons aller medewerking. BEZETTINGSSTAKING TE AMSTERDAM TEN EINDE Vakbonden weigerden medewerking te verleenen De eischen der gezellen ingewilligd Een reclame voor de firma? De Amerikaansch-Fransche methoden, die een aantal slagersgezellen te Am sterdam hebben willen toepassen, om inwilliging van hun eischen te ver krijgen, hebben niet veel succes gehad. Hun actie heeft niet de minste weer klank gevonden en gisteren is de winkel van den heer Van der Stam aan de Kin kerstraat weer voor het publiek f Zooals we reeds meldden was de ,3it-down- staking" bedoeld als protest tegen de rege ringsmaatregelen. De heer Van der Slam had aan zijn personeel medegedeeld, dat hij het niet langer in vasten dienst kon houden door de zware lasten, die door de regeering op het slagersbedrijf gelegd zijn. De gezellen hebben toen, terwijl de patroon naar h*it abattoir was, de zaak gesloten, om aldus de aandacht te trekken. In den grond der zaait was dit dus een protest tegen de regeering, waarvan de patroon de dupe werd. Deze intusschen scheen het niet zoo heel erg te vinden, want hij oordeelde het aan vankelijk niet noodzakelijk om de hulp der politie in te roepen, om de zaak te ontrui men. naar zijn zeggen omdat hij dan de sym- patie van zijn klanten in deze volksbuurt zou verliezen. Aldus bepaalde de politie er eich toe de nieuwsgierigen op een afstand te houden en te zorgen dat het verkeer gewoon doorgang kon hebben» Geen medewerking van de vakbonden Gistermorgen hebben de besturen van ver schillende gezellenbonden c.a ook „het geval Kinkerstraat" besproken Men was van oor deel dat de gezellen, indien zij de steun van de organisaties verlangden, zich van te vo ren tot de bonden hadden moeten wenden en niet op eigen houtje maatregelen moeten nemen. De besturen wenschten geen enkele verantwoordelijkheid voor de gevoerde actie te aanvaarden en de wijze waarop deze ge voerd werd, deed hen aan de ernst daarvan in hooge mate twijfelen. De besturen zagen in. dit geval nietts anders dan een reclame, waarin de werkgever zijn arbeiders betrek*. Patroon zegt niet in het complot te zijn Hoewel hieraan sterk getwijfeld werd. zeide de patroon niet in het conflict te zijn. De winkel was niet met zijn goedkeuring gesloten. We zullen ons hiermede echter maar niet verder bezighouden, want gister middag is de zaak, zooals gemeld, weer ge opend. De patroon had aam de gezellen doen we ten dat hij om twaalf uur de zaak door de poliitie zou doen ontruimen, daar de gezellen weigerden goedschiks weg te gaan. Zoover is het evenwel niet gekomen. Een deputatie van de stakers heeft zich gisteren naar het huis van den slager begeven om daar me1, hem te onderhandelen. Het resultaat was tenslotte, dat deze eenige ontslagen, welke gegeven waren, ingetrokken heeft, dat het ncele personeel in vasten dienst gehandhaafd zal worden en dat óver de twee dagen, dat de staking geduurd heeft, het loon zal door betaald worden. Dat zijn dus nog al vrij groote concessies die ons inziens te denken geven. Gevolg van een en ander is geweest, dat de winkel gistermiddag om half drie weer ge opend is. Aldus heeft ook Nederland zijn sit-down staking gehad. We gelooven nijt dat deze veel sympathie ondervonden heeft! VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uitïWEE bis .'en De Eerste Kamer heeft gister de Indi sche Begrooting behandeld. De jubileumvergadering van de Bond voor Geref. Jeugdorganisatie. De werkloosheid in de maand Maart. Minister de Wilde en Mr. A. A. van Rhijn hebben gisteravond voor de radio de collecte van „Jong Holland snakt naar werk'' aanbevolen. Algemeene vergadering van de Vereen* van Predikanten der Geref. Kerken. De vergadering van de Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel. Ter algemeene vergadering van de Chr. Hist. Unie te Amsterdam heeft Jhr. de Geer een rede gehouden. De Spaansche nationalisten hebben thans op het Baskische front een hevige aanval ontketend. Nadere bijzonderheden over het complot in Spaansch Marokko. Hayashi wil de Japansche politieke par tijen „zuiveren". Van Zeeland over „Rex" en zijn polï-i tieke plannen. Millioenen-werken in de Hoofdstad Door gemeenteraad goedgekeurd De Amsterdamsche Gemeenteraad heeft gister aangenomen het voorstel tot verhooging van de capaciteit der Gemeente Waterleiding, welke voor ziening 4 millioen zal vorderen. Voorts is aangenomen het voorstel tot verbetering van de luchthaven Schip hol, welke 2 millioen zal kosten. Tenslotte is ook het ontwerp-Bosch- plan z. h. s. aangenomen. Verwerf U een positie. Volg onze volledige, sneller en goedkope schriftelijke opleiding tot FILIAALHOUDER. FILIAALHOUDSTER Gratis plaatsingsbureau. Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.SS.Q> Nieuweplein 31. Arnhen\ Telefoon 24597 RESTAURANT TAVERNE TEAROOM (van 12—2 uur). KOFFIETAFEL (goed verzorgd) 0.75 LUNCHDISHES..ƒ0.75 LUNCH 1.50. DINER SOIGNé 2.— en 3.— la carte). DE DORDRECHTSCHE ONDERLING. CREDIETVEREENIGING N.V. DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN Ingwensen Co Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het lncas seeren van Coupons en hei nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207 SCHOONMAAKTIJD PALTHE TIJD Vnile, verschoten gordijnen, tapijten, loopers, tafel- en divankleeden als nieuw door ons procédé stoomen en kleurophalen of oververven in andere tinten. Ook motecht maken van alle wollen weefsels. Dr. H. NANNING'. JKINADRUPPELS Het aangewezen middel bij: BLOEDARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA - GEBREK AAN EETLUST m. Men lette op den naam ..Dr. H. Nanning" bulten op de roode doos en op de llacon. Prijs f 1.30 Dr. H. NANNING', Pb.r». Clc». F.kriek. N.V„ DEN HAAG. „HUIZE 0KKENBR0EK" POST BATHMEN (0.1 Te». Beeten 11. Heerlijk rustoord fn ongerepte natuur. Hei en Dennen. Alle moderne comforts. Prima reierenties van H.H. Doctoren en Particulieren. VRAAGT PROSPECTUS (Adv I Herziening Indische pensioenen Door Eerste Kamer aangenomen In de vergadering van de F.ensto Kamer -an hedenochtend is het wetsontwerp tot herherekening van de Indische pensioenen met 24 tegen 15 stemmen aangenomen. De overige Indische wetsontwerpen en de Surinaamsche begrooting voor 1937 zijn zonder, debat en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1