IBIS SHAG F "Hi SUKRISTOL Dobhelmann lekker... man! Natuurlijk in VOORBURG' ZATERDAG 37 MAART 1937 EERSTE RT AD PAG LUXE DAMESSCHOENEN IN ELKE SOLIEDE ZAAK VERKRIJGBAAR Buitenland ACCOORD TE BELGRADO De ministers van buitenlandsche zaken Ciano en Stojadinowitsj, die respectievelijk Italië en Zuid-Slavië vertegenwoordigen, hebben in de hoofdstad van laatstgenoemd land een accoord geteekend, hetgeen er zeer veel toe zal kunnen bijdragen de ver houdingen tusschen deze beide buurstaten op een betere leest te schoeien. Wanneer wij de aardrijkskundige positie van deze landen bezien, namelijk als oever- staten van de zoo belangrijke en schoone Adriatische Zee, dan komen wij tot de con clusie, dat dit verdrag van vriendschap en van non-agressie, hetwelk bovendien clau sules van' economisch-commercieelen aard bevat, van deze wateren en kusten een ge sloten geheel zal maken, waarin welvaart en bevordering van elkanders wederzijd- sche belangen in de plaats zullen kunnen treden voor een wantrouwen en een naijver, die eertijds zeer goede, schoon in dezelfde mate betreurenswaardige gronden hadden. Wij behoeven daartoe slechts het oog te vestigen op Noord en Zuid, alwaar zich van ouds de belangrijkste wrijvingspunten heb ben bevonden. In het Noorden was het steeds het be faamde schiereiland Istrië, waar de fron tieren van Italië, Hongarije en Zuid-Slavië elkander naderen, dat tot vele onaange name dingen aanleiding gaf. Dit schier eiland, gelegen tusschen de golf van Triest en die van Fiume, heeft tot kustbewoners overwegend Italianen, terwijl het binnen land wordt bevolkt door Serbo-Kroaten. Wie Fiume noemt, roept daarmede herinnerin gen wakker aan de beweging der Italiaan fiche irredentisten, aan hen wier levens doel was de herwinning van „Italia Irre denta". de nog niet bevrijde en bij het moederland teruggebrachte deelen van Ita lië. Hij denkt ook aan den woelzieken dich ter Gabriele d'Annuncio, wiens vrijscharen in 1920, tijdens de lange debatten over nieuwe grensregelingen, eenvoudig dit voor name havenbekken bezetten, om door zulk een kordaat fait-accompli een einde aan alle tegenspraak te maken. De Volkenbond heeft later, toen de gemoederen min of meer waren gekalmeerd, dit gebied tot vrijstaat verklaard, waarbij destijds het Italiaansche gouvernement zich heeft neergelegd, zoodat de voortvarende poëet zich tot terugtrekken genoopt zag, zonder nochtans de lauwer kroon te verliezen, waarmede zijn volk hem de slapen had gesierd. De positie van Italianen en Serbo-Kroaten In dit gebiedsdeel is tot voor zeer korten lijd een heet hangijzer tusschen beide na buren gebleven. Thans is er verruiming in dezen toestand gekomen, doordat Italië nu Op de terreinen van onderwijs en openbare eeredienst aan deze Slavische elementen genoegdoening heeft geschonken. Hun taal en zeden zullen niet langer in de verdruk king komen; vreedzame samenleving en on derlinge waardeering treden daarvoor, zoo het nieuwe verdrag zijn bedoelingen ver- Vult, in de plaats. Het punt in het Zuiden, waarop wij hier boven doelden, is de plaats waar de Adria- tische Zee zich vernauwt, doordat de „hiel" Van de „laars" van het Italiaansche schier eiland en de kust van het vasteland daar betrekkelijk zeer dicht bij elkander komen. Op het vasteland gelegen in deze streek is het staatje Albanië, het land der witte bergen. De Italiaansche buitenlandsche poli- iek is steeds erop uit geweest, zich hier een "waardevolle strategische positie te verzeke ren. Men heeft dit o.a. willen verwerkelijken door het eveneens in deze paragiën gelegen Grieksche eiland Korfoe te bezetten, een bezetting welke men echter weder zeer spoe dig. op aandrang der mogendheden, heeft moeten ongedaan maken. Wat wèl gelukte was iets, dat bijna van evengroote strekking was, nl. het economisch en militair pene- treeren van dezen kleinen Balkanstaat, wel ke onder zijn koning Zogoe zoo niet tot een Italiaansch wingewest, dan toch in ieder geval tot een bondgenoot is geworden, zelfs min of meer tot een Italiaanschen bijwagen Zuid-Slavië heeft dit met begrijpelijke ver ontrusting aangezien, en dezen toestand nooit willen erkennen, bevreesd als men te Belgrado was, de Adriatische Zee, de moeder der welvaart, tot een in oorlogstijd volko men geblokkeerd gebied te zien worden Ook over deze belangrijke kwestie moet Ihans tusschen Belgrado en Rome overeen stemming zijn tot stand gekomen, al is Voorshands nog niet bekend, waarin deze precies mag bestaan. Het voornaamste zal wel zij#, dat door het vriendschap- en non- agressieverdrag aan dit gevaar de voornaam GARANTIE-STANDGROEN GARANTIE - STAND B RUI Ni GARANTIE-STANDZWART GARANTIE-STANDBLAUW' Speciaal product voor Buitenwerk. HOUDT HEI IJZER ROESTVRIJ en BESCHERMT HET HOUT. - Wordt 5 JAAR GEGARANDEERD Levering uitsluitend aan den Handel ste prikkel, die van een oorlogsdreiging, i9 ontnomen. Zuid-Slavië heeft nu met twee zijner bu ren, Bulgarije en Italië, vrede, terwijl op zijn Hongaarsche grens ontspanning is ingetre den, dank zij den Romeinschen invloed. Het land kan zich thans met le meer gerust heid aan zijn taak van vreedzamen opbouw wijden, nu het door deze vriendschappen in staat wordt gesteld tevens zijn handels betrekkingen aanzienlijk te verbeteren. Ook Italië is met deze verbetering van de relatie met zijn Slavischcn nabuur zeer ge baat. Het heeft er, in geval van toekomstigp Middellandsche Zee-conflicten, een goede rugdekking door verkregen en tevens eeD voorraadschuur. Welk een groote belangen daaraan zijn verbonden heeft de episode der volkenbonds-,,belegering" afdoende aan getoond. lIVÏCIÜLIJ «|bei| DE SPAANSCHE VRIJWILLIGERSKWESTIE Engeland valt Frankrijk af Geen blokkade in de Middellandsche Zee Het voorstel van den Franschen minister van buitenlandsche zaken, Delbos, om doel treffende maatregelen ter zee te nemen, teneinde een verderen toevoer van Italiaan sche vrijwilligers en oorlogsmateriaal naar Spanje te verhinderen, hoeft hij de Britsclie regeering geen wederliefde gevonden. In ieder geval blijkt de Britsche regoering niet bereid te zijn de controle van de Spaansehe kusten in een werkelijke blokkade te ver anderen, „wijl men dan den duivel met Beëlzebub zoo uitdrijven". Men behoeft zich slechts in te denken, aldus een zegsman van de regeering, wat gebeuren zou, indien een Britsche destroyer op een goeden dag een Italiaansch schip met vrijwilligers aan boord zou praaien en naar Italië zou terugsturen. Een dergelijk optreden zou waarschijnlijk Engeland ver wikkelen in een oorlog met Italië en Duitschland. In het Britsche Lagerhuis heeft Cr an- bourne bovendien verklaard, dat de in lichtingen, waarover do Britsche regeering beschikt, erop wijzen, dat door Italië het vrijwilligersverbod is in acht genomen. Wij bevinden ons thans, aldus spr., op een punt, waar een onberaden handeling gemakkelijk den slechten toestand tot een nog erger zou kunnen doen worden en de regeering wil er niet toe bijdragen den reeds moeilijken toestand te verscherpen. Italië sarcastisch I De Italiaansche pers constateert, dat in de Engelsche bladen een tendentie tot kal meering jegens Italië is ingetreden. De directeur van de „Tribuna" schrijft m. in zijn blad, dat de thermometer der Britsche nervositeit een afnemende phase aangeeft en voegt hieraan toe,, dat dit de Italianen onverschillig laat. Wat gebeurd is. is met onuitwischbaren inkt geschreven naast de andere herinneringen. Wat ge en geschreven is, wordt niet vergeten, niet wanneer Italië in alle trouw vo< mens is, naar de letter en den geest het kortgesloten accoord te blijven naleven. Italiaansche diplomatieke kringen te Parijs hebben op de door de Fransche pers ergenomen beschuldigingen van den Sov jet-ambassadeur te Londen, M a i s k y, aan het adres van Italië terstond geantwoord met een ernstig tegenverwijt. Zij verklaren bewijzen in handen te hebben,'dat de Sov jet-Unie het zenden van heele scheepsladin gen tanks, vliegtuigen, wapens en munitie uit de havens van de Zwarte Zee naar Spanje nooit, heeft gestaakt. Aan de niet-inmengings-commissie te Londen heeft nien van Italiaansche zijde intusschen hieromtrent reeds bewijsmate riaal doen toekomen. De Italiaansche diplomaten zijn ervan overtuigd, dat een onderzoek van de niet- inmengingscommissie de openbare mee ning omtrent den waren stand van zaken zal inlichten. Met betrekking tot de vrijwilligerskwes- tie verklaarden zij voorts, dat Italië welis waar, zooals Grandi heeft medegedeeld, de zich in Spanje bevindende vrijwilligers niet zal terugroepen, doch dat het ander zijds ook geen nieuwe transporten naar Spanje zal zenden. Men moet de huidige situatie, zoo zeiden zij verder, niet al te tragisch opvatten, want noch Engeland, noch Italië wenschen, dat zich uit de Spaansehe kwestie een internationaal conflict zal ontwikkelen. De belangen van beide landen zijn niet tegenstrijdig. Ook Engeland wenscht geen communistisch regime in Spanje, al was het alleen maar omdat het gevaar zou loo- pen, de mijnen, die het in Spanje bezit, te verliezen. Italië heeft geenerlei territoriale plannen in Spanje of Spaansch Noord-Afrika. Ook van dezen kant bezien, bestaat er dus geen grond voor een conflict met Engeland of Frankrijk. Spanningen tusschen Bilbao en Valencia Naar uit Bilbao vernomen wordt, neemt de spanning tusschen de separatistische Baskische "regeering en de anarcho-commu- nistische „Confederación Nacional del Tra- bajo'.' steeds scherpere vormen aan. Zoo meldden marxistische overloopers, dat de Baskische president, Aguirre, Donderdag de arrestatie van alle syndicalistische lei ders gelast heeft, wijl hij de voorbereiding van een -tegen hem en zijn regeering ge- richten putsch op het spoor gekomen was. Hiertegen hebben de syndicalisten telegra fisch te Valencia geprotesteerd. In antwoord op dit protest heeft Valen- a een telegram aan Aguirre gezonden, waarin de roode machthebbers den Baski- -chen president bevelen, de syndicalistische leiders onmiddellijk in vrijheid te stellen. Dit bevel beschouwt de Baskische regeering echter als een onbevoegde inmenging van Valencia in binnenlandsche Baskische aan gelegenbeden. Men kan dus aannemen, dat dit incident n Bilbao nog verdere gevolgen na zich zal leepen. Klein, nationaal succes Na een hevig gevecht, dat twee uren duurde, hebben de nationalistische strijd krachten Donderdagnamiddag de ten Zuid oosten van Madrid gelegen stad Morata de Tajuna bezet. Een van de speciale correspondenten Van GERARD ADRIAAN VAN SWIETEN TUINBOUWSCHOOL te Frederiksoord Opleiding in alle richtingen van den Tuin bouw M.O. 7 II.A. Schooltuin m. 13 kassen Vraagt prospectus. De Directeur. (AAv.) DU BI EUSE VORDERINGEN 9 FIDUCIAINGASSO'S - UTRECHT staat tot Uw dienst zowel op als zonder contract VRAAGT BEZOEK - PROSPECTUS (Adv.) Havas meldt uit Siguenza, dat een Spaansch journalist, officieel geaccrediteerd bij den generalen staf van de troepen van Franco den generaal vergezelde bij een inspectie tocht naar het Guadalaj ara-front. Op den weg van Aragon vond hij de voorste linies van de-witte troepen nog een eind voorbij het huisje van'een wegwerker, waarop een wegwijzer stond met het opschrift „Tereja 10 K.M.". De journalist was zoo verwonderd, dat hij den officieren van het gevolg van Franco vroeg, of zij niet vreesden bij de roode troe pen te zijn terecht gekomen, doch ten slotte moest hij erkennen, dat zulks allerminst het geval was. Een Italiaansch-Zuid-Slavisch accoord Te Belgrado hebben Ciano en Stojadinowitsj, resp, namens Italië en Zuid-Slavië; een verdrag van vriendschap en non-agressie tusschen. beide landen geteekend, dat tevens be langrijke economische aspecten in houdt. Het accoord bevat de volgende acht punten: 1. Beide partijen verplichten zich hun gemeenschappelijke grenzen te respecteeren, zoowel te land als aan de Adriatische zee. Wanneer een hunner het slachtoffer mocht worden van een aanval van derden, dien hij niet heeft uitgelokt, dan verplicht de andere partij zich van elke actie af te zien, die den aanvaller ten nutte zou kunnen komen. 2. In geval van internationale verwik kelingen en wanneer beide partners elkaar er van in kennis hebben gesteld, dat hun belangen bedreigd zijn of bedreigd kunnen worden, verplichten zij zich over de maat regelen tot bescherming dezer belangen tot een overeenkomst te geraken. 3. Beide partijen onderstrepen opnieuw hun wensch bij regeling hunner betrekkin gen niet gebruik te maken van den oorlog als jniddel hunner nationale politiek en alle meeningsverschillen en conflicten, welke tusschen hen mochten kunnen rijzen, door vreedzame middelen te beslechten. 4. Beide partijen verplichten zich op hun gebied geen actie te dulden of te onder steunen, die tegen de territoriale integriteit de bestaande orde is gericht, of wel van een dergelijk karakter is, dat zij de vreed zame betrekkingen tusschen beide landen zou kunnen storen. 5. Ten einde de handelsbetrekkingen uit te breiden en ze aan te passen aan de vriendschappelijke betrekkingen, zal de goe- derenruil worden geïntensiveerd. Te dien einde zullen de voorwaarden worden ge toetst. waaronder een omvangrijke economi sche samenwerking mogelijk is. Zoo gauw mogelijk zal hieromtrent dan een afzonder lijke overeenkomst worden getroffen. 6. Beide partijen zijn het er over eens, dat niets in de tegenwoordige overeenkomst kan worden beschouwd, als in strijd met de reeds voor beide landen geldende interna tionale verplichtingen, welke overigens be kend zijn. 7. De overeenkomst geldt voor den tijd van vijf jaar en wordt, behoudens opzegging, maanden voor den afloop telkens stil zwijgend met een jaar verlengd. 8. Het verdrag wordt geratificeerd. Het wordt van kracht met de uitwisseling van de ratificatie-oorkonden, welke zoo spoedig mogelijk te Belgrado zal gescheden. (W) HEIPEN WY EIKAAS N.V. DORDRECHTSCHE ASPHALTFABRIEK ORANJESTRAAT 11 DEN HAAG voor Ijzerverf N.V.v.lt.D. MATAK FONTEIN HARLINGEN.TEL.22Q Passagiersvliegtuig verongelukt bij Pittsburgh Dertien inzittenden omgekomen Een toestel van den transcontinentalen luchtdienst, dat van New York op weg was naar het Westen, is in de omgeving van j Pittsburgh te plette, gevallen. De piloot maakte zich juist gereed tot het uitvo van een landing op het vliegveld van Alle ghany. toen de catastrofe plaats greep. Volgens een ooggetuige moet deze vree- selijke luchtramp worden toegeschreven aan een motordefect. Hef vliegtuig stortte om laag in een klein dal van het berggebied rondom Alleghany. De dertien lijken der inzittenden werden opeengehoopt aangetrof fen in de cabine van het toestel, dat door een bijzonder geval niet in brand is ge. vlogen. Alle inzittenden, waaronder vier vrou wen, hebben hierbij het leven ingeboet. De arbeidsconflicten bij Chrysler De gouverneur van Michigan, Murphy, en de arbeidersleider John Lewis hebben hun besprekingen voortgezet over de arbeids conflicten bij de Chrysler-fabrieken in Detroit. Marphy verklaarde, dat het onder houd een bevredigend verloop heeft gehad en een regeling doet voorzien van hangende kwesties. De arbeiders hebben zonder incidenten de fabrieken ontruimd, maar de stakingsposten zullen nog gehand haafd blijven, totdat de besprekingen zijn afgeloopen. Voor' CORPULENTEN, DIABETICI, MAAGLIJDERS, PICNICCERS Suiker maakt dik, SUKRISTOL NIET. Enorme besparing op Uw sulkerrekentng. Vooral bij bereiding van Rhabarber en andere veel suiker vragende s, ijzen. Onmis baar bij picnic. SUKRISTOL geeft geen bijsmaak; het Ls een tuiver product In handige platte draaidoosjes h 400 stuks, slechts 25 cent Bil Apotheken en Drogisten. Import.: H. TEN HERKEL- Hilversum. A fir Vliegtuigongeluk in Duitschland Een vliegtuig der Deutsche Lufthansa, dat onderweg was van Berlijn naar Keulen, werd in de nabijheid van Hannover ge dwongen een noodlanding te maken we gens motorstoring. Het vliegtuig werd daar bij zwaar beschadigd. Een der inzittenden, een monteur, kwam om het leven. De vier anderen werden zwaar gewond. Een stu dent, die als passagier meevloog, bleef on gedeerd. Het rapport over Clichy Woensdag in den ministerraad Vermoedelijk zullen de Fransche minis ters Woensdag a.s. onder voorzitterschap van den president der republiek, Lebrun, vergaderen. De minister van binnenlandsche zaken. Marc D o r m o y, zal dan het rapport van den inspecteur-generaal van de administra tieve diensten op het ministerie van bin nenlandsche zaken aangaande de gebeurte- ;n te Clichy aan zijn collega's voorleg- Een Belgische Raad van State De Belgische minister van binnenland sche zaken heeft een wetsontwerp inge diend, waarbij voor de eerste maal in Bel- dië een raad van state wordt ingevoerd, welke belast zal zijn met het uitbrengen an gemotiveerd advies op alle wetsont werpen en algemeene regelingen. Ook zal deze afdeeling ontwerpen moe-ten redigeeren. De administratieve afdeeling zal zekere lacunes in het bestuur aanvullen. Italië ontdekt bodemschatten Een zeer belangrijke ijzerader Wetenschappelijke onderzoekingen heb ben het bestaan in Italië bevestigd van een ijzerader ter lengte van 1800 K.M. Men heelt geschat, dat de exploitatie hiervan Italië voldoende ijzer zal verschaffen, om zich geheel vrij te maken van' buifenlandschen invoer. GEMENGD NIEUWS Spanjaarden naar Nederland Ze worden gehuisvest bij Eindhoven Zooals bekend is, hebben een aantal Span jaarden, inwoners van Madrid en omgeving, wier politieke sympathieën aan dp zijde van generaal Franco zijn, een toevlucht ge zocht in het Nederlandsche legatiegebouw in Madrid. Deze asyl-Spanjaarden zijn met medewer king der Spaansehe regeering geëvacueerd en, blijkens een op het departement van Buitenlandsche Zaken ontvangen bericht, in Valencia aangekomen. Het ligt in de be doeling, dat zij vandaar met het 'stoomschip „Ajax" naar Marseille vervoerd zullen wor- Wanneer de boot in Marseille zal zijn aan gekomen, zullen de Spaansehe onderdanen het zijn er ongeveer 400 gesplitst wor den in twee groepen: weerbare mannen en jiiet-weerbare mannen en vrouwen. De laatsten zullen in Marseille blijven, de weer bare mannen echter gaan per trein naar Nederland. Echter zullen gezinnen niet wor den gescheiden. Zij, die naar Nederland moeten doorreizen, zullen dus hun vrouwen en kinderen mede kunnen nemen. Ook de Belgische regeering verleent bij het trans port haar medewerking De kanselier van het Nederlandsche Ge zantschap in Madrid, de heer Hermans, zal de reis naar Marseille mede maken. Bij de Nederlandsche grens, in Roozendaal, zal Mr. Boon, gezantschapsattaché aan het departe ment van Buitenlandsche Zaken, aanwezig zijn, om de Vreemdelingen verder te bege leiden naar Eindhoven. In de omgeving van deze stad is met medewerking van een ter zake gevormde R.K. organisatie, huisvesting gevonden. De leiding hiervan berust bij Prof. en mevrouw Schmutzer. Het departement van Buiten landsche Zaken heeft de noodige voorberei dende maatregelen voor deze huisvesting getroffen. Chauffeur bij autobotsing gedood Drie overige inzittenden licht gekwetst Een uit Schiedam afkomstige auto, is op den straatweg te Lewedorp (Zee land), toen de bestuurder bij het uitwijken voor een jongetje, de macht over 't stuur verloor, met groote vaart tegen een boom gereden. De wagen werd bestuurd door den heer Hoek, fabrikant te Schiedam. De chauffeur, de 43-jarige T. Soudijn, zat naast den heer Hoek. Achter in den wagen waren gezeten mevrouw Hoek en haar tienjarig zoontje. Door de hevige botsing werd de chauffeur zoo ernstig gewond, dat hij in het zieken huis te Goes, waarheen hij was vervoerd, is overleden. De verdere inzittenden werden slechts licht gekwetst en konden, na ver bonden te zijn. huiswaarts keeren. De auto werd deerlijk gehavend. De fa milie was op weg naar Walcheren. Garagehouder gearresteerd Verdacht van verduistering van f7000 Door de politie te Haarlem is een 34- jarige garagehouder in zijn woning te Santpoort gearresteerden gevankelijk naar het hoofdbureau van politie overge bracht. Vandaar is hij getransporteerd naar het bureau Wnrmoesstraat te Amster dam, waar hij na verhoor is ingesloten. De man, die vroeger procuratiehouder bij een bankinstelling in de hoofdstad was en die eenige maanden geleden is ontslagen, zou een bedrag van ongeveer f7000 hebben verduisterd. Na zijn ontslag heeft hij, samen met een compagnon, een garage opgericht te Sant poort. Met dezen compagnon kreeg hij on langs oneenigheid. JEUGDIGE DIEVEGGE GESNAPT De rijksveldwachter te Nieuwerbrug (Z-H) heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een jeugdig meisje, als verdacht van dief stal van geld. Het totaal bedrag, dat door het meisje is ontvreemd, bedraagt circa f400. Als werk ster bij een landbouwer had het meisje ver schillende malen bedragen aan geld gesto len. Ongeveer een half jaar lang vermiste de landbouwer telkens geld tot tenslotte het meisje betrapt werd. Door de politie werd het meisje verhoord en zij legde een vol ledige bekentenis af. Verschillende artikelen welke zij van het geld gekocht had, o.a. een electrische naaimachine, zijn door de politie in beslag genomen. TOMATENPLANTEN UITGETROKKEN Een laffe daad Bij den tuinder A. v. d. Spak te B e r k e 1 en Rod enrijs zijn in de stookkas circa vierduizend tomatenplanten, die reeds half was wajen, uitgetrokken, waaraoor groote schade werd aangericht. Reeds vele malen is bij dezen tuinder door kwaadwilligen schade in de stookkas aange richt. Een ingesteld onderzoek leidde tot de aan houding van een in de buurt wonenden landbouwer. Met deze aanhouding gelooft men den dader van deze laffe daad te pak ken te hebben. VOOR OE PIJP. Rookt IBIS bl] voorkeur uit een IBIS-pIJp, Bij Uw winkelier verkrijgbaar. (Adv Kind onder een vrachtauto Doodelijk ongeluk te Delfzijl Gistermiddag omstreeks half zes is in dl Schoolstraat te D e 1 f z ij 1 een doodelij! ongeluk voorgevallen. Een met graan beladen vrachtauto van d firma Koerts en Jansema te Farnsun reed de Schoolstraat in, waar op het pleii voor de U.L.O.-school eenige kinderen aai het spelen waren. Opeens liep de zesjarig! Beppie Mulder op de rijdende vrachtaui toe. Het kind ging aan een zijkant hangen doch kon zich blijkbaar niet houden en vie er af. Zij kwam ongelukkigerwijs juist voo een achterwiel terecht, dat haar over he hoofd ging. De° dood trad onmiddellijk Den chauffeur treft geen schuld. Ernstig ongeval te Amersfoort Een doode, een zwaargewonde Gistermiddag omstreeks vijf uur zijn op den Uirechtschen weg nabij het zenuwge sticht „Zon en Schild' te Amersfoort d< 27-jarige tuinmansknecht T. v. d. B. en dl 21-jarige dienstbode B. M. van H., beidei aan genoemd gesticht verbonden, door uit de richting Amersfoort komende per so nenauto, welke bestuurd werd door den heei L. uit Amersfoort, gegrepen en ongeveer 25 meter meegesleurd. Het meisje werd op slag gedood. De man werd opgenomen met schedelbreuk en in hoogst zorgwekkende! toestand naar het ziekenhuis „de Lichten berg" overgebracht. Ook het stoffelijk schot van het meisje' is daarheen vervoerd Het ongeluk is gebeurd, toen het tweetal dat familie naar de tram had gebracht, plot seling van achter d eboomen te voorschijn komende, den weg overstak, zonder acht te slaan op het verkeer. NATUURLIJK te HEEMSTEDE Amsterdam en Vraagt geïll. Woninggids bij: HEEMSTEDE's WONINGBUREAU CORN. L. K W A K - HEEMSTEDE DREEF 276 de ideale randgemeente der Residentie Kostelooze Bemiddeling* WONINGBUREAU „VR0NESTEYN" Park Vronesteyn 61, Pr. Marlannelaan 272 WENSCHT U bij het koopen of huren van Uw woning DESKUNDIGE voor lichting? WENDT U DAN TOT JOH. GER.WEG 92 Telefoon 6674 6 tot 10 RENTE van Uw Geld en GR00TERE ZEKERHEID Huizenbezit geeft minstens 50 tot 100 meer rente dan elke andere goedo belegging. Wij hebben Voor Iedere belegger een passende aanbieding. Als U ons het beheer In handen geeft, hebt U er geen omkijken naar. ALGEMEEN BEHEER Laan van Meerdervoorl 259, DEN HAAG 2950.— tot 190.000.- GELDBELEGGING Vriie Huisies' Etag* ULLUULLCUUIIaU panden, Blokjes, Rot terdam, Overschle, H'berg, IJsselmonde. ZELFBEWONING heerenhuizen ULIIUIIIIIU f 2950.- tot 19800. Wl I Rllll FN uw EIGEN HUIS (Huizen) IIUILLII TEGEN DAGPRIJS. N.V. „ZOMERHOF", 0VERSCHIE CHR, FAASEN Jr., Dir. Telefoon 12217 Architect en Makelaar W. J. BULSING TELEFOON 20 RIDDERKERK Advies en bemiddeling bij aan- en verkoop van Vaste Goederen Hel Makelaarskantoor en Wonlnqburenn ..HOLLAND- INDIE" Steenhofstri.a» 77. SOEST Telefoon 909 Verschaft U alle Inlichtingen omtrent vestiging te SOEST SOESTD1JR. SOESTDUINEN eD SOESTERBERG Vraagt gratis en franco geïll. Wnriinggub DE VOORTDURENDE RENTEVERLAGING G. I»

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2