lliruiur ge'ti&cifc (ünurairt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Ons Economisch in stijgende lijn =Maak er een sport van Leven Belgisch bezoek aan de Jaarbeurs abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 k I Franco per post 235 portokosten I Per week0.18 f'ï Voor het Buitenland bij wekelijksche wL zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling ldlt Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i et KS\ Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Ke 10: No. 6038 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 17 MAART 1937 17e Jaargang 9t)bertentieprtj?ni: Van I tot 5 regels f 1.17'/» Elke regel meer 0.22'/» fhgezonden Mededeelingen van 1-5 regels230 Elke regel meer0l45 Voor het bevragen aan 'i bureau V wordt berekend 0.10 SLECHT VOOR DE JEUGD Lange tijd is men in ons land bang ge voor alles wat op censuur lijkt. Die Gr,frees was een late uitlooper van de eman- rhoiipatie-zuchi der vrijzinnigheid, welke de Pk üufklarung prees, een verminkte Bijbel- tot richtsnoer koos en adviseerde: he«)nderzoekt alle dingen. 8' Echter, ook hier triumfeerde de dwaas- jjieid Gods over de wijsheid der menschen, chtjrelk0 laatste, ondanks zich zelf, moest er- i diennen, dat heel wat als ouderwetsch ver- 3vorpen begrippen op de duur de moderne 4,jpvattingen beschaamden. j In de reeks, welke we hiervan dezer da- mrajen gaven, behoort ook thuis de filmkeu- dng en speciaal het bioscoopgevaar voor do 7feugd. Over dit laatste hield vorige week 'co)® voorzitter van de Centrale Commissie (Ofoor de Filmkeuring, de heer D. van Sta- ANteren, een lezing in den Haag. Een man gezag dus op dit terrein. Ongetwijfeld, joch bovendien iemand wien men geen 12,bekrompenheid" verwijten kan. Want dezo 3 »oorzitter behoort in politicis tot de sociaal- 4]emocraten en was vroeger directeur van tric3e Haagsche Schoolbioscoop. ïseriDe heer v. Staveren gunt de jeugd haar >or «ioscoop, n.l. die voor de scholen met leer- films en hij betreurt het, dat de Haag- che inrichting (eenig in de wereld) aan bezuiniging ten offer moet vallen. Hij Zanjntkent ook, dat het bioscoopbezoek door ecljeugd hier te lande zulke verontrustende wmen aanneemt als sommige menschen 'gillen doen gelooven. Hierop werken rem- ili{5end het betrekkelijk gering aantal bios- hier te lande, de huiselijke aard van volk en... de filmkeuring, speciaal voor jeugd. In verscheiden landen is het bios- ipbezoek door de jeugd relatief véél «ter. Maar hij zou niet gaarne willen, it het andersom was. Want zijn algemeen ïoni^rdeel luidt: „Veelvuldig en zelfs matig joscoopbezoek door kinderen moet ont- den worden, zoowel om redenen van lysieke als van psychische aard. Men zij g f zeer spaarzaam mee en keure in ieder •haftfeval de films die men zijn kinderen wil Trinien zien. Er zijn altijd nog films, die de fficièeie filmkeuring niet kan verbieden die niettemin, cngewenscht zijn, .voor ideren." 'Wij hechten aan dit moedige en objec- 1 eve oordeel veel waarde en denken daar- onwillekeurig aan wat zich zoo pas in "gadftrecht afspeelde. De machtige Bioscoopbond heeft een con- rnv$ct met het Utrechtsche gemeentebestuur, steuftt de jeugd wil beschermen tegen het ioscoopkwaad door de toelatingsleeftijd op inplaats van op veertien jaar te ".f^ieHen en de bond volgde nu het voorbeeld an niets- en niemand-ontziende werk- Bvers, die de klassenstrijd huldigen en •nej0°r een uitsluiting ook onschuldigen tref- fn; de Bond maakte n.l. een vertooning an de Oranjefilm onmogelijk. Waar het juist deze film betreft snijdt de "djond natuurlijk zich zelf in de vingers en zijn reputatie een deuk; maar ongo en en onbedoeld wordt door deze daad ,^n willekeur en onrecht de waarschuwing ïvanPn den Voorzitter der Centrale Commissie de Filmkeuring onderstreept: Bios- besti^opbezoek is slecht voor jeugd; tenzij... ?als uitzondering, be opgf sidint— telera n iflEUWE COMMANDANT HET VELDLEGER deel|i AMERSFOORT, 17 Maart. Naar wij ruimt vernemen is Generaal-Majoor J. J. G. i'Baron van Voorst tot Voorst, stuin commandant van de vierde divisie, met ingang van 31 Maart a.s. benoemd tot (jop. commandant van het veldleger, als op- volger van luitenant-generaal Jhr. W. an o! RöelL 'ge, Raming met ruim 2 millioen overschreden Beursbelasting geeft hooge opbrengst Verbetering over vrijwel de geheele linie De Rijksmiddelen hebben in de maand Februari een opbrengst ge geven, die aanzienlijk hooger is dan in dezelfde maand van het vorige jaar. De ontvangsten beliepen 33.355.980,tegen 27.465.443,in Februari 1936. Aangezien één twaalfde der ra ming voor 1937 31.143.750, bedraagt, zjjn de verwachtingen met ruim 2 millioen overschre den. Over de eerste twee maan den van dit jaar bedroeg de opbrengst 63.720.199,(v. j. 55.209.011,—), terwijl de raming was 62.287.500,—. Ook de op brengst van de kohierbelastingen was gunstig met een bedrag van 38.096.822,op uit. Februari 1936 (v. j. 36.713.443,—). Doorbrekend licht! Daarvan mag men met recht spreken nu de tweede middelen- staat van 1937 voor ons ligt. Wat sinds jaren niet meer is geschied, wordt thans werkelijkheid: alle inkomstenbronnen van het Rijk worden voor Februari j.l. hoo ger verantwoord dan een jaar geleden! Slechts twee accijnzen en de belasting op gouden en zilveren werken vallen uit de toon. Het bier en het gedistilleerd bleven samen circa f 25.000 bij verleden jaar ten achter en de belasting op gouden en zilve ren werken f 600. Deze bedragen zijn echter tegenover de totalen zoo miniem, dat men ze gerust kan verwaarloozen. Globaal ge nomen mag men zeggen: da zon breekt door. We gaan in stijgende lijn! Hooge opbrengst Beursbelasting Voor de grootste meevaller hebben ln Februari de zegelrechten gezorgd. Dit mid del levert de laatste maanden vette kluif jes! Gevolg van de hausse op de beurs. Gaf Februari 1936 „slechts" f 1.378.155, thans werd f 3.955.592 ontvangen of f 2.6 millioen meer. De Beursbelasting gaf f 1.145.597, hetgeen 7 8 ton meer is dan normaal en zelfs nog 2 ton hooger dan in Januari toen de ont vangsten al abnormaal hoog waren! Onze verbeterde handelsbeweging vindt niet alleen haar weerspiegeling in de op brengst der invoerrechten met f 6.9 millioen (v.j. 6.06 millioen) maar vooral in de hoo- gere ontvangsten uit het statistiekrecht, welke verbeterden van f 128.920 tot f 191.274. De omzetbelasting wist ditmaal de raming ruimschoots te overschrijden. Tegenover vorig jaar is er zelfs een vooruitgang van 6 ton,, wijl de ontvangsten f 5.6 millioen beliepen (v.j. f 5.02 millioen). Na de depre ciatie is er een opleving in het zakenver keer gekomen, wellce reeds tot resultaat had, dat de omzetbelasting in de beide eerste maanden van 1937 ruim f 1.1 mil lioen meer opleverde dan een jaar geleden. Het stelt echter teleur dat de raming voor deze beide maanden niet werd gehaald. Er is een achterstand van 7 ton. Doch wellioht wordt deze nog in de loop van dit jaar gehaald. De registratie en successierechten bewe gen zich de laatste maanden in stijgende lijn. Zij gaven resp. f 1.06 millioen (v.j. f 698.08S) en f 3.45 millioen (v.j. f2.5 mill.). De dividend- en tantièmebelasting, die 't vorig jaar zoo buitengewoon slecht inzette, doet het nu beter. Na Januari gaf ook Februari een hoogere opbrengst, nl. f830.000 (v.j. f 791.000). Van de couponbelasting beleeft Minister Oud niets dan plezier. rk gt= ERS Tim i har- lat dt iek U dhoeB van, teres-! [staan ilpbe« ns de matigM totaal Als men ergens een sport van maakt, dan doet men het van harte. Dan weet men er tijd voor te vinden, dan weet men van vol houden, taai maar opgewekt. Dan doet men het voor z'n plezier. Maak er zoo een sport van, om een nieuwe abonne aan te brengen. Een nobele sport is dat. Ze staalt Uw wil, scherpt Uw overredingskracht, leert U, om met goed humeur, op 'n plezierige, prettige wijze vol te houden. Wat 'n voldoening als tenslotte de overwinning is behaald, en de deur, beter gezegd, de brievenbus, voor de Christelijke Pers opengaat. Dan moogt ge in zekeren zin met trots, zeggendat is mijn werk. Om uit te rusten, leest ge dan het mooie boek, dat we als bewijs van waardeering U toezenden. Maak er zoo, in den goeden zin des woords, een sport van. Sport staalt. Geef Uw abonné's op aan DE ADMINISTRATIE. Tot 1 April voor nieuwe abonné's gratis. De Rijksmiddelen in Februari voortduren? Februari wordt thans weer verantwoord met f919.000 (v.j. f820.044). Met de loodsgelden is het niet anders ge steld. Nu de scheepvaart opleeft, blijven de ontvangsten nimmer meer bij de raming ten achter. Februari overtrof de verwach ting met 50 pet: ontvangen werd f 65.352 (v.j. f 45.428: raming f41.666). Resten nog enkele accijnzen. De tabak zorgde in Januari voor een teleurstelling doch de liefhebbers van het rooken hebben daar spijt van gekregen. Februari geeft eer een stijging van 3 ton te zien tegen- zer dezelfde periode van het vorig jaar, zoodat in de beide eerste maanden van 1937 de raming met een dikke ton overschreden werd. Ontvangen werd nl. f 5.5 millioen, terwijl geraamd was f5.4 millioen. Bij de suiker zijn de ontvangsten altijd min of meer grillig. Februari gaf f 4.3 mil lioen (v.j. f 4.18 millioen). De zout- geslacht- en wijnaccijns vloei den eveneens rijkelijk. Voor het laatste middel is er een deficit over de beide eenste maanden van dit jaar, doch zoo men weet, wordt hier het grootste gedeelte van de hef fing per kwartaal afgerekend. De vereffe ning volgt dus later. Tenslotte nog een enkel woord over de Directe Belastingen. Het hoogere totaal, hierboven vermeld, is niet te danken aan een verbeterde opbrengst van de inkomsten belasting, die met f 21.9 millioen ruim f 1.4 millioen lager wordt verantwoord dan vorig jaar, maar aan de Grondbelasting, •aarvoor uit Februari f 7.3 millioen op 't kohier was gebracht (v.j. f 4.5 millioen). De vermogens en de verdedigingsbelas ting handhaafden zich op het peil van vorig jaar. Dat kon de doodehandsbelasting niet halen; zij bleef f60.000 bij vorig jaar ten achter met een verantwoord bedrag van 306.352 (v.j. f 366.341). De inkomsten ten bate van het Verkeers- fonds beliepen in de afgeloopen maand "88.068. Daarvan was f 1.374.698 van houders van motorrijtuigen en f 13.370 van wielrij ders. De Rijksmiddelen laten over Febr. 1937 geen onbevredigende indruk achter. De conjunctuur beweegt zich in ons land in stijgende lijn en dit vindt bevestiging in de cijfers. Nederland staat gereed de vruch- DE OVERVAL OP EEN POSTAUTO Derde dader in Wiesbaden gearresteerd De practijken van het edele drietal In verband met den mislukten over val op een postauto, de vorige maand in de J. P. Coenstraat te '6-Gravenhage gepleegd, is thans bi5 de Haagsche politie bericht inge komen, dat, behalve de twee verdach ten, die inmiddels reeds waren ge arresteerd, door den Haagschen inspec teur van politie Pool in samenwerking met de Duiteohe politie in Wiesba den thans ook de derde dader van dezen overval, de 28-jarige Duitscher R. II. is gearresteerd. Nadere bijzonderheden In verband met deze arrestatie vernamen wij hedenmorgen nog, dat ze in zeker opzicht als puur geluk moet worden beschouwd. De gegevens, waarmee inspecteur Pool Zater dagochtend naar Duitschland vertrok, waren zelfs zoo weinig concreet, dat het voor hem eigenlijk niet eens vaststond, of de Duitscher zich wel inderdaad in zijn vaderland zou bevinden. Op grond echter van wat de al spoedig na den overval in de Residentie gearresteer de Hagenaar J. A. E. en de op 2 Maart in Antwerpen aangehouden Belg H. M. hadden losgelaten meende de heer Pool niet zoo ver mis te zijn wanneer hij onze Oostgrens eens overtrok. Het was hem bekend, dat de Duitscher vroeger wel eens in Wiesbaden had gewoond. Daar begaf hij zich dan ook ten te plukken van de opleving, die zich ook overal elders in de wereld manifesteert. Men leze de optimistische beschouwingen, die de Belgische Minister Van Isacker te Utrecht ten beste heeft gegeven. Nadrukke lijk verklaarde de Minister, dat België de crisis heeft overwonnen. Welaan, we kun nen hieraan toevoegen, dat Nederland bezig is hetzelfde te doen! allereerst naar toe, om zich aanstonds met de Duitsche politie in verbinding te stellen. Met bekwamen spoed zette men zich geza menlijk aan het napluizen van allerlei adres- senmateriaal, waarover buren en hotels be schikten. Dit leidde er toe, dat men een ouden vriend van R. op het spoor kwam, waar men Zondagmiddag eens aanklopte. Wie schetst de innerlijke voldoening van den Haagschen politieman toen hij den gezochte daar ook aantrof. Spoedig bekend Hevig ontsteld als de Duitscher was liet hij zich gewillig meevoeren naar het bureau in Wiesbaden, waar slechts een kort verhoor voldoende was om een bekentenis machtig te worden. Het drietal, dat den snooden overval pleegde is hiermee dus compleet, in verband waarmee we én den chef van de Haagsche Politie, den heer Paré én inspecteur Pool een woord van hulde niet mogen onthouden. Voorts vernamen we nog dat de twee reeds eerder gearresteerden op kamers woonden in de Pieter Bothstraat en zoo doende regelmatig den gang van de postauto naar het postagentschap in die straat hebben kunnen controleeren, alvorens zij er overgingen op 9 Februari j.l. hun slag te slaan. Hij kende het vak De Nederlander E. leerde de gangster- practijken in Amerika kennen, waar hij in de onderwereld den Belg M.' ontmoette en dusdanige stoute staaltjes uithaalde, dat hij geruimen tijd de gast is geweest van Sing Sing. Nadat hij z'n straf had uitgezeten werden zij beiden uitgewezen en het tweetal vertrok toen naar Hamburg. Ook in deze stad Hebben zij eenigen rijd rondgezworven om tery-lotte een bestaan te zoeken in de Residentie. Hier hebben zij het beroep van kellner uitgeoefend en zij kwamen zoodoen- n contact met den thans gearresteerden Duitscher, waarna zij gezamenlijk, eenmaal werkloos geworden zijnde, door voortzetting van hun misdadigerspractijken poogden aan den kos1 te komen. EEN REDE VAN MINISTER ISACKER Bevordering van het ruilverkeer tusschen België en Nederland Groole instemming met Oslogedachte De Domstad heeft gister, ter gelegen heid van de Jaarbeurs het bezoek ge had van een officieele Belgische dele gatie, aan wier hoofd de Minister van Economische Zaken van België, Z. Ex. Ph. van Isacker stond. Na een rondgang over de beurs kwam men te 4 uur 's middags bijeen in de ver gaderzaal van de Kamer van Koophandel aan de Maliesingel. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. Minister Slingenberg, die Minister Gelissen vertegenwoordigde, de Commissaris der Koningin in de Pro vincie Utrecht, Z. Ex. Jhr. Mr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, de Burge meester van Utrecht en vele anderen. Na een welkomstwoord van Dr. F. II. Fentener van Vlissingen. heeft Minister Van Isacker een rede uit gesproken waarin hij betoogde dat de crisis in België als overwonnen mag worden beschouwd. De werkloosheid is practisch van de baan, of althans zij verminderde in gevoe lige mate. Twee jaar geleden waren er gemiddeld in dit tijdperk van het jaar 260.000 werkloozen. thans zijn er nog 135.000 waaronder nog veel definitieve werkloozen. Verwacht mag worden dat in den loop van den zomer, de crisis-werkloosheid werkelijk zal zijn verdwenen. Op basis van de Nederlandsche handels statistieken meende Minister van Isacker te mogen vaststellen, dat in 1936 de handel tusschen Nederland en België zich op bevredigende wijze heeft ontwikkeld. Is de uitvoer van de Belgisch-Luxem- burgsche economische unie naar Neder land in vergelijking met 1935 gestegen tot f 119 millioen. anderzijds kaai vastgesteld worden, dat de uitvoer van Nederland naar België, in ongeveer dezelfde verhouding, met f 14 millioen tot f 86 millioen geste gen is. Is zoo zeide de Belgische Minister nu niet betwist kan worden, dat beide lan den zich van de crisisperiode hebben los gemaakt, dan wellicht ook niet het oogen- blik gekomen om in een geest van samen werking na te gaan in hoever in het weder zij clsch belang de beperkingsmaatregelen nog gerechtvaardigd worden door den toe stand van de desbetreffende bedrijfstakken in ieder land, en als practisch© menschen te zoeken om de wederzijcls-che itelangen van handel nijverheid, land- en tuinbouw zooveel mogelijk te bevorderen? Wanneer men onze industrieelen wijst op het belang, voor do ontwikkeling van hun bedrijf, van de deelneming aan jaar beurzen in het. buitenland, krijgt men dik wijls ten antwoord dat de internationale .handel zoo sterk belemmerd is. dat die deelneming practisch weinig nut oplevert. Om hieraan, wat Nederland en België betreft tegemoet te komen, ware het wel licht nuttig te onderzoeken of men voor proeforders, afgesloten ter jaarbeurs hetzij in Utrecht, hetzij in Brussel, voor zoover het om gecontingenteerde goederen gaat, niet zou kunnen overeenkomen een zeker extra-jaarbeurscontingent vast te stellen, dat natuurlijk in hoeveelheid of in waarde beperkt zou zijn. maar dat aldus zou toe laten.- dat de betrokken firma's door het uitvoeren van kleine proeforders, onder zekere voorwaarden ter jaarbeurs afgeslo ten toch ietwat daadwerkelijk voordeel uit hun deelneming aan de jaarbeurs zouden trekken. De geest van Oslo Met groote belangstelling, zoo ver volgde Minister Isacker, hebben wij in België de pogingen gevolgd van Uw hooggewaardeerden Minister-president om de ingesluimerde geest van Oslo wakker te schudden. Wij waren geluk kig vast te stellen, dat in een geest van vriendschap en hartelijke samenwer king door de experts de mogelijkheid werd onderzocht om het goederenver keer tusschen hun resp. landen uit te breiden. Ik druk de hoop uit, dat de suggesties, door deze heeren aan hun resp. regeeringen gedaan, nauwkeurig zullen onderzooht worden en dat in een nabije toekomst vruchtbare gevolgen uit het onderzoek mogen voortvloeien. Het is mij ook bekend, dat Minister Gelissen. wat betreft de betrekkingen tusschen Nederland en België, wenscht dat de geest van Oslo vruchtbaar zou inwerken op deze relaties. Aan zijn welwillend toe doen is het te danken, dat in ons beider voordeel op den vooravond van het sluiten der conferentie, enkele welwillende voorstel len gedaan, die er 't hunne toe deden om't ruilverkeer tusschen onze beide landen te bevorderen. Ilc verklaar graag dat ook van Belgische zijde een zelfde neiging en een zelfde geest van tegemoetkoming bestaan. Met een woord van dank voor de gast vrijheid besloot Minister Isacker zijn rede, welke op hartelijke wijze beantwoord werd door Dr. Fentener van Vlissingen. De Vlaamsche industrie Na afloop van de bijzondere zitting der Utrechtsche Kamer van Koophandel, ter gelegenheid van de Belgische Dag op de Jaarbeurs, bij welke gelegenheid de Minis ter van Economische Zaken in België, de heer Ph. van Isacker, een rede hield, waren wij zoo gelukkig een kort onderhoud te hebben met dr. P. Bessem, den secre taris van het Vlaamsch Economisch Ver bond. Dr. Bessem toch kan beschouwd wor den als de rechterhand van Minister Ph. van Isacker. Op onze vraag waarop des ministers werkzaamheden vooral gericht zijn in de laatste tijd, vertelde dr. Bessem ons dat hij het genoegen heeft altijd met minister van Isacker op reis te gaan door het Vlaam sche land. De minister, aldus onze zegsman, stelt groot belang in hetgeen op sociaal-econo misch gebied gebeurt Door zelf deze stre ken te bezoeken kan hij zich het beste oriënteeren. Wij bezoeken dan de represen tatieve industrieën en waar noodig w-endt minister van Isacker bemiddelingspogingen aan. Op onze vraag hoe de minister denkt over de toekomst van het Belgische mijn wezen, antwoordde onze zegsman dat het Limburgsche mijngebied nog in handen is van de z.g. Franskiljons en dat men ze dus nog niet lot de Vlaamsche economie kan rekenen. Toch zal het wel zoover komen, maar dit probleem is nog niet acuut Dit Limburgsche mijngebied zal van be lang zijn omdat waar men kolen delft, andere industrieën verrijzen. Hier worden vooral vette en halfvette kolen gevonden; het Waalsche mijngebied raakt echter uit geput. Dit Limburgsche gebied daarentegen is zeer rijk en het is het streven om het zoover te krijgen dat dit mijngebied metter tijd een Vlaamsch gebied wordt. Vooral naar de Antwerpsche Kempen verplaatst zich de industrie. 'n Merkwaardig en voor ons land belangrijk verschijnsel waaraan de Regeering groote aandacht besteedt is dit, dat de indu •trie zich thans verplaatst va het Zuiden naar het Noorden v a n België. En hoe staat het met de werkloosheid? vroegen we. Thans hebben we in België 125.000 tot 130.000 werkloozen, zoo vertelt ons dr. Bes sem. Dit is een normaal cijfer dat er ook voor de oorlog was. We kunnen dus zeggen dat de zwaarste tijd voor België voorbij Het hoogste aantal werkloozen bedroeg in België 300.000. Daar zijn we thans geluk kig weer ver onder, aldus dr. Bessem. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Tweede Kamer heeft, na aanneming n het wetsontwerp tot reorganisatie van het spoorwegbedrijf, het wetsontwerp tot instelling van een openbaar lichaam voor drooggelegde en droog te leggen deelen van het IJsselmeer behandeld. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kaï er betreffende de begrootingen van Landbouw en Visscherij en van het Landbouw-crisisfonds. De Belgische dag op de Jaarbeurs te Utrecht. Een rede van Minister VnJ1 Isacker en een vraaggesprek met den J- gischen Minister. Door den Minister is medegedeeld, dat,: nu de eierprijs bevredigend is, geen steun aan de pluimveehouders zal worden ge geven. Benoeming commandant van het Veld leger. De Rijksmiddelen hebben in Februari, voorzoover de niet directe belastingen be treft, 33.355^80 opgebracht, tegen 27.465.443 een jaar geleden. De weekstaat van de Nederlandsche Bank. In verband met de overval op een post auto in Den Haag in de vorige maand is thans een derde verdachte gearresteerd. Te Hoedekenskerke ïs een verzakking van de dijk over een lengte van 45 Meter voorgevallen. In de Parijsche voorstad Clichy hebben communisten onlusten verwekt, waarbij honderden slachtoffers werden gemaakt. Nabij Keulen is een Britsch verkeers* vliegtuig vergaan. Sir Austen Chamberlain is te Londen overleden. EEN GRATIS BOEKJE over het Pelmanisme, de Individueele training van Uw PERSOONLIJK HEID. Vraag dit boekje No. 20 Pelman Instituut ifj Damrak 68 Amsterdam Dr. COLIJNS VERKIEZINGSTOURNEE Begint 19 April te Rotterdam Evenals in 1933 hoopt Dr. H. C o 1 ij n ook in dit verkiezingsjaar een aantal spreekbeurten in alle deelen van het land te vervullen, in totaal ongeveer 25 a 30. Aan Rotterdam valt de eer te beurt de plaats te zijn, waar Dr. Colijn zijn tournee begint. De Centrale A.-R. Kiesvereeni- ging te Rotterdam heeft bericht ontvangen, dat het in het voor nemen van den leider der A.-R. Partij ligt op Maandag 19 April a.s. aldaar zyn eerste ver kiezingsrede uit te spreken. In de Maasstad is men zich er van bewust, dat de eer, haar aan gedaan, ook groote verplichtingen met zich brengt en er wordt dan ook reeds aan gewerkt, dat de in zet van Dr. Colijns tournee een grootsche zal zijn. FILMO-8 DUB 8 v/Kodak films mf. 3.5 lens 125.— 8 M 2.5 lens ƒ187.50 Direct 8 v/Agfa 2.5 lens ƒ172.50 Imp. SCHAAP Co. Spui 8 Amsterdam (Adv.) Minister Van Isacker (rechts) bezichtigt op de Kon. Ned. jaarbeurs een inzending olifantstanden. Tegen geringe kosten kunt U onze volledige, schriftelijke opleiding volgen tot ETALEUR, ETALEUSE Gratis plaatsingsbureau. Vraag zonder verplichting Inlichtingen bij A^.S.0. Nieuwepleln 31. Arnhem, Telefoon 24597

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1