OudeBoll STADSNIEUWS Voorjaars-propaganda 1937 DONDERDAG II MAART 1937 TWEEDE BI.AD PAG 6 1 ORANJE-GARDE Enthousiaste Propaganda-avond Rede van burgemeester B oddens Ho sang Ben bont en aardig programma In een zoo goed als geheel gevulde Stadsgehoorzaal hield gisteravond het vendel Leiden van de Oranje Garde een groote propaganda-avond, die, naar den aard der vereeniging, een Oranje-avond bij uitnemendheid is geworden. De samenkomst werd o. m. bijgewoond door het hoofdbestuurslid, den heer Oei (Leo Lens), door vertegenwoordigers van de 3 Octobervereeniging, van de Leid- sche Chr. Oranjevereeniging, van liet Nat. Jongeren Verbond en van de contact-com missie uit nationaal gezinde vereenigingen. Voorts was aanwezig de heer J. E. Boddeus Hosang, burgemeester van Naarden, die op dezen avond een rede zou houden. Nadat de bijeenkomst op indrukwekken de wijze met tromgeroffel en trompetge schal was ingezet, waarbij het geheele ven del op het podium stond opgesteld het maakte een correcten en kranigen indruk ging de voorzitter van het vendel, de heer J. C. Elsgeest, voor in gebed. Hij sprak daarna een kort openingswoord, waarin hij speciaal de bovengenoemde auto riteiten en ook de vertegenwoordigers van vendels uit andere plaatsen hartelijk wel kom heette. Spr. wees er voorts op, dat de Oranje Garde in de laatste maanden wel zeer de aandacht heeft getrokken door de wijze waarop zij heeft deelgenomen aan de feesten ter gelegenheid van de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana. In dit verband bracht spr. nog hulde aan de contact-commissie, die in deze feesten de heele burgerij eensgezind heeft weten te be trekken. De interne werkzaamheden van de Oranje Garde breidden zich in het afgeloopen jaar weer uit 't Ledenaantal bedraagt thans 200. Het sreven van de Oranje Garde blijft ech ter de geheele Chr. jeugd onder haar va nen te krijgen. Na dit openingswoord werd een tweetal coupletten van het Wilhelmus gezongen en nadat 'n aantal gardisten nog eenige vader landsche liederen had gezongen was het woord aan burgemeester Boddens Hosang, die sprak over het onderwerp: „Trouw aan Oranje" Er is reden voor, aldus spr., om de vraag te stellen, waarom trouw aan Oranje eisch is. Ons volk aanvaardt niet kritiekloos het koningschap. Laten we ons eens even herinneren de figuur Van Willem van Oranje. Toen hij jong was stond de heele wereld voor hem open. Alles kon hij krijgen waarin hij zin had. Maar hij koos den weg der ver guizing, eenzaamheid en doodsgevaar. Wij kunnen dit offer nooit genoeg be seffen. Hij heeft de fraaiste aanbiedingen om het verzet op te geven, afgewezen. Het ge volg was dat Nederland als natie mee ging spreken. De grondvesten van ons vrij volks bestaan werden toen gelegd. Philips II stel de de prijs op het hoofd van Oranje, omdat hij begreep dat hij op deze wijze het best de vrijheidsstrijd kon fnuiken. In ons eigen land brak men het werk van Prins Willem dikwijls onder zijn handen af. Maar hij werd gedreven door een onwankelbaar ge loof en hield stand. Is het «iet een dankbare taak om ons telkens weer de figuur van den Zwijger in herinnering te brengen? Spr. wees daarna ook op de figuur van den Koning-Stadhouder. In 1672 eischte het volk een Oranje en men kent de geschie denis daarna. Telkens als ons volk in druk verkeerde vroeg het om Oranje. Laat ons ook maar eens aan 1813 denken en laat ons ook maar eens kijken naar de hou ding der tegenstanders. Altijd is er met Oranje rekening gehouden. Altijd is geble ken dat Oranje het cement was dat ons volksbestaan hecht en sterk maakte. Zoo is het ook nog in de dagen van he den. Ook onze Koningin heeft de gaven die de oude Oranjevorsten sierden. Is Zij niet genoemd de intelligentste van de gekroonde vorsten van Europa? Zij heeft ook de fier heid der Oranjes, met een diplomatiek in zicht als weinigen. Hoe hebben wij haar bewonderd in de moeilijke oorlogsjaren. Altijd was zij ingewijd tot in de details. De moeilijkheden van elk onderdeel van ons .volksleven verstond en verstaat zij. Het is een eeretaak voor de jeugd van enzen tijd om ons volk er van te doordrin gen dat het nooit genoeg voor Oranje kan zijn, dat het met hand en tand moest vast houden aan het drievoudig snoer: God, Nederland en Oranje. Bont allerlei 1 dore zorg ingestudeerd. Het was een vroo- lijk en vermakelijk schouwspel. De mede spelenden gaven zich met groot enthou siasme en het. succes dat zij oogstten was dan ook in alle opzichten verdiend. De di rigent, de heer Hederik, kreeg een strooien krans. Ook de adspirant-leden der Garde lieten zich een oogenblik zien ,en hooren met een aardig vlaggen- en zangnummer. De hee- ren voerden ten slotte eenige fraaie stan den uit. Een woord van bijzondere hulde moet ook gebracht worden aan het. muziek gezelschap „Symphonia", dat onderheiding van den lieer Plu met pittige muziek de pauzen vulde, en aan den heer Spaander man. die met zijn voordrachten er even eens zorg voor droeg, dat het programma geen onderbreking had. De voorzitter van den Raad van Toezicht. Ds. C. de Meyere, sprak een slotwoord en sloot dezen wel bijzonder goed geslaagden avond met dankgebed. Een 25-jarig jubileum Bij de Edelachtbaar-Sigarenfabriek Hden herdacht de heer F. Schouten, alhier, den dag waarop hij vóór 25 jaar geleden als sigarenmaker in dienst trad bij de Edelach1- '1 aar-Sigarenfabriek der firma A. H. J.Wij- tenburcr. Ter gelegenheid van dit gedenkwaardige feit werd de jubilaris hedenmorgen ten kan tore der directie ontvangen en door den directeur, den heer S. M. J. Walenburg, toe gesproken. Onder aanbieding van een couvert met inhoud werd de wensch uitgesproken, dal hel. den heer Schouten gegeven moge worden nog vele jaren toe te voegen aan zijn 25-ja- rige trouwe dienstbetrekking. Ook op de fabriek werd de heer Schouten door zijn col'ega's' toegesproken, waarbij hem een rooktafel aangeboden werd. De jubilaris werd daarna in de gelegen heid gesteld den dag verder in der» huiselij- ken kring door te breng ïq Het bestuur der Leidsche Kunstvereeni- ging is er in geslaagd, voor de morgen in de Lakenhal te openen tentoonstelling van werken van Floris Verster en Eduard Kar- sen, een voor Leiden zeer belangrijk werk van Verster te verwerven, nl. zijn beroemde groote waskrijtteekening uit 1898, d'e „Hoog- landsche Kerkgracht", wel het compleetste werk, dat Verster in deze uitermate moei lijke techniek heeft gemaakt. Hij heeft er een vol jaar aan gewerkt; uit een nimmer verbroken concentratie van dien geest ont stond dit in de Hollandsche schilderkunst geheel afzonderlijk staand stadsgezicht. De gelukkige eigenaresse. Mevrouw Van Beuningen—Fentener van Vlissingen te Vught heeft deze magistrale teekening met nog twee stillevens van Verster voor deze tentoonstelling ten gebruike gegeven. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: M J de wolfJa.g"er z G Koop manBruiines z HP HaasnootZaalberg z FM Dlseraadv Teyllngen d H C v Abs- woudev d Berg z G C Favlerv d Mi M de Vrind—v Rooü d N Meurs—v Dflls d OVERLEDEN: J j den Hoed, en., 34 J. GEHUWD: L v Hecke en C Massaar T J Klein en P C Kamberg A Nieuwkerk e: Laurier F J v Steenbergen en J M TV F d Zeeuw en J J Devilee H H Veltenan en A P v Klu|jve H Stlkkelorum BOLL& DUNLOP 3.75 SCHIEDAM d Mei ONDERTROUWD: W 3 d Jagt 25 J. d Steen 33 j. en M G Een daverend applau9 volgde op deze rede en daarna volgde een aardig propagandis tisch nummer van een moeder, die letterlijk haar kinderen onder haar rokken wilde bij een houden, maar moest zwichten voor de argumenten van een Oranje Gardiste daarna maar besloot haar spruiten aai Garde af te staan. De declamator Spaanderman sleepte ver volgens de heele zaal mee in een enthou siaste reclame voor de verkoop van choco- ladereepen voor de tombola. Een aardig nummer na de pauze was een gpreekkoor van optimisten en pessimisten over de kwaliteiten van ons land, waarbij uit den aard der zaak de optimisten de overhand behielden. Jongens, adspiranten en dames voerden keurige gymnastische oefeningen uit, onder de bekwame leiding van den heer Rameau. Toen werden weer een paar vaderlandsche liederen uit volle iborst gezongen, waarbij de heer F. F. He derik op verdienstelijke wijze de dirigeer stok zwaaide. De volgende nummers ston den in het programma aangegeven als ver rassingen. Een paar vraagteekens hielden de verwachting hoog gespannen. En men werd niet 'beschaamd in die verwachtingen. In de eerste plaats kreeg men te genieten vr.n paljasserij van een aantal clowns, maar dit was slechts de inleiding tot het eigenlijke nummer, dat wel zeer origineel was gevonden. Het was nl. een nummer ruitersnort. een caroussel. uitgevoerd met lc«urig*nagemaakte knollen, die brieschend en steigerend hun kunsten vertoonden. De verrassing had een daverend succes. Dit was ook het geval met de tweede ver rassing, een „concert-probe" op een boeren dorp. Dit nummer was wel met zeer bijzon- UIT DEN OMTREK AARLANDERVEEN PROPAGANDA-AVOND B.VJL Dinsdagavond werd in de zaal van den heer v. d. Berg de jaarlijksclie propaganda- avond van de B.V.L. gehouden. O. ra. was burgemeester Colijn aanwezig. Ds. Moolhuizen, Geref. predikant, opende deze vergadering met een woord van wel kom en deelde vervolgens mede, dat de com mandant, overste Bouts, door ziekte verhin derd was dezen avond bij te wonen, even als pastoor Omtzicht, alhier. De opwekkende rede werd uitgesproken door den majoor-aalmoezenier uit Den Haag, J. J. Brouwer. In de plaats van overste Bouts sprak res. majoor Borst uit Den Haag, die een mooi overzicht gaf van het Ned.-Indische leger. Vervolgens sprak res. kapitein D. J. Kar ros, secretaris van de aid. Zuid-Holland (West). Eenige keurige tableaux werden vertoond, die zeer veel waardeering vonden. Heel jammer was dat in verband met de weers gesteldheid het muziek-ensemble van de Martha-Stichting verhinderd was deze avond op te luisteren. Toch kan de avond zeer zeker Uitstekend geslaagd worden genoemd. ALPHEN a.d. RIJN Het vendel Alphen a. d. Rijn van de Orgnje Garde houdt op 12 en 17 Maart een tweetal propaganda-avonden. Vrijdag a.s. in Concordia, waar als spreker optreed Leo Lens. secretaris van het hoofdbestuur, met het onderwerp: „De Oranje Garde noodza kelijk". En dan Woensdag 17 Maart in de Hoorn, gebouw Jonathan, waar Ds. J. de Bruin spreekt over: „De voortdurende zegen van ons Oranjehuis". Beide avonden, die o.i. een bezoek waard zijn, zullen afgewisseld worden door muziek, zang, etc., terwijl er gelegenheid is tot vragen stellen betreffen de de Oranje Garde. HET FEESTCOMITé ONTBONDEN Het comité voor de feestviering op 7 Jan. is Dinsdagavond in het Huis der Ge meente voor het laatst bij elkaar geweest. De leden van de verschillende commissies waren hiervoor uitgenoodigd. Echter waren vplen aanwezig. De algemeen voorzitter, de heer Belgra- ver, opende deze avond. Hij bracht nog eens in herinnering hoe het feest, ook hier op uitstekende wijze is geslaagd. De heer G. J. Kooij bracht hierna het financieel ver slag uit. Nog een klein batig saldo was aan wezig. 1 Daar er nog verschillende dubieuze vor deringen zijn, en er mogelijk nog iets meer moet worden betaald, werd ccn commissie benoemd, begaande uit de heeren Kooy, Lam en v. Staalduinen, die de verdere fi- nancieele zalven zal afhandelen. De kascommissie bevond alles in orde. Namens de burgerij heeft de eere-voorz., burgemeester P. A. Colijn, allen dank ge zegd, die als lid eener commissie aan het welslagen d<* feestelijkheden hadden me degewerkt. Ondanks verschil van richting heeft onze gemeente op 7 Januari getoond een e< gezind nationaal feest te kunnen viqren, wel in het bijzonder had het spr. genoegen gedaan, dat ook do commissie in de beste harmonie het feest had voorbereid. Sur. deed een beroep op alle commissieleden om ook bij een volgende gelegenheid spr. dacht hier in het bijzonder aan het 40-jarig regeeringsju'bileum van H. M. de Koningin haar gewaardeerde medewerking te ver- leenen. Verschillende gegevens door de commissie verzameld, zullen ter beschikking gesteld worden van den gemeente-archivaris, heer Regt, die een en ander in een geschied boekje wil vastleggen, terwijl ook zal den getracht de door Radio Hertog geno men film en door verschillende fotografen gemaakte foto's ter completeering van archief te verkrijgen. BAZAR JEUGDGEBOUW Uitgaande van de commissie „Rehoboth" werd in het gebouw „Rehoboth" in de Hooft straat een tweedaagsche bazar voor dit jeugdgebouw geopend door den voorganger der Evangelisatie, den heer A. J. Dekker. Onder leiding van mevr. Dekker was e< jaar gewerkt door een commissie om een zoo groot mogelijke collectie goederen verzamelen. Spr. zegde deze commissie dan ook hartelijk dank voor haar iiver. Zeer zeker kan gezegd worden dat men uitstekend met het werk geslaagd is. Een collectie fraaie handwerken was tentoonge steld. terwijl verder de afdeeling ondergoe deren en kinderkloeding zeer zeker de be stelling van dc dames waard was. Door eenige meelevende vrienden waren eenige mooie werkstukken ingeleverd, o.a. een heel mooi tuinameublerrjcnt. De belang stelling was zeer bevredigend. DIEFSTAL? Op verzoek van de politie uit Sassenheim werd alhier een tractor aangehouden, be stuurd door H. B. uit Nieuwe-Pekela. Deze auto was op termijnbetaling door B, gekocht, maar door den verkooper weer in beslag genomen, waarna B. op zijn beurt de auto weer had opgehaald. De vraag is nu: Diefstal of niet? B. reed met tw< verschillende nummerborden bij zijn aan houding. tfOSKOOP GESLAAGD Voor het diploma: Kantooretenograaf 130 lettergrepen per minuut-, gedurende 10 mi nuten, systeem „Groote", slaagden de dames: C. Stolker en A. Vermeulen en de heer W. Turken'burg, leerlingen der handelscursus alhier opgeleid door den heer A. H. Bcrkum te Alphen aan den Rijn. HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD De Raad der gemeente kwam Woensdag 10 Maart des v.m. half 10 in vergadering bij een. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warn aar. Tegenwoordig alle leden; er is één vaca ture. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. Daarop wordt door hem het overleden raadslid de heer D. Buitenhuis herdacht. Dit sterven, zegt de voorz., spreekt ons weer duidelijk van de vergankelijkheid vnn het daar de overledene, die betrekkelijk korten tijd geleden nog in ons midden was, nu zoo onverwacht werd weggenomen door den dood. Wat de ontslapene, die lange ja ren zitting in den Raad heeft gehad, voor de gemeente is geweest, werd de vorige week bij het ten grave brengen van het stoffelijk overschot aan de geopende groeve door spr. in herinnering gebracht. Zeer getrouw volgens zijn gegeven woord heeft hij de be langen der gemeente gediend en behartigd. Zijn werk zal ongetwijfeld in dankbare her innering blijven voortleven bij allen, en moge God de weduwe en haar kinderen troosten in het smartelijk verlie9 dat hen heeft getroffen. Dit woord van den voor zitter werd door de leden van den Raad staande aangenoord. De secretaris, de heer B. den Braver, las de notulen, die onveranderd werden goed gekeurd en vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van inge komen stukken, w.o. schrijven van den heei W. van Klaveren dat hij de benoeming tot lid van den Raad aanneemt. Do Voorzitter benoemt tot lid der commissie voor onder zoek der geloofsbrieven van den heer W. v. Klaveren de heeren N. P. Kaptein, M. Noor dam en .Tac. de Kort. Verder is ingekomen van het Prov. bestuur de mededeeling dat op 23 Maart a.s. een vergadering zal wor den gehouden, waarbij verslag zal worden gegeven inzake het verzoek van het bestuur der Chr. school aan den Rijndijk om clec- tnsche verlichting in de schoolgebouwen, waartoe door den Raad geen medewerking was verleend, waarbij B. en W. zullen ver tegenwoordigd zijn. Missives van Ged. Sta ten, houdende goedkeuring van raadsbe sluiten. Mededeeling van den Minister van Sociale Zaken, dat voor de gemeente goed koop hak- en braadvet verkrijgbaar zal wor den gesteld. De Voorzitter merkt op, dat hiermee ge- nnen tot 5 personen gebaat zullen zijn, maar boven dit getal zijnde zal de toestand hierdoor niet gunstiger worden, waarop door .en W. dan ook de aandacht van den Minister is gevestigd. De heer M. Scheel informeert óf de mid denstand in aanmerking komt -voor levering van deze producten. De Voorzitter wiist Gr op, dat de voordeelen hiervan zeer gering zullen zijn, en voor den middenstand van geen beteekenis. Ook voor groenten zal dp mogelijkheid worden overwogen om hierin voorziening te treffen, maar tot heden is nog geen lokaal beschikbaar. Van den Keuringsdienst voor Waren is verslag ingekomen over de laatste 3 maan den, waaruit bleek dat 65 monsters waren genomen, waarvan 3 waren afgekeurd in één geval proces-verhaal was opgemaakt Van den Minister van Sociale Zaken bericht ingekomen dat voor uit te voeren werken het uurloon is bepaald op 27 cent. De Voorzitter zegt dat door bezoek correspondentie ter bevoegder plaatse het uurloon, dat op 24 cent was gesteld, nu reeds op 27 cent was gebracht, en nog pogingen zullen worden gedaan tot verliooging. De heer Jac. de Kort spreekt zijn teleur stelling uit over de verlaging van het uur loon bij voorbeen, maar brengt hulde aan den Voorzitter voor zijn bemoeiingen deze verricht in het belang van den werk man. Ingekomen was een schrijven van de ge kozen en herkozen leden van de commissi tot wering van schoolverzuim, da.t zij zich de benoeming liefen welgevallen. Alleen de heer A. Th. de Ruytcr had bedankt. Mededeeling van den Minister van Soc Zaken, dat een bidrag van f 5.30 per werk- looze in steun B mag worden uitgekeerd, waarvan door het Rijk f 3.30 en de ge meente het restant zal worden bijgedragen. In verband hiermede wordt overgelegd een verslag van de uitkeeringen aan werkloo- zen in 1936. De ontvangsten bedroegen f ÏUO.ÖOV^. de uitgaven f 1069.10V*>, batig saldo f 80.59. De benoodigde goederen den aangekocht bij leveranciers in de ge meente, en aan B-steuntrekkers uitgereikt. In totaal waren ingeschreven 168 werkloo- zen. Deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Bij monde van den heer Kaptein door de commissie voor onderzoek der ge loofsbrieven van den heer W. v. Kav rapport uitgebracht, waarbij bleek dat alles in orde was beonden, zoodat tot toelating kon worden besloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot onbewoonbaarverklaring van de per- ccelen D 315 en D 317 in het Westeinde. Na- toelichting door den Voorzitter wordt goed gevonden eenige technische wijzigingen aan te brengen in de verordening op de hef fing van begraafrechten en op de algemeene begraafplaats. Teven9 wordt vastgesteld 'n instructie voor den opzichter van de alge meene begraafplaats, waarbij maatregelen werden besproken ter bevordering van de goede orde. Aan den heer N. H. Heemskerk werd op zijn verzoek ontheffing verleend van weg- bclasting, op grond dat de woningen onbe loond waren geweest. Hierna komt in behandeling een voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politie verordening. Hierbij werd. bepaald dat het zonder toestemming van B. en W. en den eigenaar verboden zal zijn om deuren, ra- kozijnen, panden en schuttingen op eenige wijze te beplakken en te ontsieren niet strooibiljetten en plakkaten en plakmid delen als stijfsel enz. enz te vervoeren van m. 10 tot voorm. 6 uur. Het kohier voor de hondenbelasting voor 1937 werd vastgesteld op f 492. De Voorzitter stelt daarop aan de orde benoeming en aanvulling van stembureaux voor de verkiezingen. Voor stembureau 1 (Raadhuis), waarvan de burgemeester ambtshalve voorzitter is, werden tot lechm aangewezen de heeren Jac. Looman en W. van Klaveren, laatstgenoemde voor den heer Jac. de Kort, die verhinderd kan zijn we gens zijn werk, plaatsvervangers de heeren C. Patijn en J. W. van Vliet: stembureau 2 (Natzijl), voorzitter de heer C. A. van Dam. leden de heeren L. Noordam en N. P. Kap tein, plaatsvervangers de heeren IJ. Bol en M. Noordam; stembureau 3 (secretarie Rijn dijk), voorzitter de heer A. J. de Jong, le den de heeren G. Goedhart en M. Scheele, plaatsvervangers de heeren B. den Braver en W. Lommerse. Bij het hoofdstembureau, an de burgemeester voorzitter is, wer den tot leden aangewezen de heeren D. de Bruijn, L. Noordam, N. P. Kaptein en ~al en Jac. de Kort. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd in de plaats van den heer A. T. de Ruijter, die had bedankt, ge kozen de heer L. A. Jacobs. De voorschotten aan de bijz. scholen wer den vastgesteld, berekend tegen f 8,91 per leerling voor de lagere school en f 17.22 per leerling voor de u.l.o. school. Voor de R. K school aan den Groenendijk zal hiervan bedragen f 1140.80, R. K. school Oostbuurt f 800; Christelijke school Rijndijk f 1142.26; R. K. school dorp f 899.70; Chr. school dorp f 843.20 en voor de Herv. school ~~.40. Voor de Ulo school zal dit bedra gen f 262.40. Hierop komt aan de orde: vaststelling van een verordening op de heffing en een on de invordering van schoolgeld. Tot 1 September 1936 werd gerekend alleen naar het belastbaar inkomen, nu mag men ver schillende grondslagen kiezen. B. en W stellen voor de gemengde grondslag, zijnde een samenvatting van gemeentefonds en vermogensbelasting, te kiezen. De Voor zitter geeft omtrent deze zaak de noodige toelichting, waarop eenige bespreking volgt, waaraan enkele leden deelnemen. De heer Scheele zag voor groote gezinnen gaarne eenige tegemoetkoming toegepast, waarop de Voorzitter duidelijk doet uitko men, dat er bij de verordening voldoende rekening is gehouden met groote gezinnen. De verordeningen 'op de heffing en invor dering van schoolgeld werden daarop met algemeene stemmen vasttgesteld en zullen 1 April 1937 in werking treden. Goedgevonden wordt wijziging der begroo tingen 1936 en 1937. Na de rondvraag sluit de Voorzitter de vergadering. N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland (waarmede gefusioneerd de N.V. Maastrichtsche Hypotheekbank v. Nederland) Gevestigd te 's-Gravenhage Thans verkrijgbaar: 4 pandbrieven 99^ 3% pandbrieven i 981* met 2 uitloting per jaar HILLEGOM JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK Groeiende belangstelling Onder leiding van den heer J. O. Vermeer is thans het comité van actie samengesteld uit vertegenwoordigers der verschillende organisaties: Christelijke Besturenbond: T. A. Hoejenbos; Patrimonium, C. Jansen: Chr. Werkmansbond, C. v. Vliet; Chr. Han dels- en Kantoorbedienden, J. Schenk; Chr. Metaalbewerkers, S. Hofman; Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders, C. Kent; Chr. Bouwvakarbeiders, H. Rikkers; Chr. Over heidspersoneel, G. Bruin; Chr. arb. in Voe- dings- en Genotmiddelen, J. v. Dongen; Chr. Spoor- en Trampersoneel, J. A. Don ker; Herv. Jongelingsvereeniging, P. v. Geref. Jongelingsvereeniging, J. Aaij; Chr. Geref. Jongelingsvereen., R. v. Tilborg. De geldinzameling zal gehouden worden an 31 Maart tot 6 April. Volgende week zal met de collectanten vergaderd worden. KATWIJK AAN ZEE PREDIKBEURT Geref. Gem. hedenavond half acht Ds. Wijting, van Rijssen. BIJBELLEZING Vrijdag a.s., des avonds om acht uur, hoopt in „C.asa Cara" voor te gaan de heer J. A. Vellelcoop met als onderwerp: „Vijf maal geroepen". NED. CHR. BOND VAN PERSONEEL IN PUBLIEREN DIENST Jaarvergadering De afd. Katwijk van bovengenoemden Bond kwfcm in „Casa Cara" in jaarverga dering bijeen. De heer J. Vink opende deze vergadering met gebed en las daarna Petrus 213—25, waarna hij allen welkom heette. De heer W. v. d. Have, hoofdbestuurs- secretaris, hield nu een propagandistische rede over: „Wat kan men toch dom zijn" De voordeelen van het lid zijn van een Chr. vakbeweging werden door spr. duide- lijk aangetoond. Het hoofdbestuur van den bond is steeds paraat om leden, welke met moeilijkheden zitten, direct te helpen. De secretaris, de heer W. v. Rijn, las de notulen, en bracht vervolgens bet jaarver slag uit. Het ledental op 31 Dcc. 1936 be droeg 39. De penningmeester, de heer H. Ros, deelde mede, dat er nog een saldo is. De controle-commissie, bestaande uit de heeren P. Marijnis en C. de Vreugd, hadden boeken en bescheiden in orde be vonden. Tot leden van de kascommissie 1937 werden benoemd de heeren J. Imthorn en J. v. Rijn. Bestuursverkiezing volgde. De he^r Vink werd weer als voorzitter herkozen. In de plaats van de aftredende bestuursleden, de heeren C. v. Duijn en L. K. v. d. Ven, die zich niet meer herkiesbaar stelden, werden gekozen de heeren H. Bos en M. Erkelens. Na rondvraag sloot de heer J. Vink deze gezellige vergadering met dankgebed. SCHOORSTEENBRANDJE Door de politie is met minimax een schoorsteenbrandje gebluscht bij de J. van de Sluisweg. RUIT INGEGOOID Mej. D. uit de 4e Kanaalstraat, deed bij de politie aangifte, dat bij een ruzie met mej. B. deze laatste een ruit van haar ning heeft vernield. Mej. B. is op het poli- tie-bureau ontboden om de schade te beta len. VEREENIGING TOT BEHOUD EN VERBETERING VAN DE TREKHOND In het lokaaltje aan de Zeesteeg hield de afd. Katwijk dezer vereeniging haar jaarvergadering, welke goed bezocht was. De heer W. v. Dijk opende deze vergade ring met een kort openingswoord, waarin hij meedeelde, dat de afd. thans 46 leden telt. De secretaris, de heer L. Boogaards, las de notulen en het jaarverslag voor. De penningm., dc heer H. Haasnoot, bracht zijn financieel verslag uit. Hieruit bleek, dat nog een batig saldo van 19,79 in kas is De aftredende bestuursleden, do heeren L. Boogaards, B. Stijgen, W. v. Dijk en A v. Duij ven voorden, werden herkozen GEREF. MEISJESVEREENIGING „DIENT DEN HEERE MET BLIJDSCHAP' Jaarvergadering Deze Meisjesvereeniging hield in Irene haar jaarvergadering. Om half acht opende ds Ingwersen deze vergadering. Hij sprak een openingswoord, waarin hij beide deelingen, zoowel Zuid, waarvan presidente mej. J. Parlevliet, als Noord, welke on der presidium staat van mej. A. Ouwehand, hartelijk toesprak. De jaarverslagen werden als samenspraak voorgedragen. Hot ledental bleek flink vooruit te zijn gegaan, zoodat de vereeni ging tot splitsing in afd. Noord en Zuid moest overgaan. Als bestuursleden voor de afd. Noord werden herkozen mej. A. Ouwe hand, mej. Verlint en mej. W. van Leeuwen. Het. bestuur van Zuid is als volgt samenge steld: mej. J. Parlevliet, mej. R. v. Bruggen en mej. R Dijkhuizen. Ook het financieel verslag was in opge- wekten toon gesteld. Men kon op een aan genaam vercenigingsjaar terugzien. De inleiding Gewijde Geschiedenis over Petrus door mej. Corrie Parlevliet, getuig de van gedegen studie. Er volgde een ge animeerde besproking. Enkele gedichten werden door de dames v. Bonefaas en Pleuntje Poot keurig voor gedragen. Vervolgens werden door het dames-zang koortje enkele mooie liederen gezongen. In afwijking van het programma volgde nu een samenspraak door drie personen. Dit propagandastukje werd op uitnemende wijze voorgedragen en viel bijzonder in de smaak. Nu werd een lintenspel uitgevoerd, dat prachtig tot zijn recht kwam. In de pauze kregen de vele afgevaardig den gelegenheid tot complimenteeren. Mej. Annie Parlevliet las een stukje pro za voor, dat met onverdeelde aandacht werd aangehoord. De tweede inleiding: „De rij pende jeugd' werd gehouden door Gerda Gillebaard. Tot slot liet het spreekkoor „Holland" zich duidelijk hooren. Ook dit nummer RADIO DISTRIBUTIE rUs R; 13.05 Brussel VI; 14.20 Gra 14.50 Parus R; 15.20 Keulen; pl.m 15.35 Londei' Reg; 16.20 Deutaehl-sender; 17.20 Keuen: 18-21 Parüs R; 19.30 Weenen of dlv.; 20.15 Berlün] 21.15 North Regr. of dlv.; 21.40 Weenei 22.50 Berlijn: 23.20 R. Danmark of di 8.00 Brussel VI; 9.2q Gr 1 muz. GRD; 10.35 Londen R; 13.35 14.20 London R; 15.35 Droitwlch; 18.20 Divers*]! 19.00 Droitwlch; 19.30 Sportpraatje d.d.h. J G A Jansen (journalist); 20 Londen R: 20.20 Droit] wlch; 21 Diversen: 21.20 Droitwlch; 23 Louden R; 23.20 Droitwlch VRIJDAG 12 MAART Programma 3: 8 Keulen of dlv.: 10.10 Deuts.J sender; 11.20 R. Danmark; 12.05 Parüs R; 13.05 Brussel VI; pl.m 15.20 Parüs R,; 17 20 Keulen; 18.50 Parüs R; 19.50 Londen R; 20.35 Berliln' 21,20 Diversen; 21.50 Berlün; 23.20 'R. Danmark of diversen Programma 4: 8.00 Brussel VI; 9,20 Gram] ■muziek GRD; 10.35 Londen R; 12.50 Droitwteh; 13.20 London R.; 16.20 Droltwich; 18.20 Diver sen; 18.45 Droltwich; 20.00 Gram.-muz. GRD- 21.20 Droitwlch; 21.40 Boedapest of div.: 23.25 Droltwich Agenda Vrijdag, 12 Maart. Geref. Kerk Noordwijk aan Zee, 7.30 uur. Openbare vergadering A.R. Kiesvereen. en Propagandaclub. Sur, Mr. H. BijJeveld en Ds. W. Bijleveld. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. velef. 552. en J. Doedens, Wilhelminapark 8. Oegst' oogstte veel succes. Een tiental meisjes na men hieraan deel. Om half twaalf sloot ds. Ingwersen deze goed geslaagde vergadering. Hij bracht al len dank, die aan 't welslagen van dezen avond hadden meegewerkt. In 't bijzonder werd een woord van dank gebracht aan kele J.V.'ers, die zich op onderscheiden bied verdienstelijk hebben gemaakt. Na het zingen van Ps. 105 24 sloot ds. Ingwersen dit gezellig samenzijn. De M.V. had, on danks het minder gunstige weer, veel be langstelling. BIJBELLEZING Vrij^gavond a.s. hoopt des avonds acht uur in „Casa Cara" voor te gaan de heer J.' Siegelaar. Onderwerp: „Twee menschen, die de heerlijkheid aanschouwden", COÖP. VERBRUIKSVEREENIGING „HELPT ELKANDER" Winkelpand aangekocht De leden der Coöp. vereeniging kwamen gisteravond in de zaal voor Prot. Belangen in ledenvergadering bijeen. De voorzitter de heer J. Zuijderduin opende deze verga dering met een kort woord, waarin hij da leden dank bracht, doordat de omzetten van bakkerij en winkel steeds grooter worden,: wat een verheugend verschijnsel is te noe-i men. Door de groote uitbreiding van het bedrijf heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien de winkelruimte uit te breiden en zij meent hierin geslaagd te zijn, door het aankoopen van een pand vlak naast de tegenwoordige winkel gelegen. Nadat de voorzitter nog enkele toelichtingen had ge geven kwam dit bestuursvoorstel (aankoop pand) in stemming. Na een geanimeerde bespreking hierover werd dit voorstel met bijna algemeene stemmen aangenomen. KOUDEKERK CHR. BESTURENBOND Dinsdagavond hield de Chr. Besturen bond „Koudekerk-Hazerswoude", in het zaaltje van Hotel De Bruin alhier, haar vijfde jaarvergadering, na opening door den voorzitter, den heer G. P. de Jong. met gebed en een inleidend woord. Na het lezen der notulen van de jaarver gadering van 12 Maart 1936 door den secre- i taris, den heer P. de Jong, volgden eerst do jaarverslagen van secretaris en penning meester. De eerste gaf een overzicht van den arbeid en werkzaamheden door de be sturenbond op en buiten de vergaderingen i verricht. De penningmeester, de heer Jac. Ravensbergen, deelde mede, dat hij ook dit j jaar weer beneden de opgegeven begrooting i was gebleven. Na inzage van de verschillende ingeko- 1 men stukken en mededeelingcn volgde een zeer breedvoerige bespreking, mede in ver band en naar aanleiding der plaatselijke toestanden in betrekkine tot de werklozen zorg in de beide gemeenten. Het punt bestuursverkiezing werd we- Ondergeteekende geeft op als abonné op de NIEUWE LEIDSCHE COURANT voor minstens één (aar met recht op gratis nummers tot 1 April a.s. Naam: Adres: i r wr i De nieuwe abonné wenscht te betalen per llwar'aal per week Als aanbrenger zou ik gaarne ontvangen het toegezegde KEURIG PREMIEBOEK De aanbrenger: Naam Woonplaats:Adres: Dit formulier op te zenden aan de Administratie van de NIEUWE LEIDSCHE COUKANT. Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6