$lmiw (Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Het werkende Ministerie e% VERANTWOORDELIJKHEID EBERTO-schoenen U kunt deze 3 man worden! PBNA MOSCOU ZONDER MASKER papie- i Phi* lerikdh eelinm kou Amci msclici Koi! Walk U.'I< n Re-! <zetteö Ana^j kmerJM echte» Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesiigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5J50 Alles bij vooruitbetaling 1 Losse hummers 5 ct. met Zondagsblad 7 ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No. 6029 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 6 MAART 1937 Sötertentieprijjen: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer022'I» Ingeionden Mededeelingen van 1-5 regels 2.30 EJke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 17e Jaargang De resultaten mogen gezien worden ïdacSf: vooa* Aku-a Phiv auwq. veel lui markti' ;te roüj e ope. ctï gen ar te n ovetf! war. kleine; zichj en dei >ch dei d met!! p vaiu a toe*, soor- 6lï„ 1 Twee berichten uit het buitenland trokken dezer dagen toch wel uitermate de aandacht. Zoowel in België als in Frankrijk verklaarde de Minister president, dat ten aanzien van de uit voering van openbare werken een ademhalingspauze gewenscht is. Blum zei het niet zóó duidelijk, maar het kwam er toch op neer, dat de financie ring moeilijkheden opleverde; Van Zee land had fraaier motief: de economi sche opleving is zoodanig op gang, dat een stimulans van regeeringszijde niet meer noodzakelijk is; meteen kan de schatkist dan even op adem komen. Deze buitenlandsche mededeelingen stemmen tot nadenken en nopen als het ware tot een vergelijking met Neder land, waar het thans zittend Kabinet volgens vele critici zoo goed als niets gedaan zou hebben ter bestrijding van de ramp der werkloosheid en waarom de sociaal-democraten zich ook ten taak hebben gesteld daarin door het Plan van de Arbeid verbetering te brengen. Hierbij doet zich een zonderlinge vergissing voor, waarop we in 't voor bijgaan de aandacht willen vestigen. Dezer dagen verklaarde n.l. Mr. Mendels in de Eerste Kamer, dat het Kabinet-Colijn de groote fout gemaakt had het karakter der crisis niet te on derkennen. Hij meende te mogen zeggen, dat het de ziekte van het economische leven niet had ondeïkend als van struc- tureele aard te zijn; dat hadden de sociaal-democraten gedaan. Met Minister Colijn keken we bar vreemd op van dit betoog, want het is, blijkens de historie, precies omgekeerd. Reeds in 1921 verklaarde Dr. Colijn: we hebben thans te doen met een structureele en niet met een conjunc- tureele crisis op economisch gebied. Eenvoudig vertaald wil dat zeggen: de grondslagen, de samenvoeging van het maatschappelijk geheel ondergaan ver andering, de structuur van het econo misch leven wisselt, en we hebben niet, gelijk zoo vaak het geval is te doen met toevallige tijdsomstandigheden, welke stremming in het zakenleven veroor zaken, doch die van voorbijgaande ajard zijn. Deze uitleg vond gedurende vele ja ren weinig instemming bij de economi sche geleerden. Met name de sociaal democraten zagen het geheel anders in. Hun profeten voorspelden eerst en con stateerden later, dat in 1932 het diepte punt van de crisis bereikt was en wan neer men nu maar met het uitvoeren van openbare werken als vliegwiel de machine van de maatschappelijke acti viteit over het doode punt heen hielp, dan zou een nieuwe toekomst dagen. En nu kwam en komt men als verkie- zingsinzet met het Plan van de Arbeid. Is daar reden voor? Ter verdere beantwoording van de vraag want we zijn er reeds eerder over begonnen of het nu werkelijk waar is, dat het Kabinet-Colijn zoo ongeveer niets voor de activeering van het maatschappelijk leven gedaan heeft, mogen wij voor het heden wijzen op enkele dingen, welke iets gansch an ders doen zien. Onlangs is, gelijk men weet, versche nen het mooie boek „Het werkende land" van Mr. van Balen. Toen men tot de conclusie kwam, dat feiten en cijfers uit dit boek een gunstig getuigenis af legden van hetgeen dit Kabinet gedaan heeft ter bestrijding van het vreeselijk euvel der werkloosheid, deugde er bij vele critici al gauw niets van: immers, het was uitgegeven als verkiezings materiaal ten behoeve, van dit Kabinet. Het verwijt is even zonderling als onjuist: het gaat en kan niet gaan om dit Kabinet; hoogstens zou het de po pulariteit van een of meer ministers kunnen verhoogen. Maar men vraagt zich toch af, waar de logica blijft, als eerst aangedrongen wordt op mededee- ling van wat gedaan is en men onmid dellijk daarna critiek oefent, wanneer blijkt, dat de resultaten niet zoo mager waren als men partijpolitiek gezien zoo gaarne zou wenschen. Doch hoe het zij, kleineering of mïs- prijzing kunnen niets veranderen aan de feiten, welke in het genoemde boek vastgelegd zijn. Want daaruit blijkt, dat in de laatste vijftien jaren voor de uitvoering van openbare werken is uit gegeven de som van 2165 millioen gul dens; en dat voor de allernaaste toe komst voor 382 millioen op het pro gram staat, waarbij men nu reeds min stens een veertig millioen moet voegen voor aanbestedingen, welke in de aller laatste weken gehouden zijn. Waarlijk, in het licht van deze cijfers verzinkt in het niet alles wat in Zwe den of elders aan openbare werken is uitgegeven. En wanneer thans in Bel gië en Frankrijk een adempauze is aangekondigd, dan dient men er op te wijzen, dat het hier precies omgekeerd is. Juist thans, nu de aanpassingstak- tiek goede vrucht begint af te wei-pen, kan in versneld tempo voortgegaan worden om het bedrijfsleven te acti- veeren en te stimuleeren. Dat kan, omdat de concurrentie mogelijkheden met het buitenland zijn vergroot en de financieele toestand is verbeterd. Dat laatste beteekent geens zins, dat reeds een sluitende begrooting verkregen is, het zegt ons alleen, dat we dichter bij het financieele even wicht gekomen zijn. Maar dat immers stemt reeds tot groote dankbaarheid; want een kunstmatige stimuleering van het economisch leven zou in het verleden de saneering der financiën onmogelijk hebben gemaakt. De vol-, ledige saneering is nog niet bereiktde gezondmaking is echter wel stevig be vorderd. Eigenlijk geldt dit van elk punt van het vierhoeksprogram, waarmee het Kabinet-Colijn is opgetreden. Ten aanzien van de gezagsh; having wordt dit door zoo ongeveer iedereen erkend en de waardigheid van ons land tegenover het buitenland is hooggehouden op een wijze, welke de toets der critiek in elk opzicht kan doorstaan. Taal f 105 :h. De J Schrik niet voor dit zware woord. Want het valt mee. Verantwoordelijkheid dragen wordt dikwijls zoo zwaar opgevat, dat men de meest voor de hand liggende gelegenheden om er zich van te kwijten; niet eens opmerkt. Daarom mogen wij misschien daarvoor eens Uw aandacht vragen. Ge zijt al een eind op weg, en vergemakkelijkt het groote werk in dezen, als ge zorgt, dat de schijnhaar kleine dingen in orde zijn. En dat vraagt vaak maar weinig moeite. Gelukkig. Wees daar dankbaar voor. Zoo'n schijnbaar gering iets, dat groote invloed heeft, is ook de keuze van Uw dagblad. Wat is het toch gemakkelijk om te zorgen, dat het hiermede in orde is. Een briefkaartje, of een invulformulier als drukwerk verzonden, en de Christelijke krant is Uw dagelijksche gast, om U tot steun te zijn bij het dragen van Uw verant woordelijkheid. Wat toch gemakkelijk. En wat gelukkig, dat er een Christelijke dagbladpers bestaat, die geheel aan de eischen van dezen tijd beantwoordt. Vrienden van onze krant, toch hebben velen nog een beetje hulp noodig. Geef hun die even. Wilt ge een mooi boek als bewijs van waardeering voor Uw moeite? Het ligt voor U klaar. don- —2.83 j Geef Uw abonnés op aan DE ADMINISTRATIE Voorts heeft het kabinet het econo misch leven, dat in de laatste jaren al meer bedreigd is, voor ineenstorting behoed door allerlei crisismaatregelen, welke zeker niet ideaal zijn en zoo mo gelijk spoedig ongedaan gemaakt moe ten worden, maar die groote steun boden aan de bedrijven en het wer kende volk. Dit, gevoegd bij velerlei wetgevende arbeid, waarover nader te spreken valt, is voldoende bewijs voor de stel ling, dat het Kabinet zijn beloften heeft ingelost, voorzoover de sterke en vele tegenwerkende factoren zulks niet heb ben tegengehouden. Want Gode zij dank, bijna staande aan het eind dezer vierjarige periode, mag zonder schroom worden gezegd, dat het land in velerlei opzicht in betere toestand verkeert dan bij het optreden van dit Kabinet. Dit ging niet buiten de gewijzigde omstandigheden, maar evenmin buiten de activiteit der regeering om. ROTTERDAMS GROOTE TUNNEL EEN DEFINITIEF VOORSTEL Bestaande aannemers-combinatie voor uitvoering aangewezen Rotterdam, 6 Maart. B. en W. van Rotterdam hebben thans bij den gemeenteraad een defi nitief voorstel tot uitvoering van het z.g. „groote tunnelplan" voor vier- banig autoverkeer en voor het ver keer van wielrijders en voetgangers, ingediend. De kosten van dit project zullen rond 15 millioen gulden bedragen ter wijl de jaarlijksche exploitatiekosten 270.000 beloopen. De z.g. 8/6 tunnel, waarover aan vankelijk met de Ministers van Wa terstaat en Financiën overeenstem ming werd bereikt, was ongeveer 7 ton goedkooper. Voor dit betrekkelijk kleine verschil achtte men uitvoering van het groote plan juister. De Re geering bleek bij nader overleg be reid om 8.000.000 uit het Ver- keersfonds en rond 7.000.000 uit het Werkfonds als bouwvoorschot beschikbaar te stellen. De commissies van bijstand heb ben zich met het nieuwe voorstel van B. en W. vereenigd. Voorge steld wordt om den bouw van den grooten tunnel op te dragen aan de aannemerscombinatie, waarmee over eenstemming werd bereikt omtrent de 8/6 tunnel. De nieuwe tunnel van het Park naar Charlois krijgt rijvloeren voor het autoverkeer van 6 M. Ned. Bond van J.V. op G.G. Namens de Ver. De Geref. Jongelings- bond werd door den architect A. v. d. Kraan, Lischplein 11 te Rotterdam gister te Utrecht aanbesteed het bouwen van het Bondsbureau met vergaderlokalen en woon huis c.a. te Amersfoort. Inschrijvers moes ten lid zijn van een der Geref. Kerken in Nederland. Fa. Ringnaldus. Doorn f29728; F. Gaas tra, Zeist f31146; P. Eigenraam Amers foort f31.672; J. Rijndens en Zn., Dieren f31.710; R. Kruithof. Amersfoort f32.350; J. Leegwater. Utrecht f 32.450; W. Boersma, Birdaard f32600; Jac. van Gent, Amers foort f32.900; D. C. Andrea, Ermelo f32.990; Modder en Caperus. Helder f34.000; P. v. d. Wal, Surhuisterveen f 35.060; O. K. Rie- mersma, Drachten f35.100; G. v. d. Wal, Den Helder f35.500; G. Geersing, Niettap (Gr.) f35757; J. Kroes. Veenendaal f36 000; H. Kwant Veendam f36267; L. Zuiderveld, Leek (Gr.) f36.400; G. Boon, Amsterdam. f36.430; M. Hoek, Alphen a. d. Rijn f37996; J. Wagen veld en Zn., Scherpenisse f38400; H. Fokken en Zoon A'dam f 40.875; W. v. Arkel, Gorinchem f46.000. Luchtbeschermingsoefening te Arnhem Bij de Luchtbeischermmgsoefenïng zal wor den gebruik gemaakt van een sirene, welke een omtrek van 8 K.M. bestrijkt. Deze machi ne is door de Firma Addicks te Nijmegen ter beproeving afgestaan. Bovendien zal vermoedelijk een proef ge nomen worden met een rijdende sirene, d.i. een sirene, gemonteerd op de politieauto 'en geconstrueerd door den heer M. van Doorn te Baarland. De voorbereidingen voor de oefening zyn in vollen gang. WONING AFGEBRAND OLDEBROEK 6 Maart In de arbeiders woning van den heer J. van Boven, wo nende in de buurtschap De Koele alhier, ontstond brand. In een ommezien stond de woning, die met stroo gedekt was, in volle vlam. Huis en inboedel gingen geheel in de viammen op. Naar Van Boven mede deelde ontstond de brand doordat zijn in wonende 33-jarige zoon, die onnoozei is, in een zenuwvlaag de in het achterhuis staan de kachel stuk sloeg, waardoor het vuur zich in den omtrek verspreidde. I Huis noch. inboedel waren, verzekerd. MAARTSCHE SNEEUWBUIEN Er bestaat een oud gezegde waarin het heet: „Maart roert z'n staart", waarmee dan bedoeld wordt dat het weer in deze maand verbazend onstandvastig kan zijn. Het is frappant dat oude gezegden als het hier aan gehaalde, vaak zoo treffend juist zijn. De eerste week van Maart, die thans ten einde spoedt, levert er wel duidelijk het bewijs van Maandag en Dinsdag waanden we ons eenigszins in de herfst, met z'n gure, gieren de windvlagen, die loodgrijze wolken met angstaanjagende snelheid langs het zwerk jagen. Als een schril contrast stonden alom reeds de wilgen- en elzenkatjes in dit na jaarsweer, dat toch eigenlijk zoo vreemd aandeed. Maar hoe anders was het Woensdag! Aar zelend eerst kwam de zon zich aan het uit spansel vertoonen. Weg waren de wolken van de vorige dag en aan de helderblauw lucht vertoonden zich slechts sporadisch wat schapenwolkjes. Een zeer zwak windje zong zacht over Holland en, o schril contrast, we waanden ons heusch in de lente. Alles zag er in het vroolijke licht zoo aanlokkelijk uit! Winterjassen en dassen bleven aan del kapstok, de parken werden" bevolkt met wandelende menschen, die vroolijk elkaar groetten, of ze zeggen wilden: „De lente is gekomen!" Indien ze het werkelijk gezegd hadden, zouden ze zich echter deerlijk ver gist hebben. Wel was het ook Donderdag helder en zonnig en we hebben toen in de trein nog gespeurd naar ontluikend jong leven, maar de wind was al omgeloopen naar Oost. 's Nachts daalde het kwik reeds iets ander nul en Vrijdag, nu, ,toen waren een naar wollen wanten lang geen overbodige weelde. Een ijzige Oostenwind riep weer herinne ringen aan den winter op Er mankeerde alleen nog wat sneeuw aan. Welnu, die hebben we ook gekregen Heel vroeg in de morgen begonnen uit een zware lucht de eerste vlokken neer te dalen, voort gejaagd door de wind, zoodat de oogen van hen, die zich reeds toen naar hun werk be gaven, onaangenaam geprikkeld werden. Tot veler verwondering was het niet zoo maar een buitje, neen, het bleef staag-aan door- dwarrelen en toen de groote steden ont waakten, was er weer een witte wereld ont staan. En dan te denken, dat het al bijna lente was! Ja, de afgeloopen week heeft het wel be wezen: Maart roert z'n staart! Zuivelbescherming in België De margarineproductie wordt belast Door den Belgischen minister van Land bouw zijn een aantal voorstellen gedaan ter bescherming en bevordering van'de melkvee houderij in België. Zoo zal er een wetsont werp komen waarbij de Kroon zal gemach tigd worden om de fluctuaties in de prijzen van zuivelproducten te regelen en de fabri cage van en de handel in margarine en eet bare vetten te contingenteeren, als naa behoefte van de markt. Ook zullen speciale rechten ingevoerd worden op de 'productie van margarine, waardoor de concurrentie minder scherp zal worden. Volgens den Minister moet boter van goede kwaliteit en tegen matige prijzen beschik baar gesteld worden, omdat margarine zonder waarde is als weer- standvoedsel, naar het oordeel van de commissie voor de levensmiddelen. Het algemeen gebruik van plantaar dige vetstoffen ter vervanging van boter zou zeer nadeelige gevolgen hebben voor de algemeene volksge zondheid en met name op den groei en de ontwikkeling der kinderen. Om abnormale daling van de boterprijzen in de zomermaanden te voorkomen zal men de opslag in de koelhuizen uit gaan breiden, waarmede reeds goede resultaten zijn ver kregen. Toch is dit middel niet ideaal. Ook door uitbreiding van dekaas- productie zal men trachten de boterpro- ductie in de zomermaanden te beperken. De overtollige melk tot kaas verwerkt zou de groote invoer van dit product verminderen. Thans importeert België nog 23 millioen K.G. kaas wat gelijk staat met de melkproductie van 700.000 melkkoeien. Maar de Belgische kaasproducenten kun nen nog bijlange niet concurreeren met de buitenlandsche Om nu de kaasindustrie zooveel mogelijk te steunen, zal de toekenning worden voorge steld van een productiepremie aan kaaspro ducten van frs. 1.25 en frs. 2.50, voor resp. zachte en half-harde kaas, en vaste kaas. Daarnaast blijft het invoerrecht van frs. 0.72 en frs. 0.82, dat thans wordt geheven op deze beide categorieën, van kracht. Verder zal de regeering alles doen om boterexport te stimuleeren en de productie van melkpoeder en van gecondenseerde melk aan te moedigen. Daarom zal er een crediet van frs. 30 mill, uitgetrokken worden dat naar we vernemen voor een belangrijk ge deelte zal worden aangewend om exportpre mies op den uitvoer van boter te verleenen. Ook denkt men een fonds te vormen, dat zal dienen om voorschotten aan landbouwers melkboeren te verstrekken. Als deze maatregelen uitgevoerd worden en het door minister Pierlot verwachte suc ces zulllen hebben, zal onze zuivelexport daardoor een vrij gevoelige slag toegebracht worden. Taxi tegen vrachtauto gebotst Twee ernstig gewonden Gisteravond omstreeks negen uur zijn op dén hoek van de Hemonystraat en de twee de Jan van der Heijdenstraat te Amster dam een taxi en een vrachtauto met el kander in botsing gekomen. Hierbij werden twee personen vrij ernstig gewond. Zij mc tea in-heit ziekenhuis worden opgenomen. •ntl «ntehtnieog •peni'vbb*. nakar na. loopa» «o» aar gene»» V»rvoar<figd rolgaiu ganse' niaowa geoeooolao'da werkwillig lOelroo» n» 200751 flrmo WED. J. P. von BOMMELMOERGESTEL DE KASTEELRUINE TE VALKENBURG Belangrijke ontdekkingen Geheimzinnige vluchtgangen blootgelegd Men schrijft ons: De kasteelruine te Valkenburg vormt in zekeren zin nog altijd het hart van de plaats. Hoog verheft zij zich op de vooruit springende rotspunt van de heuvel tusschoA Geuldal en Dalemerweg. als oenig overblijf sel van het in de elfde eeuw gebouwde ver sterkte slot. Wie aan de kasteelstichting denkt, denkt tevens aan den onlangs overleden heer Th. Dorren, die jarenlang de ziel is geweest van de kasteelstichting. Van wien steeds het initiatief uitging om verdere bijzonderheden ut de geschiedenis te ontworstelen aan de puinhoopen van dit eenmaal roemruchte kasteel. De heer Dorren schreef er zijn be zielend boekje over met de geschiedenis en legenden van het kasteel en kon ons steeds weer opnieuw enthousiast rondleiden en ter plaatse vertellen van al wat zich daar had afgespeeld. Hoe er gestreden was. hoe men zich verdedigd had en hoe men zich oolc on danks de overmacht van den vijand, nooit persoonlijk overgaf, omdat geheime onder- aardsohe gangen het nog altijd mogelijk maakten om het slot veilig te verlaten. Hij wees dan de plaats, waar de gangen geweest moesten zijn. maar helaas, bij de grondige vernieling van het kasteel was alles onder de val van de machtige torens verpletterd en in puin gevallen. Slechts enkele meters kon men nasporen van die oude vluchtgan gen en dan was het slechts puin wat mc zien kreeg. Vluchtgangen blootgelegd Tot dusver was het bestaan van de gan gen dus bekend, maar men kende alleen van weerszijden hun onheteekenende aanduidin gen. Na de in de laatste weken gedane op metingen betreffende die verbindingen tus- schen het kasteel en de Fluweelen grot, werkzaamheden aan de voorbereiding waar van de heer Dorren nog zoo kort voor zijn dood had deelgenomen, werd besloten ver dere nasporingen te doen. Dit werk stond onder leiding van de be stuursleden der stichting, de heeren -Tos. C rol la en Ir D. C. van Schaik, welke laatste de technische leiding had en die opmetingen verrichtte, welke tot het doel zouden moeten leiden. In den loop van deze week is op de uit gemeten plaats bij dit werk een belang rijk gedeelte van de geheimzinnige vluchtgangen van het kasteel bloot gelegd en betreden, waarbij de loop van deee nog grootendeels gave gangen tot verrassende resultaten leidde, welke een nieuw licht werpen op de wijze, waarop men zich ondergronds heeft te weer gesteld. Het korte onderzoek laat nog niet toe hier omtrent gedocumenteerde mededeelingen te doen, maar zeker is het, dat dier ontdekkin gen zijn gedaan, welke voor Valkenburg in hooge mate belangwekkend kunnen zijn, vooral wanneer het bestuur der kasteel- stichting een oplossing zou kunnen vinden om dit onderaardsche strijdperk later voor heit publiek toegankelijk te stellen. Of men er inderdaad in slagen zal het geheel e stel sel van vluchtgangen blom te leggen en dus aansluiting te krijgen op de heker.de stullen van de Fluweelen grot, valt op hel oogen- •blik nog niet te zeggen, zoorla'. de verdere ontwikkeling dezer onderaardsche onderzoe kingen van Ir. van Schaik met belangstel ling worden tegemoet gezien. Coöperatieve Zuid-Hollandsche eierveiling De Coöperatieve Zuid-Hollandsche Eier veiling G.A., heeft onder leiding van dwn voorzitter, don heer A. M o 1 e n a a r, in Hotel Coomans te Rotterdam, een ledenver gadering gehouden. De directeur, de heer J. C. den Boer Wzn., zegt in zijn jaarverslag, dat de totaal aanvoeren der veiling in het geheel belie pen 4.450.569 eieren togen 4.647.311 in 1935; hiervan komen voor rekening van de ZuiJ- HoLlamdsche eilanden 2.145.300 stuks, terwijl die overige 2.305.269 eieren w erden aan je voerd uit Utrecht en omgeving en Gouda en omstreken, alsmede door enkele aanvoer ders van elders. Moest men, aldrus het ver slag, wat den middienprijs betreft, vorig jaar een veer laten, dit was in het afgeloopen jaar niet het geval. Integendeel, de prijzen zijn aardlig naar boven geloopen, zoodat na afloop van het boekjaar een doors: p r ij s van 3.04 cent per ei kon wor den vastgesteld. Vorig jaar v de doorsneeprijs 2.64 cent per De grootste weekaanvoer beliep 154.46a eieren en de kleinste 33.304 stuks. De totaa omzet der veiling beliep f 172.538.07 in welk bedrag f 134.783.27 zuiver eierengeld is ir> begivpen. Aan provisie en ei eren reken ir^ werd ontvangen f 6810.06. De directeur deelt mede, dat er over di eerste negen weken van dit jaar ongpvecr 80.000 eieren meer zijn aangevoerd dan in de overeenkomstige weken van 1936, terwijl de middelprijzen 60 cent per 100 eieren 1>J ter zijn geweest dan het vorig jaar. Spreker in het openbaar Zeer geschikt voor hen, die in het openbaar moeten spreken, zoals leiders van verenigingen, propagandisten, gemeenteraadsleden, enz, Vraag zonder verplichting inlichtingen bij AS.S.O. Nieuweplein 31, Arnhem, Teleloon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD De Eerste Kamer heeft de begrootingeti van Binnenlandsche Zaken en P. T. T* goedgekeurd. Tegen de verdachte in het drama in de Oranjeboomstraat te Rotterdam is tien jaar gevangenisstraf geëischt. Tegen de oud-wethouder van Vlissin-» gen is in verband met de malversaties bij de B.V.L. anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt, B. en W. van Rotterdam doen thans* een definitief voorstel over een groote tunnel. De Fransche Regeering neemt maat* regelen tot bescherming van de frank. Financieel Weekoverzicht. In Boedapest doen geruchten de ronde over een in de kiem gesmoorde rechts* extremistische staatsgreep. De Amerikaansche regeering heeft haaf excuus aangeboden voor de beleedigende uitlatingen van Laguardia. Maandag komt te Genève de studie* commissie voor het grondstoffen-vraag stuk bijeen. De organisatie van de controle der Spaansche toegangswegen neemt thans vaste vormen aan. Hoe slaat het echter met Uw theoretische ontwikkeling? P B N A, hel Nederlandsche Technicum, Arnhem, geeft reeds bijna 25 jaar met groot succes schriftelijke cursussen op het gebied van BOUWKUNDE, WATERBOUW.' KUNDE. WERKTUIGBOUWKUNDE, ELEC-J TROTECHNIEK en CHEMIE. Zend deze annonce in open couvert met Uw naam als afzender aan PBNA-ARNHEM 84J Wij zenden U gaarr gratis alle inlichtinge Stormschadeverzekering Een specialiteit op het gebied van STORMSCHADE VERZEKERING I Algemeen Onderling Waarborg Genootschap ..R E N O V A T 0 M" te Amsterdam spuistraat 219/21 Tel. 35G26 Vraagt eens een prospectus ftanl BETONBOUT KISTENHOUT Houthandel „AI.BLAS" N.V. WADDINXVEEN J Opslnglantsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119—12t 's Gravenhage; Fahrenheitstr 343 TRIPLEX Vraagt prijs LIJSTWERK fAtir.) door G. OVERSTEEGEN, voorm. Comm. Gein een teraadsli<L Prijs 60 cent, franco toez. nè. ontv. v. d, bedrag por postw. of jiro: 128159 door de N.V. Uitg. Mij. NAUTA ZOON. te Velsen. P.S. Bij afname van 5 stuks ineens, belang* rijke korting; vraagt inl. (Adv.) De moord op den heer Hes Beloouing uitgeloofd De Officier van Justitie te 's-Gra vert il a ge looft een be'ooning uit van ten hoogste f 250 voor die(n) gone(n), die zoo danige aanwijzingen kan (kunnen) geven in den roofmoord op den Ilnarlemsrhen garagehouder Hes. in den avond van Vrij dag 26 Februari i.l. gepleegd te "s-Graven* hage, welke leiden lot ontdekking en ver oordeel ine van de daders. In hel belang va i de Doenbare veiligheid wordt een beroer, gedaan op reder, die eenige nnnwiping kan geven Inlichtingen te zenden aan den Gommis- saris van politie van den Ju®' 'celen dienst A te '6-Gravenhage.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1