lUettitnt £dtisdjf Courant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken I.G.B. abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week 0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche 1 zendingf 4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7Vj et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 att>ertcnticpj;ij?cn: Van I tot 5 regels M77» Elke regel meer 0.22'/» thgezonden Mededeelingeti van t—5 regels 230 Elke regel meerf 0-45 Voor Het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0-1® NO. 6028 VRIJDAG 5 MAART 1937 17e Jaargang Al is de laster nog zoo cnel, de waarheid achter haalt hem wel. In Volk en Vaderland, het blad van de N.S.B., wordt heden het toppunt van dwaasheid bereikt in- zake de laster tegen De Rotter dammer. Men vertelt daar, dat de heer Diemer, Directeur van de De Rotterdammer zich in het buiten land bevindt, omdatnu ja, hij niet terug durft te keeren! Let op: de heer Diemer met zijn zoon Mr. E. Diemer zijn Donder dag 28 Januari naar het buitenland vertrokken, gedeeltelijk voor recre atie, gedeeltelijk voor studie. Vrij dagavond 5 Februari waren zij weer terug in Rotterdam. Woensdag 10 Februari zat de heer Diemer de Centrale Commissie in de Typo grafie te Amsterdam voor. Des avonds sprak hij bij het dertig-jarig bestaan van de J. V. Jonathan te Kralingen een gelegenheidswoord. Hiervan verscheen een verslag in de pers. Is het nu voldoende, om den laster van het trio Volk en Vaderland, Het Financieel Weekblad en De Banier in al haar naakte werkelijk heid voor te stellen? De eerlijke naam van De Rotter dammer is méér dan bestand tegen welk diep gezonken journalistiek brouwsel ook, waar men om lachen kan of wel zich er over bedroeven. De ontvangers van eenzekereN.S.B.- circulaire, welke dezer dagen ver spreid wordt, zullen de beteekenis daarvan thans wel op de rechte waarde weten te schatten. O tijden, o zeden! i* GRONDWETSHERZIENING IN TWEEDE LEZING Dat 26 Mei als waarschijnlijke verkie zingsdatum genoemd wordt en de sluiting van het loopende parlementaire zittingjaar op 5 Juni wordt verwacht, wijst er wel op, dat we dezer dagen een Kon. besluit zullen hebben te verwachten, waarin de z.g. „ont binding op termijn" wordt gepubliceerd. Daarmee is dan in overeenstemming het openen van de zitting der nieuwe Kamers pp Dinsdag 8 Juni. Den dag tevoren kan ide ontbinding der oude ingaan. I-Iet is duidelijk, dat wat in de staats rechtelijke practijlc' der laatste jaren is ge ïntroduceerd en als „ontbinding op termijn" wordt aangeduid, de bedoeling heeft een Kamerloos-tijdperk te voorkomen en met name aan de Eerste Kamer gelegenheid te geven zoolang mogelijk door te werken en •,te vermijden, dat gelijk in 1917 is ge schied;de Eerste Kamer alles buiten be handeling laat, wat ten tijde van een vroeg ontbindingsbesluit bij haar nog aanhangig zou zijn. Alles moest toen opnieuw inge- jdiend en behandeld worden. Zijn de wetsontwerpen inzake de Grond- ïwetsherziening afgekondigd, dan kan daar na ook het ontbindingsbesluit worden ge publiceerd. In dezen trant is in 1917, in, 1922 en in Ï933 gehandeld. De methode heeft ongetwijfeld, vooral als rde Grondwetsherziening van groote betee kenis mag worden geacht wat in casu niet het geval is of een diepgaand con flict tot de ontbinding der Staten-Generaal heeft geleid, bezwaren. Prof. Struycken heeft indertijd deze Schaduwzijden aangetoond. De vermoedelijk te volgen gedragslijn brengt ook mee, dat het Kabinet zijn ter beschikking stellen van de portefeuilles tot het uiterste verschuift, d.w.z. zoo kort mo gelijk voor den stemdag. Met de vorming van een nieuw Kabinet zal voorts zooveel mogelijk spoed worden betracht, mede opdat in de buitengewone zitting der Staten-Generaal, waarin over de Grondwetsherziening in tweede lezing moet worden beslist, spoedig een uitspraak kan .vallen. Het schijnt niet uitgesloten, dat reeds voor half Juni deze procedure in werking kan komen. Zeker is dit echter nog niet; mogelijk is het wel. Vooral als'de stembus uitslag betrekkelijk, weinig essentieels ver anderingen zal brengen in de positie der partijen. De Kabinetsvorming of -reconstructie zou dan wellicht een vlotten gang kunnen heb ben. De gedachte is zelfs uitgesproken, dat Kroon in dat geval zou kunnen verzoe ken aan het Kabinet om al of niet ge wijzigd aan te blijven. Een andere reden, die pleit voor snelle Kabinetsvorming en tijdige afdoening der Grondwetsherziening is het feit, dat een eventueel ander Kabinet ook het noodige nog zal hebben to verrichten in verband met de samenstelling der begrooting voor 1938. Hoe het precies zal gaan, is echter nog niet geheel zeker. Het bovenstaande betreft dan ook slechts mogelijkheden, die dezer dagen wel eens besproken worden. ONVOLTOOIDE OPVOEDING Een veelzeggende verklaring heeft gisteren Mr van Vessem, de nationaal-socialistische leider in de Eerste Kamer afgelegd. Hij gaf toe, dat geweldpleging met de bedoeling ver gaderingen van tegenstanders te verstoren, af te keuren is. Maar, zoo zei hij: „wanneer men beweert, dat dit geschiedt door natio- naal-socialisten, dan zou eerst vastgesteld moeten worden of ze inderdaad lid van de N.S.B. zijn, en zoo ja, of ze bona fide leden zijn en hoe lang. Zij komen vaak uit andere politieke groepeeringen en hun opvoeding in de nationaal-socialistische beginselen is nog niet voltooid." Laat ons deze twee dingen voor de toe komst vastleggen: ten eerete, dat een nationaal-socialist de bestrijding van politieke tegenstanders op de manier, zooals bij nationaal-socialisten gebruikelijk is, afkeurt; terwijl het orgaan dezer beweging een dergelijk optreden ver heerlijkt. In de tweede plaats is van beteekenis erkenning, dat de opvoeding der nationaal- socialisten nog onvoltooid is.' Te vreezen staat echter, dat deze opvoeding precies in verkeerde richting zal gaan, wanneer de pers dezer richting daarbij behulpzaam moet zijn. Slechts kunnen we onze verheuging uit spreken, dat naar gemeld wordt d leider, in afwijking van zijn eerste voorne- van plan is zelf naar de Tweede Ka mer te gaan. Wanneer zijn volgeling na kort stondig verkeer in de Eerste Kamer al zoo danig in de goede richting is opgevoed als uit de bovenstaande erkenning blijkt, dan zou men haast durven hopen, dat er van de opvoeding van den leider ook nog iets te recht kan komen. Hoewel, we vreezen.., De Koningin naar de Jaarbeurs Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin Vrijdag 12 Maart een bezoek te brengén aain de Jaarbeurs te Utrecht. Fabrieksbrand te Breda Veel machines veirloren gegaan Gisteravond omstreeks zeven uur is brand uitgebroken in de bandweverij, tevens fabriek van jarretelles en bretels der firma Van Tettero, aan de Mark kade te Breda. De brandweer was spoedig met groot materiaal ter plaatse en door krachtig op treden, onder leiding van brandmeester J. Korteweg, kon worden voorkomen, dat de geheel e fabriek een prooi der vlammen werd. Een gedeelte van het gebouw is "uit gebrand, waarbij vele machines zijn verlo ren gegaan. Het dak werd vernield, terwijl een groote partij fabrikaten en halffabrika ten door de vlammen werd verteerd. Na, een half uur was de brandweer het vuur meester. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt schade. Bij de fabriek waren 30 a 35 man werkzaam. De helft hiervan zal door den brand voorloopig zonder werk komen. Een paar maanden geleden heeft in de zelfde fabriek ook brand gewoed. De schade was toen minder belangrijk dan thans. Jongetje doodgereden (Van onzen correspondent) Gistermiddag is op den Ringdijk te S1 i k- kerveer het 6-jarig jongetje van de fam. J. v. Rietschoten, door plotseling van achter een draaiorgel te kooien, tegen een rijdende auto opgeloopen. Het slachtoffertje is onmid dellijk overleden. De politie was spoedig aanwezig om de zaak te onderzoeken. GENERAAL J. C. C. TONNET t Bekwaam officier; rechtvaardig mensch. De bekende gepensionneerde generaal J. C. C. Ton net is gisteren op 70-ja rige leeftijd te Vorden overleden; door een beroerte getroffen is hij onver wacht uit het leven weggenomen.. Be kend, goed bekend was deze militair. En dan denkt men niet in de eerste plaats aan zijn militaire kwaliteiten, hoewel dat ook mogelijk en billijk is, maar aan zijn optreden in de zaak- Boeyink de zaak van den boer, die ten gevolge van de werking van de land- arbeiderswet al wat hij bezat verloren had. Men herinnert zich de historie. Toen de generaal wat al te impulsief le gen het onrecht protesteerde, sloot men hem op in een krankzinnigen gesticht; niet bedenkend de waarheid van het Bijbel woord: het onrecht kan wel een wijze dol maken. Het komt trouwens meer voor we heb ben er indertijd uitvoerig over geschreven en er nog al bemoeienis mee gehad. dat men normale menschen in gestichten vast houdt. Hoe het zij- toen de heer Tonnet over tuigd was van het onrecht, hield hij vast tot het einde toe. Hierdoor heef hij in bree- de lagen der bevolking groote symapthie ge- Hij had echter de dank van het Vader land ook verdiend als kundig en trouw miiltair. Ook daarbij kwamen zijn mis schien wel wat onmilitaire eigenschappen aan het licht. Immers, de officieren noem den hem aanvankelijk een „moeilijk mensch". Naar „boven" had hij nog al eens conflicten; bij de minderen was hij een ge zien en geliefd aanvoerder; met de disci pline had hij geen moeite en ieder kon rekenen op een strikt rechtvaardige be handeling. Hij was dus geheel het tegen beeld van den ..Streber", van wien gezegd kan worden, dat het hem gaat als een fietser, die naar boven wel met een gebo gen rug wil zitten als hij naar beneden maar trappen kan. Nochtans weerhield een en ander niet, dat Tonnet met sprongen omhoog ging op de hiërarchische militaire ladder. Hij werd in 1886 op 19-jarige leeftijd benoemd tot tweede luitenant der artillerie. In 1901 volg de de benoeming tot kapitein, in 1913 bij keuze tot majoor, in 1915 tot luiteinant-kolo- nel, en in 1920 tot generaal-majoor, inspec teur van het wapen der artillerie. Afwisse lend heeft hij in die rangen gediend bi' genoemd wapen en de generale staf. Voorts was hij leeraar aan de Hoogère Krijgsschool in strategie en krijgsgeschie denis en daarna hoofd van de tweede af- deeling (gen. staf) aan het departement van oorlog, waar hij als zoodanig minister Col ij n terzijde heeft gestaan. Tengevolge van een zakelijk verschil over militaire vraagstukken het teekent weep den man bracht hij het niet tot de hoogste rang in het leger: hij verliet de dienst Als gepensionneerd .militair maakte hij naam als journalist door zijn pittige arti kelen in de „N. Roti- Crt." en als spreker door zijn onvermoeide propaganda tegen eenzijdige ontwapening en dus in verkies zingsdagen tegen de S.D.A.P. En wat hij deed, dat deed hij goed en met overtuiging. Een dreigbrief ontvangen Vijftienjarige knaap de dader De slager A., wonende op de Bloemen markt te Ge leen, ontving dezer dagen een dreigbrief, waarin een bedrag van dui zend gulden werd geëischt Dit bedrag moest op een nauwkeurig aangeduide plek op de oude bruinkoolgroeve te IJndeniheuvel worden gedeponeerd. Indien hieraan niet werd voldaan zou het oudste dochtertje van den slager ontvoerd worden. De familie A. was aoor dezen brief ten zeerste verontrust en waarschuwde de politie. Een ingesteld onderzoek heeft thans tot de opsporing geleid van - den dader. Het bleek te zijn de vijtienjarige P. N. Hij had den brief in een bus van de L.T.M. (Lim- burgsche Tramweg Maatschappij) gestopt en de chaufffeur van oeze onderneming had hem aan het adres van den slager bezorgd. De jongen is door de politie aan een ver hoor onderworpen en daarna op vrije voeten gesteld. BOERDERIJ AFGEBRAND In de onbewoonde boerderij „De Groote Batelaar", toebehoorende aan mejuffrouw G. van Ee* te Harskamp, is brand uit gebroken. Hoe de brand is ontstaan, is een raadsel, daar het huis sinds de vorige week onbe woond was en men den electrischen stroom had uitgeschakeld. Door het krachtig optreden van de brand weer konden eenige aangrenzende schuren behouden blijven. De groote boerderij, die reeds eenige ma len door brand gedeeltelijk vernield werd, is door het vuur met den grond gelijk maakt. MOORD TE GROEDE Een landbouwer doodgeschoten Oude veete de aanleiding Gistermiddag omstreeks vier uur heeft op den Hoogendijk te G r o e d e (Z.V1.) de 45-jarige landbouwer F. G. op den 30-jarigen A. v. d. W. een schot gelost, dat dezen in het hart trof. De man was vrijwel op slag dood. Omtrent de aanleiding tot het gebeurde vernemen wij, dat er sinds eenigen tijd een veete tusschen F. G. en A. v d W. bestond. Laatstgenoemde was werkzaam op een boerenerf, dat gelegen is naast een stuk land van F. G. Gistermiddag ontmoetten beidé mannen elkaar. Zij kregen twist en plotseling haalde G. een reolver te voorschijn, waar mede hij een schot loste op W., die even tater ineen zeeg. Onmiddellijk schoten eenige voorbijgan gers toe, terwijl enkelen den rijksveld wachter waarschuwden. Deze arresteerde den dader en bracht hem naar de mare chaussee-kazerne te Breskens. G. staat zeer ongunstig bekend. Het lijk van het slachtoffer is door politie in beslag genomen. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. DE OVERVAL OP DE GELDAUTO De chauffeur van de overvalauto staat terecht Hij ontkent hardnekkig De 22-jarige ijzerwerker F. N. de J. heeft gisteren voor de Amsterdamsche rechtbank terechtgestaan. Twee ern stige feiten zijn hem ten laste gelegd: een inbraak in het kantoorgebouw van de scheepswerf en machinefabriek Ver- schure Co. en een overval op de geld auto van de Nederlandsche Scheeps bouwmaatschappij. In den nacht van 1 op 2 November 1935 werd ingebroken in het kantoor van de scheepswerf Verschure aan de Meeuwenlaan te Amsterdam. De inbrekers bleken goed met de situatie op de hoogte te zijn. Er was een groot bedrag in de brandkast voor de uitbetaling van de loonen. Toen het personeel des morgens op het kantoor kwam, bleek de brandkast op vakkundige wijze met een zuurstofapparaat te zijn open gebrand. De inbrekers waren door verbre king van een ruit en een binnendeur in de directiekamer gekomen. Het geld, een be zag van bijna 6000 was verdwenen. Kort daarop werd aan de overzijde van het Y een ander en nog brutaler misdrijf De moord te Vlissingen Hei onderzoek Het parket uit Middelburg heeft gisteren een onderzoek op de plaats van het mis drijf ingesteld en zich 's middags naar Café De Keersluis, begeven, waar de politie- scheikundige, de heer Van Ledden Hulse bosch, met zijn assistent gedurende eenige uren de situatie heeft onderzocht. Omtrent de bij dit onderzoek verkregen resultaten, kan men in het belang der nasporingen momenteel geen nadere mededeelingen doen. De lichamen van de slachtoffers bevinden zich nog in de wo ning. die onder politiebewaking staat waartoe niemand wordt toegelaten. Vanmorgen om elf uur werd dr Hulst uit Leiden verwacht om op de lijken van de slachtoffers sectie te verrichten. Bagagewagen ontspoord te Zaandam Vertraging het gevolg Gisteravond omstreeks half elf. is op het stationsemplacement te Zaandam aan de zijde van Koog-Zaandijk, een ledige bagage wagen, welke behoorde tot het rangeerdeel, uit de rails geloopen, met het gevolg, dat het treinverkeer over één spoor moest wor den geleid- hetgeen aanzienlijke vertraging met zich medebracht. De trein uit Haar lem, via Uitgeest, welke om 22.49 uur aan het Centraal-Station te Amsterdam moest arriveeren, kwam om tien minuten voor half twaalf binnen terwijl de trein uit Alk maar, welke hierop volgde in plaats van om 23.28 om 23.45 uur binnenliep. De laat ste uitgaande treinen bestemd voor Amers foort en Rotterdam, zijn over tijd vertrok ken opdat de reizigers uit de richting Zaandam hun aansluiting niet zouden missen. Personeel van het depót Centraal-Station is met de zg. ongevallenwagen naar de plaats der ontsporing vertrokken om de ge derailleerde wagon weer in de goede posi tie te krijgen; een karwei, dat enkele uren gevorderd heeft. GOEDE VANGST VAN KOMMIEZEN Men schrijft ons uit Chaam: Nadat het geruimen tijd niet zoo druk is geweest met de smokkelhandel vanwege de geweldige regens, blijkt het thans weer op te leven, nu het terrein weer wat is opge droogd In de nacht van Woensdag op Donderdag zagen een paar kommiezen alhier kans om niet minder dan een zestal rijwielen in be slag te nemen waarmee smokkelwaar werd vervoerd. De daders wisten te ontkomen. De buit toedroeg 365 K.G. suiker, 144 K.G. margarine en 1000 boekjes sigarettenpapier. Hotds HOTEL POLEN - SI AMSTERDAM C ROKIN-KALVERSTRAAT Tel. 33346 TROMPENBERG's PALACE HOTEL Hilversum, Telefoon 7941 (2 lijnen) Aangepaan> verblijf voor najaar en winter. BILLIJKE PRIJZEN. Enkele mannen overvielen met de revol- de vuist een auto, waarmee een zeer edrag van de bank naar het kantoor werd vervoerd. Zij wisten het geld, onge veer 30.000 machtig te worden en gingen er in een auto vandoor. Het geluk was niet met de roovers, de chauffeur verloor op een zeker oogenblik de macht over het stuur. De auto botste tegen een hek en de bandie ten namen de vlucht. Het geld poogden zij in een tuintje te verstoppen, doch het werd weldra teruggevonden. De overval was op Amerikaansche wijze uitgevoerd* doch de vaardigheid van de „zware jongens" van de nieuwe wereld be zaten zij nog niet Gisteren stond de man terecht, die de overvalauto zou hebben bestuurd. Hij ont kende hardnekkig. Noch met een overval, noch met een inbraak had hij iets te ma ken. Uit getuigenverklaringen bleek, dat hij vroeger bij Verschure had gewerkt. Een handelaar in gebruikte auto's ver klaarde; dat verd. eenigen tijd voor het mis drijf werd gepleegd, in gezelschap van een anderen man, in zijn zaak was geweest. Hij had daar een ouden Chevrolet voor 26 gekocht. Met die auto is later de overval VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Eerste Kamer heeft de begrooting van Justitie aangenomen en is daarna be-t gonnen aan de begrooting van Binnen- landsche Zaken. Overleg van de Minister van Sociale: Zaken met de bizondere commissie uit de Tweede Kamer over de regeling voor de ziekenverzorging. Door den minister van landbouw ïs eeii voorontwerp opgemaakt inzake bestrijd ding van bedrog bij de handel in veevoe-f der, kunstmest en zaaizaad. Te Groede is een landbouwersknechfj doodgeschoten. Een oude veete was de aanleiding. Te Breda heeft een groote fabrieks-: brand gewoed. De stad Oviedo, die door Basken en, Asturiërs wordt bedreigd, is nog steedg rechtsche handen. Stojadinowitsj heeft een rede gehcufttóf over Zuid-Slavië's buitenlandsche be trekkingen. Het Britsche wetsontwerp inzake de defensie-leening is in derde lezing door het Lagerhuis aangenomen. De burgemeester van New York heeffi een voor Hitier zeer beleedigende rede gehouden. Verdachte: Geen sprake van. Ik heb nooit een auto gekocht. Bovendien ben ik een goede chauffeur en ik zou zeker niet tegen een hek zijn aangereden... Getuige houdt vol, dat verd. bij den koop van de auto aanwezig was geweest. De kantoorbediende B. komt dan voor *t hekje. In sobere woorden beschrijft hij wat er dien dag op den Com. Douwesweg ge beurde: de auto dwars over den weg, de overval van de mannen, met revolvers in de hand, de worsteling en de vlucht met het geld... Dan komt N. voor het hekje. Hij is een van de beide mannen, die wegens den over val is veroordeeld tot drie jaar gevangenis- Ik heb niet veel zin, om te verklaren; ik was zelf verdachte in deze zaak. Ik voel er niets voor om een vriend in de gevangenis te helpen. Ten slotte legt hij een verklaring af, dat hij de waarheid zal spreken. Hij vertelt, dan uitvoerig hoe het plan door hem, zijn vriend en verd. in elkaar Vervolgens komt de tweede dader van den overval voor het getuigenhekje. Ook hij ondergaat thans zijn straf. Hij geeft op zijn wijze eveneens een be schrijving van het gebeurde. Hij is niet erg positief in zijn verklaringen. De behandeling van de zaak wordt dan voor onhepaalden tijd geschorst omdat der getuigen niet is verschenen. De moord op den garagehouder Naar wij vernemen wordt de gearresteer deL., die verdacht wordt dader of mede plichtige te zijn in de zaak van de moord op den garagehouder II.. op de Bezuiden- hoütscheweg te Den Haag, in afwachting van het verder justitieel onderzoek in het huis van bewaring gehouden. De onbekende jongeman die volgens ge tuigen Vrijdagavond op het Spui heeft ge- sjaan bij de onderhandelingen over de ver koop van de Citroënauto, waarin later op de avond de moord is gepleegd, heeft oproep nog niet beantwoord. Het onderzoek wordt krachtig voortgezet. Weggeloopen kostscholier aangehouden Een van de beide jongens, die uit een kostschool te Arnhem zijn weggeloopen en wier opsporing door den commissaris van politie te Arnhem was verzocht, is gisteren in de gem. Rheden aangehouden. De knaap is naar zijn ouders te Amsterdam gebracht. Naar den anderen jongen' wordt nog ge zocht. Verbeter Uw maatschappelijke positie door onze goedkope en volledige, schriftelijke opleiding voor Boekhouddiploma „MERCURIUS" Les in. boekhouden, handelskennis, handelsrecht administratieve statistiek en handelsrekenen Gratis, plaatsingsbureau Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.S.O. Nieuweplein 31, Arnhem. Telefoon 24597 ioenen Guldens Dieseltreinen n te roesten langs de lijnen Thans kansloos electrificeeren NV INTERNATIONALE GEWAPENDBETON BOUW| njvi BETONWRTE RGROND EN BURGERWERKEN J INTERNATIONALE GEWAPENDBETON BOUW I Basal tinetegels In alle kleuren. TROTTOIRBANDEN - enz. N.V. HOLLANDSCHE BASALTINE TEGELFABRIEK - ROTTERDAM DE PERFECTE KOELKAST JAARBEURS STAND 1098 AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RUYTERKADE 143, TeL 41303, 41503 (Adv.) Smokkelen blijft winstgevend De kommiezeh te Achtmaal (N.-Br.) namen dezer dagen een vracht van ruim' 100 Kg. margarine en suiker in beslag. Toen ze toezig waren deze buit op hun rij wielen naar 't kantoor te brengen, zagen ze een tweetal personen die ieder een paard vervoerden. Ook deze werden in beslag ge nomen en de vervoerders kregen een proces verbaal. Nog waren ze niet aan 't einde van huö belevenissen. Een der kommiezen ging nl. nog eens te rug naar de grens, terwijl de andere bij do paarden achterbleef. Toen hij op Belgisch' grondgebied stond zag hij een drietal perso nen naderen die ieder een koe de grens over brachten. Zoo gauw de kommies zich vertoonde He ten ze de koeien in de steek en vluchtten, Ook de koeien werden in beslag genomen en tegen een tweetal der daders is proces ver baal opgemaakt. Uit een en ander blijkt dat smokkelen nog wel een winstgevend bedrijf is. Flesch van SCH 68 gevonden? Naam niet duidelijk te lezen Bij het wegnemen van rails van een werkspoor langs de duinen onder Oost- kapelle hebben arbeiders onder zand bedol ven een flesch gevonden, waarin een vel tig blijkbaar van een zak afgescheurd papier was geborgen Op het papier stond: „Harte lijke groeten aan allen! D. van RijnSch, 68". De naam was niet heel duidelijk to Je- zen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1