Flandin waarschuwt tegen Blums politiek SUKRISTOL MAKELAAR Natuurlijk in VOORBURG' ZATERDAG 27 FEBRUARI 1937 EERSTE BLAD PAG. a D U B I E U S E VORDERINGEN FIDUCIA INCASSO'S - staat tot Uw dienst zowel on als zonder contract VRAAGT BEZOEK PROSPECTUS MftU Buitenland QUO VADIS, BLUM? In de Fransche kamer heeft de oud-mi- nister-president Flandin op rustige, waar dige wijze den heer Léon Blum geïnterpel leerd over de politiek, welke door zijn ka binet wordf gevolgd. Hij wees er in den aanvang van zijn rede op, dat daarover in het land niet langer klaarheid bestond, en j dat ook de openbare toespraken, door den premier gehouden, daarover niet voldoende licht hadden laten schijnen. In zijn critiek bepaalde de heer Flandin zich hoofdzake lijk tot het sociaal-economisch aspect van den volksfrontkoers, hetgeen te begrijpen is, dewijl op het gebied der buitenlandsche betrekkingen Blum c.s. eenzelfde lijn vol gen als hun voorgangers, namelijk van het bestendigen van vriend- en bondgenoot schappen. Doch wat Frankrijks binnenlandsche aan gelegenheden aangaat staat het er minder gunstig voor. De huidige regeering is niet erin geslaagd, haar prestige ten opzichte van de arbeidersbonden te handhaven Zelfs de vele sociale veranderingen ten bate der arbeidende massa heeft deze mas sa niet kunnen verleiden, zelfdiscipline te toonen en respect voor accoorden en af spraken. Vandaar dat het kwaad der sta kingen en fabrieksbezettingen, hoewel het in den afgang is, tot op heden nog niet werd bezworen. Het recht op arbeid en op vrijheid, om over zijn eigendommen te be schikken, wordt zoo onder toelating der o/erheid zorgwekkend ingeperkt. Minder heden verstoren bij herhaling do continu ïteit van het arbeidsproces en dwingen groote personeelsgroepen, hun werk in den steek te laten Dit is één zijde der medaille. Dan is er nog het vraagstuk van de salarisverhoogin- gen en van de gelijktijdige vermindering van arbeidsuren, waarvan groote catego rieën tijdelijk hebben geprofiteerd. Eerste gevolg van deze politiek was het inzetten van een geleidelijke prijsstijging, die het leven in Frankrijk duur ging maken; een tweede consekwentie is de drang der werk nemers, nogmaals een loonsverhooging te forceeren. Het is de noodlottige vicieuse cir kel, waarbinnen Blum verzeild is, en die hij niet zal kunnen doorbreken. Het ern stigste vraagstuk van alle echter is wel dat van Frankrijks geschokte crcdiet. De be leggers hebben geen vertrouwen meer in een staat, die den eigendom niet voldoende beschermt, de arbeidszekerheid laat in ver drukking komen en door ongefundeerde sociale hervormingen heel het maatschap pelijk bestel in het gedrang brengt. Blum wil, naar hij zeide, een politieke pauze doen intreden. Met andere woorden, hij wil het land een periode doen binnen gaan, waarin het van zijn hervormingen kan bekomen. Wat hij voor goeds daarvan hoopt? Zijn verwachting is, dat de prijzen zich zullen „zetten", dat voor alles wat thans vlottend en onberekenbaar is een ze kere nieuwe vastheid in de plaats zal tre den, en dat op deze ijle basis van hersteld vertrouwen een nieuwe reeks van sociale hervormingen zal kunnen worden opgetrok ken. Hij heeft o.a. nog een nationaal werk loosheidsfonds, verzekering tegen ongeval len in het landbouwbedrijf en ouderdoms pensioen voor arbeiders op zijn programma staan. Alles ongetwijfeld zeer lofwaardige zaken, zoo men ze slechts op het juiste mo ment, en niet tijdens een zware economi sche crisis te berde brengt. Frankrijks schatkist gaat een ledige bo dem vertoonen; de beleggers trekken een zuur gezicht; waar wil Blum thans heen? Flandin heeft het gevraagd, doch op zijn vraag geen duidelijk antwoord gekregen; Blums woorden waren zwak. Parlementair gesproken is de positie van het kabinet nog zeer sterk. Het heeft een ongeschokte roode meerderheid achter zich el zal zich in de gelederen der volksfront partijen, met name in de rangen der radi calen, wel nu en dan aarzeling openbaren. Wat meer zegt, dit volksfront is in de bree- de arbeidersmassa's nog ongerept-populair. Men zou het niet terzijde kunnen dringen zonder vrees voor onlusten op de Parijsche Straten. De Kamer moet derhalve Blum wel aan bod laten, al heeft de man het met zijn pro blemen ook klaarblijkelijk benauwd. Mussolini en de Habsburgers De diplomatieke redacteur van Stefani iverneemt van bevoegde Italiaansche zij Ie. naar aanleiding van do berichten, die den laatsten tijd in het buitenland verspreid zijn over het standpunt van Italië ten aanzien van hét vraagstuk der restauratie van de Habsburgers in Oostenrijk, dat dit vraagstuk als niet actueel en zeer gevaarlijk voor den internationalen toestand moet worden be schouwd. BULGAARSCHE COMMUNISTEN KRIJGEN DEN KOGEL In de gevangenis van Stara Zagora (Buig.) zijn "drie communisten met den kogel te recht gesteld. Zij waren lid van de commu nistische organisatie van het dorp Enina. welker leden na door de politie ontdekt te zijn. de bergen ingevlucht waren, waar zij bijna een jaar leefden. Verleden jaar werden zii gevangen genomen, nadat zij drie gen darmes hadden gedood. PROFITEERT! PRACHTIGE KANARIES, fi prima dag en avondzangers f 2.50 \iW en 3.—. Extra voorzangers f 3.50. Popjes 0 50. Mannen Japansche Nachtegalen op zang 3.50. CORSTENS VERSCHUREN Oudste adres Helmond i Uit.) De Spaansche burgeroorlog EEN BOMAANVAL OP VALENCIA Rooden lijden zwafe ver liezen bij de Segovia-brug Bij een bomaanval, welke de na tionalistische luchtmacht heeft onder nomen op Valencia en de emplace menten van de Britsche firma „Gandia and Alcoy Railway and Harbour Com pany", zyn twee mannen, drie vrou wen en twee kinderen gedood. Een aantal huizen werd vernield en de te legraaf- en telefoonverbindingen wer den beschadigd. De Britsche directeur van de maatschap pij gaf het volgende relaas van den lucht aanval: „Watervliegtuigen, oogenschijnlijk van Ita- liaansch type, vlogen plotseling op geringe hoogte over de haven. Ilc kon ze van mijn werkkamer uit zien. Kort daarna hoorde ik n krachtige explosies. Een bom viel op de kade, een andere, die minstens vijf hon derd pond moet hebben gewogen, trof het station". De schade, die door het bombardement werd aangericht, is aanzienlijk. De aanval, Dm half acht begon, duurde twintig mi nuten. Nadat de vliegtuigen de fabrieksemplace- menten gebombardeermd hadden, vlogen zij over de stad, waar zij de hoofdrtraten met machinegeweervuur bestookten. Roode nederlaag voor Madrid De roode troepten op het Madrileensche front hebben in den gevechtssector van de Segovia-brug ontzettende verliezen geleden. Een bataljon, bestaande uit militie-afdee lingen en colonnes van de internationale brigade, trachtte bij verrassing een tegen aanval te ondernemen op de nationalistische stellingen ten Zuiden van genoemde brug. Uit hun uitstekend versterkte loopgraven openden de witten echter een hevig mitrail leur- en geweervuur op de aanvallende troe pen, die vrijwel geheel vernietigd werden. De rooden zouden meer dan duizend dooden i gewonden hebben verloren. Naar men zegt, is dit een der zwaarste nederlagen, die de volksfronters bij hun bijna dagelijksohe aanvallen op de nationalistische linies rond Madrid geleden hebben. Een gevangene verklaarde later, dat de ontevredenheid en de tegenstellingen in de gelederen van de verdedigers van Madrid da gelijks scherpere vormen aannemen. Nog slechts kort geleden zijn bij een twist over levensmiddelenrantsoenen drie officieren door hun manschappen neergeschoten. De kwestie der niet>inmenging De controle ter zee besproken De niet-inmengingssubcommissie heeft te Londen de technische problemen besproken an de controle ter zee, in verband met de kwestie der niet-inmenging. Men is overeengekomen, dat de vertegen woordigers van de vloot-mogendheden hun regeeringen zouden verzoeken, deskundigen naar Londen te zenden, die de vergadering an 3 Maart van de subcommissie kunnen bijwonen, teneinde beslissingen te nemen in de techische kwesties. Ten aanzien van de controle te land zijn de leden van de commissie overeengekomen, de technische kwesties voor te leggen aan hun regeeringen, met het verzoek hierom trent onmiddellijk instructies te zenden. vertegenwoordiger der Sovjets ver klaarde. in verband met het feit. dat de commissie thaps in principe heeft aangeno men. dat iedere regeering het recht heeft deel te nemen aan de controle ter zee. dat zijn regeering voor het oogenblik geen ge bruik wenschte te maken van dit recht en geen belang stelde in de aanwezigheid van haar vloot in de Middellandsche Zee of in den Atlantischen Oceaan, op zoo grooten af stand van de Russische vlootbases. De vertegenwoordiger van Portugal wees er op, dat zijn regeering steeds heeft voor gesteld. dat de controle ter zee wordt uit geoefend door de vier mogendheden: Enge land, Frankrijk. Duitschland, Italië, Portu gal stelt er geen prijs op, deel te nemen aan deze controle, zoolang deze wordt uitge oefend door genoemde vier landen. De vertegenwoordigers van de vier ge noemde mogendheden beloofden, het voor stel tot controle, zooals dit is uitgewerkt door de technische commissie, voor te leg gen aan hun regeerinffen De subcommissie zal Maandag a^. op nieuw bijeenkomen. Amerikaansch officier pleegt landverraad Tot gevangenisstraf veroordeeld Door het federale districtsgerechtshof te Washington is de voormalige kapitein ter zee Farnsworth tot zware gevangenisstraf veroordeeld, wegens spionnage ten gunste van een vreemde mogendheid. Farnsworth is binnen den tijd van een Jaar de tweede officier van de Amerikaansche oorlogsmarine, die wegens verkoop van ge heim te houden stukken gevonnist wordt. Verleden zomer werd reeds de tweede lui tenant Harry Tompson veroordeeld tot vijf tien jaren gevangenisstraf wegens verraad van militaire geh^jnen aan Japan. Farnsworth wordt ten laste gelegd, dat hij een vertrouwelijk vlootdocument van den informatie- en veiligheidsdienst aan Japan- sche agenten verkocht had en voorts dat hij in de jaren 1934 en 1935 code- en seinboeken schetsen, foto's, blauwdrukken, kaarten en modellen uit het ministerie van marine en uit de marine-academie te Annapolis had gestolen en aan Japansche agenten ii Washington had verkocht. Reeds in 1927 was Farnsworth wegens „sohandelijk gedrag" door den krijgsraad uit de Amerikaansche marine verwijderd. GRAAF VAN COVADONGA WEDER ZIEK De graaf van Covadonga, de oudste zoon van ex-koning Alfonso, is opnieuw geope reerd. Zijn verpleegster deelde mede, dat de huidige ongesteldheid van den graaf ernsti ger is dan de vorige keeren. De graaf werd te New-York niet goed en onmiddellijk b hij zich naar Cuba, aangezien hij groot trouwen heeft in de doktoren aldaar. De medici hebben hem onmiddellijk geope reerd en een bloedtransfusie toegepast. De zieke is zeer zwak en een nieuwe transfusie zal noodig zijn. Dr. Alberto Recio verklaarde, dat de ope ratie goed geslaagd is en hij verwacht, dat de zieke na de bloedtransfusie zal herstellen. ,Wij meenen, dat gij het land naar een catastrofe voert!" Demagogie leidt slechts tot anarchie Gistermiddag: heeft in de Franscho Kamer de interpellatie van Flandin plaats gehad over de algemeene po litiek der regeering en in het bijzon der over de verklaringen, die Blum onlangs heeft afgelegd ten aanzien van de noodzakelijkheid van een rust poos in de ontwikkeling der sociale en economische politiek. Flandin verklaarde in zijn interpel latie, dat de openbare meening door de redevoeringen van Blum en de daarop geleverde commentaren zoo zeer op een dwaalspoor is gebracht, dat hij van opvatting is, dat er in de Kamer over moet worden beraadslaagd, op dat men tot nader order de bedoelin gen der regeering zal leeren kennen. Blum heeft in zijn jongste redevoeringen te kennen gegeven, dat de omstandigheden de nieuwe étappe na een pauze gere geld zouden zijn door een overeenkomst van alle organisaties van het volksfront. Jouhaux heeft uiteengezet, dat het plan van de C. G. T. reeds in Mei ten uitvoer zou worden gelegd, aldus Flandin. Deze datum schijnt verband te houden met hel socialistische congres. Flandin is van meening, dat tegen dien datum het verdrag tot eenheid van actie tusschen e socialistische en communis- ische partij ongetwijfeld reeds al hebben geleid tot de vorming an «en „geunifieerde arbeiders part ij", welke onder leiding vaa lum zou komen. „De Kamer'', aldus Flandin, „en het land zullen met belangstelling uw dementi ont vangen, of zelfs uw voorbehoud op dit punt". Van het program van het volksfront zou nog slechts verwezenlijkt moeten worden het nationale werkloosheidsfonds verzeke ring tegen ongevallen in het landbouwbe drijf en ouderdomspensioen voor arbeiders. De pauze zou slechts de beide laatste plan nen op den achtergrond plaatsen. Flandin vervolgde: „Ik weet, dat zekere kringen zullen zeggen: Breng die kwestie niet ter 6prake, maar wacht liever de ge beurtenissen af. Er zal een dag komen, dat de schatkist leeg zal zijn. Spr. acht het evenwel niet waardig, om de catastrofe af te wachten, om zich te kunmen schoonwasschen. Indien het tot een catastrofe zou komen, zou deze mannen noch partijen sparen, daar zij de geheele natie zou treffen. Gij vleit u evenwel niet alleen een ramp te voorkomen, maar de de mocratie te leiden naar een prachtige bestemming. Ik die u recht door te zegen, dat gij volkomen oprecht zijt in uw meening en dat gij meent op uw privileges recht te hebben. Wij meenen daarentegen, dat gij het la>nd naar een catastrofe voert en dat het republikeinsche regiem er door uw fout door zal ten onder gaan, indien gij op den ingeslagen weg voortgaat. Vervolgens besprak Flandin c.e financieele situatie. Hij verzekerde, dat de schatkist ernstige verlegenheid kent en dat zij in bij® a al haar betalingen ten achter is. De reeering. aldus Flandin. probeert 'n het buitenland een leening aan te gaan, maar vindt er geen teeningverstrekkers. De rente op de schatkistbons werd vergeefs ver- Voor' C0RPULENTEN, DIABETICI, MAAGLIJDERS, PICNICCERS Suiker maakt dik, SUKRISTOL NIET. Enorme besparing op Uw suikerrekening Vooral bij bereiding van Rhabarber en andere veel suiker vragende e,.ijzen. Onmis baar bij picnic. SUKRISTOL geeft geen bijsmaak; het Is een zuiver product lo handige platte dranidonslea 400 stuks, slechts 25 cent Bil Apotheken en Drogisten. Import.: EL TEN HERKEL Hilversum. LAiv.) hoogd en op de geldmarkt te Londen doet de frank geen agio. Aan den anderen kant neemt het deficit op de handelsbalans voortdurend toe en dal zal nog erger worden, indien de regeeriug niet contingenteeringen en douanerechten tegen de prijsverhooging zal gaan 6trijden. Dit deficit beloopt sinds de devaluatie 4.700 millioen. De regeering verwacht veel van het toe ristenbezoek aam de tentoonstelling. Ver ondersteld, dat de vreemdelingen in Frank rijk tot een bedrag van vier milliard zouden inwisselen, dan zou dit bedrag nog niet vol doende zijn, om de spoorwegleening i® No vember aan Engeland terug te betalen. Volgens de balansen van de Bank van Frankrijk kost de reflatiepolitiek volgens Flandin 7 milliard „franken van Poincarê" en sinds de devaluatie zeven millioen „fran- 3ii van Auriol". De regeering zal tegelijkertijd het hoofd moeten bieden aan de schatkistcrisis en de monetaire crisis. Voor de financiering harer betalingen zal zij slechte tot inflatie kunnen overgaan en voor de verdediging van den frank slechts tot deviezencontrole. De instelling van deviezencontrole zou u vervreemden van de democratieën, op wier steun gij de vredesgaranties baseert Het is niet de definitie van „pauze", aldus Flandin. welke het nationale en intematio- vertrouwen zal terugbrengen en de kapitalen zal doen terugvloeien. Ir» Frankrijk zal tenslotte een politieke dictatuur komen omdat de economische en fiscale dwang van de burgors slechts pas siva eiöchen. De geschiedenis leert, dat een duurzame sociale vooruitgang den volksmassa's slechts door den middenstand is gebracht Daaren tegen heeft demagogie slechts tot anarenie en dictatuur geleid. Een vaststelling der prijzen zou een zeer groot gevaar medebrengen en in Frankrijk een systeem brengen als thans in Duitsoh- Jaimd bestaat Er kan geen sprake van zijn de arbeiders klasse te bevoorrechten .maar het is ook een groote fout te meenen den boerenstand te kunnen rantsoeneeiren (applaus en bewe ging). Flandin besloot met een beroep op de re publiek een einde te maken aan de politiek van onecnigheid en verdeeldheid. De natio nale welvaart kan slechts voortkomen uit oen eensgezind Frankrijk, bevrijd van den klassenst rijd. De rede van Flandin werd luide toege juicht door de afgevaardigden van rechts en oentrum. Nog meer critiek Na een kleine onderbreking was woord aan Fernand Laurent die de re geering interpelleerde over haar algemeene en financieele politiek en daarbij zeide, dal dagelijks 200 millioen francs naar het bui tenland vluchten. inoent Auriol, de minister van finan ciën, protesteert. Hij verklaart, dat het niet aar is, dat dagelijks 200 millioen francs orden uitgevoerd. Dergelijke praatjes kuu- nen het openbaar crodiet in gevaar bren gen. Op die manier brengt men het land in paniekstemming. Fernand Laurent citeert daarna de „Times". Wat de werkzaamheden op het tentoonstellingsterrein betreft, doet Laurent het voorkomen, alsof daar slechts arbeiders n dienst worden genomen, die zijn aang"- loten bij de C.G.T. Hij spreekt van een aan slag op de arbeidsvrijheid. Hij betwist, dat er in het zakenleven een opleving zou zijn. Alleen in de oorlogsindustrie heerscht wel vaart. Blom op het spreekgestoelte Minds ter Blum wees er tegenover Lau rent op. dat de tentoonstelling te Parijs op een vastgestelden datum moet worden ge opend. Het plaatsingsbureau van het depar tement kon niet de noodrige geschoolde ar bei diers leveren, waarop de vakvereenigki gen deze taak op zich namen. In het district Parijs nu zijn bijna alle sre schoolde arbeiders te werk gesteld, het geen het mogelijk zal maken op tijd gereed te komen. Wij hebben het recht te beweren, dat de toestand thans beter is dan eerst De rechterzijde interrumpeert opnieuw, waaneer Blum zegt, dat de werkloosheid vermindert Blum wil dan het spreekgestoelte verla ten, doch na een krachtig applaus van links zet hij zijn redevoering voort. Wat de kapitaalvluoht betreft herinnert le minister-president er aan, dat zulks ook onder de regeeringen van Laval en Flandin het geval is geweest en dat in 1935 19 mil liard franck (van de huidige waarde) het land hebben verlaten. Blum zette vervolgens nog eens de re denen voor de pauze i nde activiteit der re geering uiteen. Na de pauze zal men voort gaan om het programma van het volksfront te voltooien. Dit programma, aldus Blum, is trouwens niet onderbroken. De perswet ten zijn in behandeling bij den senaat en de groote landbouwwetten bij de kamer. De regeerimg zal het ontwerp inzake een natio naal werkloozenfonds Indienen. Hetgeen niet voorkomt op het gemeen schappelijk programma van het volksfront zal, alvorens bij de kamers te worden inge diend, het voorwerp uitmaken van eer meen schappelijke beraadslaging, dit voor het geval het programma niet voldoende mocht zijn en er leemten zij1®, die aangevuld moeten worden. DE STAKINGSBEWEGING IN DE VER. STATEN Overheid wordt eindelijk actief Bezette fabriek met sterke hand ontruimd Gisteren is de fabriek van de Fansteel Metallurgical Corporation te Waukcgan, die door de stakers sinds 17 Februari wordt bezet, na een wapenstilstand van een week opnieuw door de politie bestormd. Om kwart over zessen 's morgens ondernamen vijftig politiemannen een verrassenden aanval op de fabriek, waarop zich een hevig gevecht ontspon. De politietroepen maakten daarbij gebruik van traangashommen en van z.g knock-out-bomme-n, terwijl de arbeiders stukkeq ijzer en ijzeren bouten als wapens gebruikten. Een uur lang pompte de politie traangas in de fabriek, terwijl zij er bovendien nog de noodige gasbommen in wierp. De stakers trachtten zich hiertegen te beschermen, door. voorzoover deze beschikbaar waren, gasmas kers op te zetten of natte zakdoeken en lap pen voor mond en neus te binden. Eenige arbeiders hadden hun oogen met ricinusolic ngesmeerd. een door de vakvereenigmg, die voor de slaking verantwoordelijk is, zelf be dacht beschermingsmiddel tegen traangas. Toen de politie tot den stormaanval over ging. werd zij als bedolven onder een hagel van ijzer en bovendigo uit brandbluschappa- ra'en bespoten met bijtende chemicaliën. DU had tengevolge, dat een aantal politieman- vrij ernstige brandwonden in het geziohi opliepen. Na een uur lang verwoed te hebben ge- "ochten. gaven de arbeiders echter toch hun tegenstand op. Ziek tengevolge van het in geademde gas kwamen ze waggelend uit de fabriek te voorschijn en vluchtten in alle richtingen. Een arbeider was zoo aangegre pen, dut hij machteloos uit een venster van de tweede verdieping op de binnenplaats neerstortte. Nieuw conflict bij General Motors Het arbeidsproces bij de General Motors is opnieuw verstoord door de sluiting van de Fisher-fabriek te Jamesville (Wisconsin), nadat 200 arbeiders uit protest tegen het ont slaan van drie arbeiders in spiking waren gegaan. De drie ontslagenen zouden in de fabriek propaganda gemaakt hebben voor de akvereeniging van auto-arbeiders. Zeven en twintig arbeiders zijn wegens de sluiting van de fabriek zonder werk. Een electriciteitsstaking Achthonderd arbeiders van de Northern State Power Company te Minneapolis zijn in staking gegaan, tengevolge waarvan vele woonwijken van stroomtoevoer zijn afeeslo De stedelijke autoriteiten hebben een be roep gedaan op de regeering, om de genera torenfabriek onder leiding van den staat te «'ellen, teneinde aldus de electriciteitsvooi- ziening van de stad te verzekeren. Van de zijde van de maatschappij wordt verklaard, dat de stakende arbeiders ntet alleen de stroomproductie saboteeren. doch ook verhinderen, dat de fabriek van kolen 'ordt voorzien. De staking werd uitgeroepen, om eischen inzake loonsverhooging en verkorting van den arbeidstijd ingewilligd te krijgen. Roosevelts hervormingsplannen Radio-rede op 9 Maart a.s. De Amerikaansche Senaat heeft giste ren met 76 tegen 4 stemmen het wets voorstel aangenomen, volgens hewelk rechters van het opperste gerechtshof, die den leeftijd van 70 jaar hebben be reikt, hun ambt vrijwillig zullen neer leggen. De wet zal ter onderteekening aan den president worden voorgelegd. Zes leden van het opperste gerechtshof kunnen thans gepensioneerd worden. Onder hen bevinden zich bijna alle rechters die gewoonlijk tegen Roosevelts wetgeving gestemd hebben. President Roosevelt heeft meegedeeld, dat hij den 9den Maart a.s. des avonds een radio-rede zal houden tot het geheele Ame 'kaansche volk. Hoewel de president niet zeide. of hij ook het plan tot hervorming van het opperst* gerechtshof zal bespreken, gelooft men toch algemeen, dat Roosevelt zich hoofdzakelijk hiermede zal bezig houden Dit zou dan de eerste maal zijn. dat Roosevelt zich met eer dergelijk betwist punt tot de openbare mee ning wendt Merkwaardig is, dat de tijd van de radi.» rede samenvalt met het tijdstip, waarop de juridische commissie van den Senaat haar standpunt met betrekking tot het hervoc ingspian in den Senaat zal uiteenzetten. Daar de president voorts te kennen heef» gegeven dat hij verscheidene vraagstukken zal bespreken, die het geheele land aangaan geloovm vooraanstaande persoonlijkheden, dat hij boven het hervormingsplan uit ook de algemeene doeleinden van zijn tweeden New-Deal behandelen zal. EEN TIJGER DOODT EEN KIND Te Gyoengyoes (Hong.) heeft een circus- tijger, welke door zijn temmer buiten zijn kooi vertoond werd, een kind zoodanig gevallen, dat het hoofdje van de romp werd gescheiden. De tijger werd met revolverschoten ge dood. De toeschouwers sloegen, door de pa niek aangegrepen, in wanorde op de vlucht. ZELFST. POSITIE Schriftelijke opleiding tot In vaste goederen, hypoth., assurantiën, dooi N.V. N. 0. S. - A m s t e r d a m-C, Prinsengracht 668 Telef. 34850 GRATIS PROSPECTUS OP AANVRAAG^ Mdryj De mijnstaking te Pees geëindigd Uit Pees (Hong.) wordt gemeld, dat de mijnwerkers, die Dinsdag het werk hadden neergelegd en beneden :n de mijnen bi' hun staking hebben geëindigd en naar ce de oppervlakte zijn gekomen. De mijndirectie heeft onmiddellijk een technisch onderzo'lt naar den toestand in de mijn laten instellen. De onderhandelingen over de loonen, die door de staking werden afgebroken, door directie en vakverceniging hervaL 6 tot 10 RENTE van Uw Geid en GR00TERE ZEKERHEID Huizenbezlt geeft minstens 50 tot 100 meer rente dan elke andere goede belegging. Wij hebben voor Iedere belegger een passende aanbieding. Als U ons het beheer In handen geeft, hebt U er geen omkijken naar. ALGEMEEN BEHEER Laan van Meerdervoort 259, DEN HAAG NATUURLIJK te HEEMSTEDE Belastingen laag. Verbind, met Amsterdam en Den Haag prima Vraagt geilt. Woninggids bij: HEEMSTEDE's WONINGBUREAU CORN. L. K W A K - HEEMSTEDE DREEF 276 RUSTHUIS v. ouden van dagen JEUGDHERBERG enz., enz. Te koop voor f 7DOO of «e huur, neven- atannd bulten, met grooten tuin, staande langs den Riln b(j Lelden. 12 groote kamers waaronder een zaaj van 63 M2. provisie kamer. keukens, kelder, ruime gangen, doorloopcnde solder, enz. Br. no 1050. De R'dammer, Goudacheslngel 105. R'dam Het Makelaarskantoor en Wonlngbnreao „HOLL AN D - IN DIE' Steenbofstrka* 77, SOEST. Telefoon 909 verschaft U alle Inlichtingen omtrent vestiging te SOEST. SOESTDIJK. SOESTDUINEN en SOESTERBERG Vraagt gratis en franco geïll. Woninggids de ideale randgemeente der Residentie Sostelooze Bemiddeling: WONINGBUREAU „VR0NESTEYN' Park Vronestevn 61. Pr. Marlannelaan 272 Architect en Makelaar W. J. B U L S I N G TELEFOON 20 RIDDERKERK Advies en bemiddeling bij aan- en verkoop van Vaste Goederen DE VOORTDURENDE RENTEVERLAGING ff,.. BOUWBEDRIJF VELDEN LEIDERDORP" naren en 1 türlen he,

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2