DONDERDAG 35 FEBRUARI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 5 Land- en Tuinbouw Landbouwindustrie en -handel zijn ontevreden Bij de regeeringsmaatregelen werd zoo goed als niet met handel en industrie gerekend Men weigert langer de dupe te worden van een inzicht Demonstratieve vergadering te Den Haag De groote zaal van de Dierentuin te Den Haag was tot in de uiterste hoeken gevuld toen de groote demonstratieve vergadering uitgeschreven door de Ned. Industrie en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw aan- ying. Wat we zelden of nooit meemaakten was het feit dat vóór den aanvang een muziek corps (de Harmonie uit Wassenaar) eenige muzieknummers uitvoerde. Toen de voorzitter, de heer G. J. B 1 i n k,, de vergadering opende waren verschillende autoriteiten in de zaal aanwezig. We noe men hiervan: Dr. G. H. A. L e ij e n a ar vertegenwoordiger van den Minister van Landbouw. Dr. F. E. Posthuma, voorz. v, h. Centr. Instituut voor de handel met het buitenland, Ir C. C. C. van Stolk, Regeeringsadviseur inzake de graanhandel, Mr. P. J. M o e t o n. van .het Departement van Handel en Nijverheid. Mr. J. B. W. P. Kickert secretaris van de Commissie van advies van de Crisis-invoerwet, Mr.J. Bierens de Haan, voor de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel, en meerdere ver tegenwoordigers van Kamers van Koophan del uit geheel ons land, uit Polen en uit Duitschland De verschillende redevoeringen werden met krachtig applaus van de toehoorders onderstreept. Langdurig werden toegejuicht Ide woorden waarmede de voorzitter zijn openingsrede eindigde door in het kort tweer te geven wat bij allen leefde: Industrie en handel zijn niet meer bereid om de dupe te zijn van een eenzijdig inzicht. Zij vormen een be langrijk deel van de Nederlandsche volkskracht en vorderen, dat dit ten volle erkend wordt en met die erken ning wordt gehandeld, en eischen waarachtige gelijkgerechtigheid. Van deze rede gaven we reeds gisteren een verslag, eveneens van die, welke de Jieer Jan Schilthuis hield over de ïn en uitvoer van de agrarische producten cn over de monopolieheffingen. Na den heer Jan Schilthuis sprak de heer D. J. Holsteyn over Pluimveehouderij en eierenexport In crisistijd Spr. wil er in 't bijzonder de aandacht op Vestigen dat de meening, die hier en daar schijnt te hebben post gevat als zouden 'de eierenexporteurs veelal met het bedrag der restitutie voor graanrechten gaan strij ken ten nadeele van den pluimveehouder ten eenenmale onjuist is. Onder bepaalde omstandigheden kan van een' optrekking van het binnenlandsche prijspeil niet worden gesproken. De monopolieheffingen houden de eierenprijzen kunstmatig op een hoog niveau, hetgeen voor de positie van de Nederlandsche pluimveehouderij, mede gezien in internationaal verband, be paalde gevaren met zich brengt. De Teeltregeling onderwerpt spr. aan «en scherpe critiek. Zoowel door die vakorganisatie als door den Industrie- en Handelsraad was nog voor zij werd inge voerd stelling genomen en met klem van redenen gewaarschuwd, daar vele ontdui kingen in de meest uiteenloopende vormen, Uit dit systeem zouden voortvloeien. De bezwaren tegen het huidige stelsel sa menvattend wijst Spr. op de kostbaarheid, de oncontroleerbaarheid en de ondoeltref fendheid van de regeling. De teeltregeling zou door een minder kostbaar en eenvoudiger stelsel kunnen worden vervangen, waarbij ook aan de verbetering van den Nederland- schen pluimveestapel betere kansen zouden worden geboden. Concrete voor stellen dienaangaande werden aan den betrokken Minister bij herhaling voor gelegd, doch dit alles vermocht tot dus ver geen wijziging te brengen in den ongewenschten gamg van zaken. Bij de behandeling van Bef onderwerp: De eieren-export in crisistijd, Xvijet Spr. op het bijzondere belang, dat Nederland er bij heeft om zijn positie als cierproduceerend en eierenexporteerend land op de internationale markt te behou den. Groot zijn de gevaren, welke door de centrale levering van eieren ontstaan S n0" Wr'Strd,e werking hiervan voor den geheelen Nederlandsehen eierenexport Met kiem dringt Spr. aan op een betere samenwerking tus schen de ambtelijke instantie en de vertegenwoordigers uit net georganiseerde bedrijfs- VcehouderiJ en Zuivel in het teeken van Crisisregelingen Voor onze melkveehouderij is een eerste bestaansvoorwaarde, dat wij den Neder- Jandschen melkveestapel niet alleen op peil houden, doch steeds verbeteren in ge zondheid en productiekracht. Daarmede houdt een belangrijke en zeer ingrijpende crisisregeling verband: de maatregelen tot beperking van den veestapel. Vanaf den beginne heeft eenige verwarring bestaan, ten aanzien van de vraag, waartoe deze maatregelen dienden, voor de vleeschpro- ductie of voor de melkproductie. Verkleining van de melkproductie blijkt langs dezen weg niet of althans voorloopig niet bereikt te worden. Dan blijft alleen de vleeschpro- auctie als doel bij de z.g. kalverenbeper- king over. Maar is er ook aanleiding om de vraag te stellen of op den duur deze re geling voor kalveren met al haar lasten voor het bedrijf van alle Nederlandsche melkveehouders wel aanvaardbaar zé blijken te zijn. Stelt men het probleem: De kostprij per voortgebrachte eenheid melk, dan ziet men onmiddellijk hoezeer de aan de statistiek ontleende conclusie: de melkstroom moet verminderen, gevaar lijk en onjuist is. Het gaat om de vraag of de relatie tusschen kostprijs en opbrengst een loonend resultaat bij een overvloedige melkproductie oplevert. Daarom ook hier weer de tendenz: men moet prin cipieel alles nalaten dat den kostprijs per geproduceerde eenheid melk in verhoogenden zin beïnvloedt. Kunst matige verlaging van de totale Neder landsche melkproductie zou zeer sterk in deze ongewenschte richting werken. Is er hoop. is er toekomst voor onzen zuivelexport? Ik meen te mogen zeggen van wel. Het geheele Nederlandsche export-surplus is een druppel op de totale wereldproductie. Een kleine ver betering der algemeene welvaart, een kleine verbetering van het wereldver- bruik is in staat ons surplus en veel meer dan dat op te nemen, en dan blijft er nog voldoende elasticiteit van vraag over, om de prijzen tot een ook voor onze productie redelijk peil te doen stijgen. ,,,^?aar onae export moeten we ombouwen. Wij moeten hoogerop en verderaf werken. Op de heele wereld is er nog plaats te vin den. Doch dat kan niet geforceerd en snel gaan: dit vordert tijd. Daarom: geeft ge legenheid door vrijheid aan industrie en handel om hier op te bouwen. Dit geldt voor onze zuivelproductie en zuivelexport. Dit geldt evenzeer voor onzen export van en handel in andere producten, zaden, aardappelen, groenten, fruit, vee. varkens, vleesch, spek, eieren,, pluimvee en zoo\ele andere producten. Ook de geste van de veehouderij-centrale vervult ons met groote zorg. Spr. hoopt dat spoedig gezorgd zal wor- >n voor een behandelingsmogelijkheid m deze groote problemen, die meer kans biedt op het leiden van onzen Nederland- schen arbeid op den weg naar een steeds grootere uitbreiding van de Nederlandsche positie op de nog altijd perspectieven bie dende wereldmarkt. Met medewerking van industrie en handel is het groote doel te benaderen. Een krachtige organisatie van particuliere Industrie en Handel als onmisbare schakel in de samenwerking met de Begeering Een krachtige organisatie is noodig om de gewenschte samenwerking met die Regeering te verkrijgen. Spr. schetst kleinere beweegredenen, waarom velen niet genoeg voor het ver- eenigingsleven opofferen. Hij memoreert even de geschiedenis van de Centrale van Vereenigingen voor den Aardappelen-, Groenten- en Fruithandel. Met kracht komt spr. op voor een hechte, wïzonde organisatie van Handel en Indu strie en voor het besef hij de Overheid dat niet alléén 'de Landbouw, hoe belangrijk is, van beteekenis is voor ons Volk, doch dat Nederland mede door den Handel is groot ge worden. moeilijkheden van de Regeering en hare organen zijn groot, dit is waar, doch gen Jcykje in. de geheet gevulde zaal; og de lste rif o.m. oud~mmister De. Posthuma Rotterdam toont teekenen van opleving Haven, waar vele schepen geladen en ge in het binnenscheepvaaetbedrijf. Overzicht van de groote drukte in de Oude lost worden. meerdere samenwerking met de organisa ties op het gebied van Handel en Industrie is eisch. Gelijk recht moet er zijn voor iedere bedrijfsgroep, geen bevoorrechting van coöperatieve bedrijfsvormen boven die van het particulier initiatief en niet een Op den voorgrond schuiven en be vorderen van bepaalde economische opvattingen^ waarvan nog niemand het betere door bewijzen kan aantoonen. Krachtig wordt aangespoord tot een hechte aaneensluiting van het vrije be drijfsleven, opdat de Overheid daarmede rekening houde en dit ook gaarne zal wil len doen, in het belang van Nederland. Ten strijde voor een eerbied afdwingende organisatie! In een kort slotwoord kwam de t zitter tot de conclusie dat men hier ernstig, krachtig, doch waardig had gedemonstreerd om op te komen voor de gelijkgerechtigd heid van industrie en handel met andere bevolkingsgroepen en voor de éénheid van land en volk in één staat bovenal. Hij noodigde allen uit als slot van dezen middag staande het Wilhelmus te zingen. De zeer druk bezochte vergadering ging daarna uiteen. Steun aan kleine Boeren De monopolieheffingen onmisbaar In het Voorloopig Venslag van de Eerste Kamer over de begrootingen Landbouw en Visscherij van 1937 geven vele leden te kennen, dat zij de nood zakelijkheid inzien van de voorloopige handhaving der monopolieheffingen, zoolang de opbrengst daarvan noodig is om bepaalde takken van land- en tuin bouw voor ondergang te behoeden. Enkele leden meenden te moeten onder strepen de wenschelijkheid, dat de regeering op den weg der productiebeperking op agrarisch gebied niet verder zal gaan, dan strikt noodzakelijk moet worden geacht. T.a.v. de proeven die genomen worden om kleine boeren in werkverschaffing op eigen bedrijf te plaatsen, werd opgemerkt dat zorgelijk blijft de toestand der kleine boeren, die hiervan verstoken blijven. De Regeering dient, meende men, al het mogelijke te doen om den ondergang van die bedrijfjes te voorkomen, ook in deze z.g.n. overgangs tijd, b.v. door extra toewijzing van varkens. Het bedrag aan steun voor de kleine boeren ad 2 millioen uit het crisisfonds kwam deze leden zeer gering voor en de grens van 5 h.a. land scheen hun te eng. Zij achtten het moeilijk een bepaalde grens aan te geven, doch 8 h.a. beschouwden zij toch wel 's minimum. Sommige leden gaven uiting aan hunne teleurstelling over den prijs van de tarwe, die f 9 bedraagt. De Minister zegt, dat de deskundigen dien prijs voldoende achten. Dat de boeren er anders over denken, blijkt wel uit het feit, dat het tarwe-areaal met 15 pet is verminderd en men andere pro ducten is gaan verhouwen. Steun ook voor bedrijven kleiner dan 1 HA >aJs uit de gisteren gepubliceerde regeling blijkt, heeft de Minister van Land bouw en Visscherij, in afwijking van de reeds eerder bekend gemaakte regeling, ook nog een uitkeering beschikbaar gesteld voor landbouwers met een oppervlakte cultuur grond minder dan 1 H.A. Alle landbouwers, die volgens de beschik bare gegevens voorloopig in aanmerking zouden komen voor een uitkeeving, krijgen een formulier ter onderteekenmg toegezon den. Dit formulier dient onverwijld in de bijgevoegde dienstenveloppe te worden in gezonden bij de provinciale landbouw-cri3is- organisatie, waarbij de betrokkene is aan Indien het formulier ongeteekend, of na den daarop vermelden datum bij de land- bouw-crisis-organisatie voornoemd inkomt, wordt geacht, dat de betrokken landbouwer een uitkeering in aanmerking wenscht te komen. Personen, die op 1 Maart a.s. nog geer formulier ontvangen hebben en meenen toch aan de gestelde voorwaarden te vol doen, kunnen tot 14 Maart 1937 een formu 'Jier bij den districts-secretaris verkrijgen, welk formulier vóór 21 Maart onderteekend bij de landbouw-crisis-organisatie, waarbij zij zijn aangesloten, moet zijn ingezonden. DE STIJGING DER PAPIER- PRIJZEN Contingenteering wordt Selbstzweck Een artikel in het Drukkersweekblad Onder het hoofd „De Contingenteering wordt Selbstzweck" schrijft het Drukkers weekblad (orgaan van de Federatie van Werkgeversorganisaties in het Boekdruk kersbedrijf), dat de jongste stijging der pa- pierprijzen schrik en ontsteltenis heeft bracht in de gelederen der boekdrukkers. Er wordt tegenwoordig al gerekend met 50 pet. of 60 pot van prijzen De redactie van het weekblad vestigt er de aandacht op, dat hierdoor aan de druk kers schade wordt berokkend, want het pu bliek wil van een stijging der prijzen niet weten. De meeste klachten worden echter gehoord over de leveringstermijnen, zes h zeven maanden zijn op dit oogenblik geen uitzondering. De drukindustrie loopt zelfs gevaar haar productie niet te kunnen voort zetten omdat de grondstoffen ontbreken. Reeds eenigen tijd geleden werd gewaar- schuwd tegen een dreigend wereldtekort aan papier. Deze waarschuwing was niet ongegrond. In kringen van papiergroothan delaren wordt tegen het eind van het jaar beslist gerekend op een groote tekort aan papier. Extra-consenten Op het oogenblik schijnt de toestand zoo te zijn, aldus gaat het „Drukkersweekblad" voort, dat via extra consenten de invoer uif het buitenland wordt verruimd. Waarom wordt echter niet tot afschaffing van de contingentieiering overgegaan? Doel was im mens 'n noodlijdende industrie te helpen. De prijzen waren laag. De opdrachten te gering Dit aanvankelijke doel is bereikt. Daarna komt de depreciatie, de verhooging der grondstoffenprijzen, de stijgende vraag in binnen- en buitenland. De papierindustrie beleeft een hoogconjunctuur. Toch wordt de contingenteering niet opgeheven. Waarom? Omdat de contingenteering Selbstzweck is geworden. Er is een andere groep belanghebbenden geboren dan waar voor de contingenteering in het leven is ge roepen. Dit zijn degenen, die uit de kost bare staatsadministratie een levensonder houd moeten putten. Nog belangrijker is de groep, die op grond van relaties en oude consenten een zeker monopolie hebben ver worven om den invoer van papier te bewerk stelligen. Laat men dien invoer volkomen vrij dan wordt aan dat monopolie een eind gemaakt. De contingenteering wordt van bescherming eener noodlijdende industrie tot handhaving der voorrechten van bepaal de importeurs. Tenslotte stelt de redactie met eenige bitterheid de vraag, waarom in Zwitser land, dat toch ook heeft gedevalueerd, geen stijging van de papierprijzen heeft plaats gevonden, een vraag, die zij ook in October 1936 reeds heeft gesteld, doch waarop zij geen antwoord heeft ontvangen. Het Nederlandsche trekpaard Algemeene vergadering van de Vereen. Stamboek voor het Ned. Trekpaard. Beden werd te Den Haag onder leiding van den voorzitter, Jhr. J. v. Vreden- b u r c h, de algemeene vergadering gehou den van het Stamboek voor het Ned. trek paard. In zijn openingswoord wees de voorziter er op dat aan 1936 met groote tevreden heid teruggedacht kan worden. Het leden- am toe. De fokkerij begint langzamer hand weer loonend te worden. Met de ex port gaat het nog maar matig. Maar er zijn hoopvolle teekenen. Frankrijk vraagt weer paarden en verlaagde het invoerrecht Engeland begint ook als afnemer op te tre den. Alleen Duitschland laat ons in de steek en nam slechts de helft van het vastge steld contingent af. In het binnenland komt meer vraag voor paarden en bepaaldelijk voor stamboekpaar den. De regeering verleent aan het stam boek vele bewijzen van instemming en vraagt ons medewerking bij de tot-stand koming en uitvoering van wetten ta.v. de paardenfokkerij. Door den voorzitter werd nog gewezen op de twaalfde nationale tentoonstelling, die dit jaar in 's-Hertogenbosch zal worden gehouden. Economie en Financiën DE CONVERSIESTROOM VAN OVERHEIDSLEENINGEN Ned. Spaarbankbond te Amersfoort bijeen Inleggers moeten zich aanpassen De Ned. Spaabbamkbond is in buitenge wone algemeene vengadiaring bijeengekomen te Amersfoort om van gedachten te wisselen over de stroom conversies van overhelde] eeningen. De vergadering druk bezocht. Door verscheidene afgevaardigden werd aangedrongen op betere organisatie der geldgevers. Ontstemming bleek te bestaan over den korten termijn, waarin menigmaal beslist moet worden over al of niet deelne ming aan een conversie, over de verlen ging van de oorspronkelijke looptijd van leeningen, en het voorbehouden der aflos- ROFFELRIJMEN SCHOONE SCHIJN Eerbiedig opgedragen ai haal van Juffrouw Sientje gelezen Hij droeg nog baaien hemden, Die pantsers tegen kou, Waar moeder bij de waskuip Zich aan vertillen zou 't Was 's Zondags bij de koffie. Jan stopte een pijp tabak. Hij bukte om een vuurtje. Krak! zet z'n zwarte pak. En toen hij overend kwam Zei weer een naadje: krik! „Dat docht ik in de kerk al", Zei Jan„ik word te dik!" ,JJoe dan je grijze pak an", Zei Geurtje, Jan z?n vrouw Een dik kwartiertje later Zat Jan in 't grijs in 't nauw. Hoewel het vinnig koud was Jan vond het nogal heet, En toen de kachel doortrok Stond Jan z'n nek in 't zweet. Jan schoot in z?n pantoffels. De grijze jas zei: krek! Jan zei, met extra nadruk: „lk wor te dik! dat zeg'k!" 't Was 's Maandags bij de koffie. Een deel der wasch hing op. De volgende editie Stond in het tweede sop. Jan greep net naar z?n bakje Toen werd z?n hand geremd, Want Geurt vroeg op den man af: ,JZeg Jan, waar is je hemd!?" Hij schudde van het lachen „Jij bent me ook een wijf', Zei Jan, „ik zou zoo zeggen: Natuurlijk an m'n lijf!" „Wat geestelijk!" kwam Geurtje, „Je hemd van Zaterdag Is nergens meer te vinden! Als ik je vragen mag: Trok je misschien het schoone Over het vuile heen Geen wonder dat je 't warm hebtl Er kan geen tocht doorheenI" 't Was waar! Van Jan z?n dikte Bleek niet veel écht te zijn: Jan had zich vies bedrogen, Het was slechts schoone schijn (Nadruk verboden) LEO LENS Mr J a c q. D u t i 1 h de Bondsvoorzïï ter heeft de sprekers beantwoord. Spr. toonde aan, dat men zich niet moet voorstellen, dat ook spaarban ken, ook al zijn groote bedragen door deze instelidlngen belegd, een overwe gende invloed op de kapitaalmarkt kunnen uitoefenen. Een belangrijker rol spelen in dat opzicht die Rijks fondsen. Het overgroote deel van do overheidsleeningen is echter ia bezit van particulieren etc. Ben doeltreffen de organisatie der geldgevers zal daar om niet zoo gemakkelijk, zoo niet on mogelijk te bereiken zijn. De rente is oncterhevig aan de wet van vraag en aanbod. Men kan een rentedaling niet kunstmatig tegenhouden. Men kan al leen trachten schokken te vermijden en een geleidelijke overgang te bevorderen. Het kleiner worden der winst(reseirve)marge diient zoo mogelijk te worden opgevangen door vermindering der rente aan inleggers, die, zooals alle beleggers, maar dan op min der schokkende wijze, de rentestand moe ten volgen. Daarop is van Bondswege reeds jarenlang gewezen. Bij vele spaarbanken is trouwens de in leggersrente reeds verlaagd zonder dat dit moeilijkheden gaf. De inleggers begr< dat het niet anders kon. Mocht in de toekomst de beurskoers der thans aangeboden leeningen met lage rente 6terk terugloopen, dan zal gestreefd moeten worden naar een regeling, waardoor nadee- lige gevolgen ondervangen kunnen worden zooals ook vroeger wel gebeurd is. De voorzitter wees er op, dat cfc? bespro ken geldleeningen regelmatig door uitloting worden afgelost, zoodat steeds geleidelijk weer geld beschikbaar komt dat tegen hoo- gere rente, zoo deze dan gemaakt kan wor den, belegd kan worden. Laat de liquiddteitspositie het toe, dan menige spaarbank in dezen tijd de voorkeur geven aan een kortloopende onderhandsch* leening of een hypothecaire leening, boven een geconwerteerde met langer looptijd. Spreker wees er ten slotte op, de voorwaarden der vele conversies goed na te gaan, daar deze veel verschillen. Men moet niet zonder meer op elke conversie ingaan. De voorzitter besloot met de toezegging dat de Sn de vergadering naar voren ge brachte denkbeeldlen door het Bondsbestuur zullen worden overwogen. 5EMENGD NIEUWS Onder instortend dak bedolven Toen de gebroeders B. te Overloon gisteren van hun boerderij met de dorscb- machine naar het veld wilden gaan, moesten zij een smallen doorgang passeeren tusschen het huis en de schuur van den landbouwer G. Janssen. Bij deze manoeuvre raakte het bovenstuk der dorschmachine het dak der schuur, me' het gevolg, dat dit instortte eii gedeeltelijk werd meegesleurd. De landbouwer Janss- n werd onder de brokstukken bedolven In bewusteloozen toestand en met een em stige bekkenfractuur werd Janssen onder 'n zware balk vandaan gehaald en zijn woning binnengebracht, Men, vreest yoor zijn leven. Verkouden Kinderen P Indien Uw kinderen hoesten ot verkouden zijn, wrijf dan 's avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30,. Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drog» (Adv.) Inval bij een bookmaker JUSTITIE DOORZOEKT EEN OUD GEBOUW TE AMSTERDAM Wedrennitslagen opgevangen De Officier van Justitie, Mr. Dr. J. 'A. Van Thiel, de rechter-commissaris. Mr. Hutschler suhet-officier, Mr. L ven Dullemen, de Inspecteur van politie, Van Boxtel en Ir. Em- mering, van P.T.T.t hebben gisteren middag te ongeveer half vier een in val gedaan in het kantoor van een book maker, gevestigd op de stille zijde van het Rokin te Amsterdam. De P.T.T- had aangifte gedaan, dat waarschijnlijk in dit perceel art. 63 van het Radio- reglement werd overtreden, dat daar nl. courses en uitslagen van wedrennen op korte golf werden opgevangen. Toen de justitie en de politie zich aan fieti perceel vervoegden, zaten eenige personen in de wachtkamer van het rommelige kan toortje. waar de heer van B., de bookma* ker, resideerde, te wachten op de uitslagen van de rennen. Het was niet gemakkelijk in het oude ge bouw den juisten weg te vinden. De justi* tie had zich evenwel van een smid voorzien» Nadat vrijwel het geheele gebouw door zocht was, stond men voor een gesloten deur, die volgens den bookmaker toegang gaf tot een kantoor van iemand anders. Do smid brak de deur op last van den officier, open en het bleek, dat hier een ontvang* installatie stond opgesteld. De marconist was juist bezig de uitslagen van de rennen te noteeren. Het toestel werd in beslag genomen en de beheerder van het kantoor en de marconist' werden -earresteerd en naar het hoofobu- reau van politie gebracht, waar tegen het tweetal poces-verbaal is opgemaakt. De marconist is een oud-ambtenaar van P.T.T. Influenza in het garnizoen te Venlo In verband met de veelvuldige gevallen; van influenza, welke zich onder de militai ren in het garnizoen Venlo voordoen, is de concentratie der vijfde infanterie brigade» welke vandaag zou ingaan, tot nader ordci' uitgesteld. Het dertiende regiment infanterie alt Maastricht, dat vandaag naar Venj 1 o zou komen om zich bij het tweede en het zeventiende regiment to voegen, blijft der halve voorloopig te Maastricht. Maatregelen zijn genomen om uitbreiding der influenza tegen te gaan. Huis uitgebrand Bewoners moesten In nachtgewaad vlochten Door tot nog toe onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de woning van A. H. te S t a n d d a a r b u i t e n. De brand is ont staan terwijl de man van huis was en de vreuw en de kinderen reeds te bed lagen. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat de vrouw en de kinderen, toen zij door het a.arm van voorbijgangers gewekt waren hi hun nachtgewaad het brandende huis moes. ten verlaten Huis en inboedel gingen cehecl verloren. Do schade wordt echter door ver zekering gedekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5