<niruiur £ritedjr (Lottrnnf Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken IN DE STUDEERKAMER DER GELEERDEN DEPUTATENVERGADERING abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waai een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per weekO 18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending 4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Mo. 6020 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 24 FEBRUARI 1937 17e Jaargang atrtjertentieprijjen: Van 1 tot 5 regelsM7'/i 1 Elke regel meer 022'li J Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0-4v5 i/oor liet bevragen aan 'f bureau V wordt berekend ƒ0.10 doen ze zooveel kwaad of- goed niet, de gedachten en ideeën. Zoolang ze daar slechts blijven. Maar ze kunnen een volk, een wereld omkeeren, als ze gemeengoed worden van de massa. En dat worden ze door redevoering en pers, door het dagblad niet het minst. Een boek, een vlugschrift, werkt ééns, een krant elke dag. Ongemerkt bijna. Langzaam maar: zeker. In stilte rijpt het resultaat. Is het een goede, is het een Christelijke invloed, die aldus in uw gezin doorwerkt? Voor zoo heel weinig per week of per kwartaal kan dat het geval zijn, door een abonnement op ons blad. Wie zich heden als abonné opgeeft, ontvangt al de nummers tot 1 April a.s. gratis. Wij hebben besloten ook thans nog voort te gaan met onze zoo gewaardeerde premies. Wie een lezer aanbrengt voor minstens een jaar, heeft recht verworven op een fraai gebonden boekwerk Van dit boek zal men schik hebben, zoowel om de inhoud als de uitvoering. Het is vervaardigd in ons eigen bedrijf en zal een aantrekkelijkheid wezen voor ieders boeken verzameling. Men kan desnoods gebruik maken van de bon, elders in dit nummer voorkomend. Abonnés op te geven aan DE ADMINISTRATIE SOCIAAL-DEMOCRATISCHE KERSTGEDACHTEN Tot driemaal toe moesten wij A.B.K. in de roode pers sommeeren om ons te verklaren, dat wat de heer Vliegen in de Voo w a a r t s als „Kerstgedachten" predikte, niet in strijd was met de Bijbelsche Evan gelieboodschap. Wij wisten wel, dat de man, in 't nauw gedreven, ons deswege met hate lijke kwalificaties zou bejegenen; doch daar wij dagelijks en sedert vele jaren met de roode strijdmethode kennis maken, heeft dèt op ons geen invloed meer. A.B.K. moge zeggen, dat wij hem „hin derlijk volgen", het was ons niet om de hinder, maar om de waarheid te doen. Hij moge spreken van „naargeestig miskennen" van iemands „duidelijke bedoelingen", „van kwaadwilligen", die door „het oude en weeë kunstje" bekoord worden; het laat ons allemaal totaal onverschillig. Maar hij moet niet meenen, dat wij ons door een naar onze overtuiging zeer ongepaste verwij zing naar Genesis 20 11 en door veel ge scherm met woorden van de kwestie laten afvoeren. Het gaat er ook niet om, zooals nu weer op listige wijze ingelascht wordt, hoezeer „de goddeloosheid van de S.D.A.P. afsteekt tegen de rechtzinnigheid der Christelijke politici"; al probeert A.B.K. het nog zoo vaak van het chapitre af te dwalen, wij volgen hem daarbij niet; want we hadden het niet en nimmer over „Christelijke poli tici", maar over de Kerstgedachte der Schrift en die der sociaal-democraten la Welnu, nadat wij A.B.K. een en ander maal hinderlijk gevolgd hadden we Teven dit gaarne toe, want het artikel van den heer Vliegen verscheen op een zeer on gelegen oogenblik zegt hij ten slotte ook iets over het onderwerp zelf. Volgens zijn exegese wilde de schrijver dit zeggen: Indien men onze beweging messianis tisch noemen wil, zij is in geen geval belichaamd in een persoon. Wij gelooven niet in een verlosser, die ons het socia lisme brengen zal. Is het niet voor ieder duidelijk, dat hier de gedachte van een persoonlijk be vrijder werd afgewezen, gelijk die in fi guren als Hitler en Mussolini wordt ver good? Maar, zoo vervolgde Vliegens betoog, al zal het doel van onze beweging niet door één verlosser worden voltrokken, daarmee is niet ontkend, dat het socialis me een verlossing zal brengen. Later wordt daaraan dan nog toegevoegd, clat hier alleen „aan aardsche zaken werd gedacht en ten eenenmale niet aan de dingen, die niet van deze aarde zijn"; en met dit laatste in de omschrijving gaan wij volmaakt accoord. Er ontbreekt alleen de toevoeging aan, dat de schrijver van hot artikel zeer bepaald en zeer bewust de din gen dezer aarde in de plaats schuift van de eeuwige waarheid der Kerstgedachte cUe naar de Schrift is. Aan een analyse van het Kerstartikel in de Voorwaarts waagt A.B.K. zich dan ook niet. Want hij zou dan tot het volgende re sultaat komen: „De gruwelen der oudheid, de slavernij" verloren hun „ideologische grondslag" door het Christendom; maar datzelfde, nu ontaarde Christendom, „richt te brandstapels op om de ziel te ketenen." Daarna kwam „de Hervorming, die deze banden brak en de grondslag legde voor een nieuwe wereld, waarin de ziel zich in het recht van het vrije denken nieuwe we gen van stijgende beschaving wist te ba nen." „En waar het de, ontaarde kerk ge- lukte dit proces in bloed te smoren, daar kwam de Fransche revolutie met haar rech ten van de mensch" te hulp. Dan, wij parafraseeren nog steeds Vlie gens artikel, dan „komt inderdaad de Mes- sias-gedachte op". „Het socialisme ver schijnt als de belichaming van de Messias- gedachte. Geen verlosser is het, dien wij wachten, maar wel een verlossing. Een ver lossing, die niet komen zal als een hemels wonder", maar „door de samengetrokken, de georganiseerde wil van den naar die verlossing hunkerenden mensch." „Hier verschijnt de Kerstboodschap, die in slechts enkele woorden het menschelijk ideaal pro clameert: vrede op aarde, in menschen een welbehagen". Ten slotte heet het dan: ,„Maar eenmaal zal het gebouw er staan en in zijn heilige hallen zal de waarheid worden gevoeld van het feit, dat in het socialisme belichaamd was de verwezenlijking van de aloude Kerstgedachte." Dat zal óns Kerstfeest zijn; zoo besluit de heer Vliegen zijn socialisti sche Kerstpreek. Wij hebben meer geciteerd dan wij voor nemens waren; maar is er nu nog één mensch ter wereld, die in gemoede durft volhouden, dat het socialisme, zooals het hier verdedigd wordt, bestaanbaar is naast het Evangelie van de Kerstbood schap. welke de Schrift predikt? Is het niet voor ieder duidelijk, dat hier de socialisti sche levens- en wereldbeschouwing in de plaats gesteld wordt van de leer der Heilige Schrift? En dat de heer Vliegen niet aan een dictator van deze eeuw dacht, maai aan den eenigen Messias? Al de spitsvon digheid van A.B.K. ten spijt, spreekt uit hef artikel in de „Voorwaarts" het geloof van den... vrijdenker en ten volle is daarop van toepassing wat in Genesis 20 11 staat: „Alleen is de vreeze Gods in deze plaats niet". H. J. VAN DEN BORG t d. B o r g, geduren de vele jaren ho norair vertegen woordiger in Ne derland van het Miesse-Amt te Leipzig, die, zoo als reeds gemeld, gisteren op 74-ja- rigen leeftijd te Amsterdam over leed. De begrafenis zal as. Vrijdag morgén streeks plaats hebben op 't St. Adelbertus- kerkhof te B 1 o e ïdaal (dus HET VERSCHE CADETJE BIJ DEN MINISTER Donderdag en Vrijdag a.s. ten Departemente (Eigen Berichtgeving) 's-GRAVENHAGE, 24 Febr. Zooals gemeld maakt het bij den minister van Sociale Zaken een punt van over weging uit, in hoeverre de in de Ar beidswet genoemde tijdstippen, waarop begonnen mag worden met het vervoe ren, resp. het verkoopen en afleveren van versch brood, naar een vroeger uur verschoven zou kunnen worden, opdat het voor het publiek mogelijk zou zijn om zich in de bakkerswinkels tijdig van versch ontbijtbrood te voor- Wij vernemen thans, dat dienaan gaande reeds Donderdag en Vrijdag a.s. besprekingen ten Departemente zullen plaats hebben. Voor' Donderdag zijn daartoe uitgenoodigd de Nederl. Vereen, van Werkgevers in het Bak kersbedrijf (de neutrale groot-bedrij ven), de Nederl. Bakkerspatroonsbond (neutrale middenstand) de R.K. Bak- kerspatroonsvereen., de Chr. Bakkers- patroonsvereen., zoomede de Werk gevers-vakcentrales, t.w. het Verbond van Ned. Werkgevers, de R.K. Werk- geversvereen. en de Chr. Werkgevers- Vrijdag zal de minister besprekingen voeren met de werkn e m e r s-organi- saties, n.l. de moderne, R.K. en Chr. bakkers(gezellen)bonden, alsook met het N.V.V., het R.K. Werkliedenver bond en het C.N.V. BAKKERS DE NACHTSCHUIT WEER IN? VOOR DE ARBEIDERS DREIGT GEVAAR Alle zeilen dienen bijgezet om het kwaad te keeren Weg met het „versche cadetje" 's-GRAVENHAGE, 24 Febr. 't Ver sche cadetje. Wat is er al niet over te doen ge weest, zoo aan den buitenkant van het bedrijfsleven. Ontelbare ko lommen werden er over vol geschre ven, vergaderingen er voor belegd, comité's gevormd, en ondanks alles lachte de nuchtere Hollander om al die bombarie in dezen zwaar beproefden tijd. Maar de cadetten-strebers rustten niet, zetten gestaag hun actie voort, zwaar gesteund door de Telegraaf, die zoo ongeveer als de gangmaker van deze klungel-affaire moet worden be schouwd. En zie, thans is reeds het oogenblik gekomen, waarop de minister van Sociale Zaken zich geroepen acht bij wijze van proef eens na te gaan in hoe verre de hand kan worden gelicht met de Arbeidswet, waarvan art. 35 zesde lid, uitdrukkelijk bepaalt, dat vóór 10 uur 's morgens aan het publiek geen versch brood mag worden geleverd. Daartoe zullen Donderdag en Vrijdag a.s. op zijn Departement besprekingen worden gevoerd met de werkgevers- en werknemers-organisaties. Er dreigt gevaar! Er dreigt voor de arbeiders groot gevaar, zoo zeide ons de heer Elsinga, hoofdbestuur der van den Ned. Centr. Bond van Chr. Ar beiders (sters) in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen, met wien wij onmiddellijk een onderhoud hadden zoodra we van boven bedoelde besprekingen kennis kregen. Wanneer inderdaad het „versche cadetje" zijn intrede zou doen zou dat practisch uit draaien op terugkeer van den zoo gewraakten nachtarbeid. Waar langen tijd voor werd ge streden zou met één slag weer moeten wor den prijs gegeven. Het spreekt vanzelf, dat de werknethers zich dan ook met hand en tand tegen deze onsociale plannen zullen ver zetten. Goochelen met uren De geheele opzet is eigenlijk een goochelen met uren. Wil de maatregel eenig succes hebben, dan zal het versche brood éérder dan 8 uur verkrijgbaar mcaten zijn. Op of om streeks dat uur wordt immers in de meeste gezinnen ontbeten. Het brood behoort dus uiterlijk half acht gekocht te kunnen worden. Nu rijst aanstonds de vraag, wélk brood de minister zoo vroeg verkrijgbaar wil stel len. Gaat het alleen om klein brood, dan heeft de zaak niet veel om het lijf, want dit wordt nog slechts weinig in ons land gebruikt en zou dus maar een tegemoetkoming voor een heel klein deel der burgerij beteek en en. Indien men de massa om half acht van versch brood wil voorzien, dan zal er op dat tijdstip versch groot brood te bekomen moeten zijn. Dit is alleen mogelijk indien het aanvangsuur in de bakkerijen met een paar uren wordt vervroegd. Stel dat het brood om 8 uur in den Niet op 8 maar op 9 April a.s. De Deputatenvergadering, die aanvankelijk was aangekondigd op Donderdag 8 April e.k., kan op die dag niet worden gehouden, omdat de zaal van „Tivoli" te Utrecht, van ouds de plaats van de anti revolutionaire toogdag, dan niet beschikbaar is. Daarom is bc oten de samen komst te doen plaats hebben op VRIJDAG 9 APRIL a.s., aanvangende des voormiddags om elf uur, in „Tivoli", ingang Kruis straat 1, te Utrecht, Art. 2G. De vertegenwoordiging van de aangesloten kiesvereenigingen in de ver gadering van deputaten heeft plaats naar de regel, dat voor 50 oi minder leden één afgevaardigde, van 51 tot 100 twee en voor elke 100 daarboven telkens één afgevaardigde meer optreedt Over treft het getal der leden eener kiesver- eeniging de 100-vouden met een getal grooter dan 50, dan wordt ook daarvoor een afgevaardigde toegelaten. Het recht tot afvaardiging naar de Deputatenvergadering in de steden, die in haar geheel een Kafner- dan wel een Statenkieskring vormen en waarin, bin nen de grenzen van eigen bevoegdheid, meerdere zelfstandige kiesvereenigingen bestaan, berust bij doze kiesvereenigin gen. Het aantal harer stemhebbende af gevaardigden wordt bepaald door het aantal harer leden, overeenkomstig de regelen in het eerste lid van dit artikel vermeld. De afvaardiging der kiesvereenigingen wordt geregeld op de grondslag van het aantal leden, waarvoor de laatst ver schuldigde contributie, krachtens art. 20 le lid is voldaan. Art. 27. De besturen der Kamerkies- kringcentrales, ook die. welke tevens 't bestuur van een plaatselijke (centrale) kiesvereeniging vormen hebben 't recht twee stemhebbende afgevaardigden ter Deputatenvergadering te zenden. De be sturen der Statenkieskringcentrales. ook die welke tevens het bestuur van een plaatselijke (centrale) kiesvereeniging vormen, hebben het recht tot afvaardi ging van één stemhebbend deputaat. De Provinciale Comité's hebben alleen het recht tot afvaardiging van stemhebbende afgevaardigden, indien ter Deputatenver gadering zaken in behandeling komen, die verband houden met de verkiezingen winkel te krijgen is, dan moet het gros van de bakkersgezellen niet om 5 uur zooals thans, doch om 3 uur aanvan gen, terwijl de deepmakers al om 1 uur present behooren te zijnl (Op Zater dag zouden deze cijfers zelfs 1 uur en 11 uur worden). Onbegrijpelijk is het derhalve, dat de minister meent het aanvangsuur in de.bak kerijen te kunnen handhaven. Bezorging maakt het nog erger Daarmee zijn we er echter nog niet. Er zijn immers tal van bakkerijen, die niet de be schikking hebben over winkels of over slechts enkele. Waar allen een gelijke kans moet worden geboden zal men ook de bezorging van versch brood om half acht moeten toe laten (waarvoor reeds om 7 uur moet wor den uitgereden). Bij de bezorging komt echter nog een andere kwestie in 't geding. Bezorging van klein brood alléén is n.l. uitge sloten, daar dat den prijs van het pro duct niet slechts zeer sterk zou verhoo- gen, maar tevens het bedrijf tot het maken van kosten dwingen. Gevolg hiervan is dus, dat de minister, al wilde hij de vervroegde bezorging tot klein brood beperken, daarin onmo- lijk zou kunnen slagen. Ontslag i bezorgers Behalve terugkeer tot den nachtarbeid brengt de uitvoering der plannen nóg een ander kwaad mee: ontslag van een groot aan tal arbeiders ,die momenteel kleine brood- wijken bedienen. Zulks omdat automatisch meer ruimte wordt gemaakt voor de bezor ging in de ochtenduren. Al met al vertoont het experiment dus bijna louter schaduwzijden. En dat, terwijl de massa geen behoefte heeft aan versch brood. Slechts weinigen verlangen het, omdat zij in het buitenland wel eens een knappend broodje geproefd hebben.... Tegen geringe kosten kunt U onze volledige, schriftelijke opleiding volgen tot ETALEUR, ETALEUSE Gratis plaatsingsbureau. dag zonder verplichting Inlichtingen bij AS.S.O. Nieuweplein 31. Arnhem, Telefoon 24597 voor de Provinciale Staten. In dat geval vaardigen zij twee deputaten af. In alle andere gevallen hebben zij recht op df afvaardiging van een tweetal adviseeren- de deputaten. Dubbele afvaardiging, als Provinciaal Comité en bestuur van een Kamerkies kringcentrale dan wel als bestuur van Kamer, en Statenkieskringencentrale, is voor deze colleges uitgesloten. Art. 28 De Antirevolutionaire leden van de beide Kamers der Staten-Gene- raal en van de Provinciale Staten heb ben toegang tot de Deputatenvergadering. De Deputatenvcrgaderingen kunnen door het Centraal Comité voor de leden der kiesvereenigingen en voor de alge- meene pers toegankelijk worden gesteld. Voor wat de bepaling in de laatstver- melde alinea betreft, dient er de aandacht op gevestigd, dat de toelating van leden der kiesvereenigingen, die niet behooren tot de categorie der stemhebbende afgevaar digden, vermeld in art. 26 le lid, moet worden beperkt in verband met de be schikbare plaatsruimte Vermoedelijk zal. zooals dat in de laatste jaren het geval was, de benedenzaal moeten worden ge reserveerd voor de stemhehbende deputa ten zoodat slechts de gaanderijen beschik baar zijn voor belangstellende bezoekers. Reeds thains kan worden medegedeeld dat de spoorwegen de gelegenheid zul len openen voor vervoer tegèn goed- koopere tarieven mits de bezoekers uit verschillende deelen des lands groepen vormen. Dit zal waarschijnlijk het best uitvoerbaar zijn. wanneer de Kamer centrales, elk in haar ressort, daarvoor eenige regeling trachten te treffen. Nadere mededeelingen daaromtrent vol gen spoedig. Aangezien echter met het oog daarop tijdig voorbereidingen dienen getroffen te worden, zoowel met de administratie der spoorwegen als in verband met de beschik bare plaats in het gebouw, is het nood zakelijk, dat opgaven van afgevaardig den en aanvragen van toegangskaarten voor belangstellende bezoekers ten spoedig ste inkomen. Als uiterste term ij n daarvoor moet worden gesteld Woensdag 10 Haart e.k. Laat men nu daarmede terdege rekening houden. Opdat men niet achter het net vissche. Alleen in het geval, dat die datum nog niet zóóveel aanvragen zouden zijn binnen gekomen, dat het gebouw moet gevuld wor den geacht zou clementie met. nakomende Verzoeken kunnen worden betracht Is het aantal beschikbare plaatsen op 10 Maart door de aanvragen in beslag ge nomen, dan moet elke verdere aan vraag worden afgewezen. Overtreft het getal' verzoeken de plaats ruimte, dan zal reeds op 10 Maart een billijke distributie van de niet-stemhebben de bezoekers moeten worden getroffen: SPOORWEGEN BESTELLEN DIESEL-ELECTR. MOTOREN Uitvoering in eigen beheer De Spoorwegen hebben een order ge plaatst van 26 Diesel-electrische loco motoren, welke vervaardigd zullen worden in eigen beheer in de Centrale Werkplaats te Zwolle. Ongeveer 100 overcomplete arbeiders zullen hierdoor aan het werk kunnen blijven. De Spoor wegen beschikken thans over ongeveer zeventig van deze machines. Zy voldoen uitstekend. De thans bestelde motoren worden voor de eerste maal in eigen beheer uit gevoerd. Vorig jaar heeft Werkspoor de order AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN Zes inschrijvingen, waarvan twee ongeldig Hedenmorgen is door waarn. directeur- generaal dor Zuiderzeewerken, in de Staten zaal van het Dept. van Waterstaat, te l's Gravenhage aanbesteed het maken van deelen van den meerwijk van den Noord oostelijken Polder, met bijkomende werken, m perceelen en combinaties daarvan; bestek no. 268 Z.W. (N.O.P. ho. 4), dienst 1937/1940. 1. S. den Bokke 1-H u i n i n k en I. v a Velde te Haarlcm-Oegstgeest: Perc. 1 f 3.000.000, perc. 2 f 2.900.000, perc. 3 f 2.900.000, perc. 4 f 2.400.000, perc. P. f 1.900.000, perc. Q. f 1.300.000, perc. R f 1.500.000. 2. IJ. v. Wijngaarden c.s. Den Haag. Perc. 1 f 3.350.000, perc. 2 f. 3.285.000. perc. 3 f 3.523.000, perc. 4 geen inschrijving, perc.-P f 1.384.000, perc. Q f 877,000, perc. R f 1.276.000 3. M ij, voor Zuiderzeewerken; Perc. 1 f 4 725.000 perc. 2 f 4.300.000; perc. 3 f3 572.000; perc. 4 f 3183 000; perc. P f 1.695.000; perc. Q. f 1.000.000; perc. R. 1 f 1.130 000. Gecombineerd 1—4 f 14990.000. VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit DRIE bladen De Eerste Kamer is klaar gekomen met de algemeene beschouwingen over de be-; grooting. De Tweede Kamer heeft in behande-> ling genomen de wetsontwerpen tot aan-r vulling van de M. O.-wet en tot wijziging en aanvulling van de H. O.-wet. De Deputatenvergadering der Antirev* Partij zal plaats hebben op 9 April, De Minister van Onderwijs heeft eeri regeling vastgesteld voor hospitanten aan, Hoogere Burgerscholen. De Nederlandsche Spoorwegen be-* stellen nieuwe diesels Te 's-Gravenhage kwam de Nederl.- Industrie- en Handelsraad voor land- en: tuinbouw bijeen in demonstratieve verga-< dering ten opzichte van crisismaatregelen* De aanbesteding voor de N.O.-Polder1 Bij Formosa is het Nederlandsche tank-* schip Angelina aan de grond geraakt. De: bemanning is gered. Fransche Senaat critiseert Blums bui-*, tenlandsche politiek. Ontkend wordt, dat Von Neurath aan; Schuschnigg een viermogendheden-ver- drag of tolunie zou hebben voorgesteld* De stad Oviedo is nog steeds in recht-: sche handen. In de Ver. Staten is thans een staking uitgebroken op de scheepswerven. UW I N KOMSM hangt af van Uw be kwaamheid en van de WIJZE waarop Gij Uw bekwaamheid aanwendt Train Uw efficiency. Vraag ons gratis boekje No. 20. Pelman Instituut Damrak 68, Amsterdam OUD ZINK - OUD LOOD en alle andere oude metalen eh metaal- afvallen koopt tegen de allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappij van S. A. VLES ZONEN Schiedamschesingel 98 Rotterdam Telefoon 20400 (4 lijnen) 4. D. Blankevoort Dzn. Bloemendaa!: Perc. 1 f 2.9-19.000; perc. 2 geen inschrijving; perc. 3 f 2.621 000; perc. 4 geen inschrijving; perc, P f 1.264.200: perc. R f973.000 (Dit bil jet is ongeldig verklaard.) 6. Fa. E. J. Bakker en Co., Gorcumï Perc. 3 f3.698 000. (Dit biljet is eveneens on geldig verklaard). Demping Rokin begonnen Gisteren is men to Amsterdam begonnen, met de demping van het Rokin tot aan dc Langebrugsteeg. Daar ter plaatse, tegenover' het Spui, voeren de bekende zandschuiten in de morgenuren den orabbigen Rokin- -.-oom op. Middelerwijl was men al aardig opgeschoten met do schutting, die langs de eerlang verdwijnende Rokin-oevers is opge slagen, maar toch bleef er tegen het rn?d- daguur nog wel wat te zien over voor bijk lus tigen, die het begin van dc demping wiloen gadeslaan. Veel publiek was er evenwel niet, zoodat het leegstorten van den eersten zandbak betrekkelijk weinig belangstelling genoot. Het verdere gebeuren zal men niet kun nen zien vanwege de gereed gekomen schutting. Bij het dempen van de Vijzel gracht kon men de situatie van dag tot dag opnemen, het Rokin wordt anders behan deld. De smoring van fjPn roemloos eindi genden Amstel wordt aan nieuwsgierigs hlikken onttrokken. Men zal er wel een goede bedoeling mee hebben, het tramver keer gaat nu vlak langs de schutting en als deze er du niet stond, zou het aantal ver keersongelukken hierdoor allicht toenemen. De mannen van he' va*k beweren, dat over zes weken het Rokin tot aan de overbodig geworden brug voor de Langebrugsteeg zal zijn volgestort. Duurtetoeslag in Indië BUITENZORG, 2-t Föbr. Aan de hoofden van gewestelijk bestuur is thans machti- ging verleena om een duurtc-toeslag toe to kennen van vijf procent alleen aan lager bezoldigde landsdienaren. (Naar aanleiding \an vorige mededee lingen van de regeering kan aangenomen worden dat als grens voor deze bezoldiging is vastgesteld f 300 per maana, voor salaris vermeerderd met toeslag).

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1