Een nieuwe sprong voorwaarts NIEUWE LEIDSCHE COURANT DiNSDAG 16 FEBRUARI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 7 FRIESLAND-HOLLAND BANK N.V AMSTERDAM 4V2%SCHULDBR 1EVEN a IOO In coupures van 10 00.—, 500.— en 100.— Beursnoteering is aangevraagd. in 't zilver Zaterdag 11. vermeldden we reeds het feit dat het op 13 Febr. 25 jaar geleden was dat de Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Om streken" werd opgericht. Dit was voor het bestuur der Koopliedenvereeniging „Weder- zijdsch Belang", een aanleiding om het be stuur van K- en O. eens te verrassen. De voorzitter en de secr. van W. B.. resp. de heeren J. Verhave en T. Noort namen het initiatief om in het veilinggebouw ©enige versiering aan te brengen. Dit. moest zonder medeweten' van het bestuur van K. en O., dus zeer geheimzinnig, plaats hebben. Toen dan Maandagmiddag 't bestuur en personeel ter veiling verscheen, vond men alles „in de blommetjes gezet". Het afmijntoestel en om geving, het kantoor, waren op fleurige wijze versierd met groen, tulpen. Narcissen enz. De voorzitter van W. B- mam voor de vei ling het woord om even toe te lichten wat het bestuur van W. B. er toe gebracht had om deze versiering aan te brengen en ver zocht alle aanwezigen het vers op de wijze „Oostenrijks Volkslied" uit volle bonst mee Li zingen. Dat hieraan ten volle werd voldaan ligt voor de hand. De voorzitter van K. en O. de heer J. v. d. Perk dankte dan liet be stuur van W. B. voor een dergelijke atten tie, een attentie die getuigt van een ver standhouding tusschen K. en O- en W. B waarop niets aan te merken is. Spr. achtte zich gelukkig dit hier te kunnen zeggen en sprak de wensch uit dat die onderlinge samenwerking en goede verstandhouding moge blijve voortduren tot in lengte van da gen. Sigaren werden gepresenteerd om dan voor vandaag het hierbij le laten en met veilen te beginnen. Van het gebouw waait de driekleur. Reeds kwamen verschillende particulieren hun belangstelling toonen. We komen op een. en ander nog nader terug. KATWIJK AAN ZEE „de valstrik" De oude kinderspeeltuin „de Valstrik" in Duinoord alhier, is door sloopershanden ge vallen en met den grond ge.'ijk gemaakt. Voor vele ingezetenen kleven aan deze kin derspeelplaats nog herinneringen. Vooral des Woensdags- en. Zaterdagsmiddags werd er een druk gebruik van gemaakt. Thans zullen er twee woningen op deze plaats verrijzen. ruiten vernield Door V. werd bij de politie aangifte ge daan van het feit, dat een voorbijrijdende autobus een plank deed opspringen, welke hierna in zijn ruit belandde. De politie stelt naar de schuldvraag een onderzoek in. De heer G. uit de Voorstraat deed aangifte, dat door stoeiende jongens een groote etalage ruit bij hem is ingedrukt. ligplaats loggers Naar wij vernemen, heeft het Hoogheem raadschap van Rijnland, goedgunstig be schikt op een verzoek van de Katwijksche K'eedersVereeniging „Vuurbaak" om voor de Katwijksche loggers in reparatie een lig- piaats te verkrijgen in het Katwijksche D'itwateringskaina.al, zulks in verband met het feit, dat het Prins Hendrikkanaal, waar in vorige jaren een Jigplaats gegeven kon worden, daarvoor wegens oeverwerkzaam-* heden momenteel niet in aanmerking kan I koifien. Een 7-tal voorwaarden zijn hieraan verbonden, waarvan de voornaamste luidt, dat niet meer dan 10 loggers tegelijk in dit kanaal mogen worden geborgen (derhalve 1,0 loggers m totaal voor alle vergunning houders te samen), terwijl het liggeld per logger vier gu'Jden voor elke maand of oi> derdeel van een maand bedraagt, predikbeurten Nieuwe Kerk: Woensdag a.s. 7 u. Ds. W. P.ieshaar, van den Haag. (Collectebeurt Ger. Zendingsbonid. Hedenavond half acht: Gercf. Gemeente: I)s. Heijkoop van Utrecht. LISSE ondersteuningsfonds bij ziekte <0ste Jaarvergadering Het Ondersteuningsfonds bij Ziekte hield op de bovenzaal van „De Witte Zwaan" de 40ste jaarvergadering, welke vergadering wegens ziekte van den voorzitter, den heer l. Onderwater, werd gepresideerd door den heer R. H. C. Tromp. Medegedeeld werd dat de heer Onderwater wegens ernstige ziekte voor zijn funstie had bedankt. De heer Tromp sprak in zijn openingswoord de wensch uit, dat de heer Onderwater nog van zijn ziekte herstellen moge en zich nog weer zal kunnen wijden aan den so cialen arbeid. Tevens werden enkele woor den gewijd aan het feit van het 40-jarig bestaan der Vereeniging. Spr. releveerde in een beknopt overzicht de oprichting der vereeniging en wees er op, dat de meeste oprichters reeds over leden zijn Hun werk evenwel leeft bij velen in dankbare herinnering voort. Alhoewel in 1897 klein begonnen werd, groeide deze vereeniging in enkele jaren uit tot *n mach tige organisatie, die in 1915 haar hoogte punt bereikte. Na dien tijd is het weer eenigs zins bergafwaarts gegaan, waaraan de wet telijke ziekteverzekering wel niet. vreemd zal zijn. Hij wees er ten slotte nog op, dat de secr.-penningmeester, de heer L. Kapi tein, ook bijna 40 jaar zijn bestuursfunctie vervult. Spr. hoopte dat hij zijn gouden ju bileum moge vieren. Vervolgens werden de gebruikelijke jaarverslagen uitgebracht. In de vacature Onderwater werd als voor Zitter gekozen de heer J. G. Pijnaclcer. Medegedeeld werd, dat alle uitkeeringen weer voor een jaar bestendigd zullen blij ven. Na een woord ter nagedachtenis aan den heer J. Pijnarker werfl deze vergadering inet een woord van dank gesloten. Nieuwe kerktelefoon Aangezien de oude. telefoon-installatie in 'de Geref. Kerk niet meer beantwoordde aan de eischen des tijcis, werd oversegaan tot den aanleg van een nieuwe kerktelefoon- installatie, welke installatie is aangebracht door het Centraal Telefoon-bureau voor Ker ken te Maassluis. De hoorders kunnen zelf de geluidssterkte geheel regelen. aangehouden Zekere M., zonder vaste woonplaats, die op 19 December 1936 alhier een portemonnaie met inhoud had ontvreemd, is te Den Haag ldoor de politie aangehouden en naar hier fevei'gebracht. gem. arbeidsbeurs Volgens de laatste telling stonden bij de Gem. Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 421 landarbeiders en 128 bouwvakarbeiders. In totaal 549 werkzoekenden. In het vorig jaar was dit aantal 665. herv. mannenvereeniging De Hervormde Mannenvereeniging hoopt Woensdagavond in de Ned. Herv. Kleuter school haar jaarvergadering te houden. NOORDW1JK filmavond ver. „het hoogeland" Door de vereeniging „Het Hoogeland" zal op Woensdag 17 Februari a.s., dc* avonds ;e acht uur, in het gebouw van de Chr. Bewaar sohooil aan de Hoofdstraat, de prachtige propaganda-film „Door de Branding" wor den vertoond. In deze film is op zeer duide lijke en treffende wijte het reddings- en op- heffingswerk dezer vereeniging in beeld ge bracht. Als extra-nuntmer zal o.m. worden 'ertoond de bekcride Oranjefilm. Des mid dags te half vijf heeft een kindervoorstelling plaats met leuke kinderfilms. OUDE WETERING uitvoering „halleluja" Morgenavond geeft de Chr. Zangvereeni- ng „Halleluja" met het Chr. Jeugdkoor „Klein Halleluja" een uitvoering in de Geref. Kerk onder leiding van den directeur, den heer Aart. Smink uit Heemstede. Medewer king wordt verleend door den heer A. Mar- tijn (piano). RIJNSBURG raadsvergadering De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag 19 Februari 1937, des nam. 7 uur Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Benoeming onder wijzeres aan de Openbare Lagere School. Toekenning voorschot op de vergoeding art. 101 L. O.wet 1920 aan de besturen van ue bijzondere scholen. Gunning havengeld 1937. Vaststelling heffing 75 opc. op 'le hoofdsom van de Gem,eentefondsbelastin.g 1937-193S. Verhuring van diverse percee l-en grond. Benoeming voorzitter Stem bureau II. Aanwijzing stembureau stem- district II. Vaststelling bouwverordening. Machtiging wijziging uitbreidingsplan. Wijziging gemeentebegrooting 1936. In trekking regeling met de gemeente Katwijk ex art. 19, su'b 4, L. O.wet, Benoeming le den commissie tot wering van schoolver zuim. Bespreking aangaande commissie toezicht L. O. Adressen inzake Hon denbelasting. geref. jeugdbeweging Woensdagavond half acht hoop-t de Geref. Oudersvereen. haar jaarvergadering te hou den gezamenlijk met het jaarfeest der Kna- penvereenigingen en Jonge Meisjesvergade- ringe.n, die daarvan uitgaan. De vergadering slaat onder leiding van Ds. v. d. Loo en wordt gehouden in Kerk Rapenburg Alle ouders van knapen en meisjes zijn welkom SASSENHEIM De verwachting, dat deze tentoonstelling alle vorige zou overtreffen is bewaarheid., geworden. waren zooveel inschrijvingen, dat niet alel, Wegens plaatsgebrek, konden worden aangenomen. In afwachting van de verwe zenlijking van de groots olie plannen (van óór de crisis) wordL nu een vergrooting van 'het gebouw „Bloemenlust" in overweging genomen. De ingezonden bloemen zijn natuurlijk in hoofdzaak narcissen, en van uitstekende kwaliteit. Als gewoonlijk komen ook dit- jaar weer de tulpen met haar mooie kleuren de expositie opvroolijken; ook hyacinthen Direct hij de entree vinden we de inzen ding narcissen van den heer G. Haver. Mede hebben narcissen ingezonden D. W. Lefeber, LLsse (buiten mededinging); K. Oudshoorn en Zn., N.V. v. d. Voet's Bloem- bollenkweekerij, A. Frijlink en Zn., Zand bergen en Terwegen, Warnaar en Co., T. Vos en Zn. en P. van Deursen, allen te Sas- senheim; G- Lubbe Th.zn., te Oegstgeest; N.V. A. C. v. d. Schout, te Hillegom, ter wijl de Vereenigde Bloembollenculturen te Noordwijk een groote verscheidenheid afge sneden narcissen hebben ingezonden (bui ten mededinging). Hyacinth enzijn ingezonden door de fir ma Jos. Braam en Zn. te Heemstede. De firma D. W. Lefeber en Co. toont een blau we hyacinth (zaailing), „Blue Gigant". Tulpen zijn er van de firma Gebr. A. en P. Nijssen te Santpoort en N.V. Gebr. Eg- ginik te Voorschoten. Al deze namen garan deeren een prima bloem. De jury," bestaande uit de heeren Dix, Heemstede; Eggink, Voorschoten; Lefeber, Lisse en v. d. Wilde, Noord wijk, had' een vare taak om tot een beslissing te komen. Te half drie opende de burgemeester de tentoonstelling met een korte rede. (Wij komen hierop nader terug). Direct was er veel belangstelling voor cteze waairlijk mooie tentoonstelling. VOORHOUT JUBILEUM Deze week hoopt de heer P. v. d. Berg. Prinsenweg alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaren in dienst trad bji de firma P. A. v. Reisen en Zn., alhier. Deza dag zal voor den jubilaris zeker niet onop gemerkt voorbij gaan. de burgemeester weer terug De burgemeester onze^ gemeente, de heer G. Bulten is gisteren van zijn buitenlandse!) verlof, ten tijde waarvan hij met zijn echt- genoote in Frankrijk beeft vertoefd, in deze gemeente weergekeerd. Morgen hoopt de burgemeester zijn werkzaamheden te her- vatten.. VOORSCHOTEN AANBESTEDING Burgemeester en Wethouders hebben gis teren aanbesteed het sloopen van drie pan den in de Gebr. Treubstraat, alhier. Inge leverd waren 23 biljetten. 8 biljetten waren ingezonden met toebe- taien aan de gemeente: P. v. Biemen, Lei den, ISO; J. J. de Carpentier, Haarlem mermeer. 77; A. v. d. Pouw Kraan, Hoog- made, 70; A. Knijff, Rotterdam, 69.25, IT .Binnendijk, Leiden, 57; H. Strikwerda, Den Haag, 38; W. Knijnenburg, Den Haag, ƒ25.50; P. A. v. d. Graaf, Rijswijk, 10. 15 biljetten met toebetalen door de ge meente: J.D. WolJenorp, Rijswijk, ƒ71; P. Kop, Leiden, ƒ80; Vogelaar en v. d. Hulst Wassenaar, 85; J. Douwes, alhier SS; r Janzen, alhier, 95; P. v. Rijn en J. P. Zoet, Rijnzatervvoude, 100; J. do Groot, Katwijk, 100; Beukers en Huisman, Leid- Tiendam, 1U0; J. Bazuin, Delft, 125; A. J. Kokshoorn,, alhier, 150; W. J. Oltshoorn alhier, 165; A. C. van Raveneberg, Leiden, 175; J. Schipper, Katwijk ƒ200; W. Rijs dam en J. F. Balfoort, alhier, 278; en A. J J. en J. C. Knijnenburg, Wassenaar ƒ350. De gunning is aangehouden. werkloozensteun Gedurende 1936 werd door het steun comité afd. B. aan werklooze arbeiders uit gegeven; aan bovenkleeding, dekens, onder- kleeding enz. f 948.60, aan klompen f 48 55, aan schoenen f 469.87, div. onkosten f 2.97. Totaal f 1469.99. De rekening werd door den penningmees ter in de gehouden jaarvergadering uitge- tiacht, nagezien en goedgekeurd. gevonden Een jas met das en polsmoffen, een ring vermoedelijk van een kind, een zijkrat van een vrachtauto, een roode damesportemoii- naie, blauwe wol en muts, een portemon- naie, een paar nieuwe kinderkousen, een zak inhoudende aardappelen. Inlichtingen bij de politie op werkdagen tusschen 9 en 10 uur v.m. RECHTZAKEN Kantongerecht te Leiden Onbevoegd college geloopen W. J. G., student te Den Haag, heeft aan de Universiteit te Leiden het college ge volgd van Prof. Meyers, zonder te zijn in geschreven en zonder de vereischte college geiden te hebben voldaan. De aldus niet be taalde bedragen vormden te zatnen eén som an f 310, zijnde f 300 collegegeld en f 10 Insehrij vingskosten. Eisch f 150 subs, zes weken hechtenis. De kantonrechter vond zulk een overtreding hoogst onbehoorlijk en in strij dmet de eer van een student. De uitspraak was f 75 subs. 25 dagen. Overtreding Drankwet C. v. d. M., melkslijter te Katwijk, heeft in een vertrek, dat in rechtstreoksche ver binding stond met zijn zaak waarin hij zwak alcoholische dranken mocht verkoopen, 5 L. brandewijn aanwezig gehad, zonder daartoe vergunning te hebben. Bovendien was on der het buffet in zijn winkel nog een groot aantal ledige flesschen aangetroffen, waar in, zooals de lucht aangaf, cognac, rum en brandewijn aanwezig was geweest. Ver dachte erkende de overtreding, maar gaf als verdediging op, dat de aangetroffen brandewijn als geneesmiddel moest dienen voor een zieke koe, hetgeen echter niet ge loofd werd. Eisch f 30 subs. 30 dagen met verbeurd- erklaring van de in beslag genomen drank. Uitspraak f 20 met verbeurdverklaring. Hond contra kat J. J. v. d. P. te Oegstgeest is een dieren vriend en wel speciaal een hondenvriend. Dus is het niet te verwonderen dat hij in het bezit is van een hond. Zijn buurvrouw mevr. De L. te Oegstgeest, is op haar beurt een dierenvriendin, maar haar smaak gaat meer uit naar katten. Nu kan de eigena resse van de kat niet rustig leven omdat de hond van haar buurman steeds maar blaft. Zoodoende stond de eigenaar van de blaffende hond gisteren voor het hekje van den kantonrechter, omdat zijn hond de politie-verordening van Oegstgeest had overtreden. Er kwamen evenwel zeer merk waardige bijzonderheden naar voren tijdens het verhoor van den verdachte en diverse getuigen. Onder meer bleek duidelijk, dat de hond begon te blaffen als de kat van de buurvrouw hem met een bezoek vereerde, hetgeen mogelijk was omreden dat de schut ting die beide perceelen scheidt, een gat vertoont. Aangezien de hond echter aan een ketting lag en de kat vrij rond kon loopen stelde deze geheel volgens zijn natuur al lerlei pogingen in het werk om de ketting te verwijderen om zijn aartsvijand te lijf te gaan. Deze bevrijdingspogingen gingen natuurlijk vergezeld van de daarbij behoo- rende geluiden. Had de kat het zoo ver ge bracht dat de hond steeds woester werd dan ging zij heel uitdagend boven op de schut ting zitten om van de vertwijfelde maar hopelooze bevrijdingspogingen van haar vijand naar hartelust te genieten. De hon denvriend, dierenliefhebber als hij is, pakte de kat dan heel voorzichtig vast en bracht haar naar haar bazin terug. Verder bracht hij nog naar voren dat hij voor zijn hond belasting betaalde, hoewel deze aan de ket ting lag, maar dat de mevrouw dat voor haar losloopende kat niet deed De ambtenaar vond verdachte schuldig, omdat de verordening der gemeente Oegst geest nu eenmaal zoo luidt als in de vaarding is aangegeven en het is komen vast te staan dat de hond hinderlijke 'ge luiden heeft voortgebracht, om welke re den doet hier niets ter zake. Eisch f 1 subs. 1 dag. De kantonrechter achtte de overtreding zoowel volgens de letter als volgens den geest der wet bewezen en veroordeelde ver dachte overeenkomstig den eisch. Verder werden nog veroordeeld: H. W. v. d. W. te Leiden wegens het ve* vopren per motorschip van een lading kool- asch van Leiden naar Leiderdorp zonder ver gunning van de bevrachtingscommissie tot f 15 subs. 5 dagen. Uitspraak conform. P. L. te Leiden, wegens het per auto links nemen van een bocht nabij het kruis punt BlauwpoortsbrugKort Galgenwater te Leiden zonder oenige geldige reden. Eisch f 5 subs. 3 dagen. Uitspraak f 7.50 subs. 3 dagen. C. J. v. T. te Leiderdorp, omdat hij mot zijn auto onverwachts en zonder eerst uit te kijken achteruit is gaan rijden uitzijn garage te Leiderdorp, terwijl er juist een autobus naderde. Deze laatste werd aangere den en beschadigd. Eisch en uitspraak f 10 subs. 4 dagen. J. C. M., bedrijfsleider der firma W. te Leiden, die een buitenlandsch meisje in dienst heeft genomen zonder vergunning van den minister van Sociale Zaken. Ver dachte was er in geloopen omdat het meisje perfect Hollandsch sprak. Eisch f 5 subs. 2 dagen. Uitspraak conform. G. B. te L e i d e n, die een kleine overtre ding had begaan maar bij aanhouding een valsche naam opgegeven. Eisch voor het eerste feit. f 1.50 subs. 1 dag en voor het tweede feit. f 7.50 suhs. 3 dagen. Uitspraak resp. f 2 subs. 1 dag en f 10 subs. 4 dagen, LAATSTE NIEUWS TWEEDE KAMER In de heden gehouden vergadering van de Tweede Kamer kwam aan de orde de stem ming over de motic-Cramer betreffende wij ziging van d,e ordonnantie van 23 Nov. 1936 tot heffing van een tijdelijk extra-ui tvoer- reoht in Ned.Jndic (de motie wil dit recht brengen van 2 op 4 procent). De motie wordt verworpen met 55 tegen 28 stemmen. (Voor de s.d., de v.d., de communisten en de heeren Arts (k.p.d.) en Duys (partijloos). Verschillende kleine wetsontwerpen wor den alle zonder hoofdelijke stemming aan genomen, evenals verschillende conclusies. Een onwillige arrestant In het been geschoten De expediteur De P., wonende aan de Groenstraat te B e e k, gemeente Princen- hage, had nog zes maanden gevangenis-, straf te goed, wegens het moedwillig ver oorzaken van schade teneinde een verzeke ringssom machtig te worden. Toen de marechaussee hem gisteravond te omstreeks elf uur van huis kwam halen heeft De P. getracht zich uit de voeten te maken. Een vr~> de manschappen heeft toen op den vluchteling geschoten en hem in een der beenen geraakt. De man is in het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda opgeno- Geheimzinnige vondst Een drama? Uit de Keizersgracht te Amsterdam is gister een gesloten ledige melkflesch opge- vischt. In "2 flesch vond men een ringetje, een kraal, een foto van een kind, een foto een vrouw en een blaadje van een scheurkalender van 12 Febr. 1937. Achter op dit blaadje was geschreven: „Ik dank U x>r alles, moeder". Flesch en inhoud zijn bij de politie gede poneerd. Deze tracht nu aan het lioht te brengen of wellicht een drama zich heeft afgespeeld, waarop de inhoud van de flesch eenigszins wijst. Benoeming loco-burgemeester van Venlo In overleg met dep Minister van Binnen- landsche Zaken is door den Commissaris der Koningin in Limburg, buiten het college het raadslid mr. E. Janssen tot loco-bur gemeester van Venlo benoemd. De burgemeester van Venlo, mr. B. M. Berger, is met buitenlandsch verlof. Het college van wethouders bestaat momenteel, door ontslagname van den derden wethou der, uit twee personen en wel uit de heeren Verbaarsohot en Meelkop. HollandAmerika-Lij n Vergadering van aandeelhouders Vandaag is te Rotterdam de alge- meene vergadering gehouden van aandeel houders van de HollandAmerikaLijn. Aanwezig waren tien aandeelhouders, ge rechtigd tot het uitbreng envan 845814 stem men. De jaarverslagen, de winst- en ver liesrekening en de balans werden onver anderd goedgekeurd. De heer mr. R. Mees werd als commissaris herbenoemd. Het dividend werd overeenkom stig het voorstel van de directie, op 3 pet LAND- EN TUINBOUW De steun aan den tuinbouw Op verzoek van enkelen geven we hier onder de wijze, waarop de steun aan de tuinbouw zal uitgekeerd worden. Blauwe dcuiven stook 29/6—27/9 ƒ1, id. koud 29/6--27/9 1, 23/9—1/11 6, Witte drui ven stook 17/8—25/10 ƒ1.50, id. koud 17/8 25/10 1.50, Meloenen 15/6—30/8 f 0.50, 31/8— 13/9 1.50, Andijvie 15/620/9 f 0.15, Augur ken A en B 1/1—27/9 ƒ2, id. C en D 1/1—27/9 ƒ1, Snijboonen 1/1—12/7 ƒ0.40, 13/7—13/9 ƒ0.20, Speikboonen 13/7—13/9 ƒ2, Pronkboo- nen 13/7—13/9 ƒ0.50, Erwten 15/6—28/6 ƒ1 Peulen 15/628/6 ƒ2, Kaskomkommers 30'3 —17/5 1.80, Kaskomkommers A 1 18/5— 28/6 1, id. B 1 18/5—28/6 ƒ0.75, id. C 1 18/5- 28/6 ƒ0.50, Kaskomkommers 28/62resp. 0.80, 0.60, 0.40, Kaskomkommers 3/8 30/8 resp. ƒ0.50, ƒ0.35, ƒ0.25, Piatglaskom kommers 30/3—17/5 0.75, id. 18/5—28/6 A 1 0.60, B 1 0.45, C 1 0.30, id. 29/6—2/8 resp. ƒ0.90, ƒ0.65, ƒ0.45, id. 3/8—30/8 resp. ƒ0.40, ƒ0.30, ƒ0.20, Kroten 31/8—31/12 ƒ0.10, Roode kool 2/11—31/12 ƒ0.80. Gele kool 2/11—31/12 ƒ1, Deensche witte kool 2/1131/12 ƒ0.75, Spitskool 8/630/8 ƒ0.30, Breekpeen 27/7 31/12 ƒ0.60, Waschpeen 27/7—31/12 f0.90, Prei 1/6—31/12 ƒ0.70, Radijs 23/3—14/6 ƒ0.10, Knolselderij 29/631/12 ƒ0.90, Spinazie 30/3 24/5 ƒ0.20, Tomaten 15/6—12/7 ƒ0.80, 13/7— 30/8 ƒ0.20, 31/8—27/9 0.39, 28/9—25/10 ƒ0.30. Alles per 100 kg., bos of stuks. MARKTEN GRONINGEN, 16 Februari. (Cop. i-,c-rveiltng Het Noorden). Aanvoer 16.000 stuks. Kipeieren 3.0,54.60, Kuikenelerön 3.433.62 per 100 (Officieele eiernoteering Groningen (V. EL G.) Kipeieren 3.75, kuikeneieren 3.15 per 100 stuks. Kleinhandelsprijs 95 ct per 20 stuks. Handel vlug, hoogere prijzen. In Bij de rondvraag heeft de heer Ph. van Ommeren de directie dank gezegd voor het gevoerde beheer en den wensch uitgespro ken, dat de vooruitgang in het bedrijf zaJ aanhouden. Groote aanbesteding Vanwege de Genie werd hedenochtend aanbesteed het bouwen van kazernementen voor de korpsen der bereden wapens te Den Haag (15e gedeelte: het malten van de noordwestelijke gebouwen van het kazerne- ment voor het derde half-regiment huzaren). De raming was 63S.200,Laagste in schrijver was J. C. de Waal te Rotterdam, voor a: 669.000,voor b. 673.000, N.V. DE RENTEKAS Naar wij vernemen zal aan de op 3 Maart a.s. te houden vergadering van aandeel houders worden voorgesteld ovetr 1936 uit te keeren een dividend van 5 pet. schip omhoog gevaren Het Grieksche s.s. „Patra" is tengevolge van de mist, op de Maasvlakte bij Hoek van Holland aan den grond geloopen. Enkele sleepbooten voeren ter assistentie uit, doch de kapitein verlangde nog geen hulp. In den loop van den middag is het schip hij hoog water op eigen kracht weer vlot gekomen. GRONINGEN* 16 Februari. Gr. landsche rogge 7.758.75, Wintergerst 8—- 1 60. Zomergerst 89. Haver (wit) i7.GS ïwarte haver 6.75—7, Groene erwten 7— 9.10, Paardeboonen 7—7.50. Wlerdeboonen 7 7 50. Waalsche boonen 77.50, Koolzaad f 8—15. Karwüzaad 17—22.50. Kanariezaad 12—16, Buitenl. gerst 8.70—8.91), Ronde mais 7.407.60. Lijnzaad witbloei t9, Ldn- zaad blauwbloel 7—9 alles per 100 kg. Aan- oer ruimer, stemming onveranderd, gerst ooger. lünzaad onveranderd. ROTTERDAM. 16 Februari. Eieren. (Rot- jrdamsche Veiling). Aangevoerd 100.000 stuks Prijzen: Kipeieren 3.15—4.60 per 100 stuks. -LAARDINGEN, 16 Februari Heden werd aald voor: zoute visch heele Iilet 16.20-2 ROTTERDAM Een zware straf De Rotterdamsche Nieuwe Plantage is nadat het verboden werd om met tweewie- lers den grindweg te benutten, heel wat rustiger geworden en de paartjes, die samen iets bepraten willen, maken van deze rust dan ook druk gebruik. Doch het kan gebeu ren, dat er plotseling brandende lucifers door de lucht schieten en vooral op Zondag avond, wanneer de meeste mensehen in hun Zondagsche pakje loopen, is het heel onaan genaam, wanneer men met een net pak van huis weggaat en mpt een costuum me' brand gaten terugkeert Toen Zondagavond dan ook eenige k'aapjes, die blijkbaar de verachting in de Plantage onvoldoende vondpn, met brandende lucifers op de voorbijgangers schoten en een van de lucifertjes de welijke helft van een der daar wandelende paartjes raakte, ontstond er een spelletje krijgertje-uit-meenens. De lichtpijlenschie ter, de 15-jarige P. van K., ging ais achter voegde dan ook aan den haal, doch hij ver moedde blijkbaar, dat de achtervolgers lan gere beenen hadden dan hij, dus maakte hii van de donkerte gebruik om zich achter een struik te verschuilen. Dit liep evenwel min der gelukkig af, aangezien de jongen een tak van den heester niet zag, waardoor deze tak in zijn rechteroog terecht k.vam. Een agent van politie heeft dan knaap toen naar den Geneesk. Dienst gebracht, waar de opgeloopen verwonding van dien aard bleek te zijn, dat de jongen naar het Ooglijders; sticht aan den Oostmolen werf moest worden vervoerd, waar hij ter verpleging werd opge nomen. Inbrekers op heeterdaad betra; Zaterdagavond bemerkte de groenfenhan delaap Z., toen hij door Charlois liep, dat twee mannen zich op verdachte wijze bij verschillende woningen ophielden en ten slotte in de Bakkerstraat spoorloos ver dwenen. Hij vond het verdacht en zocht naar een een politieagent, die echter niet te vinden was. De groentenhandelaar liot echter niet af en vond, dat als de berg niet naar Mohammed kwam, dan Mohammed maar naar de berg moest komenhij zocht een politie-agent thuis op en nam hem mee. De politieman en de burger besloten bij de woning in de Bakkerstraat de dingen, die komen zouden af te wachten. Het duurde niet lang of twee mannen ver lieten de woning; de agent greep er een van, de groentenhandelaar den ander. Het bleek echter, dat de arrestant van den agent een mannetjesputter was en het ge volg was, dat de politieagent in het nauw kwam bij de hevige vechtpartij, die volgde. De groentenhandelaar bedacht zich toen niet, liet zijn eigen man schieten en hielp den politieagent. Het gelukte aan de beide mannen den woesteling te overmannen. Het bleek te zijn de 36-jarige koopman G. S. B. De tweede inbreker bleek bij de worste ling zijn hoed te hebben verloren, waarop de initialen K. K. voorkwamen. Bij onder zoek bleek, dat de zwager van BK. K. heette. Deze 29-jarige man bleek inderdaad de gezochte te zijn. Ook hij is in bewaring gesteld. In de woning bleek niets vermist te worden. FAILLISSEMENTEN Ultgcapi DEN HAAG. Verbet e i maker, vroeger c—éhoudei 'erbljjvende bU zijn z SCHEEPSBERICHTEN NIEUWE WATERWEG VERTROKKEN 15 FEBRUARI PALMA, mb, Hamburg: BALDUR, Hamburg; PELLICULA, t. Fa al v.o.; FLYING SCOTSMAN mb, Avonmouth: TANGANJIKA, Hamburg: MA- JORI, mb. Londen; AY" A RN OW, Newcastle; THE MIS (Nept), Bremen: ELENI NICOLAOU. Ria Janeiro: MASUREN. Koningsbergen; LJUSNE- ALF, idem: CONIDA, mb. Draglieda; NORMAX- DIA.' Gothenburg via Amsterdam; VIENNA, Har ,vich 16 FEBRUARI BRANT COUNTY. St. John; NYROCA, South ampton; JAMAICA PROGRESS, Londen. SCHIPPERSBEURS ROTTERDAM, 15 FEBRURI 100 ton Ijzer n Leiden: 200 ton id n Zaandam 100 ton grint n YVeesperkarspel; 100 ton dlv nr Maasbracht: 190 ton ner motor: 350 ton stuk goed n Amsterdam: 100 ton cement n Breda, al les volgens tarief. LONDENSCHE VRACHTENMARKT Londen, 15 Febr. De vrachtenmarkten waren vandaag, hangende de hernieuwde aankoopen fan tarwe- en maisladingen, zeer kalm gestemd Argentinië toonde geen belangstelling voor be stemmingen in het Ver. Kon. Cont. doch wel /erlangde men handige schepen voor afiadlng /an de bovenrivier naa- Griekenland op de ba sis van 30 sh. De Noord-Pacific was vaster ge stemd zoowel voor tlidcharters als voor f.i.o. zerscheping; de tarieven liepen hooger op de aasis van een ronde som voor verscheping naar lapan. De andere afdeelingen waren traag. De /erschepers In het Oosten hadden een meer ge reserveerde houding aangenomen, terwijl Aus tralië lagere prehies bood voor Maart-April afl. GEMENGDE BERICHTEN J. Koster Hzn. :htschip Condor te water gelaten, in aanbouw voor rekening van kapt. R. Pomp te Gasselternüyeen. Het schip is groot 285 f •ordt voorzlei 150 P.K. Deutsche Werke omtor. De bouw geschiedt onder toezicht van Bureau Veritas en Scheepvaart Inspectie *"«or classi ficatie groote kustvaart. voor kapt H. Salomons. VERLATEN KOTTER. Norddeich, 14 Febr. Een radio-bericht van het Duitsche s. Martha Hendrik Flsser meldt, dat op 56 gr. N.b. en 5 gr 46 imn. O.l. een verlaten vlschkotter vol water werd aangetroffen. Bijzonderhed" trent dit vaartuig zijn bekend. CHOHO MARU. Londen, 15 Februari. Het Japansche stoomscheepje Choho Maru is ter hoogte van het eiland Hirado t 'erdrot de ligt nu ELENI T. Gibraltar. 15 Februari. Het Griek sche s. Eleni T is door sleepbooten Brltsche Admiraliteit vlotget hier ln de haven gemeerd. HEMATITE. Milford Haven, 14 Febr. Het Eng s. Hematite, in ballast van Dublin naar Newport is tusschen Noord- en Zuid-Bishop op de rotsen geloopen en daarna gezonken. De 11 opvaren en wisten zich in de schecpsboot^ te redden. tons is in 1903 gebouwd). MAMBLIKA. Vlissingen, 15 Febr. Het meer gemelde Belgische s. Mamblika is naa- Antwer pen teruggekeerd. Het maakt geen water en de lading is waarschijnlijk onbeschadigd. Aan bak boordzijde heeft het een grootgat •rlijn e s. LI a weest. zit nog in het gat. MASTER HAND. Nieuwedlep, 14 Febr. Vol gens een hier ingekomen bericht is ter hoogte van Callantsoog van het te Lowestoft thuls- behoorende zelivaartuig Master Hand, een reddingboel aangedreven. BUENOS-AYRES. 15 FEBRUARI Slot Vo TARWE per Maart 11.35 HOSARIO, 15 FEBRUARI TARWE per Maart Mei - MAIS per Maart Mei LIJNZAAD per Maart Ondergeteekende verzoekt een abonnement op de voor minstens één jaar, waarbij ral worden betaald i»r kwartnal '1 per week KEURIG PREMIEBOEK voor den aanbrenger. met recht op een Aanbrenger: Naam Woonplaats Adres Kienwe Abonné: Naam Woonplaats Adres Nieuwe Abonné: Naam Woonplaats Adres Dit formulier op te zenden aan de Administratie van de NIEUWE LEIDSCHE COURANT, Doorhalen wat niet verlengd wordt. Datum Breestraat 123, Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7