MAANDAG 15 FEBRUARI 1937 EERSTE BLAD PAG. 3 TRAMBOTSING TE AXEL Bestuurder verzuimde te wachten Vier gewonden en veel materieele schade Zaterdagmiddag omstreeks half twee is benoorden Axel een trambotsing voorgevallen, waarbij een viertal per sonen letsel opliep. Uit Sas van Gent kwam een diesel-electri- fshe tram van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram weg Mij. op den gewonen tijd Axel binnen en zonder vertraging werd de reis naar Ter- neuzen voortgezet. Op de wisselplaats be noorden het spoorwegstation Axel moest de bestuurder van de dieseltram stilhouden en wachten op den goederentrein van dezelfde maatschappij, welke uit Zaaimslag in aantocht was. De bestuurder reed echter door en 100 meter verder in een bocht van de baan, waar bovendien het uitzicht door een daar staand huis wordt belemmerd, z„g hij plotseling tot zijn grooten schrik de goederentrein met een vijftiental wagens aankomen. Krachtig rem men kon een botsing ndet meer voorkomen eö met een hevigen schok reden Deide trams op elkaar in. In de dieseltram zaten dTie passagiers, van wie één geheel ongedeerd bleef. De beide an deren, mevr. de wed. dr. Gerritsen uit Axel, bezeerde een dijbeen, kreeg een lichte her senschudding en snij wonden aan gelaat en handen, de heer A. de Feyter, wethouder van Zaamslag, liep een hersenschudding en zware hoofdwonden op. Van het personeel bleef de bestuurder ongedeerd, doch de jeugdige con ducteur, E. van den Berge, brak een sleutel been en kreeg snijwonden. Van het personeel van den goederentrein liep de machinist geen letsel op, maar de conducteur-rangeerder P. Riemens kreeg een lichte hersenschudding, snijwonden en kneu zingen. Dr. Bom en Dr. v. d. Zwan, beiden uit Axel, verleenden de eerste hulp, waarna de gekwetsten naar hun woningen zijn vervoerd. De materieele schade was vrij groot. De dieseltram werd aan de voorzijde ingedrukt, terwijl ook de locomotief een fikschen deuk aan den voorkant kreeg. De eerste wagen kwam tegen de locomotief te staan, beide ontspoorden. De overige wagens weerstonden den schok en bleven in de rails. Technisch personeel slaagde er in de baan spoedig vrij te maken, zoodat de volgende tram zonder vertraging kon passeeren. Dieven op heeterdaad betrapt fToch wisten ze te ontkomen Agent met revolver'bedreigd Te Eygelshoven is weer een sensa tion eele inbraak gebeurd, zoo meldt het „Hbld.", waarbij een agenit van politie met een revolver werd bedreigd. Eenige dieven versohaften zich toegang tot de slagerij van den heer Rutten aan den Wolfsweg aldaar. Zij hadden reeds van alles ingepakt, toen zij door een agent van politie op heeterdaad wer den betrapt. Plotseling trok een der dieven een revolver en plaatste die op de borst van den agent, die, aangezien hij zelf ongewapend was, niets anders kon doen dan het bevel van den dief op te volgen om zidh zoo spoe dig mogelijk uit de voeten te maken. De agent maakte toen wel alarm, maar de vogels waren gevlogen. Met behulp van een politie hond werd de mand met vleesch later terug gevonden en ook de geldlade, waaruit de die ven eenig geld hadden meegenomen. Zooals men zich zal herinneren, werd 14 Öagen geleden ingebroken bij den pastoor te Terwinselen, waarbij een der dieven een re volverschot loste. Het water in de Maas valt Gevaar ls thans geweken Er is een einde gekomen aan den was van het Maaswater. De Zuid-Oostenwind, die Wal nachtvorst meebracht, heeft tevens tot gevolg had, dat het water sinds Zaterdag ochtend ongeveer 60 c.M. gevallen is. De doorvaart onder de Maasbrug te B 1 e r i k bedraagt weer zeven meter, zoodat ook de hoog op het water liggende Rijnschepen weer ongehinderd kunnen passeeren. Als het weer van het oogenblik aanhoudt, kan de rivier spoedig op normaal peil zijn. Als in de middeleeuwen De rijksveldwacht te W e h 1 heeft een In- tVal gedaan ten huize van den landbouwer IN., wonende aan de Plantage aldaar. Sinds langen tijd liep er onder de buren Van den landbouwer een gerucht, dat er jets niet in orde moest zijn met den onge- lukkigen zoon van den boer, een imbecielen Jongen van ongeveer twintig jaar, die stom is. De buren zagen den jongen niet meer. fl'oen de rijksveldwacht in de boerderij een inval deed, deed zij daar een vreeselijke ontdekking. In een nauw hok, waar het licht slechts door een klein ruitje toegang had, lag de jongen opgesloten. Het eenige meubel was een bed, gevuld met stroo, dat onbeschrijfelijk vervuild was. De boer ver klaarde tegenover de politie, dat de jongen reeds anderhalf jaar op deze wijze opgeslo ten is geweest De burgemeester heeft maat regelen getroffen om den jongen aan betere handen toe te vertrouwen. De overval te Budel J)e dader overleden De 23-jarige v. d. S., die dezer dagen mej. L. te Bu'del bij een overval zeer zwaar verwondde, en die naar de strafgevangenis te Roermond was overgebracht, is aldaar plotseling overleden. De toestand van het slachtoffer is nog steeds onveranderd ern stig. VOOR ZIJN WONING VERDRONKEN Zaterdagmiddag te ongeveer vier uur keerde de landbouwer G. Baltussen to W e 11 e r 1 o o i met zijn kruiwagen van het land huiswaarts. Óp de vonder, die over een sloot voor zijn woning ligt, verloor hij zijn evenwicht en viel in het water. Toen hij uit het water was gehaald bleek de man, die 27. jaar pud was, te zijn overleden. Felle brand in Zaandam In den afgeloopen nacht heeft te Zaandam een felle uitslaande brand gewoed, die, dank zij het feit, dat het windstil was, geen gelegenheid kreeg zich in deze omgeving van houten huisjes uit te breiden. Om half drie ontdekte het echtpaar De Boer. wonende aan het Schapenpad, dat het naast hun huis staande timmerbedrijf van den heer M. van dor Steen in brand stond. Spoedig bleek, dat de brand reeds eenigen tijd woedde en zich verplaatste naar de woning van De Boer. Met achterlating van al hun hebben en houden moest de familie man, vrouw en twee jonge kinderen de woning verlaten. De intusschen aangekomen brandweer be streed krachtig het vuur, dat zich fel tegen de lucht afteekende. Zij kon echter niet ver hinderen, dat de woning van de familie De Boer geheel uitbrandde. De belendende pcr- ceelen, bewoond door de families van Alphen en Schols, bekwamen brand- en water schade. Het timmerbedrijf van den heer Van der Steen, waarvan alleen een aantal ma chines was verzekerd, ging geheel verloren. De woningen, noch de inboedels, van de omwonenden, waren tegen brand verzekerd. Ten tijde, dat het timmerbedrijf in een paar houten woningen werd uitgeoefend, heeft de brandverzekering geweigerd, hen te ver zekeren. De oorzaak van den brand is onbekend. Brand in banketbakkerij te Delft Gisterochtend is te ongeveer kwart over ner een hevige brand uitgebroken in de banketbakkerij van den heer A. G. Zimmer man in de Choors'raat te Delft Toen de politie-brandweer ter plaatse ver scheen stond de bakkerij in lichter laaie, ter wijl er groot gevaar voor uitbreiding be stond. Reeds hadden de zolderbalken van het aangren«ende Oude-Dameshuis vlam gevat. Dank zij het kranige optreden van de brandweer kon het vuur beperkt blijven tot oe bakkerij, welke echter geheel uitbrandde. In winkel en woonhuis werd veel waterscha de aangericht Te ruim zes uur kon de brandweer inruk ken, waarna nog enkele politiemannen voor de nablussching bleven. s~ring dekt de zeer aanzienlijke Schippersknecht verdronken In het water gereden Vrijdagavond te kwart over zeven verliet de 22-jarige H. Seen, die aan de Spoorsingel te V1 a a r d i n g e n woonde, den tanklichter ulst, liggende aan den steiger van de rneuwe Matex. De jongeman reed op een fiets en had een accu bij zich. Toen hij Zaterdag niet aan boord terug keerde, ging men op onderzoek uit en toen bleek, dat de jongeman des nachts niet thuis was geweest. Op vermoeden van ver drinking is de politie toen gaan dreggen en heeft eerst de fiets en daarna het lijk van den verongelukte opgehaald. Waarschijnlijk is de jongeman in de duisternis van het smalle pad geraakt en in de Maas gereden. Tegen stilstaande vrachtauto gebotst Dame en kind gekwetst Zaterdagmiddag te ongeveer vier uu. op den rijksweg 's-Hertogenhosch-Nijmegen, te Hintham onder de gemeente Ros malen, een personenauto door onopgehel derde oorzaak met kracht ingereden op een stilstaande, met steenkolen geladen vracht auto van den heer J. van Crey uit Rosma len. De vrachtauto werd een eindweegs voortgestooten en kwam naast den weg in het bouwland terecht. De personenauto werd zwaar beschadigd. Een 6-jarig kind dat achter in de auto had gezeten, werd door den schok tegen het dak geslingerd en ernstig gewond. Zijn begeleidster bekwam eveneens ernstige kwetsuren. De chauffeur bekwam slechts lichte verwondingen. Het kind en de dame zijn vervoerd naar het Groot Ziekengasthuis te 's-Hertogen- bosch. Tragisch ongeval bij Gorinchem Jongetje bekneld geraakt en gedood Terwijl Zaterdagavond te Vogelswerf bij Gorin ch em een chauffeur bezig was zijn vrachtauto te repareeren, waren vier jongens op den laadbak geklommen. Toen de chauffeur met zijn werkzaamheden klaar was en de auto achteruit de garage in wilde rijden waarschuwde hij de jongens om te gaan zitten. Het aohtjarig zoontje van den heer Tromp bleef echter rechtop staan met het gevolg, Gat zijn hoofd bekneld raakte tusschen de cabine en een uitstekende balk, waarbij het ventje op slag werd gedood. GARAGE UITGEBRAND Te And eist, gemeente Valburg, brand uitgebroken in de garage van den handel in landbouwartikelen van den heer D. C. Vogelenzang. De brand greep zeer snel om zioh heen. Een aantal bussen olie werd door het vuur aangetast. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, had groote moeite het vuur te stuiten, doch kon niet verhin deren, dat de garage met een groote voor raad landbouwartikelen geheel is uitge brand. Daarvan was niets verzekerd, zoodat de eigenaar aanzienlijke schade lijdt Het mocht de brandweer gelukken de boerderij te behouden. VROUW ONDER VALLENDE MUUR Te Culemborg is de 50-jarige wed. v. H. getroffen door een plotseling vallenden muur van twee meter hoogte en bijna een halven meter dikte, die op het punt stond, gesloopt te worden. De vrouw werd ernstig gewond aan armen, borst en hoofd en is in bewusteloozen toestand naar het St. Barbara ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is uiterst zorgwekkend. De Betrekkinggids Geen winstobject, doch middel om te helpen Er verschijnen In ons land meerdere be- trekklmgsgidsen. Van de firma „Agar" te Apeldoorn, die regelmatig een dergelijke gids in cms blad annonceert, vernemen wij hoe zoo'n gids des avonds als de dagbladen uitkomen in all' »'jl wordt samengesteld en verzonden, opdat de geabonneerden den volgenden dag met de eerste past kunnen zien, welke be trekkingen er open zijn. Financieel is poo'n gids een „strop", Maar Hoogste 6tand te München 772.0. Laagste stand te Janmayen 731.3. Stand vanmorgen halftwaalf 765.5. WEER VERWACHTING Zwakke tot matige later waarschijnlijk verder toenemende Zuidwestelijke tot Zuid oostelijke, later waarschijnlijk weer ruimen de wind. betrokken tot zwaar bewolkt met regen, weinig verandering in temperatuur. ALGEMEEN WEERQVERZICHT Een diepe depressie trok in de afgeloopen dagen via IJsland naar het Oosten. Haar kern ligt thans Oost-Noordoostwaarts van Janmayen. Zij tastte het hoogedruk-gebied over Scandinavië flink aan. Langs de Noor- sche kust viel matige tot lichte neerslag. In het binnenland van Zweden en over Finland heerscht nog strenge vorst. De hooge druk king in het Zuidwesten verplaatste zich naar centraal-Europa. Over Polen, Zuid- Duitschland en Oostenrijk is de vorst meest licht. In onze omgeving passeerde in de afge loopen nacht een vlakke secundaire, die lichte regen bracht en daarna mist over ge heel Nederland en omgeving. Boven de Britscha eilanden, waar de tem peratuur flink gestegen is. bevindt zich thans een rug van hooge drukking. In het Zuiden is er de luoht nog betrok ken. over Schotland is het opklarend. Ion Westen van Ierland nadert een vrij actieve depressie, die storax op de oceaan veroor zaak t Bij de beoordeeling van het toekomstig weersverloop over onze omgeving, moet met de nadering van deze secundaire ernstig rekening worden gehouden. Waarschijnlijk zal zij krimpende en geleidelijk toenemende wind veroorzaken. De kansen op regen zijn pT'xit. Na het passeeren van deze depressie volgt opklarend weer. TWRRMOMETERSTAND Stand vanmorgen halftwaalf 7.8 C. 16 FEBRUARI Zonsopgang 7.16 uur, zonsondergang 5.13 uur Maan op vm. 8.50 uur, onder nam. uur VOERTUIGEN MOETEN BUN LICHTEN OP HEBBEN 16 FEBRUARI Van 's avonds 5.43 uur tot 's morgens 6.44 uur door de hulp van enkele beter gesitueerden kan* ondanks het geregeld nadeelig saldo de geregelde verschijning doongaan en in 3 tot 7 bladen dagelijks de geabonneerden op 50 tot 100 verschillende vacatures wijzen. De abonnementsprijs van f 1.35 per maand, waar 19 oent aan porti afgaat, bewijst dui delijk genoeg dat hier van een winstobject geen sprake kan zijn. Door deze Agar-betrekkingsgids krijgt men gelegenheid om veel te solliciteeren. Ende aanhouder wint Dat blijkt ook uit het feit, dat de abonné's in verreweg do meeste gevallen maar kort abonné blijven, omdat ze voor of na slagien in het vinden van een werkkring, of van een betere werk kring dan ze hebben. Financieel weekoverzicht STAALINDUSi RIE HEEFT DE LEIDING TOENEMENDE PROSPERITEIT IN DE V. S. Geyneentelijke conversieleeningen niet van de lucht Eerste groote pandbrieven- emissie ECONOMIE EN FINANCIEN Conversieleening Schiedam Vrije inschrijvingen ten volle toegewezen Naar wij vernemen zullen de vrije inschrij vingen op de 3pet. conversieleening 1937 Sohiedam ten volle worden toegewezen. De leening was groot f 7 rnillioen en de koers van uitgifte bedroeg 99pet Chr. onderwijs te Schiedam 4% obligatieleening ad ƒ75.000 tegen 100 Bij de N.V. Slavenburgs Bank te Rotter dam, Den Haag en Maassluis is de inschrij ving opengesteld op de 4i/2 obligatielee ning groot ƒ75.000 der Vereeniging tot Be vordering van Chr. Onderwijs te Schiedam. Coupons: 1 Maart en 1 September. Storting 1 Maart 1937. Houders van 5y2 en/of 5*4 obligaties hebben reoht vam voorkeur. Koers in uitgifte 100 Aan het prospectus ontleemen we de vol gende bijzondetrheden: Deze leening zal dienen tot aflossing de op 1 Juli 1927 uitgegeven 5% leenmg per re6to groot ƒ.32.450 en de op 1 Juli 19'<ü uitgegeven 5y2 leening per resto groot 31.700. Genoemde leeningen worden per 1 Maart s. h pari aflosbaar gesteld. Houders van 5% en/of 5y> obligaties hebben recht van voorkeur bij de inschrijving. Van hou ders van ƒ38.750 obligaties ontving het Be stuur reeds mededeeling dat zij van dit reoht gebruik wenschen te maken. Voorts zal de nieuwe leening dienen tot reserveeri'ng van een bedrag van ongeveer 11.000, welk bedrag noodig zal zijn voor het bouwen vam een nieuwe school in het Oostelijk deel der stad. Vrijwel aMe scholen, waarover de Vereeni ging het Beheer voert, n.l. .zeven soholen voor gewoon onderwijs en één school voor uitgebreid Lager Onderwijs, zijn steeds goed bezet, zelfs zóódanige dat het groote zorg vereisoht. om aan alle aanmeldingen van nieuwe leerlingen te voldoen. Door de voorgestelde conversie zullen de finamcieele resultaten der Vereeniging ver beteren, aangezien daardoor een bedrag van ƒ560 aan rente bespaard wordt. Tevens wordt er op gewezen, dat de rente van de door de Vereeniging bij het Rijk ge storte sommen, aan de Vereeniging vergoed wordt op basis van de rente welke de 3 N. W. schuld opbrengt Uit deze bron van inkomsten kan de rente d/itenst dor obligatie!eenimg 'nagenoeg worden bestreden. De waarborgsommen zelf worden na 20 Zaterdagavond Het auto-conflict in de V.S. behoort tot het verleden. De beurs heeft dit verheugend bericht op haar wijze „gevierd" en een zucht van verlichting in een klinkend koers- avans omgezet. Nu de partijen, betrokken bij het conflict bij General Motors elkanoer hebben gevonden, xs een geduchte „baisse factor", voor zoover men daarvan onder de huidige verhoudingen kan spreken, die een rem zette op het voortgaand koers- herstel, uit de markt verdwenen, en onder leiding van staalaancxeelen is Wallstreet vast gestemd geweest De belangstelling op het Damrak begint zich weer naar de overzijde van den Oceaan te verleggen, nadat maanden lang de Amsterdainsche beurs op eigen wieken heeft gedreven. Dat het publiek momenteel voor yankee-waarden meer voelt dan voor inheemsche fondsen behoeft niet te ver wonderen. De locale aandeelen hebben im mers een aanzienlijke rijzing meegemaakt en men is van oordeel nat de gunstige facto ren langzamerhand wel in de huidige koer sen zijn verdisconteerd. Men denkt er dan ook niet meer aan rijp en groen door elkander te koopen docih past de noo- dige selectie toe. Zoo ziet men dat de beurs rtdurena een verdeeld voorkomen heeft Feitelijk is er dexx laatsten tijd alleen voor insiders nog wat te „verdienen" en uit den aard der zaak behooren tot deze groep de bevoorrechten. Dat de toekomst desniette min niet somber wordt beoordeeld, blijkt wel hiex-uit dat van likwiaatiedrang niets is te bespeuren, ook al zijn nu en dan winstnemingen te verwerken. Dit laatste houdt verband met do Ameri- kaansche fondsen waarmee het eenigszins anders is gesteld. Weliswaar hebben ook deze fondsen over het algemeen een krach tige rijzing te zien gegeven, doch de be richten uit de V.S. doen vrijwel zonder uit zondering uitkomen, oat men daar nog lang niet aan het einde van de opgaande con junctuurlij n is gekomen. Wij hebben de toekomst der V.S. steeds optimistisch be oordeeld en zien vooralsnog geen reden om deze meening te herzien, arbeids-conflicten en overstroomingsrampen ten spijt Wat de stakingen betreft deze zijn steeds een be geleidend verschijnsel van een opgaande conjunctuur enRoosevelt persoonlijk staat op de bres, mocht deze werkelijk in gevaar worden gebraoht. Intusschen staat het voorjaarsseizoen voor de deur en naar verwacht zal dit een goede opleviixg in verschillende branches te zien geven. De staalindustrie die momenteel op 81 van de capaciteit werkt zal daarvan ongetwij feld profiteeren zoodat aan de werkzaam- heaen een verdere uitbreiding zal kunnen worden gegeven. De cijfers van de U.S. Steel hebben doen uitkomen dat deze Mij in het jaar een dikke 50 rnillioen winst heeft gemaakt. Tot deze resultaten heeft het laatste kwartaal niet weinig bij gedragen. Wanneer men nu in aanmerking neemt dat sindsdiexx de bedrijvigheid nog verder is opgevoerd kan men het niemana kwalijk nemen dat de fantasie gaat wer ken en dat men voor dit jaar wel bij uit stek gunstige cijfers venvacht. Dit geldt natuurlijk ook voor de andere Amerikaan- sche staalmijen die zonder uitzondering profiteeren van de economische opbloei der V.S. Zoo zal de opleving verder aoorzetten, naarmate steeds breedere kringen van het Amerikaansohe volk profiteeren gaan van de toenemende prosperiteit. De loonsver- hoogingen in diverse takken van industrie (Ghrysler, Anaonda, Am, Smelting) zullen er toe medewerken stakingen te voor komen en de welvaart vermeerderen. Het vervoerswezen zal betere resultaten te zien gaan geven, kortom dé vicieuze cirkel heeft zich in beweging gezet en heel de wereld plukt er mede oe goede vruchten van. Aan het Damrak fungeeren de Wallstreet noteeringen als motor voor den handel in Atnèrikaansche fondsen. Waar die notee ringen telkens weer voor aangename rassingen zorgen ligt het voor de hand dat zich in yankeeshares een geanimeerde affaire ontwikkelt Wat de locale markt betreft stelden we reeds in het licht dat deze een onregel matig voorkomen heeft, echter met een vaste grondtoon. Op oen voorgrond traden weer tabaksaandeelen. De aangevoerde oogst schijnt van middelmatige kwaliteit ie zijn. Uitzonderingen vormen partijen van de Senembah die zeer fraai zijn uitgevallen. Na een krachtig avans voor deze aandeelen ging echter een deel van de koerswinst weer verloren. Voortdurend vraag bestaat er ook voor scheepvaartwaarden. De vrach- tenmarkt blijft gunstig gestemd. We ver onderstellen dat vooral de Indische lijnen straks op een belangrijke vermeerdering van ontvangsten zullen kunnen bogen. De leidende fondsen in deze afdeelirxg zijn in trinsiek sterk en gezond en ix&ar verhou ding niet hoog gewaardeerd Men ziet zeer gunstige perspectieven voor de Ned. Ford. Aandeelen van deze on derneming waren zeer vast gestemd. Ook de rubbermarkt blijft gunstig gedisponeerd. Petroleumaandeelen zijn veel gevraagd. Er zijn vooruitzichten op mooie resultaten in 1937. De beleggingsmarkt is de laatste dagen aan den ge-drukten kant geweest, vooral wat de Staatsfondsen betreft Geruchten over groote coniversietransarties van het Rijk schijnen hier wat deprimeerend te werken. Men moet immers niet vergeten dat een om zetting van de 4 pet. Staatsschuld in een lee ning van het 3 pet. rentt-type voor het beleg gend publiek neerkomt op een vermindering van inkomsten van 25 pet Typeerend is, dat het met de noteering der nieuwe Indische leening nog maar niet wil vlotten. Intusschen gaat de gemeentelijke siestroom voort. In geen jnren is de bedrij vigheid op de emissiemorkt zoo groot ge weest. Voor de gemeentelijke leeningen zijn we thans definitief op het 3V£ pet. rentetype aangeland. Rotterdam heeft haar eerste ",3y. net emissie aangekondigd, waarbij onder de 'oorwaarden opvallend is, dat de leening ,ten allen tijde" aflosbaar zal zijn: Men ver wacht dus blijkbaar een nog verdere daling van den rentestand, zoodat wellicht het tij 1- stip niet ver verwijderd meer is dat ook de gemeenten met 3 pet emissies aan de markt komen. De meeste emissies gaan er momenteo' met vlag en wimpel doo.- Op een enkele uit zondering na (Schiedam, Heerlen, Hilver sum). Een bijzondere reden voor dit laatste verschijnsel blijkt niet aanwezig te zijn. Mo gelijk is dat de markt eenige teekenen var vermoeidheid geeft en dat het tempo de laat ste dagen wat al te forsch was. De Haarlemsche Hypotheekbank heeft met één slag al haar 5 pet. pandbrieven omge wisseld in 4 pet. stukken. Op de vrije inschrijvingen zal een aanzien lijke reductie worden toegepast Vraag naar goede ibeleggingsmogelijkheden bestaan dus nog in overvloed. Vermoedelijk zullen w toch meer schapen volgen, nu het eerste ver den dam is, ook al gaan deze conversie- transacties voor de hypotheekbanken met groote kosten gepaard. 5 Febr. 12 Febr. 2y2 Nederland R£iA ris/. 3 Nederland 1936 3 O. I. 1937 4 Nederland 1931 Kon. Olie Kon. Olie H. V. A. Unielever Philips Amsterdam Rubber Deli Mij. Deli Batavia Mij. Ned. Scheepvaart Unie H. A. L. Rott. Lloyd Str. Mij. Ned. K. P. M. Ned. Ford Senemba 99% 96% 98% 96 A 1003/s 100 A ii6y2 118 43odi 439% 506 503 178% I73y? 327 327 310 313 339 35114 119% 117 I27y, 127% 109% 108% 199% 112 166 168 245% 296 337% 363 jaar aan de Vereeniging terugvergoed en zullen door de Vereeniging als extra aflos singen op de obligatieleening worden gewend. Als gewone aflossingen zullen geldien, uit lotingen van 1000 per jaar. Wed. S. Lakeman en Zoon's Bank Crediteuren stemmen voor het accoord In het Paleis van Justitie te Alkmaar werd een vergadering gehouden van credi teuren van de Weduwe S. Laikeman en Zn.'a Bank N.V. te Enkhuizen. Beraadslaagd werd over het aangeboden accoord, waari'n werd voorgesteld Mr. l der De u re te Benndkom tot liqui dateur te benoemen, bijgestaan door een commissie van crediteuren. De bewindvoerders, Mr. Notaris C. J. de Lange en Mr. Josephus Jitta, brachten rap port uit over het aangeboden accoord. Het oornaaimste bezwaar van bewindvoerders riohtte zich tegen een benoeming van Mr. der Deure tot liquidateur met het oog op diens ver af wonen en diens drukke werkzaamheden als lid van Ged. Staten van Gelderland. Naimens de Bank deelde Mr. van Regteren Altiena mede, van Mr. van der Deure de /erzekering te hebben ontvangen, dat hij als liquidateur drie dagen per week te Enkliux- zen aanwezig zal zijn. Alle crediteuren stemden voor het accoord De rechtbank zal later Guit. Mij. Tjilangkap Afschrijving kapitaal met 40 pet In een op 26 Februari a.s. te houden bui tengewone algemeene vergadering van aan deelhouders in de Cultuur Mij. Tjilangkap zullen reorganisatie-voorstellen - worden behandeld. V ooiges tel (1 wordt bet geplaatste maat schappelijk kapitaal dor N.V. van f 1.000.000 tei-ug te brengen tot f 600.000 en wel door afstempeling van ieder van de uitgegeven 1000 aandeelen va,n f 1000 tot op f 600 en het aldus af te schrijven kapitaal ad f 400.000 aan te wenden tot afboeking van het verlies- saldo per 31 December 1036 ad ca. f 213.500 en het restant tot afschrijving op de balans- waarde der ondernemingen* Burgerhouts Machinefabriek Verliessaldo gestegen tot f 920.721. Aan het verslag over 1936 van de N.V. Burgerhouts Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam wordt het volgende ontleend: In 1935 was bedrijfsactie wee.erom niet mogelijk. Het geheele jaar stond de fabriek stil. Ingevolge de overeenkomst met houders van 7 pet. obligaties werden aflossing en rentebetaling uitgesteld. De onkosten zijn tot het uiterste beperkt; het verliescijfer per 1935 bestaat voor het grootste deel uit ge boekte rente. Op de vaste bezittingen werd ook ditmaal niet afgeschreven. Van de magazijngoec.eren werd wederom verkocht beneden normale prijzen. Een flink bedrag werd op den tihans nog aanwezigen vooi-raad afgeschreven. Het saldo verlies per 31 Dec. 1934 ad f 738.058 groeide in 1935 aan met f 182.663 en bedraagt dierhalve op 31 December 1935 f 920.721, welk bedrag op nieuwe rekening wordt overgeboekt Het was ook in het afgeloopen jaar niet mogelijk het bedrijf aan den gang te brengen en daar zulks ook binnen afzienbaren tijd niet verwacht kan worden, zullen wij moe ten voorstellen tot liquidatie der vennoot schap over te gaan. sorbeerd werden door den handel wegens de verbeterden omvang der textlelverkoopei tenslotte vonden hedgeverkoopen plaats en bi slot was nauw. pr(jsh. Middling Upland 13.11 13.17 Maart 12.61 12.67 SUIKER. Slot onregelmatig. CHICAGO, 13 FEBRUARI TARWE. De markt opende prpsh. en e. la ger, steeg bü geringen handel op de gespannen loco-sltuatle, op verdere berichten betceff®ndo zandstormen, ofschoon de apathische houding \an outsiders een belemmerende factor vormde. Het slot was vast. Slot. V«- «lot Mei 138— 135% Juli 118% 117% MAÏS. De markt steeg op steun, die uitgelokt werd door berichten, dat Duitschland kooper ls van 2% milloen bushels ArgentUnsche mals en door de prijshoudende locomarkten, voorts in sympathie met tarwe en sloot vast Mei 109% 109% Juli 104% 103% HAVER. Slot nauwelijks prilshoudend. Mei 61% 50% Juli 45% 44% ROGGE. Slot tm», Mei 113% 111% Juli 104— 101% PROVISIEN. Slot nauwelllks prijshoudend. Reuzel: Prima W, Steam loco -.87% 11.92% Maart 12.60 12.62% Varkens: 160-230 pd. 9.95 10.— 240-325 pd. 10.19 10.15 ms trage depeches en ontbreken van export- aag, herstelde zich in s mathie «net Chicago i sloot prijshoudend. 110— 104% 56% 53% 83% 72% 173% 173— 129% 124% 110% ROGGE per Met Juli HAVER per Mei Juli GERST per Mei Juli LIJNZAAD per Mei Juli BUENOS-AH TARWE per Maart Mei MAIS per Maart ROSARIO, 13 FEBRUARI Slot Vor. slot TARWE per Maart 11.25 11.30 Mei 11.25 11.30 MAÏS per Maart 6.50 6.65 Mei 5.90 5.95 LIJNZAAD per Maart 14.30 14.30 ^IVIERRFRIGHTFN LOBITH, 13 Februari* "T Gepasseerd vóór 12 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: stoomschepen: Teuna 4 en 3, Kara, Willem, Tlreur, En Avant 13, Klbo, Arjo, Chriemhilde, Partout, Adriana 3. Secunda. Duis burg, Johan, Anton; Mannheim 210, Welker; Hedwlg, de Paepe; Deus Rector, Muller; Nijme gen, Gieren; Welgunde, Baks; Eben Haezer, Welma; Mla, Zelts; Sawal, ElsweUer; Soemblng, Knape; Homberg, Waardenburg; God met ons I, Witman; Slrlus, Keller; Pauline, v. Minne; Irnfrled, de Jong; Ullthls. v. Balen; Rhenus 82, WerfurdenAntema, Baks; Neptun 54, Gerhard; Rhenanla 42, Savenye; Rhenus 47, Ostertagh; Mannheim 179. Senfleber; Mulhelm, Dormann; Gerardus Majella, Hiemstra; Marianne, Rorsch; Baden 16, Metthra; Excelsior, Wijngaarden; AMSTERDAM: Kees, Ouwerkerft; Gertrude, Höfer; Markgraf, Meckel; DONRECHT: st. Olse: st. Vergennes; st. Greta; st. Cornells Prins; st. Cornelia; Actief, v. Megen; LISSE: De tyd leert alles, Pols; IJMUIDEN: Jata, Geervliet; Siegfried, Drledljk; WOERDEN: St. Maria, Hutjes; PANHEEL: Neptunus, de Rey; st. Cor nells Adrlanus; SLUISKIL: Mathejo, v. d. Spek; VENLO: Lina, Mouthaan; ASSEN: Johanna, Rutjes; VLAARDINGEN: Ingona, Vermeeren; POEDEROYEN: Maria, Schreuders; UTRECHT: Nelly, Wijnen; LEIDEN: Broedetrouw, Tak; MAASBRACHT; Marle 3, Tak; M. Stlnnes 36. Naab; VLIEREEDE: Hermlne, Klepe; MAR- SUM: Verandering, Leyenaar; WAGENINGEN: De tyd leert alles, Turman, BELGIS: st. St. John; Mercure, de Jong; L'evln, de Vos; Isabella, v. d. Wiel; Irene, Schram; H. Stlnnes 20, Neubauer; Ivy 2, Hoey- kens: Judith, Boer; Morgenster 1, Seeger; Ster der Zee, de Decker; Lovilja, de Decker; Rachel, Blomme; Marie, Quagebuur; Leys, Kramer; Duo, Landskroon; Laurent, Korstanje; Lorna, Cauwen- berghDe Gids, Pauwels; Risico, v. Holst; Jose phine, de Roeck; St. Therese de Llsleux, Ver meulen; Maria, Mertens; Dwlna, Stoop; Proteus, Kollmann; Helgoland, Meideman. DUITSCHLAND: at. Hollandla; Kronprlnz Rupprecht, Wolz. Gepasseerd n& 12 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: stoomschepen: Lena, Fulla, K. Vaart 15, Norvi, Djarula, Prins Hendrik; Jo hanna, Visser; 2 Gebrs., v. Alphen; Frledrlchs- hof, Gutjahr; Geertrulda, Rehorst; Putten, Top; Isala 3, Bokslag; Imperator, Keller; M. Stro- meyer 7, Nollert; Hondecouter, Booy-, Iring, Tromp; Pax, Veenma; Brunhilde, v. Beveren; Naphta 6, Hommel; Nervia, HochsUitter; Moron, Hugel; Joha. Adriana, Vermeulen; Ampetco L Timmermans; Potgieter, Hoefnagel; Antonie 2, v. d. Giesen; AMSTERDAM: st. Tryncor; Wyk- dienst 31, Been; Energie 5. Bon; Amsterdam 6, Boom; Maria Debora, Roelofs; DORDRECHT: st. Henny; WIJK BIJ DUURSTEDE: Rika, de Ble; GROOTE LIND: 7 Gebrs., Teunlsse; AME- RONGEN: Martha, Nout; DINTELOORD: Chrsl- tina, Goedhardt; VREESWIJK: st. K. Vaart 2; st. Expres; VELSEN: Schumann. Kooiman; JUTPHAAS: Wilhelmlna, Stenzen; HAARLEM: Julia, Lauwere; WEURT: Comptolr 6, Pltten- berger; ld. 28, Weiier; st. Colmar; DE STEEG: Nenuphar, Stoter; STRIJENSAS: Adriana, Ursl- nus; VLISSINGENLeonardo, Huygen; DEN HAAG: Rival, Botter; LEIDEN: Bonte, Helllngs; PANHEEL: st. Sophie; st. Bego; ARNHEM Dina, Passman. BELGIë: st. Harmonie; st. Badenla 58; Allda "I Naphta 7. DJoob; Tonale, Friedman; a„i_. n.Segers. pharallda. 2, Di Rupel 3, de May< Leopold, Print de Weyer; Hoi Irena, de Souter; Bakker; Acre, Welsch; Orion, Schneidic. DUITSCHLAND: Wilhelmina, Wellens:' Cor nelia, Vermeulen. Florenl 5rft, Verstraten; Emile, Mathllde, de Weyer; Alpaula, -n. Bouterse; Antonio, Tiel; irland, Bier; Dleu Donne, AMERIKAANSCHE HANDELSBERICHTEN NEW-YORK, 13 FEBRUARI TARWE. No. 1 Manitoba "o. 2 Harde winter 2 Roode winter ROGGE. Can. W. no. 2 MEEL Springclear 147— 156% 155% H4% 154% 152% 121— KOFFIE. De termönmarkt opende zeer vast teeg daarna op levendige aankoopen door den iandel en Brazilië, op vaste depeches uit Santos Vlnstne* !.ocomarkt' ^ageerde echerp op hevige KATOEN. De termiJnmarkt opende priJsh. en 4 P. lager lot 1 p. hooger waarna de handel zich voornamelük beperkte tot oude oogstmaanden terwijl de hedgeverkoopen en lilcwidatie» geab- DUITSCHLANDMea Vota, Vonk; Vorwiirts, Lelst; Drachenburg, Schmitt; s. Adda; Jo Maria» den Besten; Franziska, Tro,mp; St Gevaratd, Verbraeken; Louise Pierre, Pordoel; Johanna, Sanders; o. Flat Voluntas 12; Tohair, Theunis- Christiaan, Brandt; Stephe.ile, Nispen; Saar, Schnör; s. Lavoisier; Hera, Foppen; Sal- landia. Eenhoorn; s. San Antoni; Johanna, Dore; Singerdema, Leemans; Standaart Marx; o- SkadJ; Whistler, de Vries; Mannheim, Beck- haus; s. Richelieu; Baden 9, Reutershahn; Wan- nehorn, Riedlnger; Jogyne, van Oeveren. Gepasseerd na 's middags 12 uur en bestemd DUITSCHLAND: Hispania, Emans; s. Keul- sche Vaart 17; Gerritje Hendrika, Derksen; Ver trouwen, Wagenmaker; Maria Louisa, Jonkman; Obserwanda 3, Ossewaarde; s. Herdl 2; Rhein- fahrt 94, Weiss; Avontuur, Stavast; Maria, Kor net; s. Herria; D.A.P.G. II, Waltenberger; Dempo, Hoogeveen; Gadfng, Keyzer; s. Fiat Vol. 8; Ideaal 2. Fcierlink; R. Karcher 30, Bel- lein; Vlisslngen, Lesage; s. Johanna; Henri Peulen, Martens; Cajo, Drost; Johanna, Drost; s. Noord; Slavonia, Bartels; Centrust 1, Fecher; Borussia, Holleman; Energie, v. Awere; s. Wil len, van Driel; Nuernberg, Weinzheimer; Soil Deo Gloria, Bryder: Alpina 4, Kauder; s. Seine; s. Garonne: Schwarzhom, Drelss; Tabor, de Bot; Astarto, Riesenackiar: Cupido, de Bot; Petronel- la, v. Steen; Gerhard, Burmelster; Andalusia» v. d. Beemt; Zeldenrust Trouwborst; Helnrich, Kremp: s. d'Alembert; Vosta, Derksen; Rheln- fahrt 115, Gaily; Stella Maris, Looyschelder; s. Frigga; Peruvia, Bouwmeester; Hollandia. v. d. Beemt; W.T.A.G. 90, Dreis; s. TJoba; Henriea, Baumans; Content Koster; s. Frits; Leentje, T.T*«rinnt- a. Fredjo; Elise, Gaab; Minos, s. Georg Reitz; Frits, Bakfisch; an Schyndel; St. Petrus II, Sepp; 96, Ihrlg; s. Eendracht; Eldorado; Luita, Buttermai Rhelnfahi oi Poss; s. Mldgard; Got el Inde, „c«6- de Graaf; Klar% Venne; W.T.A.G. 67, Jansen!

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3