STADSNIEUWS Een nieuwe sprong voorwaarts fflflfm-GRONINGEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG g FEBRUARI 1937 TWEEDE BLAD PAG. 6 HET SECTIE-VERSLAG Personeelszaken en werkverruiming II. In hun antwoord op de opmerkingen in zake personeelszaken zeggen B. en W. ojn., dat de regeling van den rechtstoestand van het politiepersoneel, waarvan de totstand koming is vertraagd door samenvoeging van politie en brandweer, thans, nu ook omtrent de salarisregeling van dit perso neel met den Minister van Binnenlandsche Zaken overeenstemming is verkregen, spoe dig kan worden tegemoet gezien. Do door den Raad vast te stellen verordening bevat een regeling betreffende de toekenning van premies wegens deelneming aan de bestrij ding van branden. Het ligt in de bedoeling van B. en W. nadat het arbeidsovereenkomstenreglement zal zijn vastgesteld, de positie van alle ar- ibeidscontractanten tegelijk onder oogen te zien; bij die gelegenheid zal derhalve over de geheele linie, dus ook ten aanzien van het in het verslag genoemde personeel van Gemeentewerken en de Lichtfabrieken wor den beslist, wie wel en wie niet voor een tijdelijke of vaste aanstelling in aanmer king komen. Eenïge leden verzochten B. en W. meer aandacht te schenken aan de vakopleiding van arbeiders in de textielindustrie, zulks ten einde te voorkomen, dat bij opleving van deze industrie vakbekwame arbeiders van elders zouden moeten worden betrokken. Met het oog daarop verzocht men, zoo noodig in overleg met het Economisch- Technologisch Instituut voor Zuid-Holland, de mogelijkheid van oprichting hier ter stede van een textielschool voor 'n oude textielstad als Leiden van groote waarde met de grootste nauwgezetheid te on derzoeken. Aangezien ook B. en W. het belang van vakopleiding voor arbeiders, die bij ople ving van de textielindustrie in deze ge meente een plaats in die industrie zullen kunnen innemen, inzien, zijn zij gaarne be reid het gevraagde onderzoek, na overleg met de desbetreffende organisaties van werkgevers en werknemers, in te stellen. Werkverruiming Het vraagstuk Van de werkverruiming heeft de voortdurende aandacht van B. en W. De mogelijkheden echter zijn, zoowel tech nisch als financieel, niet onbegrensd. Overi gens meenen B. en W. dat Leiden, wat be treft het tempo, waarin de uitvoering van openbare werken in deze gemeente plaats heeft, den toets d?r vergelijking met an dere gemeenten zeer wel kan doorstaan. Uit de volgende lijsten van in uitvoering en in voorbereiding zijnde werken blijkt zulks ten duidelijkste. Thans In uitvoering zijnde werken Wijzigen darmwasscherij en rioleering Openbaar Slachthuis. Tezamen met de nog uit te voeren werken f 276.500; verbetering Haarlemmerweg en het leggen van een stamriool tusschen de Musschenbroekstraat en grens stadsbebouwing f 48.000; verlaging en verbreeding Neksluisbrug, stamriool W. Singel en aanbrengen gesloten wegdek f 103.000; vernieuwing Rijnbrug f 60.000; bouw Gymnasium f 216.000; verbetering ge deelte Haagweg en verbreeding Hangbrug en Wittepoortsbrug f 105.700. Totaal f809.200 Bovendien ls met den bouw van 101 ar beiderswoningen tusschen de Van der Werf- straat en de Oude Vest (saneeringsplan). waarvoor aan de Vereen, tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen een voorschot van f 224.000 is verleend, onlangs een aanvang 0 Ten slotte zal de bouw van het nieuwe stadhuis met inbegrip van de restauratie van den ouden gevel in 1937 groote uitga ven medebrengen. In voorbereiding zijnde werken Werken waartoe reeds is besloten: Verbreeding Haagweg (ventweg c.a.) tus sclien K.M. 15236 en 16232 f 42.400; idem (gedeelte tusschen K.M. 16232 en Spoorha- venbrug) f 3100; straataanleg saneerings plan Bouwelouwensteeg f 20.000; idem Lo- rentzkade (Gem. Eigendom) f 4400; berg plaats voor brandweerauto overweg Rijns- burgerweg f 900; Kippenbrug f 6500; riool waterzuiveringsinrichting f 184.000, Totaal f 261.300. Overige werken? Verbouwing school Paul KrugersTraat f 6500; overkluizing gangetje (Nutrix) f 24.000; verbreeding ged. Witte Singel (met aanleg gedeelte stamriool) f 60.000; idem ged. Morschsingel f 26.000; verkeersweg met bruggen bij katoenfabriek f 78.000; verbou wing zweminrichting De Zijl f 17.000; in richten van een nieuw militair oefenterrein i 5L000; wijzigen van de Trekvaartbrug f 50.000; aansluiting Rijnsburgenveg e.o. aan centrale rioleering f 50.000; nieuwe rio leering terrein Rhijngeest f 5300 (f 370.800). In voorbereiding zijnde werken totaal f 632.100. Inderdaad zijn 'de meeste in uitvoering zijnde werken onder het College in zijn vorige samenstelling voorbereid. Gezien den duur. welke met de voorbereiding van be langrijke werken is gemoeid, spreekt dit vanzelf. Ten einde 'de werkverruiming te bevor- 'deren door particulieren op Ie wekken werkzaamheden te doen uitvoeren, wordt dezerzijds de samenstelling van een com missie (z.g. Meer-werk-commissie of Wel caartscommissie) voorbereid. Ook de hestu- deering van het in het verslag in overwe ging gegeven denkbeeld inzake het verlee- nen van voorschotten ten behoeve van het doen uitvoeren van onderhoudswerken door particulieren, zal binnen den kring der werkzaamheden van de commissie vallen. Ten aanzien van de verder genoemde werken, waarvan de voorbereiding volgens het verslag ter hand ware te nemen, uee- len B. en W. het volgende mede- Vernieuwing van de Schrijversbrug zal eerlang in voorbereiding worden genomen. Vernieuwing van de Haarlemmertrek- vaartbrug wordt reeds voorbereid en wil verwachten binnenkort een desbetreffend voorstel bij den Raad te kunnen indienen. Een plan tot verbreeding van den W ïtte Ringel tusschen Witte Rozenstraat en Nnnrdoindsnlein met aanleg van het noo- dige gedeelte stamriool Ls in voorbereiding. De toestand bij de werkloozen Vanwege de Begeering zal een onderzoek worden ingesteld naar den gezondheids- en budgetairen toestand in de gezinnen de*- werkloozen. Dit onderzoek zal zich over een aantal gemeenten uitstrekken. Ook Lelden zal in dat onderzoek worden betrokken. De medewerking van de gemeente is reeds ge vraagd, zoodat verwacht mag worden, dat dit onderzoek spoedig zal plaats hebben. Omtrent den omvang van het onderzoek zullen B. en W. zoodra mogelijk nadere me de deelingen doen. De begrootingszittingen van den Raad De vergadering van den Raad, waarin o.a. de begrooting voor het jaar 1937 aan de orde zal worden gesteld, zal aanvangen op Maan dag 22 Febr. a.s., 's namiddags te twee uur, in de benedenzaal van het ge'bouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21 en, zoo- noodig, zal worden voortgezet: op Maandag 22 Febr., des avonds te 8 uur; op Dinsdag 23 Febr., des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur, op Woensdag 24 Februari, dés namiddags te 2 r; op Donderdag 25 Febr. des namiddags ie 2 uur en des avonds te 8 uur; op Vrijdag 26 Febr., des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur. De dies natalis der Leidsche Universiteit Na afloop van de rede van den rector- magnificus in de Universiteit, heeft Prof. v. d. Hoeve een druk bezochte receptie gehou den in het huis, dat vroeger werd bewoond door nu wijlen Prof. Snouck Hurgronje. Des avonds vereenigden zich de hoogleera ren aan een diner in Maison Bruyns, waar hen door de studenten van het L S. C dc gebruikelijke serenade werd gebracht. Deze serenade bracht aLs steeds veel volk op been- De vaar jool De vaarjool der eerste jaars studenten vertoonde het gewone onordelijke beeld van gecostumeerde jongelui, die in misschien wat opgeschroefde feeststemming verkeer den. Bij de afvaart in de Apothekersdijk moest een kist met sinaasappelen door de politie in beslag genomen worden, omdat deze zuidvruchten gebruikt werden als pro jectielen om er allerlei studentenhoofden, die uit de ramen der omliggende huizen staken, mee te bekogelen, hetgeen niet zon der gevaar was voor de ramen en voor het publiek. Door de Leidsche grachten gingen de schuiten naar de Burcht, waar het feest in alle vroobjkheid werd voorgezet. Des avonds vierden de verschillende stu- denten-vereenigingen het feest in eigen huis. Prof. dr. S. G. de Vries t Gisteravond is na een langdurig ziekbed te zijnen huize overleden Prof. Dr. S. G. do Vri-es, in leven oud-bibliothecaris der uni- versiteits-bibliotheek te Leiden on ouid-bij- zonder hoogleeraar in de middeleeuwsche handschriftkunde aan de Leidsche universi teit. Scato Gocko de Vries werd geboren te Leiden den 16den Juni 1861- Na het gym nasium in zijn geboortestad te hebben be zocht, werd hij 26 September 1879 in de faculteit der letteren ingeschreven als stu dent aan de Leidsche universiteit; hij pro moveerde aan deze universiteit tot doctor in de klassieke letteren in 1885. Spoedig daarna werd hij benoemd tot conservator der handschriften aan de uni- versiteits-bibliotheek te Leiden, van welke instelling hij in 1S97 tot bibliothecaris werd benoemd. In 1909 volgde zijn benoeming tot buitengewoon hoogleeraar in de middeleeuw sche handschriftkunde, welk ambt hij den 5en Mei van dat jaar aanvaardde. Om zeer ernstige gezondheidsredenen moest Prof. de Vries tegen het einde .van 1923 aftreden als bibliothecaris. Als bibliothecaris werd prof. de Vries op gevolgd door den huidigen functionaris dr. F. C- Wieder, toenmaals bibliothecaris van de landbouwhoogeschool te Wageningen. Bij het bereiken van den 70-jarigen leef tijd in 1931 trad Prof. de Vries ook als hoogleeraar af, AAN DE BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN De 57-Jarige aardewerkfabrikant D. J. S. uit Leiderdorp die de vorige week op de Maresingel door een auto werd aangereden is in het Academisch Ziekehuis aan de be komen verwondingen overledeD TE WATER Gistermiddag is de 48-jarige J. v. d. H- bij het uitwijken voor een juffrouw met zijn rijwiel in de Haarlemmervaart gereden. Hij werd spoedig door handreiking op het droge gebracht, BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: H. Verver—Jansen zn S. Kra mers—Kanbier dr C. J. Schouten—Koet dr W DIPr»manDe Roode zn G. SlotDe Boer zn J v. d. Berg—Kruük «n M. C. C. Lens Segaar zn B. Stouten—De Wolf zn M. de Groatgtersloot zn M. A. v. d. Heuvel Kelder zn E. E. MUller^-Finke zn A Ho eewoning—Kejjzer zn F. Hanmsen-Steputat dr H. C. v. 'RU—Botermans dr M. Schone veldRavensbergen zn G. EvertsPas zn J. v. PolanenFassPur zn J. SelleaDe Boer d' r— A. Rosln—De Groof zn. OVERLEDEN: M. dde WitSlra wede 54 Jr - D. Snoeker m. 79 Jr B. Lamboo m. 77 jr M. de Leeuw m. 67 jr H. Wagemaker—Jansen vr.. 81 jr A. HenzenHollebeek wede 73 jr M. GUsmanv. Helden vr. 62 Jr. UIT DEN OMTREK ALKEMADE RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag 11 Februari 1937. des na middags om 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Benoeming van leden commissie lot we ring van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1937. Benoeming leden hoofdstembureau en stembureaux ter verkiezing van leden voor de. Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Voorstel tot opheffing onbewoonbaarver klaring woningen A 131 en 132. Voorstel tot aankoop van een perceel water voor wegverbreeding te O. Wetering. Voorstel tot verhuring van de woning B 444. Voorstel wijziging heffings- en invorde- deringsverordening schoolgeld yoor het ge woon lager ondenvjjs. FRIESCH GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK N.V. gevestigd te GRONINGEN RESERVES ruim 5.700.000.— De Bank stelt verkrijgbaar: 31/2 PANDBRIEVEN a 100 Gelden beschikbaar voor 1ste hypotheek. De Directie: Mr. C. A. KINGMA. B. DORHOUT MEES Voorstel tot afwijking van de rooilijn in gevolge artikel 1 der Bouw- en Woning verordening. Voorstel om over te gaan tot conversie van enkele geldleeningen. Wijziging gemeentebegrooting, dienstjaar 1936 en 1937. Reclame schoolgeld. Reclame hondenbelasting. ALPHEN a.d. RIJN NIEUWE BRUGGEN TE GOUWSLUIS Was reeds enkele weken geleden een aan vang gemaakt met de betonnen onderbouw voor de nieuwe brug over het Aarkanaal, thans zijn ook de voorbereidende werk zaamheden voor den bouw van de nieuwe basculebrug over de Gouwe en het aan brengen van een nieuwe schutsluis aan gevangen. De werkzaamheden zullen ongeveer een jaar duren. Deze nieuwe 'brug zal dan een einde maken aan de verkeersmisère. die de te zwakke bruggen over de Gouwe voor het zware doorgaand autoverkeer geven. Ook opent deze nieuwe brug voor de scheeps werven nieuwe perspectieven. Het zal toch, wanneer deze brug klaar is, mogelijk zijn schepen van grootere tonnenmaat op de werven op stapel te zetten. Voorheen was dit niet mogelijk omdat men door de nauwe bruggen de schepen niet in de groo te vaart kon krijgen. Met de nieuwe sluis te Gouda en de nieuwe bruggen te Wad dingsveen en Boskoop zal deze brug een breedere toegang geven naar de groote ri vieren. BOUW VAN TWEE PUBLIEKE TELEFOONCELLEN Door de P.T.T. is gisteren een aanvang gemaakt met de bouw van een tweetal pu blieke telefooncellen in de Prins Hendrik straat hoek Zaalbergstraat, en bij 't Nuts- gebouw in de Hooftstraat. Hiermede wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren die bestonden doordat het postkantoor een groot gedeelte van den mid dag gesloten is voor het pu'bliek, waardoor niet aangeslotenen steeds een beroep moe ten doen op de particulieren voor hun te lefoongesprekken. DE HONGER MAAKTE HEM ZIEK In de Jonckindt Coninckstraat werd gis teren de aandacht van de bewoners getrok ken door het feit, dat een daar ventende koopman met een bakfiets zich eigenaardig aanstelde. Dit openbaarde zich doordat deze persoon dan weer neerviel en even later zoo goed en zoo kwaad het ging weer voort- tobde. Bij infoimatie deelde de man mede dat hij zich ongesteld voelde. Het gelukte Dr. H. den man weer wat in orde te brengen, waarna men hem naar het politiebureau bracht Hier bleek het een 32-jarige koopman uit Leiden te zijn. De oorzaak van deze ongesteldheid bleek hier in te liggen, dat de man honger had, want nadat men bem een flink maal had ver strekt, kon hij weer naar zijn woonplaats terugkeeren. WEEKDIENSTEN Woensdagavond 7.45 uur Evangelisatie- samenkomst in „Bethel". Donderdagavond Evangelisatie Hoofdstr., 7.15 uur de heer Dekker. Donderdagavond Chr. Geref. Kerk, Van Reedestraat, 7.15 uur De. Baan van Rijns- burg. HAZERSWOUDE C. H. JONGERENGROEP Door de C. H. Jongerengroep werd in het „Oude Raadhuis" een huishoudelijke ver gadering gehouden, die goed was bezocht. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer L. J. Matse, brachten secretaresse en rQ uit over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek o.a. dat de groep 35 leden telt, wat inder daad een mooi getal is. hoewel er nog ver- schillende jongeren zijn, die ook als lid toe konden treden. De werklust der leden blijkt wel uit het feit dat het grootste aantal onderwerpen door de leden is behandeld. De kas van de penningmeesteresse sluit met een batig saldo. Dit bedrag zal gedeeltelijk worden gebruikt tot het aanschaffen van studiemateriaal, waaraan groote behoefte gevoeld wordt. De beide aftredende bestuursleden, de heer L. J. Matse en mej. J. Haantjes, waren niet herkiesbaar. De vacature van voorzitter bracht groote moeilijkheden, daar de groep onder eigen leden moeilijk een plaatsver vanger wist aan te wijzen. Met bijna alge- meene stemmen werd tot voorzitter gekozen de heer M. Jansen en in de vacature mej. Haantjes werd gekozen mej. Joh. Fase. Tot afgevaardigde naar de ringvergadering werd aangewezen de heer P. Verheul. Tot leden der commissie voor kascontrole voor 1937 werden aangewezen mej. G. Buiten huis en de heer W. Brinks. Nog een 4-tal leden werd aangewezen voor propaganda- commissie om met de C. H. Kiesvereeniging samen te werken bij de a.s. verkiezing voor Tweede Kamer. Na afwerking van het huishoudelijk ge deelte van de agenda werd een meer in tieme samenkomst gehouden, die zeer ge zellig was. A.R. KIESVEREENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" Door de A.-R. Kiesvereeniging „Neder* land en Oranje" zal op Vrijdai' 12 Februari a s. des avonds 7.15 uur in hef lokaal ach ter de Geref. Kerk een ledenvergadering worden gehouden. Od 'Ie agenda komt o.ni. voor: Afscheid van den voorz:tter, den heer D. de Bruijn Yzn.; bespreking cand.liist voor >de Tweede Kamer; terwijl de heer H. van 'Berg art. 13 van het Program, „Onderwijs' hoopt in te leiden. Trouwe opkomst mag zeker worden verwacht, HILLEGOM JAARVERGADERING PATRIMONIUM Maandagavond hield de plaatselijke afdeo ling van Patrimonium haar 37ste jaarver gadering in het gebouw aan de v. d. Ende- laan. De voorzitter, de heer J. O. Veremeer, opende op de gebruikelijke wijze, waarna hij een kort openingswoord sprak, waarin hij zeide dat er alle reden tot dankbaarheid Ws. Het jaar had een rustig verloop fehad. Jammer genoeg echter moest de sociale Evangelisatie aan de Hillegommerdijk stop gezet worden wegens gebrek aan belangstel ling, ofschoon er groote kans was dat dit najaar hiermede weer begonnen kan wor den. De woningstichting, die thans 110 hui zen exploiteert, leverde ook een gunstig resultaat. Het leegstaan vau huizen be hoort tot de zeldzaamheden Uit het jaarverslag van den secretaris merkten wij op, dat liet ledental tot 43 ge stegen was en dat het bezoeken der verga deringen goed genoemd mag worden. Uit het financieel verslag bleek dat zoowel de vereenigingskas als de kas van de commis sie van beheer van het gebouw een klein batig saldo hadden. De voorzitter van ge noemde commissie vestigdo er echter de aandacht op, dat het gebouw zoo weinig aan mensehen van eigen richting verhuurd wordt, doch dat het meest andersdenken den zijn, die er om komen. Hij hoopt dat alle leden zullen medewerken om hierin verandering te brengen. Hierna kreeg de spreker van deze avond, de heer J. Hollander, gelegenheid om zijn rede, getiteld: „Rondom het fundament" uit te spreken. Spr. wees er op, dat in deze tijd de tegenstelling, wat uit God is en wat uit den mensch is, zeer sterk gevoeld wordt, en hoe beter men dat voelt hoe beter Christen men is. Het gaat om de leeuze: Christus of Satan, ook op het sociaal ter rein. Deze vraag dringt thans meer dan ooit. De fundamenten worden aangetast door communisme en socialisme. Macht is kracht, zegt men, en macht is recht Ook het gevaar van het nat-socialisme is groot. Het program geeft niets positiefs, doch zij erkennen God niet als den Schepper. Gods dienst is een vorm voor de cultuur. Onze Chr. sociale strijd wordt hierdoor noodza kelijk. Het is een geheiligde strijd, die ge streden wordt Als wij het gevaar van de aanvallen zien bemoedigt het, omdat wij strijden voor Gods Koninkrijk. Het gaat om den mensch en zijn leven. Men zoekt de sterke man, dictatuur. Men wil den mensch los van God, den mensch tegen God. De vraag is echter: wie is de mensch? De mensch is schepsel Gods, dat beteekent: af hankelijk van zijn Schepper, verantwoorde lijk tegenover zijn Schepper. Dit bepaalt zijn positie. God roept ook vandaag: mensch waar zijt gij, waar is uw broeder? Het gaat om het recht, dat God heeft op den mensch, als schepsel Zijner handen. Het ware Christendom is moeilijk. Wij moeten echter recht door zee gaan, er moet. zijn heilige durf, trouw aan het beginsel ln woord en daad. De maatschappij is verkeerd gefundeerd. De Chr. sociale actie is durf te hebben om de maatschappij terug te roepen tot Gods beginselen. Dit is een bindende eisch voor ons. Zoo wij dit niet doen, dan verspelen wij ons eerstgeboorte-recht. Als -wij strijden in den Naam des Heeren, dan zijn wij sterk, dan zullen wij overwinnen. Wie zoekt wat uit God is, ook op sociaal terrein, zal niet beschaamd worden.. Nadat nog door eenige leden gebruik was gemaakt van de gelegenheid om vragen te stellen, sloot de heer Hollander deze ver gadering met dankgebed. KERKDIENST Chr. Geref. Kerk. Woensdagavond 7 uur Ds. Hendriksen. KATWIJK AAN ZEE GEREF. JONGELINGSVEREEN „ZOAR". Hedenavond om half acht hoopt in het kerkgebouw der Geref. Gemeente voor to gaan Ds. Lamain, van Rotterdam,, met het onderwerp „Het geslacht van Kaïn.n PREDIKBEURT Woensdag 10 Febr. des 's avonds om half acht .hoopt in „Casa Cara" voor te gaan de heer Schoonderbeek van Lunteren, Gods dienstonderwijzer. CHR. HIST. JONGERENGROEP De Chr. Hist. Jongerengroep hield giste renavond een ledenvergadering in de Mie- renweide-school. De voorzitter opendó deze vergadering met het lezen van 1 Corint'.ie 13, waarna hij voorging in gebed. Hij heette hierna alle leden welkom, inzonderheid het Raadslid, den heer L. v. d. Zwan. Nadat de heer Jac. Meijvogel de notulen had gelezen verkreeg de heer L. v, d. Zwan het woord voor het onderwerp: „Ons Parlementaire stelsel". Op duidelijke wijze werd door spr. het bestuursapparaat behandeld. Inzonder heid stond spr. stil bij de taak van den Raad van State, de onschendbaarheid van den koning, de verschillende grondwetswij zigingen. Om ten slotte een uitvoerige uit eenzetting te geven over de evenredige ver tegenwoordiging van ons volk. Tot slot werden enkele vragen gesteld welke naar genoegen der stellers werden beantwoord' De heer v. d. Zwan eindigde met dankzegging. GEREF. BOND Donderdag a.s. des avonds om 8 uur hoopt in „Casa Cara" voor de Geref. Bond op te treden de heer Vroegindeweij van Middelharnis. LEIDSCHENDAM AANVAARDING JULIANABOOM B. en W. van Veur stellen den raad voor, onder dankbetuiging te aanvaarden, den Juli- anaboom, de gemeente aangeboden door de fam. v. RoasemBruijnzeel, te Veur en deze te doen plaatsen op een nader te bepalen dag, door de leerlingen uit de hoogste klasse van de openbare en bijzondere scholen, op het Prin ses Julianaplein in deze gemeente. HUNZEBOOTEN vlug en goedkoop Agenten: Rotterdam: A. G. STOON, Wijnstraat 122 Telefoon 28100. Amsterdam: J. L. RIETVELD, De Ruyter- kade. Steiger 3, Telef. 40177. 'Adv. ONDERWUZERSBENOEMING De heer J. Klaver, onderwijzer op wachtgeld vroeger werkzaam aan de openb. lagere school aan de Westvlietweg, is met ingang van 11 Januari benoemd tot onderwijzer aan de O.L. school van IJssel monde. vereeniging stompwijk en veur Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat er in beginsel geen bezwaar bestaat, tot het doen van uitgaven voor deskundige voorlich ting, in verband met de vereeniging van de gemeente Veur en Stompwijk, mits de te onder nemen actie uitgaat van en door het gemeente bestuur. Men zal zich herinneren, dat de raad van Veur tegenstander is van de samenvoeging daardoor een bedrag op de begrooting bracht van f 600. VERBETERING BOSCHLAAN B. en W. van Veur stellen den raad voor, over te gaan tot verbetering van de Boschlaan en deze met klinkers te bestraten, 't Ligt in de bedoeling, het werk publiek te doen uitbeste- SCHOOLVERZUIM B. en W. van Veur stellen den raad voor, als leden van de commissie tot wering van school verzuim te benoemen de aftredende heeren: K Lambo, G. C. Kafbergen, J. P. Hendriks, Th. H. Raaphorst en B. Kuperus. HET UITBREIDINGSPLAN B. en IV. van Veur stellen den raad voor, te besluiten tot vaststelling van het ter inzage ge legd ontwerp-besluit, houdende wijziging van het uitbreidingsplan. LEIMUIDEN DOLEANTIE-HERDENKING Zondag 7 Februari jl. herdacht de Geref. Kerk van Leimuiden c.a. het feit, dat zij vóór 50 jaren opnieuw tot openbaring kwam in haar breuk met de Synodale orga nisatie der Hervormde Kerk en wederkeer de tot de aloude Geref. Kerk, onder de op Gods Woord gegronde Dordtsche Kerken orde van 1618 en 1619. In den morgendienst hield Ds. J. G. Aal- ders de gedachtenispredikatie naar aanlei ding van Hebr. 2:1: „Daarom moeten wij ons temeer houden aan hetgeen van ons betoond is, opdat wij niet te eeniger tijd doorvloeien"; dezelfde tekst, waarmee wij len Ds. F. van Spell de doleerende ge meente van Leimuiden voor het eerst voor ging in den Dienst des Woords. Ds. van Spall zegde de gehoorzaamheid aan de Haagsche Synode op, omdat hij weigerde te Oude- en Nieuwe Wetering voor D. C. L. F. van Schelven het consulent- te aanvaarden (die reeds openlijk voor heel de gemeente het juk afgeworpen had), waarvan het gevolg was, dat ook de Herv. Gemeente van Leimuiden c.a., voor het over groote deel, in doleantie ging. De Gereformeerde Kerlc van Leimuiden telt thans 540 zielen. LISSE JAARVERGADERING A.R. KIESVEREENIGING De A.-R. Kiesvereeniging „Neder.land en Oranje" hoopt a.s. Woensdagavond de jaar vergadering te houden in de Geref. Fröbel school Tevens zal op deze vergadering over de Gemeentepolitiek worden gesproken en stemming voor de groslijst. CHR. GEREF. JEUGDVEREENIGINGEN De Chr. Geref. Jeugdvereenigingen, de Chr. Geref. J. V. en M. V., hopen a.r. Woens dagavond in het kerkgebouw hun gezamen lijk jaarfeest te vieren onder leiding van den Eere-Voonzitter. Ds A. Ponstein. Een zeer afwisselend programma is samenge steld. JAARVERGADERING GEREF J.V. en M.V. De Gereformeerde Jongelings- en Kna- penvereeniging hopen Donderdagavond in gebouw „Rehoboth" een gezamenlijke fees telijke jaarvergadering te houden. z NOORDWIJK AAN ZEE KERKDIENSTEN Geref. Kerk (H.V.). Hedenavond 8 uur de heer J. Siegelaar, van Den Haag. Woensdag 10 Februari a.s., nam. 7.30 uur, Ds. W. J. Lokhorst, van Hilversum. OEGSTGEEST CHRISTELIJK- HISTORISCHE UNIE In „Irene", Endegeesterstraatweg te Oegst- geest vergaderde gisteravond de afdeeling Oegstgeest van de Chr. Hist Unie. Na opening door den voorzitter, den heer Van de Meene, met gebed en het lezen van RADIO DISTRIBUTIE DINSDAG 9 FEBRUARI ogramma III: 8.Keulen of lv., 11.20 Radio nark, 12.20 Brusel VI.. 13.35 Keulen. 14.20 Gram.muz. GRD, 14.50 Parijs R.. 15.20 Keulen, *".20 Brussel VI., 19.06 Brusel Fr., 19.20 Keulen Programma IV: 8.— Brussel VI., 9.20 Grar uz. GRD, 10.35 Londen Reg.. 13.35 Droitwl ,.25 Londen Reg., 16.§0 Droitwich, 18.20 div. n. 18.45 Droltwlch, i9.50 Londen Reg.. 20.35 Droltwich. 21.40 We...en of div., 22.20 Brussel VI., 22.30 Brussel Fr., plcn. 22.45 Londen Reg. WOENSDAG 10 FEBRUARI ogramma III: 8.— Keulen of div., 9.[ schl.s. of div., 11.05 Londen Reg., 11.20 nark. 12.20 Brusel VL. 14.20 Gram.mu GRD, 14.50 Parjjs R.. 16.20 Londen Reg-, 17.< PartJs R.. 17.20 Brussel Fr., 17.40 Keulen. 19.( Londen Reg.. 19.20 Beromunster. plm. 20.05 Ken len, 21.20 Motala of div., 22.20 Berlijn of div, 23.20 R. Danmark. Programma IV: 8.— Brussel VI., 9 2o Gram.« cnuz. GRD. 10.35 Droltwich, 11.50 Londen R., 12.50 Droltwich. 14.25 Londen Reg.. 15.20 Drolt wich. 18.20 diversen, 19.D coitwich, 22.45 Lon den <Reg. Agenda Do avond-, naoht- en apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Februari a.s. waargenomen door de apotheken: J .C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telel 85 en mej. J. Doedens, Wïühelminapark 8 Oegstgeest, telef, 274. TE AMSTERDAM: B'J DE RINGUJERSEN&C9 Johannes 8 12—24, wees de voorzitter op het belang van den inhoud van die ver. zen ook voor ons als we de moeilijkheden nagaan waarvoor iedereen komt te staan in de wereld als hij z'n Christelijke beginselen wil uitleven. In liet gesprek, dat Jezus heef met zijn tegenstanders is het opvallend me hoeveel barmhartig geduld Hij de vinnige opmerkingen aanhoort en Zijn aanvallen weet te brengen uit hun sfeer .van denken in de Zijne van Licht. In het: Gij van beneden Ik van Boven laat Hij de groote tegenstelling zien var hun bedoeling en Zijn bedoeling. De voorzitter wijst erop, dat onze verga dering stoat in het teeken van de komende verkiezingen en wijst op den ernst van dien tijd, ook voor ons. De volle agenda wordt vlot afgewerkt Hoofdschotel was het bespreken van dt groslijst voor de komende Kamerverkiezin. gen. Na bespreking kon de lijst van dertij aanbevelingen worden samengesteld. Vervolgens werden afgevaardigden geko zen voor groepsvergadering en algemeeni vergadering. Een volgend punt van d< agenda bedoelde de bespreking van het ver- kiezingsmanifest Om des tijds wille kor een uitvoerige bespreking niet plaats heb ben. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek de stand van de kas niet ongun. stig. Tenslotte werden de door het bestuui voorgestelde propaganda-middelen bespro ken. De bedoeling is binnenkort iemand uil te noodigen een spreekbeurt in Oegst te vervullen. Na de rondvraag sloot 3e Voorzitter de vergadering met gebed, ROELOFARENDSVEEN VALSCHE HOND Gistermiddag, terwijl 'de 'dienstbode van den pastoor alhier met den waakhond aan het stoeien was, vloog deze onverwachts D. C. L. f. v. Schelven helt consulentschap gevolg, dat de hond haar een stuk uit den neus beet. Het ongeval liet zich zoo ernstig aanzien, dat de ontboden geneesheer oven brenging naar het St. Elisabeth Ziekenhuis noodig oordeelde. Naar wij vernemen maakt de patiente het naar omstandigheden rede lijk wel. De hond is door den chef-veld wachter met eenige welgerichte schoten af gemaakt. RIJNSBURG WERKLOOZEN Bij de correspondent der arbeidsbemid deling staan 189 werkloozen ingeschreven, REDE Ds. BAAN De plaatselijke Chr. Geref. pred. hoopt Woensdagavond 7 uur een rede uit te spre ken over: De laatste ure en de teekenen der tijden. MANNENVEREENIGING „CALVUN" De Geref. Mannenvereeniging „Calvijn* hoopt a-s. Donderdagavond haar jaarverga- deirng te houden, om half acht. De verga dering zal in Concordia gehouden worden, daar de oude Zondagsschool te klein is v 't groot aantal leden. „SURSUM CORDA" De Chr. Gem. Zangvereen. „Sursum Cor- da" heeft onze plaatsgenoot, den heer J. Schoneveld, organist in de Geref. Kerk aan de Voorhouterweg, benoemd tot haar direc teur. Ondergeteekende verzoekt een abonnement op de voor minstens één jaar, waarbij zal worden betaald T>er t met recht op een per week KEURIG PREMIEBOEK voor den aanbrenger. Aanbrenger: Naam Woonplaats Adres Nieuwe Abonné: Naam Woonplaats Adres Nieuwe Abonné: Naant rmmmx Woonplaats Adres Dit formulier op te zenden aan de Administratie van de NIEUWE LEEDSOTTE COURANT, Doorhalen wat niet verlangd wordt DatumBreestraat 123, Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6