ut 'OLHMKT (6 DINSDAG 9 FEBRUARI 1937 TWEEDE BITAD PAG. g DE MALVERSATIES BIJ DEN B.V.L. Minister de Wilde heeft het toezicht verscherpt Rood, wit, blauw wordt nationale driekleur In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag van de Eerste Kamer op de begrooting van Binnenlandsche Zaken zegt de Minister, dat het hem heeft verheugd de erkenning te vinden, dat hij er naar streeft, ook in deze uitermate moeilijke tijden het goede voor de gemeenten te behouden. De schijn toch is in dezen tegenover gesteld: de regeering moet meer weige ren dan toestaan. Evenmin mag men uit de regeeringsbe- ttioeiing afleiden het bewijs dat de ge meenteraden onbekwaam zouden zijn voor hun bestuur. De gemeenteraden hebben niet en kunnen niet hebben het over zicht, dat hoogere bestuursorganen voor zich zien, zij zijn uit hoofde van hun karak ter het minst in staat, om in hun gemeente beleid rijksbelangen te doen gelden, terwijl de toestand toch zoo is geworden, dat hun daden rechtstreeks of virtueel invloed heb ben op de rijksfinanciën. De controle over de besteding van burgerwachten verstrekte gelden laat naar de meening van den Minister niets te wen- echen over en wordt onafgebroken scherp uitgeoefend- De malversaties, welke in den laatsten tijd bij de besteding van gelden voor den B.V.L. aan het licht kwa men, zijn voor den Minister aanleiding ge weest, het financieels toezicht te ver scherpen. Burgemeestersbenoemingen In aansluiting aan hetgeen hij daarom trent bij vroegere gelegenheden heeft mede gedeeld, moge de Minister ten aanzien van de mogelijkheid van benoeming van soc: aal-democratische candidaten voor het bu; gemeestersambt opmerken, dat, naarmate de houding van de SD.A.P. ten opzichte van voor .het burgemeesterschap vitale elementen van onze staatsinrichting zich in gunstigen zin wijzigt, de bereidheid van de regeering, om hare leden voor de be kleeding van dat ambt in aanmerking te brengen, zal toenemen. Bij de voorbereiding een-er wettelijke regeling van de vaststelling van kleuren en type van de Nederlandsche vlag is ge bleken, dat zich daarbij verschillende juri dische vragen.voordoen. Het ligt in de bedoeling binnen zeer korten tijd een Koninklijk Besluit uit te lokken, waarin rood, wit en blauw worden vastgelegd als de nationale kleuren. Rotterdam Lloyd Rapide De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het d.d. 9 dezer te Marseille verwacht wordende mailschip „Slamat", zal Woensdag 10 Februari aj9. om 6.16 uur te Roosendaal, 7.12 uur te Rotterdam D.P. en 7.38 uur te Den Haag H.S.M. arnveeren- Commissaris Kramer comptlmeriteert ha- mens het geheele Haagsche politiecorps den hoofdcommissaris v. d. Meyi met diens zilveren jubileum. Een der ondergetoopen landerijen tri de omgeving van Breda. Door de ongekende een groot gedeelte van de Baronie van Breda onder water komen te staan. vafl het water In Mark en Aa is De Winkelsluitingswet De Hooge Raad heeft overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal Mr. Wijnveldt verworpen het cassatieberoep van 3. A. P. G., die wegens overtreding te Heerlen van art. 2 der winkelsluitingswei door den kantonrechter is veroordeeld tot f 6 boete, welk vonnis door de rechtbank te Maastricht was bevestigd. G. had zijn win kel op Zondag open gehouden. Zijn verde diging was, dat zijn winkel op dien dag alleen als toonkamer diende. Ordening markt- en straathandel Wetsontwerp op komst In de jaarvergadering van den Ned. Bond van Marktkoopliedenvereenigingen heeft een vertegenwoordiger van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, de heer S. de Hoo, medegedeeld, dat in voorberei ding is een wetsontwerp tot regeling van den markt- en straathandel. Binnenkort zal een publicatie van bet departement, van Handel. Nijverheid en Scheepvaart over de beteekenis van den markt- en straathandel verschijnen. Ir. de Kok te Jodhpur De directeur-generaal der Koninklijke, Ir- de Kok, is op zijn reis inaar Ned.-Indië in Jodphur geland. Van ondermelk tot kleeding Kunstwol uit melkelwit Naar de A.K.U. mededeelt, heeft de N.V. Research te Arnhem, waar het oöderzoe-' kingswerk voor de A.K.U. en de H.K.I. plaats indt. zich reeds gedurende eenigen tijd be ziggehouden met de fabricage van een nieu we grondstof voor de textielindustrie. Hierbij wordt gebruik gemaakt van melk- eiwit. Zooals dit in het buitenland, met name in Italië en Polen reeds geschiedt. Het nieuwe product zal heeten „Lactofil", wat in het Hollandsch beteekent „melk- draad". Voor de proeven is medewerking verleend door de Arnhemsche Melkinrichting „Ca- miz" (directeur J. C. Penning). De proeven zijn thans zoover gevorderd, dat op verschillende plaatsen in den lande verwerkingsproeven met de nieuwe vezel plaats gevonden -hebben, die een bemoedi gend resultaat gaven. Ten kantore van de A.K.U. zijn reeds ver schillende lappen aanwezig, die geheel of ge deeltelijk uit het nieuwe product vervaar digd waren in de Textielschool te Tilburg (directeur de heer Handels). Zij hebben verrassend veel overeenkomst met die, wel ke uit echte wol vervaardigd zijn. De A.K.U. acht het nieuwe procédé van zeer groot belang, Haar het perspectieven opent', om ondermelk in een waardevol pro duct om te zetten. Anderzijds heeft ons land natuurlijk niet die behoefte aan nieuwe grondstoffen ter vervanging van de schapen wol, zooals dit in Duitschland, Italië en Ja pan het geval is. Jubileum op Huize Doorn Vandaag wordt" op huize Doorn herdacht dat voor zestig jaar de ex-keizer in dienst trad bij het eerste garde-regiment te voet en daarmede in actieven dienst van het Duit- sche leger. Een afvaardiging van het oude regiment, •staande uit den zoon vam den keizer, Ei tel Friedrich, vijf officieren en drie onder officieren van het 'oude leger werd op huize Doorn ontvangen. Nederlands Neutralitet Nieuwe vragen van Mr. van Vessem De heer van Vessem heeft andermaal enkele vragen gesteld aan den Minister van Buitenlandsche Zaken naar aanleiding vao Hitlers rede in den Rijksdag, waarin hij Nederlands neutraliteit ter sprake bracht. Plet Eerste Kamerlid vraagt thans op welke vroegere openbare verklaringen de de treffende passage in Hitiers rede terug slaat. Voorts verzocht de heer van Vessem den Minister de Kamer op de hoogte te willen stellen van de inlichtingen, welke bij de Duitsche regeering worden ingewonnen. P. T.T. Aan den referendaris der PTT, IJ. Bakker, directeur van het. Telegraaf- en Telefoonkan toor te Dordrecht ls eervol ontslag verleend. Idem aan den directeur van het PTT-kantoor to Goes, referendaris J. Ehrhardt. Benoemd ls tot hoofdingenieur der Telegra fie en Telefonie,. Ir W. C. de Vries. Aangewezen ls als directeur van het PTT- kantoor te Schoonhoven de commies bö den PTT-dienst, W. L. Varossleau te Zutfen. LAND- EN TUINBOUW Het verlaagd monopolierecht op appelen Een teleurstelling voor onze fruitkweekers De verlaging van het monopolierecht voor appelen, ten bedrage van 4 cent, die oor spronkelijk op 1 Maart zou ingaan, is thans vervroegd tot 1 Februari, zoodat thans oen recht van 2 cent per kilo zal geiden- Deze verlaging wordt in kringen van fruitkweekers een teleurstelling genoemd. „De Tuinderij", het orgaan van het Centr. Bureau der Veilingen in Nederland, wijst erop dat de Nederlandsche fruitteelt hier door ernstig wordt benadeeld. Slechts twee dagen na de afkondiging van het besluit, werd te Rotterdam door de gezamenlijke importeurs van fruit niet min der dan 20.000 kisten Amerikaansche appe len, dat is dus een half millioen kilo, ge veild. Indien het fonds niet reeds deze maand zou zijn verlaagd, dan had deze partij f 20.000 aan heffing hebben opgeleverd, tegen nu de helft. Hierdoor derft ook het Lamdbouwcrlsis- fonds, dat deze uitkeeringen ontving, be langrijke inkomsten. De ontwikkeling der fruitcultuur wordt, naar „De Tuinderij" meent, op deze wijze onnoodig belemmerd. De distributie van geconserveerde groenten Men wil de kleinhandel uitschakelen Een commissie van samenwerking uit den groot- en kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit, heeft een onderhoud ge had aan het Departement voor Soc. Zaken, in verband met de distributie van gecon serveerde groenten. Hierbij is overeengeko men, dat aan de gemeentebesturen verzocht zal worden voor deze distributie, den klein handel te willen inschakelen. De winst marge is daarbij vastgesteld op yz cent per1 blik. De gemeenten, die tot nu toe geen distri butie van versche groenten hadden, worden voorloopig niet bij distributie van blik- groenten betrokken. Paaschveetentoonstelling te Rotterdam De afdeeling Rotterdam, Schiedam en Om streken van de Hollandsche Mij. van Land bouw is voornemens ook dit jaar haar aloude tentoonstelling van stamboekvee, slachtvee, alsmede paarden enz. te houden, veertien dagen voor Paschen en wel op Dinsdag 16 Maart Evenals in het voorafgaande jaar hebben ook thans de besturen van verscheidene Ge meenten, Vereenigingen en Instellingen op landbouw en sociaal terrein en verschillende Kamers van Koophandel hun medewerking gegeven aan het instandhouden van deze Rotterdamsche veetentoonstelling. In verhand met de beschikbaarstelling door den heer Deterding van een zeer aanzienlijk bedrag van voedingsmiddelen uk het surplus van de Nederlandsche Landbouwproducten, waardoor aankoopen van vee enz. in ons land plaats vinden, onder meer op de Rotterdam sche Veemarkt, heeft het Bestuur van de Afdeeling Rotterdam, Schiedam en Omstre ken zich gedrongen gevoeld den heer Deter ding zijn sympathie te betuigen met zijn daad en de hoop uitgesproken, dat hij gelegenheid zal vinden op den ingeslagen weg voort te gaan. Hem werd verzocht de aanstaande Paaschveetentoonstelling te Rotterdam met een bezoek te willen vereeren en de gast te willen zijn van deze Afdeeling van de Hol landsche Maatsohappij van Landbouw. GEMENGD NIEUWS Motorrijder zwaar gewond Door trein gegrepen Men meldt ons uit Boskoop! Zondagmorgen om ongeveer elf uur heeft een motorongeluk plaats gehad op den overweg bij de Zijde. De door de gemeente aangestelde wachter, die door middel van een vlag de komst van den trein moet te kennen geven, was juist niet aanwezig toen een trein uit de richting Gouda den overweg passeerde. Van de richting dorp kwam een motorrijder, d© heer van 't Hoff alhier, die den trein télaat op merkte. Hij gooide zijn stuur om naar rechts, maar kwam toch met den trein in aanraking en werd meegesleurd- De motor kwam in een sloot terecht Met inwendige kneuzingen is het slachtoffer in het zieken huis te Leiden opgenomen. Het ongeval kan ook te wijten zijn aan onoplettendheid van den heer Van 't H. Do politie stelt een on derzoek in. H.B.S.er op stap Met de auto van zijn vader «r van door! Vrijdagavond is uit de ouderlijke woning verdwenen de H.B.S.-leerling Ris, uit Alkmaar, met de auto van zijn vader. Verder was een geldkistje zoek. Naar wij thans vernemen heeft de vader gister een brief uit Antwerpen van zijn zoon ontvan gen- De jongen heeft daarin medegedeeld de auto van zijn vader in Rotterdam te hebben geparkeerd en de wagen te hebben afgesloten, zoodat onbevoegden zich er niot van kunnen meester maken. Hij deeldo te vens mede, dat hij uit het geldkistje dat een bedrag van ongeveer f 600 bevatte slechts een som van ongeveer f 85 had ge nomen. De rest van het geld had hij in de garage van zijn vader verborgen, waar het inderdaad is teruggevonden. Over zijn ver dere reisplannen heeft de jongen zich niet uitgelaten. De ouders verkeeren dus nog 6teeds in het onzekere waar zij hun „veel- belovenden" spruit zullen moeten zoeken. HOOG WATER IN NOORD-BRABANT Breda en omgeving overstroomd Veel ongerief, vooral voor de landbouwers In de omgeving van Breda-, en ook in de slad zelve, ondervinden de bewo ners op het oogenblik zeer veel overlast van abnormaal hoog water. De Mark en de Aa zijn Zondag buiten hun oevers getreden, doordat ze het vele uit België komende water niet kunnen verwerken. Naar men beweert is sinds 12 jaar het water in Breda en omgeving niet zoo hoog gestegen. Begrijpelijk, dat een en ander zeer .veel ongerief met zich brengt. Het singelwater in Breda bereikte hier en daar zoodanige hoogte dat tal van kelders onderliepen. Op verschillende plaatsen drong het water zelfs de woonvertrekken binnen, zoodat de bewoners in allerijl hooger sferen opzochten. Het niet zoo lang geleden aangelegde Burgemeester van Sonsbeeck Park kwam voor een groot deel blank te staan en op tal van plaatsen was het ver keer gestremd. Maar niet alleen in de baroniestad was het hoog water. In Ginneken had men er nog veel meer last van. Over een afstand van twaalf kilometer staat daar alles blank, hetgeen wil zeggen dat het één uitgestrekte watervlakte is tot aan de grens. Te Ul- v e n h o u t konden de auto's zich slechts met moeite een weg banen door de water- Met groote bezorgdheid zag men "dan ook een verdere stijging van het water tegemoet- Gelukkig echter is het zoover niet geko men, want gisteren is het water al gaan zakken. Wat nog niet wil zeggen, dat het leed geleden is. Vooral de te velde staande gewassen en de weilanden zullen ernstige schade geleden hebben. Drie jongens aangehouden De recherche te N ij m e g e n Heeft drie jongens aangehouden. De knapen die min derjarig zijn wonen in Den Haag. Een hun ner zekere J. H. C. B. wordt ervan verdacht, ten nadeele van zijn patroon, f 160 te heb ben verduisterd- Met dit geld was het drie tal op stap gegaan en tot Nijmegen geko men^ waar zij gearresteerd zijn. Parfumeriezaak geplunderd Een brutale Inbraak Een brutale inbraak is gepleegd in He parfumeriezaak Ferdinand Bolstraat 90 te Amsterdam. Om in den winkel te komen Hebben 'de inbrekers zich eerst door opensluiting toe gang verschaft tot de eerste etage, die on bewoond is. In den vloer hebben ze een eat geeaagd en in het plafond vam den winkel een gat gestooten. Langs een staaldraad hebben zij zich in den winkel laten zakken. Daar hebben zij het kasregister opengo broken en ongeveer honderd gulden aan klein geld meegenomen. Voorts hebben rij een groote hoeveelheid flesschen met par fum, in emmers en doozen gepakt, welke zij door het gemaakte gat naar de eerste verdieping hebben geheschen. Vermoedelijk hebben zij de buit in een auto geladen. ROFFELR1JMEN DE SCHILDER De Schilder is een componist Die 't alledaagsch gebeuren Het wonder van Gods scheppingswerk, Bezingt, betoont in kleuren. Hij beeldt met zijn bezield penseel Dat deel van 't rijke leven Waarvoor hem God, soms onbewust Een open oog wü geven. Hij proeft de zoete melodie Die in het lenteontwaken De wereld in haar bruidsgewaad Zoo innig-rijk kan maken. Hij grijpt het volle zomerlied Dat op de breede stroomen In schittering van blauw en goud En kleurklank ligt te droomen Hij legt de herfstfanfare vast Hij laat het koper schallen En schetteren, en in de rust Der bronzen bassen vallen. De treurmarsch van de winter weet Hij krachtig op te zetten In wit en zwart, gesyncopeerd Naar eigen levenswetten. De Schilder is een componist Die in zijn lied doet leven De majesteitelijke pracht Van 't Goddelijk gegeven. (Nadruk verboden) LEO LENS. "ïeheime zender in beslag genomen De rijks- en gemeentepolitie (e Vriezen» veen hebben gistermiddag te Aadorp. een gehucht tusschen Almelo en Vriezenveen, een geheime radiozender in beslag genomen* Reeds geruimen tijd was bekend dat in de omgeving van Vriezenveen een geheim® zender moest zijn. Gistermiddag heeft de politie een inval gedaan in de woning van H. M- te Aadorp op het oogenblik, dat de zender werkte. De geheele installatie, een gramophoon met platen en een mond-hor» monica werden in beslag genomen. Tegen H. M. is proces verbaal opgemaakt. p Oud Pand in vlammen Vuur en rookwolken In de hoofdstad Te ruim kwart over negen is f© Amster. dam gisteravond brand uitgebroken in perceel Dollebegijnensteeg 3, een bij het Oudekerksplein gelegen oud pand dat bij de chemische fabriek P.E.K-A. in parfume rieën e.d. in gebruik is als magazijn. Hel vuur vond, op de eerst© verdieping, waartos een smalle, houten trap toegang geeft ea waar tevens een klein kantoortje is geves tigd, gretig voedsel in een grooten voorraad opgeslagen emballage voor scheercrSme* Toen het. eerste brandweermateriaal ter plaatse was en men zich toegang tot het magazijn had verschaft, stonden de brand» wachts voor de lastige karwei om in dea dichten rook den vuurhaard te vinden* Toen dit was geschied, werden de vlammen met twee stralen bestreden, met het gevolg, dat binnen tien minuten het natte element de overwinning had behaald en het brand weerpersoneel zich kon bepalen tot het na» blusschen van de smeulende resten en het sloopen van het aangetaste houtwerk. Omtrent de oorzaak staat niets vast. Da schade wordt door verzekering gedékt. VITTORIO MUSSOLINI. rde oudste zoon van den Duce ls te Rome in het huwelijk getreden met signorina Orsola Buvoli. Tijdens de huwelijksplechtigheid» welke in de St. Jozefkerk plaats vond. Links staande: Mussolini. Veohaau uit 'tHollandsqhs Bo£R£NL£v£N DOOR „Ze zijn allemaal met één sop overgoten," foetert Piet voort De kwaadheid en de nastormende drift broeien nog in zijn donkere oogen. Nu en dan rijst de woede weer in hem op, maar hij bedwingt de in hem opdeinende woordenvloed. Zij weten wel dat ze voldoende hadden kunnen passeeren als ze wat meer op de wegberm aangehouden hadden. Maar de ander heeft het immers ook niet gedaan! En waarom zouden zij het wel moeten doen, en de ander niet? ,,'t Is tuig", zegt Piet nog eens als ze de dam oprijden. „Hadden jullie geen werk meer?" roept hij naar de arbei ders. „Je stond daarnet zoo op je gemak te praten, dat ik dacht dat je al klaar was met keeren". Hij zegt het ongedul dig, hij ergert zich over hun luiheid. „Gierige Jan kwam naar ons toe; Jan Dijkman", zegt Kobus de Zeeuw. Hij kan in zijn hart Bruining niet uitstaan, zoo scherp en beleedigend is zijn vraag. Alsof ze de grootste doenieten waren. Zoo'n boer zegt maar tegen oudere men- schen wat hij kwijt wil wezen, wat maar in zijn mond komt. „Je had hem van het land moeten sturen", antwoordt de boer. Hij begint weer op te spelen; zijn kwaadheid is nog niet gezakt. „Als hij nou zelf naar je toekomt", moppert Kobus. „Je kunt een mensch, die wat komt vragen toch zoo maar niet wegjagen. Een mensch blijft een mensch, al is hij een man als gierige Jan". Piet ziet hem staan mopperen. Het bloed trekt weer uit zijn gezicht weg. „Wat zeg je?" vraagt hij nijdig. Kobus trekt alleen zijn schouders op en blijft voortwerken. „Hij kwam 't land en 't hooi bekijken", zegt Van Gaande ren. „Waarom?" vraagt de boer driftig. „De vent heeft er niets te maken. Je had hem van het land moeten schoppen". „Dat doe je zoo maar niet", meent Van Gaanderen kalm. Wat kan hem die scheldende boer schelen. „Dat doe je zoo maar niet, en dan zoo één". „Al kwam de duivel op het land je hebt hem er maar af te trappen Gijs heeft de wagen leeggehaald. Piet klimt er nu in. De arbeiders werpen de rijven neer en grijpen de hooivorken. Zij slaan de dolk-scherpe, glinsterende tanden in het hooi, dat op hoopen staat en brengen het met volle prikken op de wagen, waar de boer het uitlegt. Er wordt weinig gesproken. In Piet kookt de drift nog: nu en dan geef-t hij de arbeiders of Gijs een snauw als deze iets niet goed doen. In Jacobus de Zeeuws ooren klinken Bruinings woorden nog na. De duivel, zegt hij bij zichzelf, en hij denkt aan Dijkman, de duivel, misschien was hij daar straks wel bij ons op het land, In de verte, nog lang te volgen in het vlakke land onder de laaiende hemd, rijdt langzaam, plechtstatig, de hooi wagen van Van den Berg. In de wijdheid van het land en onder de stralende overvloed van het vlammende hemel blauw, is de wereld klein, en zijn de menschen speelgoed- poppetjes geworden. De hemd is zoo wijd en grootsch, de wereld is gewddig. Maar op die werdd, overspannen door de stralende hemdkoepd, wriemelen de kleine, nietige figuurtjes der menschen. HOOFDSTUK III In de gelagkamer van „De Bonte Os" ls het meer dan vol. Alle ramen staan zoo wijd mogelijk open en nog is heit er benauwd. De zwaar gebalkte zoldering is drukkend laag, en de takaksrook hangt als een dikke blauwe mist tusschen het rumoer van schreeuwerig gepraat, waaruit zich nu en dan een lach-salvo losmaakt. Dat is dan van een groepje boeren, die met roode, bezweete koppen, die schudden van de lach, om een tafdtje zitten, terwijl hun breede handen op de vleezige dijen kletsen. Aan een ander tafeltje Sitten een boer en een veekooper te loven en te bieden, maar het geklap van hun op elkaar slaande handen gaat in het rumoer verloren. Voor het hoog opgeschoven raam, het roode hoofd ge steund op de hand, en de elleboog rustend op de vensterbank, zit Willem van den Berg te luisteren naar het gepraat van de andere boeren aan zijn tafeltje. Een kleine tocht van de wind, die door de dorpsstraat spedt, strijkt langs zijn heete hoofd en beweegt de haren van zijn dunne kuif. Het gesprek boeit hem niet De jonge boer. Maarten de Keizer, die van zijn voordeelige handel zit te vertellen, is een bluffer, een grootspreker; dat weet iedereen wel, al hoort men zijn opschepperij kalm luisterend aan. De eenlge die Maar* tens dik-doenerige woorden gelooft, is Maarten zdf. „Daar komt je buurman, neef", onderbreekt Nijs de Bij Maartens gepraat. Hij zit aan de andere kant van het raam; en wijst met de oogen naar buiten. Van den Berg wendt even het hoofd om, maar zit dan dadelijk weer recht. Ook De Bij kijkt strak voor zich. Alleen Maarten zit brutaal-weg recht voor zich het raam uit te zien, naar de twee Bruinings, die zonder de gelagkamer in te kijken voorbij rijden. „Een mooie buurman heb je, oom", schampert Maarten de Keizer. Hij neemt een teug van zijn koffie, en zet dan de kop met een harde tik op het schoteltje. Een bruine druppel* die langs het blank van de kop naar beneden kruipt, laat eett breed spoor achter. „Een mooie buur", zegt de jonge boer nog eens. ,,'k Hoorde verleden week vertellen, dat hij zfü vrouw bij d'r haren door het huis sleept. Op de weg hadden ze 'r hooren gillen. Die broer van hem gaat tegenwoordig met een meid van een arbeider, 't Moet al net zoo'n schuinmar-» cheerder zijn als Jan Vlietman. Je ziet die twee nogal eens samen langs de weg fietsen. Nou. een fatsoenlijke meid past wel voor zoo'n vreemde snotaap op. Een arbeidersdochter is eigenlijk nog te goed voor hem". De anderen gaan niet op Maartens schampere woorden iö* Maar De Bij, een man met blonde bakkebaardjes en blo* rende koontjes, plaagt graag, en zegt tegen Van den Bergj „Neef Maarten kan maar niet vergeten, dat die vreemde hem de woning voor zijn neus heeft weggekaapt". (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5