MAKELAAR SUKRISTOL Vüühêwify?' VEGTER3 Woningbureau VISSER Po ZATERDAG 6 FEBRUARI 1937 EERSTE BLAD PAG. 2 EEN VAN DE ZEER WEINIGE geschenken, geheel geschikt DE MORGENSTOND NADERT Eeo troostboek voor Christenen In den svond des levens door DrJ. H. GUNNING J.Hz. Ing. t 2.90 Kloek tormaat - Keuriee altvoerlni Geb. f 3.90 A/el groote, duid tl ijle letter gedrukt Id dcD boekhandel en bij de uitgeven: N V. H. J. SPRUYT'S UITGEVERS MIJ - AMSTERDAM Postrekening 18657 - Heerengracht 112 Telefoon 45041 (Adn.) Buitenland DE SPAANSCHE BURGEROORLOG Opmarsch naar Malaga gestaakt Nieuwe nationalistische doeleinden De linkervleugel van het nationalistische leger van generaal Mola heelt een aanval gedaan in de richting van Terruel. Dit offensief zou ten doel hebben, den door sterke roode troepen op Terruel uitgeoefen- den druk te verminderen. De roode troepen zouden uit eenige stel lingen vóór Terruel, van waaruit zij den straatweg naar deze stad onder vuur kon den nemen, verdreven zijn. Verscheiden loopgraven zijn door de stormtroepen van generaal Mola na een feilen bajonetaanval veroverd. Hiermede zou het gevaar, dat Terruel vol komen zou ingesloten worden, geweken zijn De opmarsch der nationalisten langs de kust naar Malaga is voorloopig gestaakt. De witte colonnes ondernamen in plaats daarvan een verrassenden flankaanval ten Noorden van Fuengirola en openden het of fensief tegen de plaats Coin. Generaal Queipo Llano inspecteerde gis teren persoonlijk de troepen in hun nieuwe stellingen. Troepenversterkingen zullen voortdurend .van Marokko naar Spanje worden gezonden Lijken spoelen aan in de Vendée Slachtoffers van Spaansche terreur? Naar Havas meldt zijn aan de kust van werd geheel naakt op een kleine rots aan getroffen. Een ander lijk spoelde aan te Croix de Vi. Het verkeerde in staat van ontbinding, zoo dat men den leeftijd van den drenkeling niet heeft kunnen vaststellen. Deze mans persoon had geen broek aan en het vreem de van het geval was, dat de handen met een touw op den rug waren vastgebonden. Dit touw was voorts om het lichaam van het slachtoffer gewikkeld. Een dag of tien gfeleden zijn eveneens twee lijken aangespoeld, die gebonden wa ren. Onder de bevolking van de Vendée heerscht groote beroering over deze lugu bere vondsten. Anti-Stalin-betoogingeri in Moskou Volgens de „Angriff* zouden in de Mos- kousche arbeiderswijken groote samenscho lingen hebben plaats gehad. Dreigende uitroepen tegen Stalin werden overal gehoord en op de Nikitskajastraat in het centrum van de stad kwam het tot ernstige botsingen tusschen de sovjet-mili tie en eenige honderden studenten, die voortdurend riepen: „Doloi Stalina" („weg met Stalin"). De volkscommissaris voor Binnenland- sche Zaken, Jesjof, mobiliseerde ten slotte de z.g. speciale troepen van de Gepeoe, die met enkele salvo's de samenscholingen uit eendreven. Meer dan vijftien dooden bleven op het terrein achter, t2rwijl ongeveer veer tig personen werden gewond. Bij de inci denten kwamen voor de eerste maal de nieuwe, speciaal voor straatonlusten gecon strueerde, kleine tanks in gebruik. De onlusten van gisteren zijn, volgens het Duitsche blad, toe te schrijven aan de bui tengewone moeilijkheden bij de levensmid delenvoorziening en aan de jongste massa arrestaties. De nieuwe Britsche gezant te Berlijn Koning George VI van Groot-Brittannië heeft Sir Neville Meyrick Henderson, thans Britsch gezant te Buenos Aires, be noemd tot ambassadeur te Berlijn, in de plaats van Sir Eric Phipps, die als zoo danig naar Parijs gaat. Sir George Russell Clerk, Britsch am bassadeur in de Fransche hoofdstad, wordt op pensioen gesteld. De overstroomingen in de Ver. Staten Het water zakt Het peil van de Mississippi Is te Mem phis gedaald, terwijl ook te Cairo het wa ter van de Ohio valt In het dal van de Ohio loopt het water langzamerhand terug. Tot dusver zijn 392 dooden als gevolg der Overstroomingen geteld. KATOENSTAKINGEN IN CALCUTTA In drie van de grootste katoenfabrieken van Calcutta zijn 15.000 arbeiders in staking gegaan, volgens een bericht in de Daily Herald". Hun eischen zijn ouderdoms pensioen, een ziekenfonds en opheffing van de loonsverlaging, die in 1932 werd in gevoerd. RUST- EN HERSTELLINGSOORD 'T HEMELDAL Landgoed Hartenstein - Oosterbeek INLICHTING VOOR ZIEKEN, HERSTEL LENDEN EN HULPBEHOEVENDEN Voorzien van Centr. verw. W en K. strootiKMid vvntei Bi'lijke Verpleging in 3e kl (leneesheer aan huis verbonden. Aanvragen a. d. Directie. Tel. 5152 WAAR BLEEF GENERAAL KOETJEPOFF? Parijsche emigrantenleider zou in Moskou gefusilleerd zijn Is thans het mysterie Bijna zeven jaar lang heeft de open bare meening zich beziggehouden met het geheim, dat rond de verdwijning van den Russischen generaal Koetje- p o f f hing, den leider der Russische emigranten te Parijs. Wel was komen vast te staan, dat de generaal door agenten van Moskou ontvoerd was, doch op welke wijze dit misdrijf was ge pleegd, bleef steeds in het duister ge huld en men had reeds den indruk ge kregen, dat in deze zaak geen licht meer zou worden gebracht. Thans komt echter het Fransche blad „Le Jour" ineens met een opzienbarend bericht, dat nauwkeurige bijzonderheden over het lot van Koetjepoff bevat, on danks het feit. dat de moordenaars zorg vuldig hebben getracht, om ieder spoor van hun misdaad uit te wissen. Zij hadden daarbij evenwel niet gerekend op den broer van generaal Koetjepoff. die daags na de ontvoering den duren eed ge zworen had, om de waarheid te achterhalen waarin hij thans na zeven jaar is geslaagd. De Fransche recherche heeft in 't Koetje- poff-mysterie nooit eenig licht kunnen bren gen. Alleen wist men, dat de generaal ont roerd was en op geheimzinnige wijze aan boord gebracht van een der drie Russische schepen, die tusschen Havre en Cherbourg in het Kanaal kruisten. Een eerste aanwijzing Op 1 Maart_1930 ontving de directeur van de centrale recherche te Parijs een brief, waarin drie inwoners uit Letland aanboden de meest vertrouwelijke mededeelingen te doen over de ontvoering van Koetjepoff en over zijn transport naar Rusland. De re cherche ging op het voorstel in. doch onge lukkigerwijze verscheen hieromtrent een onbescheiden bericht in een Pariisch dag blad. zoodat de drie onderdanen uit Letland vreesden het slachtoffer te zullen worden van rcpressaillemaatregelen. Zij lieten der halve niets meer van zich hooren. De informatie, waarover de „Jour" thans beschikt, is uit een dergelijke bron. Het is anzelfsprekend, dat hieromtrent geen na dere mededeelingen kunnen worden ver strekt, om te voorkomen, dat de familie van den betrokken persoon, die deze inlichtin gen verstrekte (hijzelf heeft Rusland reeds verlaten, doch zijn familie nog niet) moei lijkheden zou ondervinden Deze zegsman kent de toedracht der zaak uit hoofde van zijn functies: het hier vol gende is geen vaag vermoeden, maar een wel overwogen getuigenis. De ware toedracht? „Op 28 Januari ging het schip, waarop Koetjepoff vervoerd werd, in Trebizonde de Zwarte Zee voor anker. Per auto werd het slachtoffer door Georgië naar Moskou gebracht, waar het transport op 1 Februari arriveerde en waar de generaal onmiddellijk in de groote Lubianka-gevan- genis werd ingesloten. Gedurende zes achtereenvolgende da gen werd Koetjepoff op de vreeselijkste wijze gemarteld. Zijn beulen trachtten hem bekentenissen te ontlokken omtrent zijn verzet tegen de sovjets, terwijl men hem tevens wilde dwingen, de namen te noemen van allen, die hem bij zijn plannen hadden geholpen. De generaal bewaarde evenwel een Stolcijnsche kalmte en een hardnekkig stilzwijgen. Ondanks de voortdurende kwellingen heeft hij geen enkele beken tenis afgelegd of geen enkele aanwij zing gegeven. Op 8 Februari werd voor den vorm een ZELFST. POSITIE Schriftelijke opleiding tot In vaste goederen, hypoth., assurantiën, door N.V. N. 0. S. - Amsterda m-C. Prinsengracht 668 Telef. 34850 GRATIS PROSPECTUS OP AANVRAAG (Adv.) Voor' C0RPULENTEN, DIABETICI, MAAGLIJDERS, PICNICCERS Suiker maakt dik, SUKRISTOL NIET. Enorme besparing op Uw suikerrekening. Vooral bij bereiding van Rhabarber en andere veel suiker vragende spijzen. Onmis baar bij picnic. SUKRISTOL geeft geen bijsmaak; het is een zuiver product. In handige platte draaidoosjes 400 stuks, slechts 25 cent. Bil Apotheken en Drogisten. Import.: H. TEN HERKEL Hilversum. proces gevoerd, hoewel zijn beulen niet de geringste bekentenis aan hun slachtoffr hadden kunnen ontlokken, en op 9 Febr. in den vroegen morgen werd generaal Koetjepoff voor drie volkscommissarissen gebracht Tegenwoordig was ook de per soon, die de ontvoering had gelast. In korte termen werd een akte van beschul diging voorgelezen, waarin de generaal aangeklaagd werd wegens hoogverraad. De beklaagde weigerde hooghartig te antwoorden op deze akte van beschuldiging waarin geen enkel bewijs werd aangehaald en die was opgesteld met een brutaliteit van personen, die slechts op wraak belust zijn. Eenparig veroordeelde deze .rechtbank" generaal Koetjepoff ter dood; op 11 Februari 1930 om 6 uur 's morgens werd het vonnis door den kogel voltrokken. Zijn lijk werd naar een geheime cel ge sleept, waar niemand mocht binnentreden en waar het een heelen dag bewaard werd. Daarna hebben de beulen het stoffelijk over schot voor altijd doen verdwijnen. Roosevelt en het Federale Gerechtshof Hij wil ingrijpende Jnstitie-veranderingen Reuter meldt uit Washington, dat pre sident Roosevelt onverwachts een bood schap heeft gericht tot het Congres, waarin hij voorstelde het mechanisme van het federale gerechtshof geheel te hervormen. Hij stelde o a. voor, het aan tal rechters bij het hooggerechtshof en de lagere rechtbanken te vermeerderen, om op deze wijze de beslissingen van het hooggerechtshof in constitutianeele kwesties meer actief te maken. De boodschap werd vergezeld van ©en wetsontwerp, waarbij de president ge machtigd wordt het aantal rechters van het hooggerechtshof met zes te ver meerderen en het maximum aantal te brengen op vijftien. Verder zal den president de macht wor den gegeven bij iedere rechtbank een sup plementair rechter te benoemen, als de rechter dezer rechtbank 70 jaar zal zijn worden, deze functie sedert 10 jaar uit oefent en zich een half jaar na het berei ken van den zeventig-jarigen leeftijd, niet heeft teruggetrokken. Deze kwestie is niet van constitutioneel belang. Ten slotte werd voorgesteld, dat, indien een lagere rechtbank een uitspraak heeft eedaan in een grondwettelijke kwestie, on middellijk een beroep zal worden gedaan op het hooggerechtshof, waar deze zaak dan voorrang zal hebben. Tijdens de gehouden persconferentie heeft Roosevelt er op gewezen, dat het hier niet gaat om een grondwetswijziging. De reorga nisatie van de rechterlijke macht kan bij een gewone wet worden doorgevoerd- In Wallstreet meent men, dat de president op deze wijze de samenstelling van 't hoog ste gerechtshof dusdanig wenscht te wijzi gen. dat er geen gevaar meer bestaat, dat een hervormir.gsmaatregel door dit college kan worden tegengehouden. Deze motieven worden door de republikeinsche oppositie fel becritiseerd. Daarentegen zijn de aan hangers van de Regeering het met de bood schap volkomen eens. Senator Thomas heeft op duidelijke wijze aan deze voldoening uiting gegev m. Hij zeide, dat Roosevelt met deze boodschap de huidige situatie als een goed staatsman aanpakte. Heeft Worosjilof met aftreden gedreigd? Naar de Poolsche pers bericht heeft W o- o s j i 1 o f bij Stalin geprotesteerd tegen de arrestatie van een tiental hoogere officieren het garnizoen van Moskou. Deze offi cieren worden beschuldigd van' deelnemen aan een Trol/.kistische samenzwering. Vol gens in Moskou rondgaande geruchten zou maarschalk Toechatsjefski gear resteerd zijn. Worosjilof eischte van Stalin, lat de arrestanten zouden worden vrijgela ten. Hij zou met aftreden hebben gedreigd. Vermoedelijk zou hij in dit geval worden opgevolgd door generaal Blucher, den com mandant van het roode leger in het Verre Oosten. Brussel richt zich tot Berlijn Het blad .JDernière Heure" publiceert de rolgende mededeeling: De Belgische regeering heeft aan de Duit sche regeering vragen gericht over de jong ste verklaringen van den Fiihrer betreffende de waarborgen, aan Nederland en België geboden om hun gebied als neutraal en on schendbaar te erkennen. De Duitsche regeering heeft geantwoord, dat verwezen moet worden naar het Duit sche memorandum van 30 Maart, Dit memorandum echter bevat slechts vage en algemeene verklaringen en geen enkel precies aanbod betreffende België of Neder land. In gezaghebbende kringen is men van meening, dat men te doen heeft met een ma nifestatie zonder meer, omdat de Duitsche regecring in haar antwoord de verklaring van Hitier niet gepreciseerd heeft Bovendien is er stellig verschil van opvat ting over den uitleg, dien men moet geven aan het woord „neutraliteit". Brussel wil, dat een politiek van reserve en evenwicht zal worden betracht en dat dit niet moet of kan beteekenen, dat men terug keert tot een juridische en politieke neu traliteit, analoog aan die van 1839, die, alles wel beschouwd, een vermindering van souvereiniteit beteekent en die de actie van een staat verlamt. Zulk een denkbeeld is onaanvaardbaar voor België. De eerste indruk is, dat de vage en voor waardelijke verzekeringen van Duitschiand niet op één lijn kunnen worden gesteld met de preciese en formeele waarborgen van Engeland en Frankrijk. De dreigende luchtoorlog Hoe moeten we hem voorkomen? Schout-bij-nacht R. N. Lawson houdt in de „Daily Telegraph" een pleidooi voor de internationalisatie der luchtstrijdkrachten Hij wijst erop. dat de luchtmacht zóó sentieel offensief is, dat deze aan de natio nale controle moet worden onttrokken. Op welke wijze, zoo vraagt hij, kan de verdediging tegen luchtaanvallen vervol maken? Met gasmaskers of aan ballons op gehangen netten, of ondergrondsche schuil plaatsen en luchtafweerbatterijen rond de groote steden, met luchtdichte kamers in alle huizen? Het ware te wenschen. dat een zoo danige vervolmaking uitvoerbaar wart De éénige wijze echter om de menschen te bevrijden van de voortdurende vrees voor luchtaanvallen is afschaffing daarvan. Dat verklaart, waarom te Genève de voorstellen tot internationalisatie van de luchtstrijd krachten voortdurend terugkeeren. Op dit oogenblik is uitbreiding van de Engelsche bewapening het beste, dat get" kan worden, om een oorlogsuitbarsting uit te stellen. Wil men echter iets beters dan uitstel van een gruwelijke verminking en slachting van het menschdom. dan moet men, binnen een kort tijdsbestek middelen vinden, om de luchtstrijdkrachten onder internationale controle te brengen. De toestand in Palestina Te Kafrsaba hebben zich nieuwe inciden ten voorgedaan. Joden zouden daar gescho ten hebben op een auto, waarin Arabieren gezeten waren. Eén der Arabieren zou ge wond zijn.* In Arabische kringen wordt ontkend, dat een nieuwe delegatie naar Londen zou wor den gezonden. De Britsche hooge commissaris zal Dins dag met een vliegtuig van de Imperial Air ways van Alexandria naar Engeland trekken, om daar eenige weken in vacantie door te brengen. PROFITEERT PRACHTIGE KANARIES, prima dag- en avondzangers 2.50 en 3.Extra voorzangers 3.50. Popjes 0.50. Mannen Japansche Nachtegalen op zang 3.50. Nachtegalen op zang 3.50. CORSTENS VERSCHUREN Oudste adres Helmond (Adv.) Koning Gustaaf van Zweden woonde op den vooravond van zijn. vertrek vart Brussel naar Parijs, met koning Leopold een gala-uitvoering bij in den koninklijken schouwburg te Brussel* n.n «l""> WONINGBUREAU Lv.RUSTENBURG l JEU 770168 DE STAKING BIJ DE GENERAL MOTORS De besprekingen nog aan den gang Na de weigering der stakers, de fabrie ken der General Motors te ontruimen, ondanks de beslissing van den federalen rechter, hebben de advocaten van de General Motors dezen rechter verzocht, bevel tot ontruiming te geven, welk verzoek werd ingewilligd. De advocaten weigerden evenwel te onthullen, wanneer zij den sherif zou den vragen, den stakers de documenten ter hand te stellen, waarin de onmid dellijke ontruiming wordt geëischt- Ingeval van een nieuwe weigering der stakers, kan de rechter een beroep doen op de nationale garde. De commissaris van politie te Flint heeft, om aan alle gebeurlijkheden het hoofd te kunnen bieden, een honderdtal hulpagenten aangesteld. Intusschen worden te Detroit de besprt kingen tusschen de beide bij het geschil betrokken partijen nog voortgezet De on derhandelaars weigeren evenwel mededee lingen te doen aangaande deze besprekingen. Volgens inlichtingen uit gezaghebbende bron zou het doel der besprekingen zijn, een wapenstilstand te sluiten, tijdens welke de pogingen, om een definitieve regeling van de geschillen in de automobielindustrie tot stand te brengen, zouden worden voortgezet Intusschen heeft president Roosevelt nog maals op beide partijen een beroep gedaan, te trachten ten spoedigste door overleg tot overeenstemming te komen. HOOG WATER IN HET BINNEN-IJ Het water in het Binnen-IIJ te Amster dam staat op het oogenblik 13 c.M. bene den A.P., dit is ongeveer 25 c.M. boven normaal- Deze hooge waterstand is het ge volg van den aanhoudenden westelijken wind. waardoor men te IJmuiden niet kan spuien. Hierdoor is het ook niet mogelijk het water der Amsterdamsche grachten Ie loozen, zoodat verschillende stadssluizen moesten worden gesloten en de schepen derhalve moeten schutten. Het clectrisch gemaal te Zeeburg cn het stoomgemaal te Schellimrwoude zijn in werking gesteld ora het overtollige water kwijt te raken. PAARD OP HOL GESLAGEN Vrouw ernstig gewond Op de brug over het Twentekanaal aus- schen Eefde en Zutfen sloeg gister avond het paard van een brik op hol. Ter wijl het paard den afrit afholde, sprong de in het rijtuig zittende vrouw, de 50-jarige weduwe H. E. uit Eefdc, in haar angst door het achterportier uit het voertuig, waardoor zij zoo ernstig kwam te vallen dat zij een schedclbasisfractuur opliep. In ernstigen toestand is het slachtoffer ïar het algemeen ziekenhuis te Zutfen vervoerd. Japans buitenlandsche richtlijnen Anti communistisch centrum gevormd De woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat kortgeleden een anti-communistisch Japansch cen trum is opgericht Hij wilde echter niet zeggen, wie de leiders daarvan zijn en waarmede de organisatie zich zal bezig houden. In buitenlandsche kringen hier is men van meening, dat de oprichting een uit vloeisel van het Duitsch-Japansche ver drag tegen de komintern is- Nog steeds is men ervan overtuigd, dat dit verdrag geheime clausules bevat. De continuïteit van de Japansche buiten- lamdsche politiek, „onbeinvloed door de ver andering in de regeering" zal door den eer sten minister Hayashi, die tevens voor loopig de portefeuille van Buitenlandsche Zaken op zich heeft genomen, in een rede voering in het Japansche parlement worden uiteengezet Het verluidt, dat op 12 Febr. a.s., neer het parlement, na een verdaging van een week. weer bijeen zal komen. Hayashi eerst een rede zal uitspreken in zijn kwali teit van. eersten minister over de door do regeering te voeren algemeene politiek dat hij vervolgens, als waarnemend minis ter van Buitenlandsche Zaken, een bevesti ging zal geven van de woorden, die Arita, zijn voorganger als minister van Buiten landsche Zaken, op 21 Jan. j.l- in het Lager huis heeft gesproken. Hij zal zich daarbij bepalen tot een alge meen overzicht van Japans buitenlandsche politiek, zonder in bijzonderheden te treden, aangezien zich geen nieuwe ontwikkeling heeft voorgedaan in de onderhandelingen tusschen Japan en andere landen. Voorts verluidt, dat Hayashi overweegt een radiorede tot het volk uit te spreken ongeveer 8 Febr. a.s. Het schijnt dus niet mogelijk te zijn, een nieuwen minister van Buitenlandsche Zaken te benoemen vóór 12 Febr- a.s., den dag waarop het Lagerhuis bijeenkomt GEMENGD NIEUWS Beslag op Grieksch stoomschip De deurwaarder Joh. M. van Twuyver, heeft gister te Amsterdam op verzoek een werf te Rotterdam beslag gelegd op het Grieksch stoomschip „Mount Kitheron". van de Stoomvaart Maatschappij Kulukundis Bros- gevestigd te Syra. Het schip, dat 4000 ton meet, bevindt zich in een dok van de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij en is aan den ketting gelegd voor een vordering van de werf op de Scheepvaart Maatschappij voor herstel werkzaamheden van dezelfde onderneming. AUTO TE WATER De heer v. d- H. uit Lopik, is gister met z*n vrachtauto, komende uit de Hondhorst- straat pardoes in de Rijn te Woerden ge reden. Behalve de chauffeur waren nog 2 per- sonen in de cabine gezeten. Beiden zijn door de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur behouden op het droge gebracht, waar ze van droge kleeren voorzien werden Het ongeval dat wonder boven wonder goed is afgeloopcn is te wijten aan de on bekendheid met de plaatselijke situatie vaD den chauffeur. DRIE INBREKERS AANGEHOUDEN 'T De Arnhemsche politie heeft drie personen gearresteerd, die zich schuldig hebben ge maakt aan een reeks diefstallen in kanto ren en magazijnen, waar zij o.m. gepoogd hebben de brandkasten te forceeren- Zij zijn hierin evenwel, doordat zij blijkbaar niet over het goede gereedschap beschikten nip' geslaagd. Wel is komen vast te staan, dat zij bij een smid betere werktuigen hadden besteld. Nog voordat zij deze te hunner be schikking hadden, werden zij ingerekend. Men neemt aan, dat allo deelnemers aan de in 1937 in Arnhem gepleegde inbraken thans in hechtenis zijn genomen. BRUG OVER DE EEDEMSVAART Te Zwolle wordt op 19 Febr. as. aanbe steed het maicen van de gewapend-beton» constructie voor een brug over de Pedems- vaart en over den Prov. weg Hasselt— Coevorden bij de Lichtmis. DE WEG ALKMAAR—SCHAGEN Ged. Staten van Noord-Holland hebben aanbesteed den aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg AlkmaarScliagen tusschen de ringvaart van den Heer Ilugowaard bij het Niedorper Verlaat en de Weelbrug alsmede het aan leggen van de fundcering van de rijbaan in die aarden baan, benevens het verleggen van een gedeelte van de ringvaart van da Heer Hugowaard bij bet Diedorper Verlaat, met bijkomende werken, in de gemeente Oud Dicdorp. Laagste inschrijfster was de firma Moei en Hermens te Alkmaar met f 64.900. NIEUWBOUW MOTORLOGGER De reederij J. J. Tuyt te Scheveningen heeft opdracht gegeven aan de Scheepsbouw- werf der firma Vuyck te Capelle aan den IJssel tot het op stapel zetten van een nieu wen motorlogger. In het schip zal een 240 p.k. dieselmotor worden geplaatst. Voorts zal het naar alle eischen des tijds worden inge richt voor de trawl- en haringvisscherij. De logger zal dit jaar aan de haringvisscherij deelnemen. ZIEKENHUISVERBOUWING TE GRONINGEN Te Groningen werd aanbesteed het ver bouwen van het gebouw voor Vrouwen- zMcten op het terrein van het Algemeen Provinciaal Stads- en Academisch Zieken huis aan den Ooetersingel te Groningen. Laagste inschrijver P. van Dijk, te Gronin gen voor 64.900. 6 tot 10 RENTE van Uw Geld en GR00TERE ZEKERHEID Huizenbezit geeft minstens 50 tot 100 meer rente dan elke andere goede belegging. Wij hebben voor iedere belegger een passende aanbieding. Als U ons het beheer in handen geeft, hebt U er geen omkijken naar. ALGEMEEN BEHEER Laan van Meerdervoor» 259, DEN HAAG NATUURLIJK te HEEMSTEDE Belastingen laag. Verbind, met Amsterdam en Den Haag prima Vraagt geïll. Woninggids bij: HEEMSTEDE's WONINGBUREAU CORN. L. KWAK - HEEMSTEDE DREEF 276 Arnh straat 3 - VELP - Telef 3653 WONINGEN IN ELK EN PRIJS Betrouwbare Adviezen Grootste service ZEIST Uw WOONPLAATS Wendt U bij het zoeken naar een WONING of BOUWGROND lol 'T ZEISTER WONINGBUREAU VAN AALDEREN SLOTLAAN 77 ZEIST, EN U SLAAGT

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2