AKKERTJES DINSDAG 2 FEBRUARI 1937 TWEEDE BI7AD PAG. 5 Voor de negen en veertigste maal biedt de Provinciale Almanak voor Zuid-Holland zijn diensten aan bij allen die belang stellen in de wetenwaardigheden betreffende het open bare leven in deze provincie. De samenstelling geschiedde weer met de bekende zorg door den heer Remeijn, hoofd commies ter provinciale griffie. Niet alleen werden de gegevens overal aar dit noodig was vernieuwd, maar ook werd op verschillende punten gestreefd naar aanvulling van gegevens ten dienste van de gebruikers. Deze bekende uitgave van N. Samsom N.V te Alphen a. d. Rijn die elk jaar aan belang rijkheid en nauwkeurigheid wint is voor ve len geworden een onmisbare gids en vraag baak die nimmer teleur stelt. De nieuwste uitgave is een keurig gebon den boek van 260 bladzijden. GEMENGD NIEUWS Vliegtuig brengt post naar Urk Gistermorgen 9 uur ie de postboot „Insu- ._i" uit Kampen vertrokken met bestem ming Urk. Pas om half 4 is de „Insula" in zicht van Urk gekomen. Het is nog twijfel achtig of de boot in staat zal blijken te zijn door het ijs om Urk, dat nog vrij dik is, heen te komen. 's Middags 2 uur is op een weilamd een vliegtuig van de K.L.M. neergestreken. Het toestel had 500 kg. post voor de Urkers aan boord. Tien minuten over half vier is het vliegtuig met een passagier en tiien zakken post weer opgestegen. Kolendampvergiftiging Slachtoffer is een Rotterdamsch kapitein Gisterochtend heeft zich aan boord van sn in den Rijn bij Arnhem liggende boot een ernstig geval vam kolendampvergifti ging voorgedaan. De stoomboot „De Zeeuw", die aan den steiger van de firma Van Baal Co, aan de Rijnkade gelegen was, moest hedenoch tend ora acht uur naar Rotterdam vertrek ken. Toen om half acht de kapitein nog niet aan boord verschenen was. maakte het personeel zich ongerust. Juist toen zij voor zijn hut stonden te overleggen hoe te han delen. kwam uit een naastelegen hut de machinist naar buiten waaketen, erns'ig onder invloed van kolendamp. Men vermoedde toen, dat ook in de hut van den kapitein kolendamp was doorgedrongen, en wist zich door het inslaan van een ruit tot deze hut toegang te verschaffen. Mien vond toen den kapitein bewusteloos op zijn bed loggen. Het gelukte ook niet hem aanstonds weer bij kennis te brengen, zoodat hij per auto naar het gem. zie kenhuis overgebracht moest worden. Het bleek, dat de kobendamp verspreid as door een kacheltje, dat de kapitein, de heer A. R. uit Rotterdam, in zijn cabine had staarn. Het was den vorigen avond bij gevuld, doch de brandstof was niet voldoen de doorgebrand. Gistermiddag was zijn toestand hoogst ernstig en om half zes is hij «en de gevol gen besweken. „De Zeeuw" is met een half uur vertra ging onder commando van den eersten stuurman naar Rotterdam vertrokken. Leelijke val van loodgieter Zijn toestand levensgevaarlijk De bijna zeventigjarige loodgieter B. uit Nijmegen, was gistermiddag in de Kraayen- hofflaan aldaar bezig met het herstellen van een dakgoot Op een gegeven moment brak een deel der goot af, en plofte de man van ongeveer acht meter hoogte op de straatsteenen. De ongelukkige bleek beide beenen te hebben gebroken en ernstige in wendige kneuzingen te hebben opgeloopen. Nadat een geneesheer de eerste hulp verleend had, is de maai per ziekenauto naar het St. Canisius Ziekenhuis vervoerd. Gisteravond was zijn toestand niet zonder levensgevaar. Door auto aangereden Vierjarig meisje gedood Gisteravond is het vierjarig dochtertje van de familie Bosma te H ij k e r s m i 1 d ft. op den rijksstraatweg te S m i 1 d e door personenauto aangereden. Het meisje was op slag dood. Inbraak in fabriek Ossenaren verloochenen hun aard niet In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de transportkannenfabriek der fa. Vam Wijk en Boersma te Vries- Zuidlaren. Al dadelijk rees sterk het vermoeden, dat de inbraak was gepleegd door twee verpleegden van de stichting Phi ladelphia te Vries. Het waren twee oud- Ossenaren, zekere v. d. E. en N. Rijks- en gemeentepolitie hebben de zaak uitgeplozen en zooveel aanwijzingen gevonden dat net tweetal is aangehouden tn naar Assen over gebracht Daar in het kantoor geen geld aanwezig was, hebben de inbrekers $ich met eenige sigaren moeten tevreden stellen. Zij hebben intusschen nog geen b eik en tenia afgelegd. Een overzicht tijdens de rede, welke gist eren door Z. Exc. dr. H. Colijn in de Gr oofe Kerk te Hoorn bij de herdenking den 350sten geboortedag van Coen werd uitgesproken. Auto tegen een pui Veel schade aangericht Gistermiddag is in de Kerkstraat te L o o n p Zand, een personenauto met flinke vaart tegen de woning van de Wed. L. A. Moonen gebotst, die daar een kruideniers winkel drijft Het raam van de aan den winkel gren zende huiskamer werd ingedrukt en ook eenige meubelen, die bij het raam stonden, werden vernield. Een en ander veroorzaakte vanzelfspre kend veel consternatie. De automobilist heeft hiervan gebruik gemaakt en is er ijlings van door gegaan. De wagen was aan de voorzijde beschadigd en had o.m. een in gedeukt spatbord. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Goed afgeloopen (Van onzen correspondent) Zondagavond heeft een auto-ongeluk laats gehad aan de Groenerweg op de grensscheiding Zevenhuize nN i e u- •kerk waarbij 5 petrsooen als door wonder aan de dood ontsnapt zijn. Een luxe auto, bestuurd door W., uit Rotter dam, waarin behalve de bestuurder nog een heer en drie dames waren gezeten, kwam met een snelheid van plm. 75 K.M. per uur vanaf Zevenhuizen rijden. W. moeiende met deze snelheid de bocht bij de Witte brug aldaar te kunnen nemen.. Door de groote snelheid mislukte deze poging, en botste de auto eerst tegen een paal van het G.E.B. aan, welke afknapte. Hierna blijkt die auto geheel gedraaid te zijn. Hij is vervolgens tegen de wijzer van de A.N.W.B. geslagen en daarna heeft de auto een salto mortale gemaakt Groot was de verbazing van de toegesnelde omwonen den, toen alle vijf inzittenden vrijwel on gedeerd tie voorschijn kwamen. De politie, welke spoedig ter plaatse verscheen, heeft onderzoeik ingesteld. Uitslaande brand te Haarlem Gisteravond heeft een felle uitslaande brand gewoed in de woning van de familie Akersloot aan de Bakenessergracht 2T Haarlem. Voorbijgangers zagen omstreeks zeven uur dichte rookwolken uit de ramen van de eerste verdieping komen en waarschuw den de brandweer. Toen deze verscheen sloegen de vlammen reeds uit het dak. Met stralen op de waterleiding werd het vuur bestreden, maar de brandweer kon niet voorkomen, dat de eerste verdieping en de zolder geheel uitbrandden. De bene denverdieping kreeg veel waterschade. Daar de bewoners afwezig waren kon de oorzaak van den brand niet worden vastgesteld. Jacht op smokkelaars Wilde achtervolging door Tilburg Smokkelaars zwemmen kanaal over In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Tilburg een sensationeele jacht op een smokkelauto plaats gehad. Onder de gemeente Alphen en Kiel hadden belastingambtenaren een verdachte auto ontdekt Daar aan de sommatie van te stoppen niet werd voldaan, zetten de com miezen met de dienstauto de achtervolging van de verdachte auto in, schrijft de Msb. In volle vaart ging het in de richting Tilburg. Ofschoon de dienstauto merkbaar terrein op haar rivaal won, waren de vluch telingen nog een heel stuk voor toen de binnenstad van Tilburg bereikt werd. Op het Heuvelplein eindelijk zaten de douanen hen echter vrijwel op de hielen. Boven het zwaar gezoem van de razende motoren knalden een paar schoten uit de dienstrevolvers, maar 't had niet het ge- wenschte resultaat. Met onverminderde vaart schoot de smokkelauto de SL Jozef straat in, om dan plotseling de Lanciers- straat in te zwenken, recht in de richting van het Wilhelminakanaal. Zoo goed als zeker is het de bedoeling van de smokkelaars geweest met hun auto het kanaal in te rijden, doch de wagen ver tikte het en zakte weg in de weeke modder van den berm, waar hij bleef steken. Inmiddels waren de twee Inzittende smok keiaars reeds uit den wagen geklommen en zonder zich een oogenblik te bedenken sprongen zij in het ijskoude water van het kanaal. Tusschen de ijsschotsen door zwom men zij naar den overkant en maakten zich vervolgens uit de voeten. De smokkelauto en de zich daarin bevin dende gesmokkelde margarine werden door de belastingambtenaren in beslag genomen. KINDERMOORD? Door de gemeente- en rijkspolitie te Z o e 1 e n is dezer dagen een vrouw gear resteerd, Van G., uit Kapel-Avczaat. die dacht wordt van kindermoord. Felle brand te Wildervank Zieke ternauwernood gered Gister is brand uitgebroken in de dubbele behuizing bewoond door de families J. Stadens en N. Pik te Wildervank. Bij de familie Stadens lag de echtgenoote ziek te bed en slechts met groote moeHe kon men haar in veiligheid brengen. Het vuur breidde zich snel uit en weldra liepen aangrenzende perceelen gevaar door de vlammen te worden aangetast. De brand weer wist den brand evenwel te beperken tot de dubbele behuizing welke geheel uit brandde. In een der kamers stond een kachel te branden, waarboven kleeren hingen. Ver moedelijk hebben deze kleeren vlam gevat waardoor de brand is veroorzaakt. Van den inboedel kon niets worden gered. Verzeke ring dekt de schade. ROFFELRIJMEN WAAROM Qgiunt1 den, üiA&ucL niet zien, f die moet Ge ondervinden. Let daarom op nevenstaand merk. dan zflt zeker dat Ge "AKKERTJES" inneemt, met den bijzonderen inhoud, die zoo goed helpt en toch geheel onschadelijk is. "AKKERTJES" geven nooit maagpijn 1 Nederlandsch Product-Recept v, it 12 stuks £2 cL Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. (Adv.) Door een list uit de gevangenis ontsnapt Spoedig weer aangehouden De 21-jarige W. B. te Groningen., die _i heit huis vain bewaring was ingesloten wegens diefstal van geld, dat hij had buit lakt bij een zeer groot aantal brutale inbraken, heeft gistermiddag kans gezien enkele uren vrijheid te veroveren. Hij zeide een stuk van een lepel te hebben ingeslikt, waarop hij naar het Academisch Zieken huis werd overgebracht. Daar oordeelde opneming echter niet noodzakelijk. Tij dene zijn behandeling slaagde de man erin uit het ziekenhuis te ontsnappen. Uit een telefooncel! belde de brutale jon geman de politie op en deelde mede, dat hij zich op vrije voeten bevond, doch zich den volgenden ochtend zelf weer zou melden, mits men hem maar zijn gang liet gaan. Het spreekt vanzelf, dat de politie niet op dit voorstal kon ingaan. Onmiddellijk werd een onderzoek in de stad ingesteld, met het resultaat, dat de man na korten tijd in een logement werd aangetroffen. Intusschen had hij ook nog kans gezien een fiets te stelep. Het bericht van dezen diefstal kwam bij de politie binnen, kort nadat zij haar mannen had uitgezonden om den vluchte ling op te sporen. Men vermoedde toen "s, dat B. aan denen diefstal niet vreemd was. Dit bleek ilnderdaad juist te zijn, want mep ontdekte het gestolen rijwiel in de wo ning van een zijner familieleden. B. is na zijn kortstondige vrijheid het huis van bewaring teruggebracht Inbraak in tapijtfabriek Vermoedelijke daders In arrest Eenige maanden geleden is ingebroken In een tapijtfabriek te Hilversum. Drie kar petten en 66 meter looper werden gestolen Het door de recherche ingestelde onder zoek had aanvankelijk geen succes, totdai zij er Zaterdag j.l. in slaagde een der kar petten terug te vinden bij een te Hilversum wonende vrouw, waar het karpet in der. schoorsteen was verborgen. Deze vrouw had het karpet van een familielid gekregen te gen omruiling van een waschmachine. Zij wist dat het gestolen was. Een sergeant uit Ede. die tegen sterk ge- reduceerden prijs een karpet had gekocht kreeg argwaan en deed aangifte bij de poli tie. Daqr bleek, dat dit karpet eveneens ge stolen was. Van de inbraak wordt een tweetal man nen verdacht, dat reeds voor andere feiten m arrest is. De politie ziet in hen ook de daders van de inbraken van den Laatsten tijd te Hilversum gepleegd, waar gouden en rilve- ren voorwerpen zijn ontvreemd. AAN GEVOLGEN OVERLEDEN De heer Joh. Uittenbogaard te Zegveld, die Zaterdag een schedelibasisfrctuur op li -p bij oen ongeluk te Woerden, is in het Algemeen Ziekenhuis aldaar aan de gevol gen overleden. De vroedschap van de stad Zaandam Kwam weer te demonstreeren Dat onze roode broederen Ontstellend langzaam leeren. Toen de begrooting werd bepraat Is onder meer besproken Het uiterst magere bedrag In „volksfeesten" gestoken: Hog niet ten vo>lle twintig pop Was daarvoor uitgetrokken. Geen wonder is het dat daarvar De Oranjeklanten schrokken. Men wilde van die jodenfooi Driehonderd gulden maken. Een uitgaaf, zelfs in deze tijd Niet al te zeer te laken. Als je soms dacht dat Rood al tot Oranje was verschoten, Vergis je je maar al te zeer In die „partij genoot en'I Nee, nee, men „nam genoegen" met De vlag op stadsgebouwen, Maar niemand mag die reuzenzwaai Bepaald normaal beschouwen. Verwacht niet al te veel van ons, Bracht Plooijer bang naar voren. De vos heeft wel wat haar, maar vast Zijn streken niet verloren! Wanneer je meent: Rood is bekeerd Je kon je zuur vergissen: Het Paaschcongres zal op dit punt Uiteindelijk beslissenI 't Is vreemd: nog pas heeft 't N.V.V (En 't heeft ons niet verwonderd!) Weer vijf en twintigduizend pop Voor Spanje afgezonderd. Het is nooit kwaad om goed te doen Aan vrienden in hun lijden. Waarom durft men zich niet royaal Met éigen volk verblijden? (Nadruk verboden) LEO LENS Gepantserde smokkelauto In beslag genomen Twee ambtenaren van den crisisopspo- ringsdienst hebben bij een zekeren B. te Heerlerbaa nH e e r 1 e n een gepant serde smokkelauto in beslag genomen en bovendien beslag gelegd op 500 K.g. mar garine. direct uitknippen BUITENGEWOON AANBOD Bö bestelling van 30 vltfm- en vlUm- «cherpe „SHndonf-.ne.Je» van 0.10 mm dun veerkrachtig Zweedsch Zilverstaai, DE NOODTOESTAND IN HET BAKKERSBEDRIJF Minister van Handel beantwoordt vragen van den heer Pollema Minimum-prijsregeling was geen deugdelijk saneeringsmiddel Op de vragen van den heer Pollema in verband met het instellen van een vergun ningsstelsel voor het bakkersbedrijf te Amsterdam en te Rotterdam heeft de Minis ter van Handel geantwoord, dat hij op grond van de hem ter kennis gekomen be richten en adviezen omtrent den toestand in de bakkerij tot de overtuiging is geko men dat onverwijlde maatregelen ter be perking van de vestigingsvrijheid in dit bedrijf noodzakelijk moesten worden geacht. De aanbieders der hem ter verbindend verklaring voorgelegde ondernemersover- eenkomst hadden zich als voornaamste middel tot saneering van den toestand in de bakkerij de invoering van een minimum prijsregeling gedacht. De Minister meende echter dat deze minimum prijsregeling, die de ongezonde vestigingen, die als de kern van het euvel worden beschouwd, zou moe ten bestrijden, niet een deugdelijk middel zou zijn om tot een gezondmaking van het bakkersbedrijf te geraken. Eenerzij<is toch zou naar zijn meening deze minimum prijsregeling altijd nog een aantrekking voor nieuwe bedrijven vormen terwijl zij z.i. ook niet zou lei den tot het wegvallen van minder effi ciënte bedrijven, die bij den 1 ageren prijs evenmin wegvielen. Ook achtte de Minister een behoorlijke controle op de naleving van minimum prijzen voor een artikel als brood, waarbij op medewer king van het publiek al zeer weinig zou kunnen worden gerekend, buitengewoon moeilijk, terwijl bovendien service- en gualiteitsconcurrentie en het goedkoop verhandelen van bijartikelen de mini mum prijsregeling in meerdere of min dere mate illusoir zouden kunnen maken. Hoewel hij op deze gronden meende de algemeene verbindendverklaring van de voor Rotterdam of Amsterdam gesloten on dernemersovereenkomsten in de bakkerij 'te moeten afwijzen, was hij daarbij wel van oordeel ,dat bij de afwijzing van het verzoek om algemeen verbindendverklaring, gezien 'de moeilijkheden in de bakkerij het doen van een mededeeling omtrent de mogelijk heid van andere maatregelen niet achter wege kon blijven. Hij heeft zich ter zake beraden en is daar bij tot de conclusie gekomen, dat van een eventueele toepassing van de hopelijk spoe dig tot stand te komen middenstandsvesti gingswet op het bakkersbedrijf een verbete ring in den toestand van deze branche zou kunnen worden verwacht en heeft van dit inzicht aan belanghebbenden mededeeling gedaan. Kennisneming van de ontvangen adviezen 1 schonk den Minister de overtuiging, dat de toestand in de bakkerij zoodanig is, dat on verwijld ingrijpen noodzakelijk was. Boven dien bestond er z.i. gegronde vrees voor een verderen voor het bedrijf verderfelijken in- I vloed van nieuwe vestigingen in de bak j kerij, in afwachting van later te treffen j maatregelen. Hoewel erkennende, dat de toepassing van de landbouw-crisiswet ten I deze niet zonder bezwaar was, doch ander zijds overwegende, dat het betreffende arti kel dier wet vrijheid tot de onderwerpelijke toepa^ing geeft, heeft hij gemeend aan de bedoelde beswaren geen doorslag gevende beteekenis te moeten toekennen en derhalve zijn ambtgenoot van Landbouw verzocht, hem zijn hulp te verleenen voor een voor- loopige afsluiting van het bakkerij bedrijf te Rotterdam en Amsterdam op basis van de Landbouw-crisiswet. De Minister wijst er daarbij op, dat deze oplossing slechts als een zeer tijde lijke is .bedoeld en dat zij alleen moet worden gezien als een maatregel van conversatoiren aard, die zal gelden tot het moment, waarop omtrent toepassing van maatregelen op basis van de aan hangige middenstandsvestigingswet zal zijn beslist, of wel maatregelen op an deren grondslag zullen zijn genomen Stijgende broodprijzen Een telegram van de Ned. Ver. van Werk gevers in het bakkersbedrijf. Zooals bekend, heeft de Regeering op 26 September 1936, d.i. het tijdstip der depre ciatie van den gulden, teneinde de prijzen der eerste levensbehoeften, ip casu het brood, niet te doen stijgen, aan de Neder landsche Maalindustrie een zoodanig bedrag vergoed, dat daarmede een stijging van d^n prijs van de bloem de voornaamste grond stof voor de bereding van het brood, kon worden voorkomen. Deze bonificatie aan de Nederlandsche Maalindustrie, waarmede in derdaad bereikt werd, dat de bloemprijs werd gestabiliseerd op het peil van vlak vóór 26 September 1936, is allengs geredu ceerd, laatstelijk op 31 Januari j.l.- met als gevolg, dat de bloemprijs met ruim f 1 per 100 K.G. is gestegen. In verband hiermede heeft de Ned. Ver- eenigi-ng van Werkgevers in het bakkers bedrijf een telegram verzonden aan den Minister van Landbouw en hierin gepro testeerd tegen de verlaging der bonificatie, als gevolg waarvan verhooging der brood prijzen in het geheele land niet zal kunnen uitblijven. Naar de meening der Vereeniging kan een broodprijsverhooging gemakkelijk wor den voorkomen, indien slechts hetzij de heffing op tarwe hetzij de vita-prijs der tarwe verlaagd wordt, hetgeen de regeering geheel in haar hand heeft en waardoor de bloemprijs vanzelf op een lager peil zal komen te liggen. K.L.M.-vIiegtuig gecharterd Door Deensche Luchtvaart Mij. De Deensche Luchtvaartmaatschappij heeft een Nederlandsch vliegtuig met bemanning van de K.L.M. gecharterd voor het uitvoer envan vluchten naar verschillende door het ijs geisoleerde Deensche eilanden teneinde deze van post en levensmiddelen te voorzien. Gister is het een-motorige Fokker-vlieg tuig van het type F. VII A P.H.-A.C.T. van Schiphol naar Kopenhagen vertrokken waar het in den namiddag is aangekomen, bestuurd door den piloot Fuchs, die ver gezeld was van een boord-mecanicien en een radio-telegrafist. De K.L.M. dankt deze vereerende opdracht van haar Deensche Zustermaatschappij ten deele aan de ervaring, die zij met het uit voeren van dergelijke vluchten heeft ander zijds ook aan de ervaring, die de D.D.L. zelf ook met de K.L.M. heeft opgedaan toen tijdens den strengen winter van 1929 even eens op verzoek van Deensche zijde, de K.L.M. met succes een reeks vluchten naar geïsoleerde Deensche eilanden heeft ge maakt. Het zal van de omstandigheden afhangen, hoe lang de D D.L. van de diensten van het Nederlandsche vliegtuig met bemanining gebruik zal moeten maken. De schoenfabriek te Bunschoten Voortzetting van het bedrijf? Naar wij vernemen worden er mo menteel te Amsterdam besprekin gen gevoerd over de voortzetting van het bedrijf der schoenfabriek te Bun schoten. Deze fabriek, die eenige jaren geleden met steun van den rijksdienst tot uitvoering van de Zuiderzee-Steunwet en met steun van de gemeente Bunschoten werd opgericht, ge raakte in finaincieeie moeilijkheden en werd stopgezet. Men hoopt, dat de besprekingen succe3 zullen hebben, want de Bunschoter bevol- kng was door de sluiting der fabriek waar honderd personen werk vonden, zeer gedu peerd. BOOTTREIN STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND" De N.V. Stoomvaart Maatschappij „Neder land" meldt dat de speciale trein met pas sagiers en post in aansluiting op het s.s. „Johan de Witt". Woensdagmorgen 3 Febr. om 10.20 uur van Genua zal vertrekken. Aankomst Donderdagmorgen 4- Febr. om 6.18 uur te Zevenaar 7.11 uur te Arnhem 8.00 uur te Utrecht C.S., 9.00 te Den Haag S S., 9.01 te Amsterdam W.P., 9.19 te Amsterdam CS. en om 9.33 te Rotterdam Maas. Achtste Chr. Sociale Cursus In de week van 1318 September Voorloopig geen fonds voor uitzending rust- en herstelbehoevenden Dezer dagen vergaderde de Commissie voor Samenwerking tusschen het CN.V. en de Chr. Sociale Bonden, ter bespreking van de ingekomen antwoorden met betrekking tot de stichting van een fonds, waaruit do uitzending der leden van de Chr. sociale en vakorganisaties die rust of herstel be hoeven, zou kunnen worden bekostigd. Het hoofdbestuur van den Chr. Nat Werk mansbond kan aan de stichting niet mede werken met het oog op de reorganisatie van de Gezina Ida Stichting te Lunteren. Voorts werd besloten de achtste Christe lijk-Sociale Cursus te houden in de week van 1318 September a,s. te Lunteren. De conferentie zal gedeeltelijk een internatio naai karakter dragen aangezien een twee tal inleiders zal worden aangewezen door het bestuur van de Prot. Chr. Arbeideis- Internationale. De kosten voor deelname worden verlaagd en op f 16 per persoon bepaald. Het financieel verslag over het jaar 1936 werd besproken en goedgekeurd. Prov. Almanak voor Z.-Holland Minister-president Dr. H. Colijn legt een krans aan den voet van het standbeeld van J. P. Coen te Hoorn, bij de herdenking van. den 350sten geboortedag van den stichter van ons rijk in Indié

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5