Jliruuir £riitsri)r (ïmtrnnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Negen slachtoffers van het ijs POLITIE-DIPLOMA rïïa/a abonnementsprijs: Her kwartaal In Leiden en In plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche 1 zending4.50 Bij dagelijksche zending. 5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'ft ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 Sbtórttntfeprijjm: Van I (Dt 5 f egels f,171/. Elke regel meer 032'lt Ingezonden Mededeelinget» van 1*5 regels.2-30 Elke regel meer045 Voor bet bevragen aan 'I bureau V wordf berekend 0.10 NO. 6000 MAANDAG 1 FEBRUARI 1937 17e Jaargang WAARDE-OVERSCHATTING De leuze „eenheid door democratie" lokt ons nog minder aan dan de actie dezer groeiende vereeniging, want aan de demo cratie wordt hierbij grooter waarde toege kend dan haar toekomt. Geen wonder ech ter, dat de sociaal-democraten de krachtig ste verdedigers van deze demonstraties zijn, want zij hebben de democratie tot geloofs beginsel verheven. Het is daarom wel opvallend, dat het juist hun pens is, die critiek oefende op een uitspraak, welke een liberaal spreker op een meeting van „Eenheid door democra tie" zich veroorloofde. Mr. Boon beweerde nl., dat de „eenige leider van het Neder- landsche volk het Huis van Oranje behoort te blijven". Dat klinkt al te fascistisch, zei de roode pers: democratie is volksregeoring. Deze critiek bewijst tweeërlei. Ten eerste, dat de sociaal-democraten nog eenige moei te hebben, om het geregelde verkeer met Oranjeklanten te onderhouden; men vindt in hun pers dan ook een doorloopende dis cussie hoe ver men ten deze zal kunnen en moeten gaan. Velen doen nog zoo onwennig, als ze met een oranjestrikje op de borst loopen en ze geven veel liever de voorkeur aan een rood-wit-blauw etiket Maar deze critiek leert ons ook nog iets anders. Wij kunnen niet dwepen met deze nieuwe beweging, al ontkennen we niet, dat zij in sommige opzichten nuttig effect sor teert. Er zit iets moois en iets goeds in, cat personen van Christelijke levensover tuiging in de gelegenheid worden gesteld voor een gemengd publiek uiteen te zetten, waarom zij op grond hunner beginselen de democratie verdedigen. Echter, wij achten deze actie op zijn minst overbodig. Wanneer in welk open baar college ook de democratie aangerand worden, dan vinden alle democratische par tijen elkaar onmiddellijk om een onzer groot ste nationale goederen te verdedigen. Deze critiek leert ons voorts, dat het o zoo moeilijk is bij geestelijke vraagstukken menschen samen te brengen van onderschei dene levensrichting. Zoolang het alleen over de vraag gaat of wij ónze democratische staatsinstellingen met man en macht zul len verdedigen tegen gewcld-aanvallen van adspirant-dictatoren, zijn wij het roerend met elkander eens. Ja, dat zullen we doen; beloven we elkaar oprecht Doch niet zoo dra leggen we een principieel fundament onder deze onze meening, of anderen voe len zich daardoor in hun overtuiging ge krenkt en de aanmerking wordt gemaakt Idat we misbruik maken van onze positie Nu is het uit ae geschiedenis der laatste jaren, b.v. bij gecombineerd optreden der vakvereenigingen, bekend, dat de sprekers van Christelijke levensovertuiging zich zeer in acht nemen om in dergelijke gemengde bijeenkomsten geen partijpropaganda te voe ren. Het is echter evenzeer gebleken, dat anderen dit niet steeds doen, en dit heeft ree ós menigmaal tot onaangenaamheden geleid. Wij vreezen, dat zij onder onze geest verwanten, die zich aan „Eenheid door ^democratie" geven", vroeg of laat dezelfde .ervaring zullen opdoen. Door auto overreden Stationsbeambte op slag gedood Zaterdagavond is op den Rijksweg te Sittard de stationsbeamhte A. J. Gruy- ters, toen hij, gezeten op zijn rijwiel, den weg wilde oversteken) door een hem ach terop rijdende personenauto, bestuurd door den 20-jarigen N. H., gegrepen en eenige meters werd meegesleurd. Met een hersenschudding, een beenbruk en een ribbenfractuur bleef het slachtoffer, dat vijftig jaar oud was, op den weg liggen. Een te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. GEVAREN VAN DE PLOTSELING INGEVALLEN DOOI Geen ernstige ongevallen door de ijzel In het Noorden nog groot ongerief DIEP TRAGISCH ONGEVAL TE ZWOLLERKERSPEL Juist toen vrijwel in het geheele land het ijs zoo dik geworden was, dat het schaatsenrijden eerst recht kon aanvangen, is de vorst op de vlucht gegaan. Reeds Zaterdagmor gen zag het er in de Zuidelijke stre ken van ons land voor de schaatsen rijders al niet zoo hoopvol meer uit; wel bleef de thermometer nog onder nul, maar er kwam reeds wat regen gevallen, die de wegen bedekte met een spiegelgladde laag ijzel. Later in de middag steeg bovendien de tempe ratuur, zoodat het ijs te zacht ging worden. De ijsbanen, die voor een groot deel 's middags nog open wa ren, moesten dan ook 's avonds de hekken weer sluiten. In het Noorden van het land bleef het kwik nog wat lager, zoodat daar nog steeds volop gereden kon worden, terwijl de Waddeneilanden nog volledig geïso leerd zijn. Vandaag zou er weer een postvlucht gemaakt worden. Het scheepvaartverkeer in het IJsselmeer is volledig gestremd en men is er reeds in geslaagd over het ijs Mar ken te bereiken. De gladde wegen van Zaterdag hebben in verschillende streken het verkeer volledig ontwricht. Vooral in de omgeving van Rotterdam, Arn hem en Nijmegen zijn tal van slip partijen voorgevallen, die echter geen van alle ernstige gevolgen hadden. Wij vernamen dan ook niets van persoonlijke ongelukken. Wel heeft het ijs helaas zijn slachtoffers geëischt: niet minder dan negen jonge menschen hebben het leven verloren. Zeer tragisch is wel het ongeval te Zwollerkerspel, waar bij drie kinderen uit een gezin, dat van den heer Cupers, door het ijs zakten en verdronken. Verschrikkelijk is ook het ver- drinkingsgeval te O yen (N.Br.), waarbij twee kinderen uit een gezin het leven lieten. Drie kinderen verdronken In de buurtschap Herculo gem. Zwollerkerspel, zijn Zondagmor gen omstreeks elf uur drie zoontjes van de familie Cupers aldaar, resp. elf, negen en acht jaar, door het ijs gezakt en verdronken. De kinderen hadden zich op een der kolken achter den IJsseldijk gewaagd. Tengevolge van de dooi was het ijs daar echter reeds te broos geworden om hun gewicht te dragen, met het gevolg, dat zij er door zijn gezakt en alle drie om het leven zijn gekomen. De drie kinderen bevonden zich op het ijs van de kolk, waar des zomers het kristal- bad is gevestigd. Zij vermaakten zich met het vangen van waterhoentjes. Plotseling Ook Februari kan benut worden Door de Prinsen-paar-lepel zijn wij nu glad heen. Vooral de laatste dagen liep het extra druk met de opgaven van nieuwe lezers. De verzending heeft regelmatig plaats, zoodat, naar wij hopen, de exemplaren nog dezer dagen bij de gelukkigen aanlanden. Wil dit nu zeggen, dat thans de propaganda voor ons blad stil moet staan? Zeker niet. Immers Februari is altijd zulk een goede maand geweest Voor dit nuttige werk. Met het oog op allerlei wat om ons heen gebeurt, zal dit ook nu weer het geval kunnen zijn. Breng de Christelijke Pers, breng ons blad vooruit in uw omgeving en familiekring. Ook thans iets ter aanmoediging. Wie een lezer aanbrengt voor minstens één jaar, ontvangt een keurig premieboek, hetwelk, wijl een groote voorraad reeds aanwezig is, binnen enkele dagen na de inschrijving wordt toegezonden. Wervers kunnen gebruik maken van de in dit nummer voorkomende bon. AFDEEL1NG PROPAGANDA brak het ijs op de plek, waar de elf-jarige Johan en de negenjarige Hendrik stonden. Toen de achtjarige Marinus zag wat er ge beurde, schoot hij zijn broertjes te hulp, doch dezen trokken in hun angst Marinus het water in. Op de walkant stond een vierde broertje en een jongetje van zes jaar, dat onmiddellijk hulp ging halen. Hij liep naar buren, die er na drie kwartier in slaagden de kinderen op te halen. De levens geesten waren op dat moment evenwel reeds geweken. Niettemin heeft een ont boden geneesheer nog geruimen tijd kunst matige ademhaling toegepast. De slachtoffers zijn de drie oudste kin deren van den jachtopziener Cuper. De deelneming met het diepgetroffen gezin.dat nog slechts drie kinderen heeft mogen be houden, is vanzelfsprekend zeer groot. Twee kinderen te Oyen verdronken Gistermiddag wanen twee kinderen van dien landbouwer K. van Orsouw te O y e o, de 9-jarige Carolina en haar 14-jarig broertje Mart (en, gaan schaatsenrijden. Toen de schemer inviefl, wilde de vader zich op de hoogte stellen waar zijn kinderen zioh be- vondlen. Hij zocht de omliggende bevroren wateren af, doch vergeefs. Ongerust geworden, waarschuwde hij de andere leden uit het talrijke gezin en wel dra toog men er in alle richtingen op uit. Ook vele inwoners van Oyen Sloten zich bij hien aan. Eerst laat in dien avond, tegen negen uur, werd van de vermissing aangif te gedaan bij den gemeenteveldwachter. Na urenlang zoeken, te ongeveer half 2, ontdekte mien aan dien Hemelrijkschen Waard langs een afgesloten gedeelte van de Maas, dat was bevroren, afdrukken van kindervoetjes in de sneeuw. Hier zag men al gauw een wak en na korten tijd dreggen, werden de lijkjes van de vermiste kinderen opgehaald. Ze hadden de schaatsen nog onder. De deernis met het zoo zwaar ge troffen gezin Van Orsouw is groot Twee kinderen om het leven gekomen Op een toegevroren poel nabij Beek onder Princenhage, waren Zondagmid dag te half vijf vier kinderen aan 't schaat senrijden, toen het ijs plotseling bezweek en twee kinderen, een zoontje en een dochter tje van den heer A. Peemen, resp. elf en tien jaar oud, onder water verdwenen. De twee andere kinderen zijn onmiddellijk hulp gaan halen. Met behulp van een ladder •hebben omwonenden de twee kinderen na ongeveer tien minuten op het droge ge bracht. De levensgeesten waren toen ge weken. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. Het stoffelijk overschot dei- kinderen is naar d» ouderlijke woning over gebracht In een ven verdronken Zaterdagmiddag te kwart voor vijf zijn twee meisjes en een jongen, die op een dichtgevroren ven nabij Boxtel aan het schaatsen waren, door het ijs gezakt Een der meisjes en de jongen konden door handreiking worden gered. De zestienjarige S. S. werd eerst na tien minuten boven water gebracht Kunstmatige ademhaling kon niet meer baten. Het lichaam is naar de ouderlijke woning vervoerd. Twaalf-jarige jongen verdronken Millingen, 30 Jan. Vanmiddag om twee uur is de 12-jarige zoon van den heer O. bij het schaatsenrijden door het ijs gezakt en verdronken. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. Marken bereikbaar over het ijs Na een isolement van drie dagen was het eiland Marken Zaterdag weer vanuit Mon nikendam te bereiken. Zaterdagochtend heb ben enkele koene Markers den overtocht over het ijs gemaakt Vijftien menschen in twee ploegen, resp. onder aanvoering van den chef-schipper van het Markerveer. C. Visser en de particulier De Groot vertrok ken met sleden naar Monnikendam met het doel, de post over te brengen. Geduren de twee uur hebben zij den hevigen sneeuw storm getrotseerd en bereikten hun doel Zij zijn de eersten, die zich op de toegevro ren Gouwzee waagden. Slechts korten tijd bleven de mannen aan de vaste wal. Om twaalf uur aanvaard de het ploegje weer de terugtocht met do post van de laatste dagen, welke in Mon nikendam achtergebleven was. Op de heenreis zakte een der deelnemers, een zoon van schipper De Groot, door het ijs, doch het ongeval liep buitengewoon goed af Het bleef bij een natte broek. Toen de mannen bewezen hadden, dat het ijs sterk genoeg is, vertoonden spoedig zich vele Markers op het ijs. De ijs- cn zeilschüit- jes werden voor den dag gehaald. De zeil- proeven hadden succes. Door den storm voortgedreven, zeilden de booten met groote snelheid tachtig kilometer kan gemak kelijk bereikt worden over het hobbelige ijs, dat een dikte heeft van circa tien centi meter. Op het Markergat kon zonder ge vaar gezeild worden en de ondernemers verwachten dan ook, dat velen een tochtje zouden maken. Het was echter nog onmoge lijk. schaatsen te rijden. Het ijs was door de talrijke oneffenbeden onbegaanbaar. De ploeg van schipper Visser verliet met een vlet de Markerhaven, waarna, even buiten de haven, de post overgeladen werd in een slede. De kornuiten van De Groot verlieten het eiland vanaf een anderen kant, waar alles goed toegevroren was. K.LM.-vliegtuig naar Schiermonnikoog en Ameland Schiermonnikoog 30 Jan. Zaterdag morgen om kwart voor twaalf is de Ph— AEB, bestuurder Th. von Weyrother, op het Zuid-Westerstrand te Schiermonnikoog voor het afgeven en inladen van post geland. Na ongeveer tien minuten is het toestel naar Ameland vertrokken, waar om acht minuten over twaalf Tyerd geland. Na ook hier post te hebben afgegeven en ingeladen is de Ph—AEB om 12.21 uur weer naar Eelde vertrokken. Er waren geen passa giers aan boord. Onnoodige ongerustheid Maakte men zich Zaterdag ongerust over het in het Molengat op de Wadden ver dwaalde scheepje eigenaar Teerling, thans is bekend, dat Teerling met zijn gezin, be staande uit vrouw en drie kinderen, aan boord is. Ooggetuigen hebben hem op het dek zien loopen, doch de afstand was te groot om zich wederzijds verstaanbaar te maken. Men meent thans dat de vuren niet als noodseinen bedoeld waren, hoewel dit als een ongeschreven wet voor de Amelanders en de kustwacht geldt Ofschoon Teerling bekend staat als zeer excentriek, had men toch mogen verwach ten, dat hij op de seinen, die de redding- brigade op 25 meter afstand van het scheep je gaf, zich aan dek zou vertoonen. Het scheepje ligt tengevolge van den huidigen ijstoestand op de Wadiden zeer ge vaarlijk. De havenvuren van Lemmer gedoofd Het scheepvaartverkeer op het IJssel meer is door ijs in de richting Lemmer geheel gestremd. De havenvuren van Lemmer zijn gedoofd. Inlichtingendienst van den AJN.W.B. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B., heeft in verband met den toestand der wegen als gevolg van sneeuwval en vorst en eventueele verkeersstremmingen wegens ijsgang in de rivieren, een specialen inlich tingendienst ingesteld. Aan het bureau van den ANWB, Park straat 18—20 te Den Haag, zal van 's mor gens half negen tot 's avonds half twaalf iemand aanwezig zijn om mondelinge en telefonische vragen om inlichtingen omtrent de wegen en veren te beantwoorden. Telefoonummer: voor stadsgesprekken 1175S0, voor interlocal e gesprekken letter Z Het verblijf van H. M. de Koningin in Oostenrijk In Zeil aangekomen Naar wij nader vernemen is H. M. de Koningin Zaterdagmiddag te ongeveer half vijf in goede gezondheid per auto in Zeil am See aangekomen na een mooien rit over de met hard bevroren sneeuw bedekte wegen. JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK Derde collecte-actie moet 150.000 opleveren Werk en ontspanning voor 4000 jonge menschen Vierhonderd plaatselijke Comité's zijn thans, naar de Centrale voor Werkloo- zenzorg mededeelt, begonnen met de actie voor de derde collecte, welke 150.000,— moet opbrengen. Als dit bedrag bijeenkomt, zullen 4i>00 jonge menschen gedurende negen weken in de negen werkkampen van de Centrale work en ontspanning vinden. En dit niet alleen! Ook voor andere doel einden zijn de anderhalve ton noodig. Het ééne internaat voor opleiding tot huishou delijk werk is niet voldoende meer, gelet op de groote belangstelling bij de meisjes voor dit werk. Ook de vrouwen der werklooze mannen moeten verzorgd worden, evenals de volwassen werkloozen, terwijl voorts het plaatselijk werk meer dan tot dusver om een bijdrage vraagt Het is te begrijpen, dat de Centrale op al ler medewerking rekent De plaatselijke Comité's hebben in verband hiermee op meerdere vergaderingen reeds sterk aange drongen de werkingssfeer niet te beperken tot de plaats waar ze gevestigd zijn, maar ook in de naaste omgeving gelden te mogen inzamelen. Deze activiteit heeft het best-uur der „Centrale" zeer gaarne aanvaard en daarom w .dt aan alle comité's verzocht overleg te plegen met de naastbij liggende comité s over de bearbeiding van dorpen en gehuchten in de omgeving. Manufacturenwinkel uitgebrand Het manufacturenmagazijn van F. Wil- kens teMedemblik is Zaterdagavond geheel door bi-and verwoest. Terwijl de be woners afwezig waren is de brand te tien uur uitgebroken. De brandweer bestreed het vuur met verscheidenj stralen doch kon niet verhinderen, dat het pand geheel in vlammen opging. De omliggende percee- len konden worden gespaard. Verzekering dekt de schade. Het Prinselijk Paar naar Krakau Voor een verblijf van twee dagen H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard zijn Zaterdag, na verscheiden tochten .in de omgeving van Zakopane, naar Krakau vertrokken, waar zij twee dagen zouden blijven. Waarschijnlijk zou het Prinselijk Paar daarna weer naar Kry- nica gaan. Des avonds zijn de hooge gasten in Krakau aangekomen. Te hunner eere heeft het gemeentebestuur een illuminatie laten aanbrengen aan de voornaamste mo numenten der vroegere Poolsche hoofdstad. Musea en kerken bezocht H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard hebben te Krakau het museum en eenige kerken bezichtigd en een bezoek gebracht aan het kasteel Wawel. In de ka thedraal van Wawel betraden de hooge gas ten de crypte van SL Leonard en legden zij bloemen op de sarcophaag van maarschalk Pilsoedski. In hun gezelschap bevonden zich de onder-woiwode van Krakau, Ma- laszynski, de stadspresident Kaplineki, en de garnizoenscommandant generaal Mond. In den namiddag vertrok het Prinselijk Paar per salonrijtuig naar Krynica. Versch brood aan het ontbijt Opheffing der verbodsbepalingen voor een half jaar Het Comité van Actie voor versch brood aan het ontbijt, heeft besloten, gezien den noodtoestand in het bakkersbedrijf, onver wijld bij den minister van Sociale Zaken aap te dringen tot het nemen van een proef, door gedurende b.v. zes maan dien in eenige groote steden ontheffing te verleenen van de belemmerende bepalingen van de bak kerijparagraaf van de Arbeidswet in zake vervoer en aflevering van versch brood vóór tien uur des morgens. Het Albertkanaal BELGISCH VERWEER Twee maanden geleden heeft de Ne- derlandsche regeering bij het perma nente hof van internationale Justitie een memorandum ingediend over de kwestie van de voeding van het Albert- kanaaL Heden is bij dit hof het antwoord van de Belgische regeering binnengekomen. Het is thans nog niet te zeggen, wan neer deze zaak in openbare behande ling zal komen. Inbraak in vleeschwarenfabriek Goederen over bet ijs vervoerd? In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben ongenoode gasten zich toegang schaft tot de fabriek van Tonnema's vleesch warenbedrijf aan de Leischekade te Leid- schend am. Toen het personeel Zaterdagochtend de fabriek kwam, bemerkte het dat de deur geforceerd was, terwijl rondom de fabriek zich talrijke voetstappen in de sneeuw af- teekenden. Bij het onderzoek bleek, dat ontvreemd was een partij spek. gestempeld door don Keuringsdienst te Borculo, hammen en ver schillende soorten worst, ter gezamenlijke waarde van ruim tweehonderd gulden. Het vermoeden bestaat, dat alles is ver voerd in manden of zakken over het ijs vau een langs het complex loopende sloot, aan gezien vervoer aan de voorzijde niet moge lijk was, daar aldaar den geheelen nacht per soneel van den Provincialen Waterstaat aan wezig is. De rijkspolitie heeft direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. ONEERLIJKE SLAGERSKNECHT Te Winschoten heeft de gemeente politie aangehouden den lS-jarigen slagers knecht K. B., uit Haarlem, die van zijn patroon, J. Tollenaar aldaar, een bedrag van 65 had verdiiisterd en zich daarmee uit de voeten had gemaakt De jongeman werd in het noorden aangehouden. Van het verduis terde bedrag had hij nog 10 in zijn bezit Hij bekende zich aan de verduistering te hebben schuldig gemaakt en deelde mede, van het geld een nieuwe jas te hebben ge kocht Hij is voorloopig in het bureau te Winschoten opgesloten. Grondige en goedkope schriftelijke opleiding voor het Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A.S.S.O. Nieuweplein 31, Arnhem. Telefoon 24597 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Te Hoorn werd herdacht het feit dat Jan Pieterszoon Coen voor 350 jaar ons gezag in Indië grondvestte. Uit de verschenen Memorie van Ant* woord op de Nederl. Indische begrooting blijkt, dat een economisch deugdelijke ba* sis is gelegd voor herstelarbeid. De politiek van heit Egalisatiefonds Het ijs heeft een aantal slachtoffers ge maakt. Een negental dooden zijn te be* treuren. De Fransche minister van buitenland-i sche zaken Delbos heeft een rede gehou* den die als een antwoord op Hitiers Rijks dagredevoering kan worden beschouwd. Stortregens in het Amerikaansche over* stroomingsgebied dreigen met nieuwe waterrampen. Spaansch Guinea Is inderdaad aaif Franco toegevallen. Hajasji is er in geslaagd eett nleu^ Japansch kabinet samen te stellen. Zuurvaste vloer- en wandtegels voor chemische fabrieken.; N.V. Vereenigde Nederlandsche Chamotte-Fabrieken GELDERMALSEN Tel. 3 en 69 zoeken voor hun kinde ren, speciaal voo* die een tekort toon en aan aandachts-concentratie, wenden zicb tot het INSTITUUT KLEIN WARNSBORN te ARNHEM. Kleine klassen. Individueel onderwijs. Geregeld toezicht, dag en nacht Gezonde omgeving. Dir. P. VAN AALTEN Telefoon: Arnhem 22012 (Adv.) Ernstige val door de gladheid (Van onaen oorrespondlent) De 45-jarige J. Uitenbogaard, beurtschip per te Zegveld, die vanwege de stremming door de vorst een lading ijzer per auto ver voerde naar Woerden, is bij de lossing aldaar door de gladheid gevallen. Hij be kwam daarbij een ernstige sohedelbasis- fractuur en ie in het Algemeen Ziekenhuis te Woerden, in bewusteloozen toestand op genomen. Hij verkeert in levensgevaar. GEMEENTE-ONTVANGER GEARRESTEERD Voor dien officier van justitie te 's-Herto- genbosch is geleid de 27-jarige gemeente ontvanger van B e r g e ij k, verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte, gepleegd te Bergeijk in de jaren 1932 tot en met 1936. Na door den rechter-commissa- ris te zijn gehoord, is hij in het huis vaa bewaring c UIT DE A.R. PARTIJ KAMERKIESKRINGCENTRALE „LEIDEN Onder voorzitterschap van den heer H. Nieuwenhuysen, van Zoetermeer, vergaderde in het Kuyperhuis te Den Haag het bestuur van de Kamerkieskring „Leiden" ter bespre king van het advies van het Centraal Co mité inzake candidaatstelling. Wij ontvingen omtrent de discussies itf deze vergadering een persbericht, doch ach ten het minder gevvenscht thans iets daar omtrent in ons blad op te nemen, zoolang ons van offieieele zijde nog geen enkele me- dedeeling gewerd omtrent het aan de Kies- vereenigingen voorgelegde advies. Slechts zij vermeld, dat besloten werd voor een tweetal candidaten antDere namen voor te dragen en dat overigens de advieslijst on gewijzigd werd aanvaard. Op Zaterdag 6 Februari a.s. zal het mode- ramen opnieuw vergaderen ter regeling van het sprekerstournee in dezen kieskring. Het ligt in de bedoeling om elke kiesvereenj- ging in de gelegenheid te stellen een spre ker aan te wijzen, die vóór de verkiezing namens de Centrale zal optreden. 11 Pijp Tabak Taeonia Leauwarda»

Nieuwe Leidsche Courant | 1937 | | pagina 1