Landbouwvraagstukken van thans PUROL Vereeniging van Leeraren aan Prot. Chr. Kweekscholen DE TROIJWSTOJET TREKT VOORBIJ DINSDAG 29 DECEMBER 1936 Invloed van de muntdepreciatie op onze agrarische bedrijven De landbouw moet ook genieten van eventueele voordeelen Bondsconferentie van de Chr. Boeren- en Tuindersbond Waar de ccufee-entrie van <Je Chr, Boeren- én Tuindersbond d«t voorjaar zoo uitnemend slaagde, zooóat toen reeds door dé deelne mers dringend gevraagd word om in de komende wintertijd nogmaals een conferentie uit te schrijven, daar had het Bondsbeet uur gemeend weer 200'n bespreking van belang rijke onderwerpen die de hedendaagsche land- en tuinbouw beheerschen, te organi- aeeren. Het is oen succes geworden. Een zeventig tal deelnemers uit geheel ons land kwam naar de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche om daar heden en morgen verschillende zaken, die op het boeren- en tuindersbedrijf betrekking hebben, te behandelen. De onder werpen werden eerst ingeleid door terzake kundige inleiders en daarna In bespreking gegeven. Het was een gezellige drukte toen om half J1 hedenmorgen de deelnemers samenkwamen en oude kennissen elkander weer eens ont moetten en nieuwe kennissen in de kring dei- oude getrouwen opgenomen werden. Men trof er vrienden uit Zeeuwsch Vlaan deren en uit de Gromingsr Veenkoloniën. Men ontmoette er deelnemers uit Gelder lands Achterhoek en van Noord-Hollands waterland, uit kleigebied van Friesland en tuinbouwstreek van Zuid-Holland. Het was een geroezemoes van stemmen, die Ekh maar nauwelijks liet bedwingen door de klop van de voorzittershamer, die om ruim 11 uur aanmaande om het doel van deze bij eenkomst niet te vergeten. Toen allen zich er van bewust werden, dat de ernst ik de scherts betracht moest worden al werd daar na nog wel een hoofdknik of licht hand- gewuif als herkeraringsteeken gewisseld, opende de voorzitter Prof. Dr. P. A. Die penhorst de conferentie, waarna hij sprak over De huidige handelspolitiek Na de bespreking, waarvan we morgen verslag hopen te geven ging men, na zich te goed gedaan te hebben aan de warme maaltijd, eenvoudige maar goede kost, die men op de Ernst Sillemhoeve weet te be reiden, over tot het tweede onderwerp van de dag. Kunstmatige bevruchting Dit onderwerp werd ingeleid door Dr D. M Hoogland, Dierenarts te Breukelen, die dit deed aan de hand van het volgende «chema: 1 Onder kunstmatige bevruchting verstaat men het by vrouwelijke dieren door een kunstgreep inbrengen van sperma (man nelijk zaad) met het doel het dier te be vruchten zonder dat een paring plaats vindt. Daar evenwel de bevruchting, d.wt. het indringen van een zaadddertje in de eicel op geheel gelijke wijze geschiedt, of het eerste kunstmatig dan wel op natuurlijke wijze in het vrouwelijke geslachtsorgaan gekomen is, is de aand/uiding kunstmatige „bevruchting" wetenschappelijk onjuist. De Duitscher spreekt dan ook van „künstliche Besamung", de Engelschman van „artificial 2 Kunstmatige bevruchting wordt gepropa geerd; a omd'at zij doeltreffender zou zyn dan de normale paring; b bij abnormale toestanden van scheede en baarmoedermond, zooaio deze zoo vaak voorkomen; e door verdunning van het sperma kan men met het resultaat van één „sprong" meerdere dieren bevruchten'; hierdoor kan een excellent vaderdier méér en in grooter uitgestrektheid van nut zijn; d bij kunstmatige bevruchting wordt het overbrengen ran besmettelijke ziekten, zooals dit bij de paring wel voorkomt, voorkomen. 3 De kunstmatige be,TUchtnng is gebaseerd op uitvoerige wetenschappelijke onderzoe kingen en proefnemingen. 4 Het werk van Prof. E. Iwanow in Rusland is baanbrekend geweest. Na den oorlog is in 1919 te Moskow een speciaal instituut opgericht. De kunstmatige bevruchting Mt W. Rip bleek van onschatbare waarde om de ver woeste paardenfokkerij te helpen. Tegen woordig wordt zij nog zeer veel bij schapen en runderen toegepast. 5 De technische uitvoering lijkt eenvoudiger dan deze wel is en eischt zeer nauwkeurig werken. Ook kan een microscopisch onder zoek van het verkregen sperma niet worden gemist. Daarom moet de uitvoering gelegd werden in handen van den dierenarts. 6 Hoewel niet kan worden ontkend, dat de methode in bepaalde gevallen onmisken bare voordeelen biedt, zal zij waarschijn lijk voorloopig nog aledhts op zeer beperk te schaal toepassing vinden. Na de bespreking waarop we morgen nader terugkomen, behandelde Mr W. R i p, secretaris van de C.B.B. het onderwerp: De depreciatie van de gulden en de Landbouw Uitgegaan werd hierbij van het volgende: Bij het bezien van de gevolgen van de deprecia tie van den gul den voor onze Land- en tuin bouwbedrijven moet in aanmer king worden ge nomen, dat reeds vóór den 26 Sept. j.l. een stijging ran de prijzen op de wereldmarkt optrad. De waardever andering van den gulden heeft ech ter ten deele op acute wijze dit proces versneld. In verband met den r.og betrekkelijk korten tijd, welke sinds de depreciatie van den gulden is verloopen, is het moeilijk zich nu reeds een juist beeld te vormen van haar gevolgen voor het economisch leven in het algemeen en voor den land- en tuinbouw in het bijzonder. Met het trekken van bepaalde conclusies, moet daarom de uiterste voorzichtigheid wor den betracht. Het kan den land- en tuinbouw niet on verschillig zijn welke gevolgen de deprecia tie van den gulden heeft of zal hebben voor het economische leven in ons land ;n het algemeen. Verhooging van de rentabiliteit, verruiming van export, vermeerdering van werkgelegenheid in andere bedrijfsgroepen, komt voor een deel ook den afzet van onze producten in het birnenland ten goede. De land- en tuinbouw mocht verwachten, dat door de Regeering het feit der deprecia tie mede dienstbaar gemaakt zou worden aan het streven om de nog steeds bestaande wan verhouding tusschen de belooning van den arbeid ten plattelande en ln de overige groe pen van onze bevolking in te halen. Dat dit tot nog toe niet is geschied, moet worden betreurd. Dat de Regeering, na de waardedaling van den gulden, maatregelen genomen heeft om onredelijke prijsopdrijving te voorkomen, moet worden toegejuicht en is ook in het belang van onzen land- en tuinbouw. Echter zal prijsstijging van verschillende artikelen ook eerste levensbehoeften als gevolg van de stijging der productiekosten niet mogen worden tegengegaan. Ook is het onjuist, de landbouwcrisismaatregelen te ge bruiken om de kosten van levensonderhoud pp een, volgens de Regeering, juist niveau te houden. De prijs, wélke de producenten in land- en tuinbouw ontvangen, vormt slechts een ge deelte van de factoren, welke de hoogte van de kosten van levensondeihoud beïnvloeden. De depreciatie van den gulden brengt geen noemenswaardige verlichting met betrekking tot het vaste-lasten-probleem. Ook bij eenige verbetering in de uitkomsten van onze be drijven welke in het algemeen voorshands niet is te bespeuren is dit voor het vaste- lasten-probleem van uiterst geringe beteeke- nis. Het overgroote deel van de boeren en tuin ders kan. niet profiteeren van de verlaging van den rentestandaard, aangezien de ver houding tusschen de waarde van de onder panden en de geleende bedragen vervanging van hypotheek veelal onmogelijk maakt. In ieder geval behooren er zoodanige maat regelen genomen te worden, dart onze produc ten een zoodanigen prijs opbrengen, dat de verhooging van de kosten der zgn. agrarische grondstoffen in den eimdprijs der producten volledig wordt gecompenseerd en dat de mo gelijke voordeelen van de depreciatie van ons ruilmiddel voor onzen agrarischen ex- Ruwe handen genezen vlug mek Doos30-60ct. BijApothen Drogisten Jaarvergadering te Utrecht port, ook inderdaad aan onze bedrijven ten goede komen. Het is de taak van den georganiseerden land- en tuinbouw, in haar verschillende ge ledingen, om Regeering en Volk te overtui gen van de rechtmatigheid der bovengenoem- d verlangens. Ook op de bespreking van dit onderwerp hopen we morgen nade terug te komen. Na het avondeten komt hedenavond aan de orde een ander zeer belangrijk punt, n.l. De Landbouw-coöperatie Dit punt wordt ingeleid door de heeren Y. K. T a m m i n g a tt Leeuwarden, voorzit ter der Coöp. Exportslagerij te Akkrum en W. G. Scheeres, voorzitter van de Chr. Middenstandsbond te Den Haag. KLEURLOOZE VERZEN Nieuwe lente op Hollands erf De Nederlandsche regeering heeft beslo ten, zooals men weet, om dé Nederland sche schooljeugd ter herinnering aan de prinselijke echtverbintenis van 7 Ja-nuan een rijmprent ten geschenke te geven. Het departement van onderwijs heeft voor de vervaardiging der verzen uitge kocht Dr P. C. Boutens. We wilden er eerst maar over zwijgen; doch nu de ver zending van ruim anderhalf millioen dezer prenten begonnen is, kunnen we niet na laten onze groote teleurstelling over dit verzenproduct uit te spreken. Of het al dan niet letterkundige waarde heeft, laten we Duiten bespreking. Maar van de inhoud weten we n iets goeds te zeggen. De lezer oordoele zelf: Keek niet door *t volle zomergroen de gele pij al van den herfst, waar straks het sohoone jaar in sterft daar viel weer, buiten elk seizoen, een nieuwe lente op Hollands erf. De dagen keerden licht van lust, de nachten van beloften zwoel mijn hart. door 't blinde bloed ontrust, als in een doolhof op gevoel tastte naar ongeweten doel Daar zag het midden in den hof uw oogen, waar verlangen-sliep, zioh openen tot bloemen diep daar vond mijn hart zijn zingens stof, daar rees het stomme bloed en riep: „Dat hebt gij goed en vroom gedaan, want die vertrouwen haasten niet, en diep in 't hart uws volk verstaan het bloed dat kruipt, waar 't niet kan gaan totdat het breekt in lucht en lied: „Dezelfde grond, hetzelfde veld, waar ons gemeen e aooden zijn in hun verheerlijking besteld, oefent aan u zijn zoet geweld van levens Mei en hoogfeetijn. „Hoe rijker gij beminnen moet, te minder schieten wij tekort Een wedst.ijd zal het zijn voorgoed in liefdes eerlijke' overvloed, die door geen deelen minder wordt „Al wat van u hoort lijven we in ■met u bij Hollands huisgezin, nu in u zelf verweezlijkt werd de zoete zekerheid van 't hart: daar is geen Meimaand zonder min....* Deze zeven strofen, zonderling genoeg In de oude spelling geschreven, hoewel de nieuwe op school wordt onderwezen, heeten nu geschikt te zijn voor alle schoolkinde ren, zelfs voor leerlingen van even zes jaar. Wat zoggen onze onderwijzers daarvan? „Nachten van beloften zwoel", „'t blinde bloed", dat later stom wordt; een vermin king in dubbel opzicht van de Bijbeltekst: „die gelooven haasten niet", kruipend bloed, dat later breekt enz., om van „de ge- moene dooden" maar niet te spreken, welke oud-hoHandsche uitdrukking zelfs door Vandaag heeft de Vereen, van leeraren aan Prot Chr. Kweekscholen haar jaarver gadering gehouclen te Utrecht, onder leiding van Dr. G. K a 1 s b e e k, van Zetten, die in zijn openingswoord, bij al het goede dat ge bleven is, wees op datgene, wat hij gerechte reden tot klagen noemde. Zoo was er „het plotseling neertuimelen van Kon. Besluiten, zooals dat van 6 Oct j.l., waarvan zelfs een jurist zeide, dat het in strijd was met de Grondwet Wij herinneren ons nog de haas tige verandering van de vierjarige in de drie-jarige kweekschool. Verder drukt ons het concentreeren van vakken op één leeraar, zoodat een volledig bevoegde voor Wiskunde, tevens les geeft in Fransch, Ge schiedenis, Aardrijkskunde en Staatsinrich ting. Deze druk openlbaart zich het meest bij de scholen zonder hoofdactecursus. Een gemiddeld uursalaris zou kunnen helpen. Middelen ter verbetering Sommigen stellen als wensch, het diplo ma B bij de toelating. Dit zou ongetwijfeld het peil verhoogen, maar ook de toeloop verjninderen, die men niet missen kan, zoo lang het K.B. 90 geslaagden per 5 jaar blijft vragen. Liever dan de toelating te veranderen, besnoeie men het eindexamenprogram ma. Zou het niet practisch zijn, tevens een examen in lesgeven af te nemen? Wat de nieuwe leerlingen betreft, hoort men veel klachten over de vakken Bijbel kennis, Handwerken, Zingen, en soms Ken nis der natuur. Vooruitgang is er bij de mo derne talen en meestal ook bij de Wis kunde. Zou de cursus verlengd kunnen worden, gelijk sommigen vragen, met al of niet de hoofdacte tot slot? Daarvoor is veel te zeg gen, maar de copcurrentie der stoomcur sussen staat dan opnieuw te vreezen. Beperking van het eindexamen zou voor verschillende vakken zonder al te veel bezwaar kunnen gesohieden, terwijl de onderwezen leerstof dezelfde kan blij ven. F.en meer éigen programma voor de kweekscholen voor onderwijzereseen, zou zeer aanlbeveling verdienen. Waarom zouden allen hetzelfde moeten kennen? De taak der onderwijzeresssen is immers geheel anders dan die der onder wijzers? Tenslotte is ook de urentabel, die ge fixeerd is op 99 uren, een bezwaar. Deze uren gelden nl. ook voor de Rijkskweekscho len. waar de uren voor de Godsdienstvakken niet onder die 99 vallen. Het wezen van onze scholen ei9cht een flink getal uren voor het Godsdienstonderwijs, maar brengt ons tevens in een ongelijke positie tot de Rijkskweekscholen, waar deze enkele uren boven de 99 worden betaald Ondanks al deze bezwaren, is er geen re den tot versagen. Loyaal onze plicht doen ln deze zorgvolle tijden is meer dan ooit nood zakelijk. Na afdoening der huishoudelijke zaken was de vergadering gewijd aan een vele ouders niet wordt verstaan. Waarbij men dan nog dient te bedenken, zooals in een „neutraal" dagblad werd op gemerkt. dat „de nachten van beloften zwoel" enz. misschien als beschaafde erotiek bedoeld zijn, maar op een zinnelijkheid wijzen, waarover men schoolkinderen zeker niet moet spreken. Doch bovendien, het werd reeds hier en daar opgemerkt, zorgvuldig is uit het heele vers elke zinspeling op God en Zijn leiding geweerd. Dat zou niet „neutraal" zijn en het vers moet ook dienst doen voor de Open bare school!. Een onbegrijpelijk, kleurloos vers; noch voor de jeugd in 't algemeen, noch voor de Christelijke school geschikt. Heeft de Minister van Onderwijs het zelfs niet geleaen? We staan eenvoudig voor een raadsel. Uit deferentie voor het prinselijk bruids paar kunnen onze scholen deze prent moei lijk weigeren; maar 't is een gewaagd on dernemen voor een Christelijke onderwijs inrichting om zoo iets door te geven. Referaat van Dr. G. Kalsbeek over een concept-leerplan. Vooral wees de referent erop, dat het hoofdaccent steeds zal blijven vallen op den leeraar. Wanneer deze niet voor zdjn taak is berekend, helpt het niets, of men hein de besteleerlingen en het beste leerplan ter beschikking stelt. Wat de moderne t-alen betreft, zoo vervolgt Spr., is voor ons het passieve be zit: het begrijpen van de taal, belangrijker dan het actieve bezit: het spreken en schrij ven. Dit laatste kan beoefend worden door het opzeggen van gedichtjes, het in koor lezen, waarbij de leeraar meeleest. De gram matica moet in de taal zelf besproken en geleerd worden, en toegepast niet door thema's maken, maar door invuloefeningen, als voor Fransch in de Dubois-serie. Voor het vertalen hebben wij noodig lijsten van 3 a 4000 woorden, waarvan Spr. enkele titels gaf. Het secuur vertalen is een prach tige stijloefening, maar vertraagt het talen onderwijs. Bij het onderwijs inBijbelkunde en Kerkgeschiedenis, zij het richt snoer: Wat moet de onderwijzer met het oog op de Bijbel vertel ling in de L.S. ken nen? Het onderwijs kan dan tevens een grond leggen voor het later te behalen diploma Schoolraad. Bij de Geschiedenis is niet het jaar tal en het feit op zichzelf van belang, maar alleen als dragers van belangrijke gedach ten. Op geestelijke stroomingen valle de aandacht, zooals geschiedt in het overzicht, dat de Schoolraad voor zijn diploma heeft gegeven. Bij het eindexamenprogramma zouden Oudheid en Middeleeuwen kunnen vervallen. Dan moet er meer rekening wor den gehouden met de stof, die op de L.S. la ter wordt onderwezen: deze is van geheel anderen aard dan die welke op de kweek school aan de orde komt. Het voor de L.S. zoo belangrijke vak schrijven worde in eere gehouden. Vroegtijdig beginnen met het bordschrijven. Middelsoort en klein loopend schrift zijn noodig en ook beoefening der drukletters. De Aardrijkskunde behandele voor al de landen, die voor ons van veel belang zijn; de keuze hiervan worde door de des kundigen uit ons midden bepaald. Vooral niet veel namen. Cosmografie worde van h«t eindexamen geschrapt. Bij de behande ling van Oost- en West-Indië moet de Zending niet worden vergeten. Het Lezen worde om het lezen beoe rend; niet als kapstok voor allerlei wetens waardigs uit de andere vakken. Ook de Letterkunde krijge afzonderlijk de aan dacht, en moet even goed blijven behandeld als toen zij nog examenvak was. De klach ten over de invoering van het dictee lijken Spr. overdreven. Zijn wij wellicht op dat punt niet streng genoeg geweest? Bij het Rekenen moet het niet voor komen, dat de onderwijzers de sommen uit de hoogste leerjaren der L.S. niet kennen: men offere desnoods het HandelsreKe- nen op. De Wiskunde moet noodzakelijk nieuw worden georiënteerd, nu cte leerlingen dit vak jaren hebben beoefend als zij bij ons» komen. Aan vrouwelijke leerlingen worde ook aan de meisjeskweekscholen vrijstel ling verleend, als zij dat noodig hebben. De Kennis der Natuur hoede zich voor de modernste snufjes, zoowel als voor platgetreden paden. Ook zij vergete haar taak niet ten opzichte van de L.S. Het onderwijs in Z a n g is erg in de knel gekomen, omdat de Uloleerlingen daarin bijna nooit onderwijs hebben gehad. Het aantal uren dient daarom op 2 per week per klas te worden gesteld. De Chévé-métho- de is ock noodig. Bij het T e e k e n e n een apart uur voor perspectief. Veel oefening in het zoo belang rijke bordteekenen. De Lich. Oefening worde gescheiden van het eindexamen, evenals de Nuttige Handwerken, zonder echter haar uren- getal te verliezen. OiïZe leerlingen zitten teveel binnen De Opvoedkunde ls, ondanks haar groote taak, toch nog te wetenschappelijk opgezet en vraagt teveel van het kunnen onzer leerlingen. Is zij wel practisch ge noeg, met het oog op de toepassing in de L.S.? Verder loopen de definities in de ver schillende handboeken ver uiteen, wat de studie, vooral voor de Hoofdacte zoo moei lijk maakt Tenslotte sprak Dr. Kalsbeek den wensch uit, dat het kome tot eén uniform leerplan, waardoor ook de taak der gecommitteerden bij de eindexamens zal worden vergemak kelijkt WOENSDAG 30 DECEMBER HILVERSUM I 1875 M. NCRV-Ultzendh 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Graan. 10.30 Morgendienst te leiden door Ds Riittgnaild'a, Geref. prod, te Weesp. 11.Of 12.00 Bas-bariton en piano. 12.15 Gram 12.30 A'damsch Salonorkest. 2 00 Gram 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Violen en pia 5.00 Kinderuur. 6.00 Graim.pl. 7.00 Beril ten. 7.15 Literair halfuiur. 7.45 Reports 8.00 Berichten ANP. 8.15 Kamerork „Ars Nova et Antiqua", m.m.v. soÜ6t (Om 9.00 „Huwelijkswijding", cius door den heer L. M. Kalmijn te Utirei en om 10.05 Berichten ANP). 10.30—11 Graan.pl. HILVERSUM n 301 M. VARA-Uitzendi» 10.00 VPRO. 11.00 en 6.30 RVU. 8 Gr.pl. 9.30 „Onze keuken". 10.00 Marge wijding VPRO. 10.20 Gram.pl. en caus» over gemeenschapszin. 11.00 „Wij en cc zieken". 11.30 „Overzicht en vooruiitz» ten". 12.00 „Melody Circle". 12.45 Gt I.001/45 De Flierefluiters. 2.00 Graro 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kin ren. 5.30 Orgelspel. 5.50 Ramblers. „Nieuwjaar". 7.15 Zang. 7.40 Huishon lijke causerie. 8.00 Berichten. 8.03 Beri ten ANP. 8.15 Orkest en solist. 9.00 Oi jaarsrede. 9.20 Vervolg concert. 10.00 richten ANP. 10.05 Ramblers. 10.40 Or< spel. 11.00 „Huwelijksverhoudingen", c serie. 11.30—12.00 Gram.pl. DROITWICH 15' M. 11.05 Orgelspel. 11 BBC-orkest en solist. 1.20 Orkest. 1 Fanfare-orkest. 3.50 Pianorecital. 4 Vesper. 5.10 Kwintet. 7.00 BBC-Harnx orkest. 7.50 Populair concert en orgels] 8.20 BBC-Orkesrt. 9.55 Kwintet. RADIO PARIS 1648 M. 11.20 Kamerork 2.50 Orkest. 5.50 Kamerorkest. 8.20 Pia recital KEULEN 456 M. 5.50 Kamerorkest. 11.20 S Orkest. 12.35 Concert. 1.35 Ge var. oona 3.50 Concertorkesrt. 5.50 Viool en pia 6.20 Kleinerkest. 7.35 Uitzending voor HJ. 8.05 Kleinorkest en instrum. kwar 9.50 Kwartet en solist. 10.2011.20 Kle orkec en pianotrio. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 1.30 Kiel orkest. 5.20 Omroeporkest. 8.20 Klei orkest. 484 M.: 12.50 Kleinorkest. 6.35 Onnroé orkest. 8.20 Symphonie-onkest. 10.3^ II.20 Pianorecital. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 nabas von Geczy's orkest. 8.05 „Hiü< gend 1936". Rijkszeuding. 8.35 M; concert. 10.2011.20 Populair concert. Waagmeester gedood Gistermiddag omstreeks vier uur geraa de waagmeester H. W. Janssen uit Var veld aldaar bij het rangeeren van een gon met kalveren, bekneld tusschen de fers van twee wagens. Zijn yerwondin waren van dien aard. dat hij eenigen na het ongeluk overleed. Inbraak bij een notaris Tijdens afwezigheid van de bewoner* ingebroken in de woning van notaris P, Romeijn te Warmond. Een belangrijk bedrag aan geld, besta de uit gouden tientjes, bankpapier en zil is buitgemaakt. De daders hebben zich toegang verscl door een W.C. raampjé. hetwelk is op gebroken. BELEEDIGING VAN MINISTER VAN SCHAIK Het gerechtshof te 's-H ertog eaboai heeft gisteren A. M., leider van Zwart-Frij te Oisterwijk, tot 1 maand gevangeniestl; veroordeeld wegens beleediging van mü ter Van Schaik. De advocaat-generaal b vier maanden geëischL INBRAAK IN EEN KERK Gisternacht is ingebroken in de Ned. He Kerk te Oldebroek. De koster vond deur aan de achterzijde van de kerk op Bij onderzoek bleek het slot van de brai kast, welke in de consistoriekamer staat, zijn uitgeboord. De inhoud was verdwem Vermist wordt ongeveer honderd guld zijnde de opbrengst van de gehouden coll tes tijdens de Kerstdagen. Onze Kroonprinses trouwteen luisterrijke stoet eindeloos gejuich... De geheele plechtigheid wordt uitgezonden: het burgerlijk en het kerkelijk huwelijk. Radio-reporters beschreven doorloopend alles wat zich langs den weg van den stoet afspeelt. Neemt deel aan de nationale feestvreugde, maar zorgt voor een weergalooze, kristal heldere weergave, zoodat niets U ontgaat. Beluistert dit feest met een der nieuwe, schitte rende Philips' ontvangers en ge geniet dubbel! Pinups' MIEIJWE RADIO „SVMl'BOMSCUB SERIE" IN MUIZEN VANAF Ft. 89.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8