STADSNIEUWS M. S. DE JONG WOENSDAG 23 DECEMBER 1936 TWËEDE BLAD PAG. Van het Stadhuis Burgemeester en Wethouders van Leiden (brengen ter algemeene kennis, dat het Ge meentelijk Badhuis aan de Van der Werff- straat op Donderdag 24 December a.s. 10 uur maan. geopend zal zijn. Op Vrijdag Zaterdag d.a.v. zal het badhuis den gehee- len dag gesloten zijn. A. VA NDE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Wijziging datum seizoenopruimingen In aansluiting op vorige persberichten vestigt de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland nogmaals de aandacht op het besluit, waarbij in verband met het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard, de termijn van opruiming wordt gesteld op: 9 Januariitot 9 Februar 1937. Dit besluit geldt voor alle branches en voor alle plaatsen in haar district, uil gedon derd voor de gemeente Alphen a. d. Rijn, voor welke gemeente zial gelden het tijdvak van: 15 Januari toit 15 Februari 1937. Buiten de hier voor de betrokken gemeen ten gestelde tijden mogen derhalve in het eerste halifjaar 1937 geon jaarlijksche-, haif- jaariijksche-, seizoen-, balans- en inventari: opruimingen worden gehouden. Adventsavond in Rehoboth Gisterenavond vond in het wijkgebouw Rehoboth een advents-avond plaats, die onder leiding stond van Ds. J. de Wit, Herv. pred. alhier. Aan het begin van dezen avond werden door Ds. de Wit enkele Schriftgedeelten uit het Lukas-evangelie gelezen, die betrekking hadden op de menschwordin.g van Christus. Vervolgens sprak Ds. de Wit een kort doch indrukwekond wijdingswoord uit waarin herinnerd werd aan de geboorte Christus. In een ernstige peroratie spr. er op dat een ieder zal hebben te ge- looven, dat Christus een werkende Heiland Ss, Die om zondaren te redden op aarde gekomen is. Ds. De Wit besloot dit dingswoord met het lezen van enkele ver zen van jonge Protestantsche dichters. Een quartet en een zangkoor o.l.v. mevr. V. Leeuwen—De Pauw zorgden voor toepas selijke zang. De piano-begeleiding was hierbij in goede handen bij den heer H. H. Haverkamp. Het was een wijdingsvolle ure, die ons heen gewezen heeft naar het groote Kerst feest dat wij binnenkort zullen gedenken. Werkinrichting voor Blinden De Commissie geïnstalleerd Gisterenmiddag had ten Gemeentehuize de installatie plaats van de Commissie van Beheer van de voor een proefjaar te dezer stede op tc richten Werkinrichting voor Blinden, waarvoor door B. en W. benoemd zijn de leden: mevr. J. C. de Clerde Bruijn, en de heeren C. Th. Breebaart, W. A. Ja cobs. P. .T. Michels. Dr. S. Rozemond en Dr. C. F. M. Pieck, terwijl als secretaris is aan gewezen de heer Th. W. Zouteriks, Jan van Houtkade 27, alhier. In zijn installatie-rede dankte de Wet houder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, d-° leden die allen aanwezig waren, voor hun bereidwilligheid om in deze Com missie zitting te willen nemen. Spreker noemde de taak, welke vervuld zal moeten worden, mooi. waar het hier gaat om arbei i te verschaffen aan medemenschen die het zware kruis der blindheid dragen en ten gevolge daarvan vaaik in armoede en af hankelijkheid verkeeren. Spr. eindigde zijn rede met het uitspre ken van de wensch dat de Commissie er in zou slagen de werkinrichting voor Blinden levensvatbaarheid te geven en daarvan een blijvende werkgelegenheid te scheppen voor een groep onzer medemeiischen, welke ten volle aanspraak mag maken op de sympa thie en hulp der gemeenschap. Vervólgens werd een kleine vergadering gehouden waarin tot voorzitster der commis sie is gekozen mevr. J. C. de Clerde Bruijn, tiie hare benoeming heeft aan\aard. De heer D. J. van Driesum veertig jaar apotheker De heer D. J. v. Driesum herdenkt vandaag den dag. waarop hij 40 jaar geleden het apotihekarsdiploma verwierf. De heer van Driesum werd op 11 April 1869 te Leeuwarden geboren. Hij studeerde te Utrecht en behaalde aldaar op 23 Dec. 1896 het apothekersdiploma. De heer van Driesum was eerst werkzaam gedurende anderhalf jaar in de bacteriologie bij Prof. Ovembeck de Meijer te Utrecht. Daarna was (hij tijdelijk provisor, achtereenvolgens te Winschoten, Sneelc en Leeuwarden. In 1901 vestigde hij zich als apotheker hier tor stede Spoedig na zijn vestiging werd hij benoemd itot apotheker der Nederlandsche Spoorwe gen. De jubilaris was gedurende eenigen tijd bestuurslid van het Departement Leiden van de Mij. ter bevordering van de phar- macie. Van vele zijden zijn hem vandaag de ge- lukwenschen toegestroomd. O. O. Schietvereeniging „Generaal Snijders" Op 22 December 1936 werd door bovenge noemde schietvereeniging in de versierde O. O.-Cantine, daartoe door den commandant van het 4e Regiment Infanterie in de gele genheid gesteld ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard, een feestvergadermg gehouden. Om 8 u. opende de voorzitter deze zeer druk bezochte vergadering, heette allen welkom, zette het doel van deze vergadering uiteen en nadat door allen uit volle borst ons volkslied was gezongen, werd besloten het volgende telegram te verzenden: „Aan het Koninklijk Bruidpaar, Den Haag. De Onderofficieren Schieüuereeniging „Ge neraal Snijders" van het 4e Regiment Infan terie Leiden, in feestvergadermg bijeen tor gelegenheid van Uw Koninklijk Huwelijk, bieden zeer eerbiedig hun gelukwensehen aan. Hert B^tuur". Hierna werd een aa invang gemaakt met gezelschapspelen, zoodat men tot midder nacht gezellig bijeen bleef. Bij hot naar huis gaan ontving elk O. O.-lid een lux zakje gevuld met de gebruikelijke bruidsuikers voor de huiselijke kring, Tram contra vrachtauto Gisteravond te half tien is een vracht auto bestuurd door T. G. v. A. uit Warmond toen hij de Korenbrugsteeg kwam uitrijden en links de Breestraat opdraaide, door een tram in de flank aangereden. De vracht auto hok wam veel niaterieele schade, ook aan do lading, terwijl de tram aan de voor zijde werd ingedrukt. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Kantteekeningen bij het Er is tegenwoordig eenige moed voor noo- dig om op de bres te staan voor zijn overtui ging, dat de steeds toenemende ongebonden beid, die in de omgang tusschen de sexen wordt aangetroffen, groote gevaren mee brengt voor onze zedelijke volksgezondheid. Van bepaalde zijde heeft men geen gelegen heid verzuimd om het voor te stellen alsof de bestrijders van het sexueele kwaad, dat tengevolge van die ongebondenheid, steeds weliger is gaan tieren, geïnfecteerd werden door hun eigen overprikkelde fantasie. Die •betrijders, dat waren de menschen met de lange gekleede jassen, met de uitslaande paraplu's, met de begrafenis-hoeden, met de lange gezichten, die er geen begrip van had den wat het beteekende jong, sportief, ge zond en wilskrachtig te zijn. Men behoeft de laatste jaargangen van de inmiddels verdwenen „Notekraker" maar door te bla deren en men zal vele bladzijden aantreffen waarin tegen die dusgenaamde zedelijkheids apostelen te keer wordt gegaan. Het is daarom wel een verblijdend ver schijnsel, dat in don Leidschen Raad waar in, bij de behandeling van de garantie voor het stichten van een Sportfondsenbad, de kwestie van de zedelijke volksgezondheid breedvoerig ter sprake is gekomen, over 't algemeen het debat in zoo waardige toon is gevoerd. Het debat vond zijn aanleiding in de amendementen van de drie rechtsche fractie-leiders, die aan de garantie de voor waarden wilden verbinden, dat het gemengd zonnebaden en het gemengd baden in de te bouwen inrichting niet toegestaan zouden worden. Ook degenen, die deze voorwaarden bestreden, spraken met resp&ct over het standpunt van hun tegenstanders en de raillcerende toon, die in deze en dergelijke vraagstukken zoo gemakkelijk wordt ver nomen, hebben wij zoo goed als niet ge hoord Dit nam niet weg, dat rechter- en linker zijde diametraal tegenover elkander ston den, zooals trouwens wel te verwachten was. Van die linkerzijde liet de heer Van Eek nog het meest te respecteeren geluid hooren, nl. dat men in roode kringen in deze dingen niets verwacht van reglemen teering, maar alleen van de vrije opvoeding, van de opvoeding tot een krachtige per soonlijkheid. Een standpunt weliswaar, dat duidelijk demonstreert den geest waaruit het voortkomt, den geest, die met den oorsprong van het kwaad en het wezen daarvan geen rekening houdt, met een stand punt overigens, waarvoor men toch meer eerbied kan hebben dan voor de meening. die de heer Vos uiteenzette en die van een als deze vrijzinnig-democraat met een zeventigjarige levenspractijk toch wel zeer verwonderen moet. De jongens en meisjes, aldus de heer Vos, gaan in het heele leven rij en ongedwongen met. elkaar om en als men ze nu in dc zweminrichting streng gaat scheiden, dan zal in hun argelooze zieltjes de vraag naar het waarom gaan rijzen en zij zullen niet rusten alvorens zij deze vraag, tot schade van zichzelf, hebben beantwoord. Wij kunnen dit standpunt alleen als cu riositeit vermelden, maar behoeven er niet op in te gaan. Trouwens de heele kwestie ligt voor onze lezers zoo duidelijk, dat het geen zin heeft daarover nog in beschou wingen te treden. De heer Beekenkamp met name heeft een gedegen principieel betoog gehouden, waar in hij het Christelijk standpunt klaar en onomwonden uiteen zette. Verblijdend in het debat was ook, dat B. en W. bereid bleken de noodige soepelheid te 'betrachten. Het bleek alras, dat zij ge neigd waren de gemengde zonnebaden niet toe te staan en dat zij ook de voorwaarde wilden maken, dat de gemengde baden zou den worden verboden, echter behoudens in bijzondere gevallen goedkeuring van het college. Onder die bijzondere gevallen ver stonden zij het wedstrijdzwemmen, alsmede het vereenigingszwemmen, elk geval echter afzonderlijk door B. en W. te beoordeelen. Deze poging om de standpunten tot elkaar te brengen had succes. De meerderheid aanvaardde deze (beide voorwaarden. De antirevolutionairen Vonden de voorwaarden begrijpelijkerwijs ook zoo nog te ruim ge steld. Ter sprake kwam voorts, alweer naar aanleiding van een amendement van de rechtschc fractieleiders, de kwestie van de Zondagssluiting. Men wilde de sluiting des morgens van 912 uur. B. en W. wilden, dat de Raad dit. te bepalen aan zijn college overliet, hoewel de lieer Bedkenkamjp er terecht op wees, dat een dergelijke voor waarde niet' aan de Zondagswet kan worden ontleend en dus z. i. door den Raad zou moeten worden bepaald. In elk geval kon de rechterzijde hier geen meerderheid vin den, te meer niet nu ook de beide recht- sc-he wethouders tegen zulk een voorwaarde stemden. Wat er nu gebeuren gaat dient afgewacht te worden. Het is de vraag of B. en W. hier nog iets kunnen doen, maar in elk geval kan het bestuur van de Sport fondsen dezen wensch van een groot ge deelte der burgerij eerbiedigen en de in- richting des Zondagsmorgens gedurende de godsdienstoefeningen gesloten houden. Wij hopen hartelijk, dat het dit zal doen. De financieele bezwaren tegen het voor stel kwamen voornamelijk van de zijde van de heeren Goslinga en Würtz. Wij hebben de vorige, maal al gezegd, dat wij de be zwaren van den heer Goslinga niet deelen. Zij waren intusschen van ernstiger aard dan die van den heer Würtz, welke dan ook weinig indruk maakten. Het voorstel om de garantie, te verleenen is ten slotte met groote meerderheid van stemmen aangenomen. De Antirevolutionairen en enkele Roomseh- Kal holleken bleven er tegen, eenerzijds om de financieele redenen, die zij met den heer Goslinga deelden, anderzijds omdat zij geen 'oldoening hadden gekregen op de punten an de Zondagsrust cn het gemengde zwem men. In dingen als deze laat het verlies van de rechtsche meerderheid in den Raad zich wel zeer ernstig gevoelen. Ten slotte nog een vervelend debat over de kwestie-Kors, waarin de heer v. d. Voort per sé zijn zin wilde hebben, zoodat weth. Tepe tegen een muur op moest praten, waar aan hij ten slotte de brui gaf. De heer v. d. Voort kreeg zijn zin echter niet.: J. DUYVERMAN ACCOUNTANT Lid N.LV.Jl Graaf Florisstraat 80. Rotterdam Kievietlaan 27 Wassenaar Belastingzaken UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN DE BEGROOTINGSZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD Vervolg De middagvergadering Bij de heropening der vergadering te half 3 is ook de heer den Ouden aanwezig. Men vangt dan aan de 'begrooting arti- kelsgcwijze te behandelen. Bij de begrooting van de gasfabriek be spreekt de heer Ruyssenaars de wensche- lUkheid van uniformkleeding voor het per soneel. Verder pleit spr. voor verlaging der gasprijs voor groote gezinnen. Hij stelt den Raad voor te besluiten een verlaging toe te passen van een cent per M.3 voor gezin nen van 4 of 5 kinderen en 1 cent per M.3 voor gezinnen met 6 en meer kinderen. Dit voorstel wordt door den heer Boeren ondersteunt. Het gaat hier niet alleen om het geld, maar de r.k. fractie zou gaarne zien dat de Raad iets voelde voor de prin cipieel© zijde van het voorstel. De heer den Uyl wil van deze kwestie de oractischo kant steunen. De groote gezinnen hebben het in dezen tijd zeker moeilijk. Nadat nog meerdere sprekers hun mee ning hebben uiteengezet, zegt de heer Ruys- senaers bereid te zijn, het voorstel te wijzi gen in dien zin dat B. en W. de mogelijkheid ervan zullen onderzoeken. Aldus bcsloten. De begrooting van het gasbedrijf wordt daarna, evenals die van het electriciteitsbe- drijf en van de hoogdrukbronwaterleiding, z. h. s. goedgekeurd. Hei grondbedrijf De heer Groenendijk vindt het bedrag voor het bouwrijp maken van grond beschikbaar gesteld aan den lagen kant. Spr. zou wel gaarne zien dat meer goedkoope grond 'be schikbaar werd gesteld voor de bouw van arbeiderswoningen. Weth. Spreij zegt, dat deze kwestie juist deze week in de commissie van bijstand is behandeld. Daarbij is besloten tot uitbrei ding van het s tra ten complex rond het Tous- saintplein, waarbij dan tevens grond voor ar beiderswoningbouw beschikbaar zal komen. Armbestuur De heer Verdonk vraagt bij deze begroo ting inlichtingen over de bedeeling in geld. Weth. Sperij zegt dat iemand die zich hier estigt een half jaar of een jaar steun krijgt naar de norm van zijn vroegere woonplaats. Verhaal op zijn vorige woonplaats is haast niet mogelijk. De Voorz. licht dit nader toe. Als men ver huist om meer steun te bekomen, krijgt men steun naar die gemeente waar men vandaan komt, Gemeentebegrooting (uitgaven) De Voorz. deelt mede dat het uitbreidings plan in de e.v. vergadering aan de raad zal 'orden aangeboden. De heeren van 't Riet en Ruiting bespreken den toestand van de Ziendeweg. Dit is fei telijk de eenige verbinding met Aarlander- veen. B. en W. zullen een en ander nader met Ged. Staten bespreken. De heer van Kleef betreurt de omheining an het Hazeveld en vraagt of B. en W. be reid zijn die weg te nemen. De Voorz. en weth. Herngreen betreuren het dat deze omheining noodig is. Weth. Herngreen zegt dat men de zomer af zal achten en dan zien wat de bewoners dien. De heer Lam ziet het nut van de jaarlijk sche paardenmarkt niet in. De Voorz. zegt dat dit nog een dag vertier in een jaar geeft. Een voorste! van den heer Lam voor af- schaffing wordt niet ondersteund, zoodat Al phen zijn paardenmarkt houdt. De heer van 't Riet wil een goed fietspad langs de Kerkvaartsvveg. B. en W. zullen overleggen met het polderbestuur. De heer Lam vestigt er de aandacht op dat de berkbeplanting langs de Verlengde Aarkade weer dood schijnt te gaan. I)e Voorzitter zegt dat het moeilijk uit te maken is waar de berk wel en waar zij niet wil groeien. B. en W. willen echter doorgaan, want 2/3 is nu in leven gebleven. De heer Den Uijl wijst dan nogmaals op de noodzaak van het geneeskundig school toezicht. De Voorzitter zet hierover het standpunt in B. en W. uiteen. Als er eenig gevaar is zijn wij bereid een onderzoek in te stellen. Nog nimmer is door een schoolhoofd een dergelijk verzoek gedaan. B. en W. blijven er tegen. De heer Boerse bespreekt uitvoerig de subsidie aan de bewaarscholen en de school voor buitengewoon onderwijs (zwakzinnige kinderen). Voor het nijverheidsonderwijs be taalt de wet de bedragen voor het aantal leerlingen ook voor hen die van buiten komen. Hier ligt een groote taak voor de overheid. Voor de kinderen van Ter Aar, die kerkelijk de bewaarschool in Aarlander veen bezoeken, wil hij ook subsidie geven. Hij wil subsidie naar een door de inrich ting in te dienen begrooting. De heer Ruijssenaars onderschrijft dit en zegt dat men bij de Katholieken aanvoelt dat het tegen hen gaat. Weth. Herngreen interrumpeert: Neen! De heer Van Kleef wil de subsidie van f 2.50 op f 5 brengen en doet een voorstel. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. te Ter Aar zich op hetzelfde standpunt stellen als B. cn W. hier, doch dat de Raad te Ter Aar het voorstel lieeft verworpen. Het verschil is hier zakelijk en niet tegen de Katholieken gericht. De Voorzitter zegt dat B. en W. hereid zijn het voorstel van den heer Van Kleef om de subsidie van f 2.50 op f 5 te bren gen over te nemen. Het voorstel Boerse wordt verworpen met voor de stemmen van de heeren Ruijssenaars, Den Uijl, Groenen dijk, Boeren en Veltman. Het voorstel Van Kleef wordt aangenomen. De heer Groenendijk is voorstander van openbare werken, doch de uitvoering van vele werken in werkverschaffing daarmee kan de s.d. fractie het niet eens worden. De arbeiders worden hier niet veel heter an, gelet op de korte arbeidsweken. An ders was hot Ale men de geheele week kon werken. De -heer Bergshoeff zegt dat de menschen liever werken dan stempelen. De heeren Den Ouden en Koren zijn er ook niet voor dat alles in werkverschaffing ordt gedaan. De Voorzitter zegt dat inschakeling van den aannemer beteekent een spoediger klaar zijn van het werk. Dat is een bezwaar, want dan moet weer naar nieuwe werkobjecten worden uitgezien. Ook mag bij de vrije uit voering niet in het bestek worden opgeno men, dat menschen uit eigen gemeente moe ten worden te werk gesteld. Bovendien krijgt men zwaardere lasten op den kapi- taa!dienst. Na uitvoerige discussies worden deze besprekingen door den Voorzitter be ëindigd. Hierna wordt weer gepauzeerd. Na de heropening verklaart de heer Boe ren, dat hetgeen door de R. K. fractie is gezegd omtrent de subsidie aan de bewaar school te Aarlanderveen, niet onvriendelijk is bedoeld. Onder applaus van de overige leden van den Raad neemt hij al wat hier over gezegd is terug. Dc Voorzitter stelt dit zeer op prijs. -Wat de nieuw te 'bouwen noodwoningen betreft, betreurt de heer Groenendijk het dat deze niet meer in liet centrum worden geplaatst, b.v. bij het woonwagenkamp. De Voorzitter weet geen betere oplossing dan de voorgestelde. Het zijn hier gezinnen, die in gewone woningen geen plaats kun nen bekomen. Het bestek is nog niet ge reed, doch er zal met spoed worden ge werkt, terwijl de plaats nog niet vast staat. Ontvangsten De vermakelijkheidsbelasting wordt in de volgendo vergadering behandeld. Do heer Boeren verzoekt weer om de rechten voor vergunningen te verlagen. De Voorzitter zegt, dat het minimum f 40 is, dat slechts door 1/3 wordt voldaan, terwijl het maximum f 87.50 is. De begrooting wordt hierna in zijn geheel aangenomen. De heer Boeren verzoekt ech ter aanteekening, dat de R. K. fractie bij de posten betreffende subsidie bewaar scholen etc. heeft tegengestemd. De Voorzitter spreekt dan woorden van dank voor de ondervonden medewerking. De nestor van den Raad, de heer Ruting, brengt op de hem eigen wijze den Voorzitter dank voor zijn eminente leiding, en spreekt de wensch uit dat hij nog tal van jaren de leiding in handen mag hebben van onze gemeente, waarna hij den Voorzitter en de leden van den Raad een gezegend Kerst feest toewenscht. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten aan het Koninklijk Bruidspaar een telegram van hulde te zenden. De heeren Boeren en Lam willen nog een bedrag van f 150 beschikbaar stellen voor het vuurwerk. Door den Voorzitter wordt dit ontraden. Hierna wordt deze langdurige begrootings zitting gesloten. A. R. KIESVEREENIGING De heer Koning over „Het plan van den Arbeid" Gisteravond kwam de A. R. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" in de Chr. school aan de Hooftstraat in ledenvergade ring bijeen. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer W. J. v. d. Brink, wer den allereerst de ingekomen stukken be handeld. Goedgekeurd werd het ontwerp verkiezingsmanifest. Bij de bespreking van de samenstelling der candidatenlijst voor de a.s. verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, werd aangenomen het voorstel om aan het Centraal-Comité te verzoeken het lidmaatschap van de Tweede Kamer onver- eenigbaar te achten met het 'burgemeester schap. Naast de zittende Kamerleden werd o. m. ook de candidatuur verbonden van de heeren Dr. C. Beekenkamp te Leiden, Ds. J. Fokkema te Amstelveen en G. M. Hern green te Alphen a. d. Rijn. Het woord was daarna aan den heer S. J.--Koning, om de vele vragen te beantwoor den die waren ingekomen op zijn in een orige vergadering gehouden rede over „Het plan van den Arbeid". Ter oriënteering van de bedoeling van het „plan" van de S.D.A.P. las de heer Koning eerst de brochure van den heer C. Smeenk over „Het plan van den Arbeid" voor, waar na hij de vele vragen, die waren gesteld, beantwoordde. Spr. handhaafde daarbij o.m. zijn gezegde dat het plan een dwaze en ge vaarlijke fantasie is. Het is niet, zooals sommige vragers meenden, een eerlijke po ging om de ellende van onze duizenden werkloozen te verlichten, maar zooals de betreffende resolutie zegt, moet het een stap zijn op den weg naar socialisatie. Verder toonde spr. aan dat men wel zeer lichtzin nig spreekt over de grootste problemen van dezen tijd, die ook voor een „plan"-regeering zeker niet kunnen worden opgelost. Ons land is te zeer betrokken bij den wereld handel en juist aan de export wordt in het plan van den arbeid weinig aandacht ge schonken. Na een hartelijk woord van dank aan den heer Koning voor het vele werk dat hij in deze voor de Kiesvereeniging heeft gedaan, werd de vergadering gesloten. BELANGRIJKE AFSLAG Bij de gisteren ten overstaan van notaris H. G. Boks alhier gehouden verkooping werd overgegaan tot den openbaren verkoop van het heerenhuis c a., alsmede de kapi tale dakpannenfabriek der firma J. K. van Leeuwen met inventaris, aan de Emmalaan alhier. De vorige week waren de gebouwen reeds in bod gezet. Nu werd eerst de inven taris verkocht en des middags gebouwen, opstallen cn inventaris in verschillende combinaties. Perceel 1 het bouw- en/of industrieterrein met uitweg naar de Emmalaan aan de ri vier de Rijn, groot ongeveer 14 A. 70 C.A., in bod staande op f 1000, werd afgemijnd op f 400 door den heer J. van Wieringen, alhieri. Perceel 2, het heerenhuis met verdere ge timmerten, erf en tuin, groot ongeveer 9 A. c.A., in bod staande op f 3700, werd af gemijnd op f 30. Genoemde perceelcn, daarna gezamenlijk bod staande op 1 5570, werden afgemijnd op f 425 Perceel 3, een perceel bouw- en industrie terrein, groot 12 A. 48 c.A., in bod staande op f 2200, werd niet afgemijnd. Perceel 4, eveneens een perceel houw- of industrieterrein, groot 11 A. 50 c.A., in bod staande op f 2200, werd niet afgemijnd. De perceelen 3 en 4 daarna in combinatie in bod staande op f 4400, werden eveneens niet afgemijnd. Perceel 5. een perceel bouw- en industrie terrein, in bod staande op f 2300, werd af gemijnd op f 6 door den heer A. den Ouden alhier. Perceel 6. een perceel dito. goot 10 A. 41 j.A., in bod staande op f 2200, werd ook afgemijnd op f 6, nl. door den heer G. Gesman, alhier. De perceelen 5 en 6 gezamenlijk in hod staande op f 4512, werden daarna afge mijnd op f 70 door den heer A. den Ouden voornoemd. Perceel 7, een perceel bouw- of industrie terrein, groot S A., in bod staande op f 1800, erd afgemijnd op f 1 door den heer H. Winkel, alhier. De perecplen 5, 6, 3 en 4. gezamenlijk in bod staande op f S982, werden niet afge mijnd; daarna met de opstallen in bod slaan de op f 12.295, eveneens niet afgemijnd. De perceelen 3. 6 en 7 met opstallen in bod staande op f 14.286, werden eveneens niet afgemijnd; zoomede werden deze per ceelen ook niet afgemijnd met inbegrip van den inventaris, in bod staande op f 16.955 Bij de eindcombinatie werden ten slotte alle perceelcn met inbegrip van opstallen en inventaris, totaal-generaal in bod staan de op f 22.950, afgemijnd op f 50 door den heer L. Slootjes te Waddinxveen. Zoodat dc totale koopprijs buiten kosten met in begrip van opstallen en inventaris bedraagt de som van f 23.000. TREINDIENST OP 7 JANUARI WoerdenGoudaAlphen—Lelden Op 7 Januari a.s. zal in plaats van de ge wone dienstregeling op beide baanvakken een volledige één-uursdienstregeling wor den gereden en zullen de treinen van en naar Gouda doorloopen naar en van Lei den, zoodat dien dag niet te Alphen a. (L Rijn behoeft te worden overgestapt, AANBESTEDING Door den architect den heer G. W. Vis werd Zaterdag in hotel Rutten aanbesteed het bouwen van een woonhuis, koeienstal- ling, wagen, varkensstalling, enz., voor re kening van den heer H. Kroft, alhier. De inschrijvingen waren als volgt: A. den Ouden f 24.200; Gesman, Turkenburg en Oudenes f 23.975; gebrs. van Wijk f 22.100; W. v d. Louw f 21,955; E. de Blazer, Rijnsa- terwoude f 21.839; L. van Beusekom f 21.897; gebrs. Bons f 21.221; De Lange en v. d. Berg. Bergambacht f 20.673; H. Oudenes en van Egdom f 20.298; J. Vonk en Koppe f 19.900; C. de Raat f 19.940; W. Barreveld f 19.880; A. v. Dam f 19.774; W. v. d. Helm f 19.670 en J. Bijsterveld te Oudewater f 19.055. Waar geen woonplaats is vermeld, wonen de inschrijvers alhier. De gunning werd aangehouden. Deze wo ning moet dienen ter vervanging van een boerenwoning te Gouwsluis. die als slachtof fer van de verbetering van den verkeersweg moet vallen HET VREUGDEVUUR Het ligt in de bedoeling van de Alphen- sche padvinders om op 7 Januari na afloop van de feestelijkheden een enorm vreugde vuur te ontsteken. Men is thans al ijverig bezig hiervoor brandstof bijeen te verzame len Hiervoor moet men natuurlijk ontzag lijk veel materiaal hebben wil het werkelijk wat bijzonders zijn. Ieder die daarom wat op te ruimen heeft hetzij kisten, manden, of na Nieuwjaar kerstboomen, zende een boodsohap naar den hopman van de padvin ders, den heer B. van "Wijk, Hooftstraat 329, of belle nummer 293 en het wordt door de padvinders gaarne weggehaald. VERKEERSONGEVAL Zondag is ter hoogte van de vermsfabriek in de Emmalaan, waar de rijksstraatweg wordt vernieuwd, een personenauto bij het passeeren van twee wielrijders op een on verlichte stapel straatklinkers gereden, ten gevolge waarvan de stuurinrichting ernstig werd beschadigd. De inzittenden, de heer de B uit Voorburg en diens echtgenoote en doch ter kwamen met de schrik vrij. De auto is weggesleept door een kraanwagen van de garagehouder Boot. OPBRENGST COLLECTEN Ten bate van dc vereeniging „Ziekenzorg" werd in de Ned. Herv. Kerk Julianastraat plm. f 130 gecollecteerd. De opbrengst van de busjes voor het fonds uitbouw der Ned. Herv. Kerk bedroeg ove* de afgeloopen maand f 127.61. HAZERSWOUDE KERSTFEEST De Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool zal worden gehouden op den Tweede Kerstdag, des nam. 2 uur in de Ned. Herv. Kerk, GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der gemeente op Dinsdag 22 December des voorm. 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar, die de vergadering opent met gebed. In verband met het a.s. huwelijk van het Vorstelijk Bruidspaar, Prinses Juliana en Prins Bernhard, spreekt de voorzitter een enkel woord en wijst op het gelukkig ver schijnsel, dat er nationale blijdschap wordt gevonden in ons land en die overal tot uiting komt. De scheidingslijnen verflau wen en algemeen toont men zich dankbaar gestemd, dat God ons land en volk Oranji laat behouden. Bij een blik in de landen rondom ons, waar de toestanden treurig zijn, past wel dank aan God voor het rijke voorrecht ons geschonken, met de bede dat geluk en zegen het Vorstelijk Bruidspaar van God worden geschonken. De Voorzitter is overtuigd, dat de raad hiermee instemt en stelt voor een telegram van gelukwensch te zenden van de volgende inhoud: „De Raad der gemeente Hazerswoude, in deze oogenblikken in Raadsvergadering bijeen, betuigt U zijn eerbiedige hulde en geluk wensch. De Almachtige God vervulle al Uw begeerten en stelle U tot in lengte van dagen tot een rijken zegen voor land en volk". Met daverend applaus toonde de raad zijn instemming met liet voorstel van den Voorzitter. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die worden goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken, w.o.: missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raads besluiten; mededeeling van liet.Prov. Be stuur, dat voor 1937 de kosten van den Keuringsdienst voor Waren bedragen f 63.6S; mededeeling van den Minister van Sociale Zaken, dat een Kerstgave zal mo gen worden verstrekt aan hen die daar voor in aanmerking komen, waaraan door B. en W. reeds is gevolg gegeven; een mededeeling van den Minister, dat de steunverleening is verlengd tot 3 Juli 1937; dankbetuiging van den heer G. Ruys voor zijn benoeming tot fitter van het Water bedrijf. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verder is ingekomen een bezwaarschrift van bewoners van het Oosteinde tegen ver plaatsing van het woonwagenkamp naar de Middelwegbrug. Besloten werd de beslis sing te verdagen tot nader orde. Hierop stelt dc Voorzitter aan de orde: Aanwijzing van een tijdelijke ontvanger. De Voorzitter zegt, dat de gemeente-ontvan ger, de heer A. Heesterman, tegen 1 Jan. a.s. ontslag had aangevraagd, en dit op de meest eervolle wijze door den Raad hem werd verleend. Nu weldra de heer Hees terman zijn functie zal neerleggen, wil de Voorzitter namens den Raad zijn erkente lijkheid uitspreken tegenover de heer Hees terman voor de zeer correcte wijze, waarop, en de groote ijver en toewijding waarmede door hem dit werk werd gedaan. De Raad betuigt zijn instemming met de hulde aan den gemeente-ontvanger gebracht. Door B. en W. wordt daarop voorgesteld de heer Van Elk, ambtenaar ter secretarie te benoemen tot tijdelijk ontvanger. De heer Scheel zegt, dat hij zijn stem aan dit voorstel niet kan geven, maar acht het beter de heer Heesterman tc verzoeken functie nog tc blijven waarnemen tot N.f KLEERMAKERIJ 's-GRAVENHAGE AMSTERDAM Lange Houtstraat 2b Heerengracht 4b, MC RADIO DISTRIBUTIE WOENSDAG 23 DECEMBER Programma 3: 8 Keulen; 9.20 Deutschl.i (of div.); 11.20 R. Danmark; 12.20 Brussel] 14.20 Diversen; 11.50 ParUs R; 16.20 Kei' 17.50 ParUs R; 18.20 Londen R.; 19.20 Beroi ster of dlv.; 20.20 London R; 21.20 Rome of] 22.05 Berljjn; 23.20 ParUs R. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.30 Grtm.-ii1 GRD; 10.35 Droitwich; 18.0 Diversen; 19 DrT vrlch; 19.30 Sportpraatje d. d.h. J G A JanifT (journalist) 2o Droitwich; 21.20 London R«Ji DONDERDAG 24 DECEMBER Programma 3: 8 Keulen of dlv; 11.20 Pa: 13.05 Brussel VI; 14.20 Ketilen; 20.40 L (Stutgart); 22.50 Berlün; 23.20 ParUs R. Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 21 tot enfr Maandag 21 tot en met Vrijdag 25 Dec. fc, le Kerstdag waargenomen door de apol ken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, ta 502 en D. J. v Driesum. Mare 110, telef. Zaterdag 26 Dec. 2e Kerstdag neemt \n, apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef.jj Zondag 27 Dec. a.s nemen waar de a ken P. du Croix Rapenburg 9. telef. E. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, telef. 3 Voor Oegstgeest worden deze dieni waargenomen door mej. J. Doedens, WilT minapark 8, telef. 274. H0LLANDSCHE A Q 4QA] SOCIËTEIT H löUl Heerengracht 475 - Amsterdam f Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN een gemeente-ontvanger is benoemd. Nl zijn meening zijn B. en W. niet actief(t weest, daar reeds eenigen tijd geledenil ontvanger ontslag heeft aangevraagd, en; dus tijd is geweest een nieuwe function^ te benoemen. c De Voorzitter spreekt zijn teleurstel uit, dat de heer Scheel de activiteit vai en W. in twijfel trekt, en deelt mede, reeds dadelijk na hot gevraagde onti deze zaak ter kennis van Gedep. State gebracht, maar geen nadere gegevens ingekomen. In elk geval zal een tijde ontvanger moeten worden aangewezen Door verschillende leden wordt over zaak hert woord gevoerd, waaruit blijkt, de meeningen verschillen en enkele le zijn voor de benoeming van een-tijde ontvanger en anderen voor het voorloc vervullen van deze functie door den 1 Heesterman, indien hij dit zou willen, een gemeente-ontvanger is benoemd. De Voorzitter wijst er nogmaals op, een tijdelijk ontvanger moet worden noemd en legt er den nadruk op, dat de benoeming de Raad zal beslissen, het zal wezen. Na gehouden stemming wordt 'de 1 Van Elk benoemd tot tijdelijk ontval met 7 stemmen tenvijl 2 blanco en 2 st men op den heer A. Heeterman wor uitgebracht. Van den heer A. Plaisier is een ven ingekomen om restitutie van tuinhuur 1935 en 1836. I De Voorzitter merkt op, dat dit voor l' niet kan, maar stelt namens B. en W. dit voor 1936 te verleenen, waartoe eenige bespreking wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt goei vonden wijziging te brengen in de vero ning ingevolge art. 122 der Gemeente inzake de invordering der begraafrecht In verband met het huwelijk van Pril Juliana wordt op voorstel van B. en W. sloten de subsidie voor het kinderfees verhoogen tot 25 cent per kind. Hierop komt aan de orde: voorstel vaststelling van de vergoeding ingev artikel 101 der L.O.Wet van Bijzon! Scholen over het jaar 1934, Op voorstel B. en W. wordt besloten de vergoeding leerling van de Lagere School te bepi op f 9.74, en van de U.L.O. school op f li De vergoeding aan de R.-K. School 0 buurt zal dan bedragen f 1052; Chr. Scl dorp f 1170.27; R.-K. School Groenen f 1489.72; Chr. School Rijndijk l 160! Ned. Herv. School f 522.38; R.-K. Scl dorp f 1217,50. De bedragen der vergoet houden verband met het innen der sch gelden door het bestuur, voor de school zal de vergoeding bedragen f Een gemeenschappelijke regeling tot on linge hulpverleening bij brand, voor Kring Gouda waartoe het gedeelte behoort, werd voorgesteld in gelijken als voor den Rijndijk, dat bij de Ki Alphen behoort. B. en W. stellen daarop voor tot het verteeren van een geldleening, gi f 7S.200, en daartoe bij de Algemeene vensverzekering Bank te Rotterdam een drag van f 39.100, en bij de Eerste H Levensverzekeringsbank te Amsterc eveneens f 39.100, beide tegen 4 procent een koers van 100, een leening aan te ga waartoe werd beslot. In verband met de stichting van nieuwe begraafplaats stellen B. en W. i een vergoeding vast te stellen voor den meente-opzichter den heer J. Dekker. V het vele werk door den heer Dekker h voor gedaan, brengen B. en W. hem gaa hulde en stellen voor hem een bedrag f 500 aan te bieden, zijnde 5 procent de aannemingssom, waarop hij recht h voor extra werkzaamheden. Na gehou bespreking werd met algemeene stemi hiertoe besloten. Het suppletoir-kohier der hondenbe ting, dienst, 1936, werd vastgesteld op f9 Goedgevonden wordt wijziging der ting, dienst 1936. Bij de rondvraag brengt de heer Set ter sprake het niet verstrekken van ziel bonnen aan kastrekkers, waarop de v( zitter een breedvoerige toelichting geeft De heer M. Noordam informeert naar kostende prijs van grafkelders op de a ipene begraafplaats. De Voorzitter zegt, dat. die nog niet d nitief is vastgesteld en deelt hierbij ni( dat op zandgrond de prijs in de 1ste gesteld op f 150„ de 2de klas op f

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6