iHruiur |[Hhsrljr (Imtnuit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken FAAHDELHI VLAGGEN S KOVEN-HAAG! ^0^ abonnementsprijs:: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7j, ct Zondagsblad niet afzonderlijk vf' af Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 gbbrrtcntirprfóen: Van 1 KI 5 regelsl.lTVa Elke regel meer 0.22'/i Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels2.J0 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 'I bureau v wordt berekend 0.10 No. 5951 WOENSDAG 2 DECEMBER 1936 16e Jaargang MOEDGEVENDE CIJFERS Er loopt een gunstige tendens door statistiek der werkloosheidscijfers; juister nog: er zit climax in de verbetering. De depreciatie van de gulden vond plaats bij het begin van de jaarperiode, w werkloosheidscijfers immer stijgen. Die stijging was er ook dit jaar. Maar er was verschil bij vorige jaren: ze was percentueel geringer dan vroeger. Dat was het eerste gunstige verschijnsel. Eind October voegde zich daarbij het tweede. Uit de toen gepubliceerde cijfers bleek, dat sedert einde September 1936 het aantal werkloozen in de gemeenten met meer dan 50.000 inwoners gedaald was, en wel met ruim 5000. Dit is in tegenstelling met het vorige jaar, toen het aantal werk loozen op het einde van October in die ge meenten hooger was dan op het einde September, een verheugend feit. Dat was tweede mooie streep aan de balk. Nu vindt men vandaag in ons blad de de laatste mededeelingen over de stand der werkloosheid gedurende de verslagweek Van 9 tot 14 November. Deze cijfers zijn weer moedgevender dan de vorige. Het staat thans niet zoo, dat de toename van bet aantal werkloozen geringer is dan vroe ger; er is thans een absolute daling van het percentage vergeleken met het .vorig jaar. Ook nu nog hoe zou het anders kun nen valt er eenige stijging te constatee- rèn vergeleken niet de vorige verslagweek. .Toen was het percentage 28.7; thans klom het tot 29 Maar daar staat tegenover), dat er verge leken met 1935 een daling is van 0.4 Het yorig jaar immers was het percentage 29.4. Er is dus kennelijk verbetering ingetre den. Natuurlijk, er is geen reden om luid ruchtig te juichen: een percentage van is nóg angstwekkend; maar een zeer gelei delijke daling is wellicht te verkiezen boven pen „wonderboom". Ook het feit, dat nog 350.000 werkzoeken den vergeefs naar arbeid uitzien, is een somber verschijnsel; maar daartegenover staat weer, dat een percentueele daling de verbetering zoo ongunstig mogelijk voor stelt. Immers, de registratie der werkloozen wordt telkens sekuurdér en het aantal Werkkrachten neemt elk jaar beduidend toe. Al met al is er dus voldoende reden om zeer dankbaar te zijn. HET DUITSCH-JAPANSCHE VERDRAG Nederland zal, indien uitgenoodigd, niet toetreden Een Ministerieele verklaring Bij de behandeling van de begrooting van Buitenlandsche Zaken in de Tweede Kamer is gister ook het Duitsch-Japansclie verdrag ter bestrijding van het communis me ter sprake gekomen. Minister de Graeff 'dat Nederland, Indien uitgeoroodigd, niet tot dit verdrag zal toetreden. Ne derland moet niets hebben en heeft zich pooit-aangesloten bij politieke verdragen De Minister zeide voorts gaarne te Willen voldoen aan het verzoek om in lichtingen betreffende een geheim ac- coord dat tusschen Duitschland en Ja pan zou zijn gesloten, betreffende 'n ver deeling tusschen beide landen van eco nomische invloedssferen in den Oostindi- schen Archipel. De minister zeide na drukkelijk, daarvan op dit oogenblik niet meer te weten dan het bekende be richt in een Engelsch blad. Er worden inmiddels informaties ingewonnen. In de wonderlijke wereld echter, waarin wij thans leven is ten slotte alles mogelijk. Maar dat dit bericht dat trouwens van offi- cieele Japansche zijde is tegengesproken, juist zou zijn, kan de Minister met geen mo gelijkheid aannemen en hij besohouwde dit bericht dan ook als een puur verzinsel. Het zou trouwens niet de eerste keer zijn, dat het bewuste Engelsche blad onjuiste be richten de wereld in zond. De pakketpostdienst met Sint Nicolaas Geen bestelling op Zondag 6 December. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het in verband met de groote drukte bij de pakketpost ge- wenscht is postpakketten, welke bestemd zijn voor het Sint Nicolaasfeest, zoo tijdig mogelijk te verzenden. Als iedereen met verzending wacht tot 4 December zou er vertraging in de aflevering kunnen ont staan, al zal de dienst alles doen om die te voorkomen. In ieder geval moet er op worden gerekend, dat op Zondag 6 December geen postpakketten worden besteld. Het familiedrama te IJmuiden Het gererlitshof te Amsterdam ver oordeelde den 50-j. werkloozen machinist D de R te IJmuiden wegens poging tot doodslag op zijn schoonzuster en zijn buurman tot vijf jaar gevangenis straf met aftrek van vijf maanden voor arrest De rechthanjc te Haarlem had hem een zelfde straf opgelegd^ ....i Prinses Juliana vertoefde gistermiddag opScheveningen, waar zij in bewondering was voor het wilde golvenspel. De Prinses met een hofdame op de wandelpier. STICHTING ZONNEWEELDE VAN ST0LKLAAN 3 TEL 551185 's-GRAVENHAGE CHRISTELIJK TEHUIS heeft nog eenige kamers voor echtparen en alleenstaanden uit den besch.. stand. Riante villa, schltt gelegen In de S<-hev. Boschjes, onmidd. bij kerk en tram, goede deskundige verzorg, met volledige vrijheid - Inlichtingen en prospectus verkrijgbaar bl) de Directrice Zr DE JAGER IDE OORMERKNOEIERIJEN OP FLAKKEE Nog enkele bijzonderheden Een der aangehouden controleurs hoofdpersoon in het complot Omtrent de oormerken-knoeierijen op het eiland Flakkee vernemen we niader nog het volgende: De heer L. G., de tweede controleur, waar van in ons bericht van gister sprake was, was eerst controleur der Crisis-Varkenscen- traie. Hij was belast met het merken der var kens en hield toezicht op het denatureeren van aardappelen. Reeds geruimen tijd gingen er geruchten dat er iets niet in orde was, maar er waren nooit bewezen. In den afge- loopen zomer werden al verschillende per sonen gehoord in verband met geruchten als zou G. kalverschetsen tegen betaling verhan delen. G. gebruikte daarbij zijn knecht P. H. als tusschenipersoon. H. is daarover deze week ondervraagd en heeft een bekentenis afgelegd, waarna ook G. bekend heeft. In verband met fraude door het niet juist opgeven van de hoeveelheid aardappelen die gedenatureerd werden is aangehouden een zekere D. B., die in dienst der Landbouw Crisis-Organisatie was. Deze B. schijnt echter slechts gedeeltelijk bij de zaak betrokken geweest te zijn. Hij verblijft sands Zondag avond in Dirlcsland, maar zou gister in vrij heid gesteld worden. De verdachte G. is overgebracht naar Rot terdam. De varkenshandelaar C. K., wonende onder Sommelsdijk, die zooais we reeds meldden, ook gearresteerd was, is, nadat hij bekend had, weer in vrijheid gesteld. De landbouwer M. v. d. B. te Melissant, bij wie de aardappelen gedenatureerd moesten wor den bevindt zach te Rotterdam in arrest. Ook hij heeft bekend. Voor zoover thans kan worden nagegaan is L. G. de hoofdpersoon geweest in dit com plot en heeft hij enkele andere personen overgehaald hem te helpen. G. staat niet al te goéd bekend. Juist deze week is er uitspraak gedaan in een erfeniskwestie waar in ook G. betrokken was. G. had n.L een oom in huis ter verzorging. Toen deze man voor een paar jaar kwam te overlijden kwam G. met een gezegelde verklaring waarin stond dat de oom aan G. een bedrag van 3000 per jaar had toegezegd voor zijn pleging, gedurende 10 jaar. Kwam de oom eerder te overlijden dan kreeg G. in elk geval f 30.000. Deze vordering werd door de andere erfgenamen betwist en deze week is beslist dat de vordering niet geldig is. Ook met den vleeschkeurinigtsdienst (oorspronke lijk was G. slager) stond hij niet op al te besten voet. Verschillende malen vond een veroordeeling plaats voor slachten zonder aangifte en zonder betaling van heffing. Geen verdere prijsstijging Het economisch bureau van den Centr. Bond van Ned. Verbruikers coöperaties, deelt mede, dat de prijs stijging van. de 25 levensmiddelen, waarvan de prijzen worden verzameld, voorloopig tot staan schijnt te zijn ge komen. Het gemiddelde prijsstijgings percentage voor alle 25 artikelen was nl. in de drie laatste weken 1.78 1.79 en nu 1.76 De prijzen van griesmeel en eieren zijn verreweg het sterkst gestegen (nl. reep. met 11.9 en 22.9 dooh ook hier is de stijging minder groot dan de vorige week. Hetzelfde geldt voor boter 'en kaas (prijs stijging resp. 6.6 en 3.9 De prijs van bruine boonen 56 echter verder opgeloopen, vergeleken bij de prijs van 24 Sept. jl. 13 deze met 7,3 gestegen. Ook bij vermicelli is de prijsverhooging aarLmetrkelijk. nl 4.7 De prijzen van grauwe erwten, groene erwten, tarwebloem, rijst en zachte zeep vertoonen verhoogingen van ongeveer De overige prijzen bleven constant en nagenoeg constant Veiligheidshalve zij opgemerkt, dat de prijzen van eieren, kaas en boter in dit seftzoen steeds plegen op te loopen, NOORSCH STOOMSCHIP IN MOEILIJKHEDEN Op strekdam te IJmuiden geloopen Vanmorgen met schade vlotgebracht Het Noorsche Motortankschip „O. A Knudsen", geladen mét olie, had gister middag omstreeks vijf uur tijdens den storm de haven van IJmuiden verlaten. Reeds was de loods van boord, toen, nog voordat het schip buiten was, de gezagvoerder het raadzaam achtte bin nen te blijven. Nabij deh havenmond seinde de ge zagvoerder opnieuw om een.loods ten einde hem weer naar binnen te bren gen. Doch voordat deze aan boord was, geraakte het schip reeds in moeilijk heden. De kapitein slaagde er niet ia het groote schip rond te krijgen, het geen tot gevolg had, dat het naar d8 zuiderpier afdreef. Aanvankelijk weigerde de kapitein sleepboot-assistentie, doch ziende, dat hij groot gevaar liep op het strand of op de pier te loopen, veranderde hij spoedig van besluit. Onmiddellijk maakten twee sleep booten van Wijsmuller die reeds naar de buitenhaven waren gestoomd, vast, terwijl terwijl een derde sleepboot in de nabijheid bleef liggen. Dit alles geschiedde met buiig stormweer, terwijl het water reeds vallen de was, zoodat het werk van de sleep- booten groote moeilijkheden opleverde. Ge- ruimen tijd heeft men getracht de „O. A. Knudsen" in goede positie te krijgen, doch hierin slaagde men niet. Omstreeks half zeven is het schip met het achtereind op den zuiderstrekdam ge loopen, dwars op de steenen, met den boeg naar het Noorden gericht. Geleidelijk kwam het echter evenwijdig met den strek dam te liggen. Om negen uur waren de sleepbooten nog niet in geslaagd het schip vlot te trekken. Aangezien het eerst hedenoch tend zes uur hoog water zou zijn, acht men de kans niet groot, dat de sleepbooten er voor dit tijdstip in zouden slagen het schip vlot te krijgen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de „O. A. Knudsen" toen zij op de strekdam liep, beschadigd is. De motorreddingboot van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij, de „Neeltje Jacoba" is nog een oogenblik uitgevaren om poolshoogte te nemen. Zij behoefde, daar er voor de bemanning van de „O. A. Knudsen" niet het geringste ge vaar bestond, geen dienst te doen en is daarna teruggekeerd. Scheepvaart door Zuideifcanaal gestremd. Tengevolge van de stranding van c „O. A. Knudsen" is de scheepvaart door het Zuiderkanaal gestremd. Het verkeer wordt nu door den Noorderingang geleid. Het schip vlotgesleept Hedenmorgen te 4.50 u. is het Noor sche tank-motorschip wO. A. Knudsen" door de sleepbooten ...Hector", „Nestor", „Stentor" en „Utrecht" vlotgesleept en binnen de sluizen te IJ m u i d e n ge bracht. Het sohip heeft roer- en vermoedelijk ook bodemschare opgeloopen. De kapi tein wacht op nadere instructies van de reeders. Deensche driemastschoener aan den grond de vroege morgenuren is de Deensche driemastschoener „Sigrid" bij den Spijker plaat onder V 11 s s i n g e n aan den grond geloopen. Men heeft vuurpijlen afgeschoten Onmiddellijk zijn eenige sleepbooten ter assistentie uitgevaren. Nader vernemen we dat het schip was geladen met hout. De reddingshoot uit Vlissingen en sleepboothulp zijn ter plaatse. Daar het schip met zeer hoog water is vastgeloopen en het getij steeds afneemt, zal het waarschijnlijk niet gelukken het schip geladen weer ylot te brengen. GOEDE VANGST VAN DE HOLLANDSCHE DOUANE Gepantserde smokkelauto in beslag genomen De Hollandsche douane heeft Maan dagmiddag een -flink succes geboekt, toen zij een gepantserde smokkel auto, geladen met boter en suiker, na een sensationeele jacht wist te pak ken te krijgen en de vier inzittende smokkelaars kon arresteeren. Toen de auto vanuit Casme de Belgische grens naderde bij Maastricht, werd: zij op gemerkt door de Belgische grensambtena- ren, die haar sommeerden stil te staan, waaraan de inzittenden echter geen gevolg wenschten te geven. Ben paar kogels, die wagen achterna werden gezonden, hadden geen succes. De Belgische douanen waar>- schuwden echter hun Hollandsche colle ga's, die de smokkelaars een warme ont vangst "bereidden. Balken met spijkers wer den over den weg getrokken en bokken geplaatst De ambtenaren stelden zich op en nu kon de smokkelauto komen. Zij kwam ook en weer sommeerden de grens bewakers haar te stoppen. Met groote vaart echter werd de weg vervolgd. De barricade vloog in splinters. De stukken hout werden meters in het rond geslingerd, waarbij een der ruiten van het douanekantoor werd verbrijzeld. De douanen losten hun revol vers, maar de auto stoof ongehinderd het Hollandsche land binnen. Een motor zijspan met twee man ging er achter aan. Er werden een paar schoten gelost in de lucht om de smokkelaars te bewegen zióh over te geven, maar deze stoorden zich daar niet aan en gaven het vuur terug. Zoo ging het met groot lawaai de Tongerlesdhestraat in, waar het schieten met het oog op het gevaar voor het publiek mopst worden ge staakt Bij 't Frijthof gelukte 't de donano bijna de smokkelaars te grijpen, maar toen vloog de auto een verboden 6traat branen en dat gaf voor de achtervolgers weer eeni ge vertraging. Zij gaven het echter niet op en toen even, later de smokkelauto pech kreeg, begonnen de gnensamblenaren we< terrein te winmen. Mien was toen "d'e Maasbrug gena derd en bij den overweg vloog het volk uit elkaar. De ambtenaar, die in de zijspan zat, wist zich op treeplank van de auto te werken. Hij opende het portier sommeerde opnieuw tot stop pen en thans bezweken de smokke laars voor het zeer sprekende argu ment: de dreigende revolver. Men pro beerde toen nog te voet te ontsnap pen, maar al spoedig waren de smok kelaars alle vier ingerekend. De auto werd naar het douanekantoor ge bracht, waar bleek, dat zij nfiet min der dan 700 kilogram suiker en 400 kilo boter bevatte. De smokkelaars bleken te zijn S. v. D., F. ML, M. M. en K. de F., allen uit Heerlen afkom stig. Er werd een huiszoeking bij deze heeren verricht. Bij de eerste werden 2000 boekjes sigarettenpapier gevondien, Ibij' de tweede 2000 kg. Belgische suiker, bij de derde 2000 kg. boter, terwijl de laats to in het bezit bleek te zijn van een pantserauto, die een tank met 100 L. cognac bloek te bevatten. De douane vermoedt, dat do gearresteerden ook nog wel een paar compagnons hebben en zoeken daar ijverig naar. Maar in elk geval is ook thans de vangst al een flink succes. Nieuwe consumptiemelkregeling Afschaffing van de minimumprijs? Gister zijn op het buyeau van den regee- ringscommissarifl Lovrwes bijeengeroepen de vertegenwoordigen* van de drie Cen trale landbouworganisaties en van de zuivisorganisaties (F. N. Z. en V. V. Z. M.) van de bond/en van melkveehou ders en van de vepoenigingen van groot handelaren in me'Ik in het westen des s. doeling was, volgens het Hbl. om He consuimptiemelikreg/aling voor het komende contractjaar te brió and eten. Het moet niet onmogelijk zijn dat de minimumprijs voor de détailhandel z?\ worden afgeschaft. St Nicolaas als smokkelaar Te Esschen (België) werd Zondag het St. Nicolaasfeest gevierd, waarbij St. Nico laas en Zwarte Piet hun glorieusen intocht deden. Nadat de goedheilig man door Es schen een rondrit had gemaakt, kondigde hij het plan .aan ook een bezoek te gaan brengen aan het aan de andere zijde van de grens op Nederlandsch grondgebied ge legen N i s p. e n. Omstuwd door een groote menigte begaf de Sint zich op weg. Bij het passeeren van de grens noodigde de Nederlandsche douane St. Nicola/as en zijn knecht uit zich in het grenskantoor een oogenblik te verpoozen, niet om, zooals bij zulke gelegenheden ge bruikelijk; is, een verversching te gebruiken, doch om de kleeding van het tweetal aan een nade.T onderzoek te onderwerpen, even als de zak met beschenken voor de Nispen- sche kiiudertjes. Daartiij bleek dat de goede Sint wel heel zonderlinge geschenken mede naar Nispen wilde nemen. Onder het bisschoppelijk kleed en in de geschenkenzak van Zwerte Piet toch vonden de grensambtenaren 1500 boekjes sigarettenpapier. Vanzelfsprekend werden deze door de kommiezen voor goede buit verklaard, even als de bij de frauduleuze invoer gebezigde vervoermiddelen, welke in dit geval uit twiie paarden bestonden. Te voet en met ee'n proces-verbaal in de zak dropen de Simt en zijn knecht daarop naar België af. HtDAlUES .INSIGNES KRANSEN TAKKEN Roofmoord te Leek Van den dader geen spoor In den afgeloopen nacht heeft te Leek bij Groningen een af schuwelijke moord plaats gehad, waarvan de 65-jarige C. Reyntjes, kruidenier van beroep, slachtoffer is géworden. De 65-jarige ongehuwde C. Reyntjes had een kruidenierswinkel in een pand, gele gen vlak bij de Sluis aan het Kanaal. De man, die gebrekkig was, woonde alleen. Overdag had hij hulp van een dienstmeisje, dat in Tolbert woont en na afloop van haar werkzaamheden, des avonds naar haar woonplaats terugkeert. Verder werd hij op den dag in zijn winkel geholpen door een 22-jarigen neef, E. Reyntjes, die na afloop van het werk eveneens naar huis gaat. De neef van den heer R. woont in Leek. Een buurman van Reyntjes, zekere A Bolk. is in het bezit van een sleutel van de huisdeur van Reyntjes. Hij komt iedereu ochtend de koeien van R. melken,. Ook he denmorgen kwam hij, als altijd, om zeven uur het huis binnen. Hij vond daar zijn buurman nog te bed liggen, hetgeen hij van dezen niet gewoon was. daar Revnties meestal om zeven uur omstaat. Toen Bolk het ledikant naderde, deod hij een v- *e- liike ontdekking. Hij vond R. nl eebnnden liggen met een kussen op het hoef j en een prop in den mond. Het was duil-lijk dat geen leven meer aanwezig was. Onmiddellijk rende B~lk de deur uit en waarschuwde de politie. Ook de burgemees ter van Leek en het parket van Grnn-ngen werden gewaarscnuwd. De burgemeester was spooüig ter plaatse Van den dader onbreekt tot dusver elk spoor. Vast staat dat R. er warmpjes in zat ei. vaak de beschikking had over veel baar geld: Gister was aan Reyntjes nog f 200 ge bracht. Of er iets gestolen is kon nog niet worden vastgesteld. Het vermoeden ligt evenwel voor de hand dat roof de drijfveer tot den moord is geweest. Laschapparaat ontploft Twee gewonden Terwijl de 49-jarige smid H. en zijn eenige knecht R., te B a a r 1 o bezig waren met lasscben, sprong het apparaat door onbe kende oorzaak uit elkaar. Door de weg vliegende 6tukken werden beide mannen ernstig gewond. De smid werd aan het hoofd getroffen en de knecht liep brand wonden en eveneens hoofdwonden op. Dr Vos uit Blerik verbond de beide man nen en oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis te Venlo noodzakelijk, waar bleek, dat de smid een van zijn oogen zal moeten missen. De verwondingen van den knecht bleken van niet zoo ernstigen aard te zijn. De aangerichte sohade in de sme derij is gering. WERKKAMP WIERINGERMÊER. Houten kantoorgebouw afgebrand. Door onbekende oorzaak is brand uitge broken in het houten kantoorgebouw van het Joodsche werkkamp in den W i e r i n- germeerpolder. De sterke Noordwes tenwind wakkerde het vuur, dat in het houten huis gretig voedsel vond, aan, zoo dat de brandweer van het werkkamp ge noodzaakt was zich te beperken tot het nathouden van de omliggende houten ge bouwen. Zij slaagde erin deze te behouden. Het houten kantoorgebouw is geheel in vlammen opgegaan. De geheele administra tie van het werkkamp is mede verbrand De schade wordt door verzekering ge dekt De Alkmaarsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de geruchtmakende zaak uit Zui d-Scharwoude, waarbij D. S., S. G. en D. K. beschuldigd waren van open- VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen, De Tweede Kamer heeft de begrooting van Buitenlandsche Zaken goedgekeurd. Begonnen is met de begrooting van Oni derwijs. Ten behoeve van de zeevisscherij zal uit het landbouwcrisisfonds tot een be drag van 100.000 steun worden verleend* De werkloosheid over November is dit jaar voor het eerst lager dan in de over-* eenkomstige maand van het vorig jaar. De weekstaat van de Nederlandsche Bank. Voor IJmuiden is een Noorsch tank schip op de strekdam geloopen. Vanmor gen is het schip door sleepbooten weer vlot gebracht. Voor de kust, ter hoogte van Goeree, is een Russische vrachtboot in moeilijk-, heden geraakt. Aan de kust is door de jongste storm veel schade aangericht. Vooral Ameland en Texel hadden het zwaar te verant* woorden. In Rotterdam en enkele andere plaatsen plaatsen in het land is door het hooge water veel ongerief veroorzaakt. Ter hoogte van Vlissingen is een Deen-* sche schoener aan den grond geloopen. Overleden is de heer G. Velthuysen^ secr. van de Middernachtzendingsveree- niging. Volgens geruchten zouden enkele dui zenden Duitsche soldaten in Zuid-Spanje zijn geland. Eden heeft in het Lagerhuis uiteenzet tingen gegeven over het non-interventie* vraagstuk. President Roosevelt heeft te Buenos Aires gesproken over het voorkomen van! oorlog. OUD ZINK - OUD LOOD en alle andere oude metalen en metaal- afvallen koopt tegen de allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappij van S. A. VLES ZONEN Schiedamschesingel 98 Rotterdam Telefoon 20400 (4 lijnen) 600.000 CURSISTEN OPGERICHT 1900 Iijke geweldpleging tegen een ambtenaar in functie en allen veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De eisch was twee jaar. De rechtbank overwoog, dat zij de geweldpleging bewezen achtte en het ontkennen door verdachten niet aanvaardde. Zij verwierp het betoog van den verdedi ger, da» de verdachten geen geweld zouden hebben gepleegd en legde de straf op uit algemeene voorzorg en uit een oogpunt van handhaving van het gezag. ONDERSCHEIDINGEN De eere-medaille der orde van Oranje-Nai- aau. in brons, is toegekend aan: J. Knap. lid van de Rotterdamsche Harmonie te Rotterdam: J. Steenpoorte te Krulningren; Th. Sliepen te H. Veenendaal te Doorn; ln Tilburg. Ben< A. J. riddei >rde Nu de wegverbinding tusschen de nieuwe Moerdijkbrug en Zevenbergschenhoek gereed js gekomen is de feitelijke verbinding Noord-Zuid tot stand gebracht. Up 12 Dec. a.s. zal H. M. de Koningin de nieuwe brug officieel voor het verkeer openen, De prachtige brug, gereed om in gebruik te worden genomen

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1