BERT QUAKER HAVERMOUT PEPSODENT «xtm WOENSDAG 25 NOVEMBER 1936 DERDE BLAD PAG 10 Gemeenteraad van Amsterdam POLITIE EN VERKEER BIJ DE BEGROOTING De algemeene gezondheids toestand Na de algemeene beschouwingen over de begrooting, die in vlot tempo zijn behandeld, heeft de Raad dezelfde voortvarendheid be tracht bij de aanvang van de behandeling der hoofdstukken. Bij de bespreking van „Openbare Veilig heid" zijn de politie zoowel als het verkeer ter sprake gebracht. De heer Franke (s.cL) en de communist Jansen spraken met be zorgdheid over de politie, die men besmet achtte met N.S.B.-sympathiën, waaover gerustheid onder de burgerij zou bestaan, Van communistische zijde is geklaagd over het colportageverbod in den Jordaan. Over het verkeer had Mr. Ja us ma (v.b.ï meer gesproken, met name dat te water. Deze spreker vond de lichtsignalen, die het verkeer op drukke punten regelen, duur. Rede burgemeester De burgemeester. Dr. W. de V1 u g t, heeft het debat namens het College beantwoord. Do verkeensvragen besprekende, wees hij er op, dat dc lichtsignalen een besparing op het pol i tie-person eel geven, dat elders dienst kan doen. Deze besparing betreft 38 man of S3.000 per jaar. Over de gezindheid van de politie maakte spr. zich niet ongerust, want met den heer Ter Haar (c.h.) is spr. er van overtuigd, dat de politie betrouwbaar is en de burgerij zich niet ongerust behoeft te maken. Wij zijn, zei spr. verder voor de vrijheid, ook voor de vrijheid van colportage, maar doze vrijheid moet niet worden belemmerd. Er moet ook geen provoceerend optreden zijn; niet de buurtbewoners moeten dit evenwel verhinderen, doch de politie. Indien, besloot de burgemeester, onder de politie personen mochten zijn, die tengevolge hunner politieke gezindheid hun taak niet verstaan, dan zijn deze ongeschikt en zullen correcties niet uit blijven. In de middag- en avondzitting heeft de Raad verder het hoofdstuk „Openbare Gezondheid" behandeld. Onderscheidene wenschen en opmerkingen ta.v. zuigelingenzorg, tandheelkundige ver zorging van schoolkinderen, bezwaren tegen de heffing van een laag tarief bij het bezoek van poliklinieken e.d.g. kwamen aan de orde. Eén bijzondere kwestie, nl. de verzorging van de oude lieden en invaliden in particu liere verzorgingshuizen van kleinen omvang, trok nogal de aandacht. De communistische mevr. Teeboom-van West wenschte een onderzoek naar misstanden, die hier souden heerschen, haar sociaal-democrat sche collega mevr. van B I i t z-B o n n waanschuwde daarentegen voor te veel con trole, waardoor de oude menschen te veel verontrust worden. Laatstgenoemde spreek ster had het o.i. bij het reohte eind. Zij meen- voor ons meenen echter, dat het particulier verzorging van oude lieden zoo toeneemt, omdat het groote gemeentelijke Verzorging huis dat het thans nog altijd in geibruuk zijnde Armenhuis in de Roetersstraat zou moeten vervangen, er nog altijd niet is. Wij voor ons meenen echter, dat hte particulier initiatief ook hier de voorkeur verdient. Scherpe controle op de hier bedoelde huizen is noodig, maar dat de gemeentelijke be moeiing zich op dit gebied niet kan uitbrei den achten wij een goede vrucht van dezen tijd. Wethouder Baas antwoordt Wethouder Baas (a.r.) heeft de sprekers beantwoord. De heffing van een laag tarief bij het gebruik van poliklinieken achtte hij tegenover Dr Sajet (s.d.), die er over ge klaagd had, gewettigd. Het bezoek is nage- genoeg niet achteruit geloopen en in practijk zijn weinig moeilijkheden. Waar kan men, vroeg de wethouder, voor een kwartje naar den professor? De weg om met de school tandheelkunde in het eerste leerjaar te beginnen ook een suggestie van Dr Sajet wilde spr. niet op met het oog op de kosten. Het onderzoek naar beweerde misstanden in de particuliere oude-lieden-huizen, oordeelde spr. niet noo dig. Zuigelingenzorg, zei de wethouder ver der, is niet voor welgestelden bedoeld en de consultatiebureau, die gratis zijn, wor den door deze volksgroep dan ook bijna niet bezocht. Aan kleuterzorg besteedt de ge meente geen geld. omdat B. en W. zooveel mogelijk er toe willen medewerken, dat de ouders over hun kinderen zeggenschap blij ven behouden. De algemeene gezondheidstoestand, besloot de wethouder, U zeer goed en B. en W. zijn hierover verheugd. SIMAVI Geluksbriefkaarten aan het Prinselijk Paar Het bestuur van S.I.M.A.V.I. wil het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard aangrijpen tot het bijeenbrengen van een bedrag, liefst esen groot bedrag tot steun aan de particuliere ziekenhuizen in onze Koloniën. Met hooge toestemming kan ieder inge zetene van Nederland en van onze Koloniën een geluksbriefkaart richten tot het Prins-i- lijk Paar. Deze briefkaarten zullen vanaf 19 Decem- Ook op andere wijze hoopt de vereeniging een zeer groot aantal van deze briefkaarten onder het publiek te brengen. De opbrengst zal niet uitsluitend worden gebruikt voer liet verschaffen van genees- en verband middelen, maar ook worden aangewen4 voor andere doeleinden, als de uitzending .van verpleegsters of voor liet onderhoud der gebouwen. Landgoed „Mariëndaal" blijft behouden In de veiling van het landgoed „Marien- 'daal" bij Arnhem werd het geheele com plex voor 310.365 aangekocht door de stichting „Het Geldersch Landschap" in sa menwerking met een particulier. Wanneer de benoodigde middelen worden gevonden, mag worden verwacht, dat de geheel^ bezitting, welke is gelegen tusschen 'Arnhem en Oosterbeek, in den bekenden toestand zal behouden blijven. 'ER MOEDER'S PARAPLUIE loopt Zus als een groote meid Stevige schoen- tjes - warm inge pakt - haar deert geen regen! Geen vrees voor kou vatten. Moeder gaf haar Wybert tabletten. 50 - 35 - 20 ct. NED. CHR. FILMCENTRALE Behoefte aan filmactie in onze kringen De Ned. Chr, Filmcentrale (sccr. Abstederdijk 20-1 te Utrecht) heeft in persconferentie een uiteenzetting gegeven van haar arbeid sedert de oprichting. Haar weg blijkt niet over rozen tc zijn gegaan. Al spoedig na de oprichting van de centrale bleek in de practijk, dat de behoeft aan filmactie en filmvertooningen in onze kringen zeer gering was. Was door de op richters gedacht aan groote tournée's met bepaalde films, toen een en ander gepubli ceerd was, kwamen er vrijwel geen aan vragen binnen. De belangstelling voor „Filmblad" was minimaal. Medewerking ontbrak aan alle zijden. Waar men de film centrale te hulp riep, vroeg men: voorstel lingen voor ongelooflijk lage prijzen, waar bij voorbeelden van particuliere onderne mers, die voor die prijzen vertooningen gaven, werden genoemd. De N.C.F. heeft daarop een ernstige po ging gedaan, om diverse particuliere onder nemers, die op dit gebied werkten, in haar arbeid in (e schakelen. Dit bleek bij meesten hunner ondoenlijk, in verband wet een redelijke prijsbepaling en de con trole op hun arbeid. Hoe langer hoe meer bleek ook, dat feitelijk niemand der in nmerking komende ondernemers ge schikt filmmateriaal kon bieden. Meer centralisatie van het filmwerk in eigen kring stuitte af op het particularis me in elke organisatie en op de behoefte, om eerst te zien, wat de N.C.F. deed. Een bijzondere omstandigheid was bij dit alles de filmbrand te Hilversum, die ertooningen met normaalfilm buiten bios cooptheaters vrijwel onmogelijk maakte en daarom noodzaakte tot oriënteering op de smalfilm. Hoewel dit groot bezwaar meebracht bleek het toch mogelijk in een belangrijk deel van de bestaande behoefte aan voorstellingen met ontspanningsfilms met behulp van smalfilmprojectie te voorzien. In de beide laatste seizoenen verzorgde de N.C.F. plm. 450 voorstel lingen. Uit den aard der zaak heeft de N.C.F. in deze periode zeer veel ondervinding opge daan. Op grond daarvan zal worden ge streefd naar concentratie van alle filmwerk Chr. kring en geleidelijke uitbouw langs den weg van organisatie en stelselmatige verkenning van het terrein. Tocht van de O 16 Het ligt in de bedoeling H. Ms. O 10, onder bevel van den luitenant ter ze1 le klasse C J. W. van Waning, in de maan den Januari, Februari en Maart een shake' down cruise op den Atlantisrhen Oceaan te laten maken. (Onder „shake down cruise" wordt verstaan een kruistocht ondci moeilijke omstandigheden, teneinde de doeltreffendheid van alle inrichtingen op de boot te beproeven). Deze reis, waarbij achtereenvolgens zul len worden aangeloopen de havens Hoi la (Azoren), Chesepeake Bay Hamilton (Ber nudas) en Lissabon, zal worden medege maakt door Prof. Dr. Ir. F. A. Venteg Meinesz, ten einde evenals bij vorige reizen o a. met Hr.'Ms. K XIII en K XVIII, zwaarte krachtmetingen te verrichten. Het vertrek van Den Helder is bepaald op 11 Januari; de datum van terugkomst in die haven op 20 Maart. GEMENGD NIEUWS Auto tegen een boom gereden Drie gewonden Gisteravond te half acht is op den groo- ten weg tusschen Amsterdam en Utrecht onder Baambrugge een taxi uit Am sterdam, die uit de richting Utrecht kwam, tegen een boom gereden. In den wagen za ten behalve de chauffeur, nog een man en een vrouw, beiden uit Amsterdam, die on derweg gevraagd hadden te mogen mee rijden. Hoe het ongeluk ontstaan is valt niet met zekerheid te zeggen, doch er be staat een ernstig vermoeden, dat de chauf feur onder den invloed van sterken drank heeft verkeerd. De gevolgen van de botsing waren vrij ernstig. De chauffeur bekwam een hersen schudding. De inzittende man eveneens, terwijl de vrouw ernstige kneuzingen aan den rug kreeg. De drie gewonden zijn dooi den geneeskundigen dienst vervoerd naar het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. Autobus botst op onverlichte wagen Voerman gewond Even na het invallen van de duisternis is op den weg Almel o—V r i e z e n v e e n gisteravond een ernstig ongeluk geschied. Een met paard bespannen wagen werd van achteren aangereden door een autobus. Dc voerman, de 28-jarige J. Hoekstra uit Al melo viel van de wagen en bleef ernstig gewond op de weg liggen. Ook het paard kwam te vallen. Het werd zoodanig ver minkt, dat het moest worden afgemaakt. Hoekstra is met de autobus naar zijn woning vervoerd. De chauffeur van de autobus heeft de wagen niet gezien, daar deze niet verlicht DE DUBBELE MOORD TE MERKELBEEK Huishoudster met de slachtoffers geconfronteerd Zij ontkent alle schuld Omtrent de resultaten van het on derzoek inzake den dubbelen moord te Merkelbeek op een ouden land bouwer en zijn schoonzuster gepleegd, vernemen wij nog het volgende: De sneden, welke 'de beide slachtoffers vertoonen. zijn niet met con scherp voor werp, doch mot een tamelijk Iwt wapen toe gebracht. De landbouwer ontving één houw zijn schoonzuster liep, behalve een enistige hoofdwonde, ook een snede over de wang op. Uit het onderzoek is gebleken, dat in dc kamer waar vrouw Senden werd ver moord, geen sporen van geweld aanwezig zijn. Alles zag er netjes uit. Toen men op den laten Zondagmiddag binnenkwam stond de kachel er rood gloeiend. Merk waardig was ook, dat het vee op tijd was gevoederd en gemolken. Wie hiervoor heeft gezorgd, terwijl de huishoudster naar zij zegt door een vreemden man naar boven was gejaagd, is een nog onbeantwoorde vraag. De huishoudster heeft tijdens haar verhoor beweerd, dat de man, die haar naar boven joeg, ook liaar verwond heeft. Haar verwondingen zijn echter van dien aard', dat aan deze mededee- ling wordt getwijfeld. De politie heeft eenige voorwerpen, die sterke aanwijzingen in een bepaalde richting geven, in beslag genomen, o.a. is een, met bloed besmeurd, liakbijltje gevonden. Volgens verklaringen van de huishoudster zou dit bloed afkomstig zijn van een met het bijltje geslachte duif. Verder zijn in beslag genomen een hoed van de verslagen vrouw en een handtaschje van de huishoudster, waarop een paar spatjes bloed zaten en waarin een met bloed besmeurde zak doek was geborgen. In dc woning zijn vxoorts twee kuipen met waschgoed gevonden. De inhoud, welke uit ondergoed bestaat, wordt aan een on derzoek onderworpen. In den loop van Maandag is de huishoud ster, van H. geboren Sch., in 1872 te Ste- vensweerd geboren, met de slachtoffers ge confronteerd. De vrouw bleef hierbij onbe wogen en tot heden blijft zij ontkennen schuldig te zijn aan den dubbelen moord. Zij is opgesloten in de marechausseekazer ne te Brunssum. In de woning zijn voorts twee kuipen beide slachtoffers naar Sittard vervoerd, waar de sectie geschiedt. Dr. van Wagen in- gen uit Maastricht zal heden een nader onderzoek instellen. Landbouwer verdronken Te Wijkbrüg, gemeente de Wijk (D-Il is gistermiddag omstreeks zes uur de 3S- jarige landbouwer A. v. d. Berg, dichtbij zijn woning, in een sloot gevonden. Men vermoedt, dat de man op het oogenblik. dat zijn personeel aan het melken wai de sloot is geraakt, die op een afstand van de boerderij is gelegen. Toen het personeel denlandboywer ging zoekep, zag men zijn klompen in een sloot drijven. Bij het dreg gen werd het -lijk ..van van- der B, in ccn aangrenzende sloot gevonden. Misgesprongen. Gisteren is te Steenderen een ern stig ongeluk met doodelijken afloop ge beurd. De 56-jarige landbouwer G. J. te S. wonende te Hengelo (Geld.) wilde het Bronkhorster veer op den aanhang wagen van een tractor, welke zich juist in beweging zette, springen. De man sprong mis, hij viel en kwam onder de wielen van den aanhangwagen'terecht, welke hem óver het hoofd gingen. Het slachtoffer, dat op slag dood was, was gehuwd en vader van acht kinderen. Zware straf voor oplichten Tal van slachtoffers Wegens en serie oplichtingen, voor het meerendeel ten iadeele van goedgeloovige dames, had zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden de 54-jarige K. L. A. W., Laat Tandfilm de charme van Uw glimlach niet bederven. HOUDT UW TANDEN BLANK MET PEPSODENT. Indien O prijs stelt op van Pepsodent Tandpasta. Pepsodent bevat een reinigende en polijstende stof. die de tanden vrijwaart voor dat kleverige laagje, dat men tandfilm noemt. Toch is Pepsodent onscha delijk, want het Devat geen schurende bestanddee- len, die het glazuur der tandèn aantasten, proef met Pepsodent en let Gebruik Pepsodent daarna regelmatig tweemaal per dag. De fandpasta die tandfilm verwijdert. NU IN NIEUWE 10% GROOTERE TUBES 8-T-H (Adv.) DE GEHEELE WERELD KENT DE BEROEMDE DIONNE VIJFLING Maar kent U deze verbazingwekkende feiten? O Het is de eerste keer, dat een vijf- ling langer dan een uur in leven is gebleven. ©De geboorte van een vijfling is buitengewoon zeldzaam: slechts 1 keer op 57 millioen geboorten komt een vijfling voor. In de afgeloopen vijf eeuwen werd v slechts 32 maal de geboorte van een vijfling geregistreerd. Q De vijf Dionne'tjes waren zeven- v maandscb kindertjes, die bij hun ge boorte te zamen slechts 12 pond en 24 gram wogen. ©Het is wonderbaarlijk, dat deze vijflingen in leven bleven en dat zij in blakende gezondheid voorspoedig opgroeiden. Dit is voor een goed deel te danken aan het voorgeschreven voed sel, w.o. het wereldbekende Quaker Havermout. Q In Juni 1935, toen ze 13 maanden oud waren, woog elk Dionne'tje 15 pond en 201 gram. In September 1935 was hun gemiddelde gewicht 17 pond en 107 gram en bedroeg hun lengte 78| cm. De verbazingwekkende levenskracht van deze vijfling wordt in hooge mate toegeschreven aan het Quaker Haver mout, dat beroemde medische speci alisten hun, reeds vóór hun eersten ver jaardag, voorschreven. Profiteert van deze voorlichting. Voedt uw gezin ook met Quaker Havermout. Vóór alles is Quaker Havermout een krachtig voedsel, dat bijzon der gemakkelijk verteerbaar is GRATIS BESCHIKBAAR zoolang de voorraad strekt, vijf groote kleurenreproducties (elk 18 x 23 tuge reclame-opdruk, van de Cana- deesche vijflingen, tegen inzen ding van de uit 2 pakken ge knipte Quakermannetjes, franco als drukwerk met uw adres aan: Quaker, Postbus 905, Rotterdam. '..CEEÜB zich noemend earchitect, gedetineerd. Volgens de verklaringen van de benadeelde getuigen heeft W. onder allerlei bedrieglijke voorspiegelingen belangrijke bedragen weten los te krijgen. Een van de getuigen, wien hij een bedrag van 7000 afhandig maakte, ver klaarde, dat W. haa het hof maakte en in- tusschen mededeelde, dat hij te Eindhoven een laboratorium moest bouwen. Hij had daarvoor veel besprekingen met de opdracht gevers, die hij vrij moest hóuden. Ook had hij geld noodig om onderdeelen van machi nes, bestemd voor het vervaardigen van een door hem uitgevonden artikel waarop hij pa tent bezat, althans octrooi had aangevraagd, in te klaren enz. Verdachte noemde de getuigenverklaringen gedeeltelijk juist en hield vol, dat hij een uit vinding had gedaan. Hij bleef evenwel wei geren elke inlichting te geven, daar zulks hem schade zou doen. Zoodra hij geld voor zijn uitvinding (uit België) zou hebben ont vangen, zou hij de getuigen allen schadeloos stellen. De president zelde, dat er wel niemand zoo naief zou wezen aan dergelijke bewerin gen geloof te hechten. Het O: M., waargenomen door mr. N. Si Hoekstra, sprak van een buitengewoon gevaarlijk oplichter, die er zijn werk van maakt om goedgeloovige vrouwen geld af handig te maken, en die, gezien zijn antece denten, een gevaar voor de samenleving is. Spr. eischte wegens oplichting meermalen gepleegd, twee jaar en zes maanden gevangenisstraf; Mr. M a u s s e n, de verdediging voerend, zelde dat het niet te controleeren was, of de verdachte met betrekking tot de octrooikwes tie waarheid spreekt. Pleiter verzocht opleg ging van een lichtere straf. Uitspraak 9 December as. ECONOMIE EN FINANCIEN Weekstaat Nederl. Bank Weinig mutaties 23 Nov. Binnen], wissels 22.171.271 Papier op 't buitenlairxd 2.268.000 Beleeningen 295.147.566 Munt, goud 124.106.845 Muntmateriaal, goud 445.788.033 Munt, zilver enz. 19.932.279 Muntmateriaal, zilver Totaal munt en -muntmateriaal 589.827.157 Bankbilj. in omloop 773.971.515 Bankassign. in omloop 8.371 Rek-cour. saldo's 154.614.100 Metaaldekk. bankbilj. 76.21 292.386.580 124.106.845 445.788.03') 19.725.342 589.620.219 774.430.720 113.736 151.388.838 76.14 De weekstaat van de Nederlandsohe Bank vertoont ook ditmaal zeer weinig verande ringen. Het beeld wijkt vrijwel niet af van dat van de laatste weken. Vermeldenswaard is, dat de beleeningen andermaal zijn toe genomen, thans met f 2.75 mil'lioen, het geen verband houdlt met de werking van het Egalisatiefonds, dat geregeld in de mark is om een stijging van den gulden tegenover dollar en paivd te voorkomen. De rekening courantsaldi van anderen namen toe met f 7 millioen tot f 109.4 mil lioen. Daarentegen nam het saldo van het Rijk af met f 3.75-millioen tot f 45.2 mil lioen, zoodat de totale rekening courant- sa ldi thans f 154.6 millioen bedragen. De biljettencirculatie bleef vrijwel on veranderd. De geldmarkt onderging ook deze week een verdere vermindering. 4 pet. Kon. Petroleum De coupons per 1 Oct 1936 op basis van ƒ2.46 per dollar Heit Administratiekantoor van 'Aandeelen in Vennootschappen en in Binnen- en Bui tenlandsohc Leeningen deelt mede, dat het besloten heeft coupon no 13 (oorspronkelijk vervallen per 1 Oct. 1936) der certificaten van 4 obligaties der Kon. Petroleum-Mij te incasseeren op de basi6 van 2.46 per dollar en derhalve genoemde coupon, van 1 Dec. af bij de Kasvereeniging betaalbaar stelt met ƒ4.82. Den houders, die niet tot realisatie wen schen over te gaan, wordt verzocht hiervan schriftelijk opgave te doen, met vermelding der nummers, vóór Zaterdag 23 Nov. 12 uur. Shell Union Achterstallig preferent dividend wórdt uitgekeerd De Shell Union Oil Corp. heeft be sloten op de preferente aandeelen alle achterstallige dividenden tot een totaal bedrag van $261/s per aandeel uit te keere'n. Bovendien zal op de gewone aandeelen $0.25 betaald wor den. Dit is het eerste dividend op de gewone aandeelen sedert 1930, toen- 35 dollarcent per kwartaal werd gede clareerd. De president van de Mij heeft ver klaard, dat de winst op het hooge peil in October gehandhaafd bleef. Over het derde kwartaal van- 1936 bedroeg de netto-winst $7.210.200 tegen 3.883.000 in het derde kwartaal van 1935. Over de eerste negen maanden van 1936 bedroeg de -netto winst 16.512.000 tegen S 6.813.000 in dte eer ste 9 maanden van 1935. U.S. Steel Corp. Er wordt $7 achterstallig preferent dividend ingehaald Do U. S. Steel Corp. kondigt een uitkeering aan van 8 7 op rekening van het achterstallig dividend op de preferente aandeelen. Sedert 1933 werd elk kwartaal een divi dend van $0.50 op de 7 pref. aandeelen gedeclareerd. In Juli '36 word dit verhoogd tot S1. Eind October werd voor het eerst sedert het 3e kwartaal van 1932 op de pref. aandeelen een normaal kwartaalsdividend van S 1.75 gedeclareerd. De netto winst over de eerste negen maanden beliep 29.874.000, d.i. 1.25 per DONDERDAG 26 NOVEMBER HILVERSUM I 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.00 Gram.pl. 8.05 Plechtige H. Mis. 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst t? leiden door Ds J. C. Schroder J.Ezr Luth. pred. te Amsterdam. 10.45 Gram.p.. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO- Orkest en gram.pl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing dooi' Ds J. J. Kloots, Ned. Herv. predikant te Maassluis. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Het Rotterdamsch Pianokwar tet. 6.45 CNV-Kwartiertje. 7.00 Berichter. 7.15 Voor postzegelverzamelaars. 7.45 „Het werkende land", causerie. 8.00 Be richten ANP. 8.15 Pianorecital. 8.30 Cau serie over de schoolstrijd door Dr G. Kais- beek, dir. Chr. Kweekschool te Zetten. 9.00 Chr. Radiokoor, NCRV-Orkest en solisten. 9.30 Gram.pl. 9.45 NCRV-Har- monie-orkest. (Om 10.15 Berichten ANP). 11.0J)12.00 Gram.pl. Hierna Schriftle zing. HILVERSUM II 301 M. AVRO-Uitzendln 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.1:5 Gram.pl. 10.30 Ensemble J. Kroon. In de pauze: Declamatie. 10.30 Orgekon'' 't. 1.00 Gram.pl. 1.15 Omroeporkest on gram.pl. 3.00 Kniples. 3.45 Gram.pl. 4.00 Voor zieker, en thuiszittenden. 4.30 Or gelspel. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Ko- vacs Lajos' orkest. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Gitaarspel. 7.30 Gram.pl. 7.45 „Het werkende land", causerie. 8.00 Berichten ANP! Mededeelingen. 8.10 Het Concertge bouw-orkest, m.m.v. solist. In de pauze: Declamatie. 10.30 Gram.pl. 11.00 Berich ten ANP. DROITWICH 1500 ML 12.10 BBC-orkest en soliste. 1.05 Mezzo-sopraan en bariton. 1.35 Octet. 3.35 Orkest en solist. 5.35 Tommy Kinsman en zijn Band. 6.40 Boek bespreking. "fcOO BBC-orkest. 7.35 Ope rette-uitzending. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Orkest en viool. 11.35 Band. RADIO PARIS 1648 M. 11.20 Omroeporkest. 8.20 Zang en viool. 10.05 Nat. Orkest en piano. 11.5012.35 Pascal-orkest. KEULEN 456 M. 5.50 Populair concert. 7.50 Orkestconcert. 11.20 Kamerorkest. 1.35 Sdhrammel .semble en solisten. 3.20 Or kest. 4.40 Concert. 6.20 Klemorkest.. 9.55 Orkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Om roeporkest. 1.15 Omroeporkest. 1.30 Salon- orkest. 5.20 Kleinorkest. 8.20 Symphonic- concert. 484 M.: 12.50 Salonorkest. 6.35 Omroep- kleinorkest. 8.20 Omroeporkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Or kest. 8.20 Omroeporkest. 9.50 Pianorecital. 10.20 Orkest. RIJKENKde lange I GED. BINNENROTTE I3A ROTTERDAM f r.l gewoon aandeel vóór aftrek van het regel matige pref. dividend (v. j. netto-verlies in •diezelfde periode $4.241.000). Het achterstallige dividend op de pref. aandeelen bedraagt thans nog $9.25. Op de vraag, of dit spoedig geregeld zal worden, heeft president Taylor geantwoord, dat daar nu nog iete over te zoggen is. LEEUWARDER HYPOTHEEKBANK i Pandbrieven a 100 Naast verschillende andere hypotheek banken is tha.ns ook de Leeuwarder Hypo theekbank wederom overgegaan tot de af gifte van pandbrieven; zij stelt 4 stukken verkrijgbaar 100 SCHAAKRUBRIEK Het Kersttournooi te Hastings In het jaarlijksche Kersttournooi f»1 Hastings, dat op 27 December aanvang en tpt 6 Januari a.s. duurt, zullen in de hoofdgroep uitkomen: dr. A. Aljechin, (Frankrijk); R. Fine (V.S.); prof. dr. Vid- mar (Yoego-Slavië); Eliskases (kampioen van Oostenrijk), Feigin (Lethland); \V« Winter (kampioen van Engeland); sir. J. Thomas (Engeland); T. H. Tylor (Enge land); Arthur Reynolds (Engeland); en: de wereldkampioene Vera Menchik (Tjescko Slovakije). In de premier-reservegroepen spelen üs ieder geval mee de Belgische kampioen Koltanowski en onze landgenooten Landau, Prins, van Seters en Scheffer. DE AVONTUREN VAN PIEPNEUS EN BIBBERSNOET 47. Nu. je begrijpt, we zijn binnen enkele tellen allebei boven den grond. Vlakbij is de boom van Hein en dus maken we een, twee, drie, dat we wegkomen. We hpllen langs de besneeuwde helling naar de sloot terug, bin den onze schaatsen aan en zetten onze reis voort. We haasten ons, zoo hard we. kunnen, want we hebben minstens twee uur opont houd gehad. 48. Een half uur later komen we, zonder verdere ongelukken beleefd te hebben, bii tante Piepélia aan. Tante zelf doet open. Wij feliciteeren haar hartelijk en mogen binnen komen. Binnen is een heele visite. Nu, daar heb ik een reuze hekel aan. Maar ja, voor een spekkoeltje of een kaastaartje moet je wat over hebben! '(Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10