JUttturt t(Louriuit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken 16e Jaargang abbtrtnttitprijjnt: GEZAGSHANDHAVING LEERDAM IN FEESTTOOI! Sbonrtrmentsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waat een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijkscht zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5942 ZATERDAG 21 NOVEMBER 1936 Via I W 5 regels f f.177. Elke regel meer0.227: Ingezonden Mededeellngen van 1—5 regels 230 Elke regel meer045 Voor hel bevragen aan '1 bureau V wordt berekend 0.10 De bron, de basis en de beteekenis De vraag of het in het komende jaar tot innige samenwerking tusschen de vroegere coalitie-partijen zal kunnen komen is nog lang niet aan de orde. Maar de onrust, welke deze vraag nu reeds in vrijzinnige kringen en met name bij de sociaal-democraten te weeg brengt, waar men onverholen zijn angst te kennen geeft, wijst wel op de groote beteekenis er van. En hoe hartstochte lijker men betoogt, dat dit samengaan praktisch onmogelijk is en tot groote teleurstelling leidt, des te duidelijker spreekt de vrees. Waarin zijn de vroegere coalitie- genooten het nu werkelijk met elkander eens; zoo heeft men op schampere toon ook thans weer bij de algemeene be schouwingen gevraagd. En men gat zelf het antwoord: noch in principieeie, noch in praktische zaken. De onjuistheid van dit antwoord blijkt overduidelijk, als men nota neemt van de verschillende punten van het anti-revolutionaire verkiezings manifest voor het volgende jaar, dat alleen en uitsluitend voor zich zeil spreekt; geen oogenblik de samenwer king met andere partijen m zijn be schouwing betrekt of veronderstelt; on nochtans punten naar voren schuift, waar heel de rechterzijde ja en amen op. kan zeggen. Punt 1 van dit manifest luidt: „een krachtige handhaving van het Gezag, zoowel nier te lande als in de Overzee- sche Gewesten". En niemand zal ont kennen, dat de andere partijen dei- rechterzijde van harte bereid zijn om ditpunt gansch ongewijzigd over ie nemen. Doch wellicht valt men ons in de rede met de opmerking, dat liberalen en zelfs sociaal-democraten tegen deze lormuleering al evenmin bezwaar ma- ken; ja, dat nationaal-socialisten op dit punt ons voor slappelingen en half slachtigen aanzien. Alles wordt gaarne toegegeven en de praktijk van de laatste jaren is c om te bewijzen, dat met name liberalen en vrijzinnig-democraten ten aanzien van de uitvoering van dit punt uit nemend kunnen samenwerken met „rechtsche" ministers. En we nemen ook gaarne aan, dat sociaal-democrateu niet spoedig weer in de fouten van 1903, 1918 en 1933 zullen vervallenat is één keer in de vijftien jaar nog één keer te veel. Echter, de mogelijkheid van prak tisch samengaan bewijst geenszins de principieeie overeenstemming, welke toch van hooger en meer belang is. Want ook de politieke activiteit is al lereerst van geestelijke aard. De levens beginselen spreken hun woord mee. En vraagt men nu naar de oorsprong er; do bron van het gezag, dan is het een parige antwoord van Koomseli- Katho lieken, Christel*} k-Hiswrischen en Anti Revolutionairen (om het met de woor den van de tweede groep te zeggen) „De regel, waarnaar het gezag in de Staat moet worden uitgeoefend, is de in de Heilige Schrift geopenbaarde ordening Gods". „De geopenbaarde ordening Gods." Dat is de volstrekte erkenning van Gods souvereiniteit over al het gescna- pene en elk schepsel; deze uitspraak laat geen ruimte voor het oordeel van menschelijke wijsheid over en boven cle Openbaring; maar erkent met het anti revolutionaire manifest dat heel hei volk gehoorzaamheid verschuldigd is aan God en Zijn ordinantiën en mits dien tot onderdanigheid aan de Over heid als Gods dienaresse. In deze belijdenis zijn alle groepen der rechterzijde het eens; maar dit is niet de overtuiging van al wat vrij zinnig is: de antithese op dit punt is; onloochenbaar. Ziedaar het eerste punt van het anti- ïeV. manifest naar de eene zijde; in zijn verhouding tot de overtuiging, welke :n andere partijen leeft. Er is echter ook een andere kant aan. In eên van onze vorige artikelen heb ben wij gewezen op de overeenkomst tusschen dit manifest en dat van 1933, meer in het bizonder met het vier hoeksprogram van Dr. Coljjn. Die overeenkomst spreekt hier zeer duidelijk, maar er is ook verschil. Het is goed er even op te letten. In 19<}3 sprak het manifest ook over gezagshandhaving, doch in punt 2 (wat ook niet zonder beteekenis is, doch we kunnen er nu niet op ingaan). Even wel, terwijl nu zonder meer sprake is van „een krachtige handhaving van het Gezag, zoowel hier te lande, als in de Overzeesche Gewesten"; heette het in 1933 breedvoeriger„Krachtige handhaving van het gezag, mede dooi bestrijding van opruiende propaganda en beleediging van de Overheid: voor koming zooveel mogelijk van wanorde lijkheden en zoo noodig besliste beteu geling er van." Tot heden ontbreekt een officieel?, toelichting op het manifest en we kun nen dus slechts vermoeden, waarom het Centraal Comité zich thans in deze paragraaf zooveel korter uitdrukte dan in 1933; maar veronderstellender wijs mogen wij er wel iets van zeggen. Naar onze meening is de redactie van 1933 door de uitvoerigheid van beperkter strekking dan de algemeene omschrijving van het laatste manifest. In 1933 vroegen de tijdsomstandig heden om een terugslag op de muiterij, welke schande over ons volk bracht en het was noodzakelijk dat hierop gerea geerd werd. Vandaar de uitdrukking „bestrijding van opruiende propagan- da" en „besliste beteugeling van wan ordelijkheden." Het manifest van 1933 richtte zich ongetwijfeld tegen de gezagsondermij nende propaganda der sociaal-democra ten; hoe onaangenaam zij de herinne ring er aan nu ook vindenmaar heden len dage staat de zaak anders. In geen geval zijn het in de eerste plaats de sociaal-democraten van wie gevaar voor gezagsondermijning te duchten valt; dat gevaar komt nu voor al van de zijde der linksche extremis ten, die zich sieren met namen als com munisten, anarchisten en nationaal- socialisten. Bij de bespreking van het tweede punt van het manifest komt dat duide lijk uit; maar het verklaart volkomen, waarom in punt 1 eenvoudig gesproken wordt van „krachtige handhaving van het Gezag, zoowel hier te lande als in de Overzeesche Gewesten". Op deze wijze keert zich het manifest tegen elke gezagskrenking en het laat niet de gevaarlijkste gezagsaanranders vrij uit gaan door enkel de luidrucli- tigsten te noemen. VRIJZ.-DEMOCRATISCHE BOND Openingsrede van ProfMr, K. Kranenburg Regeerkracht van het kabinet ontbrak bij concentratie Bijz. onderwijs In hotel Krasnapolsky is hedenmorgen aan gevangen de jaarlijksche algemeene verga dering van den Vrijzinnig Democratischen Bond. De voorzitter Prof. Mr. K. Kranen burg hèeft in'zijn openingswoord de balans opgemaakt van de afgeloopen parlementaire periode. Spr. constateerde, dat de Regeering in deze periode in het verweer stond en dat het haar gelukt is ons volksleven in verschil lend opzicht .e beschermen tegen verwoes tende invloeden. De sociale wetgeving is in groota trekken intact gebleven. Onze vrije en democratische staatsinstellingen zijn in haar fundamenteele structuur in stand gebleven. Natuurlijk zijn er ook debetposten. Met name de politiak met betrekking tot de con centratie van het lager onderwijs is voor ons, aldus spr., een reden tot groote teleurstelling geweest. De Regeering heeft een votum ontweken, toen bleek van een sterk verzet bij de recht sche groepen. Een staatscommissie werd in gesteld. Nadrukkelijk werd verklaard dat een wettelijke regeling moet worden getroffen, en dat de Regeering zelf met een voorstel komen, als de staatscommissie niet bin- korten tijd aanvaardbare voorstellen zou hebben geformuleerd. Hoewel het thans weer bijna Decem ber is, gaf spr. niettemin uiting aan de verwachting, dat de regeering haar woord gestand zou doen. Mochten wij ons daarin vergissen, aldus spr., dan zullen wij moeten erkennen, dat het kabinet zich op d't stuk gedraagt, als de mandataris van de rechtsche ka merfracties. Dit is, spr. hecht eraan dit uit te spreken, naar zijn oordeel in strijd met het 1 edcrlandsche staats recht. En spr. meende uit de rede van den minister-presld -nt bij de alge meene beschou vingen over de staats- begrooting te moeten begrijpen, dat ook hij zoo oordeelt. Maar dan moet de daad daarmee ln overeenstemming zijn. Tot dusver heeft op dit punt regeerkracht ontbroken. Wat de beginselverklaring en het werk program van den V. D. B. betreft, welke op- ïieuw zullen worden vastgesteld, kan de ilgemeer.e strekking volledig behouden blij- 'en. Tot eensgezind beraad en geestelijke wapenschouw riep spr. zijn partijgenooten tenslotte op, waarna hij de vergadering voor geopend verklaarde. OVERVAL ONDER HEEMSKERK Hevige vechtpartij De dader ontkomen De 70-jarige. heer Welagen, wonendé- aan de Hoogdorperweg te Heems kerk, is gisteravond het slachtoffer geworden van een brutale overvaL Omstreeks half zeven vervoegde zich eenongeveer. 30-jarige man- aam ...zijn woning. Toen de. heer W. de deur open de gaf de onverlaat hem een klap op 't hoofd en greep vervolgens den ouden man bij de keel en sleurde hem de kamer in. Het scheelde niet veel of de oude grijsaard was door de aanvaller gewurgd. Een der buren,, die juist passeerde, hoorde het hulpgeroep ven.;den heer W. en waar schuwde ijlings, eengroentcnkóop.man, den heer B. Bleyendaal, om vervolgens met be kwame. spoed naar den gemeenteveldwach ter te gaan. De heer B. liep inmiddels het erf op. Dadelijk daarop wierp de indringer, die waarschijnlijk onraad bemerkt had, de deur open en trachtte te ontkomen. Dat liet de heer B. zoo maar niet toe, en er ontstond een hevige worsteling. De heer B. was ten slotte echter genoodzaakt de aanvaller los te laten, die op zijn fiets sprong en zich met bekwame spoed van het tooneel van de strijd verwijderde. Tot nu toe is men er: on danks ijverige nasporingen, niet in geslaagd de bandiet aan te houden. De heer W. was zoodanig gewond, dat medische hulp noodzakelijk was. In de huiskamer heerschte de grootste wanorde. Uit alles bleek, dat er een hevige vechtpartij' had plaats gehad. De gemeente-veldwachter stelde een uit gebreid onderzoek in, dat, zooals gezegd, tot nu toe geen resultaat heeft opgeleverd. Twee huizen verbrand Brandweer kon weinig .uitrichten Gistermiddag Is té W1 n s c h o t e r 2 u i ri ve en onder Winscho'en door onhpkende oorzaak brand ontstaan in het perceel, be woond door de gezinnen Bronkhorst en Pij per, van wie alleen de autoverhuurder en rijwielhersteller H. Bronkhorst zich thuis bevond. De Winschoter brandweer vatte mol beide motorspui'en het vuur aan,, doch kon, doordat het bluschwater van verren afstand moest worden gehaald, weinig uitrichten Van de inboedels van beide gezinnen en van den winkelvoorraad van den heer Bronkhorst kon niets worden gered. Alles was verzekerd. In de vergadering van de samenwerkingsraad van het Christelijk militair verband gisteren te Utrecht gehouden, is Ds. H. Janssen als voorzitter geïnstalleerd. Van rechts naar links de heeren B. de Jager: Ds. v. d. Giesen; F. v. d. Meulen; B. Ge- leynse; Ds. H. Janssen: J. C. v. Reenen en H. Gregory. Politiemotor tegen hek gereden Agent ernstig gewond Te Loosduinen is gistermiddag een vrij ernstig op geval gebeurd me.t een politie motor met zijspan. Bij het voorbijrijden van een auto geraakte een der wielen van den motor in een goot langs den weg De motor fiets reed vervolgens tegen een hek Door den schok werd de bestuurder, de agent M., het voertuig geslingerd en gewond. Met schedelbasis-fractuur is hij naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd. In de zijspan zat een brigadier en'op de duo een agent; beiden kwamen eveneens op straat terecht, doch zij li >en geen noemens waardig letsel op. Gecompliceerde botsing Gisteravond stonden twee auto's achter elkaar op de rijksweg AmersfoortAnv sterdam tusschen het paleis Soest dijk en de Oranjeboom langs den weg. terwij! de. eene bestuurder den ander aan benzine hielp. Ter zelfder tijd naderde eeniuxe auto rit de richting Amsterdam, die in volle aart op de achters'e der beide auto's reei en direct in brand vloog. De bestuurder kon zich bijtijds in veiligheid stellen. De politie was spoedig ter plaatse en trachtte tever geefs met drie snelblusschers- de vlammen te dooven. De auto verbrandde totaal. Door den schok werd de voorste van de stilstaande auto's over den weg geduwd, om ernstig beschadigd op den berm terecht ta komen. De andere kwam rechts van den wog op den berm terecht en werd totaal vernield. De bestuurders hadden het gevaar zien aankomen en zich bijtijds kunnen red den. Bij het blu8schen liep de rechercheur v. d. Goot enkele brandwonden in het gezicht op De „Algorab" vlot gesleept Hot s.s. „A'gorab" van Van Nievelt, Gou- driaan en Co's Stoomvaart-Mij, dat gister morgen in het Schaar van Waarde omhoog gevaren was, is gistermiddag om zes uur door drie Belgische sleepbooten vlot getrok ken. Het schip, dat voor een reis naar Zuid- Afrika door de Ver. Ned. Scheep va art-M' wsa gecharterd, heeft zijn tocht naar Ant werpen voortgezet. Motorfietsrijder doodelijk verongelukt Gistermiddag omstreeks half drie is de heeu- J. M. van der V. uit Oosterbeek, die met zijn motorfiets va.n den Van Limburg Stirum weg te Arnhem kwam, op den Amster- •wnsnhenweg, ter hoogte van het landgoed „Lichtenbeek", waarschijnlijk- door het" ne men van een te grooten draai, door een auto. komende-uitde richting Ede, aangereden. Hij werd over den weg geslingerd en zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het Ge meenteziekenhuis is het slachtoffer over- Burgemeester Hanemaayer hartelijk ingehaald Het was vandaag voor de gemeente Leerdam in meer dan één opzicht een zonnige dag; het oude stadje glansde in het klare licht van een helderen winter dag en bovendien waren de straten vol van zonnig gerucht nu de nieuwe bur gemeester, de heer A. Hanemaaijer. zou worden ingehaald. Spontaan had zich uit de burgerij een commissie voor het inhalen van den nieu wen burgemeester gevormd en aan de op roep van dit comité, om door het uitsteken van de vlag blijk te geven van de blijd schap, die in do gemeente bestaat over het feit, dat weer een krachtige, ervaren wer ker aan het hoofd staat van het over heel de wereld beroemde stadje, werd levendig gevolg gegeven. Reeds tamelijk vroeg in den morgen troK v^>n stoet van ruiters, leden van de lande lijke rijvereeniging, naar de grens van de gemeente Schoonrewoerd, waar zich ook 't comité van ontvangst uit de burgerij ver zamelde. Hier werd de nieuwe burgemeester, die met zijn echtgenoote en twee zijner kinde ren per auto uit Utrecht was gekomen, har telijk welkom gcheeten. Aan mevr. Hane- maaijer werden bloemen aangeboden. In open rijtuigen werd daarop de tocht naar het gemeentehuis voortgezet, terwij! de Lingeruiters als eere-escorte fungeer .'.en. Overal langs den weg kwam de bevolking toege'oopen toen de stoet in zicht kwam en hartelijk-werd de burgemeestersfamilie be groet De Installatie In het oude en wel wat nauwe raadhuis hadden zich intusschen tal van genoodigden verzameld. Daar waren de burgemeesters van de genabuurdé gemeenten Asporen en Heukelum, Schoónrewoerd en Hei- en Boei cop. van Kedichem, Beesd, Leerbroek-N ieuw- land en Zwijndrecht de notabelen uit Leer dam zelf, waaronder vertegenwoordigers der vijf kerkelijke gemeenten, de directies der voornaamste industrieën en de verso il- lende vakorganisaties en anderen. Ook de burgemeester van Rotterdam, mr P. Droogleever Fortuyn en de ge meente-secretaris, mr Smeding waren overgekomen om bij de installatie van den oud wethouder van Rotterdam als burgemeester vin Leerdam getuige te zijn, terwijl we venier enkele vooraan- Burgemeester Hanemaayer staande Rechtsche Raadsleden uit Rot terdam opmerkten. Het was niet mogelijk alle belangstellen den in de Raadzaal een plaats te geven, waarom ook een deel van de secretarie was ontruimd. Tegen elf uur werd uit het gerucht, dat van buiten doordrong, de komst van den nieuwen burgemeester vernomen. De Raai en de genoodigden verhieven zich van hun zetels en begroetten het nieuwe hoofd der gemeente die door den secretaris, den heer G. van Breugel, werd binnengeleid. De loco-burgemeester, wethouder J. Cle ments, opende daarna de openbare Raads vergadering en las .het ambtsgebed. Nadat de gemeentesecretaris het Koninklijk Be sluit betreffende de benoeming van den heer Hanemaaijer tot burgemeester had voorge lezen overhandigde wethouder Clement den nieuwen burgemeester de ambtsketen als teeken zijner waardigheid om hem vervol gens toe te spreken. Spr. feliciteerde den burgemeester met zijn benoeming en sprak den wensch uit, dat deze hier een aangename werkkring mocht vinden, al was het in een gemeente die gehukt gaat onder voel zorgen, in het bijzonder wat de werkloosheid betreft en die wat genoeg zegt noodlijdend is. Spr. uitte den wensch dat de nieuwe burge meester van God de kracht en wijsheid mocht ontvangen om de gemeente mede te sturen in veilige haven en gaf de verzeke ring dat deze op aller medewerking ten volle kon rekenen. Ook de echtgenoote van den burgemeester en diens familie werden hartelijk welkom geheeten. BurgemeesterHanemaaije.r sprak bij de aanvaarding van het zoo eervolle en ntwoordelijke ambt van burgemeester l eerdam een woord van eerbiedigen dank naast God aan H.M onze geëorbieditr de Koningin en Haar Raadslieden en zeide dat zijn gedarhten uitgingen naar zijn ambtsvoorganger, wijlen den heer Mnec. wiens gedachtenis dankbaar zal blijven voortleven. Na woorden van dank te hebben gesproken tot den loco-burgemeester en de ambtenaren, in het bijzonder tot den secre taris voor diens reeds verleende medewer king zeide spr. dat hij "zijn groote ambtelijke verantwoordelijkheid gevoelde in dit tijd perk, dat zich door vele zorgen en moeilijk heden kenmerkt Na de moeilijkheden van Leerdam in het kort te hebben geschetst zeide spr. dat in eendrachtig samenwerken een middel aanwezig za| zijn om de on gunstige invloeden te beperken en zoo mo gelijk te bestrijden en de gevolgen daarvan te verzachten. Spr. wilde den Raad zijn vertrouwen schenken en vroeg die ook we derzijds voor zijn arbeid om gemeenschap pelijk het goede te zoeken voor deze stad en voor haar burgerij, ook door te zoeken naar wat vereenigt Met een .„program" wilde spr. niet ko men: de omstandigheden der tijden moe ten met zich brengen, dat van dag tot dag die arbeid wordt verricht, telkens rekening houdende met de dan .gegeven situatie. Wel wilde spr. streven naar behoud van de zelfstandigheid van het gemeentebestuur, naar eerbiediging van het historisch gewor- dene, voorts vooruitziende en bevorderende al wat voor het belang der gemeente en hare inwoners gewenscht moet worden ge acht Spr. hoopte dit met medewerking van den Raad te kunnen doen in overeenstem ming met de beginselen, welke het richt snoer van zijn leven zijn geweest. Niet als partijman in den engeren zin wilde spr. optreden, maar staande hoven de partijen, evenwel de door hemzelf beleden beginselen als richtsnoer aanvaardend en daardoor ook kunnende wanrdeeren de beginselen, welke anderen belijden en beleven. In verantwoordelijkheid aan God en het geweten wilde spr. plicht en roe ping vervullen. Na een beroep te heb ben gedaan op het ambtenarencorps sprak de nieuwe burgemeester den wensch uit, dat hij in het belang van do stad en hare burgerij in de toekomst veel goeds mocht verrichten, dat men zijn gezin een plaats in het midden der burgerij zou willen geven om te eindi gen met den wensch, dat 't den almach- tigen God, in Wiens raad ook het leven eener stad Is, mocht behagen aller ar beid met Zijn zegen te bekronen en voor de gemeente ten zegen te stellen. Na de installatierede van den burgemeester volgden nog verschil'ende toespraken. In de middaguren was het recht feestelijk in Leer- dam. vooral toen 55 plaatselijke vereenigin- gen voor den burgemeester en zijn gezin die zich voor do pui van het gemeentehuis hadden opgesteld, met vlaggen en muziek défileerden. De plechtigheid werd besloten met een aardige zanchulde, waaraan de hoogste klassen van alle scholen deelnamen. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen en het Zondagsblad Prinses Juliana en Prins Bernhard heb* ben een bezoek gebracht aan Zeist. De Tweede Kamer heeft de bespre-, kingen over de begrooting van Justitie voortgezet. Minister van Schaik over de zaak-Ries. De Nederlandsche regeering heeft thans bericht van de Duitsche ontvangen dai deze de acte van Mannheim als vervallen beschouwt. Verschenen Is het aanvullend rapport der commissie-Van Loon. waarin te ken* nen wordt gegeven, dat ook na de depre* ciatie van de gulden verplaatsing vaij crisisheffingen en bijslagen naar de grens niet aan te bevelen is. Financieel Weekoverzicht, Mist en sneeuw belemmeren den voort* gang van den Spaanschen oorlog. Franco maakt preparaties, om den Rus* sischen invoer van krijgstuig in Barcelona te beletten. In de Lübecker Bocht Is een Duitschei onderzeeër gezonken; er worden acht op* varenden vermist. Eden heeft een rede uitgesproken over doeleinden en mogelijkheden der Britsche jewapening. BETONHOUT KISTENHOUT Houthandel „AI.BLAS" N.V. WADDINXVEEN Opslaglaatsen te: Rotterdam: Zwaanshals 119—121 's-Gravenhage: Fahrenheitstr. 343 TRITLEX Vraagt prijs LIJSTWERK (Aita.) Dikker Thijs Amsterdam Vernieuwd Restaurant Lunch f 1.25 Diner vanaf fl.75 -» Zeenwsche Hoek 12—2 uur «- Speciale plats du jour v.af 50 ct, Koffie 15 ct (Ado.) No. 47 van ons Zondagsblad verschijnt heden. Nog enkele nummers, en de jaargang is compleet Dat wil zeggen: als U de losse nummers bewaard hebt. is U in 't bezit van een prachtig boekwerk van ongeveer 600 bladzijden met vele honderden illustraties. U laat toch zeker Uw jaargang ook inbinden? Zend ons dan de bon toe. die wij in dit blad afdrukken. Wij kunnen dan tijdig een vol doende aantal banden laten ver vaardigen. Van de in dit nummer opgenomen artikelen noemen we: Letterkundige Rubriek, waarin A. Wapenaar de nieuwste gedichten bundel van Hélène Swarth be spreekt Bezoek aan Rhodos, door onzen redacteur, die in 't voorjaar een reis naar Palestina maakte. Pionierswerk in een donkere hoek van Drente. De Kleinzoon, door mevr. A. v. d. Vlugt—Walop. Verder de gewone rubrieken: Meditatie. Binnen- en Buiten- landsch Overzicht. Vervolgver haal, Puzzle, Damrubriek, Ruil- hoekje enz. Ook dit nummer is weer prachtig geïllustreerd. De Kinderkrant met kleuterbijvoeg sel bevat weer tal van aardige rubriekjes, waarin onze jongens en meisjes belangstellen. 't Mag er weer zijn: No. 47 van Ons Zondagsblad 'n Nieuw bord. Deze roode driehoek, met de punt naar beneden b*. teekent. dat men een voor- rangsweg nadert, waarop ook het verkeer, dat van links nadert, voorrang heeft. a

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1