|lirtiiur jTriitsrljr (ütmrattl Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken abbrrtmtirprijjm: RESTAURANT YPENBURG abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.19 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'Act niel afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166): Postbox 20 Postgiro 58936 Van 1 tot 5 regel» 1.17'/» Elke regel meer0-22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels230 EJke regel meer045 Voor Bet bevragen aan 'I bureau V word! berekend 0.10 NO. 5937 MAANDAG 16 NOVEMBER 1936 16e Jaargang 17 NOVEMBER Zeventien November herdenken wij tel ken jare, hoe in 1813 in Den Haag eenige kloeke mannen met vooruitziende blik en warm vaderlandsch hart de edele moed hebben gehad, zich voor den Prins van Oranje te verklaren, zich op straat te ver- toonen met de verboden Oranjekleur op borst en hoed, en het bestuur over het land op zich te nemen in naam van Oranje. Wij moeten het ons niet zóó voorstellen, alsof heel Nederland zich nu ook maar zoo direct rond de in Den Haag zoo fier opge heven vaan scharen ging. O neen, er was in die maand November nog zooveel half heid, aarzeling, lafheid en verraad zelfs. Prof. Blok geeft Van Hogendorp de eer van het slagen der Orangistische onder neming, als. hij schrijft: „Hij, gesteund door een aantal mannen vol vurige moed en handig beleid, redde met zijp bijna dicta toriale machtsuitoefening in drie dagen de opstand en daarmee het vaderland." Weinigen, die scherper zagen dan hij, hoe ons volk Oranje niet kon missen. Zijn eerste daden waren dan ook het procla- raeeren van het Oranjebestuur, terwijl het land nog vol vijanden zat en het uitzenden van gezantschappen om den Oranjeprins te halen. Koning Lodewijlc hij had veel g voor Nederland gedaan en telde vele vi den hier te lande trachtte weer opnieuw koning te worden. Maar dat kon niet. Oranje, de eenige mogelijkheid in een her steld Nederland! Zonder Oranje zou Neder land niet hersteld, maar verminkt gebleven zijn. Van Hogendorp zag het juist: Oranje Was vroeger en moest weer worden het trum van ons nationaal bestaan, ae macht boven de partijen en belangen. Daarom schreef hij, die zich van de oude staats instellingen nog niet geheel had losgemaakt, deze bekende woorden; „Het Huis van Oranje is nooit zonder gevaar voor de Regenten vernederd ge worden. De gemeene man ziet in den Prins zijn waarborg tegen onderdruk king van de zijde der Regenten." In korte woorden schetst Van Hogendorp hier scherp en waar de betcekenis en de taak van den Troon: Oranje beschermt het volk tegen de regeering, maar ook de re geering tegen het volk. Het ideaal van Koning Willem I in zijn eerste proclamatie: „Alle Partyschap moet voor altoos van onder Ons gebannen zyn", is niet vervuld. Integendeel, de verdeeld heid en verscheurdheid onzer natie neemt op beangstigende wijze toe. Maar daarom des te meer is het een zegen van God, dat er boven dat jammer lijk verdeelde en elkaar opetende volk een macht staat, die niet afhankelijk is van de helft plus één, die niet strijdt voor partij belang of groepsbelang, maar die alleen en uitsluitend kan en wil letten op het ééne groote, nationale belang; een macht ook, welke door allen, die van goeden wille zijn, kan worden geëerbiedigd en gesteund. Bij de Troon van Oranje, door het geze gend initiatief van Van Hogendorp 17 No vember 1813 in Den Haag gevestigd, voelt het Nederlandsche volk zich, ondanks alle verdeeldheid, één volk. Bij die Troon over- heerscht de nationale gedachte de nationale verschillen. KöPENICK GEPROMOVEERD Men kent ook in ons land de Köpe- pick-grap nog wel. Een pseudo-kapitein zet een heel militair garnizoen naar zijn hand en incasseert allerlei eerbewijzen; totdat aan het licht komt, dat hij een veel-dur- vende grappenmaker is. We hebben er har telijk om gelachen en bij ons zelf gezegd: och, dat kan alleen maar gebeuren in een land, waar de „militaire kaste" een aureool pm het hoofd heeft Was dat een vergissing? Blijkbaar wel. Want om het in beeldspraak te zeggen de krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft de zer dagen Köpenick gepromoveerd. Dat zit zoo. Een in burger gekleed officier in Amersfoort riep een milicien aan, die hem het militaire eerbewijs niet had ge bracht De man met het gezond verstand jvenveerde zich aldus: hoe kan ik dat doen, als ik niet weet dat u mijn meerdere bent? Waarop de officier antwoordde: „Ik zeg het U en daarmee uit". Neen, repliceerde de milicien weer: toon mij dan een legitimatie bewijs. Zulks deed de officier in .burger niet .en de milicien veranderde ook niet van hou ding, tengevolge waarvan hij voor de krijgs raad kwam en veroordeeld werd wegens insubordinatie tot veertien dagen gevange nisstraf. Over dit vonnis, dat ligt in de historische lijn en zich aansluit bij de jurisprudentie Van het Hoog Militair Gerechtshof, kan men zware militair-juridische beschouwingen houden en dan tot de conclusie komen, dat een mindere altijd, overal en onder alle omstandigheden zijn meerdere de militaire eerbewijzen moet brengen. Zooals in het be- ken'dë hóek van' Remarque niet zonder' "ver klaarbare wrevel verhaald wordt, hoe een piepjong luitenant, zoo van de krijgsschool, een bejaard soldaat, terugkomend uit de loopgraaf, liet strafexerceeren, omdat deze, onbedoeld, de militaire etiquette eenigszins verwaarloosd had. Maar noch de houding van dezen on ervaren luitenant, noch het optreden van den officier in burger, noch het Bossche vonnis bevredigt het rechtsgevoel van ons volk, dat wel offers wil brengen voor zijn landsverdediging, maar wars is van mili tarisme en afgodische vereering van de militaire stand. Wie het goed meent met leger en vloot stelt prijs op strenge handhaving van de krijgstucht en pleit niet voor minderen, die de gezagsverhouding schaden of voor meer deren, die zich slap aanstellen; maar hij kan ook niet van eiken milicien vergen, dat hij het militair saluut brengt aan ieder burger, als heer gekleed, die hem staande houdt met de niet te contrqleeren inededee- ling, dat hij zijn meerdere is. Dat is Köpenick promoveeren; of eigen lijk nog erger. Want de gevallen zijn niet gelijk. Er is meer reden om den grappen maker in officiersuniform voor kapitein aan te zieno dan een kapitein in burger en zon der bizondere kenteekenen voor comman- deerend officier. Ook hiervan geldt: overdrijving schaadt. HUWELIJKSREIS NAAR SCHOTLAND? Het Bruidstoilet besteld Naar verluidt zou het Prinselijk Paar kort na de voltrèkking van het huwe lijk op 7 Januari a.s. een rei3 maken naar Schotland om daar een gedeelte van de wittebroodsweken door te bren gen. De „Tel." verneemt dat het bruidstoilet van H.K.H. Prinses Juliana in de Residen tie vervaardigd zal worden en wel in de ateliers van het modehuis der N.V. C. H. Kühne Zonen aan den Kneuterdijk 2, waar tevens de toiletten van de twaalf bruidsmeisjes zullen worden ontworpen. De uitnoodigingen aan de bruidsmeisjes zijn dezer dagen door het Hof verzonden. Er zijn ook enkele buitenlaudsche vriendin nen van de Prinses, die de vereerende in vitatie hebben gekregen, doch voor hel meerendeel zijn het meisjes van Nederland sche adellijke huizen. Een schoolportret Met het oog op de a.s. feesten ter gelegen heid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard is door de fa. van K ral in gen te Leerdam een uitgave in voorbereiding, bestaande uit een fraai uitgevoerd schoolportret voor uit- deeling onder de schooljeugd. De werkloosheid Laatste week van October De directeur van dien Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week van 26 31 October 1936 het aantal leden van inge volge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesub sidieerde vereenigingen bedroeg: 531.100, hieronder zijn begrepen 74.100 landarbeiders, te wier aanzien in de maanden MeiNov. geen gegevens aangaande de werkloosheid ontvangien worden. Van de 457.000 verzekerden, niet behooren- de tot de landarbeiders, waren geheel werk loos: in de week 26—31 October 1936: 28.7 pCt., in de vorige verelagweek (510 Oct. 1936): 28.7 pCt, in de overeenkomstige ver elagweek van 1935 28.6 pCt., ia de overeen komstige verslagweek van 1934: 25.3 pCt. Bij 1058 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 31 October 1936 in to taal 408.500 werkzoekenden ingeschreven^ onder wie 375.014. mannen. Van. deze w erkzoekendfen waren er 392.658 werkloos, onder wie 375.014 De clearing met Duitschland Besprekingen aangevangen Naar wij vernemen zijn de besprekingen, welke te 's-Graveahage tusschen een Nederlandsche en een Duitsche delegatie de vorige week zijn gevoerd om te komen tot verlenging van de clearingovereenkomat tusschen Nederland en Duitschland, voor enkele dagen onderbroken. De Duitsche de legatie is naar Berlijn teruggekeerd. Aange nomen mag worden, dat de onderhandelin gen binnen1 korten tijd weer voortgang zuN len hebben. Bedrijfsraad voor het Bloembollenbedr ij f Dezer dagen kwam de bedrijfsraad voor het bloembollenbedrijf in vergadering bijeen. Na breede discussie besloot de raad, aan de contracteerende patroons- en arbeiders organisaties in het bloembollenbedrijf, het navolgende advies uit te brengen: 1. contracteerende partijen zullen ter be vordering van de rust in het bedrijf, dit jaar geen gebruik maken van de opzeggingsclau sule neergelegd in art. 18, tweede alinea van het collectief contract; 2. partijen zullen, teneinde misstanden te voorkomen, een commissie benoemen en man dateeren, om samen te stellen: a. een loonschaal naar leeftijd voor de jeugdige, niet volwassen arbeiders, b. een regeling, welke een limiet stelt voor het loon voor aangenomen werk. De raad heeft voorts een breede gedachten wisseling gehouden over het vraagstuk der werkverruiming in het bedrijf. Electrotechnische toestellen en materialen Ministeriele circulaire Aan alle electricitoitsbedrijven ïn Neder land heeft de Minister vao Waterstaat het \olgende schrijven gericht: De electriciteitsbedrijven hier te lande 4£?en zooveel mogelijk ervoor te waken, dat voor de op hui» netten aangesloten in stallaties deugdelijke electrotechnische ma terialen en toestellen wordlen gebruikt Ten einde op afdoende wijze gebruikma king van electrotechnische toestellen en materialen, welke, wegens lage prijzen, groote aantrekkelijkheid bezitten, maar die als zeer ondeugdelijk moeten worden be schouwd. te voorkomen, overweeg ik de tot standkoming van een wettelijke regeling ter zake te bevorderen. Aangezien elders genomen maatregelen het vermoeden wettigen, dat het aanbod van ondeugdelijke materialen in de naaste toekomst zal toenemen, verzoek ïk uw me dewerking tot bestrijding van het aange duide kwaad, door een zoo noodig verscherpt toezicht op en keuring van de hoedanigheid der materialen en toestellen, die in electri- sche installaties in uw verzorgingsgebied worden WEER EEN LIJK HERKEND Het lijk dat Zaterdagmorgen te E g m o n d aanZceis aangespoeld, is door de familie herkend als dat van den 19-jarigen C. Mos uit Scheveningen. een der slachtoffers van de logger SCH 179. Het stoffelijk overschot zal Dinsdagmiddag ter aarde worden besteld. In ons blad van jl. Zaterdag hebben wij medegedeeldwelke route de Koninklijke stoet zal volgen bij het huwelijk van Prinses Juliana op 7 Januari; ter verduidelij king voor onze lezers geven, wij hierbij een schetnkaartje. In Gebouw Amicitiate Den Haag is Zaterdag een aanvang gemaakt met het plaatsen van handteekeningen voor het album, dat de Haagsche bevolking aan Prinses Juliana en Prins Bernard ter gelegenheid van hun huwelijk zal aanbieden. Begrafenis M. Oostwoud Te Franeker is onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer M. O o s t w o u d, lid van Ged. Staten van Friesland. In het sterfhuis leidde de plaatselijke pre dikant DsJ. D. Wielenga een rouw dienst, waarin hij woorden van troost sprak tot de nabestaanden. Vervolgens vormde zich de stoet, waarin werden opgemerkt de Commissaris der Ko ningin in Friesland en de leden van het College van Gedeputeerden, afgevaardigden van den Bond van Smedenpatroons in Ne derland en het kantoorpersoneel van de Oostwoud-fabrieken. Op de begraafplaats waren o.m. aanwezig het dagelijksch bestuur van de gemeente Franeker en talrijke griffie-ambtenaren. Bij de geopende groeve heeft de commis saris der Koningin, .mr. P. A. V. b a r o n v a n Harinxma thoe Sloot en, gesproken. Spr. noemde gedeputeerde Oostwoud een vol ijverig bestuurder, die van ganscher harte de belangen, welker verzorging hem waren toe vertrouwd, behartigde. Zijn heengaan ver vult ons met weemoed en wij zullen hem blijven gedenken als een toegewijden, ge trouwen en vriendelijken medewerker. Nog voerden het woord de heeren H. H o- genbirk te Haarlem, voorzitter van den Bond van smedenpatroons in Nederland, W. Koning, voorzitter van de psychiatrische inrichting te Franeker, A n e m a namens de a.r. Statenfractie, de afgevaardigde van den Bond van smedenpatroons en die van het hoofdJx tuür van de Ned. Ver. van Lasch- techniek. De ramp met de „Van der Wijck" Oorzaak lag niet aan onjuisAe belading BATAVIA, 16 Nov. (Aneta). De hoofd inspecteur voor de scheepvaart deelde aan Aneia mede, ten aanzien van het onderzoek naar de oorzaken van den ramp met de „Van der Wijck", dat dit onderzoek tot dusverre heeft uitgewezen dat de oorzaak niet moet worden toege schreven aan onjuiste belading, wijl het schip bij het vertrek van Soerabaja al leszins voldoende stabiel was. In 1927 is uit een hellingsproef welke proef doorgaans slechts eenmaal (scherp) in het bestaan van -een schip wordt geno men de meta-center-hoogte (welke de stabiliteit van het schip bepaalt), vastge steld bij bepaalde belading en bij vulling van de tanks. Aan de hand van tot dusverre verkregen gegevens ten aanzien van de belading bij het vertrek van Soerabaja en de correctie op de met-center-hoogte, in 1927 gevonden, kon worden vastgesteld dat de „Van der Wijck" voldoende stabiliteit had (toen de ramp geschiedde), hetgeen in houdt dat de etat-major ten aanzien van mogelijke foutieve behandeling van de la ding en van het vullen van de tanks, van allen blaam is gezuiverd. Nat. Chr. Geheel Onthouders Vereeniging Veertigjarig bestaan District Utrecht Zaterdag jl. heeft het District Utrecht van de Nationaal Chr. Geheel Onthouders Ver eeniging het veertig jarig bestaan herdacht in de 75ste district vergadering welke ge houden werd in het ,31auwe Kruis" te Utrecht. De voorzitster Mej. H. W. Crommelin werd dank gebracht voor het vele werk, dat zij reeds meer dan negen jaar verricht voor het district Ds. Bik van Enkhuizen heeft des mor gens een opwekkend woord gesproken. Des middags heeft Mej. Crommelin een lozing gehouden over de geschiedenis van de Ge heelonthoudersbeweging in het district Utrecht en de heer J. Huizinga, van Amers foort, oud-burgemeester van Terneuzen, sprak over het onderwerp; „Het alcoholisme voorheen en thans zoowel in wezen als in bestrijding". In de middagvergadering hebben voorts nog toespraken gehouden Ds. Barger, van Heukelom, Prof. Dr. J. Pont, Ds. Monfjjn, van Utrecht, en Ds. Borst, van Arnhem. In het comité werden gekozen de heeren zendeling A. J. Bliek, van de Bilt, en J. Hui zinga, van Amersfoort, De oplichting voor 18.000 te Schiedam Is de aangifte valsch? Recherche meent van niet Men herinnert zich het geval van de wed. K. te Schiedam, die voor 18.000 opge licht is, zooals wij kort geleden meldden. Naar aanleiding van hu*dnekkige geruch ten, dat deze oplichting en het geheele daar aan verbonden verhaal gefantaseerd zouden zijn, hebben we ons tot de bevoegde instan ties te Schiedam gewend. Op grond van het onderzoek is de recher che van meening, dat er niet de minste aan leiding bestaat om aan te nemen dat de aan gifte valsdh zou zijn. Van een rijdende tram gesprongen Jonge vrouw ernstig gewond Zondagavond te kwart voor acht wilde een 21-jarig meisje, da+ op het achterbal kon van een bijwagen van lijn 25 stond ter hoogte van de Kromme Mijdrechtsstraat te Amsterdam het rijtuig verlaten, terwijl dit nog vrij snelle vaart had. Zij sprong mis, doch greep zich op hetzelfde ooeeri- blik aan de leuning vast, met het gevolg, dat zij, ofschoon de conducteur onmidde! lijk herhaalde malen signaien tot stoppen gaf, een 15-tal meters werd meegesleurd, waarbij zij met haar rechtervoet tusschen de treeplank en het voeftpad bekneld raakte. Het lichaamsdeel bleek zoo ernstig ge wond te zijn, dat het meisje, dat het onge val aan eigen onvooraichtgheid te wijten heeft, in hert O. L. Vrouwegasthuis moest worden opgenomen. Door trein gegrepen Oudo man gedood HAAKSBERGEN, 15 November. Zaterdag avond omstreeks half elf is op den onbe- waakten overweg nabij de R.K. school in de buurtschap Veldmaat, gemeente Haaks bergen, de circa 68-jarige ongehuwde Jo hannes ten Thije door een losse locomotief "angereden en op slag gedood. De machinist van genoemde trein be merkte een verdacht geluid vooraa-n de loco motief, hetwelk veroorzaakt werd door het totaal verwrongen rijwiel. Hij stopte en be merkte de aanrijding. Torugkeerend vond hij tusschen de rails het totaal verminkte lijk van den ongelukkige. Het lijk van het slachtoffer-is naar het St. Anthonius-gast- huis te Haaksbergen vervoerd. ONVRIJWILLIG BAD Een '22-jarige jongeman te Amster dam is Zondagavond ëen ongeval overko men, waaraan voor een groet deel de storm achtige wind heeft bijgedragen. Terivijl hij met zijn verloofde op de Re- guliersgracht liep. woei zijn hoed af, waar- bij het hoofddeksel in de richting van dn gracht rolde. Zoo snel zijn beenen hem dragen konden, rende het jongmensch naar den walkant om zijn eigendom niet aan het water prijs te geven, doch op het oogenblik, dat hij den kant had bereikt, gleed hij uiten ging hij zelf in 't natte ele ment kopje onder. Op het hulpgeroep van heit hevig ge schrokken meisje, kwamen voorbijgangers toegesneld, die er ip slaagden de drenke ling door handreiking op het droge te brengen, waarna een ambulance- auto van den G. G. en G. D. voor het vervoer naar huis zorgdroegen. UIT DE A.R. PARTIJ Kamerkieskring Dordrecht Zaterdagmiddag werd te Rotterdam in het gebouw „De Eendracht" een vergade ring gehouden van den Kamerkieskring Dordrecht. De voorzitter, mr. G. van Baren, van Delft, sprak een openingswoord, waarna werd overgegaan tot behandeling van de verkiezingsvoorstellen van het Centraal Comité, n.l. het voorstel inzake de candi- daatstelling en het voorstel betreifende het erkiezingsmanifest. Na afhandeling dezer voorstellen hield le heer J. S c h 0 u te n een opwekkende rede, waarin, hij aandrong tot krachtig 'n Evenement voor Den Haag. U kunt lij ons rustig lunchen en dineeren. Pracht uitzicht en U ziet ze vliegen. (Adv.) VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Te Sleeuwijk had onder groote belang-» stelling plaats de begrafenis van ds. W. van 't Sant. De eerste jaarvergadering van de Chr, Ned. Wandelsport-organisatie werd te Utrecht gehouden. Drastische reorganisatievoorstellen bij de Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij. Reorganisatie-voorstellen bij de West- landsche Stoomtrammaatschappij. Uitgifte van 2 millioen eerste hypotheek van Wiltons machinefabriek en scheepswerf. Volgens Radio-Sevilla zijn 1600 natio nalisten over de Manzanares-rivier Madrid binnengedrongen. Blum heeft te Soissons een rede gehou den over het oorlogsvraagstuk. Duitschland verbreekt de laatste banden met Versailles. werk. Hieronder moet niet worden ver staan, dat we veel beweging maken. Maar zoo: Af en toe een openbare vergadering en voorts regelmatige vergaderingen van de Kiesvereenigingen en hulporganen, met eigen inleiders, om de vraagstukken van de stembusperiode te bespreken. Liefst zóó, dat de kern van werkers omstreeks Nieuw jaar of uiterlijk eind Januari zoo geïn strueerd is, dat zij den meest uitnemen- den arbeid, het huisbezoek, kunnen aan vangen. In het bijzonder geldt dit van de Kies kring Dordt, omdat bepaalde streken in het verleden meer beteekenis voor de A.-R. Partij hebben gehad dan thans. Naast kennis van eigen beginselen is noodig anderer opvattingen te kennen. Ieder heeft zich allereerst af te vra- gen wat door hemzelf is gedaan, en niet te zien wat anderen deden. In den diepsten zin is het echter zoo, dat wie vraagt naar Chr. Staatkunde, moet handelen mèt die beginselen. Onze politieke actie kan dan alleen slagen wanneer wij er in slagen om boven dui zenden kleine dingen uit te komen en de generale beteekenis van onze beginselen te zien. Door het staren op tekortkomingen van anderen, kan men eigen roeping uit het oog verliezen. Spr. wekt op om uit te gaan tot twijfe laars en tot afgedoolden om hen de Wet Gods en het Evangelie voor te houden. Onze voormannen hebben van God een klaar inzicht gekregen in Zijn ordinantiën en dit geformuleerd. Daardoor is het, dat wij ons program na zooveel jaren niet be hoeven te wijzigen zooals andere partijen. Dit is een groote rijkdom. Daarom moeten wij er op uit, niet om te overtuigen, want dat is Gods werk, maar om te getuigen. Het gaat in dezen tijd vooral om de zelfstan digheid van het gezag, van de Kerk en van het gezin. Hoeveel kwaad de geestelijke revolutie ook in ons land reeds heeft ge daan, toch is in wezen de Nederlandsche Overheid nog gebonden aan de ordinan tiën Gods. Wat betreft de vrijheid, daar riizen vele vraagstukken, maar de Reformatorische richtlijnen voor het gezag houden ook in dat het geen mensch toekomt heerschappij te voeren over het hart. Geen macht is er die kan dwingen tot het aanvaarden van hetgeen die macht meent dat goed is. De historie leert, dat, waar de Kerk in bondgenootschap treedt met den Staat, of waar de Staat de macht van de Kerk aan zich heeft onderworpen, terwille van de staatkundige eenheid, het altijd is uitge- loopen op schade van de verkondiging van het Evangelie. Hierna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Anti-rev. Jongeren-actie Vier nieuwe clubs opgericht Bij het hoofdbestuur van de A.RJ.A. is be richt ingekomen van oprichting van de na volgende clubs: 's-Gravenzande. „In ons isolement ligt onze kracht". Secr. C. van Oosten, Sand- Ambacihtstraat 144. Oostkapelle. Voorloopig adres: Ds. van Dijken. Zuidbroek. Secr.: H. Antonides, Achter de Wal D 133. Zwartebroek. „Pro Rege". Secr. A. van Meerveld, E 76, Niiker':. Voorts wordt medegedeeld, dat op vele plaatsen de vorming van een club wordt voorbereid. Inlichtingen omtrent oprichting van clubs en toezending van propaganda-materiaal richte men aan den 2en secretaris der A.RJA den heer T. de Boer te Aalten. Jl Pijp lêbak Taeonla Leauwardan (Adv.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1