rödlOÜ) Iallehen// BLOCKER'S MAANDAG g NOVEMBER 1936 BINNENLAND HERBEREKENING PENSIOENEN Niet onaantastbaar, doch niet voor verlaging vatbaar „Een niet-gepensionneerde" vindt het lichtvaardig, dat wij schreven: „de tijd om principieele beschouwingen te houden over de herberekening van pensioenen, is voor bij". En hij voert verschillende, vaak sterke argumenten aan voor zijn stelling: o.a. dat pensioen uitgesteld loon is (arrest H. R. 11 Nov. 1927); dat art 150 van de Pensioen wet, aan ambtenaren toestaat tegen be taling van een hoogere pensioens bijdrage een hoogere pensioengrondslag te behouden; dat iemand in tijden van woningnood toch de huren wel mag verla gen; enz. Onze lezer vergist zich in de beteekenis Van onze uitdrukking. Wij bedoelden slechts te zeggen: de kwestie is principieel uitge vochten door een praktische beslissing; daarom kan men nu over het principe zwij gen. Het beteekende natuurlijk niet: van de principieele bezwaren is niets overge bleven. Dat de tegenstanders deze hand haven, is begrijpelijk. Maar het stadium om daarover te twisten is o.i. voorbij. Wij gaan daarom op de aangevoerde ar gumenten ook niet diep en slechts uit hoffelijkheid in. Het voorbeeld van huurverhooging en verlaging doet o.i. niet ter zake. Het arrest van de Hooge Raad zal juri disch wel heel sterk staan, maar men kan de zaak ook anders bezien; n.l. zoo, dat de Overheid tegenover het corps van haar ambtenaren en werklieden de zedelijke plicht heeft de ouden en invaliden behoor lijk te verzorgen; en deze beschouwing staat o.i. sociaal en zedelijk hooger dan de zienswijze, dat er tusschen de Overheid en ieder ambtenaar apart slechts een finan- cieele band gelegd is en geen sociale ver houding. Wie het eerste aanvaardt komt met den schrijver tot deze redeneering: Wie zegt: „de pensioenen mogen niet verlaagd worden", zegt niet: „de pen sioenen zijn onaantastbaar". Maar zelfs al zou hij z'n gedachten zoo formuleeren, dan bedoelt hij allerminst te zeggen: „De Staat mag geen weldadig heid bewijzen door pensioenen te ver- hoogen". Of stelt uw Redactie de zaak soms zoo: De gepensionneerden hadden indertijd recht op verhooging der pensioenen; nu heeft de Staat het recht tot verlaging? Indertijd heeft de Staat meer gedaan dan zijn wettelijke plicht; nu tracht de Staat zich aan zijn wettelijke plicht te onttrekken, zoo zie ik het. Inderdaad zien wij het niet zoo, dat de Staat weldadigheid bewijst, wanneer zjj bij waardedaling van het geld de cijfer-bedragen der pensioenen verhoogt; wij achten dat zedelijke plicht en zijn van oor deel, dat de oud-gepensionneerden een zede lijk recht op verhooging hebben; al zou den ze dat voor de Hooge Raad niet tot gel ding kunnen brengen, omdat volgens de letter van de wettelijke bepalingen de werkgever niet gedwongen kan worden verandering in het aantal guldens te brengen. Trouwens, het is duidelijk, dat hier aller lei factoren in meespreken: de koopkracht theorie zelf heeft reeds verschillende kan ten. Men moet niet uitsluitend met cijfers werken. GEMENGD NIEUWS Op veldwachter geschoten Strooper aangehouden Op last van de justitie is naar Roer mond overgebracht en daar in de strafge vangenis opgesloten de 27-jarige arbeider T. C uit Horst. De aangehoudene wordt er van verdacht een schot te hebben gelost op den veldwachter P. uit Griendtsveen, toen hij zich bij het stroopen met een licht bak in het jachtveld in de Peel bevond en toen door den politieman werd aangeroepen AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN De jongeman, die Woensdag ernstig ge wond werd bij een autobotsing te Ermelo is in het ziekenhuis Salem aldaar aan de- bekomen verwondingen overleden. branden buitengewoon zuinig (87 nuttige warmte). Sierlijke modellen fn prijzen van tl 37.*> et Doodelijk jachtongeluk Zaterdagmiddag is de 31-jarige C. Ooster- wijk te R e e u w ij k het slachtoffer gewor den van een ongeluk bij het jagen. O. was op dat tijdstip alleen in het land ter hoogte van den Oudenweg te Reeuwijk op de hazenjacht Daarbij is hij vermoede lijk gevallen. Het geweer moet afgegaan zijn en de man kreeg de volle lading in het hoofd. De man was onmiddellijk dood. O. laat een vrouw en twee kinderen achter. Moordaanslag te Voorburg Vrouw in de arm gestoken De 21-jarige S. te Voorburg, die sedert eenige weken gescheiden van zijn vrouw leefde, doch de laatste dagen weer zijn in trek bij baar had genomen, heeft Zaterdag avond een moordaanslag op haar gepleegd. Na een heftige woordenwisseling heeft S. zijn vrouw met een zakmes door den lin kerbovenarm gestoken, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gewond. Dr. v. d. Stam uit Veur verleende de eerste hulp, waarna de getroffene naar het ziekenhuis St. Anthoniuslioeve te Voorburg is ge bracht. De politie heeft den dader aange houden en in verzekerde bewaring gesteld. Verdamper gekapseisd Zaterdagmiddag te kwart over drie is voor de in een afzonderlijk gebouwtje gele gen machinekamer van de kunstijsbaan, welke van het Sportfondsenbad in de Lin- naeusstraat te Amsterdam deel uit maakt een ongeluk geschied bij het ma noeuvreeren met een z.g. verdamper, een zwaar en hoog gevaarte, dat Vrijdag uit de machinekamer was verwijderd voor het her stellen van een defect en Zaterdagmiddag weer op zijn plaats zou worden gebracht. Voor dit karwei werd gebruik gemaakt van z.g. glijplanken met takel en katrol, terwijl de zijkanten met houten schragen werden ondersteund. Bij een trekbewegiug in de richting van de machinekamer is het ge vaarte plotseling gekapseisd. Een werkman van 29 jaar, die bij het voorste trekpunt was opgesteld, wist ter zijde te springen doch geraakte nog met een vinger bekneld, welk lichaamsdeel bij onderzoek gebroken bleek te zijn. Een collega van 36 jaar, die zich aan de achterzijde van het gevaarte bevond, tracht te ook weg te springen, doch kreeg een hevige klap van een uitstekend gedeelte, waardoor hij ernstig aan het hoofd werd gewond. Met een zware hersenschudding is hij opgenomen in het O. L. Vrouw egasthuis. De verdamper kwam op een kant te lig gen in welke positie voorloopig geen ver andering zal worden gebracht aangezien de arbeidsinspectie eerst een onderzoek zal in stellen. Bovenverdieping uitgebrand Zondagmiddag brak te Zwolle brand uit in het perceel Wilhelminasingel 9, waar in gevestigd is het reclamebureau „Ankra" van den heer E. Anholt. De brand ontstond doordat een brandende petroleumkachel, die de heer Anholt naar boven wilde dra gen op de trap opensloeg en naar beneden viel. Behalve de heer Anholt wonen in het perceel de familie Everts en van Munster. Buren en voorbijgangers hebben de inboe dels van deze gezinnen in veiligheid ge bracht Die van den heer Anholt ging ver loren. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur tot dc bovenverdieping te beperken. Deze brandde echter geheel uit De schade wordt door verzekering ge dekt Woonhuis uitgebrand Zondagavond brak brand uit in een woonhuis, gelegen aan de Koninginnelaan 111 te Soestdijk, bewoond door den brandstoffenhandelaar G. Maassen. De Soes- ter vrijwillige brandweer, die vrij spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat het huis tot de grond toe afbrandde. De brand is ontstaan in het achterhuis, KOKENDE THEE GEDRONKEN Toen de echtgenoote van den landbouwer B. te Leiderdorp zich in de keuken bevond, heeft haar tweejarig dochtertje uit den heeten theepot gedronken. Eenige uren later is het kind overleden. KATTENBROOD 11 CENT PER PAK VRAAGT UW WINKELIER (Adv.) NA DE RAMP TE SCHIEDAM. Lin ks de commissie, welke aan boord der „P etrakis Nomikoseen onderzoek instelde naar de schuldvraag. V.r.n.1. de heeren T as, A. Kortlandt, Haanebrink, ir. E. Neu erburg, dr. D. Gerhardt. mr. Schalkwijk Visser en H. Lugtenburg: rechts: de cha os aan boord van het Grieksche schip; op den voorgrond de ruïne veroorzaakt door de tweede, op den achtergrond, die der eerste explosie. Half elf Blooke rtijd geen bons geen toegift-artikelen Alles is ten koste gelegd aan de KWALITEIT CACAO Het goedkoopste der voorname merken (Adv.) waar het vuur in den inboedel gretig voed sel vond. Omtrent de oorzaak van den brand tast men volkomen in het duister, daar de familie 's middags om half drie w-as uitgegaan en nadien niemand meer het huis had betreden. De geheele inboedel ging in vlammen op. Een vrachtauto en eenige vaten benzine, welke zich in de ko- lenopslagplaats bevonden, werden door snel toegeschoten omwonenden in veiligheid ge bracht. De brandweer moest haar uiterste krachten inspannen om overslaan van het vuur naar naburige huizen en de kolen- opslagplaats te voorkomen, daar de wind juist in die richting woei. Zoowel het woon huis, dat toebehoorde aan de firma Groen huizen te Baarn als de inboedel is ver zekerd. Poging tot brandstichting? Eigenaar van woning gearresteerd 's Nachts brak brand uit op een vliering van een complex van drie woningen tc Palemig, gemeente Schaesberg (L.), waarvan cr een bewoond wordt door den eigenaar O. De brandweer was spoedig ter plaatse. Daar reeds meerdere malen in een dezer perccelen brand was uitgebroken bestond het vermoeden dat hier brandstichting in het spel was. Kort nadat water was gege ven gelastte de commandant het blus- schirigswerk zoo tc matigen, dat een nauw keurig onderzoek kon worden ingesteld. Dit onderzoek wees uit, dat op de vliering niet minder dan 20 a 30 brandhaardjes waren. Tevens werden in petroleum gedrenkte lap pen en een kruik, waarin benzine was ge weest, gevonden. Een en ander was voor de politie aanlei ding tot de arrestatie van O. over te gaan In den loop van den ochtend is hij door den burgemeester van Schaesberg verhoord. Hij is in arrest gehouden, verdacht van brandstichting en poging tot oplichting van een verzèkeringmaatschappij. De man heeft nog geen bekentenis af- Kunst en Letteren JUBILEUM Q. A. DE RIDDER Treffende huldiging Op bijzonder treffende wijze is de heer Q. A. de Ridder, chef-redacteur van het dagblad Do Nederlander, Vrijdag middag te Den Haag tijdens een zeer druk bezochte receptie iu café Den Hout ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubi leum als journalist gehuldigd. Onder de aanwezigen bevonden zich de navolgende leden van het eere-comité, lat zich voor dit jubileum had gevormd: de minister van Onderwijs, prof. Slotemaker de Bruine; prof. dr C. Gerretson, dr F. A. de Graaff, voorzitter van de commissie van hoofdredactie van De Nederlander; de heer Jan ter Haar Jr, lid van de Eerste Kamel en voorzitter van den Raad van Commissa rissen van De Nederlander; de heer H. Diemcr, directeur-hoofdredacteur van „De Rotterdammer"; de heer D. Hans, voorzit ter van den Nederl. Journalistenkring; de heer A. J. Lievegoed, chef van den regee- ringspersdienst; luid.-gen. jhr W. Röell, commandant van het veldleger; de heer H. W. Tilanus. lid van de Tweede Kamer; de heer J. N. Voorhoeve, hoofdredacteur van Timotheus; de heer W Wagenaar, direc teur van De Nederlander; mr Plemp van Duiveland, eere-voorzitter van den Nederl. Journalistenkring; baron van Boetzelaer van Dubbeldam, lid van de Tweede Kamer; gep. luit.-gen. Weber; Ds A. K. Straatsma, de heer A. J. Bothenius Brouwer, oud-hoofd redacteur van de Nieuwe Courant; de heer Krijger, lid van de Tweede Kamer en tal van collega's en vrienden van den jubilaris. Vele bloemstukken sierden de receptie zaal. Daaronder waren er van „De Neder lander", „De Rotterdammer" on do Haag* sche Journalistenvereeniging. De Kring had ten huize van den jubilaris een bloemstuk doen bezorgen. Namens het huldigingscomité heeft prof. dr J. de Zwaan den jubilaris toegespro ken en hem een kleurenets aangeboden met een album, bevattende de namen van de schenkers, en een geschenk onder couvert Hulde werd gebracht aan de wijze, waar op de jubilaris zijn niet gemakkelijke en omvangrijke taak aan „De Nederlander" vervult en den lezers voorlichting biedt Prof. Slotemaker de Bruine sprak vooral als vriend er zijn vreugde over uit, dat de heer De Ridder, die ook veel leed heeft doorgemaakt, heden een blijden dag heeft De heer D. Hans, namens den NederL Journalistenkring het woord voerende, hul digde den jubilaris als eerlijk en consciën tieus journalist met een sterke levensover tuiging, die daardoor mede-arbeidt aan de opvoeding en verheffing van ons volk. Uit naam van de commissie hoofdredac tie van De Nederlander, uitte dr F. A. de Graaff zijn groote waardeering voor den journalistieken arbeid, door den heer De Ridder verricht. Hij is voor journalistieke leeken, als de leden der commissie zijn,een voortreffelijke, deskundige gids. Fa. H. J. Phaff - Winschoten (Adv.) De heer Jan ter Haar kon zich bij den gebrachten lof van harte aansluiten; hij herinnerde er tevens aan, dat wijlen oud minister dr De Visser den jubilaris „een goed mensch" heeft genoemd. En als die dat zeide. was het zoo. Namens de R.K. Journalistenvereeniging heeft de heer G. P. Bon een hartelijk en collegiaal woord gesproken, terwijl de heer Wildenberg de gevoelens der Haagsche Journalistenvereeniging heeft vertolkt Om zijn eigenschappen wordt dc journalist-lit terator De Ridder in den kring zeer ge waardeerd. Nadat eenigen tijd was gepauzeerd is nog liet woord gevoerd door de heeren H. J. v Munnik als vriend; J. N. Voorhoev namens „Timotheüs" en Korthuis na mens den kring van Chr. letterkundigen, terwijl mr J. J. R. Schmal als langjarig vriend de rij der sprekers sloot De jubilaris heeft tenslotte allen, die er toe hadden bijgedragen deze dag voor hem tot een feestdag te maken, dank ge zegd. Bovenal ging zijn dank uit naar God. Die hem dezen mooien dag heeft doen be leven. Hij deed dit al causeerende, op een wijze, waardoor onbedoeld zijn kwaliteiten nog eens' duidelijk uitkwamen en die niet naliet op de aanwezigen diepen indruk te maken. Mannenkoren Naar we vernemen bestaan er plannen in den Kon. Bond van Christ Zang- en Orato rium vereenigingen, die dit jaar zijn gouden jubileum vieren mocht, om een afzonderlijke groep Mannenkoren te vormen. Een desbetreffende circulaire is aan bekende adressen verzonden. Chr. Mannen koren die iets voor toetreding gevoelen, kunnen hun adres opgeven aan het bureau van den Bond: de Perponcheretr. 104 te 's-Gravcnhage. LAND- EN TUINBOUW KOOL IN DE WIERINGERMEER Vrij van draaihartigheid DINSDAG 10 NOVEMBER HILVERSUM I 1875 M. KRO-Uitzendinff. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuur. 12.15 KRO-Orkest en gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.05 Mode cursus. 4.05 Op er et te- muz iek. 5.00 KRO- Melodisten, m.m.v. solist en gram.pL 6.40 Esperanto-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 Cy clus: „Wat deze tijd leert". 8.00 Berichten ANP. 8.10 KRO-Symphonie-orkest m.m.v. solist 10.00 Gram.pl. 10.30 Berichten ANP. 10.35 KRO-Boys m.m.v. solist 11.00 C am.pl. 11.10 KRO-Boys. 11.30—12.00 Gram.pL HILVERSUM H 301 M. AVRO -Uitzending, 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwij ding. Gram.pl. 10.30 Orgelspel. 11.00 Huis houdelijke wenken. 11.30 J. Kroons En semble. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Voor dracht. 2.00 Omroeporkest 3.05 Knipcur sus. 4.00 Zang en piano. 4.30 Kinderkoor zang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel. 6.30 Psycholo gische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Piano-recital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Bonte Dinsdagavond- trein. 11.00 Berichten ANP. DROITWICH 1500 M. 12.10 Orkest 12.50 Orkest m.m.v. Mannenkwartet. 1.50 Kwin tet. 4.20 Variété-programma. 5.35 Orkest, 6.45 Cello-recital. 7.20 Revue-programma, 8.20 BBC-Orkest 11.30 Band. RADIO PARIS 1643 M. 11.20 Kamerorkest. 4.20 Vocaal en instrumentaal concert. 5.50 Kamerorkest 11.2012.35 Het Goldy Orkest KEULEN 456 M. 5.50 en 11.20 Kamerorkest. 12.35 Omroeporkest 3.35 Cello en piano, 6.00 Kleinorkest BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.J 12.50 Sa lon-orkest. 1.30 Omroeporkest. 5.20 Salon orkest 8.20 Klein-orkest en zang. 9.50 Klein-orkest en zang. 484 M.: 12.50 Omroeporkest 1.30 Salon orkest. 5.20 Piano-recital. 6.50 Omroep orkest. 8.20 Militair'concert. 9.05 Vervolg concert DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Ka merorkest m.m.v. solist 9.50 Viool eij piano. m JAdv.1 germeerpolder met het verbouwen van kool hebben een goed succes gehad. Bedoeling van deze proeven was na tö gaan of aldaar kool te telen was vrij van draaihartigheid. Men hoopte dat de galmug, die zoo men weet, de oorzaak is van deze zeer lastige kwaal, welke groote schade aanbrengt in de koolgebieden, in de nieuwe polder nog niet aanwezig zou zijn. Men heeft geen draaihartigheid bij dgj kool in de Wieringermeerpoldér opgemerkt^ terwijl de opbrengst heel goed was. waar om tc voorkomen, dat met het aan voeren van planten van elders de galmug zal geïmporteerd worden, heeft de Directie bepaald dat in de polders alleen kool ge teeld mag worden, welke afkomstig is van planten, die ook in de polder gekweekt zijn. Morgen begint ons Nieuwe Feuilleton ■r r J^Ljï VERrtAAL UIT WET 1 y^QU^NDSCHE yiSSCHERSLEVEN DOOD. k T^.van TEIJLINGEN GESCHIEDENIS VAN EEN HOLLANDSOH- AMERIKAANSCHEN MILLION AIR DOOR K. JONKHEID. (53 XXXIX ..Heb je geen vrouw meegebracht?" ..Neen". Van Werve kijkt onderzoekend en lacht. Hij heeft zijn naam veramerikaanscht. Nu heet hij Vanwerve. „Moet je er geen hebben?" „Ik pas niet meer bij de Hollandsche yrouwen. Ik ben scheef gegroeid". „Was er geen keus?" „Geen keus". ..Kom eens bij mij kijken". Daar kijkt Huug van op. Vanwerve heeft vier dochters. Maar de oudste is twaalf jaar jonger dan hij. En de tweede veertien jaar. Die lijkt hem wel aardig. Huug trekt aan zijn sigaar, kijkt terzijde naar zijn compag non en glimlacht. Vanwerve kijkt ook en glimlacht. Moet het al dadelijk een handelszaakje worden tusschen die twee? Nog niet. Natuurlijk heeft iedere zaak zijn stoffe lijke zijde. Waarom niet? En het Hollandsche spreekwoord, dat twee joden weten wat een bril kost, geldt ook voor Amerika. Huug is korter in Nederland gebleven dan oorspronkelijk zijn plan was. De overgebleven tijd heeft hij benut voor reizen door Europa. In Engeland heeft hij gezocht naar familie van Beever. Hij wil de vierduizend dollar, door zijn toedoen ver brand, terug betalen. Hij heeft de autoriteiten te hulp geroe pen, maar geen rechthebbenden gevonden. Nu wordt ge speurd en ten slotte zal hij bericht krijgen. Zijn moeder heeft hij de waardelooze aandeelen tegen oor spronkelijke waarde uitbetaald. De anderen zal hij betalen via De Zuid-Hollandsche Bank. Den directeur heeft hij ver boden, zijn adres te verraden. Hij wenscht noch dank- noch dreigbrieven. „Er is weer een nieuwe grondspeculant verschenen, heb ik gehoord", zegt Huug. „Wie?" „Rockefeller". „Dat is geen speculant". „Hij koopt groote lappen grond". „Niet om te speculeeren. Hij boort petroleum. En met suc ces. John D. Rockefeller is een naam, waar toekomst aan vastzit. Dat zul je zien". Zoo komt het gesprek van zelf weer op het zaken- onderwerp. Toch wil Huug een rustig plekje vinden in eigen woning. Maar de dochters Vanwerve zijn hem te jong. Die meisjes kregen van heur vrome moeder een gods dienstige opvoeding, doch daar houdt hij geen rekening mee. Die jeugdherinneringen liggen begraven onder zijn kapitaal. Hij laat een vorstelijk huis bouwen en trouwt een Engel sche, die dit paleis inricht naar haar eigen smaak. Rustig beheert hij zijn vermogen, verhandelt aandeelen van nieuwe industrieën, jonge ondernemingen met veel vooruit zicht, fabrieken in opkomst, exploitatie van nieuwe vindingen van wetenschap en techniek, toegepaste resultaten van proef nemingen en laboratorium-onderzoek. Iedere dag bestudeert hij nauwgezet de koersen van Lon- dens Lombardstreet. het geldcentrum der geheele wereld. Zoo groeit zijn vermogen en ook zijn gezin. Zijn vrouw, zes jaar jonger dan hij, schenkt hem achtereenvolgens een zoon en een dochter. Hij doet periodiek schenkingen aan een nuttige stichting of instelling van liefdadigheid. Hij wordt een weldoener. Dat hoort zoo. Een millionair moet weldoener zijn. Dat bedekt alle dingen. Uit Holland hoort hij niet veel. Schaarsche briefwisseling met zijn moeder is het eenige contact. Zoo gaan tien huwelijksjaren voorbij. Godsdienst komt er niet in huis. Zijn vrouw is afkomstig uit de Anglicaansche Staatskerk, wanstaltige stichting van Hendrik VIII, het vuil ste monster, dat ooit de troon van Engeland bezet heeft. Zij bepaalt zich tot eenige formeele kerkgangen per jaar. Huug voelt zich daar niet thuis. Hij voelt zich nergens thuis in de godsdienstige kringen van Amerika, dus doet hij er niets aan. Zijn laatste bezoek aan Holland heeft ook niet meegewerkt. Kalm en gestadig gaat de tijd verder. Maar op een morgen in Mei is er veel drukte en ongewoon vertier in de breede straat, waar de millionairspaleizen staan. De rijke man is gestorven en hij zal begraven worden. Het publiek komt de plechtigheid bekijken. Het geval fs tragisch: een rijkaard, die in de kracht van zijn leven werd weggerukt. Maar ze lachen er om. Ze willen niet met hem ruilen. Een levende armoedzaaier is beter dan een doode mil- lionair. Ze voelen niets van de benauwende tragiek in het sterven van dezen mensch. Verbondskind, zoon uit een geloovig ge slacht, wien onbereid de laatste vijand besprong en over weldigde.. De dollar is zijn god geweest En die god heeft hem op zijü sterfbed alleen gelaten. Die Mijn wil geweten en niet gedaan zal hebben Een prachtig grafmonument bewaart de naam: Hugo Waterman. Van vrienden en vereerders. XEJ Vreest niet, wanneer een man rijk wordt, wanneer de eer van zijn huis groot wordt, want hij zal in zijn sterven niemen dal meenemen, zijn eer zal hem niet nadalen. Maar ik weet en ben verzekerd, dat noch dood noch leven, noch engelen, noch overheden, noch machten, noch tegen woordige. noch toekomende dingen, noch hoogte, noch diepte, noch eenig ander schepsel o n s zal kunnen scheiden van de liefde Gods, die daar is in Christus Jezus onzen Heere! EINDE

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8