tm ST.NIC0LAAS-RECLAME1936 1 STADSNIEUWS LAATSTE NIEUWS yf Eerste aankondiging onzer overweldigem j „HET LEIDSCHE WOLLEN DEKENHUIS" MAANDAG 9 NOVEMBER 1936 TWEEDE BI AD PAG 6 Rijnlandsch Borgstellingsfonds Nederlandsch Bijbelgenootschap I11 een heden, onder voorzitterschap van den lieer D. ten Cate Brouwer, gehouden vergadering van de Stichting Rijnlandsch Borgstellingsfonds met de colleges van B. en W. der 21 aangesloten gemeenten is verslag uitgebracht van de werkzaamheden van het fonds sedert de oprichting tot en met 31 October 1936. Aan dit verslag is het volgende ontleend: Het fonds is op 1 Januari 1936 in wer king getreden en functionneert dus thans gedurende tien maanden. In dien tijd heeft het bestuur volop geleegenheid gehad de bruikbaarheid van de richtlijnen, bij de oprichting uitgestippeld, aan de praktijk te toetsen en het terrein dat betreden moest worden, voor zoover zulks voor het bestuur nog onbekend was, te verkennen. Tevens gelukte het zich een juist oordeel te vor men oi er de vraag of met de reeds be schikbare middelen een behoorlijke uitvoe ring van de hem gestelde sociale taak mo gelijk was. Het doel der stichting is hulpverleening en woekerbestrijding ten bate van den in- dustrieelen- en handeldrijvenden midden stand binnen het gebied der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland in den vorm van: a borgstelling voor credietwaardige cre- 'dietbehoevenden die trots ernstige pogingen niet slaagden in het vinden van voor cre- dietverleening geëischte borgen of in het stellen van gevorderde zakelijke zekerheid; b. bemiddeling en voorlichting voor cre dietwaardige credietbehoevenden, die bleken niet elders deze te kunnen verkrijgen. In den regel komen voor deze hulpver leening in aanmerking middenstandsbedrij- ven, welke ten minste vijf jaar bestaan. Borgstellingen worden in den regel niet hooger verleend dan f 500. Een bewijs, hoezeer het werk door dn stichting beoogd noodzakelijk geacht werd. is wel hierin gelegen, dat 21 van de 25 ge meenten, behoorende tot het ambtsgebied van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, zich bij het fonds hebben aangesloten. Al moet hier aanstonds bij vermeld wor den, dat de wijze waarop het fonds is op gezet, daarop zeker ook invloed heeft ge had. De deelnemende gemeenten hebben aan het fonds een rentelooze leening verstrekt, berekend naar 10 cent per inwoner. Op deze wijze kwam in totaal f 19.000 bijeen. Het Dag. Bestuur beslist over de aan vragen, nadat vooraf een omstandig onder zoek is ingesteld. Het Dag. Bestuur kwam 17 maal bijeen. Aanvragen moeten schriftelijk (bij den districtscommissaris, Nieuwsteeg no. 6 te Leiden, geschieden. Door het Dag. Bestuur werden 255 aan dragen om een borgstelling behandeld. Deze aanvragen waren afkomstig uit de ge meenten: Alphen a. d. Rijn 48, Ter Aar 6, Hazerswoude 10, Katwijk 13, Koudekerk 4, Leiden 90, Leiderdorp 7, Leimuiden 1. Nieuwkoop 7, Nieuwveen 2, Noord wijk 11, Noordwijkerhout 4, Oegstgeest 7, Rijnsburg li, Rijnsaterwoude 1, Sassenheim 5, Voor hout 4, Voorschoten 6, Warmond 3, Wou- hrugge 9 en Zoeterwoude 3. In totaal werden 50 aanvragen geheel of gedeeltelijk ingewilligd tot een totaal he- drag van f 11.670. Hiervan is tot en met 31 October 1936 afgedaan i 4336.68, zoodat per 1 November nog voor een totaal bedrag aan borgstel lingen van f 7333.32 uitstond. De leeningen werden verstrekt door de Gemeentelijke Hulpbank te Leiden, -welke instelling tevens voor het binnenkomen van de vele kleine aflossingsbedragen zorg droeg. Helaas konden vele middenstanders door het fonds niet meer geholpen worden, om dat de vraag of betrokkene na ontvangen financieelen steun in zijn zaak een bestaan kan vinden en een aan te gane leening kan terugbetalen, het criterium is, bij alle be slissingen inzake borgstelling-verleening. In 37 gevallen werd bemiddeling ver kend of een schuldregeling getroffen met crediteuren, voor een totaal bedrag van f 164.694. Door afkoop van chulden, waartoe met een groot aantal crediteuren werd onder handeld,k on voor een bedrag van f "20.316.89 worden gesaneerd. Het voor finale kwijting benoodigde be drag bedroeg f 9985.93 of ruim 49 pet. der chulden. Een bedrag van ruim f 10.330.96 Werd aldus kwijtgescholden. De districtscommissaris, de beer P. A. van Aggelen, heeft in een persoonlijk on derhoud met de aanvragers velen met raad en daad bijgestaan. Het werk, dat dooi den heer Van Aggelen voor de Stichting is gedaan, is zeer aanzienlijk geweest en in het verslag wordt hem dan ook een woord van hulde en dank gebracht voor Jiet baan brekend werk, dat hij gedaan heeft. Hij wordt bij het werk trouw geassisteerd door den heer J. A. van Zanten, aan wien even eens hartelijk dank wordt gebracht. Ondanks de bescheiden middelen en on danks het ontbreken van eenige financieele steun van regeering en provincie kon liet fonds, zij het dan ook in niet zoo ruimen zin als gewenscht, behoorlijk aan zijn doel beantwoorden. Het is zelfs de vraag of, wanneer het fonds zou 'beschikken over steun van het Rijk en het zich daarbij moest onderwer pen aan alle bindende bepalingen, 't fonds grooteren armslag zou kunnen verkrijgen Immers, het Departement van Handel, Nij verheid en Scheepvaart eischt, dat met een risico-percentage van 40 pet, moet worden gerekend. Het bestuur acht dit percentage, vooral bij de door het bestuur gevolgde methode, beslist te hoog. De tijd zal, zoo hoopt het bestuur, het leeren, dat een fonds, mits goed beheerd, zeker rond kan komen met een risico-percentage van 20 pet. Vervoersopbrengsten N.Z.H.T.M. De vervoersopbrengsten van de N Z.H.T.M. gedurende de maand October hebben be dragen 239.02S.(vorig jaar 2-12.200,—), Vereen, oud-leerlingen H.B.S. De tweede filmmiddag, die bovengenoem de Vereeniging Zaterdagmiddag in Casino organiseerde met de vertooning van film „Hoe bet m.s. Dempo gebouwd is",w opnieuw uitstekend bezocht, terwijl het pu bliek zich met het gebodene zeer ingenomen toonde. Vanwege de afd. Leiden van het Neder landsch Bijbelgenootschap werd gisteravond in de Hooglandsche kerk een opwekkings- samenkornst gehouden. Na een inleidend woord van Ds. C. de Meycre, waarin spr. in enkele sympa thieke woorden het overlijden van 'het mede bestuurslid, den heer A. Couvée, herdacht en het een en ander vertelde over den om vangrijken arbeid van het Bijbelgenoot schap, spraken achtereenvolgens Ds. Is. Voorsteegh, Herv. predikant te Den Haag en D. A. G. Barkey Wolf, Geref. predikant, eveneens te Den Haag. Ds. Voorsteegh, wiens rede getiteld was: „Gelijk de regen en de dauw" en die sprak naar aanleiding van Jes. 55 10 en 11, begon niet er op te wijzen, dat het woord een wonderlijke macht heeft. Zoowel ten goede als ten kwade Wij hebben Gods Woord en ook vandaag is over de geheele wereld weer aan mil- lioenen rnenschen dat Woord in al zijn luister en waarachtigheid verkondigd. Sit is echter niet voldoende, het Woord zal ook ons moeten hebben, want dat Woord is de Draagster van bet Koninkrijk Gods, dat vol majesteit in dezen donkeren tijd staat te stralen. Vele mensehen hebben een Bijbel, mis schien wel ergens in een verborgen hoekje, maar treurig is het: de Bijbel heeft ben niet. Velen zouden er ook niets van heb ben als hun de Bijbel werd afgenomen. Spr. herinnerde er dan aan dat Leiden bij de schenking del- Universiteit van Prins Willem van Oranje ook mede het Woord heeft gekregen. Wij hebben het bijzondere Woord van God nog, dat zegt wie de rnenschen zijn. God heeft ons Zijn Woord juist daarom gege- en opdat mensc-hen veranderen zouden. Nadat spr. voor de religieuse stroomingen, die zich niet oriënteeren op het Woord van God, gewaarschuwd had, wees hij er met ernst op, dat Gods Woord ons zal moeten geleiden van de wieg tot het open graf Gelijk de regen en de sneeuw hun won derlijke werk op de donkere, tocbedekte aarde doen, zoo doet ook Gods Woord won deren aan in het donker toevende zielen Realiseeren wij ons dat goed en is t Woord 'an God ook persoonlijk aan de ziel toe gepast, dan steunen wij financieel het werk an het Nederlandsch Bijbelgenootschap, wij gedenken het in ons gebed en spreken er als het te pas komt een goed woord voor. Na het zingen van twee coupletten vaiJ het Lutherlied was het woord aan Ds. A. G. Barkey Wolf, die sprak over „De Bijbel in „Sloeberke Slob"." In het begin van zijn toespraak verhaal de spr. enkele passages ujt het boek „Sloe- berke Slob", dat op aangrijpende wijze spreekt van de heerlijkheid van het Evan gelie, dat voor Sloeberke, een Vlaming van geboorte, van ontzaglijke beteekenis is ge weest. Een oogenblik stond spr. nog stil bij de mooie, merkwaardige, heilige manier waarop in dit Vlaamsche boek 'het Evan gelie bij de rnenschen wordt gebracht. Diep ste gedachte in dit hoek is: breng het Evangelie. Ook het Bijbelgenootschap behoeft alleen den Bijbel maar uit te dragen. Het zal laten zien het Evangelie in Jezus Christus- Wij kunnen, aldus spr., heel veel voor het Bijbelgenootschap doen, maar het beste is dat -wij den Bijbel uitleggen voor de rnenschen en Christus verklaren door Chris tenen te zijn. Met het zingen van den Lofzang van Za- charias 4 en 5 werd deze opwekkingssa menkomst gesloten. Bij het uitgaan werd een collecte voor het Nederlandsch Bijbel genootschap gehouden, terwijl er ook nog gelegenheid was om als lid of begunstiger toe te treden. Dr. J. D. Filippo f Te Den Haag is in den ouderdom van 67 jaar, geheel onverwachts, overleden dr. J. D. Filippo, oud-directeur van de keurings diensten te Leiden en te Den Haag. Dr. Filippo werd Augustus 1869 te Lei den geboren. Na alhier de H.B.S. in zijn ge boorteplaats te hebben doorloopen, studeer de bij medicijnen aan de Leidsehe Univer siteit. Na zijn doctoraal legde hij zich op de pharmaceutische studie toe. Hij vestigde zich als apotheker te Leiden en promoveer de in 1900 te Marburg (Duitschland) tot doctor in de chemie.. Na eenigen tijd als assistent \an de Leidsehe hoogleeraren in de scheikunde Weisman en Franchimont werkzaam te zijn geweest, werd hij in 1901 directeur van den nieuw opgerichten Keu ringsdienst te Leiden. In 1905 werd hij be noemd tot directeur van den zelfden dienst te Den Haag, welke betrekking hij tot voor twee jaar heeft vervuld, toen hem pen sioen werd verleend. De teraardebestelling van het stoffelijk /erschot zal Woensdag a.s. om half twee op Oud Eik en Duinen plaats vinden. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR RIJNLAND HANDELSREGISTER Opheffing. 6 Nov. Leidsch Au verben tie en Reclame-Bureau, Oegstgeest, Emmalaan Brunoline Import Mij. (N.V. in oprich ting). Zoeterwoude, Hoogc Rijndijk F. 90, petroleumproductcn enz. JEUGDCLUB LEIDSCHE DAMVEREEN. Door bovengenoemde club zal a.s. Dinsdag de eerste wedstrijd in clubverband gespeeld worden. De tegenstanders zijn een combina tie van de 3e en 4e tientallen der L. D. V. Aangezien dit de eerste maal zal wezen dat er in Leiden een dergedijke wedstrijd ge speeld wordt, vertrouwen wij dat de belang stelling algemeen zal zijn. De gespeelde boi'denwedstrijden hadden tot resultaat: H. WijsmanF. H. Klinkenberg 0—° W. HeemskerkT. v. Es 20 W. Huisman—J. Barbhen 2—0 N. BlootD. Offringa 2—0 XV. de Roode—W. Huisman AANGEHOUDEN Door de politie is aangehouden 'de li- jarige J. B., die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van waschgoed. De jongen is, zoo jong nog, recidivist. OUDE MAN TE WATER Gistermorgen te tien uur is de 82-jarige W. v. d. H. op de Vischmarkt ter hoogte van de fontein, te water geraakt. Hij werd door middel van handreiking door een burger op het droge gebracht. Haarlemmerstraat 137 hoek Donkersteeg 2-4-6 Opgericht 1875 Evenals reeds jaren her komt de Goede Oude Sint in hoogst eigen persoon vergezeld van Zwarte Piet ook dit jaar wederom bij ons zijn intrek nemen. Wanneer??... dit zullen wij nader bekend maken, echter èèn ding is zeker hij. komt en zal verheugd als hij met ons is over het spoedig gereed komen der asphalteering van de Haarlem merstraat op ondubbelzinnige wijze van zijn groote tevredenheid blijk geven door het uitdeelen van nog meer fraaie geschenken als voorheen ennog veel meer verrassingen. Reeds vanaf a.s. WOENSDAG 11 NOVEMBER 's namiddags twee uur verstrekken wij bij Uwe aankoopen de bekende bons voor een bezoek aan St. Nicolaas met Uwe kinderen, terwijl onze zeer bijzondere St. Nicoiaas-Reclame dit jaar voor onze klanten persoonlijk iets ongekends zal brengen, dat nog nimmer en door niets wordt geévenaard. Wat dit zijn zal, maken wij dezer dagen bekend en zal aller verwachtingen overtreifen. Let dus goed op onze advertenties enreserveer al Uw inkoopen voor ons. P. G. C. HAJENIUS AMSTERDAM Rokin 92 96 Tel. 37494 's-GRAVENHAGE Noordeinde 64 Tel. 115453 SIGAREN - CIGARETTEN - TABAK Teraardebestelling Adr. A. van der Velde Hedenmorgen om 11% uur vond op de be graafplaats Rhynhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer Adr. v. d. Velde, Vlaamsch kunstschil der, die j.l. Donderdag in het St Elisabeth- ziekenhuis aan de Hooigracht, op 66-jarigen leeftijd overleed. Onder de aanwezigen merkten wij op de begraafplaats op o.a, mevr. D. Lion, schil deres en beeldhouwster, uit Wassenaar; den beer L. Dee, oud-secretaris van het Bel gisch Vluchtelingen-Comité; den heer G. Spaargaren, oud-secretaris 3 Octobervereen. De heer Spaargaren herinnerde namens de 3 Oct.-vereen. aan de medewerking, die v. d. Velde meermalen aan genoemde vereeni ging heeft gegeven. De schoonzoon, de heer J. v d Ende, sprak een woord van afscheid. De heer H. Lambooy H. P.zn, dankte nar mens de familie voor de belangstelling. Prinses Juliana Huwelijksfeestdag Collecte van Zaterdag De Contact-Commissie deelt ons mede. dat de Zaterdag gehouden collecte een bruto-opbrengst heeft gegeven van f 657.76. De opbrengst zou stellig nog grooter zijn geweest, wanneer zich voor de morgen- collecte meer collectanten hadden gemeld. Het is niet mogelijk gebleken de geheele stad volledig te bewerken. Diegenen, die niet door de collectanten zijn bereikt, wordt nog gaarne golegenheid gegeven hun bijdragen te denoneeren. Onder meer is dit mogelijk door storting op de volgende postrekeningen: 9200 van de Amsterdamsche Bank te Lei den, 40420 aan de Bank-Associalie te Leiden, 165940 van J. Mulder te Leiden, onder toevoeging „Contact-Commissie". Bij de begrooting van de inkomsten tot dekking van de kosten voor de te houden feestviering had de Commissie de opbrengst can deze collecte hooger begroot. De Com missie vertrouwt evenwel, dat de middelen, elke haar nog zullen toevloeien, de uit eindelijk gewenschte uitkomst zullen geven. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. Diepenbach 24 Jr en J. M. Bavelaar 23 jr J. v. Wezel 26 jr en O. Kriek 20 jr A- v. d. Rejjden 24 jr en J. Swanenburg 21 jr A. G. Silvester 23 jr en A. H. Neuteboora 21 jr E. A. Favier 25 jr en P. 5 jr. BEVALLEN: W. E. v. d. Oord—Wltteman zn D. ZaalbergSmit zn C. LangezaalSmit - M. Mets—Janssens zn A. AL Hooger- tv. d. Plas zn J. KraakOosterling zn M. Hjjsteev. d. Mer izn W. A- Boehmer Foekking zn M. Vlok—Veenman zn M. J. VoskuilHoogeveen dr A. E. S. Baussen teUaert zn C. de LangeHuisman dr. OVERLEDEN: Th. Cuperus zn 4 jr P. Stam i. 58 Jr i W. Mosselman wed.nr 84 jr P. v. d. VI 1stKlootwijk wed.e 72 Jr A. Ferwerda 'art vr. 39 jr A. A. v. d. Velde en. 66 jr. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN VOETBAS A. R. C. 1 had Zaterdagmiddag L. R. C. 1 uit Lisse op bezoek. Hoewel men het groot ste deel van den wedstrijd met 10 man speelde wisten de Alphennaars door keu rig spel een verdiende 60 overwinning te behalen. Rust 10. A. R. C. 2 speelde uit tegen Katwijk 2. Door een benauwde 21 overwinning wist men zich ongeslagen aan de kop te hand haven. Rust 10 voor Katwijk. A. R. C. adsp. a—A. R. C. adsp. b. 12—0. HAZERSWOUDE REDE Ds. OOSTENBURG Woensdag a.s„ des avonds 7 uur, hoopt ds. F. H. Oostenburg, van Gouderak, in het lokaal Salvatorie voor de Ncd. Herv. Man- nenvereeniging op Geref. Grondslag „On derzoek de Schriften" op te treden met als onderwerp „Het Profetische woord". HILLEGOM ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN Ook dit jaar zorgt de Chr. Besturenbond weer voor een ontspanningslokaal voor de werkloozen, gedurende de wintermaanden, en wel in het gebouw „Patrimonium". In- di<*n er zijn, die ^ts voor dit doel willen afstaan, dan kunnen zij dit opgeven bij den heer F. de Jonge, Stationsweg 254. SCHEEPVAART GESTREM. In verband met te verrichten werkzaam heden zal de scheepvaart door de Hippe- laarsbrug over de nieuwe Hillegommer- beek met ingang van 16 November tot uiter lijk 31 Januari 1937 gestremd zijn. KATWIJK AAN ZEE BENOEMD Als onderwijzer aan de Chr. U.L.O.-school alhier is benoemd de heer Bentsnijder, on derwijzer te Naarden. STAND DER WERKLOOSHEID Bij het bureau voor arbeidsbemiddeling stonden heden 332 personen als werkloos ingeschreven. COLLECTE De collecte j.l. Zondag in de Herv. Kerk gehouden voor de inwendige Zending, heeft opgebracht de som van 205.05. GEKOZEN Het college van notabelen maakt bekend, dat als kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. is herkozen de heer H. Parlevliet en dat in de ontstane vacature van kerkvoogd we gens ontslagname van den heer Jer. Varke- visser is gekozen de heer H. L. Kruijt. De heer Kruijt had reeds eerder zitting in dit college. BELASTING-OPHAALDIENST Door den belastingophaaldienst ls over October j.l. aan den rijksontvanger afgedra gen 601,12 en aan rente en verzekerings premiën 226,50, totaal 827,62. GEREF. BOND Voor den Geref. Bond hoopt Donderdag avond acht uur in Casa Cara voor te gaan ds. Fokkema. van Amsterdam. FLESCH GEVONDEN De heer D. Schaap vond een flesch, wel ke was aangespoeld en een postkaart be vatte met stempel 21 Sept. 1936 S.K.V., met verzoek aan den vinder deze kaart in te zenden aan het adres The Fisheries se cretary Ministry of Agriculture's Fishe ries 43 Parliamentstreet, Londen, onder op gave waar en wanneer gevonden. Waar deze onderzoekingen betreffen, liet nagaan van golfstroomingen, wordt aan de opzen ding steeds een kleine belooning verbonden GEVONDEN VOORWERPEN Een rood kindertaschje inhoudende zilv. broche, geel koperen gewicht (50 gr.), por- temonnaie inh. rozenkrans. Inlichtingen op het politicbureau tusschen 912 uur v.m. VOETBALUITSLAGEN QuickBoys IS.C.O. I 91 Noordwijk IKatwijk I 2—2 Katwijk III—S.C.O. III 7—1 Katwijk II—A.R.C II 1—2 EEN ZWEMBAD TE KATWIJK Wederom is het de K.R.B., in het der door de activiteit van haar ijverige se cretaresse, die in een behoefte voor onze badplaats gaat voorzien. Het ligt n.l. in de bedoeling, dat bier een zweminrichting komt. Een teekening is al bewerking en vele plannen zijn al ge maakt. Tot nu toe was de eenige officieele gelegenheid om te leeren zwemmen de bin- nenwatering bij de K.R.B.-tent. klaar we kunnen ons voorstellen, dat zij die voor dat toezicht moeten zorgen altijd angstig waren voor hun leerlingen, want. de watering is daar diep. Bovendien is het water niet schoon. Koolstronken, wier en andere vie zigheden bedekken soms een groot ge deelte van de binnenwatering! Om deze re denen meende het bestuur der K.R.B., dat een zweminrichting geen overbodige weelde was. En toen men zoo ver met zijn con clusies was is men niet blijven steken, rnaar is verder gegaan, zoodat wij spoedig meer van deze zaak hopen bekend te maken. Wij twijfelen niet of wanneer het zoover is, dat een beroep op de ingezete nen wordt gedaan, een ieder zijn steun zal verleenen. Wij weten allen hoe gevaarlijk ook des zomers de zee kan zijn en dat reeds velen hun leven zagen gered door de krachtige hulp van de K.R.B. Hoe langer hoe meer wordt het reddingsmateriaal aan gevuld, terwijl in de beide K.R.B.-tenten op het Noorder- en Zuiderstrand onnoemelijk vele ongevallen, groote en kleine, door de E.H.B.O.-dienst werden verzorgd. Wanneer men thans alles opzet om een gelegenheid te scheppen waar iemand zonder gevaar kan leeren zwemmen, waardoor het ver drinkingsgevaar tot een minimum wordt terug gebracht, wordt het een eere-kwestie om daaraan mede te helpen. Einde Januari of begin Februari zal een propaganda- avond voor dit doel worden gehouden. Voor een aan deze avond verbonden verloting neemt het bestuur gaarne geschenken in ontvangst. SASSENHEIM PREDIKBEURTEN Chr. Geref. Kerk. Woensdag a.s. v.m. 10 uur en n.m. 5 uur Ds. de Bruvne. (Dankdag voor het gewas.). NED. HERV. KERK Tot notabel der Ned. Herv. Kerk is ge kozen de heer M. Bakker Sr. UNIE-COLLECTE De schoolbesturen der beide Christelijke Scholen deelen mede dat deze week de Unie-Collecte zal worden gehouden. HULP IN NOOD Wij vernemen dat de Gemeentebedrijven zich ten behoeve van het gas- en bad-be- drijf een zuurstof-apparaat hebben aange schaft, welk instrument in liet Gemeente huis is ondergebracht. B. en W. hebben verder medegedeeld dat een en ander in voorkomende gevallen ook gaarne ter beschikking van onze plaat selijke doktoren zal worden gesteld. WOUBRUGGE JULIANA-COLLECTE Onder voorzitterschap van den Burge meester is een comité in het leven geroe pen ten doel hebbende gelden bijeen te brengen voor het aan H. K. H. Prinses Ju liana en Z. D. H. Prins Bernard ter gele genheid van hun huwelijk aan te bieden nationaal hudeblijk. Het ligt in de bedoe ling van het comité daartoe zoowel te Wou- brugge als te Hoogmade een collectedag te houden op Woensdag 18 Nov. a.s„ waartoe eenige jonge dames haar welwillende mede werking zullen verleenen. Het spreekt vanzelf dat de collecte harte lijk wordt aanbevolen. GOED AFGELOOPEN De timmerman S., die zich aan een touw per rijwiel aehter een auto liet meesleepen, kwam, doordat; het touw tusschen zijn rij wiel geraakte, te vallen. Hij beliep eenige schaafwonden terwijl het rijwiel, dat door de auto werd medegesleept, beschadigd werd. Het was voor hem een geluk dat er op dat moment niet veel verkeer op den weg was. RADIO DISTRIBUTIE MAANDAG 9 NOVEMBER Programma 3: 8.05 Par(ja (R; 9.20 Keulen or dl v.; 11.20 R. Danmark; 12.20 Brussel VI; 14.20 Diversen; 14.55 Parös R; 15.20 Droitwich; 16.20 Parijs R: 17.20 Keulen: 19.20 Weenen; 21.40 Boedapest of div.; 21.55 Weenen of div. Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Droitwlch: 11.35 London Reg: 17.35 Droit wlch; 18.20 Diversen; 19 Droitwlch: 20.20 Lon don R; 21.20 Dlversèn; 21.40 Droitwlch DINSDAG 10 NOVEMBER Programma III: 8.05 Parijs R., 9.05 Keulen of div., 11.20 R. Danmark. 12.20 Brussel VI.. 11.20 diversen. 14.55 Parijs R„ 17.202 Brussel VI.. 18.30 Brussel Fr.. 19.20 Keulen, 20.20 Berlijn, 21.20 Biussel Fr.. 21.50 Berlijn, 23.20 Weenen of div. Programma IV: 8.00 Grussel VI., 9.20 diversen 10.35 Londen R.. 17.35 Droitwich. 18.20 diversen, 18.45 Droitwlch, 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jonker, 19.30 Droitwich. 19.50 Londen R., 21.20 diversen, 21.40 Weenen of div., plm. 22.30 Brus- 2sel Fr., plm. 22.45 Londen "R. Agenda Dinsdag, 10 Nov. Marekerk, 8 uur. Wij dingsdiens t 25-jarig bestaan Hulp vereen. Leiden van den Geref. Zendingsbond. Woensdag 11 Nov. Prediker, 7.30 uur. Jaar vergadering bovengenoemde hulpvereen. Woensdag, 11 Nov. Geref. Kerk. Heeren gracht 8 uur. Vertooning V.U.-film Woensdag, 11 Nov. Nutsgebouw 2—5 en 79 uur verkooping door den Een-Kwartier tjes Bond. Donderdag, 12 Nov. Nutsgebouw. 16—12, 2—5 en 7—9 uur verkooping door den Een- Kwartiertjes Bond. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot on met Zondag 15 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: G, H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 562, D. J. v. Driesum, Mare 40, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst geest, telef. 274. GRIEKSCH SCHIP HULPELOOS IN DEN STORM De sleepboot Humber maakt vast Hoek van Holland, Maandag Opnieuw leeft H. v. Holland in afwachting en weer was het een Grieksche boot die de onrust heeft gebracht. Dc Agliios Nikolaos een schip van 3600 ton heeft vanmorgen te 6.31 uur via P.C.H. Scheveningen een S.O.S. signaal uitgezonden omdat het met een ge broken stuurinrichting hulpeloos ronddreef. Direct kwam er activiteit in den Hoek. De sleepboot Humber werd klaar gemaakt en op het S.O.S.-signaal is ook de motorred- dingboot „President Wiertsma" met schip per Slis uitgevaren. De Humber heeft sedert niets van zich laten hooren, maar de reddingboot seinde om half elf, dat men op de aangegeven plaats 3 mijl N.O. van het vuurschip de Grieksche boot niet kon vinden. Direct daarop kwam het heldere zendertje vain het vuurschip Maas in de aether om te berichten dat men daar aaai boord de Hum- lier zag dobberen en dat op een halve mijl ZJZ.O. een stoomschip gezien werd, dat ver moedelijk de Griek was. De Leis heeft daar toen koers heen gezet. Er stond volgens de bemanning van de reddingboot een vuile zee, die nogal boog opliep terwijl er groote kans was dat bij stijgende barometerstand een uitschieter nog 'hooger zee zou veroorzaken. Tegen elf uur kwam er eohter een blinker tje wat meer zicht zoodat dit een gun stige omstandigheid was. Tusschen elf uur en kwart voor twaalf heeft de op station liggende motorreddingboot „Pres. Wiertsma" herhaaldelijk cn dringend de Leis opgeroe pen, zonder evenwel cenig antwoord te krijgen. Het komt wel eens voor, dat men aan boord van een reddingboot niet aan het toestel zit doch in de gegeven omstan digheden was dit toch vreemd. Daarom riep de Wiertsma om half twaalf T.CJ5., het vuurschip Maas, op, met het verzoek naar de reddingboot uit te zien. Hierop kwam antwoord binnen, dat men de Humber wel in de buurt van de Griek sche boot zag, doch dat men van de red dingboot nog niets had gezien. Do Wiertsma bleef met lange Hallos de Leis oproepen. Tot op het oogenblik van afzending van dit bericht echter zonder resultaat Dit heeft de spanning te Hoek van Hol land zeer doen toenemen, hoewel men natuurlijk nog niet direct aan een onge luk behoeft te denken. Tegen twaalf uur seinde het vuur schip Maas, dat de sleepboot Humber kans had gezien het Grieksch schip vast te maken en zou trachten het tc Hoek van Holland binnen te sleepen. Nachtwaker overvallen Marechaussee arresteert een 'geheel gezin Vrijdagavond omstreeks elf uur werd te Made een aanslag gepleegd op den sur- veilleerenden nachtwaker C. van den Diep straten. In verband met den laatstcn tijd veelvuldig voorkomende kleine dief stallen uit aan den weg onbeheerd staande auto's had de nachtwaker in de omgeving der Prot. Kerk post gevat. Omstreeks elf uur zag hij plotseling de in het dorp niet gun stig bekend staande Gebrs. S., gevolgd door eenige familieleden. Zij bedreigden den nachtwaker met een mes en een stuk hout. De nachtwaker trok toen zijn revol ver. Op dat moment hoorde hij uit een don keren hoek een revolverschot lossen, welk schot hij met een schot beantwoordde. De nachtwaker vroeg assistentie van den veld wachter T., die telefonisch de hulp inriep van dc marechaussee te Raarnsdonksvcer. Kort daarna arresteerde de marechaussee het geheele gezin S. Allen werden in de marechaussee-kazerne te Raarnsdouksvecr ingesloten. Als de drank is in den man Toen vannacht de 23-jarige Th. uit Tege- len, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, midden op het wegdek over den Roermondschen weg te Te gel en liep, werd hij aangereden door een passeerendo personenauto. Th. werd over den weg ge slingerd en kwam op het vier nieter lager langs den weg gelegen bouwland terecht. Ook de auto kwam ten gevolge van de aanrijding op het bouwland tot stilstand. Th. liep levensgevaarlijke inwendige verwondin gen op. Hij is in het r.k. ziekenhuis te Tegelen opgenomen. Van de drie inzittenden van de auto de heer R. uit Roermond cn zijn beide zusters liep een dame niet ernstige schaaf won den op. De beide andere bleven ongedeerd. De auto is ernstig beschadigd. Bootje lek geslagen BANDOENG, 9 Nov. (Aneta). Een CM- neesch gezelschap, bestaande uit negen vol wassenen en vijf kinderen, is gis'ermiddag in het meer van Tjileuntja te water ge raakt. Men was aan het spelevaren toen het bootje lek werd. Twee lieeren en drie kinderen van resp. 6, 7 en S jaar, zijn ver dronken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6