STADSNIEUWS ZATERDAG 7 NOVEMBER 1936 TWEEDE BI.AD PAG 6 Het zevende lustrum van S.S.R. De receptie Na de openbare vergadering, die 3e af deeling Leiden van S.S.R. gistermiddag hield ter gelegenheid van haar zevende lus trum in het groot-auditorium der Leidsche Universiteit, welke vergadering, behalve door de gisteren reeds genoemde deputaties ook werd bijgewoond door Z. Exc. luitenant- generaal Jhr. Roëll, commandant van het Veldleger, werd in het Eigen Huis aan de Rembrandtstraat door het afdelingsbestuur een receptie gehouden, welke druk wa zocht Onder degenen die hun gelukwenschen kwamen aanbieden, bevonden zich do bur gemeester van Leiden, Mr. A. v. d. Sande Bakhyyzen, president-curator en Mr. P. J. Idcnburg, secretaris van curatoren der Leid. sohe Universiteit, Prof. Dr. J. v. Haenen. rector-magnificus en Prof. Dr N. J. Krom, pro-secretaris van den Senaat der L. U.. ■v oorts Prof. Dr. G. J. Sizoo. Ds. H. A. Wier- singa en de heer T. S. Goslinga uit Leiden, de heer W. J. Goslinga, inspecteur van het L.O. te den Haag, deputaties van de Veree- aiiging voor Vrouwelijke Studenten, van Unitas Studiosorum Lugduno Batava, van de Ned. Chr. Studenten vereeniging, van de B.K. Studentenvereeniging Sanctus Augus- tinus. van de Indologen-vereeniging, van het Uniebestuur van S.S.R. en van de afdeelin- gen van S.S.R. te Rotterdam, Delft, Wage- ningen en Utrecht. Het feest werd des avonds voortgezet in het kasteel Oud-Wassenaar, waar in de groote zaal, nadat tevoren in de hal de reünie had plaats gevonden, het lustrum diner werd gehouden, terwijl- de avond be sloten werd met novietenrtooneel en de op voering van „De Storni", losbandig bewerkt naar „The Tempest" van Shakespeare. Vermeld dient nog te worden, dat ter ge legenheid van dit lustrum, Dr N. v. d. Laan uit Den Haag benoemd is tot eere-ldd der af deeling. Geref. Zendingsbond De hulpvereeniging Lelden herdenkt haar 25-jarig bestaan Op Dinsdag 10 Nov. a.s. herdenkt de hulpvereeniging „Leiden" van den Ge reformeerden Zendingsbond haar 25- jarig bestaan. Op dien dag zal des avonds te 8 uur in de Marekerk een wijdingsdienst worden ge houden onder leiding van Ds J. C. v. A p e 1- doorn. In dezen dienst wordt de herden kingsrede uitgesproken door Ds P. Z ij 1- atra uit Noordeloos. De jaarvergadering der vereeniging wordt gehouden op Woensdag 11 Nov. in Gebouw „Prediker" te half acht. In deze bijeenkomst zal het woord gevoerd worden door zende ling D. J. v. Dijk, die met verlof in 't Vader land vertoeft Er is dan ook gelegenheid voor afgevaardigden en genoodigden om ge- lukwenschen uit te spreken. De Zending9krans „Midden-Celebes" houdt op 11 Nov. van 's morgens 9.30 uur tot het openingsuur der .vergadering, verkoop van handwerken* Legaat van Snouck Hurgronje Aan het Batavlaasch Genootschap Prof. Dr. Oh. Snouok Hurgronje heeft aan het Koninklijk Bataviaasoh Genootschap van Kunsten en Wetenschappen een som van f 1000 gelegateerd. Aan deze schenking vrij van successierechten, waren geen beper. kende bepalingen verbonden, zoodat het Genootschap vrij was in de bestemming van het geld. De „Java Bode" verneemt thans, dat be sloten is om uit dit legaat een fonds te vor men, dat zal kunnen dienen voor den aan koop van werken over de takken van we tenschap, waarvoor Prof. Snouck Hurgronje zich speciaal heeft geïnteresseerd, vooral Arabische en Maleisohe godsdienstige ge schriften, ter verrijking van de boekerij van het museum van het genootschaD. welke naar het schijnt, op dit gebied niet zoo wel is voorzien. Deze werken zullen dan worden voorzien van eei> ex-libris, waaruit blijkt, dat zij uit dit legaat zijn aangekocht Zilveren jubileum Bij den Manufacturenhandel P. Pieck werd gistermorgen op feestelijke wijze een jubileum herdacht Bij al de jubilea, die in den loop der jaren bij deze firma reeds zijn gevierd, was het heden mej. Joh. Overdijk, die het feit herdacht, dat zij heden 25 jaar nis naaister op het atelier werkzaam is. In de feestelijk versierde atelier-ruimte werd de julbilaresse in de eerste plaats toegespro ken door den directeur, den heer J. Pieck, die in hartelijke, woorden de ijver en plidhts getrouwheid der jubilaresse deed uitkomen en haar nog vele jaren denzelfden werklust toewenschte. Spr. deed deze woorden van de gebruikelijke enveloppe vergezeld gaan. Vervolgens was het woord aan den heer J. Pleur, bedrijfsleider van het atelier, die in een kort woord dank bracht voor de pretti ge samenwerking en ook de jubilaresse na mens alle dames van het atelier geluk- ,wensohte. Namens allen bood spr. een dres soir aan. Na een gezellig samenzijn werd deze her denking besloten en de jubilarese in de ge legenheid gesteld het verdere van den dag in huiselijken kring door te brengen. HET RESIDENTIE-ORKEST Tweede Abonnements-concert Issay Dobrowen Zini Franescatti „En het uitnemendste is moeite en verdriet". Dat schijnt wel de hoofdgedachte van Tschaikowsky's werken te zijn en wel in 't bijzonder van de beroem de „Symphonie Pathétique". Terwijl Bach steeds objectiviteit bezit, waardoor niet z ij n smart, maar de smart de noodzakelijkheid is om te komen van lijden tot heerlijkheid, terwijl Beethoven zich steeds uit zijn persoonlijke ellende omhoog weet te worstelen naar de hooge sferen van het licht, bemerken we bij Tschaikows- ky, dat hij in de martelingen van het leven gevangen blijft en geen uit komst vindt. Doch hij heeft dan ook de smart van het leven zonder uitzicht gepeild, zoonls wel licht onder de componisten niemand an ders. En daardoor is niet te miskennen de hooge ernst van zijn muziek, die den mensch ten slotte met stalen greep gevan gen houdt, vooral als zij gespeeia wordt onder directie van Issay Dobrowen. Deze Rus kent de ziel van zijn volk en kent ooral de ziel der muziek, die door de bes ten van dat volk aan de wereld werd ge geven in de vorige eeuw. Want wij hebben bij onze voorafgaande opmerkingen wel te bedenken, dat Bach en Beethoven Ger en waren, menschen die als onze Rem brandt in de diepste duisternis toch stra lend licht wisten te scheppen, terwijl de Slaven heel anders zijn geaard. Bij hen is de gloeiing van het licht niet altijd troostend, meermalen is het een fakkel die verteert. Men begrijpt wel, dat deze vage karakteristiek van Tschaikowsky's muziek geen veroordeeling is. Deze man kon krachtens persoonlijkheid en ras niet anders schrijven dan hij deed en brengt ons onder den in druk van het zuiver menschelijke op zichzelf, menschelijk leed, mensche lijke smart en datgene wat wij het noodlot noemen. En zeer zeker had ons dat niet beter kunnen worden geopenbaard dan door Dobrowens vertolkingen. Het programma werd geopend met ue Ouverture-fantasie „Franceska di Rimini". Men kent het verhaal van de beide gelie ven Franceska en Paolo, die door den wet tigen echtgenoot van de eerste, die intus- schen een duivel in menschengedaante was, werden vermoord. Het verhaal door Dante geboekstaafd heeft door de eeuwen vele vertolkers gevonden. Beeldhouwers en schilders heeft het geïnspireerd; dichters en drama-schrijvers wijdden er hun beste krachten aan; Tschaikowsky heeft zijn in drukken ervan weergegeven in een com positie, die wellicht op velen een pompeu- zen indruk maakt, doch die in ieder geval met een geweldig élan werd uitgevoerd. In een opzet die voortdurend dissonneert worden we voorbereid op het noodlot van liefde, die ondanks haar hooge zuiver heid, onwettig is en worden we herinnerd aan de eindelooze smarten die in dit geval de wettige verbintenis mede bracht We overleven den strijd, het tragische conflict op de meest intense wijze, de zoete schoon heid van de herinnering, en de vreugde, die haar einde vindt in den dood. Het was een vertolking zoo grootsch als men zelden zal beleven. Toen volgde het Concert voor viool en orkest in D. gr. t van Tschaikowsky, voor gedragen door Zino Francescatti. Zonder twijfel is deze een der grootste violisten van onzen tijd. Zijn ge\ve:dig technisch ver mogen is nauwelijks te overtreffen. Dit be merkt men aan het geheele spel, in 't bizonder aan de cadenzen, waarin alle mogelijke en bijna onmogelijke violistischo moeilijkheden liggen opgestapeld. Doch voor dezen violist schijnen technische hinder nissen niet te bestaan. Welk een prachtige toon in dit spel, welk een magistrale streek en magistraal laten uitvloeien der melodieën. Deze viool zingt en jubelt en weent en klaagt, en de edele gratie van dit spel houdt U geboeid in een zeldzame spanning. En niet minder frappant was het samen spel tusschen orkest en solist Er is een innig contact tusschen dirigent en solist een zeldzaam musiceeren der beide par tijen. Den dirigent ontgaat geen enkele ver traging of versnelling van het solistenspel, geen stringendo, geen ritardando; het klopt alles heel precies en zoodra de dirigent even dj gelegenheid krijgt in zelfstandige orkest- passages, zweept hij zijn ensemble op tot een nadrukkelijk vertolken der muzikale gedachte. Zoo ontstond een interpretatie, waarover men zich aan het slot met laaiende geest drift uitte. Na de pauze werd de beroemde „Sym phonie Pahtétiue" gespeeld, Tschaikows- ki's laatste werk, waarin hij getuigt van den naderenden dood. Zeer zeker hebben wij in de Gehoor- KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM C.. SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Executeele" word! gaarne op aanvraag toegezonden. RADIO DISTRIBUTIE Damclub „Leiden" De uitslagen der gespeelde wedstrijden gehouden in hotel „Rijnland" Tuiden als {volgt: u Bodevabeker: !W. LateneerS. v. Reek 0-2 P Olivier—P. Ligtvoet 0—2 J®, J. Lemair— C. J. Koree 0—2 Medaillewedstrijd 2e tiental: D. Megchelse—N. Wassenaar 1 !A Pronk—W. Leeflang 2—0 iW. NijenhuisD. Laterveer 0—2 zaal nimmer zulk een indrukwekken de vertolking bijgewoond. Het zwaar moedige adagio aan het begin, dat zijn uitwerking vindt in het sombere Allegro ma non troppo; het rustige Allegro con grazzia; het rhythmisch zoo pittige en puntige Allegro molto vivace, dat ook thans na de vonken- spattende vertolking een applaus kreeg cn eindelijk ae finale, wearin het duistere aanvangsthema terug keert, dat alles werd op onovertroffen v,jjze verklankt. De „Algemeene Friesche" te Leeuwarden is de grootste Onderlinge Levensverzekering-Maatsch. i Nederland Zij verlaagt bij tariefsverlaging ook de premiën welke reeds verzekerden betalen, terwijl premieverhoging voor hen door de Statuten en Vcrzekcringsvoorwaarden uitgesloten is. A'iv Chemie en Luchtbescherming Symposium in hol anorganisch-chemisch laboratorium Op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 November a s. zal alhier in het anorg.-chemisch labo ratorium der universiteit een symposium gehouden worden over het verband tus schen de chemie cn de bescherming tegen aanvallen uit de lucht onder de auspiciën der Ncderlandsche Chemische Vereeniging. Na de opening door den voorzitter der Ned. Chem. Ver. cn een korte algemeene inleiding door Z.Exc. den gep. It. gen. P H A de Ridder, inspecteur voor de bescher ming van de bevolking tegen luchtaanval len getiteld: „De chemicus en de luchtbe scherming". zullen de volgende sprekers in alphabetische volgorde de achter hun naam vermelde onderwerpen inleiden: Dr. J. H de Boer, scheilc. N. V. Philips, Eindhoven: a physische eigenschappen van oorlogsgassen. b. beschermingsmaatregelen in de industrie. Ir. W C Bokhoven, chef lab. „Norit" ver. verkoopcentrale, Amsterdam: adsorptie en actieve kool. Kapitein P. J de Broekert, Luchtvaart- afdeeling, Soosterberg: verspreiding van chemische strijdmiddelen door vliegtuigen. Kapitein A. Burgdorffer, dept. van Defen sie, 's-Gravenhage: bescherming der bur gerbevolking. Dr. G C E Burger, fabriekshygiënist N.V. „Philips", Eindhoven physiologische wer king samenwerking tusschen chemicus en medicus. Kapitein A. W. Claassen, diercieur der Militaire Gasschool Utrecht: tactisch ge bruik van chemische strijdmiddelen. Ds. A. P. J. Hoogevecn, scheikundige, staatsbedrijf der artllerie-inrichtingen aan de Hembrug: chemische strijdmiddelen: in leiding, aantoonen (reuk-meetinstallatie), event nieuwe chemische strijdmiddelen. Dr. C. W. van Hoogstraten, scheikundi ge bij het Staatsbedrijf der Artillerie-inrich tingen aan de Hembrug ai. rook- en nevel vormers, brand stichtende middelen, b. des infectie en ontsmetting. Luit-kol. A J Maas, hoofdinstructeur van het korps Luchtdoelartillerie, Utrecht: ac tieve beschermingsmaatregelen. J. H. van Riesen, adj. insp. v d bescher ming vAi de bevolking tegen luchtaanval len, 's-Gravenhage: waarschuwingsdienst. Ir. L. H. M. Sauter, bedrijfsscheikundige Staatsmijn „Emma" ,te Treebeek: bescher mingsmaatregelen in dc industrie. Ir. A. J. der Weduwen technoloog bij het Staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen aan de Hembrug: a. individueele beschermings middelen (gasmaskers, gaskleeding, nevel filters); b. industrieel-chemische verdedi gingsvoorbereiding. Ir. D. J. van Wijk, technoloog bij den Rijksrubberdienst, Delft: keuring en opleg ging van rubberonderdeelen van gasmas kers. Niet-leden der vereeniging kunnen, voor zoover de plaatsruimte dit toelaat, geïntro duceerd worden na schriftelijk verzoek aan het secretariaat der vereeniging, Willem Witsenplein 6, Den Haag. Oud-leerlingen der Rijkstuinbouw-wintercursussen Vergadering der Afdeeling Leiden De Afd. Leiden van bovengenoemde ver eeniging vergaderde in Hotel Central. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Een nieuw lid en een donateur traden toe. Bekend werden gemaakt de resultaten van de in den zomer gehouden Chrysanten- kweekwedstrijd met de soorten Ada Ower en Roi Alexander. Met hun keurige inzending behaalden de heeren J. Smit de 1ste prijs; L. den Stalder 2e pr.; H. Uljee 3e pr.; J. Mater 4e prijs. Voor het puntenstelsel waren door enkele leden nog verschillende potten en vazen chrysanten ingezonden, waarmee de heeren Van der Blom 9, Smit S en Zwart 5 punten behaalden. Na de pauze had een algemeene bespreking plaats over de ingezonden chry santen. Na verloting en rondvraag sluit de voorzitter de flink bezochte vergadering met dank voor de opkomst WAARSCHUWING De commissaris van politie waarschuwt tegen een man, die zich bij de ingezetenen vervoegt met een z.g.n. door de echtgenoote van een predikant hier ter stede ondertee kend schrijven, waarin wordt verzocht ten behoeve van den predikant een bedrag van f 10 te willen verstrekken. De predikant noch zijn echtgenopte weten van dit schrij ven iets af. VERKOOPING EEN-KWARTIERT JESBOND Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie, waarin verkoopdagen van de Eén-Kwartiertjesbond worden aangekondigd op Woensdag en Don. derdag a.s. in het Nutsgebouw. De op brengst van deze verkoopdagen is ten bate van het verwaarloosde kind. WINKELWEEKCOMITE HAARLEMMERSTRAAT De heer F. Wouters verzoekt ons mede te deelen, dat hij zich uit het comité voor de winkelweek Haarlemmerstraat heeft terug getrokken. UIT DEN OMTREK AARLANDERVEEN GEREFORMEERDE KERK Bij ae Woensdag gehouden verkiezing van ambtsdragers is tot ouderling gekozen de heer W. C Meyers, en tot diaken de heer C. v. d. Kraan. ALPHEN a.d. RIJN 50-JARIG JUBILEUM A.s. Maandag herdacht de Ger. J. V. „Sa muel" dat zij voor 50 jaar werd opgericht Een herdenkingsdienst is belegd in de Geref. Kerk, waar als feestredenaar hoopt op te treden Dr. K. Dijk van Den Haag, met het onderwerp: „Onder Gods vuurkolom vooruit''4 WINKELWEEK Bij het winkelweek-comité bestaan plan nen tot het houden van een winkelweek van 2S Nov.—8 Dec. a.s. Hierbij zal een étalage- en een lichtwedstrijd worden ge houden. AFD. CHR. FARIEKS- EN TRANSPORT ARBEIDERSBOND Bovengenoemde afdeeling vergaderde Vrij dagavond voor do tweede maal in deze Wintercampagne. De voorz. de heer Jac. van Noort, opende deze vergadering op dc gebruikelijke wijze Na afdoening der huish. zaken, rappor teerde de heer W. Geerlof over de in Den Haag gehouden kadervergadering van het G N. V. Naar aanleiding mervan sprak hij een opwekkend woord, om trouw te blijven aan het beginsel en de leiding van net Vakverbond Deze vergadering die zeer goed bezocht was heeft zeker den onderlingen band ver sterkt. De voorz. zegde dan ook allen hartehi' dank, en vroeg de trouwe medewerking van alle leden voor het werk van deze winter, waarna de heer van Klaveren met dankzegging eindigde. DE FRAUDE AAN HET POSTKANTOOR De kantoorbediende van de P.T.T., v. d. V, die wegens verduistering veroordeeld was tot een gevangenisstraf van 10 maan den. was tegen dit vonnis in liooger beroep gegaan Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft v. d. V. thans veroordeeld tot een gevangenis straf van 5 maanden, en 5 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De oisch was: Bevestiging van het vonnis. IMITATIE-SLAOLIE Voor het Kantongerecht diende de zaak tegen de winkelier E. v. H.. die in zijn win kel een voorraad imitatie sla-olie heeft ge had, hetgeen in strijd was met de art. 3 en 5 van het Olie- en Vetbesluit. De eisch tegen verdachte was f 40 boete subs. 20 dagen en f 100 boete subs. 50 da gen. Schriftelijke uitspraak over 14 dagen. JAARVERGADERING In het gebouw „Jonathan" werd door het Ziekenhuisfonds „Hulp in Nood" onderafd. van de Chr. Nat. Werk mansbond de jaarvergadering gehouden. Uit de jaarverslagen bleek dat het ledental stabiel gebleven was ,en dat de kas sloot met een batig saldo van f 65 34. De aftr. be stuursleden de heeren A. Oudshoorn en L C Vergunst werden herkozen. HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor arbeids bemiddeling staan alhier als werkloos inge schreven 135 personen, waarvan 61 steun trekkende, terwijl bij de gemeentelijke weik- verschaffing acht personen zijn to werk gesteld. AANRIJDING Gistermiddag werd een leerling van de R.K. School op het dorp, een zoontje van den veehouder B., alhier, toen hij op weg was van de school naar de ouderlijke wo ning, in de Dorpstraat aangereden door een fietser. De knaap werd tegen de grond ge smakt en ernstig verwond. Geneeskundige hulp werd spoedig ontboden en dr Z. con stateerde, dat de jongen een been had ge broken, zoodat hij naar het Acad. Zieken huis te Leiden moest worden vervoerd voor verdere behandeling. HILLEGOM PROPAGANDA AVOND C.N.V. .Woensdag a.s., des avonds 8 uur, wordt in het gebouw „Patrimonium" door het Cihr. Nat. Vakverbond een propaganda- avond gehouden. De sprekers voor deze avond zijn: de heer S. P. C. van Erk, met het onderwerp: „De nood van dezen tijd" en de heer M. A. van Ingen Schenau, met het onderwerp: „De eisch van ons beginsel". Alle belangstellenden zijn hartelijk wolkom. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt morgen waargenomen door Dr. H. F. ten Hoopen, Telefoon 5417. KATWIJK AAN DE RIJN DAMMEN De stand van den bordenwedstrijd van K.D.C na de 6de ronde is als volgt: gesp. gew. rem. verL punt 1 e groep: J. Freke 6 J. C. van Rijn 5 L. de Haan 4 C van Delft 6 G. J. de Vink 5 C. van Rosum 6 T. van Beelen 6 J. Laven 6 2e groep: C Korpershoek 6 A. Wassenaar 5 J. schone veld 5 A. Schouten 5 W. Böttcher 4 R. Haasnoot 6 C van Veen 3 J. van Elk 3 3e groep: A. Barnhoora 6 C. Durieux 5 P. v. d. Gugten 6 A. Vooijs 6 J. Stabij 6 C. J. de Jong 5 J. van der Meij 3 D. Hartkamp 5 4e groep Z. Retel 5 F. Spierenburg 5 C. P. Schoneveld 5 J. van Delft 6 G. Koele wijn 3 J. Houwer 4 W. Koelewijn 2 H. Koelewijn 4 G. Versteeg 5 M. v. d. Gugten 5 WINTERLEZING Woensdag a.s. zal voor de J.V. en M.V. op G.G. in de Geref. Kerk als spreker optreden Ds. C Veenhof, van Haarlem, met het on derwerp: „Gelooven". Aanvang half acht KATWIJK AAN ZEE ZANGSCHOOL „KATWIJK" De jaarlijksche liederenavond vau het Chr. Kinderkoor, onder leiding van den heer Nic. van Beelen, is wederom een groot suc ces geworden. De zaal voor Prot Belangen was geheel gevuld. Het openingswoord were, gesproken door den heer J. Volbeda, welke aan allen een hartelijk welkom toeriep, in zonderheid aan de ouders der leerlingen. De dirigent, de heer Nic. van Beelen, sprak hierna nog een kort woord, waarin hij en kele bijzonderheden van het koor vertelde. Doel is óe volkszang te verbeteren. .Vervolgens werd eer; aanvang gemaakt met de afwerking van het uit 21 nummers bestaande programma. Keurig in de pas en fleurig met oranje getooid kwamen de kin deren op. Uit volle borst werd gezongen het marschlied „Wij zijn jong", gevolgd door „De kleine muzikant", waarvan het derde couplet werd gefloten. Corrie van den Oever zong hierna „Bij 't wiegje" en Piet Zwaan „Met mijn hamertje in zijn kamertje". Beide óebutantjes oogstten met hun ongedwongen optreden veel bijval. „Poppenwiegelied" werd enkel door de kleintjes gezongen, het was een aardig ge zicht ieder kleintje met een pop in de hand jes op het. podium te zien staan. Nadat nog enkele vroolijke liedjes, zoo wel door de jongens als door de meisjes ten Tfhoore waren gebracht, vond de vertooning plaats van de film „Sneeuwwitje". Met on verdeelde aandacht werd de verfilming van het oude sprookje door de kleintjes gevolgd. Aardig was ook na de pauze het vraag en intwoord-liedje „Wat kan ik doen?" Tot slot werd gezongen „Juliana's ver loving" en „Prinsesselied", tekst van den heer Nic. van Beelen. Beide versjes werden met enthousiasme gezongen, terwijl bij het refrein steeds een vijftig vlaggen omhoog werden gestoken. Het slotwoord werd gesproken door den heer J. Volbeda, die kinderen, directeur en ouders .alsmede den heer D. van Reek, die begeleidde, hartelijk dank bracht voor bet slagen van de avond. Met 't zingen van twee coupletten van 't Wilhelmus werd deze lie derenavond besloten. Aan den heer Van Beelen werden bloemen aangeboden. ZATERDAG 7 NOVEMBER Programma 3: 8.05 Parüs R; 9.05 Keu...... pl.m 13.15 Brussel VI: 13.35 Keulen: 14.35 Lon den R; 15.50 Brussel Fr; 16.20 Keulen; 18.20 Londen R: 19.20 Berlün; 23.20 We-nen of dlv. Programma 48 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Londen R: 11.20 Droltwich: 18.20 Diversen 19.05 Droltwich: 22.45 London Reg. ZONDAG 8 NOVEMBER Programma 3: 8.30 Keulon:» 9.05 Bruaeel Fr: 10.05 Keulen of dlv.; pl.m 13.15 Brussel VI; 14.05 Diversen: 14.50 Keulen; 17.20 Parüs R; 19.20 Keulen; 21.20 Paris P. P. of dlv.; 21.50 Boedapest of div; pl.m 23 Berlijn Programma 4: 8.30 Brussel VI; 10.50 Deutsc'n.- sender; 13.20 Droltwich; 16 Dive-sen: 16.20 Lon den R: 16.50 Droltwich: 17.20 Londen R; 18.59 Droltwich; 21.05 Diversen: 21.25 Droitwlchf 21.50 Londen R;; pl.m 23 Weenen of dlv. MAANDAG 9 NOVEMBER Programma 3: 8.05 Parijs "R; 9.20 Keulen of div.; 11.20 R. Denmark; 12.20 Brussel VI; 14.20 Diversen; 14.55 Parüs R; 15.20 Droltwich: 16.20 Parüs R; 17.20 Keulen; 19.20 Weenen; 31.40 Boedapest of dlv.; 21.55 Weenen of dlv. Programma 4: 8 Brussel VI: 9.20 Diversen; 10.35 Droltwich; 11.35 London Reg; 17.35 Drolt wich: 18.20 Diversen; 19 Droltwich: 20.20 Lon don R; 21.20 Dlversèn; 21.49 Droltwich Wij bezorgen, zonder eenige kosten, Uw Inschrijving op de Nieuwe Staatsleening 953/, VRAAGT PROSPECTUS! N.V. Het Amsterdamsche Effectenkantoor, DEN HAAG TELEFOON 111743 fAdv.) Medaillewedstrijd 3e groep: U. van Wezel—H. Tegelaar 1—1 D. Ladon—J. de Vink d—2 P. Wilschut—A. Aben 0—2 POLS GEBROKEN Gistermiddag is de 53-jarige mej. C P., in Ben badcel in het Gemeentelijk Badhuis aan 'de Van der Werfstraat uitgegleden en heeft daarbij haar rechtci pols gebroken. Ze is 'door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. En zoo hevig was de spanning aan het slot dat een doodsche stilte eenigen tiji' bleef fihngen voor het applaus losbarstte Het is onnoodig te zeggen, dat na alle drie de uitgevoerde nummers de zaal den dirigent huldigde met een minutenlange ovatie, waarin deze het orkest deed deelen. ROEIBOOT ONTVREEMD Ten nadeele van P. V., is uit de Zijl een roeiboot ontvreemd. KOUDEKERK V.U.FILM Dinsdag a.s. des avonds te 7 uur, zal in de Geref. kerk een propaganda-avond wor den gehouden voor de Vrije Universiteit, o.a. zal ook worden vertoond de bekende V.U.-film. De propaganda-coinmi*«;e hoopt op een trouwe opkomst. ZENDINGSAVOND Donderdag a.s. des avonds te 7 uur, hoopt in 't belang der Zending, in de Geref. kerk op te treden Ds. H. Bergema, miss. dienaar des Woords te Keboemen (Ned.-Indië), thans met verlof in Holland, met het onder werp: „De prediking van het Evangelie aan het Oostersche volk". VAN WIE? Bij den gemeenteveldwachter zijn inlich tingen te bekomen over een gevonden rij wielplaatje. CHR. NAT. WERKMANSBOND Woensdagavond kwam de afdeeling van de Chr. Nat Werkmansbond alhier in de voorzaal der Ned. Herv. Kerk, onder voor zitterschap van de heer A. van den Ent in vergadering bijeen. Na opening werd door den heer G. van Ómmering een Bijoelinlei- aing geleverd over 2 Joh. 1—11. Vervolgens werd door ouderling J. van der Sterre ge sproken over het onderwerp: „Belangstelling en aandacht". Na de gebruikelijke rondvraag en vast stelling datum voor de volgende vergade ring, n.l. D.V. op 18 Nov. a.s. volgde slui ting en ging de heer Van der Sterre voor in dankgebed. CAUSERIE VOOR DE B.V.L. Het was Donderdagavond voor de B.VX. een buitengewone avond, toen tijdens de schietoefeningen de leider, dc heer W. A. v. d. Dool, in ae bijeenkomst verscheen en een interessant verhaal deed van de zeereis, die hij had medegemaakt aan boord van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter'. Op eenvoudige wijze verhaalde hij aan de gretig luisterende land- stormers hoe Neêrlands vlaggeschip er uit ziet en van de tocht op de oorlogsbodem 18 K.M. uit ac kust. De commandant, der Burgenvacht, de heer Schouten, dankte den heer v. d. Dool voor zijn interessant verhaak DE WERKLOOSHEID Het aantal ingeschreven werkzoekenden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier bedraagt thans 64. Hiervan worden er 36 gesteund ingevolge de steunregeling. LEI USCHEN DAM GECOMBINEERDE RAADSVLttGADURINU De raden van Stompwijk en Veur kwamen gisteravond in gecombineerde vergadering bijeen, ter behandeling van enkele zaken de Lichtbedrijven betreffende. De jaarrekeningen van deze bedrijven over 1935, alsmede de begrootingen voor 193* werden overgelegd en tot leden der com missie van onderzoek werden benoemd voor Stompwijk de heeren Willemse (r.k.), Smits (r.k.) en Binnendijk (c.h.) en voor Veur de heeren Blonk (r.k.). Blokland (r.k.) en Borst (a.r.). Vervolgens werd met algemeene stemmen vastgesteld een nieuwe verordening, rege lende het tarief en de vourwaarden vooi levering van gas en electriciteit; nadat oo voorstel van den heer Borst (a.r.) een kleine wijziging was aangebracht, dat Je verbruiker recht van beroep Leeft op dc Commissie van Beheer, indien hij met de directie van meening verschilt over he' plaatsen van den meter. Voorts zal nage gaan worden in hoeverre het staat met he' recht van beroep op den Raad. Op een vraag van den heer Vink (a.r.) hoe het staat met de verstrekking van cokes aan ondersteunden en werkloozen antwoord de de Voorzitte, dat er bij het departs ment aanvankelijk bezwaar was gemaak* tegen het verstrekken van 1% HJL per week en per ondersteunde, omdat, gezien de cokesprijzen, hierdoor op verkapte wijze de steun verhoogd zou worden. Nader over leg had tot resultaat, dat met medewerking van de tusschenhandel voor f 1.05 elke week 1Y?. H.L. bij de betrokkenen bezorgd zal worden, hetgeen beteekent, dat de werkloo ze slechts 5 cent behoeft te betalen voor het bezoi-gen en toch zijn P/2 H L- ter waarde van f 1 per week ontvangt. Deze verstrek king gaat de eerste week van November in Deze regeling zal ongetwijfeld tot alge meene tevredenheid stommen. WERKVERRUIMING Na Veur is ook in Stompwijk tot stand ge komen een commissie voor werkverruiming. Deze is als volgt samengesteld: voorzitter J C M van Wyk, wethouder; secretaris H J van Delft, gemeentesecretaris; leden Jan Wils architect; H van Wijk aannemer, M Meester, bestuurder, afdeeling van de R.K. Bond van Bouwvakarbeiders. 1 Agenda Dinsdag, 10 Nov. Marekerk, 8 uur. Wij dingsdienst 25-jarig bestaan Hulpvereen. Leiden van den Geref. Zendingsbond. Woensdag 11 Nov. Prediker, 7.30 uur. Jaar- ergadering bovengenoemde hulpvereen. Woensdag, 11 Nov. Geref. Kerk. i'«eren- gracht 8 uur. Vertooning V.U.-film Woensdag, 11 Nov. Nutsgebouw 2—5 en 79 uur verkooping door den Een-Kwartier tjes Bond. Donderdag, 12 Nov. Nutsgebouw. 10—12, 25 en 79 uur verkooping door den Een- Kwartiertjes Bond. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dc doctoren v. Alphen, Kors, Lahr en Verbruggc. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken J. C Pelle. Kort Rapenburg 12, telef. 594 en J- E. M. ten Dijk. Haven 18, telef 85, en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanke". Hoogewoerd 171, j telef. 502, D. J. v. Driesum, Mare 40, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst geest, telef. 274. HOE ER GESPAARD IS Gedurende de maand October is ten post kan tore te Veur en ten bijkantore in de buurt schap bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 12.239,50 (vorige maand f 9.172,39) en te rugbetaald f 17.264,09 (v. maand f 9.454,14) Elf nieuwe boekjes werden uitgereikt. LEIMUI DEN JULIANA-BERNHARD-COMITE Alhier is een comité samengesteld, be staande uit de heeren pastoor L. J. Speet, Ds. E. Jongens en J. B. Wolken, dat zich ten doel stelt gelden te verzamelen voor het nationaal geschenk ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bemhard. In de gemeente zullen eenige jongedames rondgaan met een busje. L1SSB ORANJE EERE-COKITE Naar wij vernemen is er een Eere-Comité gevormd in verband met de a.s. feestelijk heden bestaande uit de volgende personen: Dr. S Baron van Wijnbergen, Burgemees- ter der Gemeente Lisse, voorzitter; D. Blok, arts; A J Duymaer van Twist, arts; M. de Graaf, arts; F. G. M. Haase, arts; J CE Graaf van Lijnden; Ds. A Ponstein, Chr. Geref Pred.; Dr. Th Ruys Jr., Geref- Pred.; N* W Senten ie, pastoor van de Parochie der H H. Engelbewaarders; G Tichelaar. Pred. der Ned. Herv. Gemeente; G. Tromp, Wet houder; P. Warmerdam, wethouder; G. A. van Zuylen, Pastoor der Agatha-parochic. Het door den Burgemeester op 28 Oct. J-L geinstalleerde Comité is samengesteld als volgt: Dr. H. A Marcus, Voorzitter, C. Strik, Vice-Voorzitter; J. A. M. Pinxteren, Secre taris; J ten Hagen, 2e Secretaris; J. Zane- veld Penningmeester; A M Belle, B. Kulk, J. J. F. van Riel; P Romijn, W A Schou ten, W A Simonis; J Veldhuyzen van Zan ten; W N van Velzen; C v d Zaal, G van der Zaal. Wij vernemen voorts, dat het in de be doeling ligt de volgende week de plannen bekend te maken, welke het Oranje-Comité bezig is te ontwerpen in verband met do huwelijksfeesten voor Prinses Juliana cn Prins Bernard. Op verzoek van het Oranje-Comité worden de verschillende buurtcomité's, die zulks nog niet gedaan hebben, nogmaals verzocht opgaaf te doen van de namen en adressen van degenen, die het buurtcomité vertegen woordigen. DAME AANGEREDEN Mej. van V. alhier stond nabij de woning van Dr. Haase op den verkeersweg naast het trottoir te praten met iemand, toen een auto naderde; Deze gaf signaal, doch mej. v. V. kon zich niet tijdig uit de voeten maken en werd door de auto gegrepen en op het trottoir geworpen Zij werd daarbij gewond en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen van Dr. Haase en later van Dr. Duymaer van Twist WINTER VEILINGEN Wij vernemen, dat a.s. Maandagavond In het gebouw Stationsweg 152 de jaarlijksche winterveilingen aanvangen van konijnen, kippen, groenten, enz. NüüRDVVIJK BIJZ. VRIJW. LANDSTORM De afdeeling Noordwijk van de B.V.L. houdt Woensdag 25 November a.s. een pro- paganda-vergadering in hotel Royal. Als sprekers treden op Pater Borromaeus de Greeve, Z. Exc. Gen. Duymaer van Twist, res.-luit. kol. Boots, res.-kap. Karres e.a. Medewerking verleent de declamator V. Berghcgge, 3 "Ct. Nieuwe Staatslefinin*

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6