SUKRISTOL De opmarsch naar Madrid vordert Hoofdpijn, Kiespiin SüPi-a: De non-interventie-bijeenkomst te Londen Natuurlijk in VOORBURG1 ZATFRDAG 24 OCTOBER 1936 EERSTE BLAD PAG. DU BI EUSE VORDERINGEN 9 FIDUCIA-INCASSO'S - staat tot Uw dienst zowel op als zonder contract VRAAGT BEZOEK PROSPECTUS (Adv. 1 Buitenland DE SOVJETS EN SPANJE Gisteren heeft te Londen de lang verbeide bijeenkomst van de niet-inmengingscomrais- sie plaats gehad, waarin behandeld moest worden de aanklacht, welke de Russische gedelegeerde uit naam van zijn regeering had ingediend tegen enkele leden der missie, welke de onderlinge overeenkomst zouden hebben geschonden, door aan de Spaansche nationalisten wapenen te levert Het is reeds meermalen betoogd, dat wel licht geen der partijen, die te Londen over de handhaving der onzijdigheid ten opzichte van Spanje beraadslagen, geheel vrij uitgaat. Het is bijzonder moelijk, de sympathieën of antipathieën, welke men bij dit conflict koestert, geheel te verloochenen; wel nie mand zal optimist genoeg zijn, om te ver onderstellen, dat er ondanks de besliste af spraken geen „lekken" te constateeren (zou den zijn. Dit geldt evenzeer tegenovf Duitschland en Italië, als tegenover de Unie der Sovjetrepublieken, welke evenmin als haar beide tegenstanders in deze affaire ooit haar positie ten opzichte van de Spaan sche verwikkelingen onder stoelen of ban ken gestoken heeft Trekt men van de ge ruchten ovèr Russische, Duitsche en Ita- liaansche neutraliteitsschendingen een stevig percentage af, zoo blijft er altijd nog genoe; over, dat in de marge van het zeer waar schijnlijke ligt Houdt men dit feit voor oogen, dan moet meil het wel als een sterk staal van „Un- verfrorenheit" beschouwen, dat desondanks het Moskousche bewind heeft gemeend, op hoogen toon tegen Berlijn en Rome te kun nen protesteeren. Doch de aandrang, welke haar ijverige volgelingen binnen en buiten de Russische grenzen op haar uitoefenden, heeft de Sovjet-regeering blijkbaar niet lan ger kunnen of willen weerstaan. „Wapens voor Spanje!" is de leus, die overal in communistische en socialistische kringen aangeheven wordt Een al te 6terke weer stand tegen wat er in de roode massa's leeft zou uit ecu oogpunt van tactiek niet langer te verdedigen zijn. Vandaar de Russische stappen te Londen, die aan Moskou's Fran- sche vrienden wel zeer onaangenaam moe ten zijn geweest, daar juist het kabinet- Blum, beducht voor Frankrijke positie zoo ide brand uit Spanje over de Pyreneeën mocht heenslaan, het initiatief tot het lo- taliseeren van dit onheil had genomen. Italië is aan den Russischen woordvoer der te Londen intusschen het antwoord niet Echuldig gebleven. Het heeft op zijn beurt een lijst van zestien gevallen overgelegd, waarin de sovjets zelf aan het gegeven woord tekort zouden hebben gedaan. Duitsch ïand, van zijn kant, heeft aangetoond dat Óe foto van een machine der Luft-Hansa, waarmee door de Russen werd geschermd, niet anders dan een mystificatie was. Het ivliegtuig in kwestie zou namelijk hetzelfde zijn, dat door de Spaansche regeering tegen haar belofte in eenige weken geleden in beslag werd genomen. Men zal zich herin neren dat hierover; destijds zeer veel te doen is geweest Inmiddels verkeert de Russische diploma- lie te Londen in een zeer moeilijke positie. Men moet zoowel de geit der internationale vriendscb-p als de kool der communistische propaganda ontzien. Merkwaardig, en tevens kenteekenend voor den toestand is intus schen, dat men wel een verklaring heeft af gelegd over het hernemen van zijn vrijheid ten opzichte der niet-inmenging, doch tezelf dertijd deze declaratie in zulke algemeene bewoordingen heeft vervat, dat er voorloo- pig nog weinig peil op te trekken is. Leest men het stuk dan is de eerste indruk: de Sovjets beoogen hun vrijheid te herwinnen, om hun aanhangers tevreden te houden en zij trachten dit te bereiken, zonder dat zij tevens de verantwoordelijkheid voor het uit eenvallen van de non-interventie-bijeenkomst Dp zich willen laden. Door te verklaren, dat zij zich in gelijke mate aan het Londensche accoord zullen houden als hun mede-onderteekenaars, wek ken zij voor binnenlandsch gebruik de schijn, alsof zij zich in geen geval uit hun positie zullen laten dringen, terwijl zij daar bij tevens blijven volharden in het door Blum naar voren geschoven ideaal. Men heeft getracht, den Russischen gede legeerde verdere verklaringen te ontlokken, zoodat men uit deze dubbelzinnigheid zou geraken, doch deze toelichtingen werden prompt geweigerd. Nu zal men tot een vol gende vergadering moeten wachten. Heel dit spel van woorden, waaraan allen het hunne bijdragen, terwijl men elkander wederkeerig beschuldigt van daden welke daarmede in strijd zouden zijn, zou den indruk kunnen maken van een geweldige klucht, zoo de achtergrond van dit alles niet zoo schrijnend was. Voor1 CORPULENTEN, DIABETICI, MAAGLIJDERS, PICNICCERS Suiker maakt dik, SUKRISTOL NIET. Enorme besparing op Uw suikerrekening. Vooral bij bereiding van Rhabarber en andere veel suiker vragende spijzen. Onmis baar bij picnic. SUKRISTOL geeft geen bijsmaak; het is een zuiver product. In handige platte draaidoosjes èl 400 stuks, slechts 25 cent. Bij Apotheken en Drogisten. Import.: H. TEN HERKEL Hilversum. (Adv.) De Spaansche burgeroorlog Nationalisten op 13 K.M. van de hoofdstad Volksfront beveelt algemeene mobilisatie Volgens officieel nog niet bevestigde berichten, zijn de nationalistische troe pen op den van Naval Carnero naar Madrid voerenden weg reeds ongeveer veertien kilometer opgerukt en hebben zij het plaatsje Mostoles, op slechts veer tien kilometer afstand van de hoofdstad, bezet. Een andere nationalistische colonne zou van Ulescas uit eveneens verder naar Madrid zijn doorgedrongen. Do voorhoede moet zich reeds bevinden voor Gctafe, dat dertien kilometer van Ma drid is gelegen en waar, zooals men weet, het groote vliegveld van de rooden ligt. De hoofdstad zelf werd weder door drie nationalistische vliegtuigeskaders met bom men bestrooid, die aanzienlijke schade aac het Noorderstation en aan de fortificaties van dc buitenste stadswijken hebben toege bracht. De zender van Jerez de la Frontera deel de mede, dat de nationalisten in den cector van Siguenza hun opmarsch voortzetten en Torre Mocho hebben bezet. Te Madrid heeft de mobilisatie van alle tot vertrek naar het front geschikte man schappen der militie, wat liet aantal betreft, niet voldoende resultaat opgeleverd. Men heeft er thans een algmeene mobilisatie af gekondigd. De radiozender heeft nog medegedeeld, dat 50 uit Rusland afkomstige vliegtuigen in Spanje zijn gearriveerd en dat gisteren nog een zestigtal zou worden verwacht. Reuter meldt uit Londen, dat aldaar verd medegedeeld, dat het telegraaf verkeer tus- schen Londen en Madrid was verbroken. Later werd medegedeeld, dat de verbin ding met de Spaansche hoofdstad is her steld door middel van het radio-station van Barcelona. Portugal schorst diplomatieke betrekkingen met Madrid De Portugeesche minister van buiten- landsche zaken heeft den Spaanschen ambassadeur, Albornoz, een nota doen overhandigen, waarin hij verklaart dat de Portugeesche regeering zich ver plicht ziet de diplomatieke betrekkingen met de regeering te Madrid te schorsen. Adv. gezien de commissie een meer uitvoerige opheldering wenscht van de preciese betee- kenis van deze nota. Een plenaire bijeenkomst van de commis sie is vastgesteld op a.s. Woensdag, wan neer dc Portugeesche gedelegeerde het ant woord op de tegen Portugal gerichte be schuldigingen zal kunnen indienen en de Russische gedelegeerde het antwoord van de sovjet-regccring op de Duitsche en Ita- iiaansche tegen-beschuldigingen. De vertegenwoordiger van Portugal, Calbciros, heeft verklaard, dat de zit ting van de commissie zonder dramatische aspecten is verloopen. DCOMSIUGEUUG VAU M&DQIDI OPPER COM Llnr,nn_WFc.T.Fni-Mir A OPPER COM UOORD-WEST-FQOUT Geu mola ITALIË WIJST RUSSISCHE AANKLACHT AF Sovjets zelf in voortdurende overtreding Trekt Moskou zich nu terug? De commissie voor niét-inmenging in den Spaanschen burgeroorlog heeft gis termiddag onder presidium van Lord Plymouth haar vastgestelde verga dering gehouden. Plymouth deed allereerst voorlezing van een nota, die de ambassadeur van de, sovjet-unie, Maisky, hem namens de Russische regeering had overhandigd. De Moskousche regeering verklaart in deze nota o.m. dat de niet- i n mengi ngs-o vereenkomst systematisch door een zeker aantal deelnemers is ge schonden. „De levering van wapens aan de opstan delingen, zoo heet het in de nota, duurt oort, zonder dat sancties worden toegepast. Portugal is de voornaamste basis gewor den voor leveringen aan de opstandelingen, terwijl de wettige Spaansche regeering in feite geboycot is„ daar zij beroofd is van oe faciliteiten, huiten Spanje wapens te koo- pcn. Als gevolg van de schending der overeen komst is een voor de opstandelingen gun stige situatie geschapen, hoewel de over eenkomst geenszins bedoelde, een zoodani- gen toestand te scheppen. Daar de commissie de inbreuken niet heeft doen eindigen en het Sovjet-Russische voorstel, de Portugeesche havens te contro leeren, niet in overweging heeft genomen, js de Sovjet-Russische regeering van mea ning, dat de overeenkomst een vodje pa pier is geworden en in de practijk heeft opgehouden te bestaan. De sovjet-regeering ziet slechts één uit weg uit deze situatie: de Spaansche regee- ring het recht te geven, buiten Spanje wapens te koopen en daarbij faciliteiten te vcrleenen en den deelnemers aan de niet- inmengingsovereenkomst het recht te ge- •n, wapens aan Spanje te verkoopen". Dc nota besluit met de verklaring, dat de regeering der sovjet-unie zich in overeen stemming met haar verklaring van 7 Octo ber door de niet-inmengingsovercenkomst niet in een grooter mate gebonden kan be schouwen dan de overige deelnemers. Op een vraag van de Duitsche gedele geerden. welke de portee van deze verkla ring was, weigerden de Russische gedele geerden naderen uitleg te geven. De algemeene indruk van de gedele geerden is, dat dc sovjet-unie, al blijft zij .voor het oogenblik deel uitmaken van de commissie, zich toch een zekere vrijheid van handelen wil voorbehou den, die het haar mogelijk maakt, pres sie op de andere regeeringen uit te oefenen. Volgens een uit Moskou ontvangen United Press-telegram, zijn neutrale waarnemers in de Russische hoofdstad echter van meening, dat de nota van Maisky practisch het uittreden van de sovjet-ünie uit de niet-inmengings-com- missie beteekent. Rusland zelf in overtreding! Inmiddels heeft Plymouth ook twee nota's van de Italiaansche regeering ont vangen. In de eerste daarvan wordt wederom uit drukking gegeven aan de verrassing, dat het document van Del Vayo (den Spaan schen minister van buitenlandsche zaken) als voldoende basis voor een klacht is be schouwd. De Italiaansche regeering bevestigt schrif telijk, dat de Spaansche beweringen van allen grond ontbloot zijn. Dc Italiaansche regeering weerlegt de Spaansche beweringen met name ten aan zien van Italiaansche zendingen en herin nert er aan, dat het door Italië goedgekeur de embargo pas op 28 Augustus van kracht werd en voegt hieraan toe, dat zelfs uit tie geruchten in de buitenlandsche pers valt op te maken, dat slechts sprake is van lan gen tijd voor het van kracht worden van het embargo uitgevoerde bestellingen. In haar tweede nota bevestigt de Itali aansche regeering alle beschuldigingen aangaande schendingen van het pact door Sovjet-Rusland, zooals deze op 9 October op schrift waren gesteld. De Italiaansche regeering ver klaart, overvloedige b.ew-ijzen te kunnen leveren van „directe inmenging" in strijd met letter en geest der herhaalde in het openbaar door S,ovjet-Russische leiders afgelegde verklaringen. De nota somt vervolgens zestien gevallen van overtreding door Sovjet-Rusland op en vraagt deze gevallen te willen 3 'rieggen aan de commissie en aan den vertegen woordiger van Sovjet-Rusland, met het ver zoek er in overeenstemming met liet regle ment uitleg van te geven. Intusschen is ook de aangekondigde Por tugeesche nota aan boord van een Portu- geesch watervliegtuig tc Portsmouth aan gekomen en vandaar direct per trein naar Londen doorgezonden. Woensdag opnieuw zitting Wat nu de beraadslagingen van de com missie zelf betreft, deze werden eerst om tien over negen gisteravond beëindigd, na een korte onderbreking om kwart over zeven. Na afloop werd medegedeeld, dat een sub commissie heden in een zitting, welke om half elf zal aanvangen, de nota van Maisky aan Plymouth nader zal bestudeeren, aan- DE A.S. REX-BETOOGING TE BRUSSEL Een roerige Zondag verwacht Socialisten nemen hun maatregelen De Rex-leider D e g r e 11 e en een par lementslid van het Vlaamsch-Nationa- listisch Verbond hebben te Brussel de pers ontvangen en medegedeeld, dat zij de handschoen opnemen, die de regee ring hun heeft toegeworpen. De betooging door het kabinet-Van Zeeland verboden, zal desniettemin Zondag te Brussel plaats hebben. Waar en welk uur heeft Degrelle vanzelf sprekend voor zich gehouden. In een door beide partijen onderteekend manifest wordt verklaard.dat de Regeering haar toevlucht zoekt tot een schending dei- grondwettelijke vrijheid en een revolution- naire toestand provoceert „Wij zijn ons bewust in beslissende uren te leven en wijzen iedere dictatuur van de hand. Wij zijn liet, die tegen de dictatuur der Regeering orde en recht verdedigen. De beslissende strijd is begonnen". In politieke journalistieke kringen in de Belgische hoofdstad ging het gerucht, dat de iegeering het plan zou hebben, om den leider van dc Rexisten. Degrelle, te ar resteeren. teneinde eventuecle wanordelijk heden Zondag a.s. te voorkomen. Op een desbetreffende vraag van den cor respondent van het agentschap Stefani ant woordde Degrelle, dat hem dit voornemen van de Regeering bekend was, evenals het verzet van den minister van justitie hiertegen. De opmarsch reeds begonnen? Naar te Brussel verluidt zouden reeds gisteravond 20.000 Rexisten uit verschillen de deelen van België in de hoofdstad zijn aangekomen Tegen de beslissing van Rex, om de ver boden bijeenkomst van a.s. Zondag toch te doen doorgaan, doet de socialistische pers een beroep op de socialistische arbeiders en roode militie, om Zaterdag en Zondag in de volkshuizen aanwezig te zijn, teneinde daar instructies in ontvangst te nemen, om tegen de Rexisten te betoogen. Een betooging van oud-strijders, om de verjaring van den Yser-slag te vieren, die a.s. Zondag eveneens moest plaats hebben, zal doorgaan. In verband met het stoken der socialis ten en communisten venvacht men te Brus sel ernstige ongeregeldheden. Anderzijds hebben de gouverneur van de provincie Brabant en de burgemeester van Brussel de bevolking medegedeeld, dat drenge politie-maatregelen zullen worden genomen. Samenscholingen zijn verbodenen het verkeer van voertuigen is voor 48 uur stilgelegd. Roemenië los van Frankrijk? De correspondent van een Boedapester blad, Otto Orai Usag, maakt melding van meeningsverschillen, welke zijn ontstaan tusschen Frankrijk en Roemenië. De Fransche gezant te Boekarest zou onlangs een bezoek hebben gebracht aan koning Carol, om dezen mede te deelen, dat het bezoek van Blum niet zou kunnen plaats vinden, vóór de conflicten tusschen Roemenië en Tsjecho-Slowakije geregeld zijn. De koning zou den gezant geantwoord hebben, „dat hij noch Frankrijk noch Tsje cho-Slowakije kou volgen op den weg der vriendschap met de sovjets. Roemenië is overtuigd, dat de Fransche vriendschap geen voldoende bescherming biedt tegen het bolsjewistisch gevaar". Rechtsche concentratie In Frankrijk De Fransche sociale partij deelt in een communiqué o.m. mede, dat de algemeene voorzitter van de nationale unie van strij- Jean G o y, en de voorzitter van de Fransche sociale partij, de la Roque, na een sinds eenige weken gevoerde gedachten- wisseling tot overeenstemming zijn gekomen ten aanzien van de noodzakelijkheid, zoo spoedig mogelijk een einde te maken aan het antagonisme der beide tegenover elkaar staande kampen. Zij hebben besloten in de departementen en in Parijs plaatselijke bondgenootschappen te bevorderen, welke de actie van Moskou aan den kaak zullen kunnen stellen en hen, die den burgeroorlog voorbereiden, kunnen ontwapenen. Het republikeinsche regime zal niet aan getast worden. Waar het recht struikelt.... Een moordenaar vrijgesproken Het Hongaarsclic blad „Esti Kocrir" meldt dat te Rab in West-Hongarije een officier, die met zijn rijwiel op het voetpad reed, een boer heeft doodgeschoten, die aanmer king op de verkeersovertreding maakte. De officier had den boer aangereden en na een korte woordenwisseling zijn re- olver getrokken, waarmede hij den moord pleegde. Een militair gerecht heeft den officier rijgesproken en als zijn meening te ken nen gegeven, dat hij terecht van zijn wa pen gebruik heeft gemaakt „om zijn eei erdedigen", HET DUITSCHE VIERJARENPLAN Goerings eerste decreet Een ministerraad van deskundigen De Duitsche minister-president Goe- ring heeft gisteren zijn eerste decreet inzake de verwezenlijking van het vier jarenplan uitgevaardigd. Hierin wordt gezegd, dat het werk zooveel mogelijk zal worden gedaan door do bestaande instanties. Nieuwe ambten zullen slechts in uiterste noodzaak worden geschapen. Allen, di j meewerken, personen en orga nisaties in 6taat en partij, staan onder leiding van Goering. Minister-president Goering zal zich ver der laten voorlichten door een ministerraad van deskundigen, waarin o.a. de chef va rijkskanselarij, staatssecretaris dr Lammers en de deskundige voor Duitsche grondstof fen, dr. Keppler, zitting hebben. Verder worden de onderdeden opgesomd, waarin de organisatie wordt verdeeld, n.l.: Ie. Het fabriceeren van Duiteche grond stoffen. 2e. Verdeeling van grondstoffen. Se. Arbeidsregeling. 4e. De landbouwproductie, in zoover deze in verband staat met het vier jarenplan. 5e. Prijsregeling. 6e. Deviezen- kwesties. De financieele kwesties worden uitge werkt in samenwerking met de ministeries van financiën en economische zaken. Dr. Keppler wordt tevens benoemd tot persoonlijk raadsman van minister-president Goering inzake den opbouw van de Duit sche grondstof-industrie. Verder heeft hij de leiding in de fabricatie van industrieele vetten. Binnenkort zal minister-president Goe ring in het Sportpalast een rede houden over de maatregelen, welke genomen worden in verband met het vierjarenplan. DE AMERIKAANSCHE PRESIDENTSKEUZE Roosevelts overwinning verzekerd Na een succesvolle propaganda-reis door New England waar hij voor een millioen menschen sprak, is presi dent Roosevelt te Washington teruggekeerd, om de toebereidselen voor de laatste propaganda-week met zijn medewerkers te bespreken. In New England heeft Roosevelt den indruk gekregen, dat in de sta,- ten Massachusetts, Rhode Island en Connecticut de overwinning van de democraten verzekerd is. De verkiezingsstrategen van de de mocratische partij laten zich even eens zeer gunstig uit over het verloop van de campagne en gelooven, dat Roosevelt de laatste dagen voor de verkiezingen gemakkelijk spel zal hebben. Desniettemin is de president voornemens zijn campagne met een laatste trommelvuur van manifestaties en redevoeringen af te sluiten. Roosevelts tegencandidaat, L a n d 0 n, Is op het oogenblik door heeschheid verhin derd te spreken. Van uit den extra trein, waarmede hij naar Oklahoma City reist, heeft hij een verklaring gepubliceerd, waar in hij Roosevelt wederom heftig aanvalt en hem verwijt, dat „hij het geld van het volk gebruikt om zijn herkiezing te verzekeren". Gisteravond werd Roosevelt ook nog van endere zijde aangevallen, en wel door den vroegeren candidaat voor het president schap, Alfred Smith, die in een rede te Chicago beweerde, dat de democratische regeering de grondbeginselen van de par tij had prijsgegeven. De regeering, aldus Smith, heeft vier en dertig milliard schulden. Zelfs indien dit bedrag met een snelheid van een dollar per minuut zou worden terugbetaald, zou den er 65000 jaar noodig zijn, om deze schulden af te lossen. De regeering leeft in een armenhuis. Kort Nieuws Het Britsche departement van Buitenl. Zaken bevestigd, dat de Poolsche minister van Buitenl. Zaken, Beek, een uitnoodi- ging heeft aanvaard, om als gast van de Britsche regeering van 8 tot 15 November naar Londen te komen. In de kazerne van Forbin (Frankr.) is men tot de ontdekking gekomen, dat muni tie gestolen is. Hoewel de autoriteiten hier omtrent het grootste stilzwijgen bewaren, AX. als huizenbezit niet zooveel omhaal meebracht, 2 het toch wel een aangename voordeelige belegging zijn, nietwaarf als U huizen koopt bij Algemeen Beheef en ze daar in beheer geeft, hebt U p risico, geen zorg, geen rompslomil maar welzt 7 tot 12 rentf na aftrek van alle kosten, juist nu hebben wij zeer voordeelige a biedingen. Makelaarskantoor Algemeen BeheeJ Den Haag Laan v. Meerdervoort Telefoon 333278. WENDT U bit bef ZOEKEN NAAR EEN W0NINl| TOT ONZE KANTOREN i te Den Haag: Stationsweg 21, TeL 112111 te Rotterdam: t, Matbenesserweg 27a, Telet 3038j; te Delft: Onde Delft 245, Telefoon 6th *6 Lelden: Stationsweg 18, Telefoon 227f' de ideale randgemeente der Residentie j< Kostelooze Bemiddeling: k WONINGBUREAU „VRONESTEYN^ Park Vronesteyn 61, Pr. Mariannelaan 271 Hel Makelaarskantoor en Woningbnreap „HOLLAND-INDIE'I Steenb of straat 77, SOEST. Telefoon 90^ Verschaft U alle Inlichtingen omtrent vestiging te SOEST, SOESTDIJK, p SOESTDUINEN en SOESTERBERG Vraagt gratia en franco geïll. Woninggtdp. van Straaten's Woningbureau van 189 Utrecht, Biltstraat 58bis, tel. 1042 geeft Inlichtingen omtrent alfe te UTRECHT te KOOP of ti HUUR zijnde perceelen meent men te weten, dat het gaat om el* zestigtal kisten patronen voor mitrailleur met een gezamenlijk gewicht van ongev$, 1000 kg. ;c De negus heeft den secretaris p fj' van den Volkenbond een telegram u a komen, dat hij had ontvangen van de Ad#1 sijnsche regeering in YVest-Abessvniè r waarin hem verzocht wordt opnieuw er beroep te doen op den Volkenbond om P Abessijnen tegen hun Italiaansche aanvf Iers te helpen. u u Di In verband met de reis van den Poje schen minister van buitenlandsche zakje. Beek naar Londen, meldt de Warschot sche correspondent van de „Manchestl Guardian", dat Beck met Eden van s^2 dachten zal wisselen over de kwestie-DaL zig, het Duitsche antwoord op de Locanij nota, de jongste verklaring van koniL Leopold en 't bezoek van Ciano aan Eerlij In Glasgow is een wilde staking ondr ongeveer 4000 havenarbeiders uitgebrokal» met het gevolg, dat veertig tot vijftig in h haivep liggende schepen niet konden wife den gelost» i Op het Eton-College worden de leerlingen niet alleen ingewijd in de geheime der wetenschap, doch ook in die der krijgskunst. Leden van 't vrijwilliger. corps der beroemde Engelsche kostsch ooi oefenen zich in de loopgraven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2