Nieuwe Motor- en Rijwiel- Beschikking Hare Majesteit DE MODE g DONDERDAG 15 OCTOBER 1936 TWEEDE BEAD PAG. 5 n de Staatscourant van heden [epubliceerd De belangrijkste bepalingen In de Staatscourant van hpden wordit gepubliceerd de beschikking van den Minister, van Waterstaat van 9 Octc-ber [jjll., .'waarbij 'n aantal wijzigingen wordt aangebracht in de Motor- en Rijwielbe schikking. Doze waren noodig in ver band met de veranderingen in het Motor- en Rijwielreglement, die vorige week zijn verschenen. De hoofdinhoud van de gewijzigde Motor- i Rijwielbeschikking luidt als volgt: 1 Oranje bordjes met witten rand (mint aar beneden) zullen evenals oranje koppen afstandspaaltjes de voorrangswegen aan- uiden. Voor het einde van een voorrangsweg tl het „algemeen gevaar toeken" (roode Iehoek met punt naar boven, voorzien een verticale zwarte balk en vermei- ng „einde voorrang") aangeven, dat verder het gewone „rechts gaat voor" weer geldt. 3. Voor de kruising met een voorrangs- eg komt op den zijweg een nieuw waar- ihuwingsbord, bestaande uit een rooden iehoek met de punt naar beneden. 4. Gedetailleerde voorschriften voor de mimen. B. Na 1 Januari 1938 zal het gebruik van et-goedgekeurde koplampen en gloei- mpjes verboden zijn. Verder wordt o.m. de tats van de lichten nauwkeurig voorge geven (op bet witte achierspatbord). Nauwkeurige eischen voor het geluid tn den signaalhoorn. 7. De datum, waarop de nieuwe beschik- ng in werking treedt (gelijktijdig met het iwijzigde Motor- en Rijwielreglement) ordt nog nader vastgesteld. Voor bijzonderheden verwijzen wij o;m. aar de elders in dit blad voorkomende ge us treerde mededeeling van den A.N.W.B. bonsle remmen bonjZooals reeds uit het nieuwe Motor- en Rij- ielreglement bleek, wordt nu eenheid ge acht in de beoordeeling van de edsohen, taraan de remmen moeten voldoen. De ich, dat hand- en voetrem volkomen on- hankelijk moeten zijn, vervalt, maar als i constructie niet aan dit criterium vol- iet, moet zij in elk geval behoor en tot een ficieel goedgekeurd type. In verband hier- ede zijn verschillende voorwaarden vast- steld. Wordt daaraan niet voldaan, dan ij ft de goedkeuring uit en dan is het dus Ml;;; rboden met dergelijke remmeh te rijden Van groot belang is het feit, dat nu in de otor- en Rijwielbeschikking op uniforme ze voor het geheele- land wordt bepaald, hoeveel meter men bij bepaalde s-nel- zijn motorrijtuig tot stilstand moet :nen brengen. irlrarina van lantaarns (Ja 1 Januari 1938 zullen slechts koplam- n op motorrijtuigen mogen worden go- uikt die door of vanwege den Minister n Waterstaat zijn goedgekeurd. Hetzelfde biidt ten aanzien van de er in voorkomende feilampen. Nauwkeurig wordt de plaats voorgeschre- waar de lampen bevestigd moeten zijn. Voor het roode rijwielachterlicht wordt :n paald, dat dit op het vutte acliterspafcbord K)jet zitten (met ingang van 1 Jan. 1938). rblindend licht 'tVan groot belang zijn de bepalingen ten nzien van verblindend licht, waarin ta ns 't gebruik van stadslichten, die verblin- nd kunnen werken, verboden wordt. De utrole op het al dan niet verblindend zijn van een koplamp zal worden uitgeoefend met een grijze schijf van 40 c.M. middellijn. De confroleerende politieman houdt deze schijf 10 meter voor dc lamp. Dan moet daarop een duidelijke scheiding tusschen licht en donker te zien zijn, welke 10 c.M. lager moet liggen dan het hart van de kop- lampruit. Indien de gerichte stralenbundel van oen rijwiellamp op den weg valt verder dan 20 meter voor de lantaarn, wordt die lamp als verblindend beschouwd (wat op fietsen steeds verboden is). Over reizen gesproken 75 maal de omtrek der aarde Een treinconducteur der Ned. Spoor wegen schrijft aan Spoor- en Tramwegen: Dikwijls leest men in de pers van piloten chauffeurs, stewardessen enz., die een mil lioen kjm. of een mi'Udoen mijl hebben af gelegd. Niemand komt echter op de go dachte, dat een conduceur ook lange af standen aflegt. Voor mij zelf heb ik eens uitgerekend, hoeveel kilometer ik in mijn dienstjaren heb afgelegd) (van 1898 tot 1929 deed ik ditenst als conducteur en hoofdconducteur op snel- en D-treinen, van 1929 tot 1936 was ik werkzaam als trein- controleur). Volgens een nauwkeurige no teering legde ik gemiddeld 275 km. per werkdag af. Het jaar geteld op 300 werk dagen, heb i'k dus in 38 jaar ruim 3.000.00C k.m. afgelegd, d.w.z. 75 maal dien omtrek van de aarde of ruim 3 maal een reis naar de maan en terug. En dat og wel zonder eenig ongeval. Met welken piloot of chauffeur zou dat na 3.000.000 kjn. ook het geval zijn? UIT DE A.R. PARTIJ A.R. Studie- en Propagandaclubs Prov. Verband Zuid Holland Het Bestuur van het Provinciaal Verband van A.R. Studie- en Propagandaclubs in Zuid-Holland is. na de schitterend geslaagde Landdag op 15 September jl., niet op zijn lauweren gaan nisten, doch terstond weer aan het werk gegaan om de provincie te bewerken De pogingen om in meerdere plaatsen tot clubvorminc te komen hebben goede resul taten gehad. Verschillende clubs konden reeds worden opgericht. Bovendien heeft het Verband getracht om in die plaatsen, waar noch Kiesvereeniging noch Propagandaclub bestaat ..kernen" te vormen. Deze „kernen" zullen dan tot taak krijgen er voor te zorgen, dat de A.R. ver- kiezinigslectuur in elke plaats, hoe klein ook, in elk huis komt Gepoogd zal Jan ook worden van deze „kernen" later een Kiesvereeniging of club te vormen. Niets wordt nagelaten om tegen Januari a^. die „kernen" gereed te hebben Daarnaast ligt het in de bedoeling van het bestuur in deze winter verschillende streek- vergaderingen te houden en wel in de maan den December en Januari. Deze vergaderin gen zullen worden gehouden in de omgeving van Boskoop—Alphen a. d. Rijn. Meerkerk— Noordeloos en Zuidiland. Reeds thans is men beslg met het vormen van commissies van voorbereiding voor deze streekvergaderingen. De jaarvergadering van het Provinciaal, Verband zal gehouden worden te Rotterdam op Zaterdag 23 Januari a.s. in het Gebouw „De Eendracht". Ook de financieele zijde van de arbeid van het Verband is thans behoorlijk ver zorgd. Van Jen penningmeester, den heer A. v. d. Berge van Gouda zullen de clubs spoedig bericht omtrent de contributiebeta ling ontvangen. Voor alle gewenschte inliohtlngen betref fende de actie van het Verband kan men zich wenden tot den secretaris, den heer J. A. Nap, Vierhaivenstraat 30a, Rotterdam-W. DE NIEUWE VERKEERSBORDEN Aan bovenstaande bord- les (vierkant op zijn punt; oranje met witten rand) zal men kunnen zien, dat men op een voorrangs- weg rijdt, waarlangs voorts o.m. de hecto- meterpalen oranje koppen krijgen. Borden volgens bovenstaand model (roode driehoek, zwarte balk) geven aan, dat de voorrangsweg aanstonds zijn speciale karakter verliest. Verder op geldt dus weer „rechts gaat voor" Deze roode driehoek (punt naar beneden) wordt vóór de kruising op den zijweg geplaatst; dit bord geeft dus aan: „Past op, aanstonds kruist gij een voor rangsweg" Dit is het nieuwe ken- teeken(roode rand,zwar te letter), dat de auto's zullen voeren, die op de „B-wegen" niet mogen rijden. (Ter vervanging dus van de oranje/wit/ blauwe kenteekens, die thans gebruikelijk zijn.) Aan het begin van een B-weg komt een bord volgens bovenstaand mo del te staan (roode rand). Voor normale personen auto's heeft dit verkeers- sein dus weinig beteekenis En dit bord geeft het einde aan van den B-weg. De letters zijn wit en de achtergrond is blauw. Ook bovenstaand bord heeft voor personen auto's weinig beteekenis Links: Een nieuw verkee sein, hetwelk beteekem „Verboden voor auto's, hooger dan 3.10 meter Rechts: Het einde van een maximum-snelheidszóne zal door nevenstaand kenteeken (twee tinteiv^grijs) worden aangegeven. ONDERWIJS EN OPVOEDING Dr J. D. BÏERENS DE HAAN 70 JAAR Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Gister heeft Dr J. D. Bierens de Haan, de bekende Nederlandsche wijsgeer, te Haarlem zijn 70sten verjaardag gevierd. Velen hebben den sympathieken jubilaris met dezen dag geluk gewenscht. In den loop van de week zullen nog eenige officieele plechtigheden te Den Haag en Amsterdam plaats hebben. In den middag verschenen de voorzitter en secretaris van het huldigingscomité ten huize van den 70-jarige, vergezeld van den minis ter van onderwijs Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine. De minister heeft den jubilaris hartelijk toegesproken en liem medegedeeld, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd hem te be noemen tot Ridder in de orde van den Ne derlandschen Leeuw. Prof. dr. C. C. UIILENBECK A,s. Zondag viert Prof. dr. C. C. U h 1 e n- beck, rustend hoogleeraar te Amersfoort zijn zeventigsten verjaardag. Dr Christianus Cornelius Uhlenbeck werd 13 Oct. 1866 te Voorburg geboren. De 70- jarige studeeró? aan de Rijksuniversiteit te Leiden waar hij in 1888 promoveerde tot doctor in de Ned. letteren op een proef schrift getiteld: „De verwantschapsbetrekkin gen tusschen de Germaansche en Baltoslavi- sche talen".' Na eerst werkzaam te zijn ge weest aan het gymnasium te Leeuwarden ën de H.B.S. te Leiden trad prof. Uhlenbeck 26 Sept. 1892 op als buitengewoon hooglesraar aan de Gem. Universiteit te Amsterdam om onderwijs te geven in het Sanskrit, Gotisch, Angelsaksisch, Russisch en de vergelijkende grammatica, zijn inauguratie doende met een rede getiteld: „De plaats van het Sanskrit in de Indo-Germaandsche taalwetenschap". In 1899 volgde zijn benoeming tot gewoon hoog- lee.aar aan de Lr'"--he Universiteit in de Oud-Germaansche talen en de vergelijkende taahvetenschap. In 1926 legde hij zijn hoog- leeraarsambt neder en vestigde zich metter woon te Amersfoort. Prof. Uhlenbeck, die in 1910 en 1911 taal kundige onderzoek tpsreizen deed naar de Blackfoot Indianen van Montana, is een ge leerde van uitnemende reputatie op het gebied van de Indo-Germaansche en Baski- sche taalwetenschap en heeft in zijn onder scheiden publicaties de resultaten van zijn wete- schappelijk onderzoek neergelegd. We noemen van zijn pennevruchten: Kurzgefass- tes Etymologische Wörterbuch der Goti- schen Sprache; Idem der Altindischen Sprache; verschillende omvangrijke verhan delingen over fnheemsche talen van Noord- Amerika en over het Baskisch in werken der Kon. Academie van Wetenschappen. NEDERLANDSCHE HANDELS-HOOGESCHOOL De heeren Dr. O. Bakker te 's-Graven- hage en Drs. T. Koopmans te Amsterdam hebben de opdracht tot het geven van on derwijs in de statistiek resp. voor het can- didaats- en doctoraal-examen aan de Ned. Handels-HoogeschooL te-Ro-tf erdam ter tijdelijke vervanging van de colleges van; Prof. J. Tinbergen, aan wien, in verband met zijn werkzaamheden te Genève, voor twee jaar verlof is verleend, aanvaard. UNIVERSITEIT TE GRONINGEN Tothoofdassistent bij de neus-, keel- en oorheelkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen is benoemd dr. E. Huizinga. LANDBOUW HOOGESCHOOL Tot assistent aan de landbouwhoogeschool CHR. GYMNASIA, LYCEA en H.B.S. Blijkens een statistiek van den Bond van Vergn. voor Chr. Middelbaar en Voorberei dend H. O. bedroeg 't aantal leerlingen der Chr. H.B.S. in ons land op 15 September j.l. 3935, hetgeen beteekent een toename van 1400 leerlingen in 10 jaren. Op de Chr. Ly cea was de stijging nog aanmerkelijk groo- ter; van 1585 leerlingen in 1926 tot 3482 in 1936. Het aantal leerlingen der Chr. Gym nasia is in de laatste 10 jaren gestegen van 1035 tot 1500. De verhouding tusschen de cij fers der mannelijke en vrouwelijke leerlin gen is tihans ongeveer op de H.B.S. 103, op de Lycea 52 en op de Gymnasia 31. ONDERWIJSBENOEMINGEN Leidschendam (tijdelijk). Tot onder wijzeres Mej. A. M. ter Marsch te Was senaar. Holten. Tot onderwijzeres: Mej. H. P. Stok te Holten. O doorn (Dr.). Tot onderwijzeres Mej. G. N. van den Berg te Dinteloord, thans werkzaam bij het openbaar onderwijs. Sprang (N.Br.). School voor C. O. V. Tot onderwijzer M. Dijkshoorn te Bent huizen. Dongen (N.Br.). Ned. Herv. School. Tot onderwijzeres Mej Minderhoud te Drimme- len. Wans werd a. d. Streek. Tot onder wijzer (tijdelijk) J. Hoving te Ten Boer (Gr.).! Apeldoorn. Tweede christelijke school.. Als onderwijzer H. Almekinders te IJssel- monde. Ëxamens Promotlei terdam, Bevorderd tol de Godgeleerdheid op proefschrit ,7Het~ oud-Ohrlstelijk avondmaal en zijn histori sche perspectieven", de heer L. D. T. Poot Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage, geb. i 's-Gravenhage. Academische Bianten» Lelden. GaaL: Geneeskunde: cand.ex., de heeren O. H. Frank, P. Holthuis J. A. v. Tiggelen, F. L. M. Steenwinkel, H. G. M. Theu- nlssen, F. Backer, C. J. M. Berger, C. Kuypers, H. W. Casteren van Cattemburgh, B. M. M. Dele- marrè. P. C. J. Voogd, A. Y. J. Bosma. T.C. M, Amsterdam. Gesl.: Wis- en Natuurkunde^ cand.ex., de heer W. P. Postma; Jd. (hoofdvak Schelk.)dot Apothekersassistent. Amsterdam. Gesl. d« dames S. Koster. Amsterdam: H. J. Prins HU- I. Hardt Machinisten. D n Haag. Gesl. voor öipl. A: E. de Smit te Middelburg, M. M. Diemel te Dordrecht, A. Ullersma te Rotterdam, J. Blok H.M. de Mode staat bij de Swift- ontwerpers in hoog aanzien. Let maar eens op de rijke verscheidenheid van nieuwe Swift-schoentjes voor het komende seizoen. Elk Swift-modelletje heeft weer zijn eigen charme. Een goed-gekozen Swift-schoentje maakt Uw najaars-toilet tot een volledig succes. Let daarom op Swift in de schoen-etalages. f4.95 f5.95 f6.95 DIT IS EEN VAN DE 485 NIEUWE SWIFT-MODELLEN (Adv.) GEMENGD NIEUWS SCHAKEN Sport en spel Devaluatie-voordeelen Een uitgeslapen boerenvrouwtje Tot welk een, merkwaardige verwikke lingen die waardevermindering van cLen gulden aanleiding kan geven, moge blij ken uit het volgende waar gebeurde ver haaltje, zoo sohrijft de „N.R.C." Een Geldersch boerenvrouwtje heeft een getrouwde dochter te Breda wonen en was jdien afgeloopen zomer voornemens ge rweest, die doohter gedurende eenigen tijd te bezoeken, aan welk bezoek dan tevens een uitstapje naar Antwerpen zou worden verbonden. Door onvoorziene omstandig heden ging dit bezoek niet door, doch wel had bet moedertje reeds ƒ25 omgezet in Belgische francs, die nu maar tot latei moesten blijven liggen. Dit later was de vorige week, doch daar het bezoek slechts van korten duur was bleef het uitstapje naar Antwerpen achter wege. Wel echter werd een be&oek ge bracht aan het grensplaatsje Meersel-Dreef waar het vrouwtje dian, maar wat choco lade enz. zou koopen. Het totaal van haar inkoopen bedroeg 23 francs, hetgeen zij met een biljet van 100 francs betaalde. Op de vraag van dien winkelier, of zij in Ne derland® ch of in Belgisch geld terug wil de hebben, antwoorde het vrouwtje: in Nederiandsoh. De winkelier, dlie dien frarw omrekende tegen 6*4 cent, hield ƒ1.50 al en gaf het vrouwtje twee rijkedaalders terug, dus precies zooveed als zij eenige maanden geledien voor het biljet van 100 francs betaald had. Meenende, dat dit een vergissing was, schoof zij den winkelier hierop een rijksdaalder toe, om daarvan de gekochte kleinigheden af te houden. Toen de winkelier haar hierop aan het verstand trachtte te brengen, dat dloor de waarde vermindering van den gulden de koers van het Belgische geld was gestegen, liep zij weg met het gezegde: „Maar een gulden is toch hi guldien", hoofdisohud'dien.d dien win kel uit. Den volgenden morgen stapte echter het vrouwtje opnieuw dien winkel binnen, kocht een kleinigheid en diepte toen uit haar zak nog vierbiljetjes van 100 francs op met verzoek, die in Nederiandsoh gedd om te wisselen, „want voor ƒ5 er ƒ6.50 terug te geven, zoo gek waren de baniken io Holland niety Bij de manouvres Luitenant: Jansen, veronderstel dat jij daar op waohpost staat en dat er een vijandige tank aankomt; wat zou je dan doen? Milicien Jansen: Ik zou "de weg versper ren met de keukenwagen. Luitenant: Hoe kom je daaraan? Miilicien Jansen: Ik veronderstel dlat hij bij mij in de buurt is. Vakcxa toet domeinen. D de volgeend domeinenA. van Urk, J. H. Drent, H. Paulls, J. C. Maters. J. J. Verseput, J. H. C. M. Sche pers, J. Cohen, B. R. Schuurman Y. D. C. van Dutjn, W. B. Onnekes, J. C. van 'Sierenberg de Boer. H. J. J. Hendriks, G. A. Kil-eft, G. J. Be- kedam, G. J. Brouwer, C. C. J. M. van Hoof. W. J. v. Lanschot Hubrecht en H. H. Kreeften- berg. Schoolraad. Utrecht. Op het gisteren ge- te Kralingsche- Lei denC, v. ond. te Amsterdam; J. v. Egmond, ld. teren: G. J. C. Soholten, ld. te Nifverdal; met aant. C.N.S. en G.S.; J. B. Klooster m. H.A. te Onstwedde: G. F. Klooster ;o Groningen, met aant. C.N.S.E. J. ond. te Amsterdam ende heeren J. "ond. m. H.A. te Voorthuizen: C. v. d. Graaf. id. te Axel. belden met aant. C.N.S. en GS.D. Vermeulen, id. te Medemblik met aant. '.N.S.: A. Visser, ld. te Slledrecht en S. ohouw. ond. to Amsterdam. Mej. J. C. de Boer. ond. m. HA. te Den fneg en de heeren G. B. v. d. Vlies, ld. te Sliedrecht-; J. Meilof, ond. te Utrecht en A dl. te Leeuwarden, allen reeds In Wacht u voor overdrijving In de Schaakwereld, welke niet meer een wereld op zich zelf is, omdat het groote publiek belangstellend toekijkt, heerscht thans weer eenige spanning ten aanzien van de Acht-kamp welke op dit oogenblik ge speeld wordt en waarbij mannen als Euwe en A 1 j e c h i n zich in sterke kasteelen verschansen of als onaandoenlijke raadsheeren gedragen. „De Arbeiderspers" organiseerde en leidt deze wedstrijd. „En daarom vind ik er dus niets van in ons blad", schreven ons een paar schaken de lezers. En ze vinden dat min of meer nu jaonsportief. Wij stellen er prijs op deze veronderstel ling tegen te spreken. Wij waardeeren ten volle hetgeen op dit en nevensliggende terreinen geschiedt Onze redactie is er om zoo te zeggen op ingesteld en in de dagelijksche worsteling om ieder redacteur zijn deel te geven, wor den zij, die deze dingen verzorgen, waarlijk niet misdeeld. Er is echter Salomo's wijs heid voor noodig om ieder het zijne te ge ven, want het komt niet alleen aan op de „verdeelende rechtvaardigheid", wat de ruimte betreft, maar ook op de vloed van ..onvoorziene berichten" en andere omstan digheden, welke als nevels om d© zet machines hangen Wat nu schaken, dammen etc. betreft, deze wedstrijden breken in zoo groote me nigte uit, dat selectie noodzakelijk is en... alle bladen maken dan ook schifting en besteden natuurlijk speciale aandacht aan iets, dat zij zelf organiseeren. Onze directie laat zich ten deze ook niet onbetuigd: de dammatch SpringerVaet bewijst dat. Niet lang geleden heeft de Rotterdammer-marsch zijn duizenden doen loopen, dat het een lust was deze slaag de boven verwachting maar andere bladen namen er niet veel notitie van. De Olympische spelen in Duitschland ROFFELRIJMEN ZOO GAAT HET GOED Een ivrouwtje uit een winkeltje Heeft voor 't gerecht gestaan Omdat haar dochter in de zaak Zich ernstig had misgaan: Het kind had suiker véél te duur Verkocht: een cent per pond! Geen wonder datde rechter dat Een groote schande vond. Hij heeft de juffromv streng bedreigd En, aan de hand der ivet, Het Recht, zoo treurig aangerand, Perfect uiteen gezet. De juffrouw toonde helder aan: Ik was er zélf niet bij! De rechter zag geen gat er in En sprak beklaagde vrij Ik vind het (joed als het zoo gaat. Het wetboek, dat staat vast, Moet bij elk groot en klein vergrijp Streng worden toegepast. Alleen maar, om een gróót vergrijp Te vinden valt wat zwaar: Het gróót geknoei zit doordebonk Veel „beter" inelkaar! (Nadruk verboden) LEO LENS De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en>40 ct. Doos 20 ct. IVOROL (Adv.) werden door geen enkel blad genegeerd, maar de Arbeiderspers b.v. nam wel een zeer aparte houding aan. Duidelijk blijkt hieruit, dat anderen, even goed als wij, schiften en scheiden en een voudig niet in staat zijn een alles omvat tende belangstelling te toonen. Daar komt nog iets zeer belangrijks bij, voor ons het allervoornaam ste in deze zaak. Gelijk van zelf spreekt helaas! is bij een kamp, door de roode pers uitgeschreven, de Zondag gelijk aan andere dagen; neen, men acht hem bijzonder geschikt voor wedstrijden op elk gebied. Onze gedragslijn is een andere. Wij oordeelen niemand persoonlijk, maar vast staat onze overtuiging, dat het mis bruik is van de dag des Heeren, wanneer hij doorgebracht wordt op een rommelig voetbalveld of in een sfeer van spelers op het gespikkelde bord. Voorzoover het aan ons ligt, blijve de Zon dag vrij voor het doel, dat de Catechismus zoo kostelijk omschrijft. Ziedaar de verklaring, niet alleen van het ontbreken van mededeelingen over de Acht- kamp, welke thans gespeeld wordt, maar ook van het algemeen verschijnsel, dat schif ting noodzakelijk en plaatsruimte niet steeds te vinden is» GYMNASTIEK DE STRIJD OM DE ZILVEREN BRUG De strijd om de Zilveren Brug De Nederlandsche Vereeniging van Chris telijke Kantoor- en Handelsbedienden schonk dezer dagen ,aan het Nederlandsch Christe lijk Gymnastfek Verbond een fraaien wissel- prijs in den vorm van een in zilver uitge voerde turnbrug. Het N.C.G.V.-bestuur, dat dit geschenk dankbaar aanvaardde, besloot dezen wissel- prijs in de eerstkomende vijf jaar onder zijn bondsvereenigingen te doen verkampen, on der de leuze: „De strijd om de Zilveren Brug". In het jaar 1937 zullen deze wedstrijden plaats hebben in het Geldersch Overijselsch Gewest (Gelderland en Overijsel); in 1938 in het Noordergewest (Friesland, Groningen en Drente); in 1939 in het Gewest Holland (Noord- en Zuid-Holland, Zeeland en Noord- Brabant). De eindstrijd zal ten slotte plaats vinden op de bondswedstrijden waarmede het N.C. G.V. in 1940 zijn 30-jarig bestaan hoopt te mogen herdenken. Deze propagandistische samenwerking zal ongetwijfeld voor beide vereenigingen vruchtdragende gevolgen kun nen hebben. Met groote zorg vuldigheid wort den de verschil- lende onderdee- len van den ge vel van het af gebrande Leid- sche stadhuis in de werkplaatsen op het Pieters kerkhof gerestau reerd. De steen houwers aan den arbeid aan een der topgeveltj.es.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5