De Lichte Brigade op manoeuvre DINSDAG 22 SEPTEMBER 1936 TWEEDE BLAD PAG. 5 VLOOTDAG IN NED.-INDIE Geslaagde demonstraties waar voor groote belangstelling bestond Hen bom te vroeg ontploft BATAVIA, 21 Sept. (Aneta). Reeds voor- d.tl de dag aanbrak vertrok een eindelooze stroom van auto's naar Tandjong-Prioh., waar het embarkement zou plaats vinden van de gasten dor Marine en K. P. M., die aan den vlootdag zouden deelnemen. Alle kaden en steigers van de drie ha vens te Tandjong-Priok waren ingebruik genomen teneinde de verscheping van de nimmer beleefde menscheninvasie vlot te kunnen doen geschieden. De inscheping geschiedde in een zeer 1 vroolijke stemming en had een zeer vlot verloop, zoodat tusschen 7 en 8 uur des morgens de volgende schepen zich buitengaats' bevonden: Hr; Ms. kruisers „Java" en Sumatra", Hr. Ms. flcttielje- leider „Flores", Hr. Ms. torpedoboot- jagers „Witte de With", „Van C-alen", „Piet Hein" en „Evertsen". Hr. Ms. on derzeebooten K XIII, K XIV, K XV, K XVI en It XVIII. Voorts het stoom schip der gouvernementsmarine .Zuider kruis" met een schietschijf op sleep touw. terwijl daar ook aanwezig waren de schepen der Kon. Paketvaart Mij. „Patras", „De Klerk", „Melchior Treub" en „Barentsz". Op het vlaggeschip „Sumatra", waarop zich de commandant van het eskader, de kapitein ter zee C. E. L. Helfrich. bevond, ontving de commandant der zeemacht schout-bij-nacht H. Ferwerda, de gasten persoonlijk. Aan boord van den oorlogs bodem bevonden zich tal van autoriteiten De eigenlijke vlootdag ving met een zeer plechtige vlaggenparade aan, waarbij niarine-kapel het Wilhelmus speelde. Na het verlaten van de haven formeerde het eskader een dubbele linie, waarna de „Rigel" tusschen beide linies het leggen van pen mijn-versperring demonstreerde. Daarna zette de „Sumatra" de beide vliegtuigen uit, die aan boord van dezen kruiser worden medegevoerd, waarna door deze een demonstratie werd gegeven van de beveiliging tegen onderzeebooten, die deze demonstratie deelnamen door snel te duiken. Een klein ongeluk Hierop volgde een demonstratie met dieptebommen waarbij aan boord van de Van Galen een klein ongeluk geschiedde. Door een „nabrander" uit een afvinir- patroon ontplofte een bom voordat zij genoeg weggeworpen was, waardoor aan dek eenige schade ontstond. In de machine tamer sprong door de zware seliok een ammoniakleiding. Onmiddellijk stopten de machines, waarna het machinekamer- en dekpersoneel de noodige veiligheidsmaat regelen trof, terwijl van gasmaskers voor leden der bemanning 'het lek in de ammoniakleiding herstelden. De „Van Galen" keerde vervolgens naar Imdjong-Priok terug, waar de zich aan boord bevindende genoodigden worden ont- ieept. Het schip zal morgen niet met het tader kunnen vertrekken voor oefeningen de Java-zee, daar, het in het dok zal rarden opgenomen, teneinde een onderzoek i te stellen naar de juiste schade. Na de oefeningen, waarvoor de gasten op 11e schepen zeer groote belangstelling aan den dag legden, werd weder koers gezet naar Tandjong-Priok, doch voordat de vei lige haven werd bereikt moesten nog tal rijke ..gevaren" worden getrotseerd; slaagde de divisie onderzeebooten erin de beide kruisers te torpedeeren, waarbij de bellen baan van de torpedo duidelijk zich- baar was. Tijdens dezen aanval demonstreerde een groep Dornier-vliegtuigen van de Marine luchtvaartdienst, hoe de schepen door vliegtuigen tegen onderzeeboolaanvallen worden beveiligd. Na dit voorval volgde een torpedo-aan val, uitgevoerd door de divisie torpedoboot- jagers, welke voor velen het hoogtepunt der manoeuvres uitmaakte. Drie torpedo- hootjagers liepen dicht achter elkaar met groote snelheid op de beide kruisers en de Flores aan waarbij zij, op een afstand van 600 meter gekomen, elk een torpedo lan ceerden. (Een dergelijke aanval is overdag onmogelijk tegenover het geschut dat door de kruisers wordt gevoerd, doch deze de monstratie toonde aan op welke wijze des nachts de torpedobootjagers hun aanvallen uitvoeren). Alle torpedo's gingen precies midscheeps onder de aangevallen schepen door. Nog verschillende andere demonstra ties, o.a. de werking van de lucht- afweerbatterijen, overtuigden alle gas ten van de geoefendheid en de paraat heid onzer kleine weermacht Alle oefeningen onderweg werden door middel van luidsprekerinstallaties aan de genoodigden duidelijk uitgelegd, terwijl een groot aantal scheepsofficieren zich ter be schikking hadden gesteld voor individuecle explicaties. De Melkprijzen Verlaging van de minimumprijs gevraagd De heer H. J. Houtkooper te Amsterdam heeft zich tot den Minister van Sociale Zaken gewend met het verzoek te willen bevorderen, dat de minimumprijzen voor afgehaalde melk in de groote steden worden verlaagd. De heer Houtkooper heeft in het begin van dezen zomer een onderzoek ingesteld •naar de kosten van de afgeleverde melk waarbij hem bleek, dat, ook al werd <lan veèl reclame gemaakt voor meer gebruik van melk, de afname van dit belangrijke levensmiddel werd gedrukt door de kos ten van de thuisbezorging. Hij kreeg de ertuiging, dat versohillende noodlijden- gezinnen zeker meer gebruik zouden maken van melk. indien deze afgehaald kon worden tegen lageren prijs, dan de huidige, waartegen de melk aan huis wordt bezorgd. Bij een onderzoek naar de mogelijkheid m exploitatie van een verkoopsysteem uitsluitend voor den verkoop van afgehaa! de melk, kwam de heer Houtkooper tol de conclusie, dat een winstmarge i iy2 cent per liter ruim schoots voldoende is. De Nederlandsche Zuivelcentrale, die met belangstelling van de uiteenzetting van den heer Houtkooper kennis nam deelde hem mede bijzondere aandacht aan de mogelijkheid om hieraan uitvoering te geven, te hebben geschonken. Zij kwam hierbij tot de gevolgtrekking, dat onder de huidige omstandigheden het invoeren eener regeling' als door den heer Houtkooper bepleit, op praotische 'bezwaren zou stui ten en derhalve dahrtoe thans niet kon worden övérgegaan. Heit ligt evenwel in haar yoornemen bij een eventueele herzie ning van ae consumptiemelkregeling voor het jaar 1936/37 het voorstel nader in over weging te nemen. Campbell Black, een der beroemde Engelsche vliegers, kwam op wel zeer tragische wijze om het leven. Het toestel waarin Campbell Black doodelijk gewond werd. na de botsing met een R. A. F.-toestel V erlovingsvaria „Pas op, zus!" Onder het hoofd „Heusch, eoht ge beurd", vertelt de Chr. Onderwijzer: 't Is Vrijdag II September '3b, 's middags even voor vieren. De juffrouw in de eerste klas verrast de kindereu met de mvdo deeling, dat ze de volgende dag, Zaterdag niet op school mogen komen. Eén der kleinen, natuurlijk een meisje interrumpeert: „O, juffrouw, ik weet al laarom: de Prinses is met een jongen uit ;eweest". waarop de juffrouw haastig cor- igcert: „Wel neen, Fietje, 't was geen jongen, T was een Prinsl" Een onzer Haagsche lezers schrijft ons' Ik stond op de hoek van de Nieuwe Molstraat en Nobelst raat, en zag wel een verloofd paar aankomen, doch had er niet de minste erg in, wie het waren. Eerlijk gezegd, keek ik meer naar de ietwat reemde schoenen van de dame, dan naar de stralende gezichten van het jonge paar Plotseling zwenkte een slagersjongen et de elegantie deze fietsers eigen de hoek om en met een joviaal „Pas op, zus!' scheerde hij rakelings langs het tweetal heen. De schaterlach deed mij opzien en ik herkende, maar te laat, de Prinses en haar Bernard. Zij kwamen uit de tuin va<n het paleis en Wandelden naar de Cineac. Toen ze des middags weer dezelf de hoek passeerden, stond ik op post en ik heb ze eerbiedig gegroet om de onbe leefdheid van mij en dien slagersjongen goed te pieken. Garnalen naar België De Minister van Buitenlandsche Zaken ?n Landbouw hebben op vragen van den heer Lockef eer geantwoord, dat voort brengselen van de visscherij, b.v. garnalen bij invoer in België aan het Belgische grenskantoor te Kieldrecht slechts in be perkte mate worden toegelaten. De Belgi sche douane-ontvanger is van meening, dat de van Nederlandsche visschers afkomstige garnalen op de Noordzee gevangen zijn Hij eischt daarop de invoerechten, bedra gend 2y2 pet. van de waarde. Naar de juistheid van deze bewe ring omtrent de vangplaats wordt een onderzoek ingesteld, waarna het doen van stappen bij «fce Belgische regeering nader in overweging geno men zal worden. Het vliegveld te Teuge Officieele opening a.s. Zaterdag Zaterdag 26 September a£. zal het vlieg veld Teuge, gelegen tusschen Apeldoorn én Deventer, officieel in gebruik genomen worden. Het ligt in de bedoeling van de N.V. Luchtvaartterrein Teuge door midd-el van attracties het vliegveld .Teuge tot een centrum van sport- en zweefvliegerij tn ons land te maken. Ter gelegenheid van de opening is een d-riedaagsch viiegfeest georganiseerd. De tentoonstelling van Ned. Fabrikaat De Ver. van Chr. Werkgeversen Groot handelaren in Nederland, gevestigd te Den Haag, heeft zich dezer dagen met een schrijven gewend tot het Bestuur van de Vereeniging „Nederlandseh Fabrikaat", waarin zij protesteert tegen het feit, dat enkele der tentoonstellingen „Nederlandseh Fabrikaat", welke dit jaar door genoemd Bestuur georganiseerd zijra, bijv. die te Nijmegen, op Zondag geopend waren. Genoemde Vereeniging deelt mede tegen deze steeds verder gaande ontkerstening van ons volksleven wederom een ernstig woord van protest te moet>*n laten hooren en voegt daaraan toe, dat zij haar leden zal moeten adviseeren niet langer deel te nemen aan tentoonstellingen, welke op Zondag geopend zijn. Geweigerde interpellatie Slechts nadeelen waren ar te vreezen Schrijvend over de weigering der Twee de Kamer om opnieuw me* de regeering te discussieeren over de wijziging van de werkjoozen9teun, merkt K. (het R.K. ka merlid Kuiper) in de Volkskrant op: Directe herhaling der interpellatie In de Tweede Kamer had daarom naar ons oordeel alleen kunnen leiden tot een conflict, met name ontslag-aanbie ding der regeering aan H.M. de Ko ningin. Maar dit zond werking getreden 1 ook het "dat aan de in iwe steunregeling zou worden ge wijzigd. Daar zou dan zijn geweest een de missionaire regeering, d.sv.z. een regee- rjing die niets anders doet dan de zaken afhandelen die noodzakelijk afgehan deld moeten worden, en aan de steun regeling uiteraard ook geen aandachl mee-r schenkt. Voorts zou na!ar ons oordeel in dc huidige omstandigheden, met name 00b in het gezicht der Kamerverkiezing vao 1937, geen niéuwe regeering zijn te vor men, die de oude steunregeling zou herstellen. Daaromtrent vreezen wij geen be voegde tegenspraak, ook al zot. in groo te ernst worden getracht een nieuwe ROFFELRIJ MEN DE BOOTTOCHT EN DE FILM Er was een boottocht in de pen, Een tocht waarop de jeugd En al ivat jong van harte is Zich speciaal verheugt. Het Biglandsch boottochtcomitê, Bezorgd voor het publiek, Vond dat het had te zorgen voor Een stukje blaasmuziek, Dus klopte 't aan bij „De Bazuin Een blaascorps eerste klas, Dat gratis en van harte graag Tot hulp genegen was. Men vroeg een kleine wederdienst: Mocht vrouw of meisje mee Helaas, de boot is uitverkocht, Vertelde 't comité. Ze namen 't maar zooals het viel; En toen de dag verscheen Waarop de tocht was vastgesteld Ging de muziek alleen Het werd een wonder schoone dag Van uitgelaten vreugd, Een dag van zon en overvloed Van vrouwelijke jeugd, Zoodat het gansch geen wonder is Dat menig muzikant Door droefheid in z'n eenzaamheid Als 't tv are overmand Zich voor één dag verleiden liet Met iemand uit te gaan Die in zijn tijdelijk verdriet Hem troostend bij kon staan.. Nu was er ook een fïlmmeneer Aan boord, die elk moment Dat extra leuk of aardig was Vast legde op de prent. Het moet een film geworden zijn Zoo'n zeldzaamheid, zoo'n pracht Dat heel het dorp met ongeduld Op zijn vertooning wacht. Vooral de vróuwen zijn van plan Daar vast naartoe te gaan; Alleen de lui van „De Bazuin Die vinden er niks aan! Het schijnt let wel, ik zeg: het Dat menig muzikant [.schijnt Niet erg op een reprise van De feestdag is gebrand... (Nadruk verboden) LEO LENS regeering te formeeren. Het zou met vrij groote zekerheid on geveer gaan zooals het verleden jaar ging, en de ontslagaanbieding zou in getrokken moeten worden, of de Ko« ningin zou haar moeten weigeren. Eenige weken van onrust, met nieu- we rentestijging, goudafvloeiing enz, zouden daarmee gemoeid zijn, die nieu we schade, ook aan onze werkgelegen* heid, zouden toebrengen. Vooral dat laatste Is volkomen juist en strookt precies met onze opvatting; maar men vraag zich af, waarom de Volks krant zelf en eenige andere R.K. bladen dan het aftredien van den Minister ge* eisc-ht hebben? Van rustig overwegen schijnt soms geen sprake meer te zijn, LEGER EN VLOOT f Dwrn,ultenantJ t,er zee 10 klasse p- c. ■Woutem te Willemsoord is ter beschikking gesteld. De officier van den marlnestoomvaartdlenjt der 2e klasse L. Kleiman, te Willemsoord, is ter beschikking gesteld. an het Wilhelminakanaal ij Dongen ood werpt Blauw ferug Twee bruggen genomen. De Luchtmacht in actie DERDE DAG Tilburg, 21 Sept. 1936 Pluvius begon Zondagavond de gemoede- :n een weinig te verontrusten. Maar van- ichtend, de laatste zomer-, dan wel eerste lerstdag, bleek de zon op de regenzware volken te hebben getriumfeerd en met ■en kleine uitzondering in den middag leef zij ook het terrein beheerschen. In den vroeger. Maandagmorgen, na een 'erkwikkenden dag van rust, die zeer noo- lig en welkom was, begon het militaire be kijf reeds weer te herleven. De Zaterdagmiddag bereikte stellingen ost van Dongen en westelijk van Loon op énd waren het uitgangspunt. Twee bruggen over het Wilhelminaka- laal zouden de centra van den strijd wor- en. Dongen, dat zoo vriendelijk en welvarend tandoot, zou het strijdgewoel door en om icb heen zien golven, In de Samenstelling der opereerende troepen ivas weinig verandering gekomen. Rood, de aanvaller, zou zijn actie vanuit iet oostelijk deel der Loonsche heide be- innen met twee gevechtsgroepen Doel: het Vilhelminakanaal. In de noordelijke groep waren ingedeeld iet cavaleriecommando. de vier escadrons an het 1ste Regiment Huzaren, drie eska- rons van het 2de Regiment, terwijl bij elk egiment een rijdende batterij van 6 Veld ras ingedeeld en het geheel versterkt was net het eskadron pantserwagens. De zuidelijke eroep werd gevormd door iet regiment wielrijders min het 2de Ba- ailjon, een compagnie mortieren. die, idat ze met een kromme baan schieten. vierovergangen onmisbaar zijn en sectie oude pantserwagens: Wiscort, Bi- >n en Buffel. Blauw, dat den westelijken rand van de oonsche heide tot uitgangsstelling had, eschikte over* rc-chts het 13e eskadron ielrijders min 1 peloton en links het 6e ikadron wielrijders min 1 peloton, terwijl het 14e eskadron wielrijders, het 3e res. es kadron huzaren, elk versterkt met een pelo ton wielrijders, het Wilhelminakanaal be waakten. We konden niet beter doen dan onze aan dacht concentreeren op de twee bruggen bij Dongen de oostelijke, een ophaalbrug en de andere gelegen in de kunstweg naar Gilze-Rijen. We troffen het. Bij laatstbedoelde brug bevond zich reeds Generaal Reynders, de chef van den Gen. Staf, met Kolonel Harberts, sous-chef van dien staf. Dat gaf wel eenige aanwijzing. We hadden reeds ontdekt, dat de op- marsch van het overmachtige Rood een vlot verloop had gehad. Om 10 uur drongen zijn patrouilles voorzichtig Dongen binnen. Blauw bood tegenstand, maar in de straat gevechten had Rood, dat sterke troepen kon aantrekken, de overhand. Er zat niet an ders voor blauw op. dan teruggaan. Wilde het den tegenstander nog zoo lang moge lijk ophouden, dan kon dat alleen geschie den aan de overzijde van het Kanaal. Niet te lang wachten dus. Ook verder langs het kanaal wist Rood tenslotte den tegenstand te breken. Maar toen kwam het moeilijkste nog. Hóe zou Blauw tot wijken worden ge dwongen op den anderen kanaaloever? Te meer wa9 dit een probleem, omdat de beide bruggen ten „vernield" waren en Blauw met zijn schutters en mitrailleurs den Don genschen oever hoogst onveilig maakte. Aanvankelijk had Rood zijn pantserwa- uitgezonden. Deze moestan echter onver richter zake terug Het vuur van de 6 c.M.'s van Blauw dwong tot den aftocht Toen deze aanval mislukt was, pakte Rood wat straffer aan en bracht zijn rij dende en motorbatterijen in stelling, zoo wat 3 K.M. van het kanaal af. Onderwijl werden de vijandelijke stellingen ook uit de lucht verkend. Keurig gecamoufleerd vonden we de stuk ken. Motoren en paarden waren achteruit gebracht en verdekt opgesteld. De motorbatterij had tot opdracht den aanval van de wielrijders op de ophaalbrng te steunen. Terwijl de telefoonverbinding met den commandopost aangelegd wordt, opdat de orders tot vuren kunnen worden ontvangen, zweven hoog in de lucht blauwe verken ners. Zij zullen echter weinig ontdekt heb ben. Want zoodra zijn ze gesignaleerd of er weerklinkt een commando en de bedie- ningsmanschap bedekt zich onder de stuk ken. Hier was een Inderdaad aardig gevechts beeld. We gaan weer naar het meest onveilige gebied tusschen de beide strijdende partij en in. Onderweg wordt echter de gelegenheid benut om een bezoek te brengen aan het kwartier van den hoofd-hulpleider, Kolonel von Geusau, de man steeds vol ernst, maar ook vol grapjes. Hij is n.L ietwat trotsch op zijn mooien radio-t elefoonpoaf Het is door zulk een Installatie mogelijk, dat de commandanten met elkaar spreken klare taal", zooals ritmeester Pieters gens in de richting van de bruggen voor-1 het bij zijn uiteenzetting uitdrukte. Er is Een kijkje ia het tentenkamp^ geen code noodig, gelijk hij 3e radio-lele- grafie Binnen weinige minuten is een antenne opgesteld en de post ls voor het gebruik gereed en tot op een afstand van 80 K.M. kunnen de commandanten elkaar dan be reiken. We zijn met dit soort installaties reeds zoover, dat gewoon kruisgesprekken kun nen worden gehouden. Telefunken heeft eenigen tijd geleden zoo'n Installatie op proef uitgezonden naar een ander land, hoewel ze voor ons bestemd was. Bij het toe stel, dat wij zagen, gaat het zoo: A. spreekt, maar voor B. kan antwoorden, zegt A.: „over" en dan komt de lijn voor B. vrij door een bepaalde manipulatie. Misschien zit er voor Philips ook wel iets in om zich op het maken van deze te lefoon-radio-installaties toe te leggen. Met de installatie, waarover ons leger de beschikking heeften die door 't verbindings bataljon van de Genie wordt verzorgd, staan we op één lijn met andere landen. Onder het oog van den Generaal Intusschen draait het klokje aardig naar twaalven en om één uur zal de oefening eindigen. Het wordt, dus zaak, om te zorgen, dat e aan de bruggen komen Hortend en hob belend tuft ons busje langs den kanaaldijk naar de ophaalbrug-oost van Dongen. Generaal Fabius is er zelf en licht ons even in. Blauw fg over het kanaal gedrongen, aar zijn patrouilles liggen nog steeds aan den dijk en zijn waakzaam en gevaarlijk met hun mitrailleurs. Aan de Dongensche zijde liggen reeds 'de roode wielrijders en er komen er steeds mee uit den achterliggenden boschrand. In de verte dreunt het kanon. Geen 25 meter liggen de tegenstanders, die af en toe vurige groeten wisselen, van elkaar af. Ze zien echter elkaar nauwelijks, al duikt af en toe een enkel hoofd boven den grasrand uit Reeds is Blauw aan het terugtrekken ge gaan, nadat de roode artillerie zich met de zaak was gaan bemoeien en ook de mortie ren een woordje meegesproken hadden. Die beschikken over van die gevaarlijke „boogballetjes", die uit de lucht komen neer dalen en een stelling als hier volkomen on houdbaar maken. Zy was, dank zij de waarnemingen van den toren van Dongen en door vliegtuigen, geheel onder vuur gekomen. Terug dus op enkele patrouilles na: het scherm. Die kunnen natuurlijk de situatie niet redden, maar dienen om anderen gelegen heid te geven terug te gaan. Dat weet Rood ook heel goed en al spoe dig wordt met succes gepoogd de mannen naar de overzijde te transporteeren. Drijfzakken doen daarbij weer dienst, ter wijl sen bootje met twee geoefende zwem mers, gereed om zoo noodig te water te springen, de wacht houdt. Aanval uit de lacht Eer echter de rivierovergang ondernomen werd, had Rood door zijn met mitrailleurs bewapende jachtvliegtuigen geweldige aan vallen laten doen op de beide bruggen en aangrenzende kanaal vakken, om de overge bleven verdediger» van Blauw te schokken en te verjagen. Om 12 uur komt er een viertal aanron- ken. Met groote snelheid schieten ze omlaag en passeeren loeiend bruggen en water, om onmiddellijk weer bijna kaarsrecht omhoog te steigeren. Zoo gaat het verscheidene malen. Geïnteresseerd slaan de honderden toe schouwers deze manoeuvre gade. Onderhen bemerken we den Duitschen attaché, staats raad Muller Massis, verschillende gepen- sionneerde generaals en ook den veldpre diker, Ds Bootsma, die ons geamuseerd hef verhaal doet over een „kankpraar". dien hij dezer dagen ontmoette het was vrijwel een unicum maar waarvan een der merkwaardigheden was, dat hij gezeten was achter den hoogst en berg eten, die in zijn omgeving te vinden was. Maar de oefening De vliegtuigen doen hun werk goed en dan gaan de drijfzakken te watPr, de man netjes met een mitrailleur er bij er op en even later heeft Rood den begeerden oever bezet onder de oogen van den commandant der Lichte Brigade zelf. Het succes was er en spoedig weerklonk, net bekende signaal, dat het eindigen der manoeuvre aankondigt. Het défilé Allerwegen verzamelden zich' de troepen 2* de rust, zich gereed te maken voor net défilé voor hun scheidenden brigade, commandant. Dit voorbijtrekken had plaits op den weg van Oosterhout naar Gilze-Rijen. Even dreigde de regen storend le zuilen optreden. maar de tijdelijke opklarineen waren nog al veelvuldig en na de eerste stevige bui bleef het droog. Vele honderden hadden'zich hier verza meld. Onder hen was de commissaris der Koningin in Noord-Brabant en burgemees ter Van Slobbe, van Breda, oud-gouverneur van CuraQao. Te kwart voor vier nam (feneraal Fabius zijn plaats m. Op keurige wijze trokken mannen en ma teriaal aan hun chef voorbij. Trompetters deden de schelle klanken van hun marsch- muziek hooren; de muziek der wielrijders toonde al nidende, wat zij kon. terwijl tegenover den inspecteur der parade do huzaren-muziek u-t Breda plaatsnam en hij tijd en wijle met trompetgeschal vroolijke marschen en melodieën deden schallen, seerd UUF waren de duizenden gepas- De oefeningen der Lichte Brigade hadden aaarmee een eind genomen. De Brigade toog naar haar nieuwe kwar tieren ten ZW. van Breda, ten einde zich gereed te maken voor de groote legeroefe» mng van 36 uur. waarvan de vnorhereiding morgen nog den geheelen dag in beslag neemt Woensdac en Donderdag zullen 25 k 30.000 man aan die oefening deelnemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5